Békés Megyei Népújság, 1988. március (43. évfolyam, 51-77. szám)

1988-03-28 / 74. szám

SPORT SPORT SPORT Olimpiai fogadalomtétel a Vígszínházban (Folytatás az 1. oldalról.) — A remekül sikerült mű­sor méltó volt a fennkölt pillanathoz. Ügy érzem, meg­felelő helyére került társa­dalmunkban a sport, az élet­nek az a területe, ahol szinte kizárólag a teljesítmény szá­mít. Manapság ennek az elvnek kellene általánosan is érvényesülnie. Ha a gazda­sági életben is olyan ered­ményeket tudnánk felmu­tatni, mint a sportban, ak­kor nem lenne okunk a pa­naszra. A sportolók fogadalotnté- te’lét követően Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizott­ság főtitkára a NOB-emlék- érmét adta át a következő olimpiai bajnokoknak: Papp László ökölvívónak, Rejtő Ildikó és Gerevich Aladár vívóknak, valamint a 96 esztendős Szalai Józsefnek, aki az 1912-es ötkarikás ver­senyeken ezüstérmet szer­zett a tornászok küzdelmé­ben, (Balczó András öttusá­zó betegsége miatt szemé­lyesen nem vehette át az emlékérmet.) Sok volt a magyaroknak a mély talajú pálya Belgium—Magyarország 3—0 (0—0) Nemzetek közötti barátságos labdarúgó-mérkőzés. Brüsszel, Hey- sel stadion. V.: Holzmann (Wieser, Gabher). BELGIUM: Preud’homme — Grun, CIljters> Demol (Mommens, 46. ip.), Vervoort — Emmers, F. Van der Elst, Ceulemans, Creve — Nilis (Van der Linden, 46. p.), Degryse (Severeyns, 65. ,p.). Szö­vetségi kapitány: Guy Thys. MAGYARORSZÁG: Disztl P. — Pintér — Farkas (Sállal, 76. p.), Kozma, |Balog, Sasá (Preszellert 82. p.), — Varga, Fitos (Kovács E., 65. p.), Bognár (Gyimesi, 59. p.) — Kiprich, Vincze (Kovács K.,73. p.). Technikai igazgató: «Bálint László. 55. perc: egy bal oldali szöglet után a fölugró Ceule- mansot Fitos lerántotta, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt a sértett értékesí- tete úgy, hogy az ellenkező irányba mozduló Disztl mel­lett a kapu bal oldalába gu­rított, 1—0. 61. perc: Van der Linden emelt középre, a labdára Ceulemens rajtolt, Fitos megelőzte, de a kétségbe­esett közbelépésének ered­ménye: az ötös sarkáról a jobb felső sarokba lőtt — öngól, 2—0. 81. perc: tovább szorítot­tak a belgák, Ceulemans az alapvonalról visszafejelte a labdát Van der Lindennek, aki Vervoort elé passzolt. A hátvéd lövését a gólvonalon álló Pintér kirúgta, éppen Mommens elé, lövése ezúttal Balogról vágódott vissza, a csereként beállt Severeyns elé, aki 12 méterről nem hi­bázott, 3—0. Az első félidőben még úgy ahogy bírta a rohamokat a magyar csapat, a fordulás után azonban sokat kivett erejükből a mély talajú pá­lya. A belga csapat egyre inkább fölénybe került, s ha szerencsés, illetve 11-es gól­lal szerezték meg a vezetést, mégis megérdemelten nyer­tek, az újjáalakított magyar gárda ellen. Olimpiai napok Békés megyében nyolc helyszínen 3957 próbázó vágott neki az Olimpiai Napok első akciójának, aj tavaszi túrának — sikerrel. Felvételünk Békéscsabán készült a KISZ-iskola be­járatánál, ahol 511-en rajtoltak. Az első próba részletes beszámolójára keddi számunkban térünk vissza Fotó: Veress Erzsi Orosházi kapufák A hét végén a labdargó- pályákon történt: NB II Kazincb.