Dunántúli Napló, 1988. október (45. évfolyam, 273-303. szám)

1988-10-24 / 296. szám

Labdarugó lUB II. Gólöröm — mohácsi módra További eredmények Kitett magáért mindkét baranyai csapat Mohács—Csepel 3-0 (2-0) Mohács, 2000 néző. V.: Szabó L. Mohács: Antal - Reit — Kovács L. (Újvári, a 80. percben),Bendes dr., Kovács Z. (Papa dr., a 61. percben) — Ratting, Hrotkó, Csibi. Ed­ző: Bőzsöny János. Csepel: Szieben - Gyimesi, Tyukodi. Deutsch, Nagy I. (Vigh, a 66. percben) - Stefanov, Horváth, Rixer, Herbály — Tatár (Ko­vács, a 78. percben). Bírkás. Edző: Maár János. 20. perc: Kovács L. indítot­ta Rattingot, ó középre adott, és Csibi 8 m-ről a kapu kö­zepébe* lőtt (1-0). 25. perc: Rumszauer sza­badrúgása Sziebenről Ratting elé került, s ő nem hibázott (2-0). 79. perc: Hrotkó átjátszot­ta a vendégvédelmet, önzetle­nül Rattinghoz passzolt, aki beállította a végeredményt, (3-0). Az első félidőben szelleme­sen, a másodikban taktikusan játszott a hazai gárda, s a listavezető ellen akár nagyobb arányban is győzhetett volna. Persze, fordítva is elsülhetett volna a dolog, hiszen a cse­peliek a második játékrész­ben többször is ordító hely­zetekben hibáztak, és ha An­tal nem véd olyan magabiz­tosan, tán ezúttal is a 11-esek döntöttek volna. A Mohács ezen a mérkőzésen végleg be­bizonyította, hogy az első for­duló sikerei nem csupán a véletlennek voltak köszönhe­tők. Jók: Antal, Csibi, Ratting, ill. Tyukodi, Stefanov. Pauska Zsolt Komlói Bányász— Nagykanizsa 2-0 (1-0) Nagykanizsa, 2500 néző. V.: Kiss G. Komlói Bányász: Tóbit - Hammer, Vukmann, Gollai, Andreidesz — Katona, (Stemler, a 78. percben), Uh- rik, Jurin - Takács, Réfi (Bo­day, a 78. percben), Varga. Szakosztály-igazgató: Boday Ferenc. Nagykanizsa: Csáki — Miklós, Kepe, Kiss, Iványi (Sző­ke, az 55. percben) - László, Horváth, Bocz — Skublics, Martinovics (Hegedűs, az 55. percben), Fuisz. Edző: Madár Gábor. 21. perc: Réfi beadását a befutó Varga 5 m-ről helyezte a hálóba (1-0). 57. perc: Varga faképnél hagyta a védőket, majd 15 m-ről, nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt (2-0). 89 perc: A csereként beállt Stemlert utánrúgás miatt ki­állította a játékvezető. Az első negyedórát leszá­mítva a komlóiak vették át a játék irányítását, a vendégek ezúttal minden csapatrészük­ben felülmúlták a szétesöen játszó olajosokat. És okos, öt­letes játékukkal teljesen meg­érdemelt győzelmet arattak a hazai pályán eddig 100 szá­zalékos teljesítményt elért Olajbányász ellen. Jók: Var­ga, Gallai, Uhrik, Réfi, ill. László. Balogh Antal Tapolca—III. kér. TTVE 2-0 (0-0). Tapolca, 1000 néző. V.: Segovits. Gólszerzők: Törő, Bognár. Keszthely—Építők 1-0 (0-0). Népliget, 500 néző. V.: Nagy II. J. Gólszerző: Major. Bp. Volán—BVSC 3-0 (0-0). Czabán Samu tér, 1200 néző. V.: Varga J. Gólszerzők: Kajdy 2, Bácsi. Sopron Dorog 1-1 (1-0) — 11-esekkel 5-3. Dorog, 2500 néző. V.: Szekeres. Gólszerzők: Suttovics, illetve Szabó. Oroszlány—Rákóczi 0-0 — 11-esekkel 4-3. Kaposvár. 