Dunántúli Napló, 1976. március (33. évfolyam, 60-90. szám)

1976-03-08 / 67. szám

Um. ci hg! ci r ti go KHB II. Nem sikerült pontot szerezni a Szőnyi úton Yt&ivi&aK CE9€ NSZK—Magyarország 2:1 BVSC—Pécsi MSC Budapest, Szőnyi út, 1000 néző, vezette: Szóvá. BVSC: Pálinkás — Bodnár, Hosszú, Varga, 3. Nagy — Túrái, Nagy I., Aranyosi — Pető (Lazsányi), Berecz, Papp (Kaszás). Edző: Mezei György. PMSC: Janko- vics — Iványi, Schulteisz, Dár­dai L, Kincses — Dárdai P., Bálint, Lőrincz (Kiss) — Kardos (Fábián), Hámori, Jónás. Edző: Garami József. 1:0 (0;0) zott a pécsi kapus, s ezt már nem is úszta meg gól nélkül. Jobb oldalról íveltek be a vasu­tasok szögletet, amelynek Jan- kovics alászaladt. A védők is csak keresték a labdát, miköz­ben Nagy I. hét méterről a jobb sarokba fejelt. 1 :0. A gól után átvette az irányí­tást a BVSC, frissen, lendülete­sen rohamozva nehéz pillana­tokat okozott a PMSC-nek. A esés Viktor személyében. A kö­zéppályások Dárdai és Bálint sokat fáradoztak, de nagy hiba­százalékkal, Lőrincz az első fél­időben jó volt, aztán elfáradt. A csatárokat nem lehet telje­sítményükért megdicsérni, Há­mori kihagyta a helyzeteit, Kar­dos és Jónás könnyen kiismer­hető volt. A hazaiaknál Bodnár, Hosz- szú, Varga és Aranyosi játszott jól. Németh Péter Kézilabda Biztos magyar győzelem Vasárnap lejátszotta utolsó olimpiai selejtezőjét a magyar kézilabda válogatott, amely már korábban kivívta a mont­reali részvétel jogát. A talál­kozó előtt rövid ünnepség volt, köszöntötték a 25. válogatott­ságát ünneplő Kenyerest és az 50-szeres válogatott Kovács Pétert és Gubányit. MAGYARORSZÁG-BULGARIA 23:14 (12:5) Miskolc, 2500 néző, v.: Stano- jevics és Valcsics (Jugoszlávia). Végiq vezetve, megérdemelten' nyert a magyar csapat, a rend­kívül lelkes bolgárok csak per­cekre tudták kiegyenlíteni a játékot. Ludwigshafenben telt ház, 2800 néző előtt került sor a Friedrich-Ebert-Halleban az NSZK—Magyarország mérkő­zésre. Az első egyest Szőke Pé­ter és Fassbender vívta, a ma­gyar játékos 7:6, 6:4 arányban győzött. Szőkének ezzel sikerült visszavágni az Eukópa-Kupa el­ső fordulójában elszenvedett vereségért. A találkozó jellemzője az volt, hogy mindkét játékos első­sorban az adogatásaival akart eredményt elérni. Ebben a ma­gyar versenyző jobbnak bizo­nyult. A második játszmában 2:2 után Szőke elnyerte Fassben­der adogatását és ezután már ellenállhatatlan volt. Megérde­melt, szép győzelmével 1 :0-ás vezetéshez juttatta a csapatot. Szőke győzelme után játszot­ták a Pinnel—Taróczy mérkő­zést. Mindkét játszmában az NSZK-beli versenyző bizonyult jobbnak. Pinnel—Taróczy 2:0. A döntés ezúttal is a páros mérkőzésre maradt. Az első játszmát az NSZK nyerte, majd rövidített játszmában győzött a Szőke, Taróczy kettős. A har­madik játszmában ismét az NSZK párosa diadalmaskodott és így alakult ki a 2:1-es vég­eredmény az NSZK javára. Magyarország csapata a te­nisz Európa Kupában a Fran­ciaország—Nagy-Britannia mér­kőzés eredményétől függően második vagy