—Dunaújv. 2—2 (1—1) Szeged—Ajka 3—0 (1—0) Komló—DVTK 2—0 (1—0) III. kér. TTVE—Szolnok 0—0 NYVSSC—SBTC 2—1 (1—1) Veszprém—Bp. Volán 1—0 (1—0) Űzd—Metripond 0—1 (0—0) Szekszárd—Csepel 1—2 (0—0) KSC—Nagykanizsa 1—0 (1—0) Építők SC—Eger 0—0 NB III KÖRÖS CSOPORT OROSHÁZI MTK—MISKE 0—0 Orosháza, 1000 néző. V.: Zsem- beri. Orosháza: Bugyik — Fa- bisz, Csilek, Árvái, Magyar — Kucsera (Kupeczki), Homonnai, Kiss (Somogyi) — Márki, Szat­mári, Papp. Edző- Szendrei Bé­la. A hazai csapat három kapufa és 8-10 gólhelyzet ellenére sem tudott a Miske kapujába találni, ennek eredménye pontvesztés lett. Jó: Csilek, Márki, Szatmá­ri, Homonnai, ill. Tasnádi, Pé­csi, Horváth F., Kákonyi. Szomorú esemény történt a második félidő közepén: Navo- ta István, az OMTK egyik régi szurkolója, a nézőtéren össze­esett, és kórházba szállítás köz­ben, a mentőben meghalt. Varga Zoltán BÉKÉS—SZENTES 2—1 (1—0) Békés, 500 néző. V.: Nagy. Bé­kés: Lovas — Királyvári, Nagy, Szakái, Süli — Fehér, Fodor, Rácz, Farkas (Vozár) — Bognár, Antal. Edző: Szűcs Mihály. 27. perc: Antal az ötösről a hálóba fejelt, 1—0. 46. perc: rossz hazaadást csí­pett el Bognár, és a kifutó ka­pus mellett a hálóba lőtt, 2—0. 59. perc: Fazekas egyedül sé­tálhatott a békési kapu előteré­be, és szépítő gólt rúgott, 2—1. Kemény csata alakult ki, sé­rülésekkel és sárga lapokkal. Jó: Lovas, Szakái, Süli, Farkas, ill. Janiga, Magony, sarkad!, Fazekas. Nagy Mihály SZARVAS—KALOCSAI SE 1—0 (1—0) Kalocsa, 1000 néző. V.: Sán­dor. Szarvas: Hanyecz — Holp, Hegyi, Újvári (Maján), Plástyik — Aranyos, Makai, Demjén — Márton (Alberti), Somogyi, Pi- sont. Edző: dr. Petróczy Gá­bor. 15. perc. szöglet után Demjén közelről a’ hálóba emelte a lab­dát, 1—0. A kalocsai csapat derekasan küzdött, nem érdemelt veresé­get. Jó: Hanyecz, Holp, Ara­nyos, Somogyi, ill. Berta, Sztan- ko, Martikán, Keszthelyi. GYULAI SE—H. KUN B. SE (1-0) (1-0). Kiskunfélegyháza, 400 néző. V.: Bállá. Gyula: Oláh — Tóth, Mohácsi, Megyebíró, Szilágyi — Burai Simák, Kovács — Argye- lán (Lakatos), Répási, Cserháti (Tapasztó). Edző: Sülé István. H. Kun B. SE: Dobszai — Fe­kete, Mátrai, Endre, Lipták — Kanalas, Barna, Bódl — Lehota (Varga), Szalai (Berki), Fütyü. Edző: Farkas László. 8. perc: Argyelán a bal ol­dalról keresztbe lőtte a labdát, amit a közel egy méteres lesen álló Simák kapott, aki a le­álló védők mellett a hosszú sa­rokba lőtt, 1—0. 