Délmagyarország, 1993. szeptember (83. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-27 / 225. szám

2. Ili i SPORTJA 1993. szeptember 27. Kell-e ennél jobb helyzet? Kubát B. akár lőhetné is, de ő kicselezi a kapust is, aztán mellé lövi... (Fotó: Gyenes Kálmán) játszottak, sokat mozogtak a pá­lyán, mindig volt megjátszható emberük. Ezzel szemben a Dózsa Labdarúgó - NBIII. már az elején a védekezéssel volt elfoglalva, s csak vérszegény ellentámadásokra futotta erejéből. Igaz, ezekből is lehetett volna gólt lóni (lásd Kuhát B. hatalmas helyzetét), ehhez azonban nagyobb összpontosítás kellett volna. Végül is a vendégek ha minimális különbséggel is, de megnyerték a találkozót, (gy továbbra is ve­retlenek, a Dózsa viszont továbbra is nyeretlen... Jók: Kadnár, illetve Farkas Z., Miskolczi, Földi. IJjúságiak: Dózsa-Kalocsa 1-3. SÁNDOR JÓZSEF HLC-SZVSE 2-1 (1-0) Vásárhely, 1000 néző. Vezette: Kiss Z. HLC: Kopschitz - Kiss Cs„ Márta. Talmácsi, Lévai - Barna, Kemenes, Bress, Szécsényi - Kéri (Szalai). Mihálfl'y (Varga-Tóth). Edző: Pataki Tamás. SZVSE: Tóth Z. - Gábor, Hurguly, dr. Tóth. Kothencz (Tóth L.) - Simon, Pikó, Nagy, Kispál ­Puskás, Tóth A. (Kiss P.). Edzó: dr. Tóth János. 13. p.: Kiss Cs. (veit remek lab­dát a kapu előterébe, ahol Mihálffy az SZVSE védői fölé magasodva, védhetctlenül fejelt a jobb alsó sa­rokba, 1-0. 20. p.: dr. Tóth indította a ki­tűnően kiugró Puskást, de Kop­schitz kapujából kifutva mentett. 34. p.: Egyenlítési lehetősége nyílt a vendégeknek. Nagy belőtt labdáját elvétették a védők, de Simon is csak nézni tudta. 54. p.: Varga-Tóth kitűnően ívelte a szabadrúgást Bress fejére, a középpályás léc alá tartó fejesét azonban Tóth Z. bravúrral szöglet­re mentette. A szögletrúgás után is­mét bravúrra volt szüksége Tóth­nak. aki a kapufa segítségével a Makó mentett a berobbanó vásá^elyi csatárok elől. 65. p.: Szécsényi jobb oldali szöglete után a tétovázó vasautas védők között Barna közelről a hálóba lőtt, 2-0. 72. p.: Varga-Tóth szabadrúgá­sa után Kemenes tálalt Barnához, aki csak estében tudta kapura to­vábbítani a labdát, amit Tóth Z. vé­dett. 80. p.: Kiss P. futott el a jobb oldalon, kitűnő labdát adott kö­zépre, Kopsitz elvétettea beadást. Puskás pedig szemfülesen az üresen maradt kapuba fejelt, 2-1. Az előjelek a HLC biztos sikerét ígérték, hisz Pataki Tamás nem látott okol a győztes csapaton változtatni. Az SZVSE újabb játé­kost „áldozott" Szeged labdarúgá­sának „oltárán", ezenkívül Süli sem állt rendelkezésre, így csök­kentek az esélyei. A mérkőzés előtt a HLC látszott feszültebbnek, míg a vendégek nyugodtan készü­lődtek. A mérkőzés úgy kezdődött, hogy egymásnak esett a két csapat. A HLC szorította be először a ven­dégekel, sót, negyedóra sem kellett és már az elónyt is megszerezte. Érdekes módon ez jobban meg­nyugtatta a vasutasokat, akik némi szerencsével akár ki is egyen­líthettek volna. A vásárhelyiek nem