Békés Megyei Hírlap, 1993. október (48. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-18 / 243. szám

© 1993. október 18., hétfő s? Oítt Elvesztette varázsát a Békéscsaba Vasas—Békéscsabai Előre FC 1—0 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Fay utca, 3500 néző. V.: Varga S. (dr. Bozóky, Ring). Vasas: Babócsy 6 — Juhár 6 — Geress 5, Pecha 7 — Mónos 5, Galaschek 6, Sirinbekov 6, Maczó 4, Claude 5 — Zvara 4, Földes 6. Edző: Mészöly Kálmán. Békéscsaba: Udvarácz 4 — Fabulya 5, Usmajev 5, Zahorán 4 — Mracskóó, Váczi 5. Argyelán 4, CsatóS, Vancea4 — Szarvas 5, Kulcsár 4. Edző: Pásztor József. Csere: Fabulya helyett Gricajuk (4) az 58., Zvara h. Vermeesch (5) a 60., Szarvas h. Fodor (-) a 74., Földes h. Erős (-) a 83. percben. Gólszerző: Galaschek a 65. percben. Sárga lap: Juhár (Szarvas felvágásáért) a 15., Vancea (szövegelésért) az 52., Gricajuk (hátulról leterítette Földest) a 65. percben. Szögletarány: 4:4 (1:1). MARATHON Nagykereskedelmi vállalkozás Sportcipők, sportruházat Sarkad, Szabadság tér 28. Tel: (66) 375-243 Kellemes langyos időben élő­mé rkőzést játszott a Vasas Öregfiúk a Színészek váloga­tottjával és Müller, Bundzsák, Izsó, a piros-kékek egykori ki­válóságai bemutatták, hogy mire képesek ma is, 5—1-re győzték le az Eperjessel, Bu­bikkal kiálló színészeket. Nem kímélték a piros-ké­kek a békéscsabaiakat, a 2. percben már leterítették Szarvast, aki rövid ápolásra szorult. Aztán az 5. percben ő kísérletezett elsőnek a kapu bevételével, ám 22 méteres, lapos, a kapu közepe felé tartó labdáját Babócsy könnyedén magához ölelte. A folytatás­ban Csató bal oldali beadását Váczi durrantotta fölé. A 15. percben Juhár buktatta Árgye­Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Szűcs Gyula, a békéscsabaiak egy­kori edzője: — Akkor várható jó játék, ha nem a játékos, hanem a labda fut, így a labdarúgó nem fárad el, hanem szép alakításokra lehet képes. Bognár István, az Előre elnökhelyettese: — Az elején nagyon kell vigyáznunk, ugyanis a Vasas szorult helyzetben van és biztos erősen támadni fog. Minden lehetséges. Fabulya György: — Soha nem kísért bennünket szerencse a Fáy utcában, de legalább egy pont megszerzésében bízom. Baji Tamás, a békéscsabaiak kispados kapusa: — Azt hiszem, van keresnivalónk. Juhász Gyula, az Előre intézője: — Szeretnék két óra múlva valami nagyon szépről beszélgetni veled. Sebők Vilmos, az Előre buszsofőré: — Nem lehetetlen a győzelem. Dr. Lejkó Dezső, a Vasas orvosa: — Gyenge az őszi mér­legünk, jó lenne javítani rajta. Pecha László: — Remélem, visszatérésemet győzelemmel ünnepeljük. A SZÜNETBEN. Sülé István, a békéscsabaiak egykori edzője:—Nem azt játssza a csapat, amit megszoktunk tőle. Nem futnak eleget, túlságosan óvatosak. Sipos Aladár (Flóri bácsi), a békéscsabaiak törzsszurkoló­ja: — Ez nem az igazi foci. Bordás Tibor gyulai vállalkozó: — Hát bizony láttam már jobb mérkőzést. Szepesi György, az MLSZ egykori elnöke: — A minap a Franciaország—Izrael mérkőzés ellenőre voltam, ott tíz perc alatt több történt, mint itt az első félidőben. Moldova György író: — Szörnyű! Faragó Zoltán vállalkozó: — Mintha kezdene összerázódni a piros-kék csapat. Meszéna Miklós, a Vasas elnöke: —Jó lenne egy gólt rúgni. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Csató Sándor: — Pedig az első félidőben több helyzetünk is volt... Szarvas János: — Az hamar kitűnt, hogy aki az első gólt lövi, az lesz a győztes. Fabulya György: — Földes rámesett, majd rálépett a vádlim- ra. Alig tudok lépni és a stoplijai helyei is meglátszanak. Sebők Vilmos: — Pedig nem volt jobb a Vasas... Zahorán György, az Előre technikai vezetője: — A második félidő első húsz percében egyszerűen állva maradtunk, ez döntöt­te el a két pont sorsát. Ilovszky Rudolf egykori szövetségi kapitány: — Úgy tűnik, megkezdi a felfelé kapaszkodást a Vasas. Silvio lorgulescu, az Előre pályaedzője: — Minden kulcsjá­tékosunk rendkívül szürkén játszott, de az is rányomta a teljesít­ményre bélyegét, hogy sok a hiányzónk. Jankulár István, az Előre fegyelmi bizottságának tagja: — 0—0-ra nem szabad játszani. Bognár István: — Ahogy a Vasas-szurkolók mondták, megbüntethetnek bennünket. Ez be is jött. Mégpedig azért, mert pocsékul játszott a csapat és úgy tűnik, a hozzáállással is problémák vannak. WEL-COM Közvetítő Iroda Békéscsaba, Andrássy út 6. fszt. ALBÁNIÁBAN MEGRENDEZENDŐ VÁSÁRRA KIÁLLÍTÓKAT KERESÜNK! Következik A labdarúgó NB I tizenegyedik fordulójában következik. Októ­ber 23., szombat: Békéscsabai Eló're FC—Csepel-Kordax, 13.3« óra, Rába ETO— Videoton (a tv is közvetíti), 11.00, Kispest—Sopron 13.30, MTK—Vasas 13.30, PMSC— Debrecen 13.30, Vác—BVSC 13.30, Siófok—Haladás, 16.00, Újpesti TE—FTC, 16.00. lánt 21 méterre a kaputól. Egy látványos szép kombináció so­rán Váczi szépen visszaját­szott Árgyelán elé, aki 15 mé­terről nagy erővel meglőtte a labdát, Babócsy azonban óriá­si bravúrral szögletre tolta. Igazi gólszerzési lehetőség volt. A 20. percben Juhár első­ként célozta meg a fővárosiak közül Udvarácz kapuját, de csúnyán mellé durrantott. A következő percben Maczó fe­jelt a bal kapufa mellé. Nem sokkal később ismét Maczó je­leskedett, fellopakodott a Bé­késcsaba térfelének jobb olda­lán, majd Zvarát indította. A piros-kékek játékosa középre emelt, de a nagy rössel érkező Juhár mellé fejelt. A 26. perc­ben Sirinbekov jól ugratta ki Földest, aki 17 méterről meg­célozta a bal felső sarkot, azonban Udvarácz a helyén volt. A folytatásban Claude fe­jelt középre, Földes 10 méter­ről egyből lőtt, ám a labda a jobb felső saroknál hagyta el a játékteret úgy, hogy a felső kapufát is érintette. Áz ellentá­madás során Vancea a 11-es pontról fölé fejelt. Hasonló­képp járt öt perccel később, amikor Mracskó jól emelt be a 11-es pont tájékára, ahonnan sakk-matt helyzetben ismét a kapu fölé fejelt. Egy perc múl­va Mracskó meglehetősen rossz megoldást választott, amikor a jobbösszekötő helyé­újabb egy perc múlva lecserél­te Pásztor edző. A mérkőzés egyetlen gólja a 65. percben esett, amikor Földes két szép csel után megiramodott a békéscsabai kapu felé, vele szemben csak Usmajev állt, viszont Földest két Vasas-játékos is kísérte, létszámfölénybe kerülve ez­zel a piros-kékek. Gricajuk a fölénytől megijedve, abban a pillanatban, amikor utolérte a piros-kékek csatárát, még a 16-oson kívül, de alaposan összeakasztotta a bokáját. Földes óriásit esett, Varga S. játékvezető ott termett és Pedig a szurkolók bíztak... Valljuk meg: kissé váratlan vereséget szenvedett a békés­csabai együttes szombaton este a Fáy utcában. Pedig a Békés megyei szurkolók — az elmúlt heti Újpest elleni hazai pont vesztés Után is — bíztak a lila-fehérekben. Ez derült ki a Góltotóból, amelynek eredményét csak keddi számunkban közöljük, de természetesen már vasárnap kiértékeltük. A több mint 2(H) beküldő közül mindössze hárman tippeltek 1—0-ás Vasas győzelmet. A tippszelvé- nyek csaknem 70 százalékán Előre sikert vártak a szurkolók, mi több, akadt