65. perc: Szilágyit sorozatos szabálytalanságok után a Játék­vezető kiállította. Jó: Oláh Mohácsi, Burari, Kovács, ill. Endre, Bódi. Kana­las. MEZÖKOVÁCSHÁZA—BAJA 0—0 Mezőkovácsháza, 1000 néző: V.: Inges. Mezőkovácsháza: Fa­zekas — Szabó, Kovács, Török, Pallagi — Balázs. Köteles, Vá­gó (Ács) — Mocsári, Schmidt, Kolozsl. Edző: Batke László. Ba­ja; Farkas — Szabó, Vidáik. Tóth, (István), Morvái — Pauk, Vén, Evanics — Takács, Zrínyi, Szajkó, Harsányi. Szaktanács- adó : Rónai Sándor. Óvatos, biztonsági játékot produkált mindkét csapat, s egyaránt elégedettek voltak az egyik ponttal. Jó: Kovács, Tö­rök, Pallagi Köteles, ill. Vidák, Pauk, Takács, Zrínyi. Matula Miklós AZ NB III KÖRÖS CSOPORTJÁNAK ÁLLÁSA: 1. Szarvas 18 15 2 1 39-11 32 2. Baja 18 11 6 1 41-15 28 3. Miske 18 11 4 3 41-14 26 4. Sz. Dózsa 18 9 5 4 34-23 23 5. OMTK 18 10 3 5 33-28 23 6. Gyula 18 9 3 6 33-34 21 7. KTE 18 9 1 8 34-21 19 8. Csongrád 18 7 5 6 26-20 19 9. Szabó L. SE 18 6 5 7 23-31 17 10. Kun B. SE 18 5 6 7 21-27 16 11. Kalocsa 18 6 2 10 18-24 14 12. Mk.-háza 18 3 7 8 23-29 13 13. Szentes 18 4 4 10 15-27 12 14. Soltvadk. 18 4 2 12 21-35 10 15. Békés 18 3 3 12 8-34 9 16. Martfű 18 1 4 13 11-48 6 További eredmények: H. Sza­bó L. SE—Soltvadkert 1—0 (1— 0), Sz. Dózsa—Kecskemét 4—2 (3—1), Martfű—Csongrád 0—6 (0-5). TISZA CSOPORT SZEGHALOM— PÜSPÖKLADÁNY 4—2 (2—1) Szeghalom, 700 néző. V.: Fer­ge. Szeghalom: Dohány — Csák, Csorba, Lipták, Tar — Szarvas, Hirka (Lukács), Kovács — Zsombok A. (Macskin), Bress, Zsombok J. Edző: Farkasinszky András. 5. perc: Bress lövését Nemes a kapuból csak kézzel tudta ki­ütni. A megítélt ll-est Bress lőt­te, melyet Kiss kiütött, és a be­futó Zsombok J. a jobb sarok­ba helyezett, 1—0. 15. perc: Béres—Szabolcsi kényszerítőjével Mile lépett ki, és 16 méterről nagy erővel a kapuba lőtt, 1—1. 40. perc: Szarvas labdájával Bress lefutotta a vendégek vé­delmét és a hosszú sarokba lőtt, 2—1. 55. perc: Bress a rátámadó vé­dők mellett elhúzott, középre adott, és a berobbanó Zsombok J. a hálóba pöccintett, 3—1. 59. perc: Zsombok J. a hálóba perdített, 4—1. 85. perc: Miiét a hazai védők szabálytalanul szerelték — ll­es! A büntetőt a sértett lőtte a bal alsó sarokba, 4—2. A sáros, mély talajú pályán a hazaiak minden tekintetben fe­lülmúlták a püspökladányiakat. Jó; Zsombok J-, Tar, Bress, Szarvas, ill. Szabolcsi, Szentjob- bi, Nagy, Béres. Ogrincs Pál Megyei I. o. GYOMAENDRŐD— BCS. AGYAGIPAR 4—0 (1—0) Gyomaendrőd, 300 néző: V.: Guti. Gyomaendrőd: Nagy — Bán, Szilágyi, Vári, Mesterházi, Fedorjak (Győrfi), Bukva, Gera (Szujó), Máté, Erős, Gonda. Edző: Bencsik Gyula. Bcs. Agyagip.: Vidovenyecz — Lipták, Vígh, Tárnok, Gajdács, Balogh (Nagy), Fekete, Turcsek. Kri­zsán, Kiss, Lőrínczi. Edző: Her- czegfalvi Gábor. 