Új Dunántúli Napló, 1994. augusztus (5. évfolyam, 210-239. szám)

1994-08-28 / 237. szám

Labdarúgó NB I. Könnyedén, ahogy vártuk is PMSC-Fordan - Nagykanizsai Olajbányász 3-0 (1-0) Kosárlabda Verbőczi József- emlékverseny A PVSK 75 éves jubileumá­hoz kapcsolódó rendezvényso­rozat részeként tartották meg tegnap a pécsi Vasút-pályán az 1988-ban elhunyt sikeres atléta­edző emlékére az idén 5. alka­lommal megrendezett viadalt. Hét egyesület sportolói képvi­seltették magukat és a felázott pálya ellenére született néhány jó eredmény. A legjobb ver­senyzőnek a női mezőnyben Kiss Enikő, míg a férfiaknál Bo- gáthy Tamás bizonyult (mind­kettő PÁC). A részletes ered­ménylistát holnapi számunkban közöljük. Kosa Labdarúgó NB III. Gerjen-Letenye 6-2 (3-0) Fadd, 200 néző. V.: Hosszú. Gerjen: Blazsó - Kiss, Szabó L., Andi (Fodor) - Farsang, Szabó T., Somogyi, Varga (Taba) - Magyari, Volár (Kulá- csár), Nagy Zs. Szakosz­tály-igazgató: Pálfi Gábor. Le- tenye: Lepár A. - Révész, Le­pár T., Adóiján G., Kramaro- vics - Németh (Március), Ador­ján F„ Kozári, Farsang (Halász) - Rostás (Adróczi), Baj. Edző: Szabó Ferenc. Sziporkázó játék, igazi tá­madó futball, magabiztos hazai győzelem. Góllövők: Farsang 3, Ma­gyari 2, Szabó T., ill. Kozári, Halász. Szebényi Béla Megyebaj nokság Szombaton két elmaradt mérkőzést játszottak le a me­gyei I. osztályban. PPTSE - Villány 1-1 (0-0), PEAC - RTS Mohács 2-1 (1-0). Forma I. A mai 11. futamon a belga nagydíjon Spa-Francochamps- ban a brazil Barichello (Jordan Hart) indul az első rajtrácsról. Ideje: 2:21,163 p. Mai sportműsor LABDARÚGÁS: NB II.: Beremend - Paks, Beremend, 17.00. Százhalombatta - PVSK, Százhalombatta, 17.00. NB III. (valamennyi mérkőzés 16.30-kor): Balatonlelle ­Komló, Boly- Marcali, Nagy­atád - DDGÁz, Barcs - Bala- tonföldvár. KÉZILABDA. Carat Kupa nemzetközi férfi torna, Pécs vá­rosi sportcsarnok: Dunaferr - Siklós, 9.00. PMSC - Djakovo, 10.30. TOTÓ 1. Bremen - Bochum 3-0 1 2. Bayern M. - Mönch. 2-0 1 3. Karlsruhe - Duisburg 3-0 1 4. Schalke 04 - Hamburg 0-1 2 5. Stuttgart - FC Köln 2-2 X 6. Uerd. - 1860 München 1-1 X 7. Hannover - Düsseldorf 0-3 2 8. Frankfurt - Homburg 1-2 2 11. Zwickau - Wolfsburg 1-2 2 A többi mérkőzést ma játsszák. Pécs, 4 500 néző. V.: Kiss B. PMSC-Fordan: Géléi - Már­ton - Braun, Dienes - Tolocsko, Dárdai, Fehér (Jäkl 69. p.), Vi­rág - Warzycha, Tököli, Pest (Dorobantu 43.p.). Edző: Eich László. Nagykanizsa: Csáki - Kepe - Szalay, Dudás, Iványi - Svélecz (Hegedűs a szünetben) - Farkas, Agics (Fújsz 54. perc), Vidóczi -Filipovics, Fe­hér J. Edző: Készéi Ferenc. A mérkőzés elején valószínű­leg azért nem volt nagyobb az iram, mert egyik csapat sem tudta igazán a másikról ezen a szép késő nyári napon, hogy mire lesz képes majd kilencven percen át. A kanizsaiak a meccs elején helyzeteket is kidolgoz­tak az akkor még elképzelés nélkül játszó pécsiek ellen. Úgy tűnt, a hazaiak nem találják