Dunántúli Napló, 1958. december (15. évfolyam, 284-307. szám)

1958-12-16 / 296. szám

6 V APLÖ 1958. DECEMBER 18. SPORT A Komlói Bányász három ponttal lett őszi első az NB ll-ben Az NB II. nyugati csoportjában vasárnap véget értele a bajnokság őszi fordulójának mérkőzései. A Komlói Bányász Budapesten győz­te le a Szállítók együttesét, a Pécsi Dózsa viszont Zalaegersze­gen hagyta mind a két pontot, így a komlói együttes, három ponttal lett őszi első. A PVSK utolsó őszi mérkőzésén döntetle­nül végzett az Oroszlányi Bányász- szál. Eredmények: Budafok—Mo­sonmagyaróvár 0:0, Székesfehér­vár—Csepel Autó 2:1, Sztálinvárosi Vasas—Láng-gépgyár 5:0, Kapos­vári Kinizsi—KISTEXT 2:0, VáC- Dél-budai Spartacus 2:1. KOMLOl BÁNYÁSZ—SZÁLLÍTOK 3:1 (1:0). Budapest, Fóti út, 3500 néző, ve­zette: Tarkanyi. Komló: Krausz — Kanizsai, Komlói, Prelóger — Kohlmann, Molnár II — Grózdics, Czlráki, Perényi, Molnár I, Tóth. Szállítók: Szabó — Jeratoek, Mo- ravesik. Marton — Búza, Pazgye- ra — Farkas, Bajzák, Makrai II, Zárai, Ihász. A nehéz, mélytalajú pályán nagy iramban indult a mérkőzés. Az első veszélyes helyzet a komlói Molnár előtt alakult ki. Lövését azonban szögletre mentette a Szállitók kapusa. A hazaiak is ve­szélyeztettek. Kanizsai és Kohl- mann későn avatkoztak be egy baloldalon futó támadásba és Zá­rai kettőjük között Krausz kapu­jába vágta a labdát. 0:1. Nem sok­kal később Bajzák tört a komlói kaoura, de jó helyzetben hibázott. Később a komlóiak vették át a játék irányítását, több formás tá­madást vezettek. A 38. percben a jó ütemben kiugró Grózdics ki­egyenlített. 1:1. Szünet után a komlóiak jobb erőnlétükkel, na­gyobb technikai felkészültségük­kel nagy fölénybe kerültek. A komlói védők alig egy-kétszer avatkoztak ekkor be a játékba. A bányászcsapat két szélsője, Grózdics és Tóth erősen feljavult és egymás után vezették a ve­szélyesebbnél veszélyesebb táma­dásokat. A 60. percben Grózdics a félpályáról a 16-osig cselezte előre magát, átadását Tóth kapta, aki a jobb felső sarokba vágta a labdát. 2:1. A Szállítók keményen védekeztek. A komlóiak tovább szorongattak és nem sokkal a be­fejezés előtt még egy gólt értek el. Molnár szöktette Gnózdicsot, aki faképnél hagyta a védőket és á kifutó kapus mellett a hálóba gurított. 3:1. Jók Krausz, Gróz­dics, Perényi, Tóth, illetve Búza, Pazgyera és Fairkas, ZALAEGERSZEGI TE—PÉCSI DÓZSA 3:0 (1:0) Zalaegerszeg, 4000 néző, vezette: Bihari. Zalaegerszeg: Barna — Gáspár, Németh, Petrák — Bellák, Ma­dár — Bölcsföldi, Nagy, Dombai, Mihei, Ebedli. Pécs: Danka — Farkas, Kocsis, Hegyi — Csupák. Kresz — Ka- mondi. Garami, Opova, Kakuszi, Horváth. A nagy érdeklődéssel kísért mérkőzés első percétől kezdve szinte az egész mérkőzés alatt zengett a „hajrá ZTE”. A zala­egerszegi közönség lelkesen biz­tatta a nagy becsvággyal és min­den idegszálávál győzni akaró ha­zai csapatát. Ennek megfelelően kezdés után azonnal a zalaeger­szegiek diktálták az iramot és tá­madást támadás után vezetve fo­lyamatosan felőrölték a pécsi vé­delmet. A pécsi ellentámadások erőtlenek voltak, a csatársor rend­re adós maradt a befejezéssel. Barna, az cserszegiek kapusa az egész mérkőzés alatt jóformán alig kapott labdát. A mezőnyben eléggé formásán játszó Pécsi Dó­zsa csatárai a