Dunántúli Napló, 1963. október (20. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-15 / 241. szám, Első kiadás

fl ftlAPLO 1963. OKTÓBER 15. 1 Váratlan vereség Tatabányai Bányász—Pécsi Dózsa 1:0 (1:0) PVSK-pálya, »000 néző, vezette: Aranyosi. Tatabányai Bányász: Géléi — Töröcsik, Hetényi, Szepesi — Men- czel. Laczkó — Rácrz, Nagy, Sze­keres, Bíró Deli. Edző: Grosics Gyula. Pécsi Dózsa: Vl-aszák — Bendes, Polgár. Csupák — Hernádi, Halasi — Vári, Garami, Dunai II, Dunai I, Török. Edző: Balogh Sándor. Jó iramban indult a játék, a pé­csiek vezették az első támadáso­kat. A 3. percben Dunai n tört a tatabánvaiak kapujára, lapos lö­vése azonban hajszállal elkerülte a vendégek kapuiát. A pécsieknél volt többet a labda, a Bányász csanat lefutásokkal próbálkozott. A lila-fehérek több helyzetet te­remtettek a tatabányaiak kapuja előtt, de a döntő pillanatokban hibáztak a csatárok. A túlsó olda­lon Bíró lövése veszélyeztette Vla- szák kaouiát. Hamer ai-ább^gvott a csapatok harci kedve, keveset mozogtak a Dőzsa-csatárók, a ven­dé* csapat, védői mindig időben tudtak közbelépni. Nem sok este­mén v. történt a játékidő ebben a részében. A 35. percben veszélyes helvzet alakult ki a Dózsa kapui a előtt. Na^v labda iát Vlaszák ki­ütötte, Bíró labdáia azonban a kapu fölé vágódott. A vendégek átvették a játék irányítását, a 41. percben Halasi szerelését té­vesen szabálytalannak minősítet­te a látékvezető. Heténvj S'» mé­terről rúgott szabadrúgást és jól eltalált lövése Vlaszák ka­mrában kötött ki. 1:0. a Tatabányai Bányász javára. SZÜNET UTÁN a pécsiek átcsoportosítottak. Ga­rami létt a jóbbszélső, Vári ját­szott bal-, Dunai I jobbösszekötőt. Halasi a bal hátvéd, Csupák a bal- fedezet posztján szerepelt. így sem ment jobban a pécsi csapatnak a játék. Az 53.. percben Garami be­adását Dunai n fejelte kapura, Géléi azonban helyén volt. Nem sokkal később Vári fejesét kellett Peleinek védenie. Három perc múlva Nagy bombája kerülte el a Dózsa kapuját. A 65. percben Dunái II a mérkőzés legnagyobb gól belvz étét hagyda ki. Vári lab­dáiéval ügyesen kicseletze a vé­dőket. a kapust is becsanta és 3 n-é^-ml fölé lőtt. Nem sokkal ké­sőbb formás Dunai n—Vári ado­Veszélyben a tatabányai kapu. T ámad a Dózsa. Vári lövése Géléi zsákmá nya lesz Második félidőben kitünően játszottak a Győr—Komló 3:1 (0:0) Nyilatkozatok Grosics Gyula, a Tatabánya ed­zője: Pécs túl körülményesen kom bin ált és ritkán vállalkoztak lö­vésre. A mieink lelkesen, okosan játszottak, s amikor kellett tuda­tosan törekedtek a labdatartásra. A játék képe alapján a döntetlen eredmény igazságosabb lett vol­na. összjátékban is felülmúltuk a házaiakat. A második félidőben már magukra találtak a pécsiek is. de ékkor önfeláldozó védel­münk úgyszólván mindent hárí­tott. Lovig Károly, a Dózsa szakosz­tályvezetője: Áz eredmény nem születik magától. Úgy látszik a mieink nem tudnak fogcsikorgat­va küzdeni. Az első félidőben ál­landóan egy vonalba volt és állt a csatársorunk. Nagy űr tátongott a fedezet- és csatársor között. A Tatabánya fegyelmezetten játszott és szervezetten védekezett, míg a mieink minden elgondolás nélkül. A második félidőben már „hajtot­tak” és