el­lenszerét a szoros védekezésre épülő kanizsai taktikának. Élénkültek az események, Márton reklamásáért kapott sárgát a 17. percben, Filipovics veszélyeztetett egyre többször, aztán a pécsiek a kicsi, ám rendkívül ötletes Tolocsko ré­vén vezetést szereztek. Történt, hogy Pest szépen ment el a jobb oldalon a 25. percben, merésznek mondható lövési kísérlete a védőkről visz- szapattant. Tolocsko nem habo­zott, a kifelé igyekvő labdát egyből, legalább 20 méterről a kapu felé lőtte. A pattogós, erős lövés a jobb kapufáról pattant a hálóba. (1-0). Ezután kitámad­Zalaegerszegi Zalaegerszeg, 4000 néző, V: Hanacsek. G.: Szabó II. Zs. (29. p.), Balog (70. - 11- esből), illetve Vadicska (83.). Kiállítva: Szabó II. Zs. (73. p.), ill. Pető (78.). ZTE: Tóth J. - Szabó I. Zs., Balog, Hor­váth J. - Lendvai (Varga 89. p.), Kovács Zs., Fuisz, Szabó R., Németh - Szabó II. Zs., Preisinger (Sztipánovics 85.) Edző: Madár Gábor. Debre­ceni VSC: Horváth B. - Föl­dvári, Gojan, Pető - Dombi, Sándor Cs., Arany (Madar 46. p.), Buliga (Vadicska 70.), Ilea - Tóth Gy., Sándor T. Edző: Garamvölgyi Lajos. A 29. percben Fuisz szög­lete a debrecen védőkről Szabó II. Zs. elé pattant, ő az elmélázó védők között 2 m- ről a bal sarokba lőtt (1-0). A 70. percben növelte elő­nyét a ZTE: Szabó II. Zsoltot buktatták a 16-oson belül, 11—es! A büntetőt Balog nagy erővel a jobb sarokba lőtte (2-0). A 83. percben szépítettek a vendégek. Tóth Gy. futotta le a ZTE baloldali védelmét, Szombathely, 3500 néző. V.: Arany. Haladás: Király - Pet- róczi, Bognár, Németh Z. - Szekér, Szabó R., Somfalvi (Ábrahám 70. p.), Élekes, Ber- bás - Schneider, Florin (Sülé 62. p.). Edző: Rátkai László. Mohács: Szabó A. - Kófiás, Katona, Burai - Csoboth, Kosa, Nagy T., Nagy E., Meksz - Lo­vász (Márkus 74. p.), Hrotkó (Horváth A. 56. p.). Édző: Bo­tos Antal. G.: Csoboth (szép támadás után jobbról 14 méterről a léc tak a kanizsaiak, így a PMSC-Fordannak adódott több helyzete. Pest perdített mellé 12 méterről, majd Filipovics húsz méteres próbálkozása adott ön­bizalmat a magabiztos Géléi­nek. A szünet után végre nemcsak sétálgatásból gyorsítottak a já­tékosok, végig az előzőnél színvonalasabb, már-már élve­zetes játékot láthattunk. A 48. percben Márton szöktette Virá­got a bal oldalon. A Győrből igazolt, másodvirágzását élő baloldali középpályás szép beí­velését Dárdai 10 méterről ka­pásból lőtte a kapu közepébe. (2-0). Ez a gól alapvetően megvál­toztatta a játék képét. Az 54. percben Filipovicsot a bal olda­lon Mártonnal szemben elköve­tett szabálytalanságáért jogosan állította ki az NB I-ben most először vezető Kiss B. Ezt kö­vetően a szabálytalansághoz közel lévő kanizsai szurkolók petárdával megdobták Baj kai partjelzőt. A rendőrök megje­lentek, az esetről videófelvétel alapján döntenek majd. Aztán a kanizsaiak minden mindegy alapon, erejükhöz mérten (tehát visszafogottan) támadni kezdtek, a pécsiek