Petőfi Népe, 2009. április (64. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-20 / 92. szám

PETŐFI NÉPE - 2009. ÁPRILIS 20., HÉTFŐ SPORT A halasiak akartak és küzdöttek labdarúgás akker tüzép megye i. Nagy Zsolt, a benei kapus egy hazai pontot mentett A mérkőzés előtti napon Ozsváth Ferenc, a hazai­ak edzője azt mondta: ha a legjobb összeállításban tudnak pályára lépni, ak­kor megörvendeztethetik szurkolóikat. Az edző kí­vánsága bejött, a szurko­lók mégsem örülhettek. Szentirmay Tamás Aki figyelemmel kíséri a honi labdarúgást, annak több játékos neve is ismerős a hazai csapat összeállításában. Közülük töb­ben a legmagasabb osztályban játszottak. Ilyen szempontból a mérleg nyelve mindenképpen a ladánybeneiek felé billent. Kérdés csupán, hogy elég-e a rutin ahhoz, hogy alsóbb osztályú csapatban komolyan vegyék a játékot. A találkozó egy hazai fejessel indult, de gól nem lett belőle. A beneiek mezőny­ben sokkal többet birtokolták a labdát, ám igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani, mert a halasiak jól őrizték a veszélyes Percről percre 35. PERC: Sebők bal oldalról be­adott labdáját Hornyák hat méterről fölé rúgta. 40. PERC: Pajlovics jó labdát kapott a bal oldalon, már csak Nagy Zsolt­tal állt szemben, de a kapus fel­szedte előle a labdát. 51. PERC: Lázár szabadrúgását a léc alól ütötte ki Cs. Kovács. 53. PERC: Pajlovics Czifrákhoz passzolt, akinek közeli lövését Nagy Zs. szögletre ütötte. 70. PERC: Czifrák a félpálya köze­péről egyedül vezethette kapura a labdát, de Nagy Zs. hárított. hazai csatárokat. Fél óra eltelté­vel már ők is bátrabban támad­tak, és Nagy Zsoltnak többször is meg kellett mutatnia, hogy még mindig kiváló hálóőr. A második játékrész elején Cs. Kovács is bizonyított a kapuban. Ahogy teltek a percek, úgy lettek egyre idegesebbek a hazai játé­kosok. Ebben az időszakban a já­tékvezető sárga lapokkal próbál­ta mind a két fél játékát nyugtat­ni. A halasiak egyre jobban ma­gukra találtak, és több gólhely­zetet is kialakítottak. Nagy Zsolt tudására ezúttal is több alkalom­mal szükség volt. A hazaiak já­téka görcsössé vált, míg a vendé­gek igyekeztek kibekkelni a még hátralévő időt. Sikerült! A gól nélküli találkozó ellené­re jó mérkőzést láthattak a né­zők, bár a hazai szurkolók bizto­san másképpen vélekednek, mi­vel nem győztek kedvenceik. A tapasztalt ladánybeneiek többet egyénieskedtek, s ez nem veze­tett jóra. A vendégek nagy akarással küzdöttek, és megérdemelten szerezték meg az egy pontot. ozsváth FERENC: - A mezőny­ben többet birtokoltuk a lab­dát, akadtak helyzeteink, de az ellenfelünknek is, és talán nagyobbak, mint nekünk. Gratulálok a Halasnak, jól ol­dották meg a feladatukat. A ladánybenei Lázár Mátyás (balra) csapata irányítója volt. Felvételünkön Kárász Zsolt próbálja