Délmagyarország, 2003. szeptember (93. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-22 / 221. szám

IV •A DÉL SPORTJA" HÉTFŐ, 2003. SZEPTEMBER 22. Pont nélkül maradt a Kontavill-Szentesi VK A Honvédé a Legrand-kupa A szentesi viadalon Berki András (fehér sapkában) volt a házigazdák legjobbja. Fotó: Tésik Attila VÍZILABDA A Legrand-kupa nemzetközi férfi vízilabdatorna a papírfor­mának megfelelően a világ­klasszisokat felsorakoztató Honvéd győzelmével ért véget. A házigazda Szentesnek nem jutott pont, ezt pedig azt je­lentette, hogy sereghajtóként zárta a viadalt. Már az első, pénteki nap után le­hetett látni, most valahogy nem annyira acélos a Kontavill-Szen­tesi VK. A hagyományos, immár tizenkettedik alkalommal meg­rendezett Legrand-kupa nemzet­közi férfi vízilabdatorna első ta­lálkozóján az még bőven belefért, hogy a Honvédtől kikaptak 15-4-re Szebeniék, az viszont már nehezen magyarázható, hogy az Eger is jobb volt öt góllal |5-10). Ez utóbbi mérkőzés már előrevetítette annak árnyékát, hogy ezen a viadalon bizony sok babér nem terem majd a házigaz­dáknak. Hát, így is történt... Szombaton délelőtt az OSC várt Újháziékra. A legnagyobb baj abból fakadt, hogy Zentaiék fásultan, sok hibával pólóztak, ráadásul a kapusok teljesítmé­nye is elmaradt a vártaktól. A zá­ró negyedben a fővárosiak ötször találták el a Szentes kapuját, az eredmény pedig: öt gól... KONTAVILL-SZENTESI VK-OSC 9-11 (2-3,2-1,1-2,4-5) Szentes: Újházi - Somogyi, Lavrisinyec, Berki 3, Kis 1.1, Zentai, Szebeni. Csere: Pellei 2, Juhász E. 1, Szénászki, Juhász Zs., Kameneckij 2, Gál (kapus). Edző: Komlósi János. Az OSC gólszerzői: Ibolya 4, Berezvai, Békési 2-2, Tiba, Keszthelyi, Hábetler. A Ferencváros ellen minimális esély mutatkozott arra, hogy vég­re pontot szerezzen a Kontavill. Érdekes módon, ennek ellenére a házigazdák lényegesen jobban, összeszedettebben játszottak, mint az OSC-vel szemben. Az utolsó negyedet leszámítva Szé­nászkiék végig egyenrangú riváli­sai voltak a zöldeknek, sőt, ha nem hibáznak el két négyméte­rest, akár még szorosabb ered­ményt is elérhettek volna. KONTAVILL-SZENTESI VK-FTC 5-8 (1-3,2-1, l-l, 1-3) Szentes: Újházi - Somogyi 2, Lavrisi­nyec, Berki, Pellei, Kis I., Szebeni 2. Cse­re: Juhász E., Szénászki 1, Vígh, Zentai, Szabó T., Kameneckij. Edző: Komlósi Já­nos. Az FTC gólszerzői: Létay 3, Suti 2, We­szelovszky, Süveges, Lehmann. Vasárnap folytatta javuló játé­kát a Szentes a szerb-monteneg­rói Kotor ellen. Az első két ne­gyedben remekül tartották ma­gukat Pelleiék, de a harmadik hét percben a vetélytárs lefordulásai­val nem tudtak mit kezdeni. Ez­zel az újabb, ötödik vereséggel sajnos az is eldőlt, hogy a Szen­tes pont nélkül az utolsó, hato­dik helyen zárta a Legrand-ku­pát. KONTAVILL-SZENTESI VK-K0T0R 8-10 (2-2,2-2,3-5, l-l) Szentes: Újházi - Somogyi 2, Lavrisi­nyec, Szénászki, Kis 1.1, Szebeni 2, Ka­meneckij 2. Csere: Szabó T„ Zentai 1, Juhász E., Pellei, Berki. Edző: Komlósi János. - Gyengén kezdtünk a tornán, csak a két utolsó meccsünkön lá­tottakkal voltam hellyel-közzel elégedett - értékelt Komlósi János, a Szentes trénere. - Csapatomból Berki András nyújtotta a legegyen­letesebb teljesítményt, rajta kívül még Somogyi Balázs és Lavrisi­nyec dicsérhető. A többiek játékát szép megoldások és bosszantó hi­bák egyaránt jellemezték. Tbvábbi eredmények: Eger­FTC 6-9, Kotor-Honvéd 11-13, Kotor-OSC 10-3, Eger- Honvéd 3-14, OSC-Eger 7-4, Hon­véd-FTC 10-5. A Legrand- kupa végeredménye: 1. Honvéd 10, 2. FTC 8, 3. Kotor 6, 4. OSC 4, 5. Eger 2, 6. Szentes 0 ponttal. Különdíjasok; legjobb kapus: Pelle Balázs (FTC); legjobb me­zőnyjátékos: Biros Péter (Hon­véd); gólkirály: Bárány Attila (Honvéd) 11 találattal; legjobb szentesi: Berki