nagy' kár volt, hogy döntő pillanatban Dunai II óriási hely­zetben hibázott. Aranyosi Lajos játékvezető: Ha Dunai n-nek kijön a lépés — majdnem biztos, hogy a pécsiek győznek. Sainos Hetényit ki kel­lett állítanom, mert Halasi felé rúgott és ütött. Hetényi Sándor: Nem rúgtam meg Halasit, csak ellöktem ma­gamtól, mert a lábamra lépett. Dunai II: Két hónap, minden ke­serűségét bele akartam adni a lö­vésbe annál az óriási helyzetnél ... Sainos még ez is kimaradt. Dr. Nemes Alajos: Ha nyilat­koznék, csak. annyit, hogy nem irigylem az edzőt.; • gatás után Vári lövése a kapufán csattant. Alábbhagyott a pécsiek lendülete. A 75. percben Hetényi megrúgta Halasit, a játékvezető kiállította a tatabányai labdarú­gót. Menczel húzódott hátra a he­lyébe. A mérkőzés hátralévő ré­szében változatos volt a játék, az eredmény nem változott. A Dózsa váratlan vereséget szén vedett a hazai pályán a Tatabányai Bányásztól. A pécsi csapat csatár­sora ebben az összeállításban nem tudott kibontakozni. Lassan, kö­rülményesen szőtték támadásaikat a pécsi csatárok, tervszerűséget, elgondolást ritkán láthattunk. A tatabányaiak sem mulattak sokat de gyorsabbak voltak a pécsiek­nél, erővel is jobban bírták, és többet és jobban is lőttek, vég­eredményben azonban egy szeren­csés gólnak köszönhetik győzel­müket. A tatabányai csapatból Gé­léi, Menczel, Bíró és Nagy játéka emelkedett ki. A pécsi csapatból alig lehet valakit megdicsérni. — Polgár, Vári és Hernádi játéka volt csak elfogadható. Hegyi István Győr, 8000 néző, vezette: Farkas. Góllövők: Palotai, Keglovics és Povázsai, illetve Szőcs. Győr: Tóth — Kiss, Szániel, Izsák — Palotai, Máté — Szaló, Korsós, Orosz, Povázsai, Keglo­vics. Komló: Balogh — Komlói, Jó- zsa, Palotás —- Szőcs, Sós — Ró­nai, Bartulov, Lutz, Perényi, Ga- rai. A mérkőzés elején a győriek irányították a játékot és a 9. perc ben Szaló szögletét Balogh Orosz elé ütötte, de a középcsatár hi­bázott. Mezőnyjáték következett ezután, s a győriek egyelőre rend kívül tartózkodóak voltak. A 23. percben Rónai lövését hárította Tóth. Nem sokkal utána Korsós nagyszerű helyzetben fejelt ka­pura, Balogh csak nagy üggyel­bajjal kaparintotta meg a lab­dát. A félidő végén a komlóiak kerültek fölénybe, de eredményt nem tudtak elérni. SZÜNET UTÁN a 46. percben a vendégcsapat vá­ratlanul gólt ért el. Az előretörő Szőcs labdája Tóth hasa alatt került a hálóba. (0:1). A vendégek vezetése fel- rézta a győrieket, akik a továb­biakban jól játszottak. Az 54. percben Povázsai bombáját Ba­logh szögletre mentette. Korsós kitünően ívelte be a labdát, és az előrehúzódott Palotai élesen a jobbsarokba fejelt. (1:1). Az 59. percben Palotai sza­badrúgását hárította a bányász­csapat kapusa. A 67. percben Po­vázsai fejesét a védők vágták vissza a gólvonalról. A 75. perc­ben jutottak vezetéshez a ha­zaiak. Szaló jó elfutás után be­ívelt, és a labdát Keglovich élesen lőtte a iobb alsó sarokba. (2:1). 