Észak-Magyarország, 1964. november (20. évfolyam, 257-280. szám)

1964-11-17 / 269. szám

ESZAKMAGYARORSZAG Kedd, 1964, november 17. A Sátoraijaújhelyi Kinizsi nyerte a Kinizsi labdarúgó kupát Szombaton és vasárnap a. népkerti sporttelepen bonyo­lították le a. megyei Kinizsi labdarúgó kupa küzdelmeit, melyen négy együttes vett reszt: a Sátoraljaújhelyi Ki­nizsi, a Szerencsi Kinizsi, a Miskolci Kinizsi I. és II. csa­pata. A vándorkupa védője, a Sátoraljaújhelyi Kinizsi bizto­san vette az akadályokat, és a döntő mérkőzésen a. Miskolci Kinizsi első csapatával döntet­lent ért el. A kiírás értelmé­ben hosszabbítás következett, ami azonban nem hozott vál­tozást., így sorsolás döntött. A szerencse a. sátoraljaújhe­lyieknek jutatta, a vándorku­pát. Újra a Sátoraljaújhelyi Kinizsi lett a kupa védője. Eredmények: M. Kinizsi I. — M. Kinizsi II. 2:1 (1:1). Gl.: llenczel. Varga, ill. Derdák di­csből). S. Kinizsi — Szerencsi Kinizsi 3:1 (1:0). Gl.: Katkő, Csontos (öngól), Barati, ill. Kisvárdai. M. Kinizsi II. — Szerencsi Kinizsi 6:1 (4:1). GL: Derdák (3, mind tl-es- böl), Farkas III. (2). Farkas II. (1, 11-esböl), ül. Kisvárdai. Döntő: Sátoraljaújhelyi Ki­nizsi — Miskolci Kinizsi 1:1 (1:1, 1:1). A torna, végeredménye: 1. Sátoraljaújhelyi Kinizsi, 2. Miskolci Kinizsi I., 3. M. Ki­nizsi II., 4. Szerencsi Kinizsi. Felföldi Az NB III. Északkeleti csoportjában: Kazincbarcika újból az Már csak egy forduló van hátra az 1964. évi küzdelmek­ből, s ennek ellenére nem ke­vesebb, mint négy csapat egy­forma eséllyel pályázik a büsz­ke bajnoki címre az NB III. Északkeleti csoportjában! Nem volt még rá példa, hogy egy bajnokságban egy héttel a befejezés előtt annyi bajnok- jelölt lett volna, mint most. S hogy végül is melyik csapat kerül egy osztállyal feljebb, az csak egy hét múlva dől el véglegesen, Erre nem kis eséllyel pályázik a Kazincbar­cikai MTK csapata is. Ha a vesztett pontokat vesszük fi­gyelembe, feltétlenül az első számú esélyes, mert a nagy köd miatt félbeszakadt Ede- lény — Kazincbarcika mérkő­zést 18-án (szerdán) játsszák újra, s így jelenleg egy mér­kőzéssel kevesebbet játszott, mint három" ellenlábasa. Az elmúlt vasárnapi, utolsó előtti fordulóban is jó napjuk volt a borsodi csapatoknak. A Birkózás Szombaton és vasárnap a Bp. Honvéd volt a pályaválasz­tó az NB I-es birkózó-csapat­bajnokságon. Az utolsó sza­badfogású mérkőzésekre tehát a Tüzér utcában került sor. Az egyesület dicséretre mél­tóan rendezte meg a. fordu­lót. A mérkőzések sok érdek­lődőtől körül vett hatalmas szőnyegen kerültek sorra. A hat csapat közül ezúttal a BVSC és az Orosházi Spar­tacus volt szabadnapos. A töb­biek összesen öt mérkőzést vívtak. Eredmények: DYÍK—DVSC 4:4 (Elől a diósgyőriek.) ölvedi (DVSC) ellenfél nélkül győ­zött. Gonda pontozással győ­zött Kalmár ellen. Gutmann pontozással nyert Hajdú elle­nében. Izsó pontozással vesz­tett Gyarmati ellen. Viczek pontozásos győzelmet aratott Pihen felett. Hajdú pontozás­sal kikapott Kovácstól. Budai kétvállal győzött Piri ellen. Palatinusz pontozásos veresé­get szenvedett Szabótól. OVIK-Vasas 4:4 (Elöl a diósgyőriek.) Mayer (Vasas) — ellenfél nélkül győ­zött, Gonda