Délmagyarország, 1956. augusztus (12. évfolyam, 180-205. szám)

1956-08-22 / 197. szám

DELMfSGYüRORSZBG Szerda, 1956. augusztus Vi. 1956. augusztus 22, szerda h-tg (vasárnap nappa! Is) kizá­rólag elsősegély és nehézellés ese­tére Inspekciós dr. Farkas Dezső állami állatorvos. Lakása Deák Ferenc u. 22. II, em. Telefon: 43-17. Dr. NAGY SAMU f. hó 19-én meghalt. Temetése 22-én du. 3 IDÓJARASJELENTÉS Szárazföldünk északi felében tovább tart a változékony, szeles, csapadékos Időjárás. Skandinávia és az Eszakt-tenger lelett az cd- órakor lesz a Dii"nnics-lemctö ha­dlgl nyugati szelet északi váltót- lottasllázából. ta Tel, amelv hűvös sarkvidéki levegőt szállít a szárazföld felé. Várható időjárás szerdán es­tig: Változó felhőzet, sokfelé zá­poreső, zivatar, lielyenkint jelen­tősebb csapadékmennyiséggel. Mérsékelt, a zivatarok idején erős északnvugatl-északl szél. A hő­mérséklet töleg keleten csökken. Yárhatő legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán: nvugaton I* 22, keleten 22-25 tok között. MOZI Szabadság: Háromnegyed 6 és S: Sötét csillag. — Nyugatnémet drkuszlllm (ma utoljára). Vörös Cslllsg: Háromnegyed 6 és 8: Rágalom tüzében. — Cseh­szlovák film (ma utoljára). Fáklva: Fél 7 és háromnegyed B; Páncc'os dandár. — Színes csehszlovák film (ma utoljára). Jó idő esetén a második előadás • Kert-moziban. Késönjövők csak a híradó utáni Szünetben mehetnek be a néző­térre. KÖNYVTARAK Somogyi Könyvtár: Köz­ponti könyvtára: Kölcsönzés hét­köznap l-től 6-lg, szombaton 10-tól l-'g. Olvasóterem min­den hétköznap II—7-lg nyitva. Gorkij könyvtár: Kölcsönzés liét­köznaponkint délután 2-6 óráig. (Horváth Mihály utca 3. szám) Ifjúsági könyvtár: Kölcsönzést szolgálata hétköznaponklnt dél­után 2—6-lg. (Horváth Mihály u. 3. szám). Egyetemi Könyvtár: fú­Ilus 14-töl szeptember 2-lg nyilvá­nos szolgálatot nem tart. Kutató­szoba mindennap 8 órától 3 óráig nvltva. Kutatók részére kölcsönzés szerdán és szombaton 10 órától 12 óráig. Könyvvisszavétel ugyan­ezen Időben. Járási Könyvtár: Sztálin körút 54. Kölcsönzés kedd és pén­tek du. 2—6 óráig, szerdán és szombaton de. 10—12 órá'g, du. 2 -6 óráig. Juhász Gyula Müvei ö­ft é s I Otthon Könyvtára: Nyitva: hétfőn, kedden, szerdán, csütörtökön, szombaton du. 2—6 óráig. Kölcsönzés mindenki ré­szére. 4 ALLATORVOSI INSPEKCIÓS SZOLGALAT Szeged város területén 1956. augusztus 18-tól augusz­tus 25-ig este 18 h-tól teggel 6 A RADIO MOSÓRA Augusztus 23, csütörtök Kossujh-rádló 4.30 Hfrek, 4.35 Zenés míisor, 5 Falurádió, 5.30 Amiről nem beszé lünk... 6 Hírek. 6.05 Falusi hír­adó. 7 Szabad Nép vezércikke, lilrek, 8.10 Népdulok, 8.35 Zene­kari hangverseny, 9.20 Gyermek­rádió, 9.40 Román Rádió gyermek műsorából, 10 Hírek, lapszemle. 10.10 A Rádió nyári szabadegye­teme. 10.40 Hangszerszőlók. tl Válasz hallgatóinknak. 11.15 Fú vósiudulók. 11.29 Don Quijote. 