belső játékot eről­tették, amelyet a jól záró, robba­nékony zalaegerszegi védelem leg­többször már a mezőnyben szét­rombolt. Változó játék után a 12. percben esett az első zalaegerszegi gól. Bölcsföldi beadását Nagy egyből kapura rúgta. A védelem ezúttal még mentett, de az eléje pattanó labdát Miiléi a kapunak háttal állva váratlanul a hálóba pofozta. (1:0). A mélytalajú csú­szós pályáin a gól után sem tudott kibontakozni a Dózsa-csatársor, jóformán egyetlen számottevő gól­veszélyt sem tudott létrehozni. Eb­ben a játékrészben mindkét ol­dalról több szabálytalanság tör­tént, a játékvezető azonban jól kézben tartotta a játékot. A II. félidőben már az első perc­ben eldőlt a mérkőzés sorsa. Az elörehúzódó Petiik Millelhez adta a labdát, aki éles szögből félma- gasan a jobbsarokba lőtt. — (2:0) A gőí után megemberel­te magát a pécsi csatársor és né­hány percig ízelítőt adott tudásá­ból. Gyorsain, egymásután több támadást vezetett. Ez a szemre tetszetős játék azonban a zala­egerszegi védők jóvoltából meddő maradt. Közben fergeteges zápor kerekedett, amely a mérkőzés vé­géig nem állt el. Alig lehetett a labdát látni. A pálya néhány perc alatt sár-tengerré változott. A zala­egerszegiek jobban bírták az ira­mot és fokozatosan átvették a já­ték irányítását. Az utolsó 20 perc­ben a Dózisa másodrendű szerepét játszott és csak Danka egészen kiváló védése mentette meg a nagyobb arányú vereségtől. A harmadik gól a 81. perében esett. Madár ragyogó cselsorozata után Ebedlihez' tálalta a labdát, aki 6 méterről a kapura lőtt. »A labda Farkas lábán irányt ' változtatva csúszott a hálóba. A mérkőzés utolsó perceiben Opova jó hely­zetben szépíthetett volna az ered­ményen, de lövését Barna bravú­rosan védte. A ZTE ismét igazolta jó hírét. Védelme gyorsan, keményen rom­bolt, s fáradhatatlanul küldte előre a jó labdákat. Csatársora fel ismerte a pécsi védelem gyengéit és folyamatos támadásaival, némi szerencsével három gólt rúgott. A Dózsa védelme a kapott gólok el­lenére is sokkal jobb teljesítményt nyújtott, mint a meddő, szétesőén játszó támadósor. A győztes csa­patból, Németh, a fedezetpár, Dombai és Miilei nyújtott kiemel­kedő teljesítményt. A pécsiek kö­zül Danka, Kocsis, Kresz — és igyekezetéért — Garami dicsér­hető. PVSK—oroszlányi bányász 0:0 Pécs, 2500 néző. Vezette: Fülöp, PVSK: Bogyai — Lendvai, Ta­mási, Köves — Mohácsi, Laczkó — Freppán, Viincze, Vajda, Göncz, Hámori II. Oroszlányi Bányász: Gál — Triff- Arkoed, Gurszky, Kutas! — Mak­kal, Gáspár — Mátrai, Fónay, Nagy, Galgőezi, Móricz. A pécsiek azonnal magukhoz ragadták a játék irányítását, Göncz jó helyzetbe került, de lö­vése kapu fölé szállt, majd Vaj­da lövése kerülte el a vendégek kapuját. Nem sokkal, később Göncz hagyott ki gólhelyzetet. Az oroszlányiak csak időnként veszé­lyeztettek, egy alkalommal Tamá­sinak a gólvonalról kellett mente­nie. Még egy helyzet maradt ki­használatlanul az első félidőben, Freppán két lépésről sem talált az oroszlányi kapuba. Szünet után már kiegyenlítettebb volt a játék, helyzet most is adódott mindkét kapu előtt, de a csatárok adósak maradtak a gólokkal. Jók: Köves, Mohácsi, Freppán. illetve Gál, Galgócai és Gurszky. Az NB IL őszi végeredményé. 