szerelni Ladánvbene - Kiskunhalas 0-0 Ladánybene: Kiskunhalas: NagyZs. Barna Hornyák (Baranyi) Guttyán (Ozsváth) NagyN. Kislőrincz Virág Lázár (Miskei) Strasszer Kenesei Sebők (András) Játékosedző: Ozsváth Ferenc Cs. Kovács Szakács Rencsár Ábrahám Kárász(Szűcs) Balkó Pajlovics Czifrák (Popán) Mészáros Brindza (Gieszinger) Csáki Játékosedző: Czifrák András Ladánybene, 150 néző. Vezette: Horváth Z. (Serdült, Atyánszky). Sárga lap: Nagy N., Kenesei, Sebők, Baranyi, ill. Szakács, Ábra­hám, Pajlovics, Mészáros. Kitűnt: NagyZs., Barna, ill. Balkó, Rencsár, Szakács, Ábra­hám. Ifjúsági eredmény: 7-0. Tiszakécske - Kiskőrös 0-4 (0-1) Kiskörös: Tiszakécske: Bállá Forgó Sáfrány (Horváth) Ország Őze Kass(Lukács) Bagi Mérész Tapodi Habony Tóth (Kiss) Edző: Szatmári János Mlinko Pál Aszódi Mokrickij Rózsa (Kriskó) Somlyai (Schiszler) Pecznyik (Suba) Fekete Füleki Sárközi Markó Edző: Szlovák László Tiszakécske, 100 néző. Vezette: Eke (Szöl- lősi, Csákó). Gól: Fekete 2, Markó, Suba. Sárga lap:Bagi. Kitűnt: Őze, Bagi, Tapodi, Balia, ill. Fekete, Mokrickij, Aszódi, Somlyai. Ifijúsági eredmény: 0-5. Solt - Bácsalmás 5-2 (2-01 Solt Tüskés Molnár (Salamon) Márics Horváth Berényi (Prókai) Nagy TóthZs. Unyi (Török) Tóth A. Vajda Sallai (Turcsik) Edző: Boldoczki Sándor Bácsalmás: Géczi Zaric Börsze Józsa Berényi Rudics Snyehola Barcsán E. Barcsán G. Szűcs Mantz (Eckert) Edző: Florin Nenad Solt, 150 néző. Vezette: Suba Z. (Zsebő, Bel­la). Gól: Tóth A. 2, Sallai, Tóth Zs, Török, ill. Rudics 2. Sárga lap: Berényi, Horváth, ill. Józsa, Szűcs, Barcsán E. Kitűnt: Tóth A., Tö­rök, Tóth Zs., Nagy, ill. Rudics, Barcsán G., Józsa. Ifjúsági eredmény: 3-1. 76. PERC: Kenesei 14 méteres lö­vését bravúrral védte Cs. Kovács. Akker Tüzép megye 1. osztály 1. Kunszállás 21 13 5 3 48-21 44 2. Soltvadkert 20 13 3 4 38-14 42 3. Kiskőrös 21 10 9 2 36-17 39 4. Kalocsa 21 11 6 4 43-26 39 5. Ladánybene 20 9 7 4 42-30 34 6. Tompa 21 10 3 8 30-23 33 7. Harta 21 9 5 7 52-35 32 8. Solt 21 8 5 8 30-29 29 9. Kiskunhalas 20 8 4 8 33-31 28 10. Bácsalmás 20 7 5 8 24-30 26 11. Kerekegyh. 20 5 3 12 24-38 18 12. Dusnok 20 4 6 10 23-49 18 13. Akasztó 21 4 5 12 31-45 17 14. N.nádudv. 20 4 3 13 30-52 15 15. Tiszakécske 21 3 3 15 19-63 12 Szabadnapos: Dusnok czifrák andrás: - Nem ját­szottunk alárendelt szerepet, sőt gólokkal kellett volna nyernünk a mérkőzést, mert nekünk voltak ziccereink, me­lyek sajnos kimaradtak. Meg­tettünk mindent, az egy pont­tal elégedett vagyok. Kalocsa - Harta 3-1 (0-1) Akasztó - Soltvadkert 1-4 (1-0) Kunszállás ­Tomna 2-0 (1-0) Kerekegyh. - N. nádudvar 2-1 (0-0) Kalocsa: Harta: Akasztó: Soltvadkert Kunszállás: Tompa: Kerekegyháza: Nemesnádudvar: Dávid Badó Németh Zs. Hatvani Bánó Zsembery Kása László N. Répási Bálint Németh Á. Korsós Zs. Juhász (Térjék) Bálint