Petőfi Népe, 2009. április (64. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-20 / 92. szám

14 SPORT PETŐFI NÉPE - 2009. ÁPRILIS 20., HÉTFŐ Tízezernél több szurkoló figyelte a magyar csodaló, Overdose sikerét Univer: a játéknak vége kosárlabda Levitézlett csapat még búcsúzni sem tud szépen A Győr kiverte a nyolcszoros BL-győztes Hypót, és döntőbe jutott Overdose, a magyar csodaló a vá­rakozásoknak megfelelően ha­talmas fölénnyel nyerte meg a Kincsem Parkban vasárnap ren­dezett Nagydíjat, ezzel 12. ver­senye után is veretlen. Overdose - hátán a világ leg­jobb zsokéjának tartott, belga születésű, de francia engedéllyel versenyző Christophe Soumil- lonnal - végig vezetve, hat ló­hossz előnnyel győzött a hétmil­lió forint összdíjazású 1000 mé­teres galoppversenyen. A magyar lóversenyzés törté­netének egyik legnagyszerűbb napja volt Overdose harmadik és vélhetően utolsó hazai futása. Évtizedek, leginkább a legendás Imperial versenyzése óta nem volt ekkora tömeg a Kincsem Parkban, még a korlátokról is lógtak az emberek. A főszereplő május 4-én utazik Angliába, ahol júliusig 4 verseny vár rá. ■ A Ferencvárost is elporolták a női kosárlabdázók Második mérkőzését is meg­nyerte a másodosztályú női ko­sárlabda-bajnokság élcsoportjá­nak rájátszásában a Kecskemé­ti KC együttese. Tóth Viktor ta­nítványai ezúttal a MAFC-NTE Ferencváros gárdáját verték ha­zai környezetben 68-61-re (18-14,19-19,11-12, 20-16). A szép eredmény küzdelmes mér­kőzésen született meg, Tóth Edit és Radies Anna játszott jól. ■ A végére kijött a két csapat közti különbség Előre hozott bajnokit játszott a Kiskőrös KSK hétvégén a férfi kézilabda NB I/B-ben: Miskol­con léptek pályára és 36-24-re (17-12) kikaptak a házigazdák­tól. A jól védekező diósgyőriek végig uralták a mérkőzést. A körösiek nem bírtak a 8 gó­los Némethtel és a 6 gólig jutó Lovassal. Rapi Róbert edző sze­rint csapatának nem a dobogós Miskolcot kell legyőnie. ■ Levitézlett, lelkileg össze­roppant társaság benyo­mását keltette szombaton este az Univer férficsapa­ta, mely az alapszakasz utolsó meccsén 79-69-re kikapott a Pakstól. Rajtmár István A hírek szerint Zsoldos András a Sopron elleni vereséget követő­en felajánlotta lemondását. Mást nem is tehet egy edző, amikor ideális körülmények között két egymás utáni évben sem tudja az élvonal legjobb nyolc csapata közé vezetni együttesét. Arról azonban nincs hír, hogy a játéko­sok közül hányán szálltak önma­gukba a kudarc után... Pedig hogy volna oka néhány­nak, azt a Paks ellen is bebizo­nyították: hiába volt még mini­mális esély a nyolcba kerülésre, a 14. percben a vendégek már 17 ponttal, 35-18-ra vezettek! Szerencsére a csapatkapitány, Horváth Ákos kissé megembe­relte magát, szórta a triplákat, és öt perccel a lefújás előtt 62- 60-ra fordított a hazai gárda. „Mutassuk meg!” harsogta ek­kor az univeres szurkolótábor. Nos a játékosok megmutatták. Megmutaták azt, hogy képtele­nek kiélezett helyzetben győzni. Ugyanúgy nem sikerült, mint előzőleg a két létfontosságú talál­kozón, Zalaegerszegen és Sop­ronban sem. A játéknak vége. Az Univer a 9-14. helyért játszhat öt mécs­esét. Ez az a program, ami senkit sem érdekel. Zsinórban