2 perc múlva ismét Szaló futott el, a beívelt labdát ezúttal Keglovich átlépte, és Povázsai 13 méteres lövése ju­tott a hálóba. (3:1). Ezzel már teljesen eldőlt a mérkőzés, a győrieknek még akadt helyzetük. Az első félidőben a komlóiak, a másodikban a győriek játszot­tak jobban. Sportszerű küzdelem­ben igazságos hazai győzelem szü letett. Jók: Tóth, Kiss, Izsáki, Palotai, Szaló és Korsós, illetve Balogh, Józsa, Sós, Perényi, és Rónai. NB I állása Közepes eredmények az atlétikai egyesületi bajnokság utolsó fordulóján A Postás pályán rendezték a II. —ül. o. és serdülő atléták utolsó ponszerző versenyét, ugyanekkor az I. osztályúak Budapesten áll­tak rajthoz. A pontversenyben, férfiaknál ezúttal a Dózsa szerepelt legjob­ban, a nőknél a Sportiskola és a Komlói Bányász nagyon elhú­zott a többiektől. Férfi eredmények: II. o.: 200 m. I. Óberszt Dózsa 24,7, 2. Varga Postás 24,8, 800 m: l. Salpa Dózsa 2:03.7. 2. Nagy PVSK 2:04.5, 3000 m akadály: i. Dudás P. Építők 9:46.6, 200 gát: 1. Vass Építők 27.8, Ma­1. U. Dózsa 9 5 2 2 15:10 12 2. Komló 9 5 2 2 12:12 12 3. Ferencváros 7 4 3 — 20:6 11 4. Győr 9 4 3 2 15:6 11 5. MTK 9 3 4 2 12ill 10 6. Tatabánya 9 4 2 3 8:9 10 7. Bp. Honvéd 8 3 2 3 11:9 8 8. Dorog 7 3 2 2 8:9 8 9. Diósgyőr 8 3 2 3 7:8 8 10. Vasas 8 3 2 3 7:10 8 U. Csepel 8 3 1 4 9:13 7 12. Szeged 9 2 2 5 5:10 6 13. Pécs 9 2 — : 7 17:20 4 14. Debrecen 9 1 1 7 10:23 3 NB I. B mérkőzések A vasárnap lejátszott NB I B. o. mérkőzések eredményei: Láng—Ganz MAVAG 1:0 (1:0) — Kőbányai út 1200 néző, v.: Almási. Góllövő: Balogh. Alacsony iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a Láng bizonyult jobbnak, és meg­érdemelten győzött. k Szombathelyi Haladás—Egyetér­tés 2:1 (0:1). Szombathely (6000 né­ző, vezette Biróczky. Góllövők: Mester, Szigeti, illetve Orosz (H- egyesből). Heves iramú, izgalmak­ban bővelkedő mérkőzés volt. A NB I. további eredményei LAPZÁRTAKOK ÉRKEZETT: Befejeződött a kosárlabda Európa- bajnokság Vasárnap Wroclawban befeje­ződtek a 13. férfi kosárlabda Fu- rópa-bajnokság küzdelmei. A dél­előtt folyamán a 7—16. helyet döntötték el, majd délután az 1— 6. helyért mérkőztek a csapatok. Magyarország a 3—4. helyért ját­szott Jugoszláviával és miután vereséget szenvedett, nem kerüli dobogóra. JUGOSZLÁVIA—M4GYARORSZ. 89:61 (38:39) Vezette: Skylaynisz (görög) és Posvar (csehszlovák). A magyar csapat összeállítása: Boháty (11), Greminger (?) — Ga- bányi (9) — Preiszol (0) — Kocz- ka (0). Csere: Pólik (2), Vajdovich (3), Glatz (6), Simon (13), Beneze (12), Kangyal (2) és Temesvári (0). A jugoszláv csapatból Korncs (27) és Daneu (25) volt a legered­ményesebb. SZOVJETUNIÓ—LENGYEL-* ORSZÁG 61:45 (37:18) A 13. férfi kosárlabda-bajnokság végeredménye: 1. Szovjetunió. 2. Lengyelország, 3. Jugoszlávia, 4. Magyarország. gasugrás: 1. Gábor PVSK 180 cm., 2. Csirke PEAc 180 cm. Hármas­ugrás: 1. Litz Dózsa 12.62, 2. Vass Építők 12.55. Díszkoszvetés: l. Bor- bás Dózsa 41.14, 2. Specht Építők 39.87. Kalapácsvetés: 1. Hauszmann Dózsa 48.80, 2. Vitéz PVSK 44.52. III. o. 200 m.: l. Hugyi Építőipari Tephn. 25.0, 800 m: 1. Maletics Dózsa 2:08.2, 3. Eötvös P. Bá­nyász 2:08.7. 200 gát: 1. Fenyősi PVSK 31.0. Magasugrás: 1. Gaál Építők 165 cm. Hármasugrás: 1. Szederkényi P. Bányász 11.86. — Díszkoszvetés: 1. Nikolausz P. Bá­nyász 34.21. Kalapács: 1. Gyura 34.86. — Serdülők: 100 m. gát: 1. Doszpod Komlói B. i6.2, 2. Hruby Dózsa 16.4. Magas: 1. Doszpod 165. 