kétvállal győzőit Becskei ellen. Gutmann pon­tozással győzte le Gubikot, Bíró kétvállal kikapott Mül­INNENONNAN «MuiünniuuiwJuiiuiiiituutiiiuiiiuuiJiiuitiUfUUlli'Unilk A bolgár labdarúgó bajnok­ságban az élcsoport állása: 1. Lokomotív Szófia 21 pont, 2. Lokomotiv Plovdiv 18 pont, 3. Beroe 16 pont, A lengyel labdarúgó bajnok­ságban 1. Gornik Zabrze 17 pont. 2. Pogon Szczeczin 16 pont, 3. Polonia Bytom 15 pont. ' * 1965. márciusában a szovjet, csehszlovák, lengyel, chilei, argentin és mexikói labdarú­gó válogatott részvételével nemzetközi tornát rendeznek Mexikóban. A holland labdarúgó baj­nokságban vasárnap a bajnok DWS Amszterdam 0:0-ás dön­tetlen eredményt ért el a Dos Utrecht ellen. Riválisa, a Fei- jeneoord 2:l-re győzött az Isttardia ellen, így a két együttes 18—18 ponttal holt­versenyben áll az első helyen. * A belga labdarúgó bajnok­ság 8. fordulójában az An- derlecht idegenben 2:l-re győzött a Berchem ellen, s így továbbra is pontveszteség nél­kül vezet. lertől. Juhász pontozással győ­zött Soós ellen. Budai ponto­zással legyőzte Molnárt. Haj­dút leléptették Székely ellené­ben. Forgó kétvállas veresé­get szenvedett Kozmától. Bp. Honvéd—OVIK 8:0 (Elől a Honvéd-versenyzők.) Erdős ellenfél nélkül győzött. Varga kétvállal verte Falu- chot. Kellermann kétvállal győzött Gonda ellen. Csobán- czí kétvállra fektette Izsót. Tóth pontozással győzött Ju­hász, Maróti, Hajdú ellen. Mák pontozással verte Budait. Gurics ellenében Palatinusz visszalépett, DVSC — Vasas 4,5:3,5, Bp. Honvéd — DVSC 6,5:1,5. A szabadfogású küzdelmek ezzel véget értek. A második forduló kötöttfogásban kerül sorra. A bajnokság állása: 1. Bp. Honvéd 10 pont, 2. Orosházi Spartacus 8 pont, 3. DVTK 4 pont, 4—5. DVSC 3 pont, 4—5. Vasas 3 pont, 6. BVSC 2 pont. * Özdori szombaton és vasár­nap 600 néző előtt kerültek sorra az NB II. B-csoportjá- nak szabadfogású mérkőzései. A színvonalas találkozókon a következő eredmények szület­tek: ÉTI — Győri ETO 5:3, Győri ETO — Debreceni Hon­véd 4,5:3,5, ÉTI — Ózd 4,5:3,5, Győri ETO — Ózd 4:4, Debre­ceni Honvéd — ÉTI l,5:3,5j Szuhavölgyi Bányászon kívül valamennyi borsodi csapat pontot, sőt, pontokat szerzett, s ezekkel a szép sorozatokkal csapataink jó része az élcso­portba küzdötte fel magát. A Szuhavölgy sorsa már he­tekkel ezelőtt megpecsételő­dött, s a biztos kiesés tudatá­ban nem küzdenek már úgy, mint kellene. így fordulhat elő, hogy játékerőben nem nagy csapatoktól (mint, pél­dául Hajdúszoboszló, vagy ép­pen az elmúlt fordulóban a D. GÖCS) is vereséget szen­vedlek saját otthonukban. A bajnokjelölt Kazincbarci­ka imponáló győzelmet ara­tott a már kiesett Nyíregyháza ellen, és jobb gólaránnyal a táblázat élére került. A Rudabánya is jól hajrá­zik. .Ezúttal a Hajdúszoboszló megfiatalított csapatát fektet­te biztosan kétvállra a bá­nyász csapat, Ezzel a győzel­mével felzárkózott, az élcso­portba, s mindössze egy pont választja el a listavezető Ka­zincbarcikától. Ebben a fordulóban is ta­lálkozott egymással két bor­sodi csapat, éspedig a Som- sály és a MÉMTE. A találkozó végig igen nagy iramú, ke­mény, de sportszerű küzdel­met hozott. Előbb a vendég­csapat szerezte meg a veze­tést, majd