Petőfi Népe, 2002. április (57. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-15 / 87. szám

Leány Ifjúsági Kosárlabda Eb-középdöntő Szertefoszlott álmok Megpróbálták, nem sikerült. A magyar válogatott nem jutott be az Eb döntőjébe. Baja Az olaszok és spanyolok elleni vereség után az ellen­felek voltak hivatottak dönteni a magyar válogatott sorsáról. Konkrétan: a szombati spanyol-lengyel mér­kőzés kimenetelén múlott Vajdáék Eb-döntőbeli sze­replése. Ha a spanyolok győznek, két lehetőség ma­rad a továbbjutásra. Amennyiben a lengyelek diadal­maskodnak, Magyarország elbúcsúzik. A spanyolok végig vezettek, de a találkozó utolsó másodpercében a lengyelek csapatkapitánya, az egész tornán kirob­banó formában játszó Paulina Pawlak kosarat dobott. Fordított és győzött Lengyelország! Szombaton: Magyarország-Lettország 65-51 (20- 15, 14-13, 8-12, 23-11). Baja, MNÁMK-sportcsamok, 1000 néző. Vezette: Fiser (szlovén), Janac (szlovák). Magyarország: Varga 2, Kiss 6, Vajda 11, Zsovár 18, Fűrész 14/9. Csere: Czukor 7, Fegyverneky 3/3, Muszbek, Göbölös 4, Szentkirályi. Szövetségi kapi­tány: Szilaski Tamás. Edző: Gálos László. Fűrész dob­ta az első kosarat, de az 5. percben 11-6-os lett veze­tést mutatott a tabella. A magyar lányok küzdöttek, hajtottak, s az első negyedet öt, a másodikat egy pont­tal nyerték. Ezúttal a harmadik negyedben blokkoltak le. Hét perc alatt négy pontot dobtak, de közben két­szer is szünetelt a játék. Az eső ismét beköszönt a sportcsarnokba. A 26. percben egyenlítettek a lettek (38-38), de Czukornak köszönhetően kétpontos előnnyel zárult a negyed. Az utolsó tíz percet 10-0-s sorozattal indították a magyarok. Megnyugodtak, s a hátralévő időben eljátszadoz­tak ellenfelükkel. Kitűnt: Vaj­da, Zsovár. Czukor. További eredmények: Portugá- lia-Olaszország 58-64, Lengyelország-Spanyolország 69-68. Vasárnap: Magyarország-Lengyelország 76-72 (15-10,18-19, 27-26,16-17). Baja, MNÁMK-sportcsar- nok, 1000 néző. Vezette: Fiser (szlovén), Taurino (olasz). Magyarország: Varga 9, Kiss 15/3, Vajda 16, Zsovár 8, Fűrész 17/6. Csere: Göbölös, Serbán 8, Fegyverneky, Szentkirályi 3. Szövetségi kapitány: Szilaski Tamás. Edző: Gálos László. Fej fej melett ha­ladt a két csapat az első negyedben: a magyarok ve­zettek 2-3 ponttal. Varga termelte a pontokat, Kiss egy triplával is besegített. A második játékrészben 9 pont­ra nőtt a hazai előny. Az agresszív játékot bemutató lengyelek többször felzárkóztak, de Serbánék mindig újítani tudtak. Szünetben: 33-29. A második félidő elején letámadtak a lengyelek, s addig gyötörték Vaj­dáikat, mindig két perc alatt fordítottak (22. p.: 37- 38). Fűrész ekkor triplával válaszolt. Ezt követően Kiss, Fűrész, Zsovár jeleskedett a pontgyártásban, s a 28. percben ismét 10 ponttal vezetett Magyarország (58-48). Ám ez az előny a hátralévő időben a felére csökkent (60-55). Az utolsó tíz percben a magyarok bírták jobban az idegek csatáját, s a tomagyőztest le­győzve búcsúztak Bajától és az Eb-döntőtől. Kitűnt: Kiss, Vajda, Fűrész, Varga. További eredmények: Spanyolország-Olaszország 82-56, Lettország-Portu- gália 64-48. Végeredmény: 1. Lengyelország, 2. Spa­nyolország, 3. Olaszország. 