Békés Megyei Hírlap, 1997. augusztus (52. évfolyam, 178-202. szám)

1997-08-02-03/ 179. szám

^ 1997. augusztus 2-3., szombat-vasárnap SPORT Az esélyesebb a fordulás után nyert BVSC-Zugló FC—Békéscsabai Előre FC 3—0 (0—0) NBI -es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Szó'nyi út, 500 néző. V.: Szabó Zs. (Arany T., Mező). BVSC: Koszta 6 — László 6, Komlósi 5, Bondarenko 7, Fiizi Á. 5—Csillag 6, Csiszár 6, Erős 6, Usvat 7— Kiss 5, Potemkin 6. Edző: dr. Mezey György. Békéscsaba: Fülöp 6 — Erdei 5, Diczkó 5, Balog 5, Valentényi 5 — Kálai 5, Fazekas 5, Raducu 6, Takács 6 — Todorovics 6, Stoica 6. Edző: Pásztor József. Csere: Potemkin helyett Csordás (6), Komlósi h. Rósa (6) mindket­ten a szünetben, Kálai h. Dobi (-) a 67., Fazekas h. Dani (-) a 71., Takács h. Brlázs (-) a 78. percben. Gólszerző: Diczkó (öngól) a 49., Usvat a 75., László a 83. percben. Sárga lap: Erdei (hátulról elkaszálta Potemkint) a 21., Bondarenko (reklamálásért) a 88. percben. Szögletarány: 7:3 (4:1) A mérkőzés előtt két nappal az összeállításokat tekintve egy kér­dés volt, az is a vendégeknél: az újonnan igazolt Vasas vagy Ta­kács játsszon. Nos, a kérdés úgy dőlt el végül, hogy Pásztor edző még a keretbe sem jelölte egyelőre a volt MTK-s labdarú­gót. 49. perc: A szünetben beállt Csordás szép csellel rázta le ma­gáról védőjét, a beadására érke­zett volna BVSC-s játékos, de nem volt rá szükség, mert Diczkó egy szerencsétlen mozdulattal a saját kapujának hosszú sarkába pörgetett, 1—0. 53. perc: Gyönyörű békéscsa­bai akciót követően, egy kényszerítő után Todorovics ug­ratta ki Stoicát, aki nyolc méterről a kapuba talált. A játékvezető azonban érthetetlen módon ér­vénytelenítette a találatot, les cí­mén. 73. perc: A pillanatokkal ezelőtt csereként beállt Dani első labdaérintéséhez készült, amikor Csiszár hátulról eltalálta a lábát. Mindez a 16-oson belül történt, a nézők pedig döbbent csendben, megkönnyebbülten vették tudomásul a játékvezetői ítéletet: tovább... 75. perc: Vendégtámadások közepette a BVSC góljának örül­hetett az enyhén szólva is gyér számú hazai szurkolósereg. Egy röviden kifejelt labda ugyanis Usvat elé került, ő pedig nem sokat teketóriázott, kapásból lőtte ki mintegy tizennyolc méterről a bal alsó sarkot. 2—0. 83. perc: A fellazult békés­csabai védelmet ismét megbün­tették a zuglóiak. Rósa indult el a labdával még a félpályáról, ek­kor négy BVSC-s nézett farkas­szemet két csabai védővel, en­nek megfelelően László a Rósától „örökölt” labdával tel­jesen egyedül mehetett Fülöp kapujára, aki mellett annak rendje és módja szerint el is gurí­totta a labdát tíz méterről, 3—0. A BVSC esélyeshez méltóan kezdett, az első percekben job­bára a vendégtérfélen folyt a játék. A fiatal játékosokból álló vendégvédők lábai — bizony úgy tűnt—remegnek, ami töb­bek között a számtalan rövid felszabadító rúgásban tükröző­dött. A Békéscsaba hadrendje az eddigi mérkőzésekhez ké­pest nem nagyon változott, Raducu ugyanúgy elősöpröge- tőt játszott a két emberfogó Ba­log és Valentényi előtt, s elöl Stoica, valamint Todorovics próbálkozott. Tíz perc eltelté­vel aztán megnyugodni látszot­tak a csabai játékosok, egyre többet merészkedtek ki a saját 