1. Komló IS 11 2 2 27:13 24 2. Pécsi Dózsa 15 9 3 3 28:13 21 3. Zalaeg. TE 15 7 5 3 20:11 19 4. Sztálimváros 13 7 4 4 25: 9 18 5. Vác 15 7 4 4 23:16 18 6: Db. Spart; é 6 3 4 18:13 17 7. Oroszlány IS 6 4 5 24:15 16 8. Mosonm. IS 5 6 4 20:19 16 9. Szállítók: 16 5 6 4 18:20 16 10. Kaposvár 15 6 3 6 18:16 15 17. Szökési. IS 3 9 3 13:18 15 12. Pécsi VSK 16 3 6 6 15:23 12 13. Láng 15 4 4 7 13:24 12 14. Budafok IS 4 2 9 18:25 10 15. KISTEXT 16 2 4 9 13:25 8 16. C6; Autó » 1 1 13 12:45 3 Vereséget szenvedett a Bányász Dombóváron A Bajai Bácska az őszi első az NB lll-ban Dombóvári VSE^-Pócsi Bányász 3:2 (2:0). Dombóvár, 1000 néző, ve­zette: Bognár. Dombóvár: Egyed i— Kalmár, G. Kiss, Forgács — Ambrus, Fenyvesi — Simonfalvi, Celencsér, Halmosi, Fülöp, Hor­váth. Bányász: Szabó — Sértő I„ Szőke, Hudecz — Czukor, Farkas — Gyurkó, Pintér, Kása, Keszler. Sértő II. A hazai csapat már a 4. percben megszerezte a vezetést Horváth révén. A 13. percben Sza­bó ismét hibázott és Horváth 2:0-ra növelte a dombóváriak előnyét. Hiába játszottak szebben és kul­túráltabban a pécsiek, a dombó­váriak lőttek gólt, ezúttal Simon­falvi talált a hálóba. Már 3:0-ra vezettek a vasutasok, amikor Fü­löp öngóljával szépített a bányász. A pécsiek nagy erővel támadtak. Pintér góljával 3:2-re alakították az eredményt. A mérkőzés hátra lévő részében nagy volt a bányá­szok nyomása, de a kiegyenlítés nem sikerült. Bójái Bácska—Bonyhádi AT TE 3:0 (3:0). Bonyhád. 1200 néző. Ve­zette: Bácsván. Igazságos ered­mény. A jobb csatársorral rendel­kező vendégek megérdemelten győztek. A félidőben a játékvezető körül csoportosulás támadt, de a rendezőség helyreállította a ren­det Góllövők: Petresevits (2) és Dujmov. Szekszárdi SC—Pécsi Vasas 3:2 (2:0). Szekszárd, 800 néző. Vezette: Hammer. A széltől támogatott ha­zai csapát 11-essel (Rákóczi érthe­tetlen módon a 16-oson belül kéz­zel fogta meg a labdát) és öngól­lal szerencsés vezetéshez jutott. A játék második részében a szél segítségével Halasi révén a lelkes pécsiek kiegyenlítettek, sőt a győz­tes góljuk is a levegőben lógott, amikor Benács agyén! játékkal váratlanul a hazaiaknak szerezte meg a vezetést. Góllövők: Benács (2), Egervári öngól, illetve Halasi (2). Pécsi BTC—Kaposvári MTE 1:1 (1:0). Pécs. Bőrgyár-edzőpálya, 300 néző. Vezette: Windisch. .Tó- iramú, izgalmas, változatos és él­vezetes mérkőzés. 1:0 állásnál Hor­váth (PBTC) egy 11-est mellé rú­gott. Góllövők: Szalai, illetve Zsol­dos. Jók: Serdán, Hauschl, illetve: Jutási, Darvas és Kovács. Nagykanizsai Bányász—Bázake­rettyei Bányász 3:l (0:0). Nagyka­nizsa, 500 néző. Vezette: Stadler. A hazaiak helyenként tetszetősen játszottak, amelyet a vendégek durvasággal igyekeztek ellensú­lyozni. A győzelem nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Góllövök: Bodnár (2), Fábián, illetve Tóth Z. Bajai Építők—Ballnkai Bányász 2:1 (2:0). Baja, 1500 néző. Vezette: Rajnai. A balinkaiak csak a mér­kőzés előtt negyed órával érkez­tek meg. Az első félidőben a szél­től támogatott Baja több gólt is lőhetett volna. A második félidő­ben a feljavult Balinka szépített, sőt a kiegyenlítés is majdnem si­került. Góllövők: Gyurkity, Posz- lancsek, illetve Héberiing. Slmontomyai BTC—Bácsalmási SC 3:0 (1:0). Simontornya, 400 né­ző. Vezette: Horváth I. A hazaiak