harmad­szor kényszerül ilyen dögunalom összecsapásokat végignézni a kecskeméti szurkolótábor. Már ha lesz olyan, aki jegyet vált ezekre a mérkőzésekre... I ^ . . , L É Zsoldos: másodszor sem sikerült Egyedül a csapatkapitány, Horváth Ákos tett ki magáért, ezúttal is előnytelenebb helyzetben dob kosarat Univer Kecskemét-Paksi Atomerőmű 69-79 (15-23,18-21,21-10,15-25) Férfi kosárlabda NB I. alapszakasz, végeredmény 1. Pécs 26 19 7 2122-1832 0,865 2. Paks 26 19 7 2201-1927 0.865 Kecskemét, 1000 néző. V: Hartyáni, Benczúr, Bognár. Univer: Haynes 10/6, Dale 6, Horváth Á. 27/9, Szabó Zs. 10/6, Knight 9. Csere: Klaiber, Tóth P, Molnár A. 7/3, Hord B. Edző: Zsoldos András. PAKS: Williams 18/6, English 14/6, Gosa 8, Johnson 19/9, Csaplár-Nagy E. Csere: Kiss Zs. 12/9, Mészáros Z. 5/3, Panta 3/3. Edző: Dzunics Branislav. Kipontozódott: Szabó Zsolt (a 38. percben). Az eredmény alakulása. 3. p. 2-7. 5. p.: 8-7. 9. p.: 12-21. 14. p.: 18-35. 17. p.: 32-39. 24. p.: 41-50. 28. p.: 49-50. 30. p.: 54-54. 35. p.: 62-60. 38. p.: 64-70. EREDMÉNYEK: ZTE-PŐCS 77­75, Sopron-Nyíregyháza 101­76, Debrecen-Albacomp 82- 105, Kaposvár-Dombóvár 66- 72, Körmend-Falco 93-84, Enter-NET-Szolnok 89-93. 3. Albacomp 26 19 7 2338-2076 0.865 4. Zalaegerszeg 26 17 9 2216-2137 0.827 5. Dombóvár 26 17 9 2152-2044 0.827 6. Falco 26 16 10 2383-2242 0.808 7. Szolnok 26 16 10 2013-1968 0.808 8. Sopron 26 15 11 2235-2131 0.788 9. Univer 26 14 12 2047-1970 0.769 10. Körmend 26 9 17 2112-2225 0,673 11. Nyíregyháza 26 9 17 2170-2241 0,673 12. Kaposvár 26 9 17 2061-2127 0,673 13. Debrecen 26 3 23 1921-2444 0.558 14. Enternet 26 0 26 1846-2453 0.500 Rájátszás az 1-8. helyért: Pécs-Sopron, Albacomp-Falco, ZTE-Dombóvár, Paks-Szolnok. A 9-14. helyezettek 5 meccset vív­nak, az utolsó kiesik az NB I-ből. Fennállása során először jutott a női kézilabda Bajnokok Ligája fi­náléjába a Győr, miután az elő­döntő visszavágóján 29-21-re győzött a vendég Hypo NÖ ellen. A nyolcszoros BL-győztes oszt­rák csapat a múlt heti első felvo­nást 26-25-re nyerte, ám ez az előny kevésnek bizonyult. Keményen védekezett mind­két csapat, felváltva estek a talá­latok, majd Tömöri kiállítása alatt először vezetett a Hypo (8. perc: 3-5). A Győr ideges volt, sorra szórta el a labdákat, Tö­möri ismét kiült, így a hazaiak újra futhattak az eredmény után. A Győr a 19. percben (8-7) fordított, majd szünetig három­gólos előnyt szerzett. Fordulás után már kiválóan játszottak Görbiczék, akik ki­használták a Hypo 11 perces gól­csendjét, és fokozatosan elhúz­tak. Közel tíz perccel a vége előtt, 22-14-nél eldőlt a csata, szólt is az „auf Wiedersehen!”. A győriek a dán Viborggal vív­ják a finálét. Az eddigi utolsó magyar BL-siker a Dunaferré még 1999-ből, amikor is a szlo­vén Krim Ljubljanát verte. ■ A HVSE kedvező pozícióból kezdi meg a rájátszást OB I/B-s férfi-vízilabdamérkő- ZÓS: HVSE KECSKEMÉT-BERTÓK SZENTES 13-9 (3-3, 2-3, 4-1, 4-2). Kecskemét, vezette: Dalmády, Tóth. HVSE: Csuta - Varga 1.1, Bácsi M. 1, Bárány, Gyenes 1, Muth D. 4, Rompos 4. Csere: Heródek, Bajáki 2, Kovács D., Váradi, Kó­nya, Papp Zs. Edző: Wolf Péter. Az elején sokáig együtt haladt az idősebb, fizikailag erősebb