pe­dig kényelmesen adogatva kö­zelítettek, így rengeteg gólhely­zet kihagyása után végül meg­szerezték harmadik góljukat. A 83. percben egy kipattanó labdát Warzycha húsz méterről, pontos visszagurítását Vad­icska 12 m-ről helyezte a bal sarokba (2-1). További eredmények EMDSZ-Soproni LC - ETO FC Győr 1-2 (1-2). Sopron, 6000 néző. V.: Vad. G.: Cseh (11-esből), ill. Ár- gyelán, Hajszán. Az ETO FC győzelme jobb középpályásai miatt megérdemeltnek mond­ható. Vasas-Ilzer - Kis­pest-Honvéd FC 2-2 (1-1), Fáy u. 6000 néző. V.: Pillér. G.: Jován, Galaschek, ill. Kovács, Hamar. A gyengén játszó Kispest-Honvéd csak szerencséjének köszönheti az egy pontot. Stadler FC - BVSC Dre­her 0-1 (0-0). Kiskőrös, 5000 néző. V.: Varga S. G.: Ko­módi. Kiállítva: Csábi. A BVSC szerencsés győzelmet aratott annak ellenére, hogy egy órán át tíz játékossal ját­szott. Csepel-Kordax - Vác alá) a 69. percben. (0-1), Hor­váth A. (az ötösről fejjel) a 80. percben. (0-2). Tömény unalom lehetne az összegzése az első félidőnek. A mohácsi csapat jól megszer­vezte védelmét. Helyzet mindössze egy akadt, az is a hazai kapu előtt, de Hrotkó lába alatt elcsúszott a labda. A Haladás a szünet után né­mileg fölénybe került, de to­vábbra is állófutballt látott kedvenceitől a közönség. Egy óra elteltével megszólalt a jo­szép mozdulattal védhetetlenül lőtt a bal „pipába”. (0-3). A PMSC-Fordan nem ját­szott igazán jól a tegnapi mérkőzésen, ám lelkesedésük dicsérhető. Három gólos győ­zelme arra enged következ­tetni, hogy halványabb telje­sítménnyel is simán győzni tud gyengébb képességű ellen­feleivel szemben. A kanizsa­iak a második félidő második részében nem feltétlen azért adták fel, mert látták a tudás­beli különbséget, inkább elfá­radtak, ám mindenáron meg­próbáltak szépíteni, kevés si­kerrel, kevés szerencsével. A pécsiek közül többen nyújtottak megbízható telje­sítményt. Kiemelhető To­locsko, Virág, Márton és Dár­dai játéka. A kanizsaiak közül Csáki, Fuisz és, kiállítása elle­nére, Filipovics dicsérhető. Eich László:- Ezúttal egy nagyon jól játszó Nagykanizsát sikerült legyőznünk. Ez elsősor­ban a csapat kulcsembereinek az érdeme, akik felülmúlták el­lenfeleiket. A számszerű ered­ménynek pedig külön örülök. Készéi Ferenc:- Jelen pilla­natban a Pécsnek jobb a játéko­sállománya, és mert a PMSC-Fordan meghatározó já­tékosai ezen a mérkőzésen job­bak voltak, győztek. Mindez azonban csak a balszerencsés első gólt követően vált ténysze­rűvé. Bozsik László FC-Samsung 1-0 (0-0). Cse­pel, 1500 néző. V.: Nagy L. G.: Vancsa. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen a valami­vel aktívabb csepeliek meg­érdemelték a győzelmet a bajnok ellen. Parmalat FC - Békés­csaba EFC 1-2 (1-1). Székes- fehérvár, 4000 néző. V.: Molnár L. G.: Zimmermann, ill. Kulcsár (2). A szervezet­ten rohamozó vendégek meg­érdemelten győztek. Az NB I. állása 1. Békéscsaba 4 3 1 10- 7 10 2. Újpest 3 3­­18- 5 9 3. Kispest 4 2 2­8- 3 8 4. ZTE 4 2 1 1 8- 8 7 5. BVSC 4 2 1 1 6- 6 7 6. PMSC 4 2 1 1 5- 6 7 7. FTC 3 2­1 9- 7 6 8. Debrecen 4 2­2 5- 6 6 9. Nagy kan. 4 2­2 4- 7 6 10. Vasas 4 1 1 2 9-10 4 11. Csepel 4 1 1 2 2- 3 4 12. ETO FC 4 1 1 2 3- 5 4 13. Vác 4 1­3 4- 7 3 14. Parmalat 3­2 1 6- 7 2 15. Sopron 4­1 3 5-14 1 16. Stadler FC 3­­3 0- 3 0 gos füttykoncert, s ez a Mo­hácsnak adott jelt. A vendé­gek az utolsó 20 percben re­mek kontrajátékot mutattak be. Rátkai László: -A minden tekintetben jobb Mohács meg­érdemelten vert meg bennünket. Botos Antal: - Jól felkészül­tünk a Haladás támadójátéká­ból, az előírtakat játékosaim fe­gyelmezetten betartották. Ennek köszönhető az, hogy a volt NB I-es csapat otthonában diadal­maskodtunk. Szombaton folytatódott Szekszárdon a jubileumi, 25. Sió Kupa nemzetközi női kosár­labda torna. A meglepetést ezúttal az első alkalommal szereplő török Ga- latasaray együttese okozta a Soproni Postás ellen aratott győzelmével. Amíg a soproni­aknál az orosz idegenlégiós Ka­lácsévá első félideji sérülése miatt kényszerpihenőre szorult, addig a töröknél a színes bőrű amerikai Davis 41 potot „ter­melt”. Az isztambuliak ezzel együtt a Diósgyőri KSK-SeM csapatát segítették a torna va­sárnapi döntőjébe. Ott azonban nem kisebb ellenfél vár majd rá­juk, mint a kupavédő orosz Uralmas Jekatyerinburg. A harmadik helyért a házigazda KSC Szekszárd és a Soproni Postás mérkőzik. Eredmények. KSC Szek­szárd - Univer KSC 74-71 (44-28). V.: Karádi, Várhalmi. L. d.: Berkó 29/21, ill. Kosjár K. 27. Soproni Postás - DKSK-SeM 84-80 (44-38), Galatasaray - BEAC-Mol Rt 84-71 (40-37), Tegnap délelőtt Pécsett, a vá­rosi sportcsarnokban megkez­dődött a Carat Kupa nemzetközi férfi kézilabdatoma. A nap leg­nagyobb meglepetését a két ba­ranyai csapat összecsapása hozta azzal, hogy a tornát ren­dező PMSC NB I-es gárdája alaposan megizzadt az egy osz­tállyal lejebb szereplő Siklósi Pelikánnal szemben. Délután aztán folytatódott a gyömöszö- lés, ugyanis előbb a délelőtti két győztes, majd a két vesztes kö­vetkezett. Nos, a PMSC az első 20 percben alaposan ráijesztett ellenfelére. Szünet után már fel­jött a sérülés miatt Iváncsikot nélkülöző Dunaferr, de a haza­iak Fekete jóvoltából megsze­rezték a győzelmet. Eredmények: PMSC - Sik­lósi Pelikán 21-18 (9-8). Pécs, városi sportcsarnok, 200 néző. V.: Kóbor, Pécsi. PMSC: Jandó- Petrovics 2, Horváth 2, Fekete 9, Becskei, Décsi 2, Németh 3. Csere: Szente (kapus), Monos­tori 1, Kakas 2, András. Edző: Kőszegi István. Siklós: Farkas- Fazekas, Molnár 6, Zádori 4, Balogh 4, Ambrusics 4, Kot- roczó. Csere: Kulcsár (kapus), Hummel, Schwarcz. Edző: Zá­dori László. Uralmas Jekatyerinburg - Uni- versitesi Isztambul 78-65 (42-27), DKSK-SeM BEAC-Mol Rt 96-56 (40-31), Galatasaray - Soproni Postás 80-76 (41-34), Uralmas Jeka­tyerinburg - KSC Szekszárd 79-62 (49-38). Fekete László Szombaton befejeződött a jubileumi X. Gunaras Kupa