4. Magyarország, 5. Lett­ország, 6. Portugália. Az első három helyezett jutott be a szlovéniai Eb­döntőbe. LÖRINCZI CSABA Jól kombináltak a kecskemétiek Helytálltak az ob-n Hírek ________ TÖBB ORSZÁG női tőrözői fekete karszalaggal szerepeltek a lipcsei csapat Világ Kupa-viadalon a sport­ágat irányító nemzetközi szervezet vasárnapi, az olimpiai programot alapjaiban érintő határozata miatt. A németek, kínaiak, franciák, mol­dovaiak, románok, oroszok és fe­héroroszok mellett a magyarok is részt vettek a ültakozó akcióban. A FIE kongresszusa a törökországi Antalyában törölte az athéni ötkari­kás műsorból a női törözők és a férfi kardozók csapatversenyeit. A kieső számokat sorsolással „válasz­tották ki”. DEÁK BÁRDOS ezüstérmes. Nem. sikerült a címvédés a nehézsúlyú Deák Bárdos Mihálynak a finnor­szági kötöttfogású birkózó Európa- bajnokságon, miután a 120 kg-osok döntőjében 6-0-ra kikapott az orosz Patricejévtől. A tavalyi Eb-hez ha­sonlóan ismét Deák Bárdos szerez­te a csapat egyetlen érmét. A kecskeméti Berzicza Tamás (74 kg) az ötödik helyen végzett. A magyar csapt hat súlycsoportban szerzett világbajnoki kvótát. HELSINKI rendezi a 2005-ben ese­dékes 10. szabadtéri aüéükai vüág- bajnokságot. Az IAAF 27 tagú taná­csának döntését Lamine Diack el­nök jelentette be Nairobiban. NINCS ELŐNY. Nem tudott előnyt szerezni a jövő vasárnapi visszavá­góra az FTC a vendég jugoszláv Podgorica ellen a női kézilabda Baj­nokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén (32-32). A másik elő­döntőn: Larvik (norvég)-Skopje (macedón) 29-22. ÖTGÓLOS VERESÉG. A Győri ETO ötgólos vereséget (27-22) szenvedett a norvég Bäkkelagets otthonában a női kézilabda EHF Kupa elődöntőjének első mérkőzé­sén. A másik elődöntőn: Ikast- (dán)-Lützellinden (német) 28-22. VÍZILABDA. A Bajnokok Ligájá­nak utolsó csoportmérkőzésén a továbbjutást már korábban kiharco­ló Honvéd könnyed, magabiztos játékkal 12-7-re verte a jugoszláv Becejt. A Posillipo Napoli lesz a el­lenfele a BL budapesti négyes dön­tőjében, miután az olasz csapat biz­tosan nyert a Nice ellen és az élen végzett a Kék-csoportban. A margit­szigeti Hajós Alfréd-uszodában má­jus 24-25-én sorra kerülő Final Four elődöntőjének párosítása: Honvéd- Posillipo, Pireusz-Jug Dubrovnik. LEN-Kupa: a Brescia diadalmasko­dott a LEN Kupa olasz házidön­tőjében, miután a visszavágón 8-5- re legyőzte Benedek Tibor csapatát, az első mérkőzésen minimális győ­zelmet arató Pro Reccót. Döntő visszavágó: Leonessa Brescia (olasz)-Pro Recco (olasz) 8-5. A bresciai gárda 15-13-as összesítéssel nyerte meg a LEN Kupát. Kecskeméti RC, 18 óra. MAI MŰSOR. Röplabda. Férfi Extraliga, rájátszás a 3. helyért, 1. mérkőzés: Kaposvár-Phoenix Mecano Kecskeméti RC, 18 óra. ■ VÍZILABDA OB I. B-csoportos férfimérkőzés: Kecskeméti VSC-KSI 8-6 (2-2, 1-1, 3-2, 2-1). Kecskemét, 150 néző. Ve­zette: Kun Gy., Horváth Cs. Kecskemét: Harkai - Hasas 2, Dongó T. 1, Bíró B. 3, Dani 1, Mol­nár Á., Pánczél M. 1. Csere: Orosz, Mráz, Budai. Edző: Varga József. Jó iramú mérkőzésen a kecske­métiek szereztek vezetést, de a ven­dégek főleg előnyeik értékesítésével mindig egyenlítettek, sőt a 3. ne­gyedben a vezetést is átvették. Pánczél egyenlítő találata után azon­ban Hasas átlövésből, Bíró meg- úszásból szerzett gólt. Erre az utol­só másodpercekben