tudták megtalálni az ellenfél széttördelő harcmodorának ellen­szeréi, csak erőlködtek. Mind a két oldalon sok volt a szabálytalanság, annál kevesebbet láttunk abból amiért labdarúgásnak nevezik ezt a játékot. Szünet után csapatok ott foly­tatiák. ahol az első félidőben abba­hagyták. Két percig állt a játék Mi­hálffy sérülése miatt, akit le is kellett cserélni. Egy-egy gól esett még mindkét oldalon, és sűrűn vil­lantak a sárga lapok is: a hazaiak néyel, a vendégek hármat gyűj­töttek be. A mérkőzés végén a néz­ők tapsa ezúttal a HLC küzdeni akarásának szólt. Jók: Kiss Cs., Kemenes, Barna, Varga-Tóth. >11. Tótz Z„ Hurguly, Puskás. Ifjúságiak: HLC-SZVSE 2-2. OLASZ LÁSZLÓ Kiskunfélegyházi TK-Szőreg 1-0(1-0) Kiskunfélegyháza, 800 néző. Vezette: Zábrák. Szőreg: Leboniczky - Tóth, Luczás, Molnár, Antal, Hűvös, Máhler, Bucholcz, Suhai (Len­gyel), Csonka (Jankó), Mádi. Edzó: Kérdő Sándor. Erőtlen volt a hazai támadósor, de a gólhelyzetek közül egyet mégis sikerült kihasználni, a 28. percben Farkas beadását Fórizs 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 1-0. A szóregiektöl Leboniczky, Molnár és Mádi játéka dicsérhető. Ifjúságiak: KTK-Szűreg 4-2. Törökszentmiklós-Makó FC 0-2. A mérkőzés részletes ismerte­tésére holnapi lapszámunkban visszatérünk. További eredmények: KSC-Orosháza 4-0 (1-0), Gyomaendrőd-KTE 0-2 (0-1), Békés-Gyula l-l (0-0), Mezőko­vácsháza-Ccgléd 0-2 (0-1). A bajnokság állása: i. Kalocsa 7 ó 1 ­19-5 13 2. HLC 7 5 2 ­15-3 12 3. KSC 7 5 1 1 18—6 II 4. Makó FC 7 4 3 ­14-4 II 5. kkfélegyházn 7 4 3 ­9-t II 6. KTK 7 5 ­2 14-2 10 7. Gyula 7 3 1 3 7-9 7 8. Orosháza 7 2 2 3 9-12 i ». SZVSE 7 1 3 3 9-11 5 10. Gvomacndr. 7 2 1 4 4-14 5 11. Mc/őkov. 7 2 1 4 5-15 5 11 Békés 6 1 2 3 10-11 4 13. Cegléd 6 2 ­4 8-9 4 14. Szőreg 7 2 ­5 11-18 4 15. Dózsa 7 ­I 6 3-14 1 ló. Tórókszentm. 7 _ 1 6 1-19 1 Az NB III.-as labdarúgó-baj­nokság 7. fordulójában megyénk csapatai közül csak a HLC és a Makó tudott győzni. A HLC rangadón diadalmaskodott az SZVSE ellen, mig a Makó idegenből hozta el a két pontot. Továbbra is gyengélkedik a Dó­zsa, valamint a Szőreg, amely idegenből nem tud pontot sze­rezni. Tovább menetel a HLC ás Szegedi Dózsa-Kalocsa 0-1 (0-1) Hunyadi téri stadion. 600 néző. Vezette: Gulyás. Szegedi Dózsa: Kadnár - Fá­bián, Bóka, Sahin. Rácz - Telek, Kubát B.. Márton, Vándor ­Gréczi (Bischof). Miklós. Edző: Protity Sándor. Kalocsa: Farkas L. Iván, Aradi. Márton (Zsibók), Paletta ­Farkas Z., Evanics. Földi, Mis­kolczi - Facskó (Miksci), Vén (Bolvári). Edzó: Molnár Ferenc. 6. perc Vén ugrik ki a szegedi védők között, de lövése centimé­terekkel elkerüli a kaput. 24. perc: Kubát B. kihagyja a mérkőzés legnagyobb helyzetét. Egyedül vezeti fel a labdát, már csak a kapussal áll szemben, ki­cselezi őt is, de kivár a lövéssel, s oda a nagy lehetőség. 29. perc: Rácz hibájából Vén ugrik ki, de a kifutó kapus mellett az üres kapu mellé gurít. 