Délmagyarország, 2003. szeptember (93. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-22 / 221. szám

HÉTFŐ, 2003. SZEPTEMBER 22. • A DÉL SPORTJA­III. Eire állt az MTK LABDARUGÓ NB I A labdarúgó Arany Ászok Liga hetedik fordulójának nagy nyer­tese az MTK és a Fradi. Az előbbi a Siófok ellen aratott győ­zelmével átvette a vezetést a tabellán, az utóbbi pedig a Za­laegerszegen begyűjtött három ponttal már a középmezőnyt ostromolja. MUNKATÁRSUNKTÓL A szezon előtt sokan a bajnoki aranyérem egyik várományo­saként emlegették a Debre­cent. A Loki azonban csaló­dást okozott a benne remény­kedőknek. Legalábbis eddig így festett a helyzet. Ki tudja, nem elképzelhetetlen, hogy a me­zőny egyik meglepetés együtte­se, a Pécs elleni siker megin­dítja felfelé a cívisvárosiakat. A Fradi mínusz hat ponttal kezdte az évadot. Voltak olya­nok, nem is kevesen, akik ezek után szemernyi esélyt sem ad­tak a zöldeknek, hogy bevere­kedjék magukat a felsőházi rá­játszásba. Pedig az FTC jó úton jár, a mezőny egyedüli ve­retlen csapataként már csak három pontnyira van a hato­dik helytől. Most éppen a nyolcezer nézőt vonzó Zala­egerszeg otthonában nyert. A forduló rangadóját - de fur­csa ezt leírni!... - az MTK ját­szotta a Balaton FC-vel. A meccs az esélyesebb fővárosiak sikerével zárult, de a siófokiak szerint nem biztos, hogy Hana­csek játékvezetőnek nyugodt volt a találkozót követő éjsza­kája, elképzelhető, hogy rémál­mok gyötörték... A mindent el­döntő szabadrúgás-találat előtt ugyanis egy teljesen szabályos siófoki szerelést szabálytalan­nak ítélt. Akárcsak mostanában már oly sokszor, megint csalódást oko­zott híveinek az Újpest. Egy he­te Győrben ért el gól nélküli döntetlent, most pedig a Megye­ri úton a Haladással szemben. A gyengécske bizonyítvány ma­gyarázására az sem ad okot, hogy a lilák már a 12. percben, kiállítás miatt, megfogyatkoz­tak. Az újpesti szurkolók váltig állítják: a szombathelyiekkel szemben tíz emberrel is otthon illett volna tartani mind a há­rom pontot. A Békéscsaba majdnem vé­gigtámadta a mérkőzést az idei bajnokságra megacélosodott Videoton ellen, mégis majd­nem hoppon maradt. A 90. percig ugyanis a vendégek ve­zettek 2-1-re, de aztán érke­zett a házigazdák román légió­sa, Miculescu és egyenlített. Sopronban már-már azon gon­dolkodtak a drukkerek, hogy egy év múlva milyen ellenfelet kapnak a piros-fehérek a BL-selejtezőn, vagy rosszabb esetben az UEFA-kupában. Az 5. forduló után még a tabella tetejéről néztek vissza a me­zőnyre, de azóta két vereségbe is beleszaladtak. A Ferencvá­rossal szemben ez még megbo­csátható, viszont otthon, táb­lás ház előtt a megyei rivális Győr ellenében, hát... Egy biz­tos: a Rába partján jól döntöt­tek a vezetők, amikor Varga Zoltán helyett Kiprich József ülepe alá tolták az edzői kispa­dot. Csak abban hibáztak, hogy ezt nem korábban csele­kedték. Eredmények: DEBRECEN-PÉCS 1-0 (1-0) Debrecen, 4000 néző. Vezette: Arany. Gólszerző: Sumudica (39.). ZALAEGERSZEG—FTC 1-2 (l-l) Zalaegerszeg, 8000 néző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerzők: Sabo (42. -1 l-esből), Tö­köli (12.), Leandro (68.). MTK-BALATON FC 1-0 (0-0) Budapest, Hidegkúti-stadion, 2000 néző. Vezette: Hanacsek. Gólszerző: Czvitkovics (72.). Kiállítva: Halmai (86.