Békés Megyei Népújság, 1989. március (44. évfolyam, 51-76. szám)

1989-03-13 / 61. szám

O 1989. március 13., bétfő SPORT SPORT SPORT SPORT II második félidőben Csaté és Belvon ellenállhatatlan volt Békéscsabai Előre Spartacus—Zalaegerszegi TE 5-2 (1-0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 9 ezer néző. V.: Nagy II. J. (Makó I., Mesteri.). BÉKÉSCSABA: Gulyás — Szenti, Ottlakán, Bán», Fabulya — Mracskó, Csató, Csanálosl, Kanál (Belvon, SO. p.) — Oroszkl (Cser- nus, 74. p.), Szekeres. Edző: Csank János. ZALAEGERSZEG : Huszár — Balog, Szabó Zs., Csepregl, Rezl — Szálát, Tasi (Fújsz, 46. p.), Ballal — Kámán, Kovács L., Kovács J. (Molnár, 66. p.). Edző: Rónai István. Gólszerző: Oroszkl (39. p.), Csató (50. p.). Belvon (63. p.), Csató (67. p.), Kámán (70. p.). Belvon (79. p.), Kámán (86. p.). Sárga lap: Kámán (42. p.), Gulyás (53. p.), Molnár (87. p.). Szőgletarány : 7:3 (4:2) a Békéscsaba Javára. A békéscsabaiak szokatlan mezösszeállításban — talpig kékben — léptek pályára. Mielőtt a játékvezető sípjá­ba fújt volna, a hangosbe­szélőn köszöntötték Szekeres Józsefet, aki 150. NB I-es bajnoki mérkőzését játszot­ta a ZTE ellen. Mondhatni, az első perc­től kezdve a békéscsabaiak nyomasztó fölényt harcoltak ki és egyre-másra veszélyez­tették Huszár kapuját. Nyi­tányként Szekeres a kapus­ba, Csató a jobb kapufa mellé lőtt, a 21. percben Oroszki elől mentettek, va­lamivel később pedig Csató célzott jól, de Huszár a he­lyén volt. A 39. percben tört meg a jég. amikor Csató a 16-os jobb sarkától laposan begurított. Huszár ugyan ki- tenverelte á labdát, ám Sza­bó Zs. röviden szabadított föl, s az üresen álló Oroszki hét méterről laposan a ka­pu közepébe pofozta a lab­dát, 1—0. A folytatásban Kámán ka­pott sárga lapot reklamálás miatt, majd Oroszki közelről fölé emelt. A fordulás után az 50. percben növelte előnyét a Békéscsaba. Szekeres cselez­getett a 16-os vonalán, be­tolta a labdát a 11-es pont­ra, ahol két hazai játékos és három zalaegerszegi védő tolongott. A kavarodásban Csató ismerte föl a lehető­séget és a jobb alsó sarokba rúgta a labdát, 2—0. Az 53. percben Gulyás ke­zéből Kámán kirúgta a lab­dát, a kapus pedig lerántot­ta a vendégek csatárát. A játékvezető helyesen kifelé szabadrúgást ítélt, ugyanak­kor Gulyásnak sárga lapot adott. A 63. percben Csaná- losi a bal oldali szögletzász­lótól beívelt, a korábban cse­reként beállt Belvon a jobb­összekötő helyén futott föl és senkitől sem zavartatva, nyolc méterről úgy lőtt a kapu közepébe, hogy nem is igazított a labdán, 3—0. Négy perccel később foly­tatódott a gólszüret. A 16- os vonaláról, szemben a ka­puval Belvon jobbra kigurí­totta a labdát Csató elé, aki fölnézett, s meglátva hogy Huszár kint áll a kapujá­ból, a 