nem sokkal később a hazaiak egyenlítettek. A borsodi csapatok közül a legnagyobb fegyvertényt az edelényiek hajtották végre, mert Debrecenből hozták haza mindkét bajnoki pontot.. A többi mérkőzéseken a bajnokjelöltek közül csak a Nagykállónak sikerült győznie és csak az utolsó percben rú­gott szerencsés góllal. A má­sik bajnokaspiráns, a D. Hon­véd csak az egyik pontot tud­ta megmenteni Egercsehiben. A forduló eredményei: Som- sály — MEMTE 1:1. Rudabá­nya — Hajdúszoboszló 4:0, Ka­zincbarcika — Nyíregyháza 5:0, Szuhavölgy — D. GÖCS 0:1, Egeresein — D. Honvéd 0:0, Gy. Honvéd — Nagykálló 2:3, Egri Honvéd — ICigyárda 2:1. Edelényi Bányász—Debreceni EAC 3:1 (0:0) Debrecen, 1200 néző. Vezette: Tivadar. Edelény: Birkás — Kiss. Fa­zekas, Káli — Mester, Várhe­lyi — Kristóf, Kopcsik, Bokk, Ferencz, Grega. Edző; Pál Ist­ván. A játék elején az edelényiek lendültek előbb bele, de több helyzet maradt kihasználatla­nul. Később változatos me­zőnyjáték alakult, ki, amely­ben a DEAC többet, az Ede­lény veszélyesebben támadott. Fordulás után alig kezdő­dött el a játék, máris a DEAC hálójában táncolt a labda. Kristóf a jobbszélen elfutott, és lövésszerű beadását Ferencz élesen fejelte a hálóba. 1:0. Ezután feljött a hazai csapat, de csak rövid időre. A 80. percben szabadrúgáshoz jutott az Edelény. Kopcsik futott a labdának, és a sorfal fölött a kapu jobb felső sarkába iveit, 2:0. Ezután kicsit engedett az iramból a vendégcsapat, s vé­delmének megingását jól hasz­nálták ki a hazaiak. 2:1. To­vábbra is a hazaiak maradlak NB III Északkeleti-csoport: 1. K.-barcika 28 15 6 2. D. Honvéd 29 15 6 3. Nagykálló 29 16 4. 4. Rudabánya 29 15 5 5. Edelény 28 13 ti ti. Gy. Honvéd 29 10 12 7. Somsály 29 12 8 8. DEAC 29 ltf 10 9. Egercsehi 29 12 G 10. Kisváréin 29 11 7 JJ. D. GÖCS 29 11 6 12. MÉMTE 29 J2 4 13. Egri Honvéd 29 9 6 34. Nyíregyháza 29 9 5 15. Szuhavölgy 29 6 4 1G. H.-szoboszló 29 7 1 7 44:23 3fi 8 47:29 36 9 55:34 3G 9 46:26 35 9 42:28 32 7 41:29 22 9 41:32 32 9 40:31 30 II 35:43 30 11 45:42 21 12 48:44 28 13 46:46 23 14 48:63 24 15 :0.*49 23 19 29:71 16 21 33:80 15 fölényben, azonban a 85. perc­ben egy gyors ellentámadás végén Kristóf elfutott, és beál­lította a végeredményt, 3:1. A mutatott játék alapján az edelényiek rászolgáltak a győ­zelemre. Jók: Birkás, Káli, Kristóf, Bokk. Garadnay Röplabda Miskolci VSC-Szegeúi Kender 3:2 (12, -5,-8,12,13) Miskolc, NB I női. A bajnokság utolsó mérkő­zésén sűrítetten jelentkezett mindaz, ami a röplabda talál­kozókat érdekessé, izgalmas­sá, széppé teszi. Az izgalom már a mérkőzés előtt, jelent­kezett, ugyanis Nagy Gabriel­la minősítése hiányzott, így az amúgy is tartalékos MVSC még jobban meggyengülve állt ki a nagy fontosságú, a vidék legjobb csapata címet eldöntő találkozóra. A Szegedi Kender sportszerűen beleegye­zett a későbbi kezdésbe, de a minősítés nem került elő, így a hazai együttes negyedórái várakozás után Sándor, Bán­hegyi, Szlama, Egerszegi, Po- korni, Homoláné (csere Radi- csai, Erdős) összeállításban lé­pett pályára az igen jó erők­ből álló Kender ellen. Az öt szettes mérkőzésen végig óriási harc folyt a pon­tokért. Többször is előfordult., hogy