16-osukról, és Todorovics irá­nyításával kontrákkal próbál­koztak. Feltűnő volt egyébként, hogy mennyit csúszkálnak a békéscsabai játékosok az eny­hén vizes füvön, főként ha azt vesszük, a fővárosi focisták „biztosan álltak” a lábukon. Az Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sebők Vilmos, a békéscsabaiak buszsofőrje:—Bízom a fiatalos lendületben és az egy pontban. Jankulár István, a békéscsabaiak technikai vezetője: — Még nehezebb lesz, mint a Gázszer ellen volt. Sitka Gábor, a Békéscsaba szertárosa: — Optimista vagyok, az eredmény 0—5 lesz. Szabó Zoltán, a Békéscsaba gazdasági vezetője:— Remélem, a jó sorozatunk nem szakad meg. Piski Elemératánpóttás szövetségi kapitány:—Kíváncsi vagyok a vendégcsapatra, folytatódik-e a jó szereplésük? Kormos Mihály, a békéscsabai röplabdacsapat volt edzője: — Várom a jó folytatást, döntetlenben reménykedem. Dani Péter:—Szerencsével és nagy akarással elérhető a döntetlen, esetleg győzelem is. Csank János, szövetségi kapitány:—A BVSC jó passzban van, a Csaba pedig keresi csapatát. Éppen ezért hazai sikert várok. Végh Zoltán, a Vasas kapusa: — Ismerve a hazai csapatot, ők a mérkőzés esélyesei, 2—0. Major László, a Kispest jelenlegi labdarúgója: — Remélem, továbbra is jól szerepel volt csapatom. A SZÜNETBEN. Kormos Mihály: — Az eredmény reális, a játék kiegyenlített. HaTodorovics jobban irányítana, vezethetnénk. Major László:—Egyenlőerők küzdelme, amásodik félidőben még minden lehetséges. Belvonné Tóth Andrea:—Nyerni fogunk! Szabó Zoltán:—Csak így tovább, de a ziccereket be kell rúgni. Ubrankovics Mihály szövetségi edző: -— A Zugló kitűnően kez­dett, de feljött a Békéscsaba. Várhatóan a BVSC nyer. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott elnöke: — A fiúk küzdeni akarása dicséretre méltó, további fegyelmezett játékot várok. Gellei Imre, a Vasas edzője: — Teljesen egyenrangú ellenfél a Békéscsaba, de nehéz második félidő vár rájuk. Csank János: — Jól tartja magát a Békéscsaba, meglepő, hogy előre milyen jól játszanak. A MÉRKŐZÉS UTÁN.Erdei László, az ifjú labdarúgó édesap­ja: — Ez a csapat, ha így marad, sok örömet okozhat a békéscsabaiak­nak. Belvon Attila: — Az öngól után mintha elvesztettük volna a hitünket, de addig nagyon jól játszottunk. Csank János:—Az történt, amit vártunk, volt egy időszak, amikor a Csaba elérhetett volna gólt, de a mérkőzésnek ez volt a realitása. Piski Elemér: — A szünetben végrehajtott kettős csere után fel­gyorsult a hazaiak támadójátéka, ez eredményezte a győzelmet. Jankulár István:—A nagyobb NB I-es rutin döntött. dcSc^ís enyhe vasutas mezőnyfölény el­lenére nem volt meggyőző a ha­zaiak támadójátéka, a vendé­gek már a középpályán meg­próbálták megszűrni a hazai akciókat, legtöbbször sikerrel. Leginkább talán Potemkin ve­szélyeztetett, aki néhány ügyes megugrásával, beadásával, de lövésével is meleg helyzetbe hozta a vendégvédelmet. A já­tékrész második felére talán már az enyhe zuglói mezőnyfö- lény is eltűnt, s ami Pásztor edző számára örömet jelenthe­tett, hogy azoktól, akiktől sokat várt a mérkőzés előtt (Raducu, Todorovics, Stoica), bizony, jól tették-vették a pettyest. Mellé­jük „csapódott” még Takács is, aki rengeteg