35. pere: A szegedi védők egy­másra várnak a felszabadítással. Földi megszerzi a labdát, s a tehetetlen Kadnár mellett a kapu közepébe lő, 0-1. 47. perc:Vándor nagy lövését védi bravúrral a vendégek kapusa. 62. pere: Miskolczi mintegy 25 méterről lövésre szánja el magát, s a labda a kapufáról vágódik vissza a mezőnybe. Elszenvedte negyedik hazai vereségét is a Dózsa. Ezúttal azon­ban egy nálánál sokkal jobb, job­ban felkészített csapattól kapott ki. A kalocsaiak roppan tudatos focit fi Kiskundorozsma állja a sarat A megyei labdarúgó-bajnok­ságban a Kiskundorozsma ide­genben is győzni tudott, így' továbbra is az élen tanyázik. Az őt követő Sándorfalva csak dön­tetlenre játszott, igy annak ellenére, hogy még veretlen, egy pont hátrányban van a l)o­rozsmúval szemben. I)c .jelen­kezelt" a harmadik bajnokjelölt, a Mórahalont is, így az elkö­vetkezőkben érdekes küzdelem szemtanúi lehetünk majd... Csanúdpalota-Csongrúd 3-2 (2-0) Csanádpalota, 300 néző. Vezette: Kérdő. Csanádpalota: Lengyel ­Luczó, Gábor. Locskai, Tóth Z. (Lakita). Benézik, Gonda. Pécsi (Gyuris), Vígh (Cseh), Szűcs, Varga. Edző: Magyar Tibor, Molnár László. Csongrád: Palatinusz (Gulyás) - Oláh, Kálmán. Tóth. Kellcr, Bosánszki, Kis (Varga). Kolonyi, Korom, Haridovics, Turi. Edző: Kálmán Róbert. Az első félidőben a hazai csapat számtalan helyzetet dolgozott ki és ebből kettőt értékesített. A má­sodik félidőben a vendégcsapat föltámadt és szintén két góllal terhelte meg a hazai csapat ka­puját. A mérkőzés utolsó perceiben a hazai csapat végezhetett cl sza­badrúgást. ami után Gyuris a sor­falról lepattanó labdát a hálóba vágta. Gólszerző: Pécsi, Varga, Gyuris, illetve Bosánszki 2. Jók: Locskai. Varga. Gonda. Bcnczik, illetve Bosánszki. Múravúros-Súndorfulvu l-l (0-0) Móraváros, 300 néző. Vezette: Sipos. Móravúros: Temesvári - Szé­csi (Molnár), Szilágyi, Péter, Török Gy.. Bába, Horváth (Tötök Zs.), Deák, Hruhán, Király, Tóth. Edző: Tóth Lajos. Sándorfalva: Barna - Pataki. Mészáros, Patocskai, Fugykin. Vörös, Bessenyei, Tóth J.. Cérényi, Nagy A„ Nagy I. Edző: Suhajda György. 37. p.: Tóth Gábort elkaszálják a 16-oson belül, I l-es! A büntetőt Török Gy. félmagasan lőtte, lab­dáját a kapus bravúrral védte. 54. p.: Deák saját 16-osán eladta a labdát. Vörös pár lépés után beadta és az érkező Nagy A. a hálóba pörgette, 0-1. 58. p.:Török Zsolt egy kapu felé gurított labdát elcsípett, a befutó Tóth elé passzolt, ő pedig már nem hibázott, 1-1. A Móraváros isméi bebizo­nyította. hogy a legnagyobb hely­zeteket is ki lehet hagyni, még a 11 -est is, (gy hiába támadta végig a mérkőzés nagy részét, meg kellett elégednie a döntetlennel. A Sándorfalva nem igazolta a táblázaton elfoglalt helyét, ám ka­pusa. Barna szenzációsan védett, a döntetlen eredményt elsősorban neki köszönheti. Ifjúságiak: Móraváros-Sándor­falva 2-3. Múrtély-Kiskundorozsma 0-2(0-1) Mártély, 300 néző. Vezette: Rácz. Mártély: C. Molnár - Szűcs, Tóth. Szrenka. Hortobágyi. Daraki (Meszlényi), Csáki (Kovács), Túri (Papp Sz.), Budai. Kandó, Albert. Edző: Antal Ferenc. Dorozsnia: Csehó - Simonics, Szabó. Ottlik S„ Goda. Ottlik R. (Szabó G.), Petrov. Nagy, Tóth (Selmeczi), Katona. Szabó Zs. Edző: Ottlik Sándor. 