16-os jobb sarkáról kapura emelt, a zalaegersze­gi kapuvédő meg is csúszott, lehuppant a gólvonalra, így a labda a léc alá vágódott, 4— 0. A 70. percben jött az el­ső vendéggól: Ballai jobbról jól játszott be Kámánnak, aki Ottlakántól és Bánfitól szorongatva 14 .méterről lőtt. A labda a kifutó Gu­lyás mellett a jobb sarok­ban kötött ki, 4—1. A 79. percben Belvon ügyesen lefordult védőjéről, 17 méterre a zalaegerszegi kapuval szemben, majd ha­talmas lövést zúdított a jobb felső sarokba. Huszár csak nézni tudta a labda útját, 5— 1. A 87. percben Molnár is reklamálás miatt kapott sár­ga lapot, majd egy perccel Bánfi és Csató (sötét mezben) közösen igyekszik megakadá­lyozni a kevés zalaegerszegi támadás közül az egyiket Fotó: Gál Edit később, amikor már-már mindenki az óráját nézeget­te, Kámán bújt ki az elmé­lázó védők között, s kissé jobbra kisodródva átemelt Gulyáson. A labda a léc alá hullt, 5—2. A hazai szurkolók méltán várták azt, hogy a Kórház utcában is bemutatja a lila­fehér gárda azt a lelkes já­tékot, amivel a Hungária körúton is diadalmaskodtak. Nos, az első félidőben a lel­kesedés, a küzdeni tudás megvolt, hiszen végig roha­mozott a hazai csapat, ám sokáig nem tudták föltörni a jól záró zalaegerszegi vé­delmet. Oroszki nyitotta meg a sort, s mindez azt is jelentette, hogy ettől kezdve rájöttek a zalaegerszegiek: két térfél van a pályán, ök is kimaradtak, ezáltal fölla­zult a védelmük és a szé­pen, korszerűen játszó bé­késcsabaiak nemcsak egy­más után vezették a haté­kony támadásokat, hanem mint az eredmény is mu­tatja, egyre gyakrabban megterhelték Huszár kapu­ját. Mindenképp dicséret il­leti Csatót. aki két pazar gólt lőtt és végig ott volt, ahol a labda pattogott, va­lamint azt a Belvont, aki mindössze 30 percet játszott, ám ez idő alatt két gólt szerzett és volt egy gólpasz- sza. Főleg az ő vezérletük­kel. de az egész csapat jó játékával nyert a viharsar­ki együttes, a gyengén mu­zsikáló zalaiakkal szemben. Jó: Bánfi. Fabulya, Csa­tó. Belvon, ill. Csepregi, Ká­mán. Nyilatkozatok. Csank Já­nos: — Ott folytatta a csa­pat, ahol a Hungária kör­úton abbahagyta. A látvá­nyos játék, szép gólokkal párosult. így jól szórakozott a közönség, ez pedig nagvon fontos szempont. Rónai Ist­ván: —. A korszerűen játszó Békéscsabával ma nem vol­tunk egv súlycsoportban. Jávor Péter TOVÁBBI EREDMÉNYEK: FTC—Dunaújváros 2—0 (0—0) Pécs—MTK-VM 2—0 (1—0) R ETO—Bp. Honvéd 4—0 (3—0) Videoton—O. Dózsa l—0 (l—0) Veszprém—Siófok 1—1 (1—1) ll-esekkel 4—2 vasas—Vác 1—1 (0—1) ll-esekkel 2—1 Tatabánya—Haladás 2—2 (0—1) ll-esekkel 4—5 az NB i Állasa: 1. FTC 2. MTK-VM 3. Videoton 4. Bp. Honvéd 5. R. ETO 6. Tatabánya 7. Vác 8. Bcs. E. 9. Pécs 10. Veszprém 11. ZTE 12. Siófok 13. Haladás 14. O. Dózsa 15. Vasas 16. Dunaújv. 