labdát szerzett, s jól meg is játszotta azokat. Nem volt tehát túl váratlan ezek után, hogy a 42. percben a mérkőzés legnagyobb helyzetét Raducu puskázta el, aki melles­leg hat méterre állt ekkor a ha­zai kaputól... Fordulás után arra voltunk kíváncsiak, beleerősít-e a hazai gárda, mert bizony, az eddigi produkciója nem bizonyult elegendőnek. Fortuna azonban nemigen hagyott időt arra, hogy meditáljunk, hiszen Diczkó balszerencsés mozdula­ta egy ártatlannak tűnő beadás után hamar vezetéshez juttatta a fővárosiakat. A viharsarkiak dicséretére, nem adták fel, s mindent egy lapra téve, azon­nal támadásba kezdtek. Nem voltak oly fergetegesek ezek az akciók, de hamar sikerült a ka­puba találniuk, amit viszont a játékvezető les miatt érvényte­lenített. (A sajtópáholyból töb­bek véleményére alapozva, sza­bályos találat volt.) Az, hogy a Csaba nem védekezésre volt berendezkedve, a BVSC-nek is kedvezőleg hatott, hiszen a há- tulsók támadásba tudták dobni a rendkívül gyors csatárokat, de leginkább Csordást. Az amúgy sem rossz iramú talál­kozó — köszönhetően a vendé­gek nyíltabb játékának — élve­zetessé is vált, miközben a csa­bai kispad a 73. percben, úgy tűnt, joggal háborodott föl egy 11-es gyanús esetet követően. Aztán jött a már ilyenkor is­mert törvényszerűség, lehető­ség az egyik oldalon, büntetés­ként gól a másikon. Ettől a pilla­nattól kezdve mindenkinek egyértelművé vált: a magabiz­tossá vált BVSC megnyeri a meccset. Összességében a re­mekül küzdőfiatal békéscsabai csapat ellen a BVSC megérde­melte a győzelmet, a dologhoz azonban hozzátartozik az, hogy a fővárosiaknak nem lett volna szüksége Szabó játékve­zető „jótékonykodására”. Jakab Péter, Szegedi Zsolt Edzői nyilatkozatok Dr. Mezey György, a BVSC edzője: — A mérkőzés előtt is mondtam, hogy a Békéscsaba jó csapat, de még nem összeforrott. Külön öröm számomra, hogy Pásztor József visszatért, és ennyi idő alatt is egy jó csapatot ková­csolt össze. —Mivel voltak jobbak, mint a vendégcsapat? — Fegyelmezetten és jobban játszottunk, a 3—0 ezt a tényt igazolja. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Úgy érzem, hogy a csapat nem játszott rosszul, meglepően sokat támadtunk az előző két mérkőzésünkhöz ké­pest A BVSC viszont kihasznál­ta két megingásunkat, és így be­biztosította a maga számára a ve­zetést. — Hol érzi a mérkőzés fordu­lópontját? —Egy szabályos gólunkat ér­vénytelenített Szabó játékvezető, ha ez nem így történik, másképp alakulhatott volna az eredmény. ■ — Miért kaptak a második félidőben még további gólokat? —- Nagyon kinyíltunk a félidőnek a középső szakaszá­ban, hiszen menni kellett az ered­mény után. S ezt használta ki na­gyon jól a fővárosi együttes. Az NB I állása l.BVSC 2 1 7—3 7 2. MTK 2­­7—2 6 3. Újpest 2­­5—1 6 4. Győr 2­­4—2 6 Haladás 2­­4—2 6 6. FTC 1 1­3—2 4 7. Békéscsaba 1 1 1 4—6 4 8. Diósgyőr 1­1 5—3 3 9. Gázszer 1 1 4—2 3 10. Vasas 1­1 4—3 3 11. Tiszakécske 1­1 2—3 3 12. Siófok­1 1 2—3 1 13. DVSC­­1 1—2 0 14. Vác­­2 2—4 0 ZTE­­2 2—1 0 16. Stadler­­1 1—3 0 Videoton­­1 1—3 0 18. Kispest­­3 2—12 0 Következik A Magyar Labdarúgó Szövetségben pénteken elkészítették az NB I 1997—98-as őszi idénye következő négy fordulójának órára lebon­tott programját. 