-MTK). ÚJPEST-HALADÁS 0-0 Budapest, Megyeri út 2842 néző. Vezet­te: Makai. Kiállítva: Tamási (12.), ill. Horváth R. (58.). BÉKÉSCSABA-VIDEOTON 2-2 (D-l) Békéscsaba, 2000 néző. Vezette: Saskőy. Gólszerzők: Tóth Gy. (69.), Miculescu (90.), ill Hercegfalvi (5.), Medved (76.). SOPRON-GYŐR 1-2(1-2) Sopron, 5000 néző. Vezette: Kiss B. Gólszerzők: Tóth M. (29. - 11-esből), ill. Nicsenko (10.), Bajevszki (36.). AZ ÁLLÁS L MIK 7 4 1 2 13- «13 2 Videoton 7 3 3 1 11- 9 12 3. Balaton FC 7 3 2 2 7- 4 11 4. Pécs 7 3 2 2 9- 7 11 5. Debrecen 7 3 1 3 9- G10 6. Sopron 7 3 1 3 11- 910 7. Újpest 7 2 4 1 1- 6 10 8. Haladás 7 2 3 2 8- 8 9 9. Győr 7 2 2 3 4- 9 8 10. FTC 7 3 4 - 10- 6 7 11. Békéscsaba 7 1 3 3 7- 11 6 12.211 7 - - 7 4- 18 0 Az FTC-től 6 pontot levontak. A következő, 8. forduló páro­sítása. Szeptember 27.: Balaton FC-Újpest, 18. Szeptember 28.: Békéscsaba-Debrecen, 16; Vide­oton-MTK, 18; Haladás-Sop­ron, 18; Győr-Zalaegerszeg, 18; Ferencváros-Pécs, 18. Zalaegerszegen az FTC győztes találatát Leandro (balról, mellette Molnár Balázs) szerezte. MTl-fotó: Varga György Már harmadikok a kék-fehér-feketék Tovább menetel a Szeged LABDARUGÓ NB l/B A labdarúgó NB I/B hetedik for­dulójában a Tatabánya sem je­lentett akadályt az FC Szeged­nek. A kék-fehér-feketék a leg­utóbbi öt mérkőzésükön 13 (!) pontot gyűjtöttek, s már a do­bogón várják a folytatást. FC SZEGED-TATABÁNYA 2-0 (2-0) NB l/B-s labdarúgó-mérkőzés. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 800 néző. Ve­zette: Megybíró (Vári, Agócs). Szeged: Dobó 6 - Gelbman 6, Mórocz 6, Czifrák 5 - Rácz 5, Ferenczy 6, Babos 6, Puskás 5 - Csúri 6 - Kulacsik 6, Kuru­csai 5. Edző: Szalai István. Tatabánya: Pikács - Máté, Sípos, Máj ­Varga J., Balogh Z., Pálfi, Rézmányi ­Lukács B., Tóth Z„ Deme. Edző: Mészá­ros Ferenc. Gólszerzők: Csűri a 8., Babos a 40. percben. Csere: Pálfi helyett Dupai és Tóth Z. he­lyett Gyurováth mindkettő a szünetben, Lukács B. helyett Gasparik a 63., Fe­renczy helyett Krausz (-) a 70., Puskás helyett Szamosszegi (-) a 82. percben. Sárga lap: Pikács a 17., Pálfi a 42., De­me a 44., Czifrák a 72., Balogh Z. a 75., Kurucsai a 76., Sípos a 87. percben. A végén még egész jó kis csapa­tunk lesz. Ezt két szegedi szurko­ló beszélgetésekor hallottuk. Van igazságalapja, hiszen a szezon eleji, két balszerencsés vereséget követően megtáltosodott az FC Szeged: nyert a Kaposvár ellen, aztán Szolnokon, itthon döntet­lent ért el a Pápával szemben, majd újabb diadal Kecskeméten. Az újonc a hetedik forduló előtt elérte azt, hogy a helyi drukkerek már kötelező győzelmet emleget­tek a Tatabányával szemben. Azonban ez nem ígérkezett olyan könnyű feladatnak, hiszen a du­nántúli alakulat a hétközi, szer­dai fordulóban mindössze 1-O-ra kapott ki a hstavezető Honvéd­tól. (A fővárosiak a 91. percben szerezték a győztes találatot.) Az esélyeknek megfelelően jobban, bátrabban kezdett a Sze­ged. Kulacsik már a 3. percben megszerezhette volna a vezetést, de erőtlen lövését biztosan hárí­totta Pikács. A másik oldalon Dobó bizonyította remek formá­ját, Pálfi nagy erejű lövését a bal felső sarok elől piszkálta ki. A 8. Az FC Szeged magabiztos győzelmébe még az is belefért, hogy Kurucsai András (balról) büntetőt hi­bázott. Fotó: Miskolczi Róben percben pompás egyéni megol­dást követően megszerezte a ve­zetést a Szeged. Ferenczy három ember gyűrűjében majdnem az alapvonalig futott, középreadott, az érkező Csúri pedig 8 m-ről jobbal, kapásból a kapu jobb ol­dalába továbbította a labdát, 1-0. A gól még inkább elbizony­talanította a vendégeket, akik a 17. percben könnyedén kétgólos hátrányba kerülhettek volna. Csúri ugratta ki Kurucsait, akit a 16-oson belül a késve kiinduló Pikács elkaszált. 