Szabó (Nagy Z.) Kovács G. Barna Czigler Lehota Hirsch (Fazekas) Kádár Raicelric Gyenes(Szécsényi) Barta Mácsai (Varga) Ispán (Lázár) NagyF. Szarka Fekete Kovács M. Pálinkás Gojtán T. (Kossá) Farkas T. (Kovács L) Ivancsán Juhász T. Marton (Gál) Borbás (Kertész G.) Mezedi Hugyecz Báló Balogh Szabadi (Supka B.) Kelemen Vincze Szabó K Juhász Vinter Z. FarkasZ. Csehi Meggyes Papp Rádi Horváth T. Virág Szahler(Melhar) Tóbiás (Naftz) Duzmath Supka S. (Varga) Tóth Á. Bertus Tumbacz (Pálfi) Árva Kertész (Mezőfi) Klupács (Frei) Koch Supka R. (Holczimmer) Koleszárik Lukács Kocsis Harsányi Bállá Lisztmaier (Gutman) Antal (JudákÁ.) Gillich Szabó T. (Pataki) Béleczki Bagó (Nagy G.) Keszthelyi Szabó T. ifj. Csehi Frenkó Török (Szamosi) PöszmetZs. Fenyvesi (Szilvási) Polgár (Bokor) Szigl Edző: Edző: JudákZ. Kirschner(SzabóA.) Edző: Edző: Szakmai igazgató: Edző: Márton Zsolt Sümegi József Edző: Edző: Kertész Gábor Zorán Kuntics Márton Pál Gojtán István Kalocsa, 300 néző. Vezette: Hegyesi (Kúti, Újvári Gábor Kis Péter Kerekegyháza, 200 néző. Vezette: Pocsai Orosz). Gól: Tóbiás, FarkasZ. Balia, ill. ifj. Akasztó, 250 néző. Vezette: Körösi (Fülöp Já­Kunszállás, 300 nezo. Vezette: Berki (Babel, (Kollár, ifj. Péter Szabó). Gól: Árva 2, ill. Szigl. Csehi. Sárga lap: Mácsai, Kovács, Frei, ill. nos, Barta). Gól: Antal, ill. Kirchner 2, Mar­Ártim). Gól: Kádár, Fekete. Sárga lap: Pataki, Sárga lap: Gyenes, Bagó, ill Gojtán, Vinter. Szabadi. Piros lap: Duzmath. Kitűnt: Barna, ton, Gillich. Sárga lap: Lehota, ill. Török. Ki­ill. Tumbacz, Lukács. Kitűnt: Kádár, Fekete, Kitűnt: Árva, Hugyecz, Kocsis, ill Szigl, Szabó, FarkasZ., Kovács, ill. ifj. Csehi. tűnt: Gillich, Kirchner, Szamosi, Kelemen. Vincze, ill. Szabó, Béleczki, Fenyvesi. Harsányi. Ifjúsági eredmény: 4-3 Ifjúsági eredmény: 2­1. Ifjúsági eredmény: 2-3. Ifjúsági eredmény: 1­1. Egyre inkább a kiesés felé közelít a Kiskunfélegyháza labdarúgás, nb in. alföld csoport A meccs utolsó tíz percében két büntető is volt a KTE-fakó mérkőzésén A szervezettebben játszó mono- ri csapat megérdemelten nyert Félegyházán. Az Izsák Újbudán szenvedett vereséget. A KTE- fakó kétszer is hátrányból állt fel, a végén egy pontnak örül­hetett. KISKUNFÉLEGYHÁZA-MONOR 1- 2 (o-i). Kiskunfélegyháza, 150 néző. Vezette: Fajkusz. Kiskunfélegyházi HTK: Bor­bély - Nemes (Rostás), Valko- vics, Cseke, Kerekes (Fricska), Czibolya, Keller, Katona, Szalai (Szabó A.), Drozdik, Tóth. Edző: Lódi László. Gól: Drozdik a 90., illetve Bok­ros a 44., Simon az 58. percben. ÚJBUDA TC-IZSÁKI SÁRFEHÉR SE 2- 0 (1-0) Űjbuda, 50 néző. Vezette: Mihálik. Izsák: Házi - Ferenc, Garaci, Valkai, Pap Sz. - Szabó P. (Dür- gő), Márton, Suknovics, Bakos (Nagy V.) - Balog F., Parti. Edző: Gréczi Gábor. Kiállítva: Ferenc a 7., Tóth P. a 60. percben. A