első. Meglehetősen rossz talajú pálya fogadta a két együttest, a játékosok nehezen álltak meg a lábukon. Ennek megfelelően az első fél óra nem hozott jó játékot. Ebben az időszakban egyetlen említésre méltó akció volt: Jónás a 16-oson belülről kapu mellé lőtt kecsegtető hely­zetben. A harminc perc elteltével ja­vult a színvonal, az iram, a pécsiek némi fölénybe kerültek. A 33. percben mégis Jankovics- nak volt szüksége minden tu­dására, Aranyosi beívelt labdá­ját Varga öt méterről a jobb alsó sarokba fejelte, a pécsi kapus azonban gyors vetődés­sel kiütötte a labdát. Hasonló volt a helyzet a 40. percben — a másik oldalon —. Kardos baloldali szögletét Hámori fe­jelte kapura, Pálinkás a léc alá tartó labdát a kapu fölé tolta. A második félidő egy ígére­tes pécsi támadással kezdődött, de ismét Hámori ügyetlenke­dett. A másik oldalon Jankovics kiejtette a labdát kezéből, de szerencséjére Nagy I. kihagyta az óriási helyzetet. Az 56. percben ismét Fiibá­61. percben Jankovics újabb hibáját 'követte meleg helyzet: Kincses a bal kapufára húzta ki a labdát. A 68. percben Lő­rincz megsérült, az öltözőbe tá­mogatták. Ar~ utolsó tíz perc­ben ismét a pécsiek igyekeztek rohamozni, s bevenni a vasuta­sok kapuját, ám támadásaik többnyire már a BVSC térfelé­nek közepén elakadtak. Az unalmas első fél órától eltekintve izgalmas, bár nem túl magas színvonalú találkozót láthatott a közönség. A hazaiak góljáig a Pécs játszott mezőny­fölényben, több lehetőség is kí­nálkozott a pécsiek előtt pont­szerzésre, de — főként Hámori — nem érezték a kaput. A gól után a BVSC fölénye egyértel­művé vált. A vasutasok meg­érdemelten szerezték meg a két pontot a lelkesebb, ám tervszerűtlenül, ötlettelenül ját­szó Pécs együttesétől. A pécsi csapatban Jankovics egy jó védés után három súlyos hibát is elkövetett, az egyikből gól lett. A hátvédek általában megfeleltek a várakozásnak, a mezőny legjobbját is ebben a csapatrészben találhatjuk Kin­Szekszárd—Várpalota 1:0 (1:0)-Szekszárd, 1200 néző. V.: Kuti. Szekszárdi Lipovszky - Zalavóri, Simon, Vágó, Lubas- tyik — Tóth, Laki — Meszlényi (Márkus a 64. percben), Szen­tes, Freppár dr., Pusztai (So- modi a 80. percben). Edző: Kormos Mihály. Várpalota: Pa­lotai - Lukács, Csapó, Kisbej, Czompó — Kun, Rizmayer (Be­ne az 53. percben), Szöllősi - Nyitrai, Bertalan, László (Kiss a 64. percben). Edző: Palovecz Béla. A második percben már ve­zetést szerezhetett volna a ha­zai csapat. A várpalotai vé­dők rövid hazaadását Szentes elcsípte, a kifutó Palotai mel­lett is elhúzta a labdát, majd nagy helyzetben a baloldali kapufára lőtte. Két perccel ké­sőbb Szentes óriási helyzetben c kapusba lőtte a labdát. A 19. percben Nyitrai 25 méteres pattogós lövését Lipovszky ve­tődve, bravúrral hárította. A 25. percben Laki indította Frepán doktort, aki egy védőn átemelte a labdát, majd lapo­san a kapu közepébe lőtte. 