18 11 1 1 5 31-23 36 18 9 4 1 4 30-25 36 28 11 - 1 & 38-21 34 18 8 5 - 5 21-17 34 18 9 2 1 6 27-21 32 18 8 2 4 4 26-21 32 18 7 4 2 5 24-22 31 18 8 1 2 7 30-24 28 18 5 3 4 6 23-22 25 18 5 4 2 7 14-22 25 18 5 3 3 7 28-24 24 18 6 1 4 7 23-24 24 18 5 2 4 7 21-27 23 18 5 - 3 10 25-26 18 18 3 2 2 10 20-41 16 18 2 3 2 11 18-39 14 A TARTALEKBAJNOKSÁGÉRT Békéscsabai Előre Spartacus— Zalaegerszegi TE 2—0 (0—0). Bé­késcsaba, 500 néző. V.: Kormá­nyos. Békéscsaba: Baji (Gazsó) — Pápa, Zahorán, Bajnok, Kiss L. — Llpták V. (Botyánszki), Szász, Bress, Kasik — Miklya (Horvai), Képíró, Edző: Szita László. Az első félórában egyen­rangú ellenfelek küzdelmét lát­hatták a szurkolók, majd felja­vultak ugyan a békéscsabaiak, de a ziccereket kihagyták. A fordulás után hamar vezetéshez jutottak a lila-fehérek, ettől ma­gabiztosabb lett játékuk, és a befejezés előtti percekben egy újabb góllal végképp megpecsé­telték az elképzelés nélkül fut­ballozó zalaegerszegiek sorsát. G.: Képíró, Kasik. Jó: Zahorán, Kiss L„ Bress, Pápa, 111. Varga Zs. (Gyurkó) Szarvasi Vasas—Szolnoki MÁV MTE 1-0 (1—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Szarvas. 1500 néző. V.: Zvolenszky (Lója, Kálmán). Szarvas: Halász — Nagy M., Hegyi, Holp, Szeme­re — Gulyás, Somogyi (Plástyik), Aranyos — Búzás (Gebri), Sup- ka, Csalos. Edző: Pallagi Róbert. Szolnok: Hatvani — Rózsavölgyi, Seregi, Ágh, Kiss A. — Szőke, Varga J. (Mészáros), Bontovlcs — Katona, Kanyári, Kántor. Edző: Szatmári János. Sárga lap: Plástyik (75. p.). 80. perc: Nagy a kiállításisor­sára jutott. Végig a miskeiek támadtak, s akár több gólt is lőhettek vol­na. Jó: Kákonyi, Kovács, Ve­res, ük Pribojszkl (a mezőny legjobbja), Vozár. SZENTES— MEZÖKOVACSHAZA 0—0 ll-esekkel 6—5. Szögletarány 3:2 (0:2), a Szarvas javára. Kezdés után rögtön Bú­zás került gólhelyzetbe, de Hatvani az utolsó pillanat­ban mentett. A 15. percben Nagy M. 30 méteres sza­badrúgása a kapu mellé száLlt. Jobbára a vendégek térfelén folyt a játékj A szolnokiak a fölöslegesen el­követett szarvasi szabályta­lanságok miatt jöttek fel időnként. A 24. percben Bú­zás 14 méteres erős lövését Hatvani kitűnő reflexei há­rította. A 32. percben Kato­na 17 méteres lövése kerül­te el a felső sarkot. A 39. percben Hegyi vitte fel a labdát, a jobbszélen Búzás kapta, s az ő beadását Csa­los visszafejelte Aranyos elé, aki kapásból a bal alsó sa­rokba lőtt, 1—0. Az utolsó percekben Sup- ka beadását Csalos vétette el gólhelyzetben. Fordulás után is inkább a szarvasiak támadásai voJtak veszélyesebbek. Az 55. perc­ben Búzás hozta Csalost gólhelyzetbe, aki el ügyetlen - kedte a kínálkozó alkalmat. Az utolsó félórában a szol­nokiak birtokolták többet a labdát, de mezőnyfölényü­ket nem tudták gólra válta­ni. A 61. percben Rózsavöl­gyi, a 66.