Dunántúli Napló, 1981. november (38. évfolyam, 300-328. szám)

1981-11-16 / 314. szám

Baranyai csapatok fekete vasárnapja Kaposvár-Nagykamzsa 0-0 Kaposvár, 3000 néző. V.: Ja- czina. Kaposvár: Horváth — Kozma, Zentai, Gulyás, Csorba — Szlovák, Kakas, Kanyar — Vékony, Fábián, Házi. Edző: Magasházi József. Nagykani­zsa: Megyimórecz — Gondos, Nagy, Kormos, Bántó — Ba­logh, Savanyó, Horváth — Kelemen, László, Bélák. Edző: Madár Gábor. Meglepetésre a kanizsaiak lendültek előbb bele, ez azon­ban csak egy érvénytelen les­gólhoz volt elegendő. A 7. percben Gulyás sárga lapos fi­gyelmeztetést kapott. A 15. percben Gondos úgyszintén. Aztán inkább a kaposváriak­nak volt lehetősége a gólszer­zésre, de a vérszegény hazai csatárok nem boldogultak a kanizsai védelemmel. Szünet után a kaposváriak vették át a játék irányítását, s az 55. perc­ben Kakas 40 méteres lövését Megyimórecz csak a kapufa- segítségével tudta hárítani. Az 57. percben Házi labdájával Ajkai Alumínium Fábián kiugrott, aztán abszo­lút helyzetben a kapusba vágta a labdát. A vendégek a 69. percben veszélyeztettek. Ekkor László lövését Horváth tornász­ta szögletre. Az utolsó percek­ben is a kaposváriak próbál­koztak Kanyar és Fábián révén. A kanizsai kapus azonban mindent tisztázott. Izgalmas, érdekes, változatos mérkőzést hozott a listavezető Nagykanizsa és a nagymúltú Kaposvár összecsapása. A ha­zaiakat bizony meglepte, ami­kor az elején a vendégcsapat bátran kitámadott. Igazi hely­zetet azonban a kanizsaiak nem tudtak teremteni. Nem így szü­net után a széltől támogatott hazai csapat, amely a jobbnál jobb lehetőségeket is elpus­kázta. A hősiesen védekező Kanizsa ezért rá is szolgált az egyik pontra. Jók: Zentai, Szlo­vák, illetve Megyimórecz (a mezőny legjobbja), Gondos, Bántó. Kovács Sándor PVSK 2-I (I-0) Ajka, 500 néző. Vezette: Se­regi. Ajka: Bujtor — Hollenczer, Menyhárt, Puskás, Brezniczky — Nagy (Czibik a 75. percben), Túri, Fehér — Bogdány, (Cser- na a 80. percben), Göcze, Csikesz. Edző: Halter Gyula. PVSK: Farkas.- Hüber, Szabó, Hammer, Németh - Szász, Ka­szás, Szőcs — Freppán, Lingl (Skáfár a 64. percben), Stájer. Edző: dr. Dunai János. 15. perc: Bujtor tértölelő ki­rúgását Göcze lekezelte, Bog­dány elé emelt, aki kapásból lőtt a hálóba. (1-0). A 77. percben jobb oldali beadás után Skáfár a jobb alsó sarok­ba bombázott. (1-1). 87. perc: Túri szögletét Puskás fejelte kapura, a léc alól az egyik védő kézzel ütötte ki a labdát. A megítélt büntetőt Fehér lőtte a hálóba. (2-1). Hideg, szeles időben, köze­pes iramú mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a széltől támogatott hazai együt­tes nagy fölényben játszott, de sok helyzetet kihagyott. Szünet után a PVSK fölényben volt, egyenlítő gólja után azonban ismét rákapcsoltak a hazaiak. Győzelmük a látottak alapján megérdemelt. Jók: Bujtor, Meny­hárt, Puskás, Brezniczky, illetve Kaszás, Szász, Freppán. Szekszárd-Dombóvár 4-3 (2-1) Dombóvár, 800 néző. V.: Dö- mény. Szekszárd: Pólyák — Szabó, Tóth Pajzs, Somodi — Koroknai, Dienes (Varga a 72. percben), Laki — Lauer, Sajó, Orosz (Márkus az 54. percben). Edző: Teszler Vendel. Dombó­vár: Foki — Kurdi,' Horváth, Magyar, Porcsa — Tóth-Bagi, Herbst, Lakos - Iván, Zircher, Landek. Edző: Herbei József. A 10. percben Horváth az alapvonal közelében buktatta Lakit A megítélt szabadrúgást Sajó ívelte középre és a sza­badon maradt Pajzs 10 méter­ről a léc alá fejelt. (1-0). A 31. percben Laki elesett a 16- oson belül. A játékvezető nagy meglepetésre 11-est ítélt. A megítélt büntetőt Sajó a balra mozduló Foki mellett a kapu közepébe lőtte. (2-0). A 43. percben Landek jobb oldali szögletét Kurdi fejelte kapura, Orosz a gólvonalról még men­tett, de Sajó testéről a kapu bal odalába vágódott a lab­da. (öngól! 2-1). A 48. perc­ben Magyar röviden szabadí­tott fel, Lauer mellel levette a labdát, majd 14 méterről óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba. (3-1). Az 59. percben Tóth-Bagi jobb oldali beadá­sát követően Pajzs röviden adott haza, Horváth rácsapott és 5 méterről a bal alsó sarok­ba továbbított. (3-2). A 79. percben Magyar hibázott a dombóvári kapu előtt, Sajó el­csípte rossz átadását és Fokit is kicselezve.7 méterről a kapu közepébe lőtt. (4-2). A 81. percben Tóth-Bagi remek lab­dát ívelt Iván elé és a jobb­szélső a kimozduló Pólyák fe­lett emelt 4 méterről a kapu­ba. (4-3). Izgalmakban és gólokban bővelkedő kemény mérkőzést hozott a két Tolna megyei csapat összecsapása. A me­zőnyben jobban játszó Dózsa két gólos előnye után érthe­tetlen módon visszaesett, a ha­zaiak nagy mezönyfölénybe kerültek és végig szorossá tet­ték a mérkőzés kimenetelét. Jók: Koroknai, Pajzs, Lauer, Laki, illetve Kurdi, Tóth-Bagi, Horváth. Gaál István Kaposvár—Olajbányász mérkőzés végeredményét eltalált pályázóink közül a szerencse Bogdán János, Pécs, Endresz György u. 7/c. szám alatti lakosnak kedvezett, aki nyere­ményét, a 100 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezési határideje szombat déli 12 óra. Pályázni csak a lapból kivágott szelvényen le­het, melyet szerkesztőségünk címére (Pécs, Hunyadi út 11., 7601) kell beküldeni. Főmérkőzés: PMSC—Újpesti Dózsa: ........................................ P ótmérkőzés: PVSK—Dombóvár: ............................................ A pályázó neve: ......................................................................... L akcime: ..................................................................................... M ÁV DAC- MVTE 3-I (1-1) Győr, 800 néző. Vezette: Wimmer. MÁV DAC: Farkasdi — Fehér, Sülé, Kovács, Hák- lár — Csóka, Horváth, Deák — Csollány, Tamási, Dobos (Papp, a 12. percben). Edző: Mészáros Imre. MVTE: Antal — Lőrincz (Martina, a 68. percben), Rótt, Hancz, Berki — Hrotkó, Dárdai, Markovits, Megyeri — Ratting, Havasi. Edző: Mathesz Imre. 31. perc: Csóka a jobb szélről kapu elé ívelt, Papp lövése a kapuból kiinduló An­talon felperdült és Tamási 8 méterről biztosan fejelt a há­lóba (1-0). 