400 m. 1. Solti Dózsa 57. 8, 2. Sá­gi PVSK 58.8. Jobb női eredmények: n. o. 200 m: 1. Szabó Komlói B. 27.9, 2. Prohászka Komlói B. 28.2. Távol­ugrás: 1. Jeges Sportiskola 483 cm Gerely: 1. Hartungné Dózsa 32.70. 80 m gát: 1. Csordás Dózsa 14.6. III. o. 800 m.: 1. Mozsgai Sportis­kola 2:53.8. 2. Szieberth Sportiskola 2:56.6. — Serdülők: 1. 400 m.: 1. Kulcsár Sportiskola 63.7 (!). 2. , Kamper P. Bányász 66.6. 3. Szabó I Zs. Komlói B. 67.8. Távolugrás: 1. I Köves Sportiskola 500 cm, 2. Szi­lágyi Janus G. 476. Gerely: l. Kul- I csár 28.80. Díszkosz: l. Köves 26.90 i DIÓSGYŐR—CSEPEL 2:1 (1:0) Diósgyőr, 14 0Ö0 néző, vezette: Vadas Gy. Góllövók: Kiss I. és Nyíri, il­letve Kalmár. Diósgyőr: Tamás — Wemer, Szigeti, Paulás — Csányi, Szucsá- nyi — Kiss I., Kiss II., Nyíri, Rá- czi, Szarnék. Csepel: Fatér — Deák, Pocsai, Molnár — Kleibán, Kocsis — Kal­már, Faludi, Jucsóv, Rottenbiller, Várnai. Jóiramú mérkőzést vívott a két csapat, az első félidőben általá­ban kiegyenlített volt a játék, a második játékrészben azonban a diósgyőriek jobbnak bizonyultak és rászolgáltak a győzelemre. — Jók: Szigeti, Csányi (a mezőny legjobbja), Kiss I., Nyíri és Sza­rnék, illetve Deák, Pocsai, Klei­bán és Jucsov. U. DÓZSA—MTK 2:2 (2:1) Megyeri út, 15 000 néző, vezette: Kessler (osztrák). Góllövök: Szini, Kovács, illetve Halápi és Laczkó. U. Dózsa: Lung — Káposzta, Rajna dr., Várhidi — Solymosi, Csordás — Faliszek. Kuharszki, Kovács, Bene, Szini. MTK: Kovalik — Sóvári, Dansz- ki, Jenei — Nagy, Kovács III. — Sándor, Vasas, Halápi. Laczkó, Bödör. Szovjetunió—Olaszország 2:0 Vasárnap délután Moszkvában 105 000 néző előtt bonyolították le a Szovjetunió—Olaszország válo­gatott labdarúgó mérkőzést a Nemzetek Kupájáért. Szovjetunió — Olaszország 2:0 (2:0). Lenin stadion, 105 000 néző, Esős időben, mély talajon, elég lassú iramban kezdődött a mér­kőzés. A mintegy 4000 olasz szur­koló lelkesen biztatta csapatát, de az olasz támadók lefutásai még gólhelyzetet sem hoztak. A 22. percben nagy kavarodás támadt az olasz kapu előtt, és Ponyegyel- nyik bombáját Negri nem tudta védeni (1:0). Nemsokkal később A sportiskola és a PVSK kettő-kettő, a BTC egy bajnokságot nyert a megyei ifjúsági tornász csapatbajnokságon Szombaton az Egyetemi Torna- J csarnokban 8 csapat részvételével ‘ került sor a megyei ifjúsági fiú­leány tornászé Vipatbajnokságok küzdelmeire, A versenyen a Sport iskola 4.. a PVSK 2., a BTC és az 500-as ITSK egy-egy csapattal kép viseltette magát. Várkői Ferenc, a megyei Torna­szövetség elnöke megnyitó szavai­ban örömének adott kifejezést, hogy a versenyen valamennyi osztályban találunk indulót a fiúk nál, amire már régen volt példa megs'énkben. Viszont feltétlen visszaesésre mutat, hogy a leá­nyoknál csak a Sportiskola állí­tott tt III. osztályon egy-egy csapatot. Ez a közvetlen utánpót­lás visszaesésére mutat. A kitűnő felnőtt és újonc mezőny között piUanatnyilag űr van. A megye és a város szakvezetői­nek feltétlen nagyobb gondot ke1! fordítaniok az ifjúsági le- feldíszítésére. /k fprméjié -pprjfj­t—• • •: «-*■* ••'r^biémák t+erem­hjány. Vritség'Tfériúány stb.) el­lenére erre a kérdésre megoldást kell