olyan olvasó, aki öt rúgott gólt várt a lila-fehérektől, azaz 2—5-re voksolt. Sajnos nem is annyira a számszerű eredmény, hanem méginkább a mutatott játék az, ami elkeserítő a jövőt illetően, pedig most jön a lila-fehérek nagy fővárosi sorozata. Sorrendben a Csepel, az MTK, a Ferencváros, a Kispest-Honvéd ellen lépnek pályára Csatóék, s ha a négy találkozón négy pontot gyűjtenek, már elégedettek lehet­nek a szurkolók. Szombaton például a stílusosan játszó Csepel jön a Kórház utcába. A hazaiaknál újabb játékos, ezúttal Vancea esik ki sárga lapok miatt, de kérdéses a főváros­ban sérülést szenvedett Fabulya játéka is. Ezek után kíváncsian várom, vajon az egykori békéscsabai, Szeke­res és társai ellen mire lesz képes a lila-fehér gárda, s vajon hányán találják el a Góltotóban a helyes tippet? . (VERASZTÓ) ről beadás helyett a kaput pró­bálta tűz alá venni, ám ez bea­dásnak és lövésnek is gyatra volt, a labda elsuhant a kapu előtt. A 38. percben Mracskó jobb oldali beadását Kulcsár látványosan ollózta kapura, ám a labda a kapu fölött szállt el. A 40. percben Sirinbekov messziről célzott, ez is a felső kapufa fölött szállt el. Szünet után az 51. percben Galaschek emelt középre, ám Claude a 11-es pont tájékáról fölé fejelt. Az 55. percben Pecha, Claude volt a labda útja, az utóbbi balról tovább csúsztatta kö­zépre a pettyest, majd Zvara próbálta bevenni Udvarácz ka­puját, ám alaposan mellé fe­jelt, senkitől sem zavartatva. Az ellentámadás során Vancea távoli lapos lövése Babócsy könnyű zsákmányának bizo­nyult. Az 59. percben Fabulya alighogy átlépte a felezővona­lat, összeütközött Földessel, előbb Fabulya esett egy na­gyon, majd a Vasas-játékos Fabulyára. A békéscsabaiak védője olyan szerencsétlenül, hogy egyperces ápolás után is csak bicegni tudott, majd igencsak jóindulatú volt, ugyanis csak egy sárga lapot varázsolt elő a zsebéből. A szabadrúgást Galaschek vé­gezte el, labdája átszállt a védősor fölött, Udvarácz nemcsak rosszul vetődött, hanem meglehetősen kint állt, így a falevélként lehulló labdába már csak éppen hogy bele tudott érni — pon­tosabban betenyerelte a sa­ját kapujának jobb felső sar­kába. Óriási potyagól, 1—0. A 67. percben Földes cél­zott 12 méterről, de csúnyán mellé lőtt. Nem az első eset volt, hogy a békéscsabai játékosoknak elkülönített szektorból bedo­báltak a lila-fehér szurkolók. A rendőrök kifigyelve a „követ­kező eseményt”, másodpercek alatt a piroskockás inget viselő tettes mellett teremtek és ki­emelték a tömegből. A 85. percben Claude szög­letet ívelt be jobbról, Sirinbe­kov a labdát továbbcsúsztatta a jó ütemben érkező Maczó elé, aki az ötösről fejelt, ám Udvarácz lábbal hárított. A le­fújás előtti percben Váczi kí­sérletezett utolsóként a békés­csabaiak közül, ám távoli, jobb alsó sarokra tartó bombá­ját kiütötte Babócsy. Edzó'i nyilatkozatok Mészöly Kálmán, a Vasas edzője: — Nagyon fegyelmezett, jó játékkal szereztük meg a győzelmet, a csapatom rendkívül egységes volt. ' — Végig úgy tűnt: hazai környezetben csak a védekezéssel törődnek, mintha elégedettek lettek volna egy pont megszerzésé­vel. — Korábbi tapasztalatok alapján tudtuk, hogy a Békéscsaba kontrákra építi játékát, ezért elsősorban a védekezésre fektettük a hangsúlyt. —Milyen utasítást adott a szünetben a játékosainak? — Türelemre intettem őket s arra biztattam, hogy csak szövö­gessék a támadásokat, előbb-utóbb kinyílik a Békéscsaba védel­me. Jóslatom bevállt. Pásztor József, a békéscsabaiak edzője: — Ez tipikusan