András. » A Szeged Beton VE szurkolói ankétot tart kedden este 7 órakor a Boros József utca 5. szám alatt található Cellárium pizzériában. A rendezvényen a klub vezetőin kívül az első csapat valamennyi a játékosa is részt vesz. Az est há­zigazdája, Juhász György szak­osztály-igazgató szeretettel várja a szurkolókat, szimpatizánso­kat, akik minden kérdésükre vá­laszt kapnak az érintettektől. SZÉLPÁL LÁSZLÓ A visszavágón is nyertek KOSARLABDA SZEVIEP-SZEGED­SZPARTAK SZABADKA 72-68 (20-14, 21-15, 19-21,12-18) Előkészületi női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezet­te: Győrffy, Lajtos. Szeviép-Szeged: Donkó (7/6), Mandac­he (3), Mészáros (14/6), Russai (8), Se­cserbegovics (22) Cserék: Fűrész (6), Roczkov (4), Jex (5), Pungor (3). Edző: Újhelyi Gábor. A Szpartak Szabadka legjobb dobói: Prcics és Miranovics 11-11 pont. Mezőnybeli dobószázalék: 25/48 52 %, ill 18/54 32 %, Büntetők dobószá­zaléka: 18/27 67, ill. 29/38 76 %. Le­pattanók: 25, ill. 24. Legtöbb lepatta­nó: Russai 5, ill. Dojcslnovics 8. Legtöbb assziszt: Donkó 7, ¡11. Pricics 2. Akár barátságot is köthetne a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata, és a szin­tén első osztályú, szerb-monte­negrói Szpartak Szabadka gárdá­ja. A két együttes egy hét alatt immár másodszor játszott egy­mással előkészületi mérkőzést. A szegedi ultrák révén remek hangulatban kezdődött a találko­zó. Az első öt perc nem hozott „kosáresőt", az eredményjelző 6-4-es Tisza-parti vezetést mu­tatott. A Szeviép jól használta ki a magassági fölényben lévő cen­tereit, a két új szerzemény, Se­cserbegovics és Russai is termel­te rendesen a pontokat. Az első negyed után hattal (20-14), míg Merima Secserbegovics volt a Szeviép-Szeged legeredményesebb játékosa. Fotó: Miskolczi Róbert a második tíz percet követően már tizenkét ponttal (41-29) húztak el a hazaiak. Ebben a pe­riódusban jól működött a szege­diek játéka, a szülési szabadsága után visszatérő Donkó remekül mozgatta a csapatot. A harmadik negyedben is hasonló volt a kore­ográfia, mint az első kettőben. Igaz, ekkor már Újhelyi Gábor vezetőedző elkezdte variálni csa­patát, játéklehetőséget adott a fi­ataloknak. A záró negyedben is magabiztosan tartotta vezetését a Szeviép, a 35. percben 63-53 volt a javára. Ekkor a vendégek egyik legjobbja, Prcics olyan sú­lyosan megsérült, hogy a mentő vitte el. Ez a sajnálatos baleset a hazai gárdát fogta meg legin­kább, így a végén faragott a hát­rányából a Szabadka. A Szeviép-Szeged péntektől há­romnapos bonyhádi tornán sze­repel. SÜLI RÓBERT Egyre távolabb az olimpia Kétszer kikaptak MUNKATÁRSUNKTÓL A pénteki első csoportmérkőzésen nem mindennapi izgalmak köze­pette szerezte meg első győzelmét a magyar női kosárlabda-válogatott a görögországi Európa-bajnokságon. Rátgéber László csapata az ukráno­kat verte meg egy ponttal. Minden­ki reménykedett a jó folytatásban, azonban ez elmaradt. A belgák elle­ni összecsapáson jól kezdtek a mie­ink, azonban a magassági fölény­ben lévő ellenfél - Rátgéber most sem küldte pályára a Szeviép-Sze­ged centerét, a válogatott legmaga­sabb játékosát, Kajdacsi Juditot ­megfordította az eredményt, s a vé­gén öt ponttal győzött. Tegnap a spanyol nemzeti együttes várt a mieinkre. A meccs elején Kellerék vezettek, a félidő hajráját a hispánok bírták jobban: húsz perc után 33-28 volt a javukra. A meccsnek egy pozitívuma azért akadt, Kajdacsi Judit végre bemutatkozott az Eb-n, s nem rajta múlott, hogy a spanyolok simán nyertek. Az Európa-bajnokságon ma szünnap lesz, a magyar csapat holnap az oroszokkal mérkőzik, majd a szerdai zárókörben a szlo­vákokkal csatázik. A magyar csapat eredményei, II. forduló: Belgium-Magyaror­szág 72-67. III. forduló: Spanyol­roszág-Magyarország 71-59. Totó BUDAPEST (MTI) A 38. hét mérkőzéseinek eredmé­nyei: 1. ZTE-FTC 1-2 2 2. Sopron-Győr 1-2 2 3. Bayern München-Leverkusen 3-3 K 4. Bochum-Hertha BSC 2-2 X 5. Bremen-1860 München 2-1 1 6. Freiburg-Schalke 2-1 1 1. Hannover-Münchengladbach 2-0 1 8. 