12 Hirek. 12.10 Énekkar. 12.30 Bellin! operáiból, 13 Falusi híradó. 13 óra 15 Zenekar. 14.15 Gyermek­újság. 14.60 Úttörő-mikrofonnal az országban. 15 Hírek, 15.10 Ver­sek, 19.30 Kamarazene. 16 Moszk­vai Rádió összeállítása, 16.30 Szív küldi, 16.57 Műsorismertetés. 17 Hírek, 17.10 Lemezbál. 17.42 Román Zenei Hét. 18 Beszélgetés „Egy elfelejtet aláírás" című mű­sorunk szereplőivel. 18.15 Zene­kar, 18.55 Kommentár, 19 V.i lesz külpolitikai kérdésekre, 19.10 Külföldi zenei felvételek, 20 Esti Híradó. 20.21) Jóestét. gyerekekl 20.25 Tánczene, 21 Hegedűs Dá­nlel beszámolója útlélményeiröl, 21.30 Román lemezek. 22 Hfrek, 22.15 Sporthíradó. 22.30 Dalok, verbunkosok. 22.45 Örmény köl­tök versei. 23 Operetlrészlctck és filmdalok. 24 Htrek. 0.10 Verbun­kosok. Petőfi-rádió 7-től 11.57-lg azonos a Kossuth­rádló műsorával, 11.57 Műsorzá­rás, 14 Részletek meseoperákból, 14.30 Román Zenei Hét. 15.10 Egy Falu — egy nóta. 15.40 Gyermek­rádió. 16 Országszerte — megye­szerte. Lapszemle. 10.10 Az ősi vár. Szovjet rádiójáték alapján Irta Bihari Klára. 17.35 Szimfó­nlkus költemény. 17.45 Róth Ká­roly visszaemlékezése a spanyol polgárháborúra. 18 Madrigálok. 18 óra 30 A becsületes Gyuri törté­nete. Elbeszélés. 19 Filmzene. 19 óra 30 Leányok, asszonyok. 19.45 Tánczene. 20.39 Urall népmese és kazah népi ének Leninről. 21 Köz­vetítés a Dubrovniki Onnepl Játé­kokról. 21.40 Külföldi sajtó ha­sábjairól. 22.30 Művészlemezek. Válaszolnak az illetékesek A » Délmagyarország*-ban „Villamos megállóhely ügyé­ben. megjelent cikkel kapcso­latban kérjük az elvtársakat, hogy válaszunkat az érdekelt újszegediek részére eljuttatni szíveskedjenek. Újszegeden a Népkert-so­ron végzendő útjavítás kap­csán átrendezésre került a Li­get-kitérő és a ZöWkeress SPÓR T fiHüiiő játék — megérdemelt győzelem Szegedi Haladás—Pécsi Dózsa 2:0 (0:0) szerű formában lévő Mé- Hegyi, Lovig és Opova nyuj­száros több gólnak látszó tott átlagon felüli teljesít­ményt. Sramkó játékvezető jól ve­zette a mérkőzést. Vasárnap délután mintegy 8.000 néző gyűlt össze a Ha­ladás felsőtiszaparti stadion- helyzetet is hárít, jában, hogy tanúja legyen a A 22. percben Opova lövését nagy érdeklődéssel várt Sze- védi bravúrral a szegedi ka­gedi Haladás—Pécsi Dóz«.i pus, majd a 20. percben He­NB I. mérkőzésnek. Elég gyi 25 méteres szabadrúgá­voit egy pillantást vetni a sát öklözi jó érzékkel szög­megállóhely. A Liget-ki- : bajnoki táblázatra, hogy bár- leire. térő elkészült, de a Zöidkc- ' ki megállapíthassa: döntő Az utolsó negyedórában a reszt megállóhelynél a mun- í fontosságú mérkőzés előtt pécsiek ismét védekező fel­ka szünetel és semmi jel nem \ áll a Haladás. A győzelem fogásban játszanak. A 40 mutat arra, hogy rövidesen i két hellyel való előrejutást, i percben születik meg a Ha- cíóifövő: ""Vnndwák!" Lelenka," A LABDARUGÓ NB I. VASÁR­NAPI