hetedik percben jártak a csapatok, amikor Ferenc vissza­húzással akadályozta meg, hogy a hazaiak csatára elmenjen mel­lette és tiszta gólhelyzetbe ke­rüljön. Mihálik sporttárs a ven­dég védőt piros lappal „jutal­mazta”. A korai kiállítást köve­tően kontrákra apellált a Sárfe­hér, el is jutott többször az újbudai kapuig. Az utolsó pasz­szaikba azonban rendre hiba csúszott, így nem tudtak igazi ziccereket kialakítani. De nagy helyzetbe a hazaiak sem kerül­tek, a vezető találatuk sem abból született a 38. percben: Tóth Pé­ter 14 méterről kapura lőtt, a labda az egyik védőn megpat­tant, és Házit becsapva a bal sa­rokban landolt, 1 -0. A szünetet követően egyre inkább kijött az emberhátrány okozta fáradtság Gréczi Gábor legénységén. Az 53. percben egy kontra támadás után Hajdú kilépett a rosszul he­lyezkedő védők közül, és 17 mé­terről a kifutó Házi mellett a bal sarokba gurított, 2-0. Fél órával a meccs vége előtt egyenlő lett a két csapat létszáma - Tóth Péter megütötte Dürgőt, ezért piros la­pot kapott -, de innentől kezdve is csak meddő mezőnyfölényre futotta az Izsáktól. KECSKEMÉTI TE ll-OROSHÁZA 3-3 (1-2) Kecskemét, 250 néző. Vezette: Selmeczi. KTEII: Velimirovics (Rácz J.) - Pelicsics, Gyagya, Urbán, Borsos, Bagi I., Ábel Zs., Hegedűs Á., Szi­lágyi (Kiss L.), Litsingi, Máté (Nagy A.). Edző: Szabó István. A 25. percben már 0-2 állt az eredményjelzőn. Az első ne­gyedóra végén Juhász Norbert 20 méterről a hazai kapu jobb oldalába lőtte a labdát, 0-1. Majd 10 perccel később a mély­ségből indított Baranyai 20 mé­terről a kifutó Mitrovics felett a kapu közepébe emelt, 0-2. A kontrákra játszó orosháziak len­dületét a 35. percben sikerült a kecskemétieknek megállítani­uk: Szilágyi, Máté és Ábel hoz­ta sakk-matt helyzetbe az ellen­fél védőit, majd Ábel az üres ka­puba passzolta a labdát, 1 -2. A 69. percben Ábel indította Li- tsingit, aki a jobbösszekötő he­lyéről kilőtte a hosszú sarkot, 2-2. A találkozó utolsó tíz percé­re két tizenegyes is jutott. A ven­dégekét Kerepeczki (2-3) a ha­zaiakét Gyagya értékesítette, be­állítva a 3-3-as végeredményt. További eredmények: Algyő- Hódmezővásárhely 1-2, Szol­noki Spartacus-Érd 1-0, Jász­apáti-Tisza Volán 1-1, Bp. Hon­véd IL.-Budafok 3-0, Da- bas-Gyula 3-1. Labdarúgó NB III. Alföld csoport 1. KTE II. 22 14 2 6 57-27 44 2. Szolnok 22 13 5 4 44-22 44 3. Honvéd II. 22 13 4 5 51-20 43 4. Budafok 22 13 3 6 36-21 42 5. Hódmezővh .22 12 4 6 38-29 40 6. Érdi VSE 22 12 3 7 34-24 39 7. Algyő 21 11 5 5 44-26 38 8. Orosháza 22 10 6 6 44-33 36 9. Dabas 22 8 4 10 37-40 28 10. Gyula 21 8 3 10 37-35 27 11. Tisza Volán 22 7 4 11 31-37 25 12. Izsák 22 7 2 13 27-40 23 13. Monori SE 22 7 2 13 28-54 23 14. Újbuda TC 22 5 4 13 33-62 19 15. Kkfházi HTK 22 4 3 15 18-52 15 16. Jászapáti 22 2 4 16 10-47 10