Békés Megyei Népújság, 1966. szeptember (21. évfolyam, 206-231. szám)

1966-09-14 / 217. szám

* 1966. szeptember 14. Félbeszakadt az Oh. Zrínyi—Mh. MEDOSZ mérkőzés — Győzött a Sarkadi Kinizsi Szarvason — Gólarányt javított a Mezőberény és az S. SZMSE — SARKADJ KINIZSI—SZARVASI SC 2:1 (0:1) Szarvas, 400 néző. V: Ragó. Sarkad: Erdélyi — Kovács, Juhász, Burázs, Zshák, Tctbai, Nagy, Varga, Hanikió, Kótai, Kocsis. Edző: Tamási Károly. Szarvas: Hévízi — Járó, Mihály, Bra- xatórisz, Patkós; Kellel’, Müller, Me­gyeri, Roszdk, Farkas, Burázs^ Edző: Bencéik: Gyula. Az első veszélyes tá­madást a Kinizsi vezette, de Járó fel­szabadított. A 20. percben Müller be­adását Roszik a bal sarokba lőtte, 0:1. Továbbra a Szarvas irányított, a vendégek nem tudtak kibontakozni. Az M. percben a Kinizsi jobbszárnya vezetett támadást, két szarvasi védő is késlekedett a közbelépéssel, így Nagy közeiről kiegyenlíthetett, 1:1. Ezut án le­vegőben lógott a szarvasi gól, de az 50. és a 61. percben Müller óriási helyzetben hibázott. A 81. per eben Varga lesről ugrott ki és a bal sarok­ba lőtt, 2:1. Vozár I partjelző jelezte az egyméteres lest, a szarvasiak til­takoztak, de Ragó játékvezető nem vcftt hajlandó kimenni partjelzőjéhez. Kár, hogy a feljebbjutás kérdésében döntő szerepet játszó mérkőzés ered­ményét ilyen súlyos játékvezetőd téve­dés befolyásolta. MEDGYESEGYHÁZA— TÓTKOMLÓS 2:1 (1:0) Tótkomlós, 500 néző. V: Farkas. Medgyesegyháza: Unyatinszki — Vá­lyú eh, HLástyik II; Varga I, Pete, Góg, Pugymer, Szabó, Mészár, Gábor, Var­ga II. Edző: Marosvölgyi Károly. Tót­komlós: Ráimovszlki — Szabó, Miklós, Pólyáik, Majoros1, Paulák, Gyivicsán, Nagy, Tetlják, Bugyinszkti, Magna, Ed­ző: Matejdesz Jenő. A vendégek me- zőnyfölénye a 1®. percben érett góllá Pete 20 méteres lövésével. A hazad csa­tárok erőtlenek voltak. Fordulás után feljavult a komlósd együttes és az 50. percben Bugyinszki szögletét Majoros előrevetődve fejelte a hálóba. A 77. percben szabadrúgás után késlekedtek a hazai védők és Mészár közelről a hálóba kotorta a labdát. Egyenlíthe­tett volna a hajrában a komlósd csa­pat, de két helyzetet elügyetlenked­tek csatárai. BÉKÉS—BATTONYA 2:1 (2:1) Békés, 700 néző. V: Győri. Békés: Jenei — Püski, Czakó, Balogh I, Nagy, Ftífcó I, B. Kovács, Sajtos, Pikó H, Tuska, Méhes. Edző: Perdi József. Battonya: Szítás — Major, Kopcsák, Armán1, Farkas, Balogh I, Bulik, Nyí­rna, Bedő, Csizmadia, Balogh III. Ed­ző: Gzüráki József. Az első 20 percben remek dolgokat produkáltak a ha­zaiak. A második percben Méhes lö­vése Máj orról pattant a hálóba, majd a 20. percben ismét Méhes lövése kö­tött ki a kapuban. A battonyaiak Be­dő 30 méteres lövésével — Jenei nagy hibájából — szépítettek. Ebben a já­tékrészben még két békési helyzet maradt ki. Szünet után a sérült Pikó I már csak statisztált. A sportszerű mérkőzés helyzetaránya 8:3 volt a Bé­kés javára. Nyilatkozatok: Perdi Jó­zsef: Nagy küzdelemben megérdemel­tük! Sajnos, megint csak tíz ember­rel játszottunk. Cziráki József: A Bé­kés rászolgált a győzelemre, lelkeseb­bek voltak, helyzetet is többet dolgoz­tak ki. Pikó remek játékos. Gratulálok: a játékához. Győri remekül vezetett. MEZŐBERÉNY—VÉGEGYHÁZA 6:1 (2:1) Végegyháza, 100 néző. V: Megyeri.