férfi kosárlabda torna Dombó­váron. Ezen a napon kezdődött a I. Erdősi Lajos ifjúsági emlék­torna. A felnőtt mérkőzések ered­ményei: Kaposvári KC - Bajai Bácska KSE 104-100, Dombó­vári VMSE - Balatel KE Sió­fok 103-66, Dombóvári VMSE- Bajai Bácska KSE 92-90, Kaposvári KC - Balatel KE Si­ófok 96-67, Bajai Bácska KSE- Balatel KE Siófok 98-73, Ka­posvári KC - Dombóvári VMSE 85-78. A felnőtt torna végeredmé­nye: 1 Kaposvári KC, 2. Dom­bóvári VMSE, 3. Bajai Bácska KSE, 4. Balatel KE Siófok. Gál István Az első félidő a két kapus ve­télkedőjét hozta, sorozatban há­rítottak ziccereket mindkét ol­dalon. Mindehhez hozzátarto­zik, hogy a pécsiek két büntetőt is hibáztak, és kétszer is ember- hátrányban voltak. Éppen ezért nem tudtak kétgólos előnynél nagyobbat elérni. Szünet után alaposan megvál­tozott a játék képe, mert az előző harminc percben is jól védekező siklósiak valósággal megbénították a pécsi támadó­kat, akik a félidő közepén ,10 percen át gólképtelenek voltak. A siklósiak az 52. percben egyenlítettek, sőt a következő percben fordítottak (15-16). Ezt követően azonban többször is hibáztak (a játékvezetők is), az utolsó 5 percben háromgólos előnyt szereztek a hazaiak. Dunaferr - Djakovo 26-22 (12-8). V.: Baglin, Rumpler. L. d.: Iváncsik 10, Sári 4, ill. Im- rovics 7. PMSC - Dunaferr 29-26 (19-11). V.: Török, Wágner. L. d.: Fekete 11, Becskei 6, Né­meth 6, ill. Varga 7, Imre 6. Djakovo - S. Pelikán 22-19 (13-8). V.: Hucker, Péter. L. d.: Imrovics 7, Grigics 3, Spekár 3, ill. Zádori 8, Balogh 4. Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja ~ . Felelős vezető az ügyvezető igazgató I II Ilit fi 111 111 Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs Engel János út 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Telex: 12-211. Felelős vezető: GERHARD MEYER Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája saját árushálózata és a Pécsi Hírlapkereskedelmi Rt. útján. vasárnapi GÓLTOTÓ A PMSC - Nagykanizsa mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink közül a sorsolásnál a szerencse Göncz Ferenc, 8800 Nagykanizsa, Árpád u. 9. alatti pályázónknak kedve­zett, akinek az 500 forintos utalványt postán küldjük el. Az e heti pályázatunkra is csak a lapból kivágott szelvényeken lehet tippelni, amit pénteken déli 12.00 óráig juttathatnak el pályázóink szerkesztőségünk címére: Új Dunántúli Napló, 7623 Pécs, Rákóczi út 34 szám. Főmérkőzés: Veszprém - Baja: ........................................ Pó tmérkőzés: Gerjen - Sellye:.......................................... A pályázó neve:................................................................. L akcíme:.............................................................................. Labdarúgó NB II. Haladás VSE - Mohács 0-2 (0-0) TE - Debreceni VSC 2-1 (0-1) Kézilabda Carat Kupa A tornagyőzelem küszöbén a PMSC A pécsi Németh szenved a siklósi falban Fotó: Läufer László