35. perc: Gonda lépett ki a védők közül, s két jó csel után a hosszú sarokba lőtt, 1—0. 58. perc: Gonda beadását Erős a hálóba lőtte 2—0. 66. perc: Máté szögletét Szi­lágyi a hálóba fejelte, 3—0. 72. perc: Máté 25 méterről, szabadrúgásból nagy gólt lőtt, 4—0. Második félidei teljesítményé­vel megérdemelten nyert a gyo- maendrődi csapat. Jó: az egész hazai csapat, ill. Vígh, Gajdács. (Szabados Ferenc) KONDOROS—FÜZESGYARMAT 0—0 Kondoros, 300 néző: V.: Tóth. Kondoros: Dián — Zöldi, Nagy, Sonkoly, Szász, Kórodi, Bartó­ki, Kurucz II., Filipinyi (Ku- gyelika), Kurucz I. Ladnyik (Karsai). Edző: Kunstár János. R® Kézilabda A békéscsabai Rózsa Ferenc gimnázium leány kézilabdacsa­pata lejátszotta az Országos Középiskolás Kupa mérkőzéseit a jánoshalmi Radnóti Gimná­ziummal — s sikerrel véve az akadályt, továbbjutottaik. Az első találkozón: Rózsa F. Gimn.—Radnóti Gimn. 24—11 (12—4). Békéscsaba. V.: Éliás, Nagy. Gd.: Kovács I. T. 11, Petri 5, Pasek 3, Szekeres. Cser- venák 2-2, Kulyka 1. A visszavágón: Rózsa F. Gimn.—Radnóti Gimn. 25—19 (14—11). Jánoshalma. V.: Ácsai. Gd.: Kovács I. T. 9, Petri 7, Cservenák 3, Pasek, Bozsó 2-2, Sülé, Kulyka 1-1. Kecskeméti Tavaszi Fesz­tivál elnevezéssel országos meghívásos úszóversenyt rendeztek Bács-Kiskun me­gye székhelyén, amelyre) 10 egyesület, több mint 300 ver­senyzőt delegált. A Békés megyeiek ered­ményei. Fiúk. Serdülők. 200 m pillangó: 2. Pribojszki (Bcs.) 2:23,76. 100 m hát: 3. Szabados (Bcs.) 1:08,97. Gyermek. 400 m gyors: 3. Tóth (Bcs.) 4:49,06. 100 pil­FUzesgyarmat: Bere — Pillér, Kiss, Kristóf, Bacsó, varga (Szabó), Saja, Bánfi, Hajdú (Csák), Barta, Erdős. Edző: Bökfi János. Az első félidőben a szél se­gítségével többet támadott a hazai csapat, azonban a jól vé­dekező vendégek ellen ered­ménytelenül. A második Játék­részben kiegyenlített Játék folyt a pályán. Jó: Nagy, Szász Ku­rucz II., ill. BereJ Kiss, Saja. (Sztvorecz János) MEZŐHEGYES— BÉKÉSSZENTANDRÁS 2—0 (1-0) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Búzás. Mezőhegyes: Fülöp — Rédli, Pepó, Kovács J., Krecs- méri, Harangozó, Pálhidai, Ko­vács S. Boros, Molnár (Vígh), Samu (Hanga). Edző: Kovács István: Békésszentandrás: Sza­kácsi — Paraszt, Csík, Szabó (Bódi), Adamovszki, Rohony, Virág, Medveczki, Kondacs (Gonda), Horváth, Kiss. Edző: Koltal Lajos. 16. perc: a hazai védők hibá­jából Samu 10 méterről a háló­ba talált, 1—0. 52. perc: a hazai védők kés­lekedtek, Samu újabb gólt lőtt, 2 —0. A minden csapatrészben jobb mezőhegyesiek rászolgáltak a két pontra. A hazaiak játéka ezen a délutánon csődöt mon­dott. Jó játékvezetés. Jó: Ko­vács J., Samu, Pálhidai. A ha­zaiak közül senki sem nyújtott átlagon fölüUt. (Varga László) SARKAD—GÁDOROS 2—2 (1—2) Sarkad, 200 néző: V.: Mihály. Sarkad: Pribojszki — Gurzó II., Sándor, Tóth I. (Sztojka), Tóth II., Szűcs, Kesztyűs, Gurzó I., Szatmári, Török, Papp. Edző: Szatmári Sándor. Gádoros: Györgyi — Héjas I., Garai, Lő- rincsik, Pisont, Páli, Plesovszki, Ruzsinszki, Csontos, Héjas II. Edző: Lenti József. 