Délmagyarország, 2005. május (95. évfolyam, 101-125. szám)

2005-05-17 / 113. szám

KEDD, 2005. MÁJUS 17. • A DÉL SPORTJA" III. Nem kaptak gólt a megyei csapatok, igaz, a Makó nem is szerzett Vágó győzelemmel nyitott LABDARUGÓ NB l/B SZEGED—OROSHÁZA 3-0 (0-0) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 300 néző. Vezette: Kökény (Ember, Kerékjár­tó). Szeged: Balázsy 6 - Szamosszegi 6, Kurdali 5, Czifrák 7 - Bartyik 6, Ucsino 6, Retek 6, Völgyi 6 - Homma 7, Tres­nyics 7, Bali 7. Edző: Vágó Attila. Orosháza: Such - Csiszár, Serban, Mol­nár R. - Ferenczl, Závoda, Dobi, Gellér, Baranyai - Buza, Majoros. Edző: Belvon Attila. Gólszerzők: Homma a 60., Bali a 83., Tresnyics a 89. percben. Cserék: Szamosszegi helyett Szélpál T. (6) a 44., Baranyai h. Lupsa az 55., Buza h. Boday a 67., Bartyik h. Péter a 72., Bali h. Varga F. a 84. percben. Sárga lap: Lupsa a 62., Szélpál T. a 65., Molnár R. a 74., Dobi a 88. percben. A leváltás ellenére Szlobodan Kusztudics és Kujundzsics Zol­tán is kilátogatott korábbi csapa­tuk, a Szeged bajnokijára. A sta­dionban elterjedt hírek szerint a találkozóra hazai siker esetén prémiumot ajánlott a gárdának a tulajdonos, Dusán Djurics, aki mindezek ellenére újfent nem te­kintette meg az osztályozó szem­pontjából fontos összecsapást. Péter Sándor a meccs előtt rosz­szullétre panaszkodott, ezért Re­tek került a kezdőbe, míg az amúgy sérült Halász azt fontol­gatja, hogy elhagyja a csapatot, mint ahogy már megtette azt Ukics és Szabados is. Óvatos játékkal kezdett mind­két gárda, és ez tulajdonképpen az egész első félidőre igaz volt. A kapuk csak nagy ritkán forogtak veszélyben, és a helyzetek szá­mát tekintve kiegyenlített játék zajlott. A szünet után egy más arcú Szeged futott ki a pályára. Folya­matosan dolgozták ki a lehetősé­get Ucsinóék. A nagy mezőnyfö­lény a 60. percben érett góllá. Ek­kor egy védelmi hibát kihasznál­va Tresnyics jutott labdához, senkitől sem zavarva középre lőtt, a második hullámban érke­ző Homma öt méterről nem hi­Másodosztályú a Szentes FC LABDARUGÓ NB II Fontos mérkőzést nyert hazai pályán a labdarúgó NB II-ben a Szentes a Kazincbarcika ellen. SZENTES-KAZINCBARCIKA 3-2 (l-l) Szentes, 400 néző. Vezette: Vida. Szentes: Kiri - Márics, Gyagya, Kere­peczky, Puskás - Tasi (Anka), Koncz, Ká­dár, Ábel - Barna, Kislőrincz (Pribisa­lics). Edző: Török László. Kazincbarcika: Botló - Szabó, Bányai, Hanász, Engi (Elek) - Slnkó, Deák, Ko­vács, Kerekes - Dávid (Fekete), Darók. Edző: Kádár Zsolt. Gólszerzők: Kádár (2), Kislőrincz (1 l-esből), ¡11. Darók (2). A Barcika szerzett vezetést a 19. percben: Gyagya röviden fejelt ki egy labdát, a kipattanóból Da­rók 14 méterről félmagasan rú­gott gólt, 0-1. A 39. percben jött az egyenlítés: Kerepeczky negy­venméteres labdával indította Tasit, aki egy csel után középre adott, Kádár pedig két méterről a hálóba pöckölte a játékszert, l-l. A szünet utáni első percben Koncz élesen belőtt szögletéből Kádár a léc alá fejelt, máris vezet­tek a hazaiak, 2-1. A 48. percben Barnát egyéni szólót követően a 16-oson belül buktatták, 1 l-es, a büntetőt pedig Kislőrincz a kapu jobb oldalába vágta, 3-1. A ven­dégek a 75. percben a hazai fö­lény közepette szépítettek: Da­rók a jobb oldalon két cselt köve­tően a rövidbe lőtt, 3-2. A borsodiak jól kezdtek, nagy energiát mozgósítottak, és folya­matosan hibára kényszerítették