Dunántúli napló, 1975. december (32. évfolyam, 329-359. szám)

1975-12-01 / 329. szám

Labdarugó HID Bábolnán maradt a két pont Bábolna—Komló 2:1 (1:0) Bábolna,, 1000 néző. V.: Rú­zsa. Bábolna: Kóczián — Füre­di, Hernádi, Nyers, Kalamár — Kalmár, Tapolczai, Laki — Kor­sós, Fehér, Révai. Komló: Buús — Keller, Kovács, Steib, Kele­men — Tresch, Lahó (Havasi), Paál — Jánosi, Radics, Bá­nyász. A 4. percben ártalmat­lannak látszó jobb oldali be­adást Buús kiejtett, s a labdát Kor­sós a kapu közepébe fejelte. 1:0. . A 7. percben Radics középen kiugrott, de nagy helyzetben fölé vágta a labdát. Két perc múlva Jánosi lövése egy -mé­terrel szállt a kapu mellé. A játéknak ebben a részében sok szabálytalanság tarkította a mérkőzést. A 28. percben Steib lyukat rúgott, Révai szabadon ment el, s kisodródva a felső kapufára emelte a labdát. A 35. percben Paál az oldalhálót találta el. Az első félidő befe­jezése előtt egy perccel Radics .—Jánosi—Radics-akció után az utóbbi nagy helyzetben mellé rúgta a labdát. A szünetben Csaba Gábor edző a játékosok figyelmét a bátrabb támadójátékra és a bábolnai csatárok szorosabb őrzésére hívta fel. A második félidő bábolnai támadásokkal indult. A Komló ebben a játék­részben teljesen átadta a kez­deményezést. A 60. percben Keller szólója után jobbról be­adott, s a kapu előtti kavaro­dásból Radics közelről a hálóba lőtt. 1:1. Két perc múlva ugyancsak Kel­ler hagyott ki nagy helyzetet. A 77. percben bábolnai akció végén Fehér 20 méterről ha­talmas gólt lőtt a felső sarok­ba. 2:1. A Komlói Bányász csapata a mezőnyben jó benyomást kel­tett, helyzeteit azonban rendre kihagyta. A Bábolna rendkivül lelkes csapatjátékával otthon tartotta a két pontot, s ezzel megkezdte a felzárkózást. A komlói csapat kapujában Buús nagy hibát vétett az első gól­nál. A közvetlen védelemből Kovács nyugodt, magabiztos já­téka emelkedett ki. Pál a me­zőnyben nemcsak lelkesen, de jól is játszott. Elöl Jánosinak voltak felvillanásai, a hazaiak közül Kalmár, Fehér, Hernádi és Nyers játéka tetszett. Kunos István Debrecen—Nagykanizsa 2:0 (1:0) Debrecen, 4000 néző. V.: Szóvó. Debrecen: Kun — Sóvá­gó, Tóth, Puskás, Lipők, Potyák, Kiss, Vaczlavik, Nagy (Maczkó, a 68. percben), Bodonyi II., Gottdiener. Edző: Makray Ba­lázs. Nagykanizsa: Lovkó — Kovácshegyi, Doszpoth, Simon (Krénusz, a 76. percben), Mül­ler, Készéi, Bogáti, Németh (Bruder, a 76. percben), Páv- licz, Derdák, Söjtör. Edző: Lan­tos Mihály. A 15. percben Söjtör szögle­téből Németh az 5-ösről fejjel a kapu mellé csúsztatta a lab­dát. A 41. percben Nagy szög­lete a kaputól 12 méterre álló Kiss fejére szállt, onnan Dosz­poth hátán irányt változtatva a már elmozduló kapus mellett a hálóba jutott a labda, (ön­gól!) 1:0. A 77. percben Kiss hosszú, pontos