-ban Mészáros és a 72.-ben ismét ' Rózsavölgyi szabadrúgása kerülte el Ha­lász kapuját. Az utolsó per­cekben a szarvasiak az ered­mény tartására törekedtek — sikerrel. A két közel azonos képes­ségű csapat találkozóján a Szarvas azzal nyert, hogy több gólhelyzetből egyet ér­tékesíteni tudott. A vendé­gek a mérkőzés jelentős ré­szében többet birtokolták a labdát, de még szabadrúgás­ból sem tudtak komoly ve­szélyt jelenteni Halász ka­pujára. Jó: Hegyi, Gulyás, Aranyos, Búzás, ill. Rózsa­völgyi, Ágh, Szőke, Kanyá­ri. Csabai Pál AZ NB II KELETI CSOPORTJÁNAK TOVÁBBI EREDMÉNYEI : Ózd—NYVSSC 1—1 (1—1) ll-esekkel 8—9 Metripond—KSC 1—0 (0—0) DVTK—Kazincbarcika 1—0 (0—0) Baja—Szeged 0—3 (0—2) Jászberény—Hatvan 0—0 ll-esekkel 3—4 D. Kinizsi—DMVSC 2—0 (0—0) Eger-DUSE 4—2 (1—1) AZ NB II KELETI CSOPORTJÁNAK ALLASA: 1. DMVSC 2. Szeged 3. Debrecen 4. Metripond 5. Szarvas 6. Szolnok 7. DVTK 8. DUSE 9. Nyfregyh. 10. Kazincb. 11. Kecskemét 12. özd 13. Eger 14. Baja 15. Jászberény 16. Hatvan 17 12 2 - 3 25-10 40 17 10 3 1 3 25-11 37 17 8 5 2 2 24-13 36 17 10 2 1 4 25-14 35 17 7 3 3 4 19-16 30 17 7 3 1 6 24-20 28 17 6 4 2 5 17-17 28 17 5 3 3 6 19-21 24 17 5 2 4 6 22-20 23 17 5 3 2 7 15-26 23 17 7 - 1 9 24-20 22 17 4 2 6 5 17-13 22 17 5 2 2 8 17-24 21 17 4 - 4 9 15-28 16 17 1 3 4 9 10-26 13 17 1 2 3 11 10-29 10 NB III __-------------------------------. T ISZA CSOPORT BALMAZÜJVAROS —SZEGHALOM 2—2 (1—1) ll-esekkel 5—4 Balmazújváros, 800 néző. V. : Szlomoniczki. Balmazújváros: Mangu — Vágner, Mohácsi, Fi­ge, Tóth G. — Szegedi, Tóth S. (Horváth, Albert), Bökönyi — Kovács, Pajkos, Loós. Edző: Ke­gyes István. Szeghalom: Szabó — Nagy, Csorba, Kovács, Zsom- bok J. — Maccskin, Bondár (Szilágyi), Lukács — Kozák, Zsobok A., Bagyinka. EdzőrOg- rincs Pál. 12. perc: Szegedi a tétovázó védők között kilépett és 10 mé­terről jobbról a hosszúsarokba lőtt, 1—0. 25. perc: Nagy pontos beadá­sát Lukács hat méterről a há­lóba pofozta, 1—1. 48. perc: Bagyinka sorra csap­ta be a védőket és jobb oldalról a tehetetlen kapus mellett a jobb sarokba lőtt, 1—2. 65. perc: Kozák fölöslegesen méltatlankodott, s miután volt egy sárgája, a játékvezető kiál­lította. 85. perc: sorozatos hazai tá­madások után a vendég védők­ről többször kipattanó labdát Szegedi közelről a hálóba emel­te, 2—2. MEZŐHEGYES—CSONGRAD 1—1 (1—1), ll-esekkel 1—4. Mezőhegyes, 550 néző. V.:DÖ- mény. Mezőhegyes: Fülöp — Kovács. Kukely. Harangozó, Megyebíró — Posztós, Krecs- móri. Burai,' Zsidó (Zsóri) — Samu (Hanga), Boros. Edző: Kvasz János. 3. perc: Posztós kiugrott és lövése mintegy 10 méterről a kapus lába között a hálóba ta­lóilt. 1—0. 