ötször-hatszor forgással folytatódott a játék, itt is, ott is sok volt a rossz nyitás. Az első játszmában az MVSC kezdett jobban, és bár a Ken­der U:ll-re feljött, 13:12 után a hazai csapat biztosan győ­zött. A másodikban a vendég- együttes 7:0-ra „elszaladt”, és fölényesen nyert, A harmadik játszmában 6:6-ig „állt a zász­ló”, az esélyek megoszlottak, de az MVSC erejét teljesen felemésztette az 1:6-ról való egyenlítés. A negyedik szett­ben magára talált a hazai gár­da, pedig ez is rosszul indult. A Kender vezetett 2:0, majd 3:l-re, de a Vasút hamarosan 5 poénnal elhúzott, és végig biztosan tartotta 2—3 pontos előnyét. Az utolsó, ötödik szett volt a legizgalmasabb. Ebben a játszmában is a szegediek kezdtek jobban (0:3), de 3:3f 5:5, 7:7 után az MVSC soro­zatban 5 pontot szerzett (12:7), és ez az előny (négy mérkö- zéslabda után), végül elég volt a győzelemhez. Az MVSC leg­jobbja Homoláné. Bánhegyi és Egerszegi volt, de a többiek is derekasan küzdöttek, volt ereje a gárdának vesztő állás­ból is felzárkózni — és nyerni, A mérkőzést követően mind­két csapat ünnepelt. A Vasút lányai, érthetően, örömmá­morban, egymás nyakába bo­rulva örvendeztek a nehezen megszerzett két pontnak, a Szegedi Kender játékosai pe­dig Zsiga Rozáliát köszöntöt­ték, aki a mérkőzésen kétszá- zadszor játszott megszakítás nélkül az együttesben, s ezen a találkozón is, Miklós Ibolya mellett, csapata legjobbja volt. (sándor) Ökölvívás Ózdi Kohász-DVTK 19:1 ózd, 600 néző. Vezette: Horváth és Zellei. Szombaton rendezték meg az Ózdi Kohász — DVTK csb- mérkőzést. Az ózdi fiúk nagy lelkesedéssel készültek erre a bajnoki találkozóra, mert to­vábbra is meg akarták tartani vezető helyüket. A DVTK igen gyengén szerepelt. Különösen Hagy küzdelem a magyar-lengyel sakk-mérkőzésen . Tel-Avivban a sakkolimpia döntőjének küzdelmei során az ötödik fordulóra került sor. A magyar együttesnek a lengyel válogatott volt az el­lenfele. A négy játszma közül csak egy fejeződött be. A ne­gyedik táblán a Filipowicz— Flesch mérkőzés döntetlen eredménnyel ért véget, a má­sik három játszma függőben maradt. A forduló nagy meglepeté­sét az NSZK csapata szolgál­tatta. Az NSZK—Szovjetunió mérkőzésen a német csapat 1.5:0,5 arányban vezet. Un- zicker az első táblán legyőzte a volt világbajnok Szmiszlo- vot, a negyedik táblán a Bia- las (NSZK)—Szpasszkij (szov­jet) találkozó döntetlenül vég­ződött, A harmadik táblán egyenlő esélyekkel maradt függőben a Pfleger—Stejn mérkőzés, míg a második táb­lán függőben maradt Schmid— Ez is tizenegyes volt! Szócsőt nagy helyzetben felvágják az ütüs vonalánál. (Borsodi Bányász—Gauz-MAVAG S:0.) Kérész találkozón a német sakkozó állása kedvezőbb. Argentina csapata a vártnál biztosabban győzött Hollandia ellen, s ezzel felzárkózott az élcsoporthoz. A csehszlovákok is fölényesen verték Izrael együttesét. A román csapat to­vábbra is igen jól szerepel. Ebben a fordulóban Radovici és Ciocaltea aratott biztos győzelmet a kanadai Vrane- sics, illetve Macskási ellen, s a román csapat 2,5:0,5 arány­ban vezet A DÄN labdarúgó bajnokság utolsó fordulójában mérkőzött egymás ellen a pontszámban egyenlő Odense és a KB Kop- penhágen. 