EREDMÉNYEI Bp. Vasas—Dorogi Bányász 4:0 (HÓ) A nagyobb tapasztalattal ren­delkező Bp. Vasas ilyen arány­ban is megérdemelten győzött. Farosok nélkül A farosok feladata az. hogy traktorra szerelt hidraulikus Szabályozzák a többi közt a emelőszerkezetnek. A hidnu­szántás mélységét. Ha a sza- likus mechanizmus a Jelzá­bályozást automatizálják, az- seknek megfelelően emeli által egyszerre több százezer vagy süllyeszti az ekét és ez­mezőgazdasági munkás sza- által állandóan a megadott fcadui fel a szántás lázas nao- mélységben szánt, jaiban, nem beszélve arról. A hidraulikus emelőszerke­hogy megduplázódik a terme- zettel egybeszerelték a vonó­íékenység. Erre az automati- szerkezetet is. Ez arra az eset­zálásra vállalkozott az „Ok- re szolgál, ha az eke valanii­tóberi Forradalom" odesszai Íven akadályba ütközik, s a gvár tervezőgárdája, amikor vonóerő ugrásszerűen megnö­hozzálátott az új öttestű eke vekszik. ami töréssel fenye­elkészítésélhez. Az ekére a ke- «et- ^ nem töl"ik semmi, ret alá különleges ellenőrző ""^T. az emelőszerkezet a szerkezetet szereltek, amelv traktoros beavatkozasa nelkul sítalp alakú. A talp beállító- kie^cli(.az . a földb6L si magassága a szántás mé!/- maid utana tovabb 6zant ségétöl függ. A csúszótalp az A hidraulikus emelővel el­eké emelkedése vagv sülivé- iátott öttestű traktoreke pro­dése közben követi a dombor- totípusát már kipróbálták zati viszonyokat és jelt ad a szántás közben. befejeződik. A cikkben fel merült javaslatokat az út­építés miatt megvalósítani nem tudjuk. A Zöldkereszt megállóhelynél a megállóhely kiképzéshez a járdaszegélyt már elkészítették, azonban a mögöttes terület annyira gödrös, valamint esős időben sáros, hogy ott baleseti ve­szély nélkül biztonságos meg­állóhelyet létesíteni nem tu­dunk. Ezért vált szükségessé, hogy a megállóhelyet a Taní­tóképző elé ideiglenesen át­helyezz ük. A javasolt Kállay utcai sa­roknál a kialakított parktü­kör miatt megállóhelyet még ideiglenes jelleggel sem léte­síthetünk. Az elhangzott panasz kap­csán kérjük az elvtársakat, hogy az útjavítási munkák hosszú időn át való elhúzó­dása miatt az Ütjavító Válla­lathoz szíveskedjenek a pa­naszt tevők levelét eljuttatni, mert ez esetben megállóhe­lyünket az eredeti helyre is­mét visszahelyezhetjük. Szegcdi Közlekedési Vállalat. Dr. Buzási vereség viszont továbbra is ladás második gólja. Rózsa­a kiesést jelentő utolsóelőtti völgyi éles szögből nagy erő­helyen való maradást jelen- vei lő kapura, Krausz csak tette volna, s a feljebbkerü- kiütni tudja a labdát, az a lésnek tovább csökkent vol- befutó Cziráki elé kerül, aki na az esélye. Éppen ezért a közelről védhetetlenül bom­nagyszámú szurkológárda báz a hálóba. 