27. p.: Egy jobb oldali beadást követően Katona 10 nt-ről a léc alá fejel, 0-1. 90. p.: Nagy hazai nyomási követően egy előrevágott labdával Katona elfut és beállítja a végered­ményt, 0-2. Végig küzdelmes, nagy iramú mérkőzésen kicgycnlttett első félidő után a második játékrészt végig támadta a hazai csapat, ám a gólszerzéssel továbbra is hadilábon állt. A rutinosabb Dorozsnia jő adag szerencsének és Katona gól­cnisségénck köszönheti a két pon­tot. Jók: C. Molnár. Szűcs, Budai, ill. Csehó, Szabtl T„ Katona. Ifjúságiak: Mártély-Dorozsma 0-0. Bordány-Tápé 5-2 (4-0) Bordány, 400 néző. Vezette: Jakus. Bordány: Kálmán - Szabó, Bogdán, Péter M., Péter L., Hajdú, Monostori, Farkas II. J., Őze, Farkas 1. J„ Vadászi. Edző: Kőmű­ves Mihály. Tápé: Bagdi - Kaliczka, Hódi M. (Kiss A.), Nagy, Dancsó, Róka, Hódi T„ Móra (Vári), Fazekas, Markó, Muhel. Edző: Kozma Zoltán. 19. p.: Monostori 15 m-ről lőtt a kapuba, 1 -0. 21. p.: Szöglet után Bogdán 8 m-ről nem hibázott, 2-0. 31. p.: Ismét bordányi szöglet. Fogas gyönyörű fejes góljával 3-0. 33. p.: Őze ragyogó indítását Vadászi 18 m-ről kapásból lőtte a hosszú sarokba, 4-0. 61. p.: Vadászi közelről nem hibázott, 5-0. 70. p.: Nagy távoli lövéssel talál utat a kapuba, 5-1. 85. p.: Markó célozta meg a kaput, a labda hálóban kötött ki. 5-2. A Bordány első félidei kitűnő játékával „padlóra küldte" ellenfe­lét. A győzelem ilyen különbség­gel is megérdemelt. Jók: Kálmán, Bogdán, Hajdú, Őze. Vadásziill. Muhel. Ifjúságiak: Bordány-Tápé 0-13. Mórahalom-Zákányszék 2-1 (l-O) Mórahalom, 2(X) néző. Vezette: Kovács J. Mórahalont: Ótotl - Hevesi Zs., Csipak, Bóka (Nyerges), Tandari, Hargitai, Savanya. Hevesi T., Vajda (Csiszár), Szekeres, Fódi. Edző: Pénzes József. Zákányszék: Ökrös - Tóth T. (Fodor), Faragó, Tímár, Prágai, Lovrity, Szabó Zs., Kovács, Farkas, Tóth E. (Hegedűs), Tanács. Edző: Prágai Gábor. 10. p.: Fődi lépett meg két lédö között, akik csak szabálytalanul tudták akadályozni a 16-oson belül, a megítélt büntetőt maga a sértett végezte cl, s a bal sarokba helyezett, 1-0. 84. p.: Hevesi ívelt be jobb oldalról és Csiszár az 5-ös nagy gólt fejelt a bal sarokba, 2-0. 89. p.: Hegedűs cselezgetett a bal szélen, ntajd beívelt középre és Lovrity a kifutó Ótott felett a hálóba fejelt. 2-1. A szomszédvárak rangadóján iramos kemény mérkőzést vívtak a csapatok. Ótott kapus teljesít­ménye, különösen a második játék­részben produkált bravúrjai se­gítették a hazaiakat a győzelmhez. Jók: Tandari, Hevesi Zs., Ótott, ill. Lovrity, Tanács. Ifjúságiak: Mórahalom-Zá­kányszék 2-3. Apálafalva-Szentes FC l-l (0-O) Apátfalva, 150 néző. Vezette: Bokor. Apátfalva: Rakity - Pécsi, Bar­tucz, Kerekes, Sóki, Beke, Varga. Köteles, Károlyi. Balogh, Nagy (Tóth-Kása). Edző: Beke Mihály. Restás János. Szentes: Révész - Hevesi, Sar­kadi (Mészáros), Bagi, Bartyik, Juhász, Jemei, Szabó, Gulyás. Ve­rebély (Szentpéteri), Veró. Edző: Koncz István. 