Délmagyarország, 1993. szeptember (83. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-27 / 225. szám

1993. szeptember 27. IlirSPDHTJA 3 Kétórás drámai küzdelem után Döntött a „hirtelen halál fi Pénteken a fővárosban a TFSE ellen játszotta első bajnoki mérkőzését az SZDRE női NB I­es röplabda csapata, s 3:0-ra kikapott a jobb napot kifogó főiskolásoktól. Vasárnap viszont hazai pályán a Kaposvár együttesét fogadták a szegedi lányok. A találkozón kétórás drámai küz­delem után a vendégek győztek 3:2-re. Pedig nem úgy indult a mérkőzés, hogy a Tisza-parti lányok veszíteni fognak. Az első játszmában szinte végig vezettek egy-két ponttal, de a vendégek nem adták fel, s 14-re egyen­Röplabda NB I. Iftettek. Ekkor két egymásutáni nyitásponttal a szettet is meg­nyerték. Következett a második játszma, amelyben a hazaiak nagyszerűen kezdtek, fokozatosan elhúztak, s egy adott pillanatban 14-6-ra vezettek. Ekkor azonban valami rövidzárlat-féle állt be az SZDRE-nél, a kaposváriak foko­zatosan feljöttek, s egyenlíteni tudtak, sőt lendületből a Szettet is megnyerték. A harmadik játszma aztán végleg a szegedieké volt. Végig vezetve, végül is meg­csinálták a döntő pontot, s 15-9-re győztek. A negyedik szettben sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, percekig tartó labda­meneteket produkáltak mind a két oldalon, a közönség nagyon él­vezte az izgalmas és színvonalas játékot. Végül ezt is a hazaiak nyerték, s jöhetett a mindent eldöntő ötödik játszma, a röplab­dások „hirtelen halála", ahol már minden padlód ért labda pontnak számított. 10-10-ig együtt haladt a két csapat, de ekkor a szegedieken a fáradság jelei mutatkoztak, a vendégek sokkal erőteljesebben küzdöttek, s végül 15-12-re nyer­tek, s 3:2-re az övék lett a mérkőzés is. A vereség ellenére a szegedi lányoknak nincs miért szégyen­kezniük, hiszen most a két egyfor­ma képességű csapat gigászi küzdelméből a végén jobban össz­pontosító kaposváriak kerültek ki. de éppen így győzhettek volna a hazaiak is. Minden esetre megál­lapíthatjuk, hogy a közönség régen látott il^en színvonalas és izgalmas röplabda-mérkőzést, mint amilyen ez a találkozó volt. SZDRE-Kaposvár 2:3 (-16, -16, 9, 12, -11) NB I.-es női röplabda-mérkőzés. Arany János Általános Iskola tornaterme, 150 néző. Vezette: Grábner és Nagy­váradi. SZDRE: DOBOS, Csó­kási, Balogh, Komáromi. Huff, BALÁZSIK. Csere: KANCZ, Szikszai B., Szikszai M. Edző: Ducsai Géza. SÁNDOR JÓZSEF Fekete szalaggal a karjukon vo­nultak ki a szegedi játékosok, ugyanis vezetőedzőjük, Antal Péter édesanyja szombaton meghalt. Az elhunytra emlékezve, egy perces gyász-szünet vezette be a mér­kőzést. 2. perc: Hosszú keresztlabdával indították Kanált a bal oldalon, a szélső egy csel után a 16-os sar­káról megcélozta a bal alsó sarkot. Nagy Zs. azonban a helyén volt. 7. perc: Kiss szerzett labdát a vendégek térfelén, majd pár lépés ulán, mintegy 20 méterről, lövésre szánta magát. A jól eltalált, a kapu jobb oldalába tartó félmagas labdát Kovácsevics a levegőben úszva kiütöttre. 9. perc: Váczi verekedte be magát a büntetőterületen belülre, otl azonban lövés helyett újabb csellel próbálkozott, így oda lett a helyzet. 