33. perc: Berki 18 méterről lőtt szabadrúgása után a labda a felső léc alsó lapjáról vágódott a gólvonalon túlra (1-1). 48. perc: Csollány jobb oldali szögletrúgása után Tamási Süléhez fejelt, aki 4 méterről ugyancsak fejjel to­vábbított a kapuba. (2-1). 86. perc: Horváth szabadrúgásból Csollány elé gurított, aki két lépés után 22 méterről a bal felső sarokba bombázott, (3-1). Az erős szélben lejátszott ta­lálkozón a képzettebb mohá­csiak birtokolták többet a lab­dát. 2-1 után nagy fölénybe ke­rült a vendégcsapat, de a kapu elé tömörülő győriek biztosan rombolták a támadásokat. Mi­közben a Mohács teljes erővel az egyenlítésért küzdött, a haj­rában újabb góllal bebiztosí­totta jobb támadójátéka alap­ján megérdemelt győzelmét a MÁV DAC. Jók: Fehér, Sülé, Csóka, Horváth, illetve Dárdai, Megyeri, Markovics. Az NB II. további eredmé­nyei: Dunaújváros—Keszthely 0-1 (0-1), Vároalota—Soproni SE 0-2 (0-1), Bauxitbányász— Bakony Vegyész 5-0 (4-0). AZ NB II. ALLASA 1. Nagykanizsa 14 9 5 — 25-11 23 2. Bauxitbányász 14 9 3 2 28-11 21 3. Dunaújváros 14 A 3 3 23- 8 19 J. Szekszárd 14 9 — 5 18-15 18 5. Sabaria 14 6 5 3 13-10 17 6. Keszthely 14 7 3 4 21-21 17 7. Kaposvár 14 5 5 4 17-12 15 8. Sooron 14 5 5 4 21-20 15 9. MÁV DAC 14 6 3 5 24-24 15 10. Mohács-Vém. 14 5 3 6 22-15 13 11. Komló 14 5 2 7 18-16 12 12. PVSK 14 4 1 9 14-2* 9 13. Ajka 14 2 5 7 12-2? 9 14. Bakony Vegy. 14 3 3 8 12-28 9 15. Várpalota 14 2 2 10 13-22 6 16. Dombóvár 14 A 3 11 11-34 6 NB I. ifjúsági bajnokság PMSC—Nyíregyháza 3-1 (1-0). Nyíregyháza, 50 néző. V.: Szá- vó. PMSC: Lukács — Tóth, Sza­bó Gy., Vukmann, Pauska — Hollósi, Garami, Czérna (Merk- ler) — Dudás (Szigeti), Mészá­ros, Udvardi. Edző: Garami Jó­zsef. Góllövő: Czérna, Hollósi, Szigeti, illetve Mándi. Jók:Vuk- mann, Garami és Mészáros vol­tak. SAKK Az olaszországi Meranóban a 16. játszmához ültek le szombaton délután a világbaj­noki döntő résztvevői. A játék­nap a parti függőjével fejező­dött be, Korcsnoj borítékolta a 41. lépést. A Reuter jelentése szerint a világos bábukat ve­zető Karpovnak előnye van. A folytatásra vasárnap kerül sor, Karpov 5-2 arányban vezet. A sakkvilágbajnoki döntő függőben maradt 16. játszmá­ját Meranóban döntetlenre adták a felek. A folytatásban a 42. lépés után Karpov döntet­lent ajánlott, amit kihívója, Korcsnoj el is fogadott. A mér­kőzés állása így továbbra is 5:2. * BKV Előre—Komlói Bányász 8-6, OB II. mérkőzés, Komló. ZTE—PMSC 9-5. OB I. férfi- mérkőzés, Pécs. PMSC—ZTE 1-1. OB I. női mérkőzés, Pécs. Gól utáni öröm. Hajós (9) boldogan várja csapattársai üdvöz­lését. Arató László felvétele A Siófok újabb győzelme Megyebajnokság Villány—Universitas PEAC 1-0 (0-0), Beremend—Kesztyűgyár 0-1 (0-0), Somberek—P. Kinizsi 2- 2 (2-0), Szentegát—Geresdlak 3- 2 (1-0), Drávafok—István-akna 11-1 (5-0). Steinmetz SE—Vasasi Bányász 0-3 (0-2). A MEGYEBAJNOKSAG ALLASA 1. Szigetvár 14 11 2 1 27- 8 24 2. P. Keszyűgyár 14 8 4 2 17- 5 20 3. Vajszló 14 6 7 1 18- 7 19 4. U. PEAC 14 7 4 3 31- 8 18 5. Vasasi B. 14 6 4 4 23-13 16 6. Villány 14 6 4 4 15-11 16 7. P. Kinizsi 14 6 4 4 28-25 16 8. Drávafok 14 6 3 5 30-16 15 9. Somberek 14 4 6 4 21-18 14 10. Beremend 14 5 3 6 24-23 13 11. Geresdlak 14 5 2 7 20-31 12 12. Steinmetz SE 14 3 5 6 16-25 11 13. P. Postás 14 4 2 8 23-26 10 14. Szentegát 14 3 3 8 14-27 9 15. Sásd 14 2 3 9 15-30 7 16. István-akna 14 1 2 11 6-55 4 Vízilabda A hollandiai Veenendaalban vasárnap befejeződtek a vízi­labda Bajnokcsapatok Európa Kupájában az egyik középdön­tő csoportjának küzdelmei. A Vasas a zárónapon 11-8 (1-1, 1-2, 4-0, 5-5) arányú győzelmet aratott a görög Ethnikos ellen és ezzel jobb gólkülönbségével az első helyen végzett, bekerült a négyes döntőbe. Ugyancsak a négyes döntőbe jutott a hol­land bajnok Alphen csapata, amely a kupát védő Jug Dub­rovnik jugoszláv együttes el­len 10-9 (1-1, 3-2, 3-3, 3-3) arányú győzelmet aratott. Pécsi BTC—Siklós 1-0 (0-0). Bőrgyár pálya, 200 néző. V.: Köő. Nagy iramú, kemény mér­kőzésen nagyobb erőbedobás- sal és lelkesebben játszott a PBTC. Góllövő: Hajós. Siófok—Zsolnay SE 4-1 (0-0). Zsolnay pálya, 300 néző. V.: Szinger. A második félidőben a helyzeteit jobban kihasználta a Siófok. Góllövők: Horváth I. (2), Szabó, Károlyi, ill. Király. Boly—Barcs 2-1 (1-1). Boly, 300 néző. V.: Máy. Jó iramú, iz­galmas mérkőzésen értékes győ­zelmet aratott a hazai csapat. Góllövők: Ulrich, Király, ill. Berdek. Kiss J. SE—Bonyhád 0-0. Ka- poly, 250 néző. V.: Kulcsár. A döntetlen igazságos. Kisdorog—Latinca SE 1-0 (0-0). Kisdorog, 400 néző. V.: Sárkány. Gyenge iramú mérkő­zésen végül egy szép támadás­ból szerzett góllal nyert a Kis­dorog. A 88. percben Fekete (Latinca SE) 11-est hibázott. Góliövő: Hosnyánszky. Paks—Sellye 1-0 (0-0). Paks, 600 néző. V.: Pazaurek. Szünet utón nyújtott játéka segítette győzelemhez a paksi csapatot. Góllövő: Pesti. Bátaszék-Mázaszászvár 2-0 (1-0). Bátaszék, 200 néző. V.: Szentgyörgyi. Az első félidőben nagy fölényben játszott a Báta­szék, szünet után esett az iram, de a hazai együttes így is akár nagyobb különbséggel is nyer­hetett volna. Góllövők: Tóth, Fodor. Táncsics SE-Tamási 2-0 (1-0). Tamási, 300 néző. V.: Burai. A fegyelmezetten védekező Tán­csics ellen hiába dolgozott ki több helyzetet a Tamási, érté­kesíteni nem tudta őket, íqy ve­reséget szenvedett. Góllövők: Pintér, György. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Siófok 14 11 3 — 35- 5 25 2. Táncsics SE 14 5 6 3 18-12 16 3. Kisdorog 14 6 4 4 26-21 16 4. Sellye 14 6 4 4 25-20 1 6 5. Tamási 14 6 3 5 18-16 15 6. Siklós 14 4 7 3 10- 9 15 7. Kiss J. SE 14 5 4 5 20-20 14 8. Bonyhád 14 4 6 4 15-16 14 9. Boly 14 5 3 6 21-22 13 10. PBTC 15 5 3 6 16-19 13 11. Latinca SE 14 3 6 5 17-19 12 12. Paks 14 4 4 6 20-25 12 13. Bátaszék 14 4 4 6 12-19 12 14. Mázaszászvár 14 5 1 8 22-23 11 15. Zsolnay SE 14 4 3 7 10-28 11 16. Barcs 14 3 3 8 21-32 9 Mozgássérültek versenye A mozgássérülték nemzetkö­zi versenyén 8 ország vett részt. Úszásban az NDK-beli versenyzők érték el a legna­gyobb sikert: tíz arany-, kilenc ezüst, és kilenc bronzérmet sze­reztek. Őket a franciák követik öt arany- és egy bronzéremmel. A magyar sportolók öt ezüst- és két bronzérmet nyertek. A leg­eredményesebb úszó Detlef Schmidt (NDK) volt, aki öt győzelmet aratott. Aszta I iten isz Vasárnap a vártnál kevesebb résztvevővel került sor a lakó- területi asztalitenisz megyei döntőjére az U. PEAC-sport- csarnokban. Az első alkalom­mal rendezett tömegsport­fesztiválon közel 50 versenyző állt asztalhoz. A csonka női mezőnyben elsősorban Szöré­nyi játéka váltott ki elismerést, míg a férfiaknál a Mecseki. Ércbányász versenyzői bizonyul­tak a legeredményesebbnek, és nagy fölényei nyerték a válla­latok közötti pontversenyt is. A Mohácsi Farostlemezgyár alkalmaz egymüszakos munkarendbe: O géplakatos O vízvezeték-szerelő O fűtésszerelő O °cs szakmunkásokat. FOLYTONOS MUNKARENDBE: O vizsgázott kazánfűtőket O üzemlakatosokat O olajtéri kezelőket O tápszivattyú-kezelőt O salakozó-, géptisztító, rakodó munkakörbe férfiakat, O üzemi segédmunkára nő dolgozókat. Havi kereset: szakmunkásoknál 3400—5000 Ft, segédmunkásoknál kezdő: 3100—3800 Ft, nehéz fizikai munka 4500—5000 Ft. RÉSZLETES FELVILÁGOSÍTÁS A GYÁR MUNKAÜGYI CSOPORTJÁNÁL, MOHÁCS, BUDAPESTI OU. Teleion: 392 114-es mellék. Eredmények. Női egyéni: 1. Szörényi (Sopianae) 2. Sza- bóné (Központi Gyógyszertár), 3. dr. Diófási (B. m.-i Tanács), Horváthné (B. m.-i Tanács). Páros: 1. Szörényi—Szabóné (Sopianae, Központi Gyógy­szertár), 2. dr. Diófási—Szabó­né (B. m.-i Tanács), 3. Gyérfi— Diószegi (Tejüzem, Építők). Férfi egyes: 1. Bárány (Ércbá­nyász), 2. Harth (B. m.-i Rendőr-főkapitányság), 3. Jobb (Ércbányász), Kőhalmi (Postás). Páros: 1. Bárány—Jobb (Érc­bányász), 2. Szapkó—Uzsoki (B. m.-i Rendőr-főkapitányság). 3. Függ—Kőhalmi (Bőrgyár, Pécsi Postás). líTiTTSn Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Erwin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Hallatna Erzsébet Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, Pf.: 134. Hunyadi út 11. 760t Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda Pécs, Engel János u. 8. 7630 Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Szendrői György ISSN 0133—2007 Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054