Békés Megyei Népújság, 1984. április (39. évfolyam, 78-101. szám)

1984-04-25 / 96. szám

1984. április 25-, szerda NÉPÚJSÁG SPORT SPORT SPORT SPORT NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Szekszárd, 3000 néző. V: Adám (Vukman, Hamar). Szekszárd: Hujbert — Szabó, Háhn. Weitner, Somori — Varga F., Dienes (Lauer, 78. p.), Adorján — Megyeri, Varga L. (Kniesz, 75. p.), Magyar. Ed­ző: Formaggini Károly. Békéscsaba: Újhelyi — Királyvári, Kerekes, Rácz (Gyurmánczy, 26. p.), Fabulya — Pásztor, Plástyik, Sulija — Kanyári (Steigerwald, 78. p.), Melis, Sze­keres. Edző: Pataki Tamás. G: Magyar (12. p.). Megyeri (18. p.), Varga L. (33. p.), Adorján (46. p.), Melis (57. p.), Sulija 11-esből (72. p.), Gyurmánczy (87. p.). Gél nélküli rangadó Békésen A területi labdarúgó-bajnokság Körös csoportjában a bombameglepetést a szente­siek szolgáltatták, akik a listavezető BKV Előre otthonából elhozták mindkét pon­tot. A Békési SE—Gyulai SE megyei ran­gadón csak küzdelem volt, gólt egyik csa­pat sem tudott elérni. A tavaszi idényben remekül szereplő Szarvas „pontosan” tért haza a Sz. Dó­zsa otthonából. A Határőr Dózsa SE labdarúgói, annak ellenére , hogy négy gólt lőttek, mégis vesztesként hagy­ták el Kecskeméten a pályát. Orosházán csak a csapatok és a közönség volt jelen, a játékvezetők nem érkeztek meg...! A vendégek kezdtek job­ban, jó néhány formás táma­dást vezettek, mégis a ven­déglátók jutottak vezetéshez a 12. percben, amikor Ma­gyar néhány csel után átkí­gyózott a védelmen, már a 16-oson belül járt, Kerekes sem tudta megakadályozni a lövésben, és 14 méterről a bal sarokba talált, 1—0. Alig néhány perc telt el, amikor Varga játszotta át Ráczot. A lepottyanó, ívelt labdára Megyeri csapott rá, és alig néhány méterről a bal sarokba gurított, 2—0. A 33. percben Varga L. másod­percei következtek, miután Magyar középre ívelt, és a szekszárdi középcsatár né­hány lépésről a hálóba fe­jelt Újvári mellett, 3—0. A fordulás után folytatták a vendéglátók, s egy újabb fejesgóllal növelték előnyü­ket. Ezúttal Adorján fejesé­vel alakult az eredmény 4—0-ra. Mondhatni, csak ez­után ocsúdott fel a lila-fehér gárda; az 57. percben Pász­tor egy szögletet követően gurított a befutó Melis elé, aki hatalmas erővel lőtt a jobb sarokba, 4—1. Ritka jelenet történt nem sokkal a gól után. Újabb Pásztor-szög­letet követően Gyurmánczy fejelhetett kapura, ám a jól helyezkedő Szabó fejjel szög­letre mentett. A 72. percben a 16-oson belül alaposan föl­vágták Szekerest, amiért Ádám játékvezető büntetőt ítélt. Az ítéletvégrehajtó: Su­lija, 4—2. A lefújás előtt néhány perccel Gyurmánczy ugrott ki a megtorpanó vé­dők között, és mintegy tíz méterről a kapu sarkába ta­lált, 4—3. A háromezer szurkoló vál­tozatos küzdelmet, gólok­ban gazdag mérkőzést lát­hatott. A szekszárdiak eddi­gi tavaszi gyenge szereplé­süket alaposan fölülmúlva jutottak megérdemelt veze­téshez, a békéscsabaiak vi­szont, főleg az első félidő­ben, kissé nagyvonalúan ját­szottak, későn ocsúdtak föl, így elhullajtottak két nagyon fontos bajnoki pontot. Jó: Megyeri, Adorján, Hujber, ill. Pásztor, Plástyik, Gyur­mánczy. További eredmények: Szol­nok—Baja 1—3, Eger—D. Kinizsi 3—2, Ganz-MAVAG—Kazincbar­cika 2—0, DMVSC—Bakony Ve­gyész 2—0, Keszthely—Kecske­mét 1—1, Ózd—22. sz. Volán 0—0. Az NB II állása: 1. Eger 27 18 5 4 52-26 41 2. Békéscsaba 27 15 6 6 64-33 36 3. DMVSC 27 14 8 5 47-29 36 4. H. Metrip. 27 13 7 7 25-23 33 5. Siófok x 27 11 12 4 46-31 30 6. Szolnok 27 11 7 9 50-35 29 7. B. Vegyész 27 11 6 10 43-45 28 8. Keszthely 27 9 9 9 27-29 27 9. N.-kanizsa 27 8 11 8 45-46 27 10. 22. sz. Vol. 27 9 9 9 34-39 27 11. Baja 27 9 8 10 46-44 26 12. Salgótarj. 27 8 8 11 33-31 24 13. D. Kinizsi 27 8 8 11 36-39 24 14. Ózd 27 8 9 10 37-43 24 15. Sopron 27 9 6 12 26-40 24 16. Kecském. 27 9 6 12 38-54 24 17. Szekszárd 27 7 8 12 29-42 22 18. Sz. L. SE 27 6 7 14 28-41 19 19. K.-barc. 27 8 3 16 34-57 19 20. G.-MAVAG 27 4 7 16 27-60 15 x = négy büntetőpont-levonás. BÉKÉS—GYULA 0—0. Békés, 2300 néző. V. Varga. Békés: Győrfi — Szabó, Zsöm- börgi, Felegyi, Vágási I. — Al­berti, Papp (Lipták), Kátai (Vo- zár) — Ravasz, Süli, Bobcsek. Edző: Szűcs Mihály. Gyula: Szobek — Csatho, Otott, Mohá­csi, Csorba — Szűcs, Hirka, Cserháti — Lipták, Schmidt, Jó­nás (Gaál). Edző Sülé István. A nagyszámú szurkológárda csak a labdarúgás küzdőjelle­gét „élvezhette”. Egy-egy sár­ga lapos figyelmeztetés, szabad­rúgások sorozata, bosszantó csa­tárhibák mellett telt el az első félidő. Fordulás után is csak annyi változás történt, hogy a hazai gárda fölénybe került, de az ideges légkörben semmi sem sikerült támadóiknak. így végül is igazságosnak mondható ered­mény született, amellyel első­sorban a vendégcsapat volt elé­gedett. Jó Alberti (a mezőny legjobbja), Zsömbörgi, Felegyi. Vágási I„ ill. Otott. Mohácsi, Csathó. Nagy Mihály DÉLÉP—NAGYSZÉNÁS 3—1 (1-1). Szeged, 200 néző. V.: Kiss A. G.: Pörögi, Márton. Kőhalmi, ill. Sebestyén. KTE—HATÁRŐR DÓZSA 5—4 (2-3). Kecskemét, 600 néző. V.: Len- hart. A kilenc gólból legalább hat (!) védelmi hibából esett. G.: Meszlényi 2, Puskás 2 (egyet 11- esből), Tóth, ill. Laczó, Szabó, Lipováczki, Fehér (ll-esböl). Ki­állítva: Zsombok (H. Dózsa SE). SZARVASI FSSC—SZEGEDI DÓZSA 2—2 (I—0) Szeged, B00 néző.V: Plack. Szarvas: Hanyecz — Paulik, Szilágyi, Boda, Kovács — Fe­dor jak (Kupeczki), Czimrák, Demjén, Durucskó — Újvári, Thúry. Edző: Koltai Lajos. Sz. Dózsa: Farkas — Guba, Pócsik, Mező (Gerecz), Bite — Keme- nes (Horváth), Kampier, Léber — Miklós, Öze, Császár. Edző: Linka József. 6. perc: Paulik laposan Újvá­rit szöktette, aki pár lépés után a bal felső sarokba emelt, 1—0. 46. perc: Dózsa-szöglet után a szarvasi védőkről kipattant lab­dát Kampier*lőtte a hálóba, 1—1. 49. perc: Durucskó szabadrú­gása után Újvári fejes gólja is­mét vezetéshez juttatta a szarva­siakat, 2—1. 59. perc: szögié? után Mező felhőfejessel egyenlített, 2—2. A rendkívül gyenge játékveze­tés miatt a Dózsa kíméletlen, durva szabálytalanságokkal igyekezett megfékezni a szarva­siakat. Dicséretes, hogy a főis­kolás csapatnak ilyen nehéz kö­rülmények között is volt tartása. Az utolsó 20 percben egyértel­műen a szarvas irányította a já­tékot. Helyzetei alapján a győ­zelmet is megszerezhette volna, de a nagy csata (négy szegedi és két szarvasi sárga lap kiosz­tása után) végül is döntetlenül végződött. Jő: Paulik, Boda. Új­vári, Thúry, ill. Guba, Mező. Csabai Pál További eredmények: BKV Előre—Szentes 1—2, H. Kun B. SE—Kiskunhalas 1—2, Lajosmi- zse—Tisza Cipő 1—1, az OMTK Szegedi VSE mérkőzés elma­radt, mert a játékvezetők nem jelentek meg! A Körös csoport állása: 1. BKV Előre 23 12 7 4 47-17 31 2. Gyula 23 11 9 3 42-29 31 3. DÉLÉP 23 14 3 6 30-18 31 4. OMTK 22 11 7 4 28-15 29 5. Békés 23 11 7 5 33-23 29 6. Lajosmizse 23 9 9 5 30-28 27 7. Szarvas 23 9 8 6 40-20 26 8. Sz. Dózsa 23 8 9 6 32-22 25 9. KTE 23 9 7 7 38-42 25 10. Kun B. SE 23 6 7 10 25-29 19 11. SZVSE 22 5 7 10 24-32 17 12. Nagyszénás 23 7 3 13 24-44 17 13. Martfű 23 4 8 11 25-38 16 14. Kiskunhalas 23 5 6 12 25-45 16 15. Szentes 23 5 5 13 13-30 15 16. H. Dózsa SE 23 4 4 15 24-48 12 • Szoros mérkőzésen Dunaújváros—Békéscsaba 19-19 (11-10) NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Dunaújváros. 300 néző. V: Somhegyi, Szendrey (sok hibával). Dunaújváros: BARA­NYI — Horváth, Juhász, Kovácsné 3, Varga Zs. 3, Nagy E., Erdősi 2. Csere: BODOLLAINÉ 6 (3), Minárovicsné 4, Ten- kéné 1, Nagyné. Edző: Herczeg Béla: Békéscsaba: Thaiszné — Giczey, Rácz É. 2, Tobakné 1, Hankóné 1. CSULIKNÉ 7 (2), BOLLA 5 (2). Csere: RÄCZ GY. (kapus), Salamon 3, Radnai. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 2, ill. 6. Hétméteresek: 3/3, ill. 8/4. Növelte előnyét az flgyagipar A legnagyobb meglepetés a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság elmúlt hét­végi fordulójában: az agyagipariak mind­két pontot elhozták az addig ezüstérmes helyen álló kondorosiak otthonából. Ugyancsak a meglepetések sorába tarto­zik, hogy a mezőhegyesiek, saját pályáju­kon, alul maradtak a kétegyháziakkal szemben. A me- zőberényiek csak kínkeservvel diadalmaskodtak a sereg­hajtók közé tartozó battonyaiakkal szemben. A kiesési rangadót Tótkomlóson a mezőkovácsháziak nyerték. A két szomszéd vár találkozóján, 800 néző előtt a szeghal­miak győztek Füzesgyarmaton, visszavágtak az őszi 3—1- es vereségért. A mérkőzés első percében már Tobaknéra és Csulikné- ra kiállt a házigazdák egy- egy játékosa, tehát külön őr­zőt kaptak. így a két csabai játékos kihúzódott a szélre, több helyet hagyva az igazi szélsőknek. Fej fej mellett estek a gólok, ám 7—6-os bé­késcsabai vezetésnél bünte­tőt hibáztak a lila-fehérek. A 22. percben ez oly módon ismétlődött meg 8—8-as ál­lásnál, hogy ezúttal két hét­méterest hibáztak a vendé­gek. A fordulás után is fel­váltva estek a gólok. A 37. percben a békéscsabaiak ve­zető edzője, Szabó Károly reklamált, amiért piros la­pot mutattak fel számára a játékvezetők. Csulikné két­szer is megsérült, rövidebb ápolásra szorult. Az 50. percben 18—17-re a lila-fe­hérek vezettek, majd 8 perc gól nélkül telt el. A lefújás előtti másodpercekben 19—18-ra viszont a dunaúj­városiak vezettek. Már csak négy másodperc volt hátra, amikor egy szabaddobást Csuliknénak feladtak, s ő nem hibázott, így alakult a mérkőzés döntetlenre. A le­fújást követően a tömeg el­lepte a pályát, s nem sok híja volt, hogy némi bot­rány ne törjön ki. A legközelebbi fordulót e hét pénteken, április 27-én rendezik, amikor a békéscsa­baiak a Debreceni MVSC gárdáját látják vendégül Bé­késcsabán, a 2. sz. általános iskolában. A találkozó 17 órakor kezdődik. További eredmények: DMVSC Bp. Spartacus 27—23, Epitők SC—Tatabányai Bányász 29—24. Bakony Vegyész—FTC 30—26, Vasas—TFSE 26—13, BHG SE— Győri Textil 19—17, EMG SK— Borsodi Bányász 21—21. A női NB I állása: 1. Vasas 5 5­­112-79 10 2. Bakony V. 5 4­1 150-119 8 3. DMVSC 5 4­1 147-116 8 4. Építők 5 3 1 1 123-118 7 5. Dunaújv. 5 3 1 1 112-113 7 6. Tatabánya 5 3­2 121-115 6 7. Bp. Spart. 5 2 1 2 116-111 5 8. Borsodi B. 5 2 1 2 114-117 5 9. Békéscs. 5 2 1 2 107-123 5 10. FTC 5 2­3 120-110 4 11. BHG SE 5 2­3 98-106 4 12. EMG SK 5­1 4 93-117 1 13. TFSE 5­­5 93-123­14. Győri. T. 5­­5 91-130­VB-stadionok Hétfőn Mexikóba érkezett a FIFA négytagú bizottsága, hogy végleg kijelölje az 1986. évi mexikói labdarúgó VB színhelyeit. A küldött­ség vezetője *a nyugatnémet Herman Neuberger, a FIFA V. B. szervező bizottságának tagja. Neuberger kijelentet­te:— Reméljük, szerdán már nyilvánosságra hozhatjuk annak a 12 stadionnak a ne­vét, amelyben az 1986. évi 24-es VB küzdelmei lezajla­nak. A 12» stadionból 9 neve már ismert, a többieket azért vizsgálják, megfelelnek-e a FIFA követelményeinek. A követelmények közé tarto­zik többek között, hogy leg­alább 40 000 néző befogadá­sára legyen alkalmas, biz­tosítottak legyenek a hírköz­lés feltételei, és mentes le­gyen az aréna privát szemé­lyek bérleményeitől. Ez utóbbi okok miatt nem • jö­het szóba Mexikó legna­gyobb stadionja, a 110 000 nézőt befogadó Azték stadi­on, ahol a páholyoknak örö­kös tulajdonosai vannak. Jegyek elővételben A Békéscsabai Előre Spar­tacus az 1983/84. évi bajnok­ság tavaszi szezonjának va­lamennyi hazai labdarúgó­mérkőzésére a jegyeket elő­vételben biztosítja a szur­kolók számára, Békéscsabán, a klub székházában. Így már mától lehet kapni a szomba­ton, április 28-án megren­dezendő Békéscsaba—Salgó­tarján találkozóra is, ame­lyet egyébként 17 órakor kez­denek. Tóté A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékoztatása szerint a 16. játékhéten 27 telitalálatos szelvény volt. Nyereményük egyenként 103 344 forint. 13 találatos szelvény 55 darab, a nyere­ményük egyenként 51350 forint. 12 találatos szelvény 1955 darab, nyereményük egyenként 1436 forint. 11 találatos szelvény 19 484 da­rab, nyereményük egyenként 144 forint. 10 találatos szel­vény 110 859 darab, nyere­ményük egyenként 38 fo­rint. MEZÖBERENYl SE—BATTO­NYa 2—1 (0—1). Mezöberény.* 500 néző. V.: Végvári. Mezöbe­rény: stuber — Bánfalvi, Har­mati J., Gazsó, Ramos, Szász, Burai S., Boros, Mészáros (Rácz. Burai L.), Botyánszki, Jakab J. (Báthori). Edző: Litauszki Pál. Battonya: Nagy — Boár, Szabó. Kácsor, Vrányis, Juhász, Tímár dr.. Hajdara, Horváth (Serfőző). Hábán, Wenner. Edző: Major László. A második félidőt végig­támadó MSE nagy küzdelemben győzte le a helyenként kímélet­lenül játszó ellenfelét. Határo­zott játékvezetés. Kiállítva: Há­bán és Boár, a mérkőzés hajrá­jában, durvaságért. G.: Bo­tyánszki, Burai S., ll-esböl, ill. Tímár dr. Jó: Ramos, Szász, Botyánszki, Harmati J.. ill. Sza­bó. Kácsor. Nagy. (dr. Makai Gyula) MEZÖKOVACSHAZA—TOT- KOMLÓS 2—1 (1—1). Tótkomlós. 450 néző. V.: Tóth II. Mezőko- vácsháza: Szilva — ‘Szabó, Pó­csik, Pánleli, ökrös, Bállá, Sza­kács, Zámbori, Kovalcsik, Her- jeczki, Szabó. Edző: Arnóczki József. Tótkomlós: Bordás (Kai­ser) — Kovács, Raffai, Gulyás. Krecsméri, Poljak, Szpisjak, Szegi, Bartos, Nyári (Zsingor), Arató. Edző Mataisz András. A két kiesőjelölt találkozóján a vendégek lelkes játékkal és ügyes helyzetfelismeréssel vitték el a két pontot. G.: Bállá, Zám­bori, ill. Szegi ((11-esből). Jó: Szilva, Pócsik, Szabó, ill. Ara­tó. Krecsméri, Gulyás. (Hovorka György) CSORVAS—SARKAD 1—0 (0—0) Csorvás, 450 néző. V.: Varga. Csorvás: Fekete — Kaszai II., Kaszai I., Evanics I., Bencsik, Kovács, Seres (Uhrin, Popol), Evanics II., Hürkecz, Tógyi, Sal- ka. Edző: Losonczi Zoltán. Sar­kad: Márta — Bakos, Tóth II., Tóth III., Balogh, Szarvas, Kesz­tyűs, Szabó, Török, Szatmári. Zsilák (Kiss). Edző: Erdős Fe­renc. Értékes győzelmet arattak a hazaiak a jól játszó vendé­gek ellen. Kiállítva: Tóth III., a játékvezető megsértéséért. G.: Salka. Jó: Evanics II., a mezőny legjobbja, Kaszai II., Hürkecz, ill. Bakos, Kesztyűs, Török. (Lestyán Mihály) békesszentandras—med­GYESEGYHAZA 2—1 (0—0). Bé­késszentandrás, 300 néző. V.: Kovács. Békésszentandrás: Csik L, — Paraszt, (Nagypál), Faze­kas, Hamza, Szin, Csik II., Vi- rágh I., Tasi, Koppányi (Vasadi), Kiss, Virágh il. Edző: Farkas Alajos. Medgyesegyháza: Ecker — Holecz (Medovarszki), Miso- ta, Kovács, Plástyik, Bálint, Cseh, Kituljak, Gellény, Papp. Bálint. Edző: Tóth Miklós. Jó iramú, színvonalas, küzdelmes mérkőzés. Csik II. büntetőt hi­bázott. G.: Kiss 2, ill. Misota. Jó: Szin, Hamza, Kiss, ill. Ec­ker, Misota. (Mrena Mihály) KÉTEGYHAZA—MEZŐHE­GYES l—o (0—0). Mezőhegyes, 550 néző. V.: ifj. Hodroga. Két- egyháza: Szelezsán — Málik, Molnár, Szuromi, Grósz, Tere­szán (Csáki), Sipos, Bányai, Ónodi, Block, Gulyás (Kundicz). Edző: Kajári Aladár. Mezőhe­gyes: Fülöp I. — Kertmegi. Szatmári, Harangozó, Molnár. Fülöp II. (Pepó), Boros, Bakai. Pálhidai (Gál), Köteles, Koszó. Edző: Nyári Mihály. Meddő ha­zai fölény jellemezte a találko­zót, igazi gólhelyzet nélkül. A vendégek ritkább, de veszélye­sebb ellentámadásai végül is két pontot érő gólt eredményez­tek, melyet Csáki szerzett. Jó: Bányai, Tereszán, Grósz, ill. Fü­löp I., Kertmegi. (dr. Kató János) GÁDOROS—MEDGYESBOD- ZAS 2—1 (2—1). Gádoros, 600 né­ző. V.: Németh M. Gádoros: Gulyás (Ivanics) — Lőrincsik, Garai, Révai, Orbán I., Héjas. Ruzsinszki, Jámborcsik, Virágh (Biró), Podmaniczki, Szőke. Ed­ző: Kozmer Imre. Medgyesbod- zás: Tasnádi — Kocsis (Papp), Hajas, Serfőző, Zielbauer, Só- dar, Kerepeczki (Szekeres), Szi­getvári Ónodi, Deák, Oláh.. Ed­ző Ogrincs Pál. Lendületes kez­dés után, már a második perc­ben vezetett a vendégcsapat, de ezután a hazaiak két gyors gól­lal válaszoltak. A látottak alap­ján az eredmény igazságos. Ki­állítva: Zielbauer, a játékvezető durva megsértéséért. G.: Pod­maniczki, Héjas, ill. Deák. Jó: Orbán, Jámborcsik, Podmanicz­ki, Szőke, ill. Kerepeczki, De­ák (Prozlik Pál) SZEGHALOM—FÜZESGYAR­MAT 1—0 (1—0). Füzesgyarmat, 800 néző. V: Gróza. Szeghalom: Pélésfesztivál Békéscsabán Ritkán látható sportcsemegében lehet azoknak ré­sze, akik május 2-án, szerdán kilátogatnak a békéscsa­bai Árpád fürdőbe. Ekkor rendezik meg — 14.30 órától — o magyar utánpótlás-válogatott—vidék válogatott ví­zilabda-mérkőzést. (Az időpontot úgy választották meg, hogy a szurkolók átérjenek kényelmesen a 17 órakor kezdődő Békéscsaba—Bp. Honvéd labdarúgó MNK- mérkőzésre.) Bízunk benne, hogy a találkozó jó hírve­rése lesz d vízilabdának. Annál is inkább, hiszen Békés megye napjainkban egyetlen vízilabdacsapatát is meg­szüntették. Pálinkás — Balázs. Rózsa. Ko­vács, Zsombok, Kozák (Gidai), Elekes. Varga, Szabados (Csor­dás), Bress, Bernáth. Edző: Soós Sándor. Füzesgyarmat: Köleséri — Lázár, Csák I., Csák 11.. Racz, Nagy (Kiss III.), Ko- moróczki, Takács, Varga, Kiss 1., Kiss IV. (Guruczi). Edző: Zolnai Pál. Igazi rangadón, szín­vonalas mérkőzésen, a látottak alapján a pontosztozkodás igaz­ságosabb lett volna. G: Varga Jó: Pálinkás, Rózsa, Bress, ill Koleséri. Csák I„ Guruczi. (Sza­bó László) v: szilágyi Agyagipar: Herczegfal- vi — Néme ti. Szarva (Rácz), Nag; L„ Jegyinák Kovács, Ba logh. Túr esek, Nag; Gy., Drágán Bertalan. Ed zq.: Kovác György. Kon doros: Nag; I, — Nag; II. , Reinhard! Viszkok, Ko vacs. Szász. Sztvorecz, Kuruc (Kóródi), Kugyelka, Filipinyí Szeljak (Ladnyik). Edző: Plje sovszki Mihály. Egyenlő erői küzdelmét láthatta a szép számi közönség. Mindkét kapu előtt : kimaradt helyzeteket követően ; vendég csapat tudta jobban ki használni a hazaiak megingása it. G,: Turcsek. Rácz. Jó: Her czegfalvi, a mezőny legjobbja Turcsek, Nagy Gy., ill. Kovács Sztvorecz. Szeljak. (Sztvorec: János) Herczegfalvi Gábor . Ifjúságiak: Kondoros—Bcs Agyagipar 0—2, Békésszentand­rás—Medgyesegyháza 2—0, Csór- vas Sarkad 0—0, Mezőhegyes— Kétegyháza 4—1,Gádoros—Med­gyesbodzás 6—1. Mezöberény— Battonya 2—1, Füzesgyarmat— Szeghalom 1—2, Tótkomlós—Me- zokovácsháza 2—1. A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság állása: 1. Bcs. Agyag. 23 14 7 2 37-14 35 2. Mezöberény 23 14 2 7 47-30 30 3. Kondoros 23 11 7 5 38-21 29 4. Mezőhegyes 23 11 4 8 46-26 26 5. Mgy.-háza 23 9 8 6 38-28 26 6 Szeghalom 23 8 9 6 29-27 25 7. Csorvás 23 10 5 8 32-39 25 8. Sarkad 23 9 5 9 38-43 23 9. Bszt.-andrás 23 10 2 11 35-33 22 10. Mgy.-bodzás 23 9 3 11 38-41 21 11. Kétegyháza 23 9 3 11 28-37 21 12. Gádoros 23 8 4 11 36-38 20 13- F.-gyarmat 23 8 4 11 33-43 20 14. Battonya 23 7 4 12 24-35 18 15. Mk.-háza 23 5 5 13 27-43 15 16. Tótkomlós 23 4 4 15 20-48 12 Ifjúságiak 1. Bcs. Agyag. 23 20 2 1 64-11 42 2. Szeghalom 23 15 4 4 66-24 34 3. Sarkad 23 15 3 5 47-23 33 4. Battonya 23 13 4 6 50-31 30 5. Mezőhegyes 23 11 4 8 65-38 26 6. Mezöberény 23 11 2 10 42-33 24 7. Kondoros 23 9 6 8 43-44 24 8. F.-gyarmat 23 9 4 10 49-51 22 9. Gádoros 23 8 5 10 38-48 21 10. Bszt.-andrás 23 10­13 40-46 20 11. Tótkomlós 23 7 5 11 38-56 19 12. Mgy.-háza 23 6 6 11 38-53 18 13. Mk.-háza 23 7 4 12 30-46 18 14. Kétegyháza 23 6 4 13 36-50 16 15. Csorvás 23 4 5 14 26-48 13 16. Mgy.-bodzás 23 3 2 18 19-89 8 BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. PL: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: dr. Árpást Zoltán. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hfrlapkézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszék! Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. Szekszárd-Békéscsaba 4-3 (3-0)