Dunántúli napló, 1975. november (32. évfolyam, 300-328. szám)

1975-11-18 / 316. szám

Labdarugó MB II.: csak egy pont Komlói Bányász —Szekszárdi Dózsa 1:1 (1:1) Komló, 600 néző. V.: Müncz. Komló: Buús — Kelemen, Ko­vács, Steib, Tollósi - Keller (Bányász a 82. percben) Lahó, Pál — Jánosi, Havasi (Tresch, a 64. percben) Radics. Edző: Csaba Gábor. Szekszárd: Po-, lyák — Micskó. Simon, Vágó, Pusztai — Tóth, Cserneczky, Laki - Somodi, Freppán (Bula a 88. percben), Szabó. Edző: Kormos Mihály. A Komló kezdett jobban, és a 6. percben Keller lövése adott munkát a vendégek ka­pusának. Tíz perc eltelte utón feljöttek a szekszárdiak, két eredménytelen szögletet rúg­hattak, 13. percben Tóth sza­badrúgását hárította Buús. Ke­vés esemény történt. A kék-fe­hérek mezőnyfölényben voltak, de helyzetet nem sikerült te­remteniük Pólyák kapujánál. A félidő hajrájában a komlói fö­lény ellenére a vendégcsapat szerezte meg a vezetést. A 42. percben a baloldalon Freppán vitte fel a labdát, beadását Tóth a komlói ka­pu bal sarkába fejelte. (0:1). A félidő utolsó percében egyen, lített a Komló. % Steib legurítását Pál kapta, a középpályás lövése nyomán a labda Tóth válláról a bal sarokba került. Öngól! (1:1). A szünet után is fölényben volt a Komló, a Szekszárd el­sősorban védekezett, időnként gyors ellentámadásokkal pró­bálkozott. A ó4. percben Kele­men lövését Pólyák szögletre ütötte. A 71. percben Lahó labdájával Tresch lőtt a szek­szárdiak kapujára, Pólyák me­rész vetődéssel kaparintotta meg a labdát. Az első 45 percben megle­pően gyenge színvonalú játé­kot láthattak a nézők. Szünet után helyenként feljavult a Komló, de támadójátéka ekkor is erőtlen volt. A vendégek fe­gyelmezettebb játékukkal rá­szolgáltak az egyik pontra. A Komló csapatában a védelem megbízhatóan játszott, Kele­men és Kovács nyújtotta a leg­jobb teljesítményt. A középpá­lyások közül a sokat mozgó Lahó játéka érdemel dicséretet, Keller csalódást okozott. A csatárok erőtlenül játszottak. A Szekszárd legjobbjai: Mics- kó, Simon és Tóth voltak. Csaba Gábor, a Komlói Bá­nyász edzője: — A mezőnyfö­lény nem jelent győzelmet. A támadójátékunkból hiányzott az átütő erő, és a helyzetek kihasználásához technikailag képzett játékosok kellenek, melyhez türelmes gyakorlás szükséges. A jövőben a vasár­napinál lényegesen lelke­sebben kell játszanunk. ÖTIUSB VILB6B)l)NflKSá& Kancsal és a magyar válogatóit az éle» 472 pont előny a Szovjetunió előtt Mexikóban jól kezdtek a ma­gyar öttusázók a világbajnok­ságon. Lovaglásban legjobban Kancsal Tamás szerepelt, hi­bátlanul teljesítette a távot Az egyéni versenyt az ausztrál Ridway nyerte, csapatban is Ausztrália bizonyult a legjobb­nak. Vasárnap a párbajtőr vívás­sal folytatódott a küzdelem. MÁV DAC—PMSC 1:0 (0:0) Győr, 1500 néző. V.: Marton. MÁV DAC; Krass — Kiss, Ko­vács, Kalmár, Szalai — Németh, Hanich, Gyomoréi - Csoflány, Pálos, Kozenkov. Edző: Kovács Imre. PMSC: Katzirz — Iványi, Maurer, Englóner, Kincses — Dárdai L„ Dárdai P. (Schul- teisz a 81. percben) Lőrinc — Kardos (Fábián, a szünetben), Kiss, Jónás. Edző: Garami Jó­zsef. Már a 4. percben helyzet adódott