43 000 néző előtt az Odense 1:0 arányú győzelmet aratott és ezzel megszerezte a dán bajnoki címet. Az Odense azonban ezzel még nem lett EK-részvevő, mivel a Dán Labdarúgó Szövetség szabályai szerint azt a csapatot nevezik az EK küzdelmeire, amely a tavaszi idény befejezése után az élen áll; a technikai hiányosságok mu­tatkoztak meg a diósgyőri fi­úknál, A bajnoki rangadó egyébként igen sportszerű kö­rülmények között zajlott lej Eredmények: (Elől az ózdi ver­senyzők); Légsúly: Farkas — Szolnoki.' A második menetben döntd fölénnyel győz Farkas. Har- matsúly: Jóbi — Csendon. A második menetben döntő fö­lénnyel győz Jóbi. PehelysúlyS Pataki II. — Kovács. Kovács az első két menetben ügyesen) technikásán öklözött, a har­madik menetben a bíró erős orrvérzés miatt leléptette. Győz Pataki II. Könnyűsúly: Berki — Kitka. A harmadik menetben döntő fölénnyel győz. az ózdi fiú. Kisváltósúlyi Tulai — Szabó. Mérkőzés nél­kül győz Tulai, mert Szabó át­esett a súlyhatáron. Váltósúly) Énekes II. — Kiss J. Kisst a biró az első menetben megin­tette, a második menetben so­rozatos szabálytalanság miatt leléptette. Nagyváltósúly: Hor­váth — Kiss P. Az első me­netben kiütéssel győzött Hor­váth. Középsúly: Kunkli —• Kelemen. Kunkli sorozatos „szurkálásainak” Kelemen nem tudott ellenállni, és az el­ső menetben feladta. Félne­hézsúly: Kovács T. — Szabó László. Szabó mindkét menet­ben szabálytalanul öklözött, a második menetben fel is adta. Nehézsúly: Koszta — Deme­ter. Nagy küzdelem alakult ki a két versenyző között. A já­tékvezető fogásért, illetve te­nyeresért. mindkét öklözőt megintette. Döntetlen. A já­tékvezetők jól bíráskodtak. Ivánszki Árpád Asztalitenisz Az NB I-es asztalitenisz bajnokság küzdelmei során a MÉMTE férfi csapata vasár­nap délelőtt a népkerti sport- csarnokban a BEAC ellen állt asztalhoz. Nagy várakozás előzte meg ezt a találkozót. A vezetők biztos győzelmet jó­soltak az utolsó előtti helyen álló BEAC ellen. A párosok küzdelmei után. 6:3-as talál­kozó állásnál még a várako­zásnak megfelelően alakult az eredmény. De ami ezután tör­tént. majdnem kétségessé tet­te a találkozó végső kimenete­lét. Dubéczi csuszával vesztett Horváth ellen, majd később 18:18 állás után 2 poénnal ka­pott ki Harangitól. Dubéczi mind a két alkalommal 10:3-ra vezetett, amikor az ellenfél feljött és mindkétszer szeren­csés labdával nyert. Tálas és Engi jó játékával, kétszeri 2:0- ás győzelmével a MÉMTE vé­gül is 11:7 arányban győzött a BEAC ellen. Tálas és Engi 3— 3, Bartha 2, Dubéczi 1 győze­lemmel járult hozzá a végső eredmény kialakulásához. A párosok találkozójában a Tá­las—Engi és a Dubéczi— Bartha páros biztosan szerez­te meg a pontot csapatának; A játékosok közül elsősor­ban Bartha érdemel dicsére­tet, A fiatal tehetség mind­jobban belelendül, s küzdőké­pessége a legjobbak közé emelte. A vasárnapi játék alapján a MEMTE-nek bizony nagyon nehéz dolga lesz az elkövetke­ző időben. A hátralevő mérkő­zések közül 4-ből győztesen kell kikerülnie, ami ilyen já­tékkal nagyon nehéz lesz. $ A férfi ifjúsági csapat nagy­szerűen játszott. MÉMTE — BEAC 4:1. Gy.: az Egervári- Egri páros, Egervári (2), Egri (1). lövey