óriási irammal kezdtek. A máso­dik percben már a negyedik ka­pufát lőtték. A rendkívül gyengén játszó Bácsalmás ellen a győze­lem nagyobb arányú is lehetett volna. Góllövők: Barócsai (2), Pén­zes U-esből. Nagyatádi Kinizsi—Székesfehér­vári MÁV Előre 2:1 (1:1). Nagyatád, 700 néző. Vezette: Schweitzer. Az első félidőben mindkét gól szabad­rúgásból esett. Az erős iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. Góllövők: Bicsáki, Tá- los, illetve Nagy. Sporthírek A totó 12 találatos szelvénye: 1, x, 2, 1, 2, 1, 1, x, 2, 1, X, töröl­ve, x. * Az NB I. mérkőzései: Vasas— MTK 1:0, Honvéd—Ferencváros 5:1, Csepel—Miskolc 8:0, Szombat­hely—Diósgyőr 2:0, Tatabánya— Salgótarján 1:1, Újpesti Dózsa— Dorog 1:1, Budapesti Vasutas— Győri ETO 3:1. * A Dózsa férfi röplabdacsapata Budapesten a Gyógyfürdőkkel mérkőzött az NB Il-ért. A pécsi röplabdázók heves küzdelem után 3:2 arányban győztek. * A városi labdarúgó-bajnokság I. osztályában egy-két elmaradt mér­kőzés ugyan még vissza van, de a Komlói Bányász H. elsősége már biztos. A tartalék csapatok ered­ményei nélkül a Spartacus szere­pelt a legjobban. Legutóbbi ered- méeyek: Elektromos—Szikra 1:1, Spartacus—Vasas H. 1:0, Urán SC —Pécsi Vasas XI. 1:0. * Dombóváron szerepelt a Szent- lőrinci Traktor ökölvívó csapata. A barátságos mérkőzést a dombó­váriak nyerték 12:6 arányban. * A Pécsi Vörös Meteor asztali­tenisz csapata vasárnap Győrben mérkőzött az NB I-ért. A találko­zód 13:3 arányban a győriek nyer­ték. Győztesek: Surányi 4, Gáspár 3, Kaposvári 3, Horváth 3, illetve Kőhalmi 3. A pécsiek három já­tékosa Pintér, Hartai és Horváth nemcsak formán kívül, de lélek nélkül is játszott; Időiárásjelentés Várható időjárás kedden estig: ma kevesebb felhő, az eső kele­ten is megszűnik, holnap dél­nyugatról felvonuló újabh felhő- södés, többfelé eső, mérsékelt dél­nyugati szél, az enyhe idő tovább tart. Várható legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet: nyugaton 0—3, kelé-, ten 3—6 fok. Távolabbi kilátások: két-három nap múlva a hőmérséklet csökken. Hil iiwBfllit szál álcázzunk* 7 A Magyar Rádió PÉCSI ADÓJÁNAK 1958. december 16-i, keddi műsora: 16.30: Szerb—horvát nyelvű műsor. Népi zene. Napról-napra — Hí­rek, tudósítások. A gyümölcsfák téli ápolása. Szerb kóló. Felső- szentmártoni mozaik. Dráva- menti dalok, tamburazene. 17.00: Német nyelvű műsor. Indulók szárnyán... 103 Ft. munkaegységként! Ajándékmű­sor a szuloki Béke Tsz dolgozói tiszteletére. H. H. v. Fallersleben verse: Vidám csúszkálás. Thü- ringiai és bajor népdalok, fúvós és harmónikaszámok. 17.30: Magyar nyelvű műsor; Szív küldi szívnek szívesen. 17.50: Tudomány és Élet: A három szputnyik Pécsett. — Laky Ru­dolf összeállítása. 18.00: Érdekességek a nagyvilág­ban. 18.10: Dél-dunántúli hiradó. 18.25: Válaszolunk hallgatóinknak. 18.30: Kodály-művek: I. Népdalok és Biciniumok. (Pécsi Pedagógiai Főiskola Gyakorló Általános Is­kolájának ének- és zenei tago­zata. Vezényel: Péczely László- né). n. 1. Hegyi éjszakák. 2. Vej- nemöjnen muzsikál. (Pécsi Zene­művészeti Szakiskola leánykára. Vezényel: Agóczy László). III. Részletek a Háry Jánosból. 18.55: öt perc a Pécsi Ingatlanke­zelő Vállalatnál. 