a szentesi játékosokat. Aztán a barcikai csapat elfáradt, a Szen­tes pedig fokozatosan átvette a kezdeményezést, és egyenlített. A két gyors gól pedig eldöntötte a három pont sorsát, így a Szentes biztosította a helyét a második vonal következő szezonjában, hi­szen az első hat hely egyikén vé­gez. Török László: - Mai győzel­münket a csapattól elköszönt Ve­rebélyi Józsefnek ajánljuk, aki öt évig kitartott a csapat mellett, és az általa képviselt szponzori cso­port biztosította az eddigi műkö­désünket. Jók: Kiri, Gyagya, Kádár, ill. Darók, Szabó, Ffanász. Tbvábbi eredmények: Salgó­tarján-Mátészalka 1-2, Baktaló­rántháza-Dabas 4-1, Vecsés­Kistarcsa 3-0, Putnok-Bőcs 1-0, Kiskunhalas-Jászapáti 0-5, Kar­cag-Gyula 2-0, ESMTK-Hajdú­böszörmény 4-2. A BAINOKSAG ALLASA 1. Baktalorántháza 2. Vecsés 3. Jászapáti 4. Szentes 5. Kazincbarcika 6. Bocs 7. Karcag 8. Gyula 9. Putnok 10. Mátészalka 11. Dabas 12. Kistarcsa 13.ESMTK 14. Salgótarján 15. Hajdúböszörmény 16. Kiskunhalas A következő fordulóban: Ka­zincbarcika-ESMTK, Kistarcsa­Salgótarján, Bőcs-B.-lórántháza, Gyula-Hajdúböszörmény, Máté­szalka-Szentes, Jászapáti-Vecsés, Dabas-K.-halas, Karcag-Putnok. M. J. 26 19 5 2 57­19 62 25 17 6 2 44­13 57 2615 9 2 52-26 54 26 15 6 5 64­36 51 2614 6 6 67­43 48 2512 4 9 64­39 40 2611 510 57-43 38 2610 511 40­38 35 26 9 611 34­48 33 25 8 4 13 39-38 28 25 7 612 39-49 27 25 8 314 33­54 27 26 6 614 34­66 24 26 6 317 26-48 21 25 6 217 29­67 20 26 3 2 21 27-7911 Debreceni aranyöröm LABDARUGÓ NB Két fordulóval a zárás előtt baj­nokot avattak a labdarúgó NB I-ben, az Arany Aszok ligában. A Debrecen együttese története első aranyérmét gyűjtötte be. Egy vereségnek még soha sem örültek ennyire, mint a hét vé­gén Debrecenben. A Fradi pécsi fiaskója azt jelentette, hogy Loki két fordulóval a zárás előtt meg­szerezte az elsőséget. Debrecen­ben vasárnap hatalmas bulival ünnepelték a klub történetének legnagyobb sikerét, az első baj­noki aranyérmet. Az FTC igen­csak mélyrepülésben van, Lip­cseiék - a középpályás még ön­gólt is vétett - már csak a harma­dik helyen állnak, és ez a pozició nem ér nemzetközi kupában va­ló szereplést. Jelenleg a Sopront legyőző Győr a második, a kisal­földi gárda ha így fejezi be a pont­vadászatot, akkor jogosult lesz az UEFA-kupában való indulásra. A Békéscsaba már biztos ki­esett, egyelőre a másik búcsúzó nem ismert. A kiesés réme a Nyíregyházát és a Pápát fenyege­ti. Mindkét alakulat súlyos vere­séget szenvedett a 28. forduló­ban. Az MTK hazai meccsén nem született nézőcsúcs. Illés Béla rekordját, az 511. NB l-es bajnoki fellépését mindössze 1511 néző látta. Az biztos, hogy a Hungária körúton mostanában nem kell azon gondolkodni, hogy bővítsék a stadiont, továbbra sem tolonganak a szurkolók a kék-fehérek bajnoki derbijein. DEBRECEN-BÉKÉSCSABA GY0R-S0PR0N 1-0 (1-0) Győr, 5000 néző. Vezette: Megyebíró. Gólszerző: Kenesei K. (5.). MTK-KAP0SVÁR 0-0 Hidegkúti-stadion, 1511 néző. Vezette: Kassai. DIÓSGYŐR-VASAS 0-0 Diósgyőr, 8000 néző. Vezette: Hanacsek. ZALAEGERSZEG-PÁPA 5-2 (L-L) Zalaegerszeg, 2000 néző. Vezette: Világi. Gólszerzők: Sabo(13.), Kincses (öngól, 60.), Sebők V. (1 l-esből, 62.), Sebők J. (73.), Józsi (76.), ill. Medved (36., 1 l-esből, 86.). FEHÉRVÁR-NYÍREGYHÁZA 5-3 (2-0) Székesfehérvár, 1000 néző. Vezette: Er­dős. Gólszerzők: Győrök (13.), Nagy D. (27., 65.), Lattenstein (54.), Kuttor (71.), ¡11. Kenesei (80., 90.), Cipf (64.). PECS-FTC 2-0 (1-0) 5-1 (3-0) Debrecen, 7500 néző. Vezette: Solymosi. Gólszerzők: Bogdanovics (28.), Sándor (37., 54.), Éger (11-esből, 40), Szatmári (71.), ill. Hegedűs (öngól, 84.). HONVÉD-ÚJPEST l-l (0-1) Bozsik-stadion, 3000 néző. Vezette: Be­de. Gólszerzők: Miro (64.), ill. Bükszegi (44). Pécs, 7000 néző. Vezette: Arany. Gólszezők: Lipcsei (öngól, 14.), ill. Hor­váth (90.). AZ ÁLLÁS: 1. Debrecen 28 18 5 5 53 - 22 59 2. Győr 28 15 6 7 40- 28 51 3. Ferencváros 28 15 5 8 51- 29 50 4. Újpest 28 13 10 5 53- 32 49 5. MTK 27 14 8 5 39- 24 49 8. ZTE 28 12 5 11 44 - 40 41 7. Sopron 27 11 7 9 42 - 41 40 8. Fehérvár 28 11 8 9 42 - 34 38 9. Honvéd 28 1 0 5 13 37 - 56 35 10. Diósgyőr 28 10 4 14 37 - 42 34 11. Pécs 28 7 9 11 25- 32 33 12. Vasas 28 10 2 16 32 - 45 32 13. Kaposvár 28 7 9 12 30 - 44 30 14. Pápa 28 7 6 15 39 - 44 27 15. Nyíregyháza 28 5 10 13 37 - 57 25 16. Békéscsaba 28 4 7 17 24 - 57 15 Az MTK-tól 1, a Fehérvártól 3, a Békéscsabától 4 pont levonva. S. R. A Debrecen vezetőedzőjét, Supka Attilát dobálják a levegőbe a szurkolók MTl-fotó: Oláh Tibor Küzdött, hajtott és nyert a sötét mezes Szeged Fotó: Gyenes Kálmán AKI PÉNZT KER, MEHET Turján, Mórocz, Dobó, Zakar, Puskás, Rácz, Krausz, Kurucsai, Rézmányi, Freitas, Kusztudics, Kujundzsics, Tanács, Kibédi. A névsor tekintélyes. So­kukról Dusán Djurics szuperlatívuszokban beszélt, mindenki a barátja volt. Teltek-múltak a dolgos napok, és a fent ehilítettek kegyvesztetté váltak. Az elnök bennük látta a szegedi foci ellenségét, mindenért ők voltak a hibások időről időre. Pedig csak a fizetésüket, a jogos jussukat kérték... Talán túl hangosan. A játék folytatódik. A kérdés: ki kerül legközelebb a kegyvesztettek sorá­ba? Az ok előre jósolható: aki fizetést kért Dusán Ojuricstól. bázott, l-O. Továbbra is a Szeged uralta a játékot, és az idő előre­haladtával egyre görcsösebb volt az Orosháza. Ennek eredménye­ként a hajrában magabiztossá vált a hazai siker. Előbb a 83. percben egy előrevágott labdát Czifrák nagyszerűen fejelt Horn­mához, aki becselezte magát a 16-osra, lövését Such még bra­vúrral védte, de a kipattanót Bali helyezte a hálóba, 2-0. A 89. percben Such rosszul számított ki egy hazagurítást, Homma le­csapott a labdára, és az első talá­latnál adott passzt meghálálva Tresnyics került kihagyhatatlan helyzetbe, 3-0. Vágó Attila: - Az első félidő ki­egyenlített játéka után a máso­dik félidőben kihasználtuk az el­lenfél hibáit, győzelmünk ilyen különbséggel is megérdemelt. MAKÓ-SZOLNOK 0-0 Makó, 800 néző. Vezette: Medovarszky I. (MedovarszkyJ., Albert). Makó: Czirbus 7 - Udvari 5, Mórocz 6, Kis K. 5 - Bagi 5, Szűcs D. 5, Tóth Cs. 6, Brakszatórisz 5, Podonyl 5 - Hadár 5, Varga 5. Edző: Takács Zoltán. Szolnok: Rézsó - Páles, Lipták, Antal ­Lázár, B. Tóth, Remili, Balogh R, Szalai ­Kotula, Díszt! D. Edző: Kis Károly. Csere: Bagi helyett Bány (5) a 60., Szűcs D. h. Schreiber a 75., Kis K. h. Magyar a 80. percben. Sárga lap: Lipták a 20., Mórocz a 33., Lázár a 70. percben. Fontos lenne a győzelem, és ezért meg is kellene tenni mindent ­mondta meccs előtti fejtegetésé­ben a makói elnök, Ménesi Gá­bor. Való igaz, a Makónak szük­sége lett volna a három pontra, mert el akarja kerülni az osztá­lyozót. Ennek szellemében mezőnyfö­lényben is játszottak a hazaiak, de csak kisebb helyzetekig