- Mezőberény: Winter — Botyánszki, Buczkó, Kohut H, Kovács, Hoffmann, Zolnaá, Szenteszki. Kohut I, Vrbovsz- ki. Hegedűs, Edző: Weigert Ádám. Végegyháza: Tvinics — Csurár, Mikula II, Pékár, Kerekes. Kemény, Bucsek n, Bucsek I, Szedlacsek. Engerhaldt, Boss Hl. Edző: Farkas Péter. Régen látott olyan színvonalas játékot a végegy házi közönség, mint a mérkőzés első félidejében. A 30. percben Zolnaá szer­zett vezetést, amit három perc múlva egyenlített a Végegyháza; Szedlacsek nyes. A második félidőben a hazaiak küzdöttek az egyenlítésért, mégis újabb herényi gól következett. Hoff­mann távoli lövését Ivainics elnézte. Ettől kezdve az idegeskedő, veszekedő hazaiak feladták a küzdelmet és a mezőberényiek — Jí> benyomást keltve ki, Varga, Nyilas, Kiss, Domokos, Szén drei. Edző: Pütnoki Elemér. Már a 4. percben gólt lőtt Okos, 1:0. Vas­utas mezőnyfölény után a 42. percben Belanka ért el újabb gólt szabadrú­gásból, 2:0. Szünet után jobban kezd­tek a vendégek és Bélteki szépített. Belanka szabadrúgása a gyomai kapuban. Ez volt a Bcs. MÁV második gólja. — Szenteszki, Winter, Kohut I góljá­val nyertek. A hazai nézők megálla-: pították, hogy a nagyarányú vereség elkerülhető lett volna, ha néhány já­tékosuk sportszerűbben készül a ta­lálkozóra. El kell határozniuk ezek­nek a játékosoknak azt, hogy végre lemondanak egyéni. érdekeikről a csa­pat, a sportszerető közönség kedvéért. SARKADI SZMSE—BÉKÉS- SZENTANDRÁS 5:1 (2:0) Sarkad, 500 né&ő. V: Lajkó. SZMSE: Illyés — Sajti I, Boros, Boldogh, Var­ga, Kovács, Kiss, Sopronyi, Fábián I. Mikes. Fábián II. Edző: Csjernyik András. Békésszentandrás: Patkós — Balogh, Szalai. Major, Kiss, Toma- nyiczka. Bagi, Gyulai II, Tóth, Faze­kas. Gyulai I. Edző: Major Imre. A sarkadiak nagy erővel támadtak, szin­te kapujukhoz szegezték a szentamd- rásiakat. A 6. percben Mikes, a 6. perc­ben Fábián I lőtt a hálóba. Szünet után is tovább tartott a sarkadnak tá­madókedve, de a sok helyzet közül csak Fábián I, Mikes és Fábián n ér­tékesített egyet-egyet. Az utolsó pilla­natokban Gyulai I szépített. MEZÖHEGYESI MEDOSZ— OROSHÁZI ZRÍNYI 3:1 (2:1) félbeszakadt Orosháza, 100 néző. V: Csáki. MEDOSZ: Sárközi — Erdei, Rázsányi, Fekete, Kovács, Csordás, Császár, Ba­logh, Keresztesi, Madácsi, Borsos. Ed­ző: Szabó Józsiéi. Zrínyi: Plesovszki — Király, Sárkány, Vámosi, Felföldi, Harmati. Botyánszki, Sipos, Buzma,- Heller, Bukta. Edző: Páli Sándor. Már a második percben Buzma volt eredményes, 0:1. A 24. percben Balogh egyenlített, 1:1, és ezután egyre veszé­lyesebben támadott a vendégcsapat. A 44. percben Borsos a left vitató védők mellett megszerezte a vezetést, 2:1. Szünet után sok volt a tisztátalan sze­relés mindkét oldalon. Az 50. percben Balogh a 16-osról kapura perdítette a labdát, amely a kint álló Plesovszitói mellett a hálóba jutott 3:1. A 60. perc­ben a partra jutott labdát Király, a Zrínyi jobbhátvédje a játékvezető felé dobta. A labda Csáki arcát érte. aki lefújta a mérkőzést. A találkozót egyébként a jobb csatársorral rendel­kező MEDOSZ valószínűleg megnyerte volna, bár a Zrínyi lelkesen ellen­állt. A kedélyeket felborzolta egy-két alkalommal a játékvezető működése, aki a szabálytalan szerelések