14. perc: Fazekas Fülöp mel­lett elegánsan a bal alsó sa­rokba helyezett, 1—1. Sok hibával tarkított tallálko- zón elsősorban a védelmek Je­leskedtek. Jó: Harangozó, Posz­tós. 111. Bense, Farkas, Bánfi. Dr. Kató János MISKE—BÉKÉS 2—0 (0—0) Miske. 1000 néző. V.: Zsem- beri. Békés: Pribojszkl — Nagy, Tisza (Lovas), Szakái, Farkas — Kvasz, Horváth A., Maján — Bíró, Bobcsek, Vozár. Edző: Nagy Mihály. 61. perc: Pécsi beadását Hor­váth a jobb felső sarokba fe­jelte, 1—0. 67. perc: Kákonyi 25 méteres szabadrúgásból nagy gólt lőtt a jobb alsó sarokba, 2—o. Szentes, 300 néző. V.: Berger. Mezőkovácsháza: Petrás — Ko- valcsik. Kovács F., Bartyik (Zámbori), Kovács Z. — Ba­lázs, Nagy, Köteles — Mocsári, Schmidt, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. A mérkőzés nagy ré­szében a vendégek játszottak fölényben. Büntetőrúgásokban a hazaiaknak volt nagyobb sze­rencséjük. Jó: Janiga, Bánfi, 111. Nagy. Kolozsi. Kovalcsik. További eredmények : Pénzügyőr—H. Kun B. SE 3—0 (1—0), Szegedi VSE—Soltvadkert 1—3 (1—2). Kiskőrös— Sz. Dózsa 1—0 (1—0), KTE—Osztapenko 0—1 (0—1). A KÖRÖS-CSOPORT ALLÄSA: a 17. forduló után : 1. Sz. Dózsa 12 2 1 2 39-14 41 2. Gyula 10 2 2 3 32-16 36 3. Miske 9 13 4 29-19 32 4. Pénzügyőr 9 - 3 5 30-18 30 5. Csongrád 7 3 1 6 24-19 28 6. Szentes 5 5 3 4 18-19 28 7. M.-kovácsh. 6 2 3 6 21-23 25 8. Osztapenko 7 12 7 23-30 25 9. Mezőhegyes 5 2 4 6 17-22 23 10. Békés 5 2 3 7 23-25 22 11. Soltvadkert 5 3 1 8 25-40 22 12. KTE 5 2 2 8 29-27 21 13. Kiskőrös 6-3 8 30-32 21 14. SZVSE 5 2 1 9 23-39 20 15. OMTK 4 3 1 9 21-24 19 16. TI. Kun B. SE 2 4 1 10 14-31 15 Megyei I. o. A hét végén a megyei I. osz­tályú bajnokságban a követke­ző eredmények születtek: H. Dózsa SE—Sarkad 3—2 (2—1), Nagyszénás— Mezőberény 4—1 (2—1), Vésztő— Békésszentamdrás 3—1 (1—1), Fűz esg ya rma t*- Gádoros 3—0 (2—0), Kaszaper— Nagybánhegyes —Battonya 0—1 (0—1), tfétegyháza— Gyomaendrőd 0—2 (6—2), Kamut—Bcs. Agyagipar 0—0, ll-esekkel 2—4, M edgyesegyháza— Kondoros 0—0. ll-esekkel 2—4. A részletes tudósításokat la­punk holnapi számában közöl­jük. Totóeredmények 1. Bayern München —Hamburger SV 1—0 1 2. Waldhof Mannheim —Nürnberg 2—1 1 3. Bayreuth —Fortuna Köln 2—0 1 4. Düsseldorf —Braunschweig 4—0 1 5. AscoH—Sampdoria 2—2 X 6. Bologna—Atalanta 1—1 X 7. Como—Lazio 2—1 l 8. Milan—Juventus 4—0 l 9. Torino—Fiorentina 1—0 l 10. Ancona—Messina 0—0 X 11. Cosenza—Avellino 2—1 1 12. Empoli—Padova 0—0 X 13. Udlnesc—Cremonese 1—1 X PÔTMÊRKÔZÊSEK : 14. Róma—Intcrnazionale 0—3 2 15. Pisa—Lecce 1—1 X 16. Verona—Pescara 0—0 X A vendégek tíz főre fogyatkoz­va is hősiesen küzdöttek, győ­zelmet érdemeltek volna, A Szeghalomból a büntetőt értéke­sítette: Lukács, Csorba, Zsom- bok J., Bagyinka. Kihagyta: Macskin. Jó: Szegedi, Vágner, Fige, ill. minden szeghalmi játé­kos. Papp Gyula Jó nyitány a