19.00: Műsorzárás. Megvette már lottószelvényét? SZÍNHÁZ: Nemzeti Színház: Ilyen nagy szerelem (este 7 órakor). Kamaraszínház: Pygmalion (este fél 8 órakor). MOZI: Park: Fehérek és feketék (5, 7 és 9 órakor). Kossuth: Fekete szem éjszakája (fél 5, háromnegyed 7 és 9 órakor). Petőfi: Fekete szem éjszakája (4, negyed 7 és fél 9 órakor). Kossuth Híradó: Magyar híradó, Hódok paradicsoma. Látogatás Smolkijban, Mese a fáról és a szélről. (Előadások kezdete 11 órá­tól folytatólagosan délután 3 órá­ig. Helyárak 2 és 3 forint. Pénz- támyitás fél 11 órakor); Fekete Gyémánt (Gyárváros): Édes Anna (5 és 7 órakor). Csak 1G éven felülieknek! Építők kuttúrotthona: Fekete szem éjszakája (7 órakor); Jószerencsét (Pécsszabolcs): Bum, a katona (fél 6 és fél 8 óra­kor). Rákóczi (Mecsekalja): Királyasz- szony lovagja (7 órakor); Május l. (Vasas n.): Szerelem és fecsegés (7 órakor): Kossuth (Mohács) Fehér éjsza­kák (6 és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Don Juan legutolsó kalandja (8 órakor); Táncsics (Siklós): Apák és fiúk (8 órakor). it Ma délután 6 órakor a Liszt-te­remben MŰM 500 Ipari Tanulók Hl. bérleti hangversenye. Közre­működnek: Fáy Erzsi, Szabó Gyu­la, Kamarás Valér: Rögöz Eszter; Farkas Imre, Laky György, Vezé­nyel: Biró Attila. * Az Építőipari Tudományos Egye­sület Pécsi Csoportja 1958. decem­ber 17-én, délután 5 órakor MT- ESZ-6zékházban, Janus Panno­nius u. 11.) a könnyű betonból készítendő közép és nagy falazó blokkokról előadást tart. Előadók: Petró József és Kordik László. VILLON-EST ma este 8 órakor a TIT megyei szervezete és Pécs város Művelő­dési Háza rendezésében, a műve­lődési ház nagytermében (Déryné u. 18.) Bevezetőt mond Lengyel Dénes budapesti főiskolai tanár, Villon verseit előadják Janosö Adrienne előadóművésznő és Bo­dor Tibor, a Nemzeti Színház tag­ja; A TIT HÍREI: A Munkácsy Mihály Szabadegye­tem mai előadása művészettörté­neti előadás. Cime: Asszír—babi­loni művészet”. Előadó: Debitzky kutyán igazgató. Előadás helye: Központi Egyetem élettani előadó­terme. Ideje: délután 6—8-ig. Ven­dégjegy ára: 3 forint; diákoknak 2 forint; * A TIT Hanglemezgyüjtők Klub­ja csütörtöki zeneestjének műso­ra: Schubert és Grieg művek. A zeneest csütörtökön este fél 7 óra­kor kezdődik. Minden zenekedve­lőt szeretettel vár a TIT. * A Városi Nőtanács és a Tudomá­nyos ismeretterjesztő Társulat ;,Nők Iskolája” címmel előadásso­rozatot szervez. Az előadásokra bérletek válthatók a városi nőta­nácsnál. Az előadások helye: KISZ és a Szakszervezetek Doktor Sán­dor Művelődési Háza; Ez történt a megyei I. osztályban Szigetvár az őszi első Pécsszabolcsi Bányász—Pécsi Porcelángyár 3:1 (131). Pécs por­celángyár-pálya, 200 néző, vezette: Lendvai. Jóiramú mérkőzésen 1:0 állásnál Scheller (Porcelángyár) 11-est vétett. Góllövők: Halena 3, illetve Vida, Pécsi Kinizsi—Szászvári Bányász 3:1 (2:0). Pécs, Kinizsi-pálya, 150 néző, vezette: Mozsgai. Az eüső félidő kitűnő játékot hozott, a má­sodik félidő inkább már csapko­dás volt. Góllövők: Katona, Fat- tartios, Kövesi, illetve Dobi. Villányi Traktor—Pécsi Postás 0:0. Villány, 200 néző, vezette: Da­rázsi. Végig izgalmas, nagyiramú mérkőzésen a tartalékos villányi csapat óriási lelkesedéssel játszott és így sikerült egyik pontot meg­szereznie. Szigetvári ZMSE—Vasas I. Bá­nyász 2:1 (1:1). Szigetvár, 