találni* _ A BTC I. osztályú fiúcsapata sérülések miatt nem volt teljes, így várhatóan halványabb telje­sítményt nyújtott, mint a két he­te megrendezett és rendkívül jól sikerült házi bajnokságon. Egyé­nileg Kurucz dolgozott a legegyen Letesebben. A betegen versenyző Bánki csak egyes szereken csil­logtatta tudását. Ifjúsági fiú II. osztályban a PVSK elég szoros küzdelmet ví­vott a Sportiskolásokkal, melyből végül egységesebb csapat révén a PVSK biztos győzelmet aratott. Kimagaslóan a legjobb teljesít­ményt nyújtotta Ivánka (PVSK), de jól tornászott Walk és Hunya­di (Sportiskola) és Fónai (PVSK) is. Ifjúsági Hl. osztályon a PVSK fölényes győzelmet aratott. A csa­pat valamennyi tagja jól felké­szülten dolgozott. Csak a második belvért volt küzdelem az 500-as ITSK és a Sportiskola között., •Yioiu vá**íii fA»r#5nt korláton és talajon mutató** lob*' feiké^züR- sé*e révén az 500-as ITSK javára dőlt el. A leányok csak három szeren az olasz balszélsőt Pascutit dur­vaságért a játékvezető kiállította. A szovjet válogatott a 42. percben érte el második gólját. Huszainov jó beadását Csiszlenkó értékesí­tette (2:0). * Vasárnap délután Dublinban ke­rült sor az Írország—Ausztria Nemzetek Kupája labdarúgó-mér­kőzés visszavágójára. Az osztrák csapat drámai küzdelemben, az utolsó percben kapott góllal, ve­reséget szenvedett. Miütán az első találkozó 0:0 volt, s most az írek 3:2-re győztek. Írország került a következő fordulóba. Jó első félidő után eléggé gyen­ge mérkőzést hozott a második 45 perc. Az U. Dózsa lendülete — amig az NB I-ben először játszó újonc Kovács erővel bírta — két gólt eredményezett. Később az MTK került fölénybe, s megérde­melten szerezte meg a mérkőzés egyik pontját. A döntetlen ered­mény a mutatott játék alapján igazságos. Jók: Rajna dr., Soly­mosi, Kovács, Bene, illetve Dansz- ki, Nagy, Sándor és Halápi. VASAS—HONVÉD 2:0 (1:0) Népstadion, 17 000 néző, vezette Benesch dr. (osztrák). Góllövők: Mathesz, Farkas. Vasas: Szentmihályi — Ihász, Mészöly, Sárösi — Bakos, Beren- di — Farkas, Machos, Bundzsák, Kékesi, Mathesz. Bp. Honvéd: Takács — Dudás, Mihalecz, Kotász — Tussinger, Nógrádi — Nagy Gy., Balogh, Nagy A., Komora, Katona. Gyenge színvonalú, nagyon unalmas mérkőzést hozott az egy­két év előtti bajnokcsapatok rang adója. Különösen a Honvéd ját­szott elképesztően gyengén, rá sem lehetett ismerni a Wolver­hampton ellen szerdán kitünően játszott 11-re. A Vasas megérde­melten szerezte rpeg a győzelmet, amely még nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Sárosi, Be- rendi és szünet után Farkas, il­letve Komora. DEBRECEN—SZEGED 1:0 (1:0) Debrecen, 12 000 néző, vezette: Müncz. Góllövő: Alaxai. Debrecen: Kassai dr. — Gaján, Gellér, Kovács — Juhász, Somodi — Bodai, Zilahi, Alaxai, Puskás, Csekő. Szeged: Tóth — Szabó, Kürtösi, Sándor — Dezsőfi, Reményik — Arató, Kővári, Nemes, Gilicz, Bo- ros dr. Gyenge színvonalú volt a mér- j kőzés és ennek oka elsősorban a két támadósor meddő játéka volt. összességében valamivel a Deb- ! récén bizonyult jobbnak, ezért 1 győzelme megérdemelt. Jók: Kas- j say dr., Gellér, Somodi, Alaxai, illetve Tóth, Kővári, Dezsőfi és Gilicz. vasutas csapat