2:0. A hátralé­vógig sportszerűen bíztatta vő idő mezőnyjátékkal telik csapatát s a megérdemelt el. győzelem után hatalmas ün- Ezen a mérkőzésen már jó Csordás és Szilágyi I. Tatabányai Bányász—Bp. Kinizsi 1:1 (1:0) A Kir.lzsI többet támadott, de a tatabányai támadások általá­ban veszélyesebbek voltak. A döntetlen igazságos. Góllövő: Há­ri, illetve Vilezsál. neplésbcn részesítette. A mérkőzést nagy meleg­ben játszották le, de a hőség ellenére is jó iramú volt a mérkőzés. Sramkó játékve­zető sípjelére pár perccel öt óra után az alábbi összeállí­Bp. Honvéd—Szombathelyi fekvés 6:1 (1:0) T8­A Honvéd csak a második fél­A köziend megsértői ellen A Leningrád városi szov­jet végrehajtó bizottságának legutóbbi ülésén arról tár­gyaltak, hogyan szilárdíthat­ják meg a közrendet. Szá­mos határozatot hoztak. A határozatok értelmében a közrend megsértésében vét­keseket 100 rubelig terjedő pénzbüntetéssel sújtják, a megrögzött rendbontókra pe­dig 30 napig terjedő javító­munkát szabnak ki. Külön rendszabályok vonatkoznak azokra, akik nyilvános helye­ken részegen botrányt okoz­nak, vagy közös szállásokon rendszeresen és ismételten megsértik a házirendet. Ad­minisztratív úton vonják felelősségre azokat a hivata­los személyeket, akik ittas embereket klubokba, mozik­ba vagy egyéb nyilvános he­lyekre beengednek, továbbá azokat, akik részegeknek szeszesitalokat adnak el. játékot láttunk a Haladástól. A mérkőzés 90 percéből hetvenet a hazai csapattá- időben játszott Jól, de ez is elég madott. S hogy győzelme «« a nagyarányú győzelemhez. „„„ ." . Góllövő: Budai (2), Kocsis (2), nem lett nagyobb aranyu, Tichv Czibor, illetve Papp. az csak a kitűnő pécsi vé­delmén múlott. BP- Dózsa—Salgótarjáni Bányásx tásban futott ki a két csa- ötletes, szép támadásokkal 1:0 (0:0) pat a pályára: közelítette meg a Haladás a A Salgótarján kevesebbet tárna­Szegedi Haladás: Mészáros pécsi kaput, s különösen a dott, de támadásai veszélyeseb­— Bénák, Faragó, Vass — második félidőben sikeresen bek voltak. A döntetlen igazsá­Baráth. Zallár — Böjtös, Czi- szét tudta húzni a jól tömö- e°sabb lett vo,na- GAIlövíi: ráki, Rábai, Gilicz, Rózsa- rülő pécsi védelmet. Egyénileg Mészáros nagy­szerű formában védett, gól­nak látszó lövéseket is hárí­Pécsi Dózsa: Krausz — Szőcs, Hegyi, Csupák — Pleck. Lovig — Kamondi, Lehel, Opova, Fazekas, Schvara. Haladás-támadásokkal kez­dődik a mérkőzés. Már az. , , . . első Dercekben látszik hogy lyéP lsmct 30 teljesítményt perccKUtn idtsziK, nviáltnH- dn IA1 7,1. a pecsick vcdelcmre rcn dezkedíek bc s csak ellen­támadásokkal kísérletez­nek bárom előretolt csatá­vács. Bp. Vörös Lobogó—Csepeli Vasas 0:0 Hl H Mindkét csapat sok hibával Ját­tott. A hátvédhármas és egy- sf?»V A gyenge csatársorok egyik „ , v •,,, • o oldalon sem boldogultak a Jói­ben a csapat legjobbja Be- záró védelmekkel. A döntetlen nák volt, utána Faragó, Vass megfelel a Játék képének, a sorrend. Baréth régi he­Az NB I. állása 1 nyújtott, de jól játszott Zal­lár is. A