1200 néző. V.: Origón. Immár hagyomány, hogy ok­tóber végén az amatőr teni­szezők versenyének a Club Ti­hany ad otthont. A stílszerűen Wimbledon Clubnak elneve- vezett csarnokban rendezték meg a férfi párosok verse­nyét, ahol a Bikár Péter. Nagy György kettős diadalmasko­dott, így elnyerte a Tihany Kupát. Ugyancsak hagyomány már a Technoimpex Kupa squash- viadal, hiszen már másodszor rendezték meg. Csaknem negyveven indultak a külön­böző kategóriákban, és számos a ranglistán is élenjáró teni­szező rándult ki ebbe a Szekszárd-Csurgó 4-2 (0-1). Szekszárd, 1000 néző. V.: Ka- róth. Gólszerzők: Horváth 2, Kálmán 2, ileltve Kasza (ön­gól). Csalás. A nyugati csoport állása: 1. Keszthely 11 5 4 — 2 10- 4 23 2. Csepel 11 4 2 — 3 19-11 22 3. Mohács 11 4 — 3 2 14- 0 21 4. N.-kanizsa 11 5 3 — 3 10-14 21 5. BVSC 11 5 2 2 2 11-10 21 6. Komló 11 4 3 2 2 14- 1 20 7. Bp. Volán 11 5 2 — 4 13-12 19 L Oroszlány 11 4 2 2 3 12-15 10 9. Szekszárd 11 4 2 1 4 15-14 17 10. Dorog 11 2 2 4 3 10-13 14 11. Csurgó 11 3 1 2 5 13-19 13 12. Építők 11 2 1 4 4 14-14 12 13. Topolca 11 3 — 3 5 9-11 12 14. Sopron 11 2 2 2 5 13-14 12 15. Rákóczi FC 11 2 1 2 4 9-12 10 14. III. kér. 11 3 — — 0 11-20 9 sportágba. A férfiaknál a négy scoport győztese vívta a döntőt. Végül Tábori Ta­más nyert Büski Ottó és Cséf- falvay Gábor előtt, a nőknél pedig Kurrali Andrea győzött. Külön versenyt vívtak egy ve­gyes kategóriában az újság­írók, a jelenlegi és a volt él­sportolók. Amolyan levezetés­képpen ugyanis benevezett a versenyre a Szöulban győztes öttusa olimpiai válogatottból Fábián és Martinék, valamint a szövetségi kapitány. Török Ferenc is. Ebben a kategóriá­ban a korábbi válogatott ké- zilabdás, Tifinger Alajos győ­zött. Megyebajnokság A PVSK átvette a vezetést Steinmetz SE—P. Gázmű 4-1 (1-D. Gázmű-pálya, 100 néző. V.: Radó. Megérdemelt ven­déggyőzelem. G.: Kosa, Fülöp. Péter, Baranyai, ill. Takács. Ujpetre—Beremend 2-1 (1-0). Újpetre, 200 néző. V.: Tóth. Közepes iramú mérkőzésen született meg a hazai győze­lem. G.: Tóth, Kohlmann, ill. Schulteisz. Szajk— Somberek 2-0 (1-0). Szajk, 400 néző. V.: Szinger. Az eredmény nem tükrözte a két csapat közötti különbsé­get. G.: Szajkó, Patócs. Geresdlak—PBTC 2-1 (0-0). Geresdlak, 200 néző. V.: Kul­csár. A helyzetek alapján na­gyobb arányú is lehetett volna a hazai győzelem. G.: Schmidt. Bazsonyi, ill. Vajda. Szombaton játszották: PVSK—Vasasi Bányász 2-1, P. Postás—PEAC 0-1, P. Zsol- nay—Harkány 4-1, P. Kinizsi - Szentlőrinc 0-0. A megyei I. osztály állása: 1. PVSK 11 7 3 1 24-14 17 2. Somberek 11 7 2 2 24-10 14 3. PEAC 10 7 1 2 22-11 15 4. Steinmetz SE 11 4 1 4 23-17 13 5. Geresdlak 11 4 1 4 14-20 13 4. Szajk 11 5 2 4 23-14 12 7. P. Postás 11 5 2 4 19-14 12 0. Újpetre 11 4 4 3 21-17 12 9. PBTC 11 £ 2 4 14-15 12 10. Vasasi B. 11 4 2 5 10-19 10 11. Beremend 11 3 3 5 22-14 9 12. P. Zsolnay 11 4 1 4 24-20 9 13. P. Kinizsi 11 3 3 5 10-10 9 14. Horkány 10 1 5 4 11-17 7 15. Szentlőrinc 11 2 2 7 7-24 4 14. P. Gázmű 11 — 2 9 7-33 2 A szeptember 4-én lejátszott Har­kány—PEAC mérkőzést játékvezetői műhiba miatt újrajátsszál^ igy an­nak eredményét tőröltük. 1. Rába ETO—'Vasas 4-2 1 2. ZTE—Videoton 2-2 B 3. E. Frankfurt—Hamburg 0-1 2 4. Karlsruhe—VfB Stuttgart 2-0 1 5. Waldhof M.