többet támadott, § rászolgált a győzelemre. * Oroszlány—Szállítók 2:i (2:0) — Oroszlány: 1500 néző, vezette: Bal­ia Gy. Góllövők: Takács (2), illet­ve Csicsman (ll-esből). A vendég­csapat szebben játszott, a hazaj együttes azonban jobban kihasz­nálta gólhelyzeteit. * Székesfehérvár—Ózd 4:1 (2:0) —* Székesfehérvár, 4000 néző, vezette: Schopp. Góllövők: Török (2), Hor­váth 3,és Cziegler, illetve Zalai. Az első félidőben volt jobb a já­ték, ekkor mindkét csapat sokat támadott, a székesfehérváriak rá­szolgáltak a győzelemre. * Budafok—Győri MÁV DAC 0:0* Budafok: 1600 néző, vezette: Ems- berger. Végig jó iramú, izgalmas játék folyt. A döntetlen igazságos. * Salgótarján—Borsodi Bányász 0:0 Salgótarján: 1000 néző, vezette* Temesvári. A 12. percben Krajcsi megsérült és ettől kezdve 10 em­berrel játszott a hazai csapat. A Tarjánnak ez a hetedik döntetlen­je. k Nyíregyháza—Dunaújváros 2:i (1:0). Dunaújváros: 2000 néző, ve­zette Fáth. Góllövők: Kovacsics, Bácskái, illetve Tallós és Szigeti. A- Dunaújváros a mérkőzés na­gyobb részében fölényben volt. de helyzeteit nem tudta kellően ki­használni. * NB I. B.: 1. Egyetértés 9 6 2 1 12:5 14 2. Gy. MÁV-DAC 9 6 í 2 19:9 L3 3. Oroszlány 9 3 6 — 14:6 12 4. Dunaújváros 9 4 4 1 17:11 12 5. Sz.-fehérvár 9 4 2 3 18:12 10 6. Nyíregyháza 9 4 2 3 10:17 10 7. Budafok 9 2 5 2 10:8 9 8. Szombathely 9 3 3 3 11:11 9 9 . Salgótarján 9 1 7 1 5:6 9 10. Szállítók 9 3 2 4 13:13 8 11. Ózd 9 3 1 5 15:17 7 12. Miskolc 9 2 3 4 12:17 7 13. BVSC 9 2 3 4­11:17 7 14. Láng 9 3 1 5 9:14 7 15. Borsod 9 1 4 4 7:12 6 16. Ganz-MÁVAG 9 1 2 6 10:18 4 Lovasverseny Mohácson dolgoztak, mert a gerenda nem volt használható állapotban. A II. osztályon és a III. osztályon is csak egy-egy csapat indult. A II. osztályon különösen Nagy j Klára és Parcsami tűnt ki, a csa- j pat többi tagjainak még feltétle- ) nül javulnia kell az elkövetke- ! zendő versenyekre. A III. osztályú csapat kiugró eredmény nélkül, ] de egységesebb benyomást kel- i tett. Eredmények: Ifjúsági fiú I. osztály: 1. BTC (Laszczik/ Metzig, Kurucz, Bajo­mi, Bánki) 178.0. Ifjúsági fiú II. osztály: 1. PVSK (Pozsgai, Bánki, Gál, Mészáros, Fónai, Ivánkái) 260.7. 2. Sportiskola 253.6. Ifjúsági III. osztály: 1. PVSK (Böröcz, Undi. Tóth, Hübér, Schmidt. Mes- kó) 256.8. 2. 500-as ITSK 243.5. 3. Sportiskola 238.6. Ifjúsági leány II. osztály: 1. Sportiskola (Wirth, Rab, Tónaszéki, Lovas, Parcsamy, Nagy) 129.8. ITT. osztály: 1. Sport­iskola (Maiori, Bédi. Wittenber­ger. Hámori I., Hámori II., Dán) 129.6. Dr. Szörényi István. A mohácsi csata emlékére Mo­hács város tanácsa és az Uj Ba­rázda Termelő Szövetkezet vasár­nap délután ragyogó napfényben rendezte meg nagyszabású lovas- versenyét az Eszéki úti sportpá­lyán. A versenyen résztvettek a Baranya megyei Lótenyésztési Fő igazgatóság sportolói és a mohá­csi lovasiskola növendékei. Az is­DUNÄNTÜLI NAPLÓ 4 Magyar Szocialista Munkáspár Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. Szerkesztőség: Pécs, Hunyadi János u. 11. Telefon: 15-32. 