csatársor lelke Gi­licz volt. A fiatal balössze­kötő sokat és jól lőtt kapu­ra, s részt vett a támadások előkészítésében is. Utána Cziráki, Rábai, Böjtös a sor­.. , . Wll rend. Rózsavölgyi szemfüles­tizenhatoson, a távolrol kul- « H,-ut UGnWk- npHiff rendsze- segcl P0'33 dicsért rtilikal. Ezek az -ellentámadások azonban rendre elhaltak a dött lövések pedig rendsze­rint elkerülték Mészáros ka­puját. Kezdetben nem sok ered­ménnyel jártak a Haladás tá­madásai sem. Az első helyzet A pécsi csapatból Krausz, 1. Bp. Vörös L. 13 26:14 20 2. Bp. Honvéd 16 39:22 20 3. Bp. Kinizsi 17 31:21 20 4. Bp. Dózsa 17 20:17 20 5. Salgótarjáni B. 16 25:20 19 6. Csepeli Vasas 17 21:23 16 7. Tatabányai B. 17 19:22 18 8. Bp. Vasas 12 21:16 14 9. Szegedi Haladás 15 14:23 lí 10. Pécsi Dózsa 16 15:27 IC 11. Dorogi Bányász 16 19:29 11 12. Szombathelyi T. 16 13:29 8 VAROSOK KÖZÖTTI MÉRKŐZÉS Szeged— Hódmezővásárhely 4:0 (1:0) Szeged város válogatott labda- A szegedi csapat Igen Jó Já­, i,, rúgó-csapata augusztus 20-án tékkal mutatkozott be a liódme­a 14. percben aiaKULt Kl, ae Hódmezővásárhelyen a város vá- zővásárhelyi közönségnek. A sze­Cziráki jó labdájáról Rozsa- logatottjával Játszott barátságos gpdi csatárok formás támadások völgyi lemaradt. Ezután Gi- mérkőzést. A szegedi csapat az során érték el góljaikat. Kollár a 11PV kót rnevoeó lövését íó alábbi összeállításban lépett pá- második félidőben egy U-est ki­érzékkel vMí Krausz. A pl fc, védett. Góllövők: Polyvás (3, és csiek válogatott kapusa, res u (Törekvés), Nagy (Dózsa) Hajós. Danka, a szombati edzőmér- — Falat! (Dózsa). Laczi (Törek- A szegedi csapatból átlagon kőzésen megsérült, de a kö- vés) - Halász (Honvéd) Ha- fela„ te|)esítményt nyújtott a köz­zönség hamar meggyőződhe- '^^Xi (ÉpBők), Pofevá. vetlen védelem, Polyvás, Gréczi tett róla, hogy a pécsiek Kra- (Haladís). és Hajós. usz személyében méltó he­" A MEGYEI BAJNOKSÁGÉRT i lyettesről tudtak gondoskod­ni. Az első negyedóra eltelte után állandósul a Haladás fölénye s időnként igen Szegedi Bástya-Szegedi Fűtőház Szegedi Klnlzsl-Deszki Traktor 3:1 <1M> 10:1 (6:0) U A,. „ , Az ,'bö félidőben egyenlő erők A DestW Traktor atnely az |def naerv nvomás nehezedik a küzdelme folyt a pá'yán. A má­sodik félidőben feljött a Jobb bajnokságban a leggyengébb tel­pécsi Kapura. erőnlété Bástya és ekkor a lel- Jesftményt nyújtotta, most még az A tömören vedekezo vendé- k„sen védekez8 Fűtőház már csak eddiginél Is gyengébben Játszott, gélt azonban egész félidőn megnehezíteni tudta a Bástya keresztül meg tudják akadá- győzelmét, de megakadályozni lyozni' a gólt. Jól rombolnak nem. s az utolsó percben, ha kell, Szegedl Honvéd-Szőregi Törek- érték el 80 J ' szerencsével is, hárítani tud y«> 3:1 (0:1) a kitűnő pécsi kapus. A 34. nercben még a kapufa is se- Az első félidőben a szőregiek - _ ... - 1 f,il„rt(1nr Inhhan Za mpffírJ.mp!