12. perc: Nagy kavarodás tá­madt a vendégek kapuja előtt, fejről fejre szállt a labda, végül Várszegi közelről próbálkozhatott lövéssel, labdája azonban elsuhant a bal alsó sarok mellett. 18. perc: Várszegi húzott el a Megvan az első pont... Szegeden továbbra is „hiánycikk" Illyés Gábor (csíkos mezben) első NB Il-es mérkőzésén nem vallóit szégyent, kis híján góllal mutatkozott be (Fotó: Gyenes Kálmán) Szeged SC-Kiskőrös Stadler FC 0-0 Totóeredmények A totó 39. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. MTK-Debrccen 2-4 2 2. Siófok-Ferencváros 2-4 2 3. Sopron-Haladás 2-2 X 4. Nürnberg-Freiburg 2-2 X 5. Mönehengladbach-VfB Stuttgart elmaradt. a megállapított eredmény X 6. Dortniund-Bayern München l-l X 7. 1861) München-Bochum 4-1 1 8. Stuttgarter Kickers-Hertha BSC l-l X 9. Jena-Chemnitz 0-2 2 10. Napoli-Udinese 2-1 1 11. Roma-Atalanta 2-1 1 12. Ancona-Padova l-l X 13. Fiorentina-Brescia 2-1 1 Pluszmérkőzés: 14. Pccs-Újpest l-l X jobb oldalon, beadását a védők elvétették, Kiss lőhetett, léc alá tartó labdáját Kovácsevics látvá­nyos vetődéssel hárította. 23. perc: Kovács T. hosszú átadással indította a jobb oldalon Kisst, ő egyből kapura tört, lövő­helytzetbe kerüli, labdája azonban Máricsról az alapvonalon túlra pattant. 49. perc: A kiskőrösiek kapu­jától 30 méterre szabadrúgást vé­gezhettek el Takácsék. A cseles megoldás után Váczi célozta meg a kaput, jól eltalált labdáját Ková­csevics gyors mozdulattal a me­zőnybe öklözte. 62. perc: Agapov unta meg tár­sai tétlenségét, 20 méterről lövésre szánta magát, a labda a bal oldali léc mellett zúgott el. 70. perc: Illyés lódult meg a jobb oldalon, több ügyes csel után a kapu előteréig jutva megcélozta a jobb alsó sarkot, a vetődő Kovács­vicsnak azonban nem kis szeren­csével. lábbal sikerült mentenie. A labda Váczi elé pattant, a csatár azonban elügyetlenkedte a lehe­tőséget. 77. perc: A védők elmélázása miatt Háncs került nagy helyzetbe. Már csak Nagy Zsolttal állt szem­ben, megpróbálta mellette ellőni a labdát, ám a kapus gyors vető­déssel, óriási bravúrral megfogta azt. Lendületesen kezdett mindkét csapat, így aztán az első negyed­Szeged, Tisza-parti sta­dion, 1500 néző. Vezette: Varga S. (Hanyecz, Hra­bovszky). Szeged SC: Nagy Zs. ­Takács J. - Paksi, Agapov, Kovács T. - Illéyés, Nagy A., Kiss, Zámbori - Váczi, Várszegi R. Edző: Antal Péter. Kiskőrös: Kovácsevics ­l Márics. Makrickij. Kolovics órában felváltva forgtak veszély­ben a kapuk. A későbbiekben a lúlzott magabiztossággal pályára lépő vendégek hozzá szürkültek az akarástól görcsösen, sok hibával játszó ellenfelükhöz. A vendégek egy-egy támadásvezetésén látszott ugyan a tudatosság - a megszerzett labdákkal azonnal széleken nyi­tottak. a középpályások igyekeztek gyorsan a támadó harmadba érve létszámfölénybe kerülni ám a befejezésekkel, akárcsak ellen­felük, hadilábon álltak. Persze nemcsak azért, mert olykor túl­kombinálták akcióikat, ehhez volt méni közük Takácséknak is, akik hátul határozottan tették dolgukat. Nem így elől, ugyanis vérbeli góllövő htjján hiába rohamozott