300 né­ző, vezette: Rolléder. Rendkívül kemény mérkőzésen nehezen győ­zött a hazai csapat és ezzel bizto­sította őszi elsőségét. A szigetvá­riak góljait Soós és Tolnai lőtte. A mezőny legjobbja a szigetvári Sárközi volt. Sellyéi Spartacus—Pécsi EAC 1:1 (1:1). Sellye, 200 néző, vezette: Szegő. Erős és kemény küzdelem­ben az egyetemisták nem tudták fölényüket gólokra váltani és bár 4 kapufát rúgtak. csak 11-essel egyenlítettek. Góllövők: Kovács, illetve EWács (11-esből). iNagy (Sellye) és Szécsei (PEAC) a kiál­lítás sorsára jutottak. Komlói Béta-akna—Pccsvaradi KSE 6:0 (1:0). Komló, 400 néző, ve­zette: Dallos. Az első félidőben a pécsváradiak védekezése sikeres­nek bizonyult. A második félidő­ben azonban a komlói csatársor­nak már nem tudtál, ellenállni. Góllövők: Király 3, Hamvas dr.; Baksa és öngól. Hjdasi Bányász—Mohácsi TE 3:0 (0:0). Mohács, 1 200 néző, vezette: Kulcsár. Küzdelmes első félidő után a második félidő elején a hazaiak váratlanul egy gólt kap­tak és érthetetlen módon feladták a küzdelmet. A 65. percben Kis- pált (Mohács) a játékvezető kiál­lította. A gólarány túlzott. Kitűnő játékvezetés. Géllövők: Szabó 2 éis Kovácsi. Pécsi Traktor—Szentlőrinci Trak­tor 2:0 (0:0). Szentlőrinc, vezette: Sümegi. A pécsiek nagy fölény­ben játszottak, a 78. percben az egyik néző megütötte Hévízi part­jelzőt, mire a játékvezető lefújta a mérkőzést. Góllövők: Nagy Gy. és Szommer. Á kosárlabda NB I. mérkőzései PVSK—Budapesti Visutas 92:85 (41:37). NB I. férfi mérkőzés, PVSK-tornacsamok, vezette: Vin- cze és Vinczéné. PVSK: Gombos, Banna, Erdősi, Frank, Füzes, cse­re: Szamosi, Bátor, Pánczél. BVSC: Kunits Kápolnai, Mórocz, Fekete, Gyulai, csere: Kovács Ba­logh, Szabó, Kacskovics. Igen ér­dekes mérkőzést vívott a két csa­pat. A pécsiek nagy lendülettel játszottál: és Banna vezetésévé! az első félidőben négy pontos veze­tésre tették szert. Szünet után a pécsiek erősítettek, Gombos I. és Szamosi kosaraival elhúztak, a hajrában ugyan feljöttek a ven­dégek, de csak szépíteni tudtak az eredményen. Legjobb dobók: Gombos I. 24, Banna 20, Szamosi 18, illetve Kápolnai 23, Mórocz 21, Fekete 14. BVSC—PVSK G4:40 (23:19). NB I. női mérkőzés. PVSK-tornacsar- nok, vezette: Vincze és Vinczéné. BVSC: Vargáné, Tarmé, Babol- csai, Lick. Szappanos, csere: Aranyné, Kováesné, Kiss Horváth- né, szalontai. PVSK: Kelenfiné, Baranya legjobb sportolója 1958-ban: 2.. 3. Beküldte: _________________________________ (név, pontos cint) Béküldéw hateridó: 1938. december 30. Sok első hely, országos rekord Évvégi számadás az lirán modellezőknél Ünnepélyes karetek között tar­tották az Urán SC modellezői év­végi értekezletüket. Az értekezle­ten jelen volt Bruckó István elv­társ, a Magyar Honvédelmi Sport- szövetség megyei elnöke, Futács Kálmán, az Urán- KISZ vb-titkára és Marlnov Rezső, a KISZ vb sportfelelőse. Az értekezletet Mohai István, az Urán Modellezőkor vezetője nyi­totta meg. Üdvözölte a vendége­ket, a megjelenteket és értékelte a modellezők ez 'évi munkáját. — Egész évi kemény munka, mond­hatnám küzdelem árán lelt model­lező körünk az országban a negye­dik, megelőzve valamennyi vidéki csapatot — mondta Mohai István — Szép eredmény született megyei bajnokságon. A szabaden- repülö modellek kategóriájában