a győri kapunál, de Kiss L. lövését a kifutó kapus hárította. Hat perccel később viszont a pécsi kapu került ve­szélybe. Hanich ügyes cselek­kel bújt ki a pécsi védők kö­zött, a kifutó Katzirz fölött át­emelte a labdát, de ez a felső lécről visszavágódott. A 23. percben egy formás pécsi tá­madás után Kiss L. óriási hely­zetből 2 méterről a léc fölé fejelt. Két perccel később Jó­nás beadása után Kalmár a kapu torkából vágto ki a lab­dát. Jóiramú, küzdelmes volt a mérkőzés, a pécsiek játékában több volt a tudatosság. A fél­idő hajrájában Dárdai P. két alkalommal is veszélyeztetett, de mindkétszer sikerült a győ­ri védelemnek hárítania. Szünet után is a pécsiek kezdeményeztek többet, mégis a hazaiak értek el gólt. Az 56. percben Kozenkov a jobb szé­len vezetett támadást, beadása Maurerről levágódott, Csollány újra kapu elé ívelt, és Pálos 10 méterről a rosszul helyezkedő Katzirz mellett úgy fejelt a labdába, hogy az a baloldali léc mellett hullott a hálóba. (1:0). A gól után fölénybe került is­mét a Pécs. A 75. percben a felfutó Kincses kapura tört, Krass kétségbeesetten futott ki kapujából, Kincses elgurította mellette a labdát, majd a ka­pus fellökte a hátvédet. A sza­badrúgást hárították a győriek, a 82. percben nyílott méa egy egyenlítési lehetőség, de Kiss lövése az önfeláldozóan beve­tődő Szálairól vágódott szöglet­re. Végig jó iramú mérkőzés. A pécsiek nyugodtabban játszot­tak, csapatjátékuk folyamato­sabb volt, de a tudásbeli kü­lönbséget a győriek határtalan lelkesedéssel, fegyelmezett já­tékkal ellensúlyozták. A hajrára beszorult a győri csapat, sorra gördültek a pécsi támadások, de a kapu előtt hiányzott a határozottság. A PMSC-ből egyedül csak Kincses dicsér­hető egyértelműen. Kitünően fogta szélsőjét, bátor előretöré­seivel többször zavart okozott. A középpályások váltakozó tel. jesítményt nyújtottak, a táma­dósor szétesőnek bizonyult. A MÁV DAC-ból Szalai, Hanich, Gyomoréi, Pálos, és Németh játéka dicsérhető. Garami József, a PMSC ed­zője: A második félidőt végig­támadtuk, de sajnos ezúttal is kimaradtak helyzeteink. További eredmények: A Dunaújváros döntetlent ért el Várpalotán, így megőrizte vezető helyét a táblázaton, bár előnye két ponttal csökkent. A Budafok meglepő nagyarányú győzelmet aratott az utolsó helyre csúszott Bp. Spartacus felett. A Bábolna ezúttal a BVSC-t győzte le. A rangadók­nak beillő mérkőzéseken a Do­rog és a Debrecen is otthon tartotta a két pontot. Vasas Izzó-Nagykanizsa 1 :1 (0:1), Dorog-Kossuth KFSE 2:1 (0:1), Budafok-Bp. Spartacus 7:1 (2:0), Debrecen—Volán 3:0 (1:0), Bábolna-BVSC 3:2 (2:0), Oroszlány-Nagybótony 2:1 (2:1), Várpalota—Dunaújváros 1:1 (0:0), Szolnok—FŰSPED 2:0 (2:0). Az NB II. állása 1. Dunaújváros 16 11 4 1 40-12 26 2. Budafok 16 10 4 2 37-22 24 3. Dorog 16 9 4 3 24-15 22 4. BVSC 16 8 3 5 32-22 19 5. Kossuth KFSE 16 8 2 6 31-22 18 6. Volán 16 6 6 4 24-21 18 7. Pécs 16 7 3 6 28-17 17 8. Komló 16 6 5 5 19-18 17 9. Debr. VSC 16 7 3 6 20-27 17 10. Szóin. MTE 16 6 3 7 24-21 15 11. FÖSPED Sz. 16 6 3 7 26-28 15 12. Várpalota 16 5 5 6 23-27 15 13. MÁV DAC 16 7 1 8 22-26 15 14. Oroszlány 16 5 4 7 25-28 14 15. Olajbányász 16 4 6 6 15-22 14 16. Nagybátony 16 4 4 8 17-23 12 17. Vasas Izzó 16 3 6 7 16-23 12 18. Szekszárd 16 3 6 7 19-28 12 19. Bábolna 16 4 1 11 22-39 9 20. Bp. Spart. 