olykor a Szeged, játékosai közül most sem tudta bevenni senki sem az ellenfél kapuját. - Nagy T., Pecznyik. Hleba. Gubucz - Szauer. Szűcs, Kanál. Edző: Teliinger Vilmos. Csere: Szűcs helyet! Kapcsics a szünetben. Nagy A. helyett Turján az 52.. Kanál helyett Háncs a 67., Váczi helyett Újvári a 80. percben. Sárga lap: Nagy A. a 34. percben. További eredmények: Keleti csoport: Nyfregyhá­za-Gödöllő 3-0 (3-0). Tiszakécs­ke-Hajdúnánás 4-3 (3-2), Tis/a­vasvári-Kaba 0-0, REAC-F-gcr 0-1 (0-0), Balmazújváros-Di­ósgyőr 0-0. Kazincbarcika-HI. ker. TVE 0-1 (0-0), Hatvan-Szarvas 4-1 (l-l). Nyugati csoport: BKV Előrc­Budalök l-l (1-0), Keszthely-Do­rog 2-1 (2-1). Szekszárd-ESMTK 1-0 (0-0), Beremend-Veszprém 4-1 (2-1), Baja-Paks 3-1 (2-1). Zalaegerszeg-Mohács 4-2 (3-2), Százhalombatta-Dunaferr 0-1 (0-0). Keleti csoport: A játék színvonala ezúttal is inkább volt elégséges, mint köze­pes, az egy pontnak azonban, kü­lönösen úgy, hogy ez volt az első, mindenképpen illik örülni. Abban bízva, hátha ettől végre lendületbe jön, és kimászik a mélyből a csapat Jó: Nagy Zs., Takács J., Ko­vács T„ illetve Kovácsevics, Má­rics, Nagy T. Antal Péter: - Válságos hely­zetünkben rendkívül értékesnek tartom ezt az egy pontot, ami biz­tató lehet a jövőnkre nézve. Teliinger Vilmos: - Bebizo­nyosodott, hogy egyetlen csapatot, az utoló helyen állót sem szabad lebecsülni. Játékosaim közül többen a biztos győzelem tudatá­ban, de nem kellően felkészülve léptek pályára, s a túlzott önbiza­lom megbosszulta magát. GYÜRKIERNŐ 1.Ilióvgydri FC 7 5 2 _ 18- 7 12 2. III. ker. TVE 1 5 2 _ IS- 4 12 3. K-kOriki-St. SC 1 3 3 1 12- 9 9 4. H Hal van 7 4 1 2 13-11 9 S. Katva 7 3 3 1. 8- 0 9 6 Ny. FC 7 4 _ 3 13-0 8 7. Tiszakiwkv 7 3 2 2 11-11 8 8. Szarvasi VSE 7 3 2 2 8-9 8 V. H.-nániai FC 7 3 1 3 13-12 7 10. T.-vasvári Alk. 7 2 3 2 0-0 7 ll.KJVardkal.SC 7 1 3 3 10-10 3 12. RF.AC 7 2 1 4 6-11 5 13. Fgrr SE 7 2 1 4 10-17 5 14. H.újvimvi SC 7 1 2 4 7-12 4 15.1 iftvlöllöi LC 7 1 1 5 7-14 3 16. Szeged SC 7 ­1 0 1-13 1 Nyugati csoport: 1. Nagyk. ívlajh. 6 4 1 1 11-2 9 2. BKV Eklre 7 4 1 2 11-0 9 3. Bkjai FC 7 3 3 1 9-0 9 4. K II. lialadav é 4 1 I 8-0 9 5. Szekszárdi FSE 7 4 1 2 18-11 9 6 Budáink! MTF 7 3 2 2 13-10 8 7. FSMTK-llung. 7 3 2 2 5- 4 8 8. 7.alaeg.-l TF 7 3 1 3 14-10 7 9. D. ROnyánz SE 7 3 1 3 0- 5 7 10. Heremeial 7 3 1 3 9-10 J 11. Dunaferr SE 7 2 2 3 S- 0 8 12. PénzUgydr 0 1 3 2 4- 8 S 13. SzAzhalnmb i FC 7 2 1 4 8-13 5 14. Pakv 7 1 2 4 6- 9 4 IS. Mnhára 0 1 14 1 1-10 1 10. Vevzprrm 7 1 1 S 0-12 3 Tollaslabda Digifon Kupa Kitűnő rendezés, színvonalas meccsek A Czirok Balázs, Kerekes András páros második lett a 18 évesek korcsoportjában. Kerekes (a képen elöl) a többi számban vigasztalódhatott, az ezüstérem mellett ugyanis több első' hellyel is büszkélkedhet. (Fotó: Hárs László) Az országban még sehol nem volt olyan nagyszabású tollaslabda verseny, mint amilyennek otthoni adott a hét végén az újszegedi Sportcsar­nok. Az utánpótlás kitűnően megrendezett nemzetközi se­regszenléjén hat pályán három korosztály (14, 16, 18 évesek) mérte össze felkészültségét. A kétnapos eseményen igen so­kan