­A Kinizsi csatárok tetszés szerint mentek át a deszki védelmen és APRŐH n idoeos saválló burkoló, hő- Varrógép, asztal, székek, szek- / Szakképzett kazánfűtőket Telve­• ' •• • • —>- rény és egyéb bútor eladó. Dózsa ' szünk. Fürdő Vállalat, Sztálin szigetelő* szakmunkásokat, vala­mint építőipart segédmunkásokat keresünk azonnali belépésre.»Mun­kásszállást biztosítunk. . Jelentke­zés: E. M. 12/3. Tetöledő és Szi­getelő Vállalat munkaügyi osz­tályán. Budapest V.. Báthory u. 12. II. emelet. Rekamié, szekrény, asztal, stb. olcsón eladók. Károlyi u. 2/b. HL Kisebb háztartásban gyermek mellé elmenne Idősebb nő. Deák Ferenc u. 8. szám. IV. em. 2366 Lakásomon gondoznám dolgozó gyermekét 8 órai Időre Apponyl u. 6. Hegedüsné. 2347 Szép mokett, kétszemélyes sez­lontakaró eladó. Zárda u. 13. II. 7. 2363 Jókarban lévő fehér, mély gyer­mekkocsi eladó. Kálmány LoJos u. 5.. az udvarban. 2367 Eladó ruhaszekrény, konyha­szekrény. asztal, ágy, sezlon, lá­da. Hajnóczy u. 15. emelet, hár­mas lépcső. 2361 Keményfa félháló eladó. Len­igyei u. 9, György utca 11. I. 6. 23(34 13 hónapos süldő eladó. Vásár­helyi sgt. 83. szám. 2363 Egy 100 as Csepel motorkerék­pár eladó. Ifj. Sánta Imre Dom.i­szék, 687. szám. 23G9 BöteJÜ klsfias tehén és trágya eladó. Szent Antal u. 7. szám. 2372 12 malllgandos szatymazi vel­tellnl 14 Ft-érL Kálal. Attila u. 3. szám. 2092 Beköltözhetű ház. szoba, kony­ha, speiz és melléképülettel min­den elfogadható áron sürgősen el­adó. UJ-Petőfitelep 56. u. 1303/a. Kőmüvessegédeket, valamint kő­művesek mellé segédmunkásokat [elvesz a Szegedi Kenderfonógyár. Jelentkezés munkakönyvvel a sze­mélyzeti t osztályon, íróasztalt keresünk megvételre, írásbeli^ ajánlatokat kér a Szege­di Ruhagyár. Hálószobabútor eladó. Sztálin krt. 46. III. 12. ső lécen csattan. Szünetben a nézőtéren ar­ten Jutottak vezetéshez. A szü­net után azonban erősen feljavult Honvéd és teljesen megérde­ról beszélnek, hogy a Hala- mellen győzte le kitűnő képessé­dásnak többet kellene szél- Ba ellenfelét, sőire játszania, szét kellene szegedi Postás-Szegedi Vörös Lobogó 2:1 (1:0) Nagy küzdelmet vívott egymás­sal a két csapat. Az első félidő­ben többet lámadott a Postás, a második félidőben kiegyenlített küzdelem folyt a pályán. Á játék képe alapján az eredmény igaz­krt. 24. Orosházi központban lévő szo­ba, konyha, speizos lakásomat el­cserélném hasonló szegedi lakás­ért. Cím: Orosháza. Zöldfa u. 5. Id. Nagy István. DÉLMAGYARORSZAG Szeged város és a szegedi Járás dolgozóinak lapja Szerkeszti: a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: az MDP Csongrád megyei Bizottsága, az MDP Szeged Városi Bizottsága és a szegedi Városi Tanács Szerkesztőség: Szeged. Lenin u. 11. Telefon: 35-36 és 40—80 Kiadóhivatal: Szeged, Klauzál tér 3. Telefon: 31-16 és 35-00. Terjesztik: a megyei Postahivatal