16 2 5 9 16-39 9 mérkőzésre Labdarúgó NB III. Pécsi VSK—Pécsi BTC 3:1 (1:0). PVSK-pálya, 500 néző. V.: Tátrai. PVSK: Sulyok — Hergenrőder, Szabó, Grünwald, Gyurina, Kaszás, Balázs, Kresz, Nagy, Zoltai (Somogyvári), Tóth. Edző: Lendvai Miklós. PBTC: Sass — Istókovics, Husz- ti (Sándor), Bogdán, Kiss, Bí­ró, Bartal, Fiegler, Hajós, Kin­csei (Várhelyi), Lauer. Edző: Horváth László. A PVSK kez­dett jobban a megyei rang­adón, de lelkes játékával 70 percig szorossá tette a mér­kőzést a BTC. A hajrában egy kapus-, majd egy védelmi hiba eldöntötte a két pont sorsát. Góllövők: Nagy, Somogyvári, Tóth. illetve Huszti. Jók: Szabó, Kaszás, Nagy, illetve Hűsíti, Fiegler, Hajós. Véméndi Tsz SK—Lőrinci Fo­nó 1:1 (1:1). Véménd, 400 né­ző. V.: Hartmann. Véménd: Doszpoth — Szabó, Kiss, Már­ton, Kaitár, Törjék, Dobos, Fiochsz (Takács), Hóber, Orosz, Bencsik. Edző: Rónai István. A véméndiek végig többet kez­deményeztek, de helyzeteik ki­maradtak, így meg kellett elé­gedniük a döntetlennel. Gól­jövő: Orosz, illetve Katona, lók: Márton, Orosz, illetve Francia, Katona, Mamkósz. Dombóvári Spartacus—Máza- szászvári Bányász 2:0 (2:0). Dombóvár, 600 néző. V.: Zsa- lakó. Mázaszászvár: Szulics — Kólyc, Széles, Kocsis, Bocz, Pa­taki, Biró. Kovács. Horony (Pe- rényi), S*emler. Csordás. Edző: SteDÓn Tibor. Váratlan vereség. A Bányász többet támadott, de helyzeteik kimaradtak. Góllö­vők: Borcso, Tóth. Jók: Dobos, Hertelendi, Vida, illetve Kólya, Kovács. További eredmények: Barcs— Növényolaj 2:1, Siófok—Tán­csics 2:1, Pénzügyőr—Ganz­MÁVAG 3:1, Bp. Építők—Du­naújváros 1:0, Szfv. MÁV Elő­re—ÉRDÉRT 3:2, Petbál—EMG SK 0:0, BIV Előre—Enying 1:0. Az NB III. állása: 1. Ganz-MAVAG 16 11 2 3 40-18 24 2. Pénzügyőr 16 10 4 2 36-24 24 3. BKV. Előre 16 9 3 4 35-19 21 4. Szfv. MÁV 16 10 1 5 29-21 21 5. Lőrinci Fonó 16 7 5 4 26-20 19 6. PVSK 16 7 4 5 26-20 18 7. EMG SK 16 6 6 4 21-16 18 8. Véménd 16 8 2 6 31-29 18 9. Barcs 16 8 2 6 15-17 18 10. Enying 16 7 3 6 21-22 17 11. Táncsics 16 6 5 5 20-21 17 12. Siófok 16 6 4 6 16-19 16 13. M.-szászvár 16 4 5 7 21-18 13 14. érdért 16 4 5 7 17-21 13 15. Perbál 16 4 5 7 23-31 13 16. PBTC 16 4 4 8 21-30 12 17. Dunaújv. Ép. 16 2 7 7 13-24 11 18. Növényolaj 16 5 1 10 22-34 11 19. Bp. Építők 16 3 2 11 18-30 8 20. Dombóvár 16 2 4 10 12-29 8 Röviden I E VILÁG SAKK. PMSC—ZTE 7,5:6,5. OB l.'-es mérkőzés, Pécs. A PMSC __~ ~: . \/j. j ' - 1/____ C-: 1 P O RTJ Megyebajnokság Porcelángyár—Beremend 4:1 (2:1), Mohács—Gázmű 2:2 (1 :0), Szigetvár—P. Kinizsi 1 :1 (1:0), Boly—Pogány 3:3 (3:1), Steinmetz SE—Vasasi Bányász 0:1 (0:0), Sásd—Mágocs 2:1 (0:1), PEAC—Istvón-akna 1:0 (0:0), Sellye—Kesztyűgyár 0:1 (0:0). A megyei I. osztály állása: 1. Szigetvár 14 10 3 1 36-11 23 2. P. Kinizsi 14 7 4 3 19-9 18 3. Mohács 14 7 4 3 25-18 18 4. Kesztyűgyár 14 6 5 3 16-9 17 5. PEAC 14 6 4 4 24-17 16 6. Vasasi B. 14 7 2 5 20-17 16 7. Sellye 14 7 1 6 22-16 15 8. Pogány 14 4 6 4 20-19 14 9. Boly 14 5 4 5 