rájátszásban Szarvasi Főiskola Medosz—Hiba Regia Építők 93:68 (51:39) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. V.: Hal­mos, Hartyáni. Szarvas: Tarczy (14), Leopold (5/3), DORAN (17), Frankó K. (10), BOZSÉRNE (21). Csere: FRANKO A. (6/6), Vere* (14/3), Zsolnai (—), Szabó T. (6). Edző: Wojtek Wojcik, Szirony Pál. Alba Regia Építők: Kirr (4), Bauer (14/6), Szabó M. (8), KA- LESZDORFERNÊ (23/18), Vass (4). Csere: Lajtos (—), Homoki (4), Csizmadi (7), Török (—), Nyakas (4). Edző: Lukács Sándor. Kipontozódott: Csizmadi (21. perc). Az eredmény alakulása: 2. perc: 6:0, 7. perc: 10:13, 15. perc: 37:26, 28. perc : 68:47. .. KÖRÖS CSOPORT GYULAI SE—OROSHÁZI MTK 2—1 (1—0) Gyula, 700 néző. V.: Kazlnczi. Gyula: Oláh — Tóth, Kovács, Kiss, Mohácsi — Szarvas, Cser­háti (Deák), Resetár — Széná­st, Kurucz, Jónás (Répást). Edző: Sülé István. Orosháza: öllel — Fabisz, Csilek, Szlopócz- kl, Füredi — Hornomnál, Mol­nár, Tóth — Tapasztó (Kiss), Papp, Deák,. Edző: Szendrei Béla. 14. perc: Kurucz indította a Jobb oldalon Szarvast, aki ha­tározottan tört kapura, s fut­táiból óriási gólt lőtt, 1—0. 73. perc: Kurucz pontosain tálalt a középen üresen érkező Szénási elé, aki nem hibázott, 2—0. 87. perc: Kurucz rövid haza­adását Papp elcsípte, és éles szögből laposan lőtt a hálóba, 2—1. A végig nagy iramot diktáló vendégek ellenében a hazaiak nyugodtabb és eredményesebb Játékkal megérdemelten győz­tek. Jó: Kovács, Kurucz, Szarvas, 1H. Fabisz, Tapasztó. Jene! Kálmán Megkezdődött a rájátszás a női kosárlabda NB I-ben, amely során az A- csoport utolsó négy, illetve a B -cso­port első négy helyezettje folytatja a pontvadászatot. Az első találkozón a Szarvasi Főiskola Medosz hazai környezetben lendüle­tesen kezdett, majd egy rö­vid megtorpanás után a székesfehérváriak vették át a vezetést. Nem sokáig tart­hatott örömük, mert Dórán és Bozsérné pontos dobásai révén ismét a főiskolások jutottak előnyhöz, ami an­nak is köszönhető, hogy vé­dekezésük is jelentősen föl­javult. A fordulás Után már egy pillanatig sem hagyott kétséget afelől a szarvasi csapat, hogy ki a jobb a pályán. Doránék továbbra is biztos kézzel találtak be a gyűrűbe, míg a túloldalon elsősorban Kaleszdorfemé dicsérhető, aki a 40 perc alatt hat triplát dobott. De ez sem segített a vendége­ken. így a Szarvasi Főiskola Medosz megérdemelten tar­totta otthon a két pontot a rájátszás első összecsapásán. J. P. BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő : Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítö postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj : egy hónapra 105 Ft, egy évre 1260 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Lenin út 9—21., 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vl9sza.