4. forduló. Augusztus 8., péntek: Videoton—BVSC, 19.00 óra. Augusztus 9., szombat: ZTE—MTK, 17.00 (MTV). Tiszakécske— Gázszer, 17.00. Békéscsabai Előre FC—Ecker-Stadler FC, 17.00. Újpest—Vác, 19.00. Kispest—Siófok, 19.00. Ferencváros—Haladás. 19.00. Augusztus 10., vasárnap: DVSC—Vasas, 14.30 (Duna TV). Augusztus 11.,hétfő: Győr—Diósgyőr, 19.00(MTV). Elmaradt mérkőzések a 2. fordulóból. Augusztus 13., szerda: DVSC—Stadler, 17.00. Augusztus 16.,szombat: Videoton—Gáz­szer, 19.00. 5. forduló. Augusztus 23., szombat: Vasas—Ferencváros, 17.00 (MTV). Diósgyőr—Újpest, 17.00. Stadler—Videoton, 19.00. Gázszer—ZTE, 19.00. Vác—DVSC, 19.00. MTK—Győr, 19.30. Augusztus 24., vasárnap: Haladás—Békéscsaba, 14.30 (Duna TV). BVSC—Kispest, 18.00. Augusztus 25., hétfő: Siófok—Ti­szakécske, 19.00 (MTV). 6. forduló. Augusztus 30., szombat: Ferencváros—DVSC, 17.00 (MTV). Diósgyőr—Vác, 17.00. Békéscsaba—Vasas, 17.00. Győr—Gázszer, 19.00. ZTE—Siófok, 19.00. Kispest—Stadler, 19.00. Videoton—Haladás, 19.00. Augusztus 31., vasárnap: Új­pest—MTK, 14.30 (Duna TV). Tiszakécske—BVSC, 17.00. 7. forduló. Szeptember 3., szerda: BVSC—ZTE, 15.30. DVSC—Békéscsaba, 16.30. Vác—Ferencváros, 18.00 (MTV). Ha­ladás—Kispest, 19.00. Stadler—Tiszakécske, 19.00. Siófok— Győr, 19.00. Gázszer—Újpest, 19.00. Vasas—Videoton, 19.00. MTK—Diósgyőr, 19.30. Előrehozott mérkőzés a 10. fordulóból. Szeptember 7., vasár­nap: Gázszer—Vác. Szentesi ötödik az ifi Eb-n A glasgowi ifjúsági úszó Európa-bajnokságon tegnap állt rajthoz a 200 méteres hátúszásban Szentesi Szabolcs, a Békéscsabai Előre Úszó Klub versenyzője. A lila-fehérek Fiatalja élete legjobb eredményét érte el 2:04,16 perccel, s ez az idén az ötödik helyhez volt elég. Érdekesség, hogy ezzel az eredménnyel tavaly második lehetett volna a hasonló után­pótlás kontinensbajnokságon. A versenyszám szorosságára jellemző: a fináléba 2:05 percen kívüli eredménnyel be sem lehetett jutni. Ma a 100 méteres távon rajtol Szentesi. Magyar—román utánpótlás sakkverseny Tovább nőtt a magyarok előnye A csütörtöki pihenőnap után pénteken a harmadik fordulóval folytatódott a magyar—román nemzetek közötti utánpótlás sakkcsapatverseny Békéscsa­bán, a Garzon szállóban. A há­rom napi játék után két-két ma­gyar, illetve román fiatal száz- százalékos, a hazaiaknál a Gara testvérek, azaz Gara Tícia és Gara Anita veretlen, míg a ro­mán csapatból Motoc Alina és Lupulescu Constantin. A har­madik játéknapon egyébként 7:5 arányban nyertek a magyar fiatalok, így összesítésben 21:15 a viadal állása javukra. A harmadik forduló ered­ményei. 2-es tábla: Horváth Réka—Motoc Alina 0:1,3-as t.: Berkes Ferenc—Murarin Andrei 1:0, 5-ös t.: Gara Tícia—Istrati Viorica 1:0, 6-os t: Göcző Me­linda—Calutescu Cristina 0:1,8- as t.: Pintér Gábor—Lupulescu Constantin 0:1,9-es t.: Gara Ani­ta—Silaghi Cristina 1:0,10-es t.: Décsey Kata—Voicu Carmen 10, 11-es t.: Tóth András— Geanta Horia 1:0. Döntetlenek. 1-es t.: Kiss Emese—Ciobanu Camelia, 4-es t: Mészáros Ta­más—Manescu Tiberiu, 7-es t: Vámos Viktor—Jianu Vlad, 12- es t.: Horváth Ádám—Ardeleanu George. (egy) A helyi televíziók sportprogramja Csaba Tv. Augusztus 3., vasárnap. Csaba Sport. 