49. p.: Károlyi szögletét Balogh fejjel értékesíti. 1-0. 51. p.: Juhász távoli lövése vágódik a hazaiak kapujába, 1 -1. Helyenként jó iramú, de köze­pes színvonalú mérkőzésen igaz­ságos döntetlen születeti. Jók: Balogh, Bartucz, Varga, ill. Sarkadi. Szabó. Ifjúságiak: Apátfalva-Szentes 5-2. vács), Pipicz A„ Papp (Varga M.), Varga S. Edző: Szrenka Béla. 15. p.: Czil'ra beadását Magyar J. a felső lécre fejeli. 90. p.: Vígh T. 25 m-ről bomba szabadrúgást küld a rúzsai kapu jobb alsó sarkába. 1-0. Ezzel a góllal szerezte első győ­zelmét a Kistelek az idei baj­nokságban. Jók: Majoros, Magyar J., Mészáros, ill. Miklós, Magyar K. Ifjúságiak: Kistelek-Ruzsa 7-0. A bajnokság állása: Labdarúgó O Megyei I. o. Kisteleki TE-Ruzsa I-fl (0-0) Kistelek. 300 néző. Vezette: Sipos. Kisteleki TE: Mihályfi ­Majoros. Magyar J„ Horváth A. (Scjben J.), Böröcz, Scjben Gy. (Vígh T.), Czifra (Gombos), Pipicz Z., Virágh. Koncz, Mészáros. Edző: dr. Bitó Tibor. Rúzsa: Újhelyi - Tárkány. Szrenka. Miklós, Dávid (Bajorics), Magyar K„ Földeák, Völgyi (Ko­r. 1. kiskundorozsa 7 6 ­1 19-8 12 2. Sándorfalva 7 4 3 13-6 11 3. Mórahalom 7 5 ­2 12-8 10 4. Móraváros 7 4 1 2 17-13 9 5. Tápé 7 4 1 2 16-13 9 6. Bordány 7 4 1 2 14-11 9 7. Kuzsa 7 3 1 3 12-9 7 8. Csongrád 7 7 2 2 3 13-11 6 9. Csanádpalota 7 2 2 3 8-10 6 10. Tisza-Új 7 2 2 3 8-12 i 11. Szentes 7 1 3 3 12-14 5 12. Kistelek 7 1 3 3 4-6 5 13. Mártély 7 2 1 4 5-10 5 14. Mindszent 7 1 2 4 9-12 4 15. Apátfalva 7 1 2 4 10-18 4 16. Zákányszék 7 1 2 4 11-20 4 Tisza-üj-Mindszent 3-1 (2-0) Újszentiván, 200 néző. Vezette: Dr. Deák. Tisza-Új: Varga - Tóth J„ Tóth M„ Kántor, Kürtösi, Kiss (Móricz), Molnár, Puskás, Ádok (Jáksó), Hegyeshalmi, Süli. Edző: Kőhalmi István. Mindszent: Őze - Dóda, Elekes, Bullás, Gardi. Szécsi, Mucsi, Sátor. Bakó (Jan­dzsák), Kiss, Répás. Edző: Jclenfi István. 15. p.: Kántor a kaputól 20 m-re lövésre szánta el ma­gát, s a labdája bombaként vágódott a hálóba, I -0. 25. p.: Puskás pazarul in­dította Hegyeshalmit, aki csodálatos gólt lőtt. 2-0. •I 35. p.: Mucsit minősíthe­tetlen megjegyzéséért a já­tékvezető kiállította. 37. p.: Puskás az ellenfél játékosa felé ütött, ezért szin­tén a kiállítás sorsára jutott. 50. p.: Süli egyéni játék után a rövid sarokba bom­bázott, 3-0. 70. p.: Répás az üres ka­puba gurított. 3-1. Két jól felkészített csapat igen színvonalas mérkőzést játszott. A hazaiak teljesen megérdemelten nyertek. Jók: Varga, Kántor, He­eshalmi. Süli. Molnár ill. gyes Őze, Elekes. Répás. Ifjúságiak: Tisza-Új­Mindszent 0-2. HT Süli Péter (fehér mezben) a védőt kieselezve kapura tör, s berúgja csapata harmadik gólját. (Foló: Hárs László)