1. FC Köln-Wolfsburg 2-3 2 9. VfB Stuttgart-Dortmund 1-0 1 10. Frankfurt-Kaiserslautern 1-3 2 11. Bologna-Udinese 2-0 1 12. Lazio-Parma 2-3 2 13. Perugia-Milan l-l X Pluszmérközés: 14. Juventus-Roma lapzárta után Bejött a papírforma a női OBI nyitányán A női vízilabda OB I első for­dulójában papírforma-eredmé­nyeket értek el a Csongrád me­gyei csapatok. A Hunge­rit-Szentesi VK biztosan győzte le a meggyengült BVSC-t, míg az újonc H20 Póló-Szeged ki­kapott a kis Dunaújvárostól. H20 PÓLÓ-SZEGED­DUNAÚJVÁROSI VSI 3-11 (1-3,1-2, 0-2,1-4) Újszegedi sportuszoda, 50 néző. Vezette: Novotta. Szeged: Szeles - Kuczora 1, Viola, Ko­vács E., FABÓ 1, Tóth B., DEMETER 1. Csere: Erdős, Dorogi, Bordás, Molnár, Papp, Weszelinov, Várkonyi (kapus). Edző: Leffler Gyula. Dunaújváros: BRÁVIK H. - Fülöp 1, SZŰCS 2, CSAVAJDA 3, JENEY 2, Bársony, Bede 1. Csere: Kovács R 1, Pavuk, Kósa 1, Jankovics (kapus). Edző: Uitz Csaba. Gól - emberelőnyből: 9/2, III. 10/4. Négyméteresből: -, ill. 1/1. Fennállása első OB l-es mecs­csén remekül kezdett a Szeged: Demeter lövésével vezetett 1-0-ra. Ezt követően is jól tar­totta magát az újonc, de ahogy telt múlt az idő, egyre jobban kibontakozott a tapasztaltabb vendégek nagyobb tudása. Vé­gül a papírformának megfelelő­en a Dunaújváros második szá­mú csapata nyerte az összecsa­pást. Leffler Gyula: - Rutintalansá­gunknak tudható be a nagy kü­lönbségű vereség, amely nem tükrözte híven a mérkőzés ké­pét. Uitz Csaba: - Ahhoz képest, hogy az első idénybeli mérkőzé­sünk volt, igen jól játszottunk. T.M. BVSC­HUNGERIT-SZENTES 5-7 (3-2,1-2,0-2, l-l) Budapest, Szó'nyi úti uszoda, 50 néző. Vezette: Kiszelly. BVSC: D0R0SZLAI - Hettig 1, Kisteleki 0., Tankó, Tóth 1.1, Gál 2, Bodor 1. Cse­re: Takács 0., Kerpen, Horváth S. Megbí­zott edző: Tóth Endre. Szentes: Varga Z. - Vér, Molnár A. 1, Honig 1, Szremkó 2, Tóth A. 1, MAKRA 2. Csere: Huszka, Rozgonyi, Waszlavszki. Edző: Pengő László. Gól - emberelőnyből: 4/1, ill. 4/1. A nyáron teljesen kicserélődött, megfiatalított BVSC ellen az el­ső két negyedben nem találta a mérkőzés ritmusát a Szentes. Sokat lőttek kapura a vendégek, de ezek a kísérletek pontatlan­nak bizonyultak, ráadásul olyan gólokat kaptak, ami elsősorban nem a hazaiak, hanem az ő „ér­demük" volt... Meglepetésre 4-4-gyel fordultak a csapatok. Ezt követően viszont már reali­zálódott a papírforma, a lénye­gesen jobb játékosállománnyal rendelkező vendégek elhúztak 7-4-re, s ekkor már csak a győ­zelem nagysága volt kérdéses. Tóth Endre: - A végére kijött a Szentes rutinja. Ameddig nem fáradtunk el, egészen jól tartot­tuk ellenfelünket. Pengő László: - Attól függetle­nül, hogy még nem álltunk tel­jesen össze, könnyebb mérkő­zésre számítöttam. Nagyon bí­zom abban, hogy egyre jobban átveszik a lányok a bajnokság ritmusát. Tbvábbi eredmények: Duna­újvárosi Főiskola-Eger VK 25-6, OSC-Kecskemét 4-18, Senior Eger-Angyalföldi SI 9-17, Va­sas-Polo SC 12-1. SZ. L. K&H lekötött betétek 15% újra őszi kamatszüret I millió forint feletti betétlekötés esetén. I millió forintig az éves kamatláb 8.65%. Ajánlatunk 2003. szeptember I -töl október I O-ig a 2 hónapra lekötött új betétekre vonatkozik. A betéti kamatok már az első naptól érvényesek. EBKM=9,15% I millió Ft felett. EBKM= 8.65% I millió Ft-ig. Az akció részleteit a bankftóki Hirdetmény, a betéti szerződés részletes leírását az Általános Szerződési Feltételek tartalmazza A Bank a kondíciók megváltoztatásának jogát fenntartja. M a válasz