az a mérkőzés volt, amelyen az a csapat, amelyik először talál egy gólt, meg is nyerheti a találkozót. Sajnos ezúttal nem mi voltunk azok. —Gondolta, hogy a Vasas hazai környezetben ilyen keményen fog védekezni? — Két nappal a mérkőzés előtt még arra gondoltam, nekünk rontanak. De aztán az volt a sejtésem, hogy nem ugranak nekünk. Sajnos nagyon gyenge produkciót nyújtott a gárda, ez okozta vesztünket. — Miért nem sikerült megtalálni a Vasas taktikájának ellen­szerét? — Az első játékrészben több lehetőségünk is volt, amivel nem tudtunk élni. A fordulás után áttértünk a defenzív játékra, ami viszont megbosszulta magát. Sokan azt várták, hogy a gö­dörben lévő fővárosiak most már mindent egy lapra téve az első perctől kezdve lero­hanják a békéscsabaiakat, akiknek ugyan nagyszerű volt az idegenbeli mérlegük, ám a sok sérült miatt egy gyengébb csapattal tudtak kiállni a szombati mérkőzés­re. Sőt-, arra is gondoltak a bennfentesek, hogy a lila-fe­hérek a megszokott sündisz- nóállásból életveszélyes kontrákkal akarnak operál­ni. Ezzel szemben két „nyu­szi” csapat lépett pályára, jószerivel a két 16-os között pattogott a labda, álmosan teltek a percek, futásra nem sűrűn adták fejüket a játé­kosok. Ilyen értelemben az idő a vendégeknek dolgo­zott, hiszen ha nem kapnak gólt, továbbra is őrzik ide­genbeli veretlenségüket, a Vasas pedig egyre türelmet­lenebbé válhat — gondol­hatták. De továbbra sem vál­tozott semmi, békésen ját­szadozott a két csapat. Ezt elunva a Vasas-szurkolók — érdekes módon — a Ferenc­várost kezdték pocskondiáz­ni, skandálásukkal. A fordulás után sem válto­zott semmi, ólomlábakon mozogtak a játékosok. A ka­puk sem kerültek veszélybe, így a két portás percei is unalmasan peregtek. Egé­szen Gricajuk alakításáig, ugyanis az ezt követő kapott gól után a Békéscsaba egy pillanat alatt ritmust váltott, rohanni kezdtek, ám megle­hetősen rövid idő állt rendel­kezésükre ahhoz, hogy eset­leg bevegyék Babócsy kapu­ját. így bizony az idő előre­haladtával egyre idegeseb­bek lettek a lila-fehérek, mi több, még több hibát követ­tek el. Már nem csak rohan­tak, hanem olykor fejvesz­tetten rohamoztak. A Vasas ezt kihasználva néhány tet­szetős kontrát mutatott be, ami akár újabb góllal vég­ződhetett volna. Egy biztos: az őszi szezon­ban ilyen gyenge produkciót még egy alkalommal sem mutatott be a Békéscsaba, mint amilyet a villanyfényes mérkőzésen szombaton este a Fáy utcában. Ezzel a játék­kal pedig nemhogy győzel­met nem lehet elérni, de még egy soványka pontot sem le­het szerezni. Jávor Péter Tüzelőre van gondja? Borbély megoldja! Ön dönt, hogy hol vásárol, mi bő áruválasztékkal várjuk önt. Vásárolja meg téli tüzelőjét a Békési Kistüzépen! Tatai brikett 830 Ft/q Dorogi brikett 790 Ft/q Ep 2 orosz darabos 760 Ft/q Ep 2 orosz dió 760 Ft/q Ep 3 orosz dió 830 Ft/q Cseh darabos (barna) 590 Ft/q Vágott tűzifa 520 Ft/q Állandóan friss cement kapható! Cement 660 Ft/q 100 q felett 650 Ft/q 30 q feletti vásárlás esetén ingyenes házhoz szállítás. Várjuk megrendeléseiket személyesen vagy a 341-739 telefon/faxon, 341-112, 382-355, 350-097 telefonon. Borbély László Békés, Kossuth u. 19. Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat; 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; telex: 83-312. Terjeszti a Magyar Posta és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, egy évre4140 forint. Készül: a Kner Nyomdában. Békéscsaba, Baross u. 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068