15-33; 17 óra után 60-11. Belpolitikai rovat: 31-68 Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat. Felelős kiadó: Braun Károly. Kiadóhivatal: Pécs. Hunyadi u. 1) Telefon: » 15-32, 15-33, 50-00, PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. sz Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivatalok­nál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hőnapra 12.— Ft _______Indexszám: 25,054. k ola egy évvel ezelőtt alakult meg azzal a célkitűzéssel, hogy a Mezőgazdasági Technikum hall­gatót tanulják meg a lovaglást és ezen keresztül szeressék" meg a lovassportot. Ez alkalommal avat­ták fel az Uj Barázda Termelő Szövetkezet lovas pályáját. A lo­vas iskola díjugratásában Csóta Ervin a Mezőgazdasági Techni­kum IV. éves növendéke nyerte az első díjat. Első díjat nyert még a díjugratásban a 13 éves Budo- vinszki Miklós, a Mohácsi Álta­lános Iskola 7. osztályú növen­déke. Az ugratást Vekerle József versenylovas nyerte. A parádés fogatversenyben első lett a Sátorhelyi Állami Gazdaság lipicai négyes fogata, valamint a Nagynyárádi Termelő Szövetke­zet ötös fogata. A versenyen részt vettek az Állami Gazdaságok és a Termelő Szövetkezetek saját lá­váikkal és fogataikkal. A lovas- torna után a pécsi határőrség nyo mozó kutyái tartottak bemutatót. A nyomozó és kémfogásra beido­mított állatok nagy sikert arat­tak a versenyen. A versenyt Ku- lich Imre szakaszvezető nyerte meg „Fali” nevű kutyájával. Igen szénen szerepelt Tóth Ernő ha­tárőr ..Éber” nevű beidomított kutyájával. A versenydijakat Pál János, a Lótenyésztési igazgató adta M.- 0toH&H EBBEN AZ ÉVBEN is megrendezték a teniszezők dr. Szellő Ferenc emlékversenyét. A férfi egyesben az örökös vándor­díját, a hatalmas ezüstkupát Né- kám Károly nyerte el, aki két szoros játszmában bizonyult jobb­nak a tavalyi győztes Benedek Györgynél. A párosban a Bene­dek Sós kettős győzött a Nékám, Ambrus páros ellen. A versenyen megjelent dr. Szellő Ferencné is, aki pár keresetlen szóval nyújtot­ta át a győztesnek az értékes vándordíját. KEVÉS SIKER termett az országos felnőtt ököl­vívó bajnokságokon a pécsi ver­senyzőknek. A Pécsi Dózsa ver­senyzője Lisák már az első for­dulóban vereséget szenvedett a szolnoki Dobótól. A nehézsúlyban Annus, a Pécsi Bányász verseny­zője az első menetben feladta a küzdelmet a tatabányaiak váloga­tott versenyzője, Kiss elle.n. A harmadik pécsi meghívott, Gomb­kötő nem indult el. BUDAPESTEN az országos ifjúsági cselgáncsbaj­nokságok versenyén a pehely­súlyban Várnai (PVSK) a harma­dik helyet szerezte meg. A ver­senyen az ország legjobb ifjúsági cselgáncsozói álltak rajthoz, hogy eldöntsék a súlycsoportos bajno­ki címek sorsát. AZ ORSZÁGOS ATLÉTIKAI váltó bajnokságokon pécsiek is elindultak. A legjobb eredményt a Sportiskola női serdülő 4x100 méteres váltója érte el, amely 51.3 mp-cel második lett. A 4x800 méteres férfi ifjúságiak versenyé­ben a PVSK negyedik helyet sze­rezte meg. A Dózsa váltója a 4x1500 méteres férfi ifjúságiak fu­tamában ugyancsak negyedik volt. A 4X400 méteres férfi váltó­futásban a PVSK másodiknak ér­kezett a célba, de a verseny ered­ményét megsemmisítették téves oálvakijelölés miatt. Més eev a+- létikpi eredmény: A buda^e^tí i. osztályú EB versenyen a férfi co- relyvetésben Lukács (PVSKi <ís méter 90 centiméterrel ötödik vcafc; t i