meg­ítélésénél nem mindig volt következe­tes. BCS. MÁV—Gyoma 3:1 (2:0) Békéscsaba, 400 néző. V: Horváth. MÁV: Hartmann — Nemesi, Gaál I, Tari. Gyurkó I, Gaál m, Varga, Ti­lövésébe Buczkó rosszul nyúlt bele, s a már. Reinholcz. Okos, Belanka. Ed- róla vágódott a hálóba a labda. Szü-ílző: Andó Tamás. Gyoma: Kovács —» net okvit még Szenteszki volt eredmé- Bélteki, Gonda, Vatai, Gaál, Jánovsz­Fotó: Baranyái 2:1. Változatos játék után a 84. perc­ben az előrehúzódott Tari talált a há­lóba, 3:1. A gól után Bélteki megsér­tette a játékvezetőt, amiért a kiállítás sorsára jutott. TOVÁBBI eredmények Kondoros—Szeghalom 2:2. Ifjúságiak: MÁV—Gyoma 2:0, Tótkomlós1—Med- gyes 3:1, S. Kinizsi—Szarvas 5:3, Zrí­nyi—Mezőhegyes 0:5, Végegyháza— Mezőberény 0:1. S. SZMSE—Békés- szentandirás 2a, Békés—Battonya 1:2, Kondoros—Szeghalom 2:0. A tartalékbajnoksAgért Gyulai MEDOSZ—Oh.. Kinizsi 0:3 (0:1). Ifi: Gy. MEDOSZ—O. Klinizai 1:5. A HÉT VÁLOGATOTTJA Winter (Mezőberény) — Sajti I (S. SZMSE). Gaál 1 (Bcs. MÁV), Kohut H (Mezőberény), Kerekes (Végegy­háza). Kovát» (S. SZMSE), Pugymer (Medgyes), Szenteszki (Mezőberény), Pikó II (Békés). Madácsi (Mezőhegyes), Méhes (Békés). A TARTALÉKCSAPAT Rimovsr.k.1 (Tótkomlós) — Balogh (Békésszentandrás), Boros (S. SZMSE), Major (Battonya). Kovács (Mezőbe­rény), Balogh 1 (Battonya), Zotavai (Mezőberény), Sopronyi (S. SZMSE), Buzma (Zrínyi), Mikes (S. SZMSE), Boros (Mezőhegyes). A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Sarkadi K. 21 14 3 4 52:20 31 2. Mezőberény 21 12 6 3 58:12 30 3. Medgyesegyháza 21 12 6 3 41:18 30 4. Szarvas 21 11 4 6 36:15 26 5. Bcs. MÁV 21 13 — 8 65:33 26 6. Mh. MEDOSZ 20 11 3 6 42:22 25 7 Szeghalom 2S1 10 5 6 52:35 25 8. Battonya 21 8 8 5 25:28 24 9. Gyoma 21 9 4 8 37:29 22 10. Békés 21 7 3 11 25:51 17 11. Tótkomlós 21 6 5 10 25:51 17 12. S. SZMSE 21 5 5 11 24:3"? 15 13. Oh. Zrínyi 19 7 1 11 34:50 15 14. Kondoros 20 4 6 10 21:45 14 15. Végegyháza 21 4 1 16 27:87 9 16. Bé késszentandr. 21 2 2 17 22:75 6 A félbeszakadt Mh. MEDOSZ—Oh. Zrínyi mérkőzés eredményét nem szá­mítottuk be. AZ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Bcs. MÁV 21 18 2 1 59:20 38 2. Mezőberény 21 11 5 5 57:25 27 3. Medgyesegyháza 21 12 2 7 70:27 26 4. Szeghalom 21 12 2 7 59:31 26 5. Sark. Kinizsi 21 11 3 7 40:32 25 6. Tótkomlós 21 40 4 7 45:40 24 7. Battonya 21 8 7 6 40:29 23 8. Kondoros 20 10 3 7 32:27 23 9. Békés 21 8 6 7 52:33 22 10. Mezőhegyes 21 7 8 6 45:39 22 11. Oh. Zrínyi 20 8 4 8 28:40 20 12. Gyoma 21 7 2 12 41:39 16 13. B. -szentandrás 21 7 1 13 22:48 15 14. Szarvas 21 4 3 14 16:50 11 15. Végegyháza 21 3 3 15 16:55 9 16. Sarkadi SZMSE 21 2 3 16 12:94 7 Szerda Megyénk labdarúgó-szakosztályai a vietnami nép megsegítéséért A Békéscsabai Agyagipar MTE, valamint a Békéscsabai VTSK labdarúgó szakosztályai felhívják megyénk sportolóit, hogy dolgozó társadalmunk különböző rétegei­nek megmozdulásaihoz hason­lóan, vegyék ki részüket a viet­nami nép támogatásából. A két klub/felhívását, amelyet a megyei LASZ elnöksége is egyértelműen támogat, ezúton közöljük. A szolidaritási akcióval kapcso­latban felkéri a két szakosztály vezetősége sportköreinket a moz­galom sikeres lebonyolítására. Ügy gondoljuk, hogy