átadással fut­tatta Maczkót, aki 14 méterről a kimozduló Lovkó mellett a bal alsó sarokba talált (2:0). Jó időben, de csúszós tala­jon került sor a mérkőzésre. Az első játékrészben kiegyenlített volt a küzdelem, szünet után a hazaiak fölénybe kerültek és a helyzetek alapján több gól­lal is nyerhettek volna. Jók: Kiss (a mezőny legjobbja), Kun, Tóth, Puskás, illetve Lov­kó és Müller. Oroszlány—Szekszárd 0:0 Oroszlány, 300 néző. V.: Ur- bán. Oroszlány: Papp L. —Né­meth, Szabó, Sipos, Sárosi, Viz- keleti, Horváth, Kavalák, Papp M., Dákai, Babai. Edző: Mészá­ros Imre. Szekszárd: Pólyák — Pusztai, Lubastyik, Simon, Vá­gó, Meszlényi (Freppán, az 50. percben), Tóth, Szentes, Laki, Micskó, Szabó. Edző: Kormos Mihály. A 12. percben Horváth a kö­zéppályáról indulva lefutotta a védőket, erős, kellemetlen lövé­sét Pólyák bravúrral öklözte ki. A 26. percben Németh szabad­rúgását Babai a jobb kapufa tövére fejelte. A 61. percben Sipos becsúszó szerelése rosz- szul sikerült, a játékvezető meg­lepetésre kiállította. Mély talajú pályán a ha­zaiak irányították a játékot, amely jobbára a szekszárdiak térfelén folyt. Két ízben is Pó­lyák hálójába került a labda, de mindkétszer érvénytelenül. Jó: Németh, Papp M., Babai, illetve Pusztai, Simon. Az NB II. állása Az NB II. további eredmé­nyei: Budafok—Nagybátony 6:0, Dorog—Bp. Spartacus 0:0, Vasas Izzó—Szállítók 1:0, Kos­suth KFSE—Várpalota 3:0, Szolnok—BVSC 0:0, MÁV DAC —Dunaújváros 1:0. TOTO 1. MÁV DAC—Dunaújváros 1:0 1 2. Várpalota—Kossuth KFSE 0:3 2 3. Vasas Izzó—FŐSPED 1:0 1 4. Szolnoki MTE—BVSC 0:0 x 5. Bábolna1—Komló 2:1 1 6. Dombóvár—Ganz-MÁVAG 3:1 1 7. Ajkai Bányász—Körmend 3:2 1 8. Orosháza—Szolnoki MÁV 1:2 2 9. Sütőipar—Szegedi VSE 2:1 1 10. Ascoli—Lazio 2:1 1 11. Internazionale—Fiorentina 1:0 1 12. Napoli—Milan 1 :Q 1 13. Róma—Torino 1:1 x Pótmérkőzés: 14. Spal—Varese 2:0 1 FTC-korszak következik? A Rákóczi sikere Szombaton a két villanyfé­nyes mérkőzéssel — Újpest— Békéscsaba és Honvéd-Rá­1. Dunaújváros 18 12 4 2 41-13 28 2. Budafok 18 11 5 2 44-23 27 3. Dorog 18 9 5 4 24-16 23 4. Kossuth KFSE 18 9 3 6 34-22 21 5. BVSC 18 8 5 3 33-23 21 6. VOLÁN 18 6 8 4 25-22 20 7. Debr. VSC 18 8 4 6 22-27 20 8. Pécsi MSC 18 7 4 7 29-19 18 9. Szolnoki MTE 18 7 4 7 26-22 18 10. Komló 18 6 6 6 21-21 18 11. MÁV DAC 18 8 2 8 24-27 18 12. FÖSPED Sí. 18 6 4 8 27-30 16 13. Oroszlány 18 5 6 7 26-29 16 14. Várpalota 18 5 6 7 23-30 16 15. Olajbányász 18 5 6 7 16-24 16 16. Szekszárd 18 4 7 7 21-29 15 17. Vasas Izzó 18 4 6 8 17-24 14 18. Nagybátony 18 4 4 10 18-31 12 19. Bp. Spart. 