21-26 14 10. Gázmű 14 4 5 5 23-21 13 11. Steinmetz 14 5 3 6 17-22 13 12. István-akna 14 5 2 7 16-20 12 13. Beremend 14 3 4 7 17-32 10 14. Sásd 14 3 3 8 16-27 9 15. Mágocs 14 3 3 8 14-29 9 16. Porcelángyár 14 2 3 9 18-30 7 Tájékozódási futás A Remete réten rendezték kaposvári és pécsi versenyzők részvételével a Wolf József em­lékversenyt. A PVSK rendezte ídényzárón a havas terep ala­posan próbára tette a részt­vevőket. Kiemelkedett a serdülő fiúk küzdelme és sikeresen mu­tatkoztak be a kezdő lányok és fiúk is. Eredmények. Nők, felnőttek: 1. Szarka (POEG), 2. Benkő (PEAC), 3. Nagy (PTE). Ifjúsá­giak: 1, Kaponyí (PVSK)/ 2. Balázs K. (POEO), 3. Kövér (Gépipari). Serdülők: 1. Ke­resztes (PEAC), 2. Borbós (PE­AC), 3. Galambos (Gépipari). Kezelők: 1. Lukácsi (PEAC), 2. Miholics Gy. (PEAC), 3. Miho- lics T. (PEAC). Férfiak. Felnőtt: 1. Faltisz (PEAC), 2. Gömbös (PTF), 3. Beck (PVSK). Ifjúsá­giak: 1. Sél ley (PTF) 2. Vol- ford (Gépipari), 3. Fábián (PO- EŰ). Serdülők: 1. Kropp (Gép­ipari), 2. Nagy Márton (PVSK), 3. Sziebert P. (PVSK). Kezdők: 1. Keserű, (Gépipari), 2. Major (Gépipari), 3. Kovács L. (PV­SK). TOTÓ 1. Várpalota—Dunaújváros 2. MÁV DAC—Pécs 3. Debrecen—Volán 4. V. Izzó—N.-kanizsa 5. Szolnoki MTE—FÖSPED 6. Bábolna—BVSC 7. Nyíregyháza—Egri Dózsa 8. Rakamaz—Özd 9. Leninváros—Debr. MTE 10. Lazio—Róma KI. Milan—Juventus 12. Torino—Napoli 13. Como—Internazionale + 1 14. Palermo—Brescia A Sportfogadási és Lottó Igazga­tóság tájékoztatása szerint a 46. játékhéten 13 plusz 1 találatos szel­vény nem volt. A 13 találatos szel­vények száma 2 darab, nyereményük egyenként 471 241 forint. A 12 talá­latos szelvények száma 75 darab, nye­reményük egyenként 8378 forint. A 11 találatos szelvények száma 814 darab, nyereményük egyenként 772 forint. A 10 találatos szelvények száma 6295 darab, ezekre egyenként 150 forintot fizetnek. A nyeremények a nyereményilleték levonása után értendők, a közölt adatok tájékoz­tató jellegűek. lárd, Illés. Döntetlenül játszott: Flesch, Koszorús, Krisztián, Be. reczky, Glatt, Kocsis, Kamarás. BIRKÓZÁS. A területi serdü­lő kötöttfogású bajnokságon a PVSK versenyzői közül 57 kilo­grammban Tóth, 67 kilogramm­ban Horváth és nehézsúlyban Kiss bajnokságot nyert. Máso­dik helyen végzett Kovács és Herczeg, (mindkettő PVSK) har­madik lett Futó és Jónás (mind­kettő PVSK.) A PMSC verseny­zői közül Sárközi súlycsoport­jában második lett. A pontver­senyt a PVSK nyerte a ZTE és a Marcali előtt. ATLÉTIKA, Debrecenben, a Rajkai emlékversenyen a fér­fiak 7500 méteres futószámá­ban Homoki, a Komlói Bányász atlétája a 6. helyen végzett. A női egyetemisták és főisko­lások versenyében a Pécsi Ta­nárképző a 3. helyet szerezte meg, az összetettben is harma­dikak lettek a főiskolások. KOSÁRLABDA. PMSC-Szé- keslehérvár 76:72 NB II. lérli mérkőzés, Székesfehérvár. ASZTALITENISZ. A megyei II. és III. osztályú bajnokság PEAC sikerrel zárult. Győztesek. Fér­fi II. osztály egyéni: Szita (PEAC), Páros: dr. Kenyeres- Szita (PEAC). Férfi III. osztály, egyéni: Bérezi (PEAC), páros: Ragoncsa—Horváth (Vasasi Bá­nyász). Női III. osztály egyéni: Andi (BTC), Páros: Mausz-Ke- resztes (BTC). PVSK ökölvívó­sikerek Négy napon keresztül Baja volt a színhelye az 1975. évi országos vidéki serdülő ökölví­vó-bajnokságnak. A baranyai fiatalok jól szerepeltek, a PV­SK hat, a Komló egy aranyér­met szerzett. Bajnokságot nyer­tek: Szöllősi, Alvics, Magyar, Torma, Kocska, Szőke (vala­mennyi PVSK), Kalányos (Kom­ló). Második helyen végzett Kelemen, (PVSK), harmadik lett Kolompár, Toronyi, Baumgart­ner (mindhárom PVSK). A leg technikásabb versenyzőnek Ma gyár (PVSK) bizonyult. A leg eredményesebb edze • :k járó tiszteletdíjat Horváth Géza (PV­SK) kapta. A pontversenyben a PVSK végzett az élen. Egyéniben a kétszeres világ­bajnok Lednyev 34 győzelem­mel, 1048 ponttal bizonyult a legjobbnak, míg a szovjet hár­mas 2974 ponttal nyerte a má­sodik technikai számot. A ma­gyarok közül Kancsal Tamás kitűnően szerepelt, 32 győze­lemmel kerek 1000 pontot ért el, ezzel második lett. Maracs- kó Tibornak valamivel gyen­gébben ment, a csepeli ver­senyző 28 győzelemmel fejezte bfe a vívást, 904 pontja a 9— 10. helyhez volt elegendő. Sa- sics 878 pontot szerzett. A csa­patversenyben a magyarok 2782 pontot gyűjtöttek és ezzel szo­ros küzdelemben a második helyre kerültek a Szovjetunió mögött. Két .versenyszám után Kancsal Tamás vezeti a me­zőnyt, a csapatok viadalán pe­dig Magyarország öttusázói állnak az élen. A verseny állá­sa két szám után. Egyéni: 1. Kancsal Tamás (Maqyarorszáq) 7100, 2. Fox (Analia) 2076, 3. Lednyev (szovjet) 2020. Csapat: 1. Maqyarorszáq 5794, 2. Fran­ciaország 5640, 3. NSZK 5624. 0 TURKU. A finnországi Tur- kuban befejeződött a juniorok (18—20 évesek! cselgáncs Eu- rópa-bajnoksága. A magyarok közül a középsúlyú Tomszer Miklós szerepelt a legjobban, ezüstérmet szerzett. • HALLE. A hallei női nem­zetközi sakkversenyen lejátszot­ták az utolsó előtti fordulót. A magyar résztvevő, Sinka Brigitta nem tudott javítani a helyzetén, elvesztette két függőjátszmáját, a 10. fordulóban pedig csak fél pontot szerzett. Az élen Hofmann áll 7,5 ponttal, utá­na a szovjet Levityina és Michel következik 7—7 ponttal. % MONACO. Az ifjúsági nemzetközi labdarúgó torna újabb eredménye: Spanyolor­szág—Lengyelország 4:1 (1:0). • MOSZKVA: A Dinamo Ki- jev a szovjet labdarúgó baj­nokság utolsó mérkőzésén 3:0 arányban legyőzte a Torpedo Moszkva csapatát, és Így vég­eredményben 5 ponttal szerez­te meg az 1975. évi bajnoki cí­met. Az utolsó mérkőzésen is rúgott gólt Blohin (Dinamo Ki- jev) így végeredményben 18 góllal a szovjet labdarúgás idei legeredményesebb játékosa. 0 HELSINKI. Csehszlovákia— Finnország 3:1 (2:0, 0:0, 1:1), válogatott jégkorong mérkőzés. Dunántúli naolo Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053. 20 óra után 15-726 Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunvadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Szerkesztőség telex: 12-421 Kiadó telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696, Telex: .2-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 21 Ft Indexszám: 25 054 Havasi a jól tömörülő szekszárdi védők mellett kapura fejel a Komló—Szekszárd mérkőzésen Arató László felvétele