vettek részt annak elle­nére, hogy az országos szö­vetség - bár a Digifon Kupa szerepel az. éves versenynap­tárban! - szombatra és vasár­napra Budapestre is szervezett versenyt... - Kísérleti jelleggel, ám hagyományteremtő szándékkal rendeztük meg a Digifon Kupát, ami annak ellenére, hogy a románok és szlovákok (pedig külön is kérték, hogy jöhessenek) lemondták a részvételt, no meg a honi tollasozók közül többen távol maradtak, jól sikerült. Ez nem az én, hanem a résztvevők véleménye is, ami külön öröm számunkra a jövőt illetően ­summázta a két nap történéseit Varjas Árpád a rendezők ne­vében. Szakmailag sem volt miért szégyenkezni, mert a színvonal a legkényesebb igényeket is kielégítette. - Sajnálatos, hogy a fővá­rosiak így álltak a kérdéshez, inkább otthon maradtak ed­zeni, mert szívesebben mennek külföldre, minthogy ide el­jöjjenek - tolmácsolta a bu­dapestiek indokait Tari Gábor. - Kétségbe azért nem estünk, mert nélülük is igazán szín­vonalas versenyt rendezhet­tünk. Különösen a 16 évesek tettek ki magukért, itt volt az élvonal, a nőknél úgyszintén, ezt a színvonalon is jól tük­rözte. Amit most elkezdtünk, folytatni akarjuk, jövőre ugyanebben az időpontban ismét megrendezzük verse­nyünket, amit most már a nemzetközi versenynaptárba is bejegyeztetünk. A városi sportigazgatóság valamint a Nagy és Társa Bt. által rendezett eseményt a Matáv Rt.,a Coca Cola, a United Way, a Doppeladler, az Osztrák-Magyar Étterem, a SZÜV Tisza, a Burger King, a Nakoba Bt., az OTP Bank Rt., a Grafotek Kft., a Partiscum Kft. és a Copy General tá­mogatta. Eredmények. Leány egyes (14 év): 1. Retkes Gy. (Óbudai SE), 2. Lutty, V. (Val de Reuil), 3. Ádám K. és Cserni N. (Citrom SE). Leány páros (14 év): I. Ádám K„ Retkes Gy„ 2. Luty, V.-Varga 1. (Val de Reuil, UWB Szeged), 3. Cserni N„ Árvái E. (Citrom SE), 3. Deselle, A.-Györgyi A. (Val de Reuil, UWB Szeged). Leány egyes (16 év): 1. Krajcsovics B. (BEAC), 2. Zombori Andrea (OSC), 3. Benczik Sz. (DSI) és Gajdos B. (NYVSC). Leány egyes (18 év): I. Szombati Sz. (Óbuda SE), 2. Berinszki J. (OSC), 3. Sulyok A. és Szirony Á. (Óbuda SE). Leány páros (18 év): I. Szirony Á., Sulyok A., 2. Szombati Sz., Krajesovicz B., 3. Berinszki J., Zombori A. és Borbás E., Troznai Zs. (BEAC). Fiú egyes (14 év): 1. Pádár Z. (Óbuda SE), 2. Lebrun, M. (Val de Reuil), 3. Miklós A. (UWB Szeged). Fiú egyes (16 év): 1. Kerekes A. (UWB Sze­ged), 2. Orosz T. (NYVSC), 3. Lenkehegyi B. (UWB Szeged). Fiú páros (16 év): 1. Kerekes A., Lenkehegyi B.), 2. Lebrun, M.. Lescure. P. (francia A.), 3. Orosz T„ Fejes G. (NYVSC) és Szőke Gy., Cserni K. (DSI-Citrom SE). Fiú egyes (18 év): 1. Dósa G. (Óbudai SE), 2. Rektes Cs. (Óbudai SE), 3. Szalonta T. (NYVSC) és Nagy P. (OSC). Fiú páros (18 év): 1. Retkes Cs., Dósa G„ 2. Czirok B„ Kerekes A., 3. Szalontai T., Fejes I. (NYVSC) és Nagy P„ Papp F. (OSC). Vegyes páros (16 év): I. Kerekes A., Krajcsovics B„ 2. Lenkehegyi B., Zombori A., 3. Orosz T., Gajdos B. és Pádár Z., Retkes Gy.. Vegyes páros (18 év): 1. Retkes Cs., Szom­bati Sz., 2. Dósa G., Szirony Á., 3. Papp F„ Berinszki J. és Fejes I.,Sulyok A. GY. E.