az első helyeket hozták el Lusz Lász­ló és a mechanikus kategóriában versenyen első lett Keresztes Lász­ló és a szolnoki hajósversenyről is az Urán-modellezők hozták el a második, harmadik és negyedik díjat. A megyei körrepülő verseny minden első helyezését elhozták, így első lett második versenyén Domokos József. A szegedi országos versenyen, közel 400 Induló közt valamennyi Urán-modellező az első 50 között végzett. Lusz László mechanikus kategó­riában elfogadott országos rekor­dot állított fel. Az országos pontversenyben a szakosztály a negyedik, vidék leg­jobbja. egyéni pontversenyben pe­dig negyedik Lusz László, ugyan­csak vidék legjobbja. A legtöbb szakosztáivvezetcii cí­mei Mohai István, az Urán Sport­kör vezetője nyelte el. Összegezve az ez évi eredménye­Szieberth János. Az agárdi hajós- két, M Urán-modellezők •* érben a következő minősítéseket érték el: Egy érdemes sportolói (Keresz­tes L.), négy ezüst koszorú), Ete K.. Wesztl M.. Lusz) L„ Mohai I.), öt másodosztályú minősítés: Bú­zád! Gy„ Markota T.. Odrobina A., Lusz L.. Domokos J.) Alapjelvényt szerezlek Mohai Istvánná. Mayer József és Domon­kos József. A kiértékelés után megbeszélték a jövő évi terveket, mely szerint az Urán Modellezőkör modell- klubbá alakul, a klubon belül egy repülő, egy hajó és egy autó modellező részleggel. A jelenlévők megválasztották az Urán MHS model’klub vezetőségét. A bensőséges ünnepség végén Futács elvtárs a vállalat által adományozott pénzjutalmat osztot­ta ki az év három legjobb Urán SC modellezőjének. (—1. -«.) Szabó, Sabacz, Aratóné, Erdősiné, csere: Gálosiné, Láng, Kovács, Varga, Tímár. Az első félidőben igen szoros volt a küzdelem, hol a PVSK, hol a BVSC vezetett. Szünet után a pestiek távoli kosa­raikkal felülkerekedtek és vég­eredményben biztosan győztek. Legjobb dobók: Lick 20, Babolcsai 14, Tarrné 10, illetve Szabó 13, Sa­bacz 7, Erdősiné 7. K; kemény A posta felhívása á csomag- és levélfeladókhoz. A csomagok ké­sedelemmentes kézbesítése érdeké­ben a nem romlandó csomagokat legkésőbb december 15-ig, a rom­landó tartalmú csomagokat pedig legkésőbb december 20-ig adják postára. A várható torlódás miatt a posta csak e határidők betartása mellett tudja feltétlenül biztosí­tani a csomagok karácsony előtti kézbesítését, főként a budapesti, a Budapesten túl fekvő és az autó- buszjáratok melletti rendeltetési helyekre. Csomagokat gondosa n burkolják és a cimiratot tartósan erősítsék a csomagra. A csoma­gokban a ctm másolatát helyezzék el. A csomagok tartalmát a szállí­tólevélen és a burkolaton részlete­sen tüntessék fel. A karáccsonyi és újévi üdvözleteket az említett ünnep előtt 5—6 nappal adják te. a zavartalan és Időben történi) kézbesítés biztosítása céljából. DUNANTÜLI NAPLÓ a Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: Az MSZMP megyei pártbizottság» Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, József A. u. 10. T: 15-32, 15-33 Hirdetésfelvevő iroda: Kossuth Lajos utca 22. Tel: 19-18. Terjeszti a Megyei Postahivatal HírlRposztálya és a hírlap-kézbesítő postahivatalok. Glöfizetés oostahivataiaknái és kézbesítőknél. Havi előfizetési di- j.— Ft. PÉCSI SZIKRA NYOMDA ” Pécs, Munkácsy Mihály u; 10. sz. Telefon: 20-31 Nyomdáért felel: Melles Rosté