Hfrlaposztálya és a hírlapkézbesítő postahivatalok Előfizetés: postahivataloknál és kézbesítőknél. Havi előfizetési dl) 11 forint húzni a mezőnyt, mert a tö­mörülő pécsi védelem ellen másképp nem lehet ered­ményt elérni. Egyöntetű a vélemény, hogy kis szeren­csével a hazai csapat mái­gólokkal vezethetne. Fordulás után gyors pécsi SJg0S­támadás vezeti be a játékot. Szegedi Törekvés-Szegedi Vasas Mintegy öt percig támadnak 8:0 (3:0) a vendégek, ekkor aztán megint a Haladás veszi át a A Sreged! Törekvést nem álll­,,, . , tolta komoly feladat elé a lelkes. Játék irányítását. de mind tudásban, mind erőnlét­A 7. percben Rózsavölgyi ben mélyen nlalta maradó Vasas jó beadását Krausz merész együttese. A Törekvés csatárok előrevetődéssel védi. A megyei bajnokság állása 1. Törekvés 22 91:13 42 2. Szőreg 23 61:23 34 3. Újszeged 23 42:32 34 4. Honvéd 23 66:25 32 5. Építők 23 51:24 30 6. Dózsa 23 35:20 29 7. Kinizsi 23 55:40 28 8. Vörös Meteor 22 40:41 24 9. Szpártákusz 22 37:32 22 10. Dorozsma 23 37:59 20 11. Postás 23 27:43 19 12. Bástya 23 36:51 17 13. Vörös Lobogó 23 31:33 16 14. Fűtőház 22 17:45 9 15. Vasas 23 18:86 4 16. Deszk 23 10:83 4 Szegcdi Haladás II—Pécsi Dózsa II. 2:1 (1:1) A szegediek többet timadtak és megérdemelten győztek. A pécsiek csak a mezőnyben voltak egyen­rangú ellenfelek. Góllövő: Gát, Léber (1 l-esből), illetve Lapjs. Szegedi Nyomda Vállalat Felelős vezető; Vincze György, szinte tetszés szerint érték el gól­jaikat. Egymást követik a Haladás formás támadásai, s a 16. Szegedi Dózsa-Szegedi Építők percben végre megtörik a 0:0 jég. A nagy meleg erősen rányomta Jobboldali támadás fut vé- bélyegét a mérkőzésre. A védel­gig a pályán, a labda Gilicz- mek m,.ndk« oldalon zárt,k 8 hez kerül s av ó beadását Ró- " '"eKkhetöscn gyenge csatárso­nezKeruisaz o oeaaasat no rok egyszer s(,m t„dták áttörnt zsavólgyi a lec alá fejelt. 1:0. azt. A mérkőzés legnagyobb ré­A pécsiek lest vitatnak, még szóben a két tizenhatos között a kapus is középre megy folyt a játék, reklamálni a játékvezetőhöz, újszegedi vörös Lobogó-Dorozs­Sramikó azonban a partjel- mai ESK 2:, (|.0) ző meghallgatása után hatá­rozottan mutat középre. A Dorozsmán vendégszereplő A gól után a pécsiek mint- újszegedi csapat ez alkalommal ("lusztásia került 2.172.038 forint ha felhagynának a szoros már bíztatóan Játszott. de még 40 fillér. 12 találat (3 db) - 181 védekezéssel, nyíltabb játék- mindig messze elmarad legjobb ezer 003 forint 75 fillér. II tatá­ra térnek át. Ekkor azonban tavaszi formájától. Egygólos győ- lat (60 db) - 9050 forint, to ta­a szegedi védelem kitűnő- zeIme nehéz küzdelemben szüle- lat (786 db) _ 921 forint 25 flf. cn áll a lábán, s a nagy- tett meg. iér. A Totó 12 találatos szelvénye 3-t. hét x, 1, 2, x, 2. 2, x, 1. I; 2; 2; X. A 34. hét hivatalos eredménye: Beérkezett 1.206.668 db szelvény,