1 19. perc: Héjas I. a vendé­geknek szerzett vezetést, o—l. 36j perc: Papp egyenlített, 1—1. 43. perc: Héjas I. újra veze­téshez juttatta a vendégeket, 1—2. 50. perc: Gurzó I. egyenlített, 2—2. Igazságos döntetlen. Jó: Sán­dor, Pribojszki, Tóth II., ill. Héjas I., Garai, Pisont. (Burás István) H. DÓZSA SE—CSORVAS 3—1 (1-1) A döntetlen reálisabb lett vol­na. Jó: Krizsán, Rubóczki, Vi­da, ill. Daró, Béres, Pászka. NAGYSZÉNÁS—VÉSZTŐ 3—0 (2-0) Nagyszénás, 500 néző. V.: Né­meth M. Nagyszénás: Pajkó — Nagy M„ Nagy A., Békési. Ug­ró, Filyó, Winetter, Tóth Z., Kvasznovszky, Sebestyén (Szpis- já'k), Kovács. Edző: Moós Já­nos. Vésztő: Agárdi — Háti, Lenhardt, Varga, Magony, Hi­mer, ötvös, Papp, Nagy (Lá­zár), Rith, Ács (Krajcsó). Edző: Himer József. 35. perc: Kvasznovszky kiug­rott és a kapus mellett a há­lóba gurított, 1—0. 42. perc: Kvasznovszky kisod­ródva, 8 méterről a hosszú sa­rokba helyezett, 2—0. 58. perc: Szabadrúgás: Kvasz­novszky a kapu jobb felső sar­kába csavarta a labdát, 3—0. A tetszetősen, helyenként igen jól játszó hazaiak Kvasznovszky vezérletével megérdemelt győ­zelmet szereztek. Jó: Békési, Ugró. Tóth Z., Kvasznovszky. ill. Agárdi, Lenhardt, Himer. (Szabó Árpád) BATTONYA—MEZÖBERÉNY 0—0 Battonya, 400 néző. V.: Szarvas. Battonya: Szilágyi — Boár, Hajdara, Simon, Pócsik, Juhász, Fekete, Agócs J., Ma­gyar Cs, (Horváth), Molnár, Magyar I. (Agócs T.). Edző: Szilágyi János. Mezőberény: Mosoni — Harmati J., Varnyú (Jakab, Balogh T.), Harmati L., Kvasz, Uyés, Burai, Rácz, Bíró, Bobcsek, Hegedűs. Edző: Kvasz János. A hazaiak több 100 százalékos helyzetet elügyetlenkedtek. (Lu­kács István) KASZAPER-NAGYBÁNHEGYES —MEDGYESEGYHÁZA 2—1 (1—1) Medgyesegyháza, 300 néző. V.: Koch. Kaszaper: Szobek — Pi- voda. Kőszegi, Lehoczki, Rábai, Nagyi (Papp), Juhász, Szalka (Zámboly), Bállá, Péli, Kun. Edző: Patyi Béla. Medgyesegy­háza: Knapcsik — Hegyi, Ki- tuljak. Engelhardt, Cseh, Ho- lecz (Filyó), Prekop, Vágási, Kovács, Krajcsi, Plástyik. Ed­ző: Tóth Miklós. 7. perc: Szalka éles szögből a hosszú sarokba lőtt. 1—0. 13. perc: Cseh először a leve­gőbe fejelte a labdát, majd ha­marabb érte el mint a kapus, s a hálóba továbbított, 1—1. 79. perc: Papp jó ütemben ki­lépett a védők közül, 2—1. Csorvás, 300 néző: V.: Szeles. H. Dózsa SE: Győrfi — Tréfa, Krizsán, Vida, Elekes, Rubócz- ki (Orbán), Csurka, Kárász, Ju­hász (Mihálka), Nagy, Szénásl. Edző: Zalai Antal. Csorvás: Kiss —1 Seres, Pászka, Tóth. Varga II.. Hürkecz (Benyovszki), Bé­res, Evanics (Tárnyik), Daró, Varga I., Salka. Edző: Plje- sovszki Mihály. 