jutot­tak. Elsősorban Kis K. bedobásai­ból, valamint a szélről beadott labdák utáni fejesekből voltak veszélyesek a makóiak. A Szol­nok egyetlen lehetőségénél a 30. percben Kotula lövését mentette Udvari a gólvonalról. A második félidőben, az 50. percben Kotula fordult le a vé­dőkről, majd 20 méterről a felső lécre lőtt. A Makó továbbra is a pontrúgásokból próbált helyzete­ket teremteni, ám nem nagyon sikerült Rézsó hálóját veszélyez­tetni. Aztán az utolsó húsz perc­ben a Szolnok felülkerekedett, és alakított ki több lehetőséget is, s csak Czirbus bravúrjainak kö­szönhetik a hazaiak, hogy nem született vendéggól. Takács Zoltán: - Igazságos a döntetlen, a támadójátékunk most sem volt hatékony. Tbvábbi eredmények: RE­AC-Mosonmagyaróvár 3-0, Hé­víz-Dunaújváros 2-0, Kecske­mét-Tatabánya 2-3, Szombat­hely-BKV Előre 3-1, Bodajk-Vác 1-3. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Tatabánya 22 16 4 2 55- 13 52 2. REAC 22 14 7 1 39- 14 49 3. Vác 22 12 2 8 34- 32 38 4. Kecskemét 22 9 7 6 38- 28 34 5. Dunaújváros 22 10 2 10 32- 33 32 6. Bodajk 23 8 5 10 32- 28 29 7. Szolnok 22 7 8 7 24- 28 29 8. BKV Elére 22 8 4 10 31- 33 23 9. Szombathely 23 8 4 11 26 - 33 26 10. Mosonmagyaróvár 22 7 4 11 23 - 37 25 11. Orosháza 22 6 5 11 23- 42 23 12. Szeged* 22 7 3 12 26- 34 22 13. Makó 22 6 4 12 29 - 41 22 14. Hévíz 22 7 1 14 32 - 48 22 * A Szegedtől két pont levonva. A következő fordulóban: Vác-Mosonmagyaróvár, Kecske­mét-REAC, Szolnok-Tatabánya, Dunaújváros-Makó, BKV Elő­re-Hévíz, Orosháza-Szombat­hely, Bodajk-Szeged. MÁDI JÓZSEF Totónyeremények A középpályás lehet, hogy kihagyja a következő két válogatott meccset Gera Zoltán angliai kézfejtörése BUDAPEST (MTI) A Szerencsejáték Rt. tájékozta­tása szerint a 19. fogadási heti nyeremények a jövedelemadó levonása után a következők. A totóban 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. 13 találatos szelvény is csak egy akadt, nye­reménye 3 millió 629 ezer 932 forint. 12 találatos szelvény 50 volt, nyereményük egyenként 54 ezer 449 forint. 11 találatos szelvény 526 volt, nyeremé­nyük egyenként 5176 forint. 10 találatos szelvény 3872 volt, nyereményük egyenként 1172 forint. A helyes tipposzlop: 1, X, 1> 1, 1, 1; X, 2, X; 1, 1,X, X; X. A góltotóban 6 és 5 találatos szelvény nem volt. 4 találatos szelvény 8 volt, nyereményük egyenként 6560 forint. MUNKATÁRSUNKTÓL Gera Zoltán, az angol Premis­hipben szereplő West Bromwich Albion és a magyar labdarú­gó-válogatott középpályása kéz­fejtörést szenvedett klubcsapata vasárnapi bajnoki mérkőzésén, melyen együttese a 2-0-ás győ­zelemmel kivívta a bennmara­dást. A sérülés miatt kétségessé vált, hogy a futballista pályára léphet-e május 31-én a franciák elleni barátságos mérkőzésen, illetve a június 4-i, létfontossá­gú izlandi világbajnoki selejte­zőn. Gera még az első félidőben ütközött az ellenfél kapusával, aki véletlenül rálépett a kézfejé­re. Az angol bajnokság utolsó for­dulóját rendezték. Az már koráb­ban eldőlt, hogy bajnok a Chel­sea, második az Arsenal (a két csapat a Bajnokok Ligája főtáblá­jára jutott), harmadik a Man­chester United, negyedik az Everton (e két együttes a selejte­zőben kapcsolódik be a BL-be), ötödik lett a Liverpool, hatodik a Bolton, hetedik a Middlesbrough (mindhárom csapat UEFA-ku­pás), míg kiesett Király Gábor gárdája, a Crystal Palace, a Nor­wich, valamint a Southampton.