1 l-es! A bünte­tőt a sértett végezte el, erős, de helyezetlen labdáját a kapus láb­bal hárította. A 23. percben Csú­ri finom passzal hozta helyzetbe Kulacsikot, aki azonban rosszul vette le a labdát, így odalett a zic­cer. A másik oldalon Deme 25 m-es nagy lövése csak kevéssel kerülte el Dobó kapjának jobb felső sarkát. A 35. percben megint Kulacsik hibázott gól­helyzetben. Ferenczy remek át­adása után a villámléptű támadó egy csellel elküldte Májt, majd ballal a bal alsó sarkát célozta meg, Pikács azonban gyors vető­déssel mentett. Öt perc múlva viszont nagyot hibázott. Csúri jobb oldalról, az alapvonaltól 30 méterről ballal küldte szabadrú­gásból a kapu elé a labdát. A vé­dők a kapusra, a kapus a védőkre várt, Babos viszont senkire, jó ütemben emelkedett, és 6 méter­ről fejjel a léc alá csúsztatott, 2-0. Vastaps kísérte a szegedie­ket az öltözőbe. A fordulást követően nem sok­kal ráijesztett a házigazdákra a Tatabánya. Az 52. percben Varga J. mindenkit maga mögött ha­gyott a jobb oldalon, beadását az érkező Deme a jobb oldah kapufa tövére vágta. Az 57. percben Ku­lacsik még nála is nagyobb hely­zetet hagyott kihasználatlanul. Csúri lelopta a labdát Balogh Z. lábáról, pompásan tálalt Kula­cs ikhoz, aki elhúzta a labdát a ki­futó Pikács mellett, aztán vi­szont 8 m-ről ballal az üres kapu mellé lőtt. A hajrában ugyan mindent megpróbált a szépítés érdekében a Tatabánya, de a Do­bó irányította szegedi védelem minden kísérletet könnyűszerrel hárított. Szalai István: - Megdolgoztak a sikerért a fiúk. Mészáros Ferenc: - A Szeged helyzetkihasználásban felülmúlt bennünket, nem beszélve arról, hogy jobban is akarta a győzelmet. További eredmények: Nyíregyháza-Kaposvár 0-0, Bo­dajk-Pápa 1-2, Vasas-Szolnok 1-0, Honvéd-Vác 5-0, Da­L I 2 Vasas 2 Szeged 4. Pápa 5. Bodajk 6. REAC bas-Kecskemét 2-2, BKV Elő­re-Balassagyarmat 0-1, RE AC-Diósgyőr 1-2, Hévíz-Duna­újváros 3-2. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 7 6 1 0 20 - 3 19 7 5 0 2 13- 7 15 7 4 1 2 10- 613 7 3 3 1 11- 6 12 7 3 2 2 13- 11 11 7 3 2 2 10- 8 11 7. Balassagyarmat 7 3 2 2 6- 6 11 B. Vác 7 3 2 2 7- 10 11 9. Kecskemét 7 3 13 1-7 10 10. Kaposvár 7 3 1 3 7- 9 10 11. Nyíregyháza 6 2 3 1 3- 3 9 12 BKV Elme 7 3 0 4 6- 7 9 13.DVTK 6 2 2 2 6- 9 8 14. Szolnok 7 2 0 5 9- 12 6 15. Dabas 1 1 3 3 5- 11 6 16. Hévíz 7 12 4 I- 12 5 17. Tatabánya 7 115 4- 10 4 18. Dunaújváros 7 0 2 5 6- 15 2 A következő, 8. forduló páro­sítása. Szeptember 26. (pén­tek): Honvéd-Hévíz, 19. Szep­tember 27. (szombat): Tatabá­nya-Dabas, 16; Szolnok-Nyír­egyháza, 16; Kaposvár-REAC, 16, Diósgyőr-BKV Előre, 16; Ba­lassagyarmat-Dunaújváros, 16; Kecskemét-Bodajk, 19; Vác-FC Szeged, 19. Szeptember 28. (va­sárnap): Pápa-Vasas, 16. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Pontokat vesztett a Makó, de gólt továbbra sem kapott Győzelemnek örülhetett a Szentes LABDARUGÓ NB II A labdarúgó NB II hatodik for­dulójában megszakadt a lista­vezető Makó százszázalékos so­rozata, viszont megszerezte el­ső NB Il-es győzelmét a Szen­tesi TE. MAKÓ FC-BVSC 0-0 Makó, 600 néző. Vezette: Kökény. Makó: Czirbus - Sümeghy, Dálnakl, Ma­gyar, Kazán - Bagi, Varga, Bány (Brak­szatórisz), Fábián - Pálinkó (Kondacs), Patkós (Takar). Edző: Kolozsvári János. BVSC: Kristófi - Sabján - Szín, Pálosi (Nagy B.), Gyurcsányi - Némedi, Kovács, Molnár, Tasnádi, Kiss 7. - Tóth Á. (Szócska). Edző: Futó Tamás. Ahogy az előre várható volt, a BVSC megszállta saját térfelét, minden eszközt megragadott an­nak érdekében, hogy megóvja ka­puját a góltól. Ennek ellenére az első játékrészben a házigazdák háromszor is ziccerbe kerüjtek, de a labda egyszer sem púposí­totta ki a hálót. Előbb Fábián lőt­te 5 m-ről Kristófiba a labdát, az­tán Magyar beadásáról maradt le egy-egy hajszállal PáHnkó és Pat­kós, végül utóbbi hiába húzott egyedül kapura, Kristófi védte a lövést. A fordulást követően is beszorította ellenfelét a hazai csapat, de mindhiába. Sőt még örülhettek is Dálnakiék, hogy két villámgyors kontrából nem szerzett gólokat a Vasutas. A haj­rában Bagi szabadrúgásból a bal oldali kapufát, majd Brakszató­rísz a jobb oldalit találta el. Kolozsvári János: - Ez a dél­után nem rólunk szólt... Azért van a meccsnek számunkra po­zitívuma is: most sem kaptunk gólt. Jók: Sümeghy, Bagi, Czirbus, ill. Kristófi, Sabján, Szín. SZENTESI TE-BAKTALÓRÁNTHÁZA 1-0 (1-0) Szentes, 500 néző. Vezette: Vad. Szentes: Kolláth - Keller, Márics, Gyagya (Fajkusz), Taskovics - Kerepeczki, Tóth Cs„ Szabó T„ Pálfi - Szaivas, Ábel (Na­na). Edző: Bozóki Zoltán. Baktalórántháza: Petronics - Bodnár, De­ák, Miskolczi, Kiss - Kozma (Török), Rákó­czi, Illés (Szenes), Seres - Komi (Gdovin), Ádámszkl. Edző: Madalina György. Gólszerzők: Szarvas. Kiegyenlített játékot hozott az el­ső negyedóra. A 16. percben Ádámszki szerezhetett volna gólt, de fejese a lécen csattant. Jó volt a mérkőzés, lüktetett a já­ték. A 20. percben Komi is a lécre bólintott. Már az óráját nézte a játékvezető, amikor a 45. perc­tien Szabó T. bal oldali beadásá­nál a védőket és a kapust is meg­előzve Szarvas fejjel 6 m-ről a ka­pu bal sarkába csúsztatta a lab­dát, 1-0. Történelmi pillanat volt, ugyanis az NB II-ben elő­ször szerzett vezetést a Szentes. A fordulást követően is nagy csata folyt a pályán, kevés hely­zettel. A 74. percben Nana lépett ki a védők közül, de emelése a ki­futó kapus kezében halt el. Két perc múlva Komi lövését védte bravúrral Kolláth. A hátralévő időben a lelkes hazaiak jó védeke­zéssel tartották az eredményt. Bozóki Zoltán: - Gratulálok a csapatnak az első NB Il-es győze­lemhez. Jók: Komi, Ádámszki, ill. Tóth Cs., Keller, Márics. Tbvábbi eredmények: Máté­szalka-Salgótarján 5-1, Sorok­sár-Gyula l-l, Vecsés-Sátoralja­újhely 4-2, Kazincbarcika-Kar­cag 2-2, Orosháza-Putnok 0-0, Kistarcsa-Kiskunhalas 3-2. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Makó 6 5 1 0 18- 016 2. Mátészalka 6 4 1 1 19- 713 3. Gyula 6 3 3 0 8- 2 12 4. Kazincbarcika 6 3 2 1 18- 11 11 5. Kistarcsa 6 3 2 1 6- 3 11 6. Baktalórántháza 6 3 1 2 7- 3 10 7. Orosháza 6 2 4 0 6- 4 10 8. Putnok 6 2 2 2 8- 6 8 9. Karcag 6 2 1 3 9- 8 7 10. Szentes 6 1 3 2 7- 8 6 11. Soroksár 6 1 3 2 5- 7 6 12. Vecsés 6 2 0 4 7- 19 6 13. BVSC 6 0 4 2 2- 6 4 14. Salgótarján 6 114 3- 11 4 15. Kiskunhalas 6 1 0 5 8- 18 3 16. Sátoraljaújhely 6 0 2 4 5 - 23 2 A következő, 7. forduló pá­rosítása. Szeptember 27. [szombat), 16: Putnok-Makó, BVSC-Kazincbarcika, Salgó­tarján-Vecsés, Kiskunhalas­Soroksár, Baktalórántháza­Kistarcsa. Szeptember 28. (va­sárnap), 16: Karcag-Mátészal­ka, Sátoraljaújhely-Szentesi TE, Gyula-Orpsháza. SZ. L.