1:0. A 31. percben tűzijátékot rendeztek a Dózsa csatárai a várpalotai kapunál. Előbb Pusz­tai ívelt lövését ütötte ki a léc alól a vendégek kapusa, majd Laki közeli bombája a védők­ről vágódott szögletre. Szünet után is a Dózsa kez­dett jobban. A 43. percben Freppán lefutotta a védőket, Palotai lábbal menteni tudott. A 65. percben Márkus öt mé­terről az üres kapu mellé lőt­te a labdát. Négy perc múlva jobboldali támadás végén Kiss közeli lövése az oldalhálóba vágódott. A befejezés előtt négy perccel Palotai kfiutott kapujából, Laki elhúzta mel­lette a labdát, lövés helyett azonban középre ívelt, így a védők hárítani tudtak. A sű­rű hóesésben, csúszós, havas talajú pályán jóiramú, változa­tos mérkőzést vívott a két együtes .Az első félidőben tu­datosan és nagy fölényben ját­szott a Dózsa. Szünet után ki­egyenlített küzdelem folyt. Jók: Freppán dr., (a mezőny leg­jobbja), Vágó, Simon, Zala- vári, illetve Palotai, Kisbej. Fekete László MÁV DAC—Nagykanizsa 0:0 Győr, 2000 néző. V.: Marton. MÁV DAC: Krass — Kiss, Kal­már, Csóka, Szalai (Tóth K. a 22. percben), — Németh, Han- nich, Lénárt —, Csollány, (Csiz­madia a 75. percben), Pálos, Gyömörei. Edző: Kovács Imre. Olajbányász: Vlaszák — Ko­vácshegyi, Doszpoth, Simon, Müller, — Savanyó, (Bogáti az 54. percben), Horváth, Füle dr., — Pávlicz, Derdák, Sulyok, (Ké­széi az 54. percben). Edző: Lan­tos Mihály. Harminc percen át a tetsze­tősebben és folyamatosabban adogató Olajbányász irányított, de kapura semmi veszélyt sem jelentettek. A félidő végén fel­jött a MÁV DAC, előbb Csol­lány, majd Gyömörei hibázott el nagy helyzetet. Szünet után nagyobb sebességre kapcsol­tak a vasutasok. Erőteljeseb­ben rohamoztak, sorra alakítot­ták ki a helyzeteket, de a leg- nagyobbakból is képtelenek vol­tak kapura találni. Jók: Kiss, Csóka, Hannich, Németh, illet­ve Vlaszák, Doszpoth, Simon. Az NB II. további eredmé­nyei: Bp. Spartacus—Kossuth KFSE 0:0. VOLÁN—FÖSPED 1 :0 (1:0). Nagybátony—Duna­újváros 0:0. Dorog—Bábolna 4:2 (3:1). Szolnok—Budafok 1:0 (0:0). Vasas Izzó—Oroszlány 1:1 (0:0). AZ NB II. ALLASA 1. Dunaújváros 22 14 6 2 51-18 34 2. Budafok 22 13 5 4 53-29 31 3. Dorog 22 12 6 4 40-20 30 4. BVSC 22 10 7 5 39-25 27 5. VOLÁN 22 9 9 4 34-25 27 6. Kossuth KFSE 22 11 4 7 37-24 26 7. Szolnoki MTE 22 9 6 7 32-24 24 8. Debr. VSE 22 9 6 7 26-30 24 9. Pécs 22 9 4 9 35-21 22 10. MÁV DAC 22 8 6 8 27-30 22 11. Oroszlány 22 6 8 8 31-34 20 12. Várpalota 22 6 8 8 27-33 20 13. Szekszárd 22 6 8 8 27-34 20 14. Komló 22 6 7 9 23-37 19 15. Szállítók 22 6 5 11 30-38 17 16. Vasas Izzó 22 5 7 10 23-31 17 17. Nagybátony 22 6 5 11 22-35 17 18. Olajbányász 22 5 7 10 19-34 17 19. Bp. Spartacus 22 3 8 11 18-48 14 20. Bábolna 22 5 2 15 28-52 12 Hétfői Nem tudtak győzni a baranyaiak Izgalmas jelenet a hózáporban a Pénzügyőr térfelén Fotó: Erb János Dombóvári Spartacus—Barcs 1 :0 (0:0). Dombóvár, 500 néző. V.: Sző­ke. Dombóvár: Dobos (Vincze) — Hertelendi, Juciik, Hirth, Loboda, Kéki, Nagy (Tóth), Vámosi, Németh, Olasz, Lódri. Edző: Szám Frigyes. Barcs: Kótai — Bencsik, Kömpf, Winkler, Dóczi, Karsai, Börcsök, Gu­lyás (Göcsei), Fodor, Gyergyák, Nagy. Edző: Mayer György. Jó ira­mú, küzdelmes mérkőzésen több gól­lal nyerhetett volna a hazai együt­tes. Góllövő: Németh. Jók: Loboda, Hertelendi, Kéki, Németh, illetve Winkler, Karsai. Lőrinci Fonó—Kaposvári Táncsics 2:1 (0:0). Gyömrői út, Lőrinci Fonó pálya, 400 néző. V.: Dorozsmai. Táncsics: Kiss — Eisemann, Kovács, Hamar, Hadzopulosz, Molnár K., Németh J., Molnár I., Völgyi, Kap­csos, Dobor. Edző: Csanda István. Végig nagy iramú, heves küzdelem. Góllövők: Szilágyi (2), illetve Hadzo­pulosz. Jók: Flórián, Pál, Fekete, Szilágyi, illetve Eisemann, Molnár K., Németh J. Szfv. MÁV Előre—Véméndi TSZ SK 4:1 (2:1). Székesfehérvár, 200 néző. V.: Kosik. Véménd: Doszpod — Sza­bó, Rótt, Kajtár, Kiss. Törjék, Boro- vácz, Fiochsz (Márton), Takács. Orosz, Bencsik. Edző: Rónai István. A vendégek szerezték meg a veze­tést, sőt 1:0 után Rótt 11-ost is hibázott. Ezt követően egyre inkább magukra találtak a hazaiak, és biz­tosan győztek. Góllövők: Pemmer, Lechner, Fülöp, Téglás, illetve Orosz. Jók: Lechner, Szabó, Paulusz, Ui, illetve Rótt, Kiss. Dunaújvárosi Építők—Siófoki Bá­nyász 0:0. Dunaújváros, 500 néző. V.: Dávid. Siófok: Málics — Riedl, Pintér, Babán, Kékesi, Horváth K., Bihari, Dróth, Soós, Bocsev, Takács. Edző:' Meggyes Gábor. Küzdelmes, jó iramú mérkőzés. Mind a két olda­lon több gólhelyzet maradt kihasz­nálatlanul. Jók: Kalmár, Bátai, Si­mon Gy., illetve Málics, Pintér, Bi­hari. Bp. Építők—Mázaszászvári Bányász 1:1 (1:0). Népliget, 150 néző. V.: Endes. Mázaszászvár: Szulics — Kó- lya, Széles, Katona, Nemes, Pataki, Demeter, Kovács, Stemler, Biró, Csor­dás. Edző: Stepán Tibor. Lagymatag első félidő után a bányászok ki­egyenlítő gólja a játék iramán is sokat javított. Góllövők: Prandóczky, illetve Pataki. Jók: Gáspár. Nagy, Prandóczky, illetve Demeter, Kovács. PVSK—Perbál 1:1 (1:1). PVSK pá­lya, 400 néző. V.: Zsalakó. PVSK: Sulyok — Hergenrőder, Szabó, Grünwald, Gyurina, Zoltai, Kaszás, Kresz (Baumholczer), Nagy, Somogy- vári (Iván), Tóth. Edző: Lendvai Miklós. A körülményesen játszó pé­csiek számára ,,kemény diónak" bi­zonyult a szervezett és lendületes perbáli csapat. Góllövők: Grünwald (11-esből), illetve Monos. Jók: Grün- wald, Baumholczer, illetve Kovács I., Hucker, Pálfi, Monos. Pénzügyőr—PBTC 1:0 (0:0). Bőr­gyár pálya, 300 néző. V.: Lábodi. PBTC: Sass — Várhelyi, Daka, Fieg- ler, Kiss, Biró, Bartal, Kincsei, Ba­lázs, Hajós, Renkó (Bogdán). Edző: Horváth László. A bőrgyári csapat végig egyenrangú ellenfele volt az élcsoportban tanyázó Pénzügyőrnek, de kapu előtt a csatárok a legjobb helyzeteket is kihagyták. Góllövő: Vida (11-esből). Jók: Balázs, Hull- mann, Szili, illetve Fiegler, Kiss, Biró. Az NB III. további eredményei: Enying—Ganz MÁVAG 1:1, EMG SK—ÉRDÉRT 3:1. Szabadnapos volt a BKV Előre. Az NB III állása: 1. Pénzügyőr 21 13 6 2 43-29 32 2. Ganz-MAVAG 21 14 3 4 48-22 31 3. Szfv. MÁV 21 14 1 6 45-26 29 4. Lőrinci Fonó 21 11 5 5 38-25 27 5. Siófok 21 10 6 5 26-21 26 6. PVSK 21 9 7 5 33-19 25 7. Véménd 21 10 4 7 40-37 24 8. BKV