válaszoltak a Elaludtak, Kosárlabda NB I-es rájátszás a 9-16. helyért: Nyíregyháza-Univer KSE 95-83 (28-13, 18-28, 23-17, 26-25). Nyír­egyháza, 400 néző. Vezette: dr. Vígh. Hegedűs. Univer: Takács 8/6, McMahan 30/12, Magyar 5/3, Bovánovics 11/3, Shand 20. Csere: Hajdú 5/3, Korcsok 4. Edző: Radovics József. Az eredmény alakulása, 5. p.: 18-2,9. p.: 26-8,14. p.: 34-22,16. p.: vendégek. A 4. játékrészben Bíró góljára még jött vendégválasz, de Dani akciógólja biztosította a győ­zelmet. A kecskeméti csapat lelkes, jó kombinatív játékkal harcolta ki a régen várt győzelmet. Kitűnt: Harkai, Bíró B., Dongó, Dani, illetve Gáti (k), Varga 1. 2, László M. 1. A kecskeméti uszoda bezárása miatt április 16- 17-én az OB 1/B-s KVSC csapata a szlovák I. ligás Kassa vendége lesz. A kecskemétiek együtt edzenek és felkészülési meccset is játszanak a hat válogatott játékossal rendelkező kassaiakkal. k k k Országos női bajnokság, A-cso- port: Villanó Fókák Kecskemét­34-32, 24. p.: 52-48, 27. p.: 63-48, 33. p.: 71-62, 38. p.: 85-70. Pásztort, Takácsot és Munteánt nélkülözve lépett pályára az Univer, s a 9. per­cig alárendelt szerepet játszott. Miután felébredtek a játékosok, a Nyíregyháza már 18 ponttal veze­tett. A második negyedben ledol­gozták a hátrányt (17. p.: 36-35), és McMahan, valamint Shand pontjai­val jól tartotta magát a csapat. Ek­kor még bizakodhattak a meglepe­tésben a kecskemétiek, de a máso­BVSCTBÉSZ 8-10 (2-2,2-3,4-1,0-4). Kecskemét, v.: Kun, Horváth. Kecskemét: Tóth A. - Gazdag 2, Varga A. 1, Durda, Mészáros Á. 3, Tóth L„ Tomaskovics 1. Csere: Kira 1, Csáki. Edző: Valkay Ferenc. Az esélyesebb BVSC kapott előbb lábra, de a hazaiaknak sikerült a fel­zárkózás, sőt lelkes játékkal a 3. ne­gyedben átvették a vezetést. Az utol­só játékrészben megijedtek a lehe­tőségtől a Fókák, négyméterest és biztos helyzeteket hagytak ki, amit a szintén sok hibával játszó, de ru­tinosabb vendégek kihasználtak. Kitűnt: Tóth A„ Mészáros, Gazdag, ill. Győré A. (k), Győré Zs. 4, Szent- királyi 2, Hőnigh 2, Dancsa 1. dik félidő elején, négypontos hát­ránynál (52-48) zsinórban 11 pontot kaptak. Ez megpecsételte sorsu­kat. A sok fegyelmezetlenség miatt ismét vesztesen hagyta el a pályát az Univer. Kitűnt: Ricks 26/12, Halinics 28/6, Krivacsevics 18/3, illetve McMahan. Radovics József: - Túl nagy előnyt adtunk az elején a Nyíregy­házának, utána pedig néhány játé­kosunk fegyelmezetlensége megpe­csételte sorsunkat. ■ BMX A 2002. évi országos BMX-baj- nokság 1. fordulója, szabadstí­lusú és ifjúsági országos bajnok­ság az Érdért Kupáért. A napok óta tartó záporok és az éjszakai esőzések nyomait kemény munká­val, a versenyzők segítségével sike­rült helyreállítani. Az előrejelzések hatására néhány vb-részvételre esé­lyes versenyző távolmaradt, akik - bízva tudásukban és a háralévő for­dulókban - még behozhatják a le­maradást, s kiharcolhatják a vb- részvételt. Az ifibajnokságon kitű­nően szerepelt Vörös Orsolya (Kkfháza), valamint Kisgergely Zoltán (Kecskeméti BMX Klub), aki valamennyi szakágban dobogóra került. Sinkó Andrea és Klaudia megvédte ifjúsági bajnoki címét. Combos Tamás két győzelmével vezeti az ob pontversenyét, street- ben és spine-ban. Győztesek és megyei sportolók eredményei, felