Békés Megyei Népújság, 1968. szeptember (23. évfolyam, 205-229. szám)

1968-09-10 / 212. szám

19Ä szeptember IO. 7 Kedd Színvonalas a Ksmjátszegby Nagyon jól érez-ték magukat, nagyon jó benyomásokkal távoztak a XII. Dr. Komjátszeghy Endre tenisz-em­lékverseny résztvevői Gyuláról. A versenynek több mint 40 vidéki in­dulója volt, köztük a kétszeres Kos- sutli-díjas, debreceni dr, Bognár Re­zső és örökös bajnokunk, Gulyás István, Gulyásnak nagy «iker« volt' A gyulai verseny elismerése, hogy a kitűnő bajnok igen nagy mérvű el­foglaltsága ellenére is indult az em­lékversenyen, amelyet 400—450 néző tapsolt végig. küzdelmek emlékversenyen Eredmények. Férfi egyes. I. osztály: I. Gulyás (Ü. Dózsa), 2. Varga (D), 3. Homolya (D), Balázs (Bp. Spartacus), II. osztály: 1. Sipaki (D), 2. Fetus (Csepel), 3. Rapcsák (DEAG), Molnár (Bcs. VTSK). Férfi páros: 1. Gulyás, Varga (D), 2. Balázs, László (S), 3. Schmidt, Petus (Cs), Rapcsák, Baffy (DEAC). Ifjúsági: L László (S), 2. Molnár (Bcs. VTSK), 3. Becski (Gy. Lendület), Katona (Ózd). A díjakat dr. Hirmann József adta át. A kézilabda NB-ért Bp. Spartacus—Bcs. Kötött 12:6 (6:4). Női kézilabda. NB I. V: Haide. Kö­tött: Szabóné — Németh, Szegediné, Ajacsin, Czegle, Darabos, Tímár. Cse­re: Ilyes, Vaszkó, Virág, Orvos. A csabai csapat a Játékosam okban a tavalyi magyar bajnok ellen legjobb összeállításában kezdett, ugyanis ez­úttal Czegle is pályára lépett. A tex­tilesek az első percekben egyenrangú ellenfelek voltak. Tímár jól semlege­sítette a válogatott csapat irányító­ját, Markovicsnét. 2:2-nél Szegediné büntetőt hibázott, de még így is 3:3- ra állt a találkozó a 10. percben, ami­kor Czeglét szabálytalanul szerelték, s oly szerencsétlenül esett, hogy jobb kezének mutatóujja kificamodott. Két perc múlva Ancsin lőtt kapura, Homok gyomron vágta és hanyatt lökte a csabai játékost, aki úgy be­ütötte fejét a padlóba, hogy elájult és csak öf perc múlva tért magá­hoz. Czeglét és Ancsint a baleseti kórházba szállították, miközben — tovább folyt a mérkőzés. A csabai csapat egy idáig még hősiesen küz­dött, de két újabb büntető elhibá- zása után összeroppant. G: Ancsin 2, Virág, Darabos, Szegediné, Né­meth. Csepel—Bcs. Kötött 13:5 (4:2). Női kézilabda, NB I. V: Neményi. Kö­tött: Szabóné — Németh, Ancsin, Szegediné, Darabos, Vaszkó, Tímár. Csere: Orvos, Virág, Ilyés. Ezen a találkozón Ancsin vállalta a játé­kot, de előző napi sérülése miatt nem tudta igazi képességeit nyújtani. Czegle nem játszhatott, ugyanis ke­zére gipsz került, A csabai együttes ennek ellenére hosszú ideig jól tar­totta magát, de támadó játéka — fő- att — eredménytelen volt. Sorra ki­ként Szegediné indis zponáltsága mi­maradtak a legjobb helyzetek, két újabb büntetőt is elhibáztak, sorra eladták a labdát, így nagyarányú ve­reséget szenvedtek. G: Darabos 3, Vaszkó, Ilyés. * A tavaszi szezonban jól szereplő Bcs. Kötöttárugyár játékosaira — noha az edzéseket lankadatlan szorgalommal végzik — az őszi fordulóban nem lehet ráismerni. Sajnos, olyan problémák vetőd­nek fel minduntalan, amik ide­gessé teszik a kulcsembereket, s emiatt nem tudja a csapat igazi képességeit nyújtani. Amennyi­ben nem sikérü! néhány játékos személyi problémáját megoldani, az együttesre szomorú sors vár. A