Előre 20 10 3 7 36-25 23 9. Enying 21 8 5 8 26-28 21 10. EMG SK 21 7 6 8 28-28 20 11. Perbál 21 7 6 8 32-34 20 12. Táncsics SE 21 6 '7 8 23-26 19 13. Mázaszászvár 21 5 7 9 25-24 17 14. Barcs 21 7 3 11 16-34 17 15. Dunaújv. Ép. ?0 4 7 9 18-29 15 16. Dombóvár 21 5 4 12 19-37 14 17. ÉRDÉRT 21 4 5 12 18-31 13 18. PBTC 20 4 4 12 20-44 12 19. Bp. Építők 21 4 3 14 24-39 11 Góltotó ■ 7- - ­A 0:0-ás döntetlenre végződött Komló—DVSC mér­kőzés végeredményét öt pályázó találta el. Közülük a szerencse Györkö János, Pécs, Aknász u. 26. szám alatti lakosnak kedvezett. A nyertes a vásárlási utalványt szer­kesztőségünk titkárságán veheti át. A következő heti szelvényeket szombat déli 12 óráig kell eljuttatni szer­kesztőségünk címére: 7621 Pécs, Hunyadi út 11. PMSC—Szekszárd: ......................................................... Pótmérkőzés: Várpalota—Komló: .................................. A pályázó neve: ......................... .................................. L akcíme: ......................................................7................... L abdarúgás A Porcelángyár nyerte a Steinmetz Kupát Vasárnap lejátszották a lab­darúgó Steinmetz Kupa utolsó fordulóját. A Porcelángyár 2li­re legyőzte a Vasasi Bányászt és ezzel kupagyőztes lett. To­vábbi eredmények: Siklós— Steinmetz SE 2:0, PMSC ifi— Beremend 1:1 (11-esekkel a PMSC győzött), Postás—Sza- lánta 1:1, (11-esekkel a Postás győzött), Gázmű—István-akna 4:1, Szentlőrinc—Pogány 1:1 (11-esekkel a Pogány győzött). A Steinmetz Kupa átadása ma délután 17 órakor lesz a Sporthivatal tanácstermében. Egy-iksz-kettő A HDN totótippjei a következő hét­re. 1. Dorog—Oroszlány. Nem biztos, hogy a Dorog le tudja fektetni. Tipp: x, 1. 2. Várpalota—Komló. Cifra palota. Tipp: 1. 3. Nagykanizsa—Bp. Spartacus. Teszek rá, mert nagykanizsai levele­zőm, Mucus is kint lesz a meccsen. Ha elsírnak, s nem lesz tizenhárma- som, tartozik nekem egy láda kani­zsai sörrel. Tipp: 1. 4. Vasas Izzó—Szolnoki MTE. Meg­izzad a Szolnok a döntetlenért. Tipp: x, 1. 5. Salgótarjáni KSE—Debreceni MTE. A pulykakakas. Tipp: x, 2. 6. Kazincbarcika—Egri Dózsa. Allah segítse meg az egrieket, s akkor tuti a totóm. Tipp: 2, x. 7. MOTIM TE—Fűzfő. Nem fűzge, esetleg elkaphatják a Fűzfőt. Tipp: x, 1. 8. Bakony—Körmend. Jó a Körmend. Tippek: x, 2. 9. Juventus—Milan. A Juventus az ősszel győzött Milánóban, de azért csak óvatosan. Tipp: 1, x. 10. Napoli—Torino. A nápolyiakkal valami nincs rendben. Tipp: 2, x. 11. Perugia—Cesena. A Cesena el­csíphet egy pontot. Tipp: 1, x. 12. Róma—Lazio. A két római Ró­mában játszik, tehát győz a Róma. Tipp: 1. 13. Sampdoria—Fiorentina. A legva-. lószínübb, hogy megosztozkodnak a pontokon. Tipp: x, 2. Pótmérkőzések : 14. Brindisi—Genoa. Tipp: x, 2. 15. Palermo—Novara. Tipp: x, 1. 16. Varese—Foggia. Tipp: (—mz—) héttői Dunántaii napló „„ ____Aj MSZMM ...................... mPm A z MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Sapl\!r 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054