já­tékosokból álló szentesiekkel a hazai gárda. Aztán a vendégek 2 góllal megléptek, de a harmadik negyedben felbátorodtak a kecs­keméti tinik, akik Bajáki és Rompos góljaival fordítottak. A feljavult HVSE a folytatásban még növelte is előnyét a fáradó vendégek ellen. Győzelemével a Kecskemét az alsóház élére ug­rott, és 10 pontot vihet a ráját­szásba. Kitűnt: Csuta, Muth, Rompos, Bácsi M, Bajáki, ill. Or­mai (k), Makra 5, Orosz 1. ■ Nincs telitalálat, félmilliónál többet fizet a tizenhármas Szinte szárnyaltak a Red Bull autók Sanghajban forma-1 Az esőmenő Vettel a Kínai Nagydíjon pályafutása második világbajnoki sikerét aratta A 16. fogadási héten telitalálatos szelvény nem volt. 13-ast hatot találtak, nyereményük egyen­ként 554575 forint. A 12-esekre 15795, a 11-esekre 1225, a Ki­esekre 325 forintot fizetnek. Totóeredmények - 16. hét 1. Arsenal-Chelsea 1-2 2 2. Bielefeld-B. München 0-1 2 3. Bochum-Dortmund 0-2 2 4.1. FC Köln-VfB Stuttgart 0-3 2 5. Karlsruhe-Hoffenheim 2-2 X 6. Wolfsburg-Leverkusen 2-1 1 7. Hamburg-Hannover 2-1 1 8. Hertha-Bremen 2-1 1 9. Genoa-Lazio 0-1 2 10. Juventus-Inter 1-1 X 11. Cagliari-Napoli 2-0 1 12. Catania-Sampdoria 2-0 1 13. Udinese-Fiorentina 3-1 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Manchester U.-Everton 0-0 X Sebastian Vettel, a Red Bull né­met pilótája nyerte a Forma- 1-es Kínai Nagydíjat. Az autós gyor­sasági vb idei 3. versenyén a má­sodik helyen csapattársa, az ausztrál Mark Webber végzett, míg a harmadikon a pontver­senyben éllovas brit Jenson Button (Brawn GP). Az 56 körös versenyen végig esett az eső, ezért a pilóták a biz­tonsági autó mögött kezdtek. Vettel az első rajtkockából in­dult, és csak a boxlátogatások alatt vesztette el vezető pozíció­ját. A Red Buli-istálló ezzel törté­netének első GP-diadalát köny­velhette el. A 21 esztendős Vet­tel pedig idei első, pályafutása második futamgyőzelmét sze­rezte meg. A német pilótát tavaly a monzai olasz GP-n - szintén esős viadalon - intették le elő­ször elsőként. A vb-címvédő Lewis Hamilton (McLaren- Mercedes) a 6., pontszerző he­lyen zárt, míg a 2007-ben világ­bajnok Kimi Ráikkönen (Ferra­ri) csak a 10. lett. A másik ferraris, a brazil Mássá 35 körrel a leintés előtt műszaki hiba mi­att feladta a viadalt.- Hihetetlen, olyan nagyon boldog vagyok. Tíz körrel a vége előtt próbáltam tartani a távolsá­got köztem és az utánam jövő kö­zött, ehhez igazítottam a tempó­mat. Nehéz verseny volt, néha arra gondoltam: csak valahogy célba vigyem az autót. Ilyenkor meg elveszítettem a koncentráci­ómat, ezért inkább egyik ka­nyarból mentem a másikba - nyilatkozta a győztes Vettel. Következik április 26-án a Bahreini Nagydíj. Szahírban ta­valy Ferrari-, BMW-uralom volt, ám az idén teljesen más ered­mény várható. Lassan kezdünk ehhez is hozzászokni... A bah- reini lesz az utolsó verseny az öreg kontinensen kívül, s alig egy hónap múlva a Spanyol Nagydíjjal kezdetét veszi a sze­zon európai része. A vb élmezőnye: 1. Button 21 pont, 2. Barrichello 15,3-4. Vet­tel és Glock 10-10. Konstruktő­rök: 1. Brawn GP 36,2. Red Bull 19,5, 3. Toyota 18,5 pont. ■ A boldog győztest, Vettelt (balra) a 3. helyezett Button locsolja pezsgővel