kiesés szempontjából döntő je­lentőségű BGSC, Győri ETO, Bp. Postás elleni találkozókig még egy hónap van, ezalatt rendezni lehet a fennálló és minduntalan felbukkanó kérdéseket, mert ha I ez nem történik meg, a megye- székhely csapata nem tud bent- | maradni az NB I-ben. í Debreceni Dózsa —Bcs. MÁV 30:3 ; (16:3). NB I/B férfi Kézilabda. Deb­recen, 1500 (!) néző. V: Tóth H. MÁV: Rácz — Szabó, Antal, István, Dukát, Suhajda, Bíró. Csere: Szelcsá- nyi, Radnai, Veress. Az augusztus 20-án felavatott bitumenes játékterű Dózsa-stadionban játszatták 1« a mérkőzést Amíg a csabai játékosok ismerkedtek a pályával, negyed óra elteltével H :3-ra ment el a Dózsa. A 40. percben már 22:3-ra vezetett a hazai csapat. A vasutasoknak ezen a találkozón csak fellángolásaik vol­tak. G: Szabó 3, Bíró, Radnai 2—2, Antal, Dukát. A mérkőzés eredménye híven tükrözi a látottakat. A csabai együttes képtelen volt magára találni a bitumenes játéktéren, az ellen a Dózsa ellen, amelyet ta­vasszal itthon legyőzött. A bitu­menen a labda gyorsabban pat- j tan, napsütésben jobban vissza­veri a fényt, és ez a játékosok látását nagyon zavarja. Persze i ilyen problémák csak azoknál ve­tődnek fel, akik nincsenek a bi­tumenes pályához hozzászokva. Ez ellen a nagyon tartalékos vas­utas csapat nem tudott mit ten­ni. A jövőre nézve azonban jó leszűrni a tapasztalatot. A békés­csabai kis stadionban is bitume­nes játékteret kell létesíteni, mert a D. Dózsa pályájával együtt az országban már több mint őtven- r« emelkedett a bitumenes ké­zilabda-pályák száma, s ha halad­ni akarunk, előbbre akarunk lép­ni, ebben is követnünk kell — az előttünk levőket. Oh. MEDOSZ—Kiskőrösi Vörös Me­teor 8:6 (5:4). Női kézilabda. NB II. | Orosháza, 100 néző. V: Czikkel. MEDOSZ: Horváth — Sonkolyos, Ré­ti, Árvái, Vincze, Ravasz, Benkő. Cse­re: Hegedűs, Farkas. Mindkét félidő­ben nagy küzdelem alakult ki. Az orosházi lányok lelkes és jó játékuk­kal végig tartani 'tudták 1—2 gólos előnyüket. A MEDOSZ minden já­tékosa dicséretet érdemel, különösen kitűnt Horváth, Árvái, Benkő, Vin­cze, Réti. G: Árvái 4, Benkő 2, Vin­cze, Sonkolyos. II Gyulai MEDOSZ Debrecenben győzte le a Vasutast Egy góllal nyert a Bcs. Előre — Öt döntetlen az NB Ill-ban Gyulai MEDOSZ-Debreceni VSC 1:0 (1:0) Debrecen, 3000 néző. V.: Losonczy. MEDOSZ: Csomós — Gúti, Szilágyi, Lovász, Szabó, Géczi, Mészáros, Vas­vári (Nagy F.), Boruzs, Himmer, Nagy J. Edző: Fábián Mihály. DVSC: Mé­nes — Magyar, Bellér, Varsányi, Nagy- kaposi, Heidrich, Német (Mózsa), j Ráczi, Zilahi, Vaczlavik, Szabói L. Edző: Sárosi László. A 9. percben a kirobbanó formában levő Boruzs re- I mekül ment el a bal oldalon és be­adását Vasvári a jobb sarokba fejelte, 1:0. A *7. percben — e«z volt az egye­düli debreceni „ziccer” —, Szabó lö­vését a kapufa mentette, nagy ka­varodás támadt, végül Vaczlavik két méterről fölé emelt. Ettől kezdve hiába játszott mezőny fölény ben a vasutas, a MEDOSZ-védelem mindent mentett. A 33. percben Mészáros szép cselek után, óriási helyzetben Mé­nes kezébe lőtt. Fordulás után i6 a DVSC támadott többet. A 78. perc­ben Csomós reflexmozdulattal ütötte ki Nagykaposi 4 m-ről küldött fe­jesét. — Fiúk, a mérkőzésen nincs veszte­nivalónk, ha taktikánk szívvel pá­rosul, az eredmény nem maradhat el — ezekkel a szavakkal küldte pá­lyára a MEDOSZ-t Fábián edző. A csapat, annak ellenére, hogy a DVSC 70 percen át ostromolta a gyulai ka­put, megérdemelten nyert idei leg­jobb játékával, sót, több gólhelyzete W Schneider (jobbról) a Bcs. Előre—Kecskemét mérkőzés egyetlen góljá­nak szerzője. MGM Debrecen 7:2, Sz. MÁV— Gold­berger 2:1, Jászberény—Pénzügyőr 4:2, SZVSE—Sz. Dózsa 2:1, Cegléd— D. Elektromos 3:2, Kiskunfélegyháza— Gázművek 1:1. A Keleti csoport állása 1. Bcs. Előre 19 11 4 4 36:10 26 2. KISTEXT 19 9 6 4 43:25 24 3. Cegléd 19 8 7 4 36:28 23 4. Debreceni VSC 19 19 2 7 29:27 22 5. Sz. MÁV 19 9 3 7 27:25 21 6. SZVSE 19 7 6 6 17:20 20 7. Sz. Dózsa 19 7 5 7 26:23 19 8. Jászberény 19 6 7 6 33:32 19 9. Pénzügyőr 19 8 2 9 31:26 18 10. Kiskun! élegyh. 19 6 6 7 34:23 18 11. Goldberger 19 6 5 8 27:32 17 12. Gázművek 19 5 7 7 29:39 17 13. MGM Debrecen 19 5 7 7 14:20 17 14. Gyulai MEDOSZ 19 6 5 8 17:25 17 15. Kecskemét 19 5 4 10 23:14 14 16. D. Elektromos 19 3 6 10 10:35 12 Mező herényi Spartacus—Orosházi Ká­Szilágyi „Janika” vasárnap dél­után sok-sok csabai szurkolónak mesélte el a DVSC legyőzésének titkát. volt, mint ellenfelének. Mindenki dicséretet érdemel a gyulai csapat­ból, de különösen Szabó (a mezőny legjobbja), valamint Csomós, Géczi, és Boruzs tett ki magáért. Des. Előre—Kecskeméti TE 1:0 (0:0) Békéscsaba, 3500 néző. V.: Horváth, j Előre: Tóth — Bertók, Láza, Szűcs, I Papp I. (Száraz), Kiss, Sülé, Németh, I Zahorán, Schneider, Batke. Edző: Pillér Sándor. Kecskemét: Molnár — Frankó, Fekete* Suhajda, Nagy, Pav- lovicz, Beregi, SaUai (Parádi), Szap­panos, Kiss Dinnyés. Edző: Lyka An­tal. Végig az Előre irányította a já­tékot. A csabai csapat óriási fölényét a 12:2-es szögletarány is mutatja. A 90 perc alatt jó néthány 100 százalékos gólhelyzet adódott a csabai csatárok előtt, azonban ezeket nem tudták ki­használni. A vendégcsapat alig Ju­tott a csabai kapu közelébe. A győz­tes gólt a 70. percben szerezte az Előre. Németh ügyesen futott el, éles beadását Schneider továbbította a há­lóba, 1:0. A hajrában egy-két alka­lommal Tóth kapusnak is akadt dol­ga. Végeredményben a hazai győzelem nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Szűcs, Sülé, Schneider, Zahorán, j ill. Molnár, Fekete, Szappanos, Kiss. További eredmények: KISTEXT— nizisi 0:0, Miezőberény, 1000 néző. V: Tóth dir. Mezőberény: Winter — Pikó, Hegedűs;, Oláh, Kovács, Hoffmann, Földesi; Soflymosi, Krcsmairik, Dne­nyovszká, Viglh (ökrös.). Edző: Kofa György. Orosháza: Üjj — Kárpáti, Fúsch, Harmati, Seűcs, Saabé, Kovács, Ruoz, Túri, ‘Haihipa, Zsuaika. Edző: Csonka Béla. A védekezésre berendez­kedett Kinizsi ügyes taktikával meg­érdemelte az egyik pontot. A Spairta- cus-csatárokmak egy énül eg többet kel­lett vállalniuk ahhoz. hogy megnyerjék a találkozót. Mindkét kapu előtt sok helyzet adódott, a<z 50. percben Zsuirká kapufát lőtt. Kitűnő j át ékvezetés. Jók: Winter, Hegedűs, Oláh, ökrös, ill Szűcs, Szabó, Zsurka, Túri. Bcs. VTSK—Mh. MEDOSZ 0:0. Bé­késcsaba, 1200 néző. V: Bálint. VTSK: Kerepeczikd — Sízairvas, Frankó, Bodó, Román, Mázán n, Sairkadá, Havasd (Rajki), Varga I, Mázén I, Neller. Edző: Dombóvári György. MEDOSZ: Dudaszeg — Erdélyi, Rizsányi, Fékete, Gábor, Kovács, Komlód!, Madácsi, Tóth, Borsos, Keresizt-es. Edző: K. Szabó János. Válrtocatoo mérkőzés. A 20. percben Borsos az üres kaipu fölé emelt. A 66. percben Neller lövését Du- dasizeg kiütötte, Sarkad! beadott, Ha­vasi a hálóba lőtt, de a játékvezető les címén nem ítélt gólt. Jók: Frankó, Bodó, Varga I, Neller, iffl. Rizsányi, Gábor, Kovács, Keresztes. Mezőkovácsházi Petőfi—Szarvas 1:0 (0:0). Mezőikovács-háiza, 700 néző. V*. WaHlüsch. Petőfi: Drágán — Bálvá­nyos, Gajdos, Bányik, Kenyeres, Sári, Csicsetty, Gábor, Budácsiik (Boné), Paisefc, Sezabó. Ed-ző: Perlaki Pál. Szarvas Huszár — Dóba, Magyar, Mi­hály, Krátki, Kerekes (Lelkes), Keller, Müller, Sezaiontai, Rosizik, Bruzniczfld. Edző: Ben esik Gyula. A Petőfi végig támadta a mérkőzést, a szarvasnak vé­dekezni kényszerültek. A «2. percben esett a győztes gOl. A W-oson betttt a sear vasi védők elrántották Paeekot. A játékvezető azonban a 16-osra vitte ki a labdáit. Bänyi'k szabadrúgását a®tán Pasek befejelte. 1:0. Jók: Bál­ványos, Bányik, Sári (a mezőny leg­jobbja), Huszár, Magyar, Mul­ler. Mezőhegyest Kinizsi—Sarkad! Kinirf zsi 0:0. Mezőhegyes, 300 néiző. V: Nagy.' Kinizsi: Harangozó — Kató, Gsete L Hemiző n, Bakad, Nagy I, Dúl, Kis® II, (Nagy H), Egri Varga, Csoizimási. Ed- zó: Otrok Mihály. Kinizsi: Erdélyi —■ Varga n, Juhász, Buráas, Gurzó, Nagy (BúzásQ, Molnár, Varga I, Poizojevioz, Kocsis, Kiss. Edző: Vasvári Péter. Az első főidőben Csizmás férjese érdemelt említést. A 47. percben Csizmás óriási helyzetben mellégurítotit, egy perc múlva Gurzó lőtt négy m-ről fölé. Szalvai SE—Kiskunhalasi MEDOSZ 5:2 (2:1). Kiskunhalas, 600 néző V: Tóth I. Szalvai: NeQGer — Molnár, Gaál, Koszta, Brakszatórisz, Kékesi, Medgyesi, Kiszely, Kraszni, Pálinkás, Pa.pp. Edző: Weiner Pál. MEDOSZ: Szalont©d (SafcahoO — Mészáros, Rádi, Juhász, Vas© (Csapiáros), Tóth I, Tóth n, Mészáros n, Csányi, Kocsi®, Ldpák. Edző: Viirágh István. A 25. percben Csányi labdáj át Ldpták a hálóba továb­bította. 0:1. A 411. percben Kiszely egyenlített. 1:1. Szünet előtt szögletből fejelt Gaál a kapuba. 2:1. Fordulás után Medgyesi, azután Lipák, majd a 76. percben Papp lőtt gólt. 4:2. A Szaí- vaá ötödik gólját Papp szerezte, mi­után Neller kivédett egy 1(1-esi. További eredmények: Kun Béla SE— Szentes 1:1. Hódmezővásárhely—SZAK 2:0. Szegedi Spartacus-—Kossuth SE 0:0. A Dél-keleti csoport állása 1. Szalvai SE 19 11 4 4 37:27 26 2, H. MEDOSZ 19 8 8 3 28:15 24 3. Mezökovácsh. 19 10 4 5 21:18 24 4. Kossuth SE 19 '8 7 4 25:13 23 5. Bcs. VTSK 19 8 6 5 26:18 22 6. Mező bérén y 19 8 5 6 23:20 21 7. Kun Béla SE 19 8 5 6 26:25 21 8. Sz. Spartacus 19 6 8 5 26:24 20 9. Mh. MEDOSZ 19 5 8 6 18:25 18 10. S. Kinizsi 19 5 7 7 22:20 17 11. Kh. MEDOSZ 19 5 6 8 18:21 16 12. Szegedi AK 19 5 6 8 20:25 19 13. Mh. Kinizsi 19 5 5 9 22:32 15 14. Szarvas SC 19 5 5 9 14:21 15 15. Oh. Kinizsi 19 5 4 10 18:24 14 16. Szentesi KMTE 19 3 6 10 17:32 12 Totóeredmények A totó 36. heti eredményei. Töröl- #a*xll21ll211xllx.A négy darab 13+1-es szelvényre 65 836, a 13 darab 13 találatosra 29 875, a 12-esekre 526, a ll-esekre 42, a tíze­sekre 12 forint nyeremény jut. Nyerjük meg a 2000 forintot! Szeptember 15-én kezdődik a Népújság 30 fordulós őszi rejtvénypályázata Vegyen részt ön is pályázatunkon, nyerhet! <