sportköreink és sportolóink átérzik az ügy je­lentőségét, egyetértenek a Bcs. AMTE és a Bcs. VTSK felhívásá­val és mindent elkövetnek annak érdekében, hogy a kezdeményezés eredményes legyen és a maguk szerény lehetőségeivel hozzájárul­janak a vietnami nép hősi harcá­nak támogatásához. Az erre a célra felajánlott és beküldött összeget a klubok csekk­lapon az MTS megyei tanácsának 173 805-ös folyószámlájára 'fizet­hetik be. A lapon az „összeg ren­deltetése” rovatba a „Vietnam” jelzés írandó be. A csefeklapokat a két szakosztály felhívásával együtt a napokban kapják meg a klubok. Értesülésünk szerint a Bcs. VTSK 200, a Bcs. AMTE 200 fo­rinttal járult hozzá a szolidaritási akció sikeréhez. Ezentúl lapunk szerdai számában közöljük a gyűj­tés eredményeit. A Bp- Vasas labdarúgói Mezőhegyesen Üjabb MNK-mérkőzésekre ke­rül sor ma délután. A legjobb 32 csapat között találkozik a Mező­hegyes! MEDOSZ együttese a ma­gyar bajnokkal, a Vasas együtte­sével. A budapesti piros-kékek leg­jobb összeállításukban szerepel­nek. A 15 órakor kezdődő talál­kozó iránt óriási érdeklődés nyil­vánul meg nemcsak Mezőhegye­sen, hanem az egész kovácsházi járásban is. Harmincnégy csabai úszó a gyermekseregszemlén A területi gyermek úszósereg­szemle 4. fordulóján, Hódmező­vásárhelyen a csabai apróságok újból sikeresen szerepelitek, 34 ta­gú csapatuk hat első, hat máso­dik és nyolc harmadik helyezést ért el. Érdemes megemlíteni, hogy a három megyében (Szolnok, Csongrád, Békés) működő szak­osztályok közül egyik sem ren­delkezik — a SZEAC-on kívül — annyi aprósággal, mint a Bcs. Kötöttárugyár. A csabaiak tíz szakosztály közül az eddigi négy forduló alapján az előkelő má­sodik helyen állnak, hatalmas előnnyel a harmadik helyezett , előtt. A seregszemle utolsó fordulójá­ra Békéscsabán kerül sor. Öröm­mel újságolták a textiles vezetők, hogy itt már 45—50 kis lurkóval képviseltetik magukat. Eredmények. Leányok: 50 mell (1958): 1. Gabnai 56,7, 5. Guba 1.11. 50 mell (1956):. 1. Gáspár 47,3, 3. Csepregi 49. 50 mell (1955): 1. Judik 45,6, 3. Czebe 46,5, 4. Lakatos 49. 50 gyors (1958): 3. Gabnai 1.02. 50 gyors (1956): 2. Gáspár 44.1, 3. Barnácz 45,2. 50 gyors (1955): 2. Duna 41,7. 50 hát (1956): 2. Barnácz 55,1. 50 pillangó (1955): 3. Lakatos 55,2. 4x50 gyorsváltó (1957—58): 1. Békés­csaba (Medovarszki, Juhász, Sza­bó, Gabnai) 4:38.2. 4x50 gyorsvál­tó (1955—1956): 1. Békéscsaba (Barnácz, Arany Tóth, Czebe, Ju­dik) 3:22.2. 4x50 vegyesváltó (1955—1956): 3. Békéscsaba (Duna, Judik, Lakatos, Gáspár) 3:30. Fiúk: 50 mell (1956): 1. Balázs 45,8, 4. Szécsi 47. 50 mell (1955): 2. Mázán 46,2. 50 hát (1956): 2. Csatári 50.7, 50 hát (1955): 3. Ri- cza 48,2, 50 pillangó (1956): 3. Ba­lázs 57. 4x50 vegyesváltó (1955— 1956): 2. Békéscsaba (Csatári, Má­zán, Balázs, Ricza) 3:17,4. 4x50 gyorsváltó (1955—1956): 4. Békés­csaba (Zsuzsa, Román, Czebe, Szécsi) 3:11 másodperccel. Ipari tanulónak JELENTKEZHETNEK 15—17 ÉVES FIÚK ács- és állványozószakmára Kollégiumi elhelyezést biztosítunk. Beiratkozás még három napig. A jelentkezők hozzák magukkal iskolai bizonyítványukat és 50,— Pt beiratkozási díjat. MÜ. M. 607. SZ. SZAKMUNKÁSKÉPZŐ-INTÉZET, Kecskemét, Kálvin tér 1. (Ö-koUégium, I. emelet.) 60179