18.15 óra: Konzerves sakkozók a legmagasabb osztályban, beszélgetés Emődi Gyula nemzetközi mesterrel és Ancsin Györggyel, a Konzervgyár vezérigazgatójával. 20.10: Sporthírek. $ ® $ Körös Tv. Sport7. Augusztus 3., vasárnap, 20.30 (ismétlés au­gusztus 4., hétfő, 20.30): Kunágotai lovasnapok. A hazai fiatalokra építve A Tótkomlósi TC NB III-as lab­darúgócsapata július 10-én kezdte a felkészülést hazai kör­nyezetben napi négy-öt edzéssel és edzőmérkőzésekkel az új baj­noki évre, s mivel egy szegény gárdáról van szó, végig otthon készültek. Hír a csapat háza tájá­ról, hogy a jövőben edződuó irá­nyítja a szakmai munkát, az ed­digi tréner, Matajsz Pál mellett a csapat egyik rutinos játékosa, Kvasznovszki József is edző­ként tevékenykedik. Jócskán akadnak távozók, s érkeztek új játékosok is. A jövő­ben más klubban folytatja játé­kos pályafutását: Csonka Zsolt, Tóth Gábor, Szabó Zsolt, Kispál Csaba és Simon Attila. Többsé­gük anyagilag kedvezőbb aján­latott kapott, sokan Csongrád megyében folytatják. Új arcok: Bugyinszki Tamás Tápéról, Zsikó András Zákányszékről. Nagyszénásról visszatért a köl­csönbe adott Tóth-Abonyi. Há­rom ifista pedig a felnőttekkel készül: Juhász, Diószegi és Ba­lázs. Mint Matajsz Pál elmondta, az egyesület fő támogatója to­vábbra is a helyi önkormányzat, amely két és fél millió forinttal segíti a klubot működésében, ám négy és fél millióra lenne szükség ahhoz, hogy gond nél­kül végigjátsszák az évet. — Más támogatónk elvétve akad — mondja az edző. — Ép­pen ezért a célkitűzésünk is eh­hez igazodik. A hazai játékosok­ra és sok fiatalra támaszkodva a bentmaradást tűztük a csapat elé. J.P. Békési FC-Doboz 10-1 (7-1) Előkészületi labdarúgó-mérkőzés, Békés, 100 néző. V.: Takács. Kellemes időben, jó pályán, helyenként szellemes támadójátékkal alakította ki helyzeteit az NB III-as gárda. A sportszerű mérkőzésen jó százalékkal értékesítették az adódó gólyhelyzeteiket a békésiek. E mellett persze azt tűzték ki célul a kilencven percben, hogy úgy támadjanak, hogy vissza is érjenek, ami egy alkalommal nem az elképzelésük szerint történt. G.: Pap 6, Fehérvári 2, Fehér, Nagy I., ill. Provosinszki. (Nagy Mihály Tibor) Kunágotai lovasverseny Kunágotán, a lovaspályán ma, szombaton 14 órától a fo­gatok maratonhajtására, vala­mint a kezdő lovak és kezdő lovasok részére kiírt díjugra­tásra kerül sor. Holnap, vasár­nap reggel 8 órától folytatódik a verseny mind a díjugratók, mind a fogatok részére kiírt versenyszámokban. Előkészületik Közeleg az NB III-as labdarúgó bajnoki rajt, zsinórban játsszák mérkőzéseiket a megyei csapa­tok. íme a hét végi program. Au­gusztus 2., szombat: Gyula West Group—Sarkadi Kinizsi, 10.00. Csorvás—Tótkomlós, 10.00. Jamina-Patrick SE— Gyálarét, 17.00. Szarvas— Kiskőrös, 10.30. Mezőberényi FC—Kamut, 10.00. Battonya— Gyomaendrődi Barátság, 17.00. A Békési FC ezen a hét végén nem mérkőzik meg senkivel. kRF.KRS MF.GYF.l HÍRIAP k a y&ATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János.Telefon/fax: (66)441-311;Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyed évre 2085 Ft. Készül: a COFINEC Hungary Rt. Kner Nyomda, Békéscsaba, Baross út 9—21. Nyomdaigazgató: Péter István. HU ISSN 12151068