32. perc: Szénási 17 méterről a hálóba talált, 1—0. 43. perc: Salka ill-esből egyen­lített, 1—1. 55. perc: Szénási kézzel maga elé tette .a labdát, majd 18 mé­terről megszerezte második gól­ját. 2—1. 86. perc: Mihálka lesállásból növelte az előnyt, 3—1. A harmadik gólt követően Kiss kapus megjegyzést tett, amit Bócsik partjelző magára vett és a kapust kiállították. Küzdelmes mérkőzésen fontos pontokat vesztettek a hazaiak. Jó: Szalka, Rábai, Papp, ill. Kitoljak, Holecz, Krajcsi. (Ora- vecz Tamás) A MEGYEI I. O . BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Mezőhegyes 18 12 3 6 46-14 27 2. H. Dózsa 17 12 2 3 41-19 26 3. Nagyszénás 18 10 4 4 35-11 24 4. Gyomaend. 18 10 4 4 31-15 24 5. Kaszaper 18 11 1 6 28-27 23 6. Mezőber. 18 7 5 6 26-22 19 7. Sarkad i 18 4 10 4 33-28 18 8. B.szenta. 17 7 4 7 24-21 18 9. Battonya 18 7 4 7 25-27 18 10. Agyagipar 18 8 2 8 21-25 18 11. Kondoros 18 6 5 7 28-30 17 12. Medgyese. 18 4 4 10 19-30 12 13. Gádoros 18 5 2 11 23-35 12 14. Vésztő 17 4 4 9 18-39 12 15. Füzesgy. 18 2 5 11 15-40 9 16. Csorvás 18 3 3 12 11-41 9 Homonnai a földön. Nem volt sétagalopp a mérkőzés az OMTK—Miske találkozón, (amely 0—0-ra végződött Fotó: Veress Erzsi tangó: 2. Pribojszki) 1:05,62, 3. Csérkúti (Gyula) 1:10,61. 200 m hát: 2. Szabados 2:26,42. 100 m mell: 1. Tóth Rudolf 1:18,08. Leányok. Úttörők. 100 m gyors. 2. Dávid (Gyula) 1:06,5. Delfinek. 100 m gyors: 1. Jantyik Judit (Bcs.) 1:16,27, 3. Hrabovszki (Bcs.) 1:19,22. 100 m mell: 1. Jan­tyik Judit 1:33,86. A korcsoportok legered­ményesebb versenyzői kü- löndíjban részesültek. A delfin leány kategóriában az NDK-beli ponttáblázat alap­ján a békéscsabai Jantyik Judit bizonyult a legered­ményesebb versenyzőnek. lotőeredmények I totOeredménybk 1. Bremen—B. München 3—1 1 2. Bochum—Hamburg 4—0 1 3. Karlsruhe—VfB Stuttg. 0—2 2 4. Ulm—Offenbach 1—2 2 5. St. Pauli—Düsseldorf 2—2 x 6. Saarbr.—Freiburg elmaradt 7. Avellino—Milan 0—0 x 8. Cesena—Juventus 0—0 x 9. Intemazionale—Roma 4—2 1 10. Pescara—Verona 3—0 1 11. Parma—Bologna 0—0 x 12. Sambened.—Brescia 2—2 x 13. Udlnese—Trlestina 1—0 1 PÓTMÉRKÖZÉSEK: 14. Torino—Napol! 0—0 x 15. Mönchenglad.—Nümb. 3—0 1 16. Hannover—B. Leverk. 6—1 1 BÉKÉS MEGYEI Az MSZMP Békés Megyei Bizottsága és a Békés Megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Árpási Zoltán. Főszerkesztő-helyet­tes : Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: Csala János. Tele­fon: 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesftő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 43 Ft, egy évre 516 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és . nem küldünk vissza.