—B. München 0-3 2 4. Darmstadt—Osnabrück 1-1 i 7. Schalke 04—Bayreuth 4-0 1 0. Blau-Weiss 90— Waottenscheid 1-0 1 9. Ascoli—Juventus 1-1 z 10. Verona—Interna zi on a le 0-0 z 11. Pisa—Sampdoria 1-1 z 12. Ancona—Padova 1-0 1 13. Empoli—Taranto 3-2 1 14. Nürnberg—B. Leverkusen 1-1 B NB I. góllövőlista Az élcsoport állása: 8 gólos: Fodor (Bp. Hon­véd). 7 gólos: Jován (Videoton). 6 gólos: Szabadi (Vasas), Fischer (Ferencváros). Petres (Videoton). 5 gólos: Handel (Rába ETO). Kiprich (Tatabánya), Balogh G. (Vác), Kvaszta (Békéscsa­ba). Pölöskei, Balog T. (MTK- VM). Kómán (ZTE). 4 gólos: Szeibert (MTK VM), Schaffer (Haladás). Amatőr tenisz- és squashverseny Tihanyban AZ MSZMP BARANYA MEGYEI BIZOTTSÁGÁNAK LAPJA Főszerkesztő: MITZKI ERVIN. Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF és LOMBOSI JENŐ Kiadja a Baranya Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: BODÓ LÁSZLÓ Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7601 Hunyadi út 11. Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőség telex: 12-421. Kiadó telex: 12-320. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János u. 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítóknél, a Posta hírlapüzleteiben és a híriapelófizetési •és lapellátási irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A, 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 43,- forint, negyedévre 129,- forint, egy évre 516,-forint. . Indexszám: 25054. ISSM 0133-2007. Labdarugó MB III. Szigetvár—Nagykanizsai Vo­lán Dózsa 3-1 (2-0). Szigetvár, 300 néző. V.: Dörnyei. Sziget­vár: Füredi — Horváth, Ma­rosi, Tóth. Priol — Sellei, Kar­dos, Kiss — Bálint, Bodó, Had­nagy (Csokona). Edző: Csaba Gábor. Nagykanizsa: Köves­falvi — Kapuvári, Svélecz, Visnyovics (Húsz), Orbán — Windisch, Borbély, Balogh (Je- lusich), Farsang — Berki, Né­meth. Edző: Orosz József. A hazaiak Bodó vezényletével vé­gig fölényben játszottak, és teljesen megérdemelt győzel­met arattak. G.: Bodó (2), Hadnagy, illetve Windisch. Ki­állítva: Svélecz (a 26. perc­ben). Siklós—Sellye 3-2 (2-0). Sellye, 300 néző. V.: Szabót. Siklós: Pál — Kapitány, Pet- rétei, Mim, Fodor — Kovács, Weiner, Rozmer, Kolompár — Sztojka (Keresztes Zs.), Szri- mácz (Gellér). Edző: Berkecz József. Sellye: Simon — Fábos, Bolubics, Lobricz, Bíró — Ka­pusi (Forró), Hofschauer, Kiss, Gojók — Karhesz (Kovacse- vics), Bergics. Edző: Amigya Pál. Az alacsony színvonalú mérkőzésen az a csapat nyert, amelyik jobban akarta a győ­zelmet. G.: Weiner, Sztojka (2), illetve Kiss (2, egyet 11- esböl). Dunaföldvár—Marcali 1-1 (0-1). (11-esekkel 5-4). Duna- földvór, zárt kapuk mellett. V.: Sör. Dunaföldvár: Jakab — Tóth, Medveczki, Dunai, Molnár — Tímár, Tilli (Varjas), Kakas — Horváth, Gyöngyösi. Szabó. Edző: Tímár Dezső. Marcali: Igricz — Héder, Czuczka. Hajdú II., Fábián — Buxbaum, Lakos, Hajdú I. — Papp (Nagy), Luka (Horváth), Borsfái. Edző: Fuisz János. A fiz főre olvadt dunaföldváriok nagy lelkesedése végül is két pontot eredményezett. G.: Ti- már, illetve Czuczka. Kiállítva Kakas (Dunaföldvár) reklamá­lásért a 30. percben. Boglárielle—Dombóvári VMSE 1-0 (1-0). Boglárleüe, 200 né­ző. V.: Kovács N. Boglárielle: Majzlinger — Hári, Konrád, Kötél. Magyor — Augusztin (Hajdú), Fenyő, Riba (Koródi) — Márton, Karasz, Becsei. Edző: Somodi László. Dombó­vár: Bien — Vészi, Banai, Ma­gyar, Balassa — Samu. Gyúró, Bencze (Kovács), Román — Jakab, Péter. Megbízott edző: Újvári Kálmán- Alacsony szín­vonalú mérkőzésen az első fél­időben a hazaiak végig fö­lényben játszottak, de az adó­dó helyzeteik közül csak egyet síkerült értékesíteni. A máso­dik játékrész a vendégek fö­lényét hozta, de a jól záró balatonparti védelem mellett még az egyenlítés sem sike­rült. G.: Fenyő. Paksi Atomerőmű SE—Bony- hád 4-1 (3-0). Paks, 400 néző. V.: Balajti. ASE: Hornyok — Ignócz, Debreceni, Fritz, Nagy Z. — Nagy L.. Takács (Szabó G.), Porga, Somodi — Vörös, Juhász (Balogh). Edző: Botos Antal. Bonyhád: Szabó (Heiz- ler) — Stumpf, Hüber, Joó, László — Szabó T., Pozsár, Kiss, Schlotthauer — Szigeti (Nagy), György. Edző: Kovács Ferenc. Mindvégig a listaveze­tő irányított, a Bonyhád csak a védekezésre összpontosított. G.: Juhász (2), Porga, Nagy Z„ illetve György. Paksi SE—Dombóvári Vasas 1-0 (1-0). Dombóvár, 500 né­ző. V.: Nagy. Paksi SE: Kun — Bregovics, Blatt. Kolarics, Héregi — Horváth J„ Török, Horváth P., Haraszti — Bér­ezési (Somogyi). Rácz. Edző: Vábró József. Dombóvári Va­sas: Foki — Vecsei, Burai, Horváth, Farkas — Tóth-Bagi (Engert), Sebestyén. Barta — Fekete. Fazekas, Luczek (Ber- náth). Edző: Olasz János. Küzdelmes, jóiramú, mindvégig kiegyenlített mérkőzésen a második percben lőtt szabad­rúgásgól döntötte el a három pont sorsát. G.: Blatt. Szombaton játszották: K. Honvéd—Mázaszászvár 1-0, MÁV NTE—Boly 0-0 (11-asek- kel 5-4). Ai NB III. állása: 1. Paksi A. 11 9 1 1 — 22- 5 30 2. M.-szász*. 11 8 1 — 2 27-11 26 3. Paksi SE 11 8 1 — 2 20- 8 26 4. Boly 11 7 — 3 1 25-10 24 5. Bonyhád 11 4 2 — 3 23-14 22 4. K. Honvéd 11 5 2 1 3 19-14 20 7. Nk. Volán 11 4 2 1 4 19-15 17 8. MÁV NTE 11 3 2 3 3 13-13 16 9. Szigetvár 11 3 2 1 5 17-19 14 10. Siklós 10 4 — 1 5 16-20 13 11. D.-fold vár 10 3 1 1 5 13-15 12 12. Marcali 11 1 3 2 5 11-21 11 13. D. Vasas 11 2 1 2 6 8-17 10 14. Boglár.-I. 11 1 2 2 6 13-27 9 15. DVMSE 11 2 — 1 8 13-21 7 14. Sellye 11 1 — 1 9 11-37 4 Adorján Tihanyival - párosban is bajnok Vasárnap a páros salakmo­toros országos bajnokság sze­gedi. ötödik — egyben utolsó —. Fordulóját rendezték meg. A verseny hatodik futamában, a második kanyarban Petri- kovics kirúgta Nagy Róbert lábát, aki tehetetlenül vágó­dott a palánknak. A vezető- bíró kizárta a futamból a szabálytalankodó nyíregyházi sportolót. A nyolcadik futam­ban Kócsó is bukott, ráadásul o mögötte haladó Csillik át­motorozott mellén, óm Kócsó szerencsére nem szenvedett sú­lyos sérülést. Végül Adorján az egyéni bajnoki cime utón remek motorozással a páro soknál is — Tihanyi társakén' — aranyérmet szerzett. Az ötödik forduló végered ménye: 1. Hajdú Volán (Ador ión 21, Tihanyi 13) 34 pont 2. Borsodi Volán (Hajdú 17 Seres 9. Újhelyi 3) 29, 3 Tisza Volán (Nagy R. 13, Csil lik 8, Kócsó 7) 28. Az 1988. évi páros salak motoros OB végeredménye: or szágos bajnok: Hajdú Volár (Adorján Zoltán, Tihanyi Són dór) 125, 2. Tisza Volán 115 3. Borsodi Volán 105. Kemeslémlelvásórlósi akció az Óra- és Ékszerkereskedelmi Vállalat óra-ékszer boltjában: Pécs, Kossuth L. u. 19. FŐVÁROSI BECSÜS JELENLÉTÉBEN Várjuk Ont o.któber 25-én és 26-án a Pécs, Kossuth L u. 19. sz. alatti óra-ékszer boltban.