18 3 6 9 17-39 12 20. Bábolna 18 5 1 12 25-42 11 Vosórnap délelőtt a PVSK férfi és női kosárlabdázói a hazai pá­lyán játszottak az NB I. pontjaiért. PVSK—Kecskemét 78:65 (25:29). NB I. férfi mérkőzés. BSE—PVSK 78:48 (40:19). NB I. női mérkőzés.'Képünkön: Varasdi a kecskemétiek kosarára tör. Fotó: Arató László Hétfői .port Az utolsó legyőzte az elsőt DOMBÓVÁRI SPARTACUS -GANZ-MÁVAG 3:1 (1:0) Dombóvár, 1000 néző. V.: Si­mon. Dombóvár: Dobos — Her- telendi, Judik, G. Kiss, Vida, Hirt, Nagy, Vámosi, Németh, Porcsa (Tóth), Orsós. Edző: Szám Frigyes. A végig nagyira­mú mérkőzésen a fővárosiak többet kezdeményeztek, de a lelkesen játszó hazaiak kevés helyzeteiket jól kihasználták. Góllövők: Orsós, Porcsa, Vida, illetve Végh. Jók: Nagy (a me­zőny legjobbja), Vida, Judik, Hirt és Hertelendi. A vendég- csapatból senki sem érdemel dicséretet. VÉMÉND—ENYING 2:2 (0:1) Véménd, 700 néző, v.: Szin­ger. Véménd: Doszpod — Sza­bó, Rótt F., Márton, (Fiochsz), Kajtár, Törjék, Borovácz, Kiss, Hüber, (Takács), Orosz, Ben- csik. Edző: Rónai István. Ese­ményekben gazdag, küzdelmes, nagyiramú mérkőzés. A vendég­csapat lelkes, önfeláldozó já­tékával rászolgált az egyik pontra. Góllövők: Orosz, Tör­jék, illetve Csenkis, Vass. Jók: Szabó, Borovácz, Törjék, illetve Tokács, Kiss, Bende, Csenkis. MÁZASZASZVÁRI BÁNYÁSZ —EMG SK 3:1 (2:0) Mázaszászvár, 900 néző, v.: Bálint. Mázaszászvár: Szulics — Kólya, Kocsis, Katona, Bocz, Pataki, (Bazsonyi), Kovács, Ho­rony, (Perényi), Bíró, Stemler, Csordás. Edző: Stepán Tibor. Első félidei jó játékával meg­érdemelt győzelmet aratott a Mázaszászvár. Góllövők: Bíró, Kocsis (11-esből), Kovács, illet­ve Szőke (11-esből). Jók: Ko­csis, Katona, Csordás, illetve Nagy, Marton. 4k SIÓFOK—'tőRINCI FONÓ 2:1 (0:0) Siófok, 700 néző. V.: Bauer. Siófok: Málics — Riedl, Pintér, Babán, Dróth, Horváth L, Bakó, Horváth II., Bihari, Soós. Ta­kács. Edző: Meggyes Gábor. A végig jól játszó Siófok nehezen győzte le a keményen védeke­ző budapesti csapatot. Góllö­vők: Bakó és Takács, illetve Letenyei (11-esből). Jók: Má­lics, Babán, Bakó, Bihari, illet­ve Francia, Szöllősi, Letenyei és Flórián. DUNAÚJVÁROSI ÉPÍTŐK —PÉCSI VSK 1:0 (0:0) Dunaújváros, 300 néző. V.: Hartmann. PVSK: Sulyok — Mács, Szabó, Grünwald, Gyu- rir.a, Kaszás, (Szarka), Zoltai, Balázs, Nagv, Somogyvári, (Kresz), Tóth. Edző: Lendvai Miklós. -Küzdelmes mérkőzésen, a lelkesebben játszó dunaújvá­rosiak a kapu előtt határozot- tabbak is voltak. Kiállítva: Urych a 72. percben, illetve Szarka a 76. percben. Góllövő: Ármai. Jók: Kalmár, Bátai, Ár­mai, illetve Mács, Szabó. BKV ELŐRE—PÉCSI BTC 3:0 (1:0) Budapest, 400 néző. V.: Dá­vid. PBTC: Sass — Istókovics, Huszti, Bogdán, Kiss, Várhelyi, Bartal, Fiegier, Hajós, (Bodor), Kincsei, Lauer. Edző: Horváth László. Csak a 43. percben tudta megtörni az Előre a szí­vósan védekező pécsi védelmet, a szünet után aztán már nagy fölényben játszott. Góllövők: Udvarev 2, (egyet 11-esből), Richtseid. Jók: Gulácsi, Kácsor, Udvarev, Richtseid, illetve Sass, Huszti és Bogdán. PERBÁLI TSZ SK—BARCSI SC 4:0 (0:0) Perbál, 600 néző. V.: Barna. Barcs: Kótai — Bencsik, Kömpf, Kiss, Karsai, Dóczi, Winkler, Tóth, Fodor, (Börcsök), Nagy, Gulyás. Edző: Mayer György. Sáros, mélytalajú pályán jó ira­mú, küzdelmes mérkőzés. Má­sodik félidei nagyon lelkes és jó játékával nyert a Perbál. Góllövők: Göncz (2), Ollári, Monos. Jók: Göncz, Szabó, Ko­vács I., illetve Nagy, Karsai. PÉNZÜGYŐR SE —K. TÁNCSICS SE 1:1 (0:0) Budapest, 1000 néző. V.: Geiger. K. Táncsics: Kiss — Eisemann, Kovács, Túli, Németh, Hadzopulosz, Hamar, Gombás, Molnár, Kapcsos, Dobor. Edző: Csanda István. A mélytalajú pályán végig jóiramú, gyors és küzdelmes volt a játék. Több gólhelyzete alapján a Pénz­ügyőr közelebb állt a -győze­lemhez. Góllövők: Lesti, illetve Kapcsos (11-esből). Jók: Józsa, Csekő, Szili, illetve Kiss, Kovács, Túli, Gombás. AZ NB III. TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Növényolaj—ÉRDÉRT 3:1, Bp. Építők—Székesfehérvári MÁV 2:1. Az NB 1. Pénzügyőr III. 18 állása 115 2 39-26 27 2. Ganz-MAVAG 18 12 2 4 43-22 26 3. BKV Előre 18 ii 3* 4 40-19 25 4. Szív. MÁV 18 ii 1 6 32-24 23 5. Lőrinci Fonó 18 8 5 5 30-22 21 6. Véménd 18 9 3 6 36-31 21 7. PVSK 18 8 4 6 29-22 20 8. Siófok 18 8 4 6 21-20 20 9. EMG. SK. 18 6 6 6 23-21 18 10. Enying 18 7 4 7 24-26 18 11. Táncsics 18 6 6 6 21-23 18 12. Barcs 18 8 2 8 15-24 18 13. Perbál 18 6 5 7 28-31 17 14. Mázaszászvár 18 5 5 8 25-21 15 15. PBTC 18 5 4 9 24-35 14 16. ÉRDÉRT 18 4 5 9 18-27 13 17. Dunaújv. Ép. 18 3 7 8 16-27 13 18. Növényolaj 18 6 1 11 25-38 13 19. Bp. Építők 18 4 2 12 20-33 10 20. Dombóvár 18 3 4 11 16-33 10 Góltotó A héten a PMSC—VOLÁN SC mérkőzés eredményét eltalált pályázók közül a szerencse Ferk Mátyás, Pécs, Komját Aladár u. 15. sr. alatti lakosnak kedvezett, aki a 100 Ft-os vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkársá­gán veheti át. E heti szelvények beérkezési határideje: szombat déli 12 óra. Komlót Bányász—Oroszlányi Bányász: Pátmérkőzés: KFSE—PMSC: ................ P ályázó neve: Lakcím: ........ I retíöi Dunüntulil napló Az MSZMP Baranya magyal Bizottságának lapja Fászerkesztá: Mitzkl Ervin Főszerkesztő-helyattasak: Baling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-033, 20 óra után 15-72Ó. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7Ő01 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 KószOlt ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezs6 Terjeszti a Mogyar Posta Indexszám: 25 034 kóczi — befejeződött dz 1975/76-os NB l-es bajnokság őszi fordulója. A lejátszott 120 találkozó többségével elége­dettek lehetünk, úgy tűnik, lab­darúgásunk kimozdult a holt­pontról. Voltak már igazán ér­dekes, színvonalas és küzdel­mes összecsapások, többször megteltek a stadionok. A baj­nokság színvonalának emelke­dése meghatározója volt válo­gatottunk eredményesebb sze­replésének is. Sajnos szépség­hiba akadt még, volt olyan mérkőzés, ahol a játékosokat nem hevítette a zsúfolt nézőtér, csak saját zsebükre gondoltak. Mert jobb a biztos egy pont a bizonytalan kettőnél. És szomo­rú, hogy ez vezető csapatoknál is előfordult. (Nem kell messze menni, szombaton százezrek láthatták a televízióban!) Az őszi elsőséget a Ferenc­város együttese szerezte meg és méltán érdemelte ki azt az elméleti címet, hogy az év csa­pata. Dalnoki Jenő legyőzve a gáncsoskodókat, remek gárdát kovácsolt össze. Ha ezek a fia­talok rutint szereznek és képe­sek lesznek egyenletes teljesít­ményre, akkor a következő években a magyar labdarúgás élvonalában egy ferencvárosi korszak következik. A Videoton évről évre erősö­dik, ha a fehérváriak így foly­tatják. ott lesznek a dobogón. Az ö példájuk azt igazolja, hogy a fővároson kívül is ki le­het alakítani nagycsapatot. So­káig úgy tűnt, hogy az Újpest ezúttal nem szólhat bele az el­sőség kérdésébe. A lila-fehérek összeszedték magukat a hajrá­ra és oz őszi szezon befejezté­vel felzárkóztak a második helyre. Az élcsoporthoz tartozik még a Honvéd, mely képes vá­ratlan eredményekre, de ez még nem az igazi. Érdekesség, hogy ezúttal az első nyolc között öt vidéki csa­pat található. A középmezőny­ben a sort a nagyszerűen sze­replő Haladás vezeti. A szom­bathelyiek különösen hazai pá­lyán veszélyesek. A vártnál job­ban szerepelt a DVTK is. A Kaposvári Rákóczi nyolcadik helye nagy meglepetés, de tel­jesítményük alapján teljesen megérdemelt. A Csepel játéka szürkébb lett az elmúlt évhez viszonyítva. A kieső zónába kell sorolni a 10. helytől lefelé tanyázó csapatokat. A ZTE nem a régi, arattak ugyan nagy gólarányú győzelmeket, de bosszantó ve­reségeket is szenvedtek. Bár­mennyire furcsa, de a Vasas ezúttal is az „alsóházban" ta­nyázik. A piros-kékek nagy ne­vekkel erősítettek (Kovács L, Zombori), de így is mindössze 12 pontra tellett erejükből. Ennyit szerzett a Tatabánya is, akik nagyon gyenge kezdés után szedték össze magukat. A nagymultú MTK VM szereplé­sében sem tellett nagy örömük szurkolóiknak. Hasonló cipőben jár a Rába ETO, a jelenlegi gárda csak árnyéka a 60-as évek győri csapatának. Nem jóslás, de könnyen elképzelhe­tő, hogy az őszi szezon 15. és 16. helyezettje o bajnokság vé­geztével is így végez. A Bé­késcsaba és SZEOL pillanat­nyilag az NB I. két leggyen­gébb csapata. A bajnokság ugyan befeje­ződött, a játékosok többsége azonban még nem tér pihenő­re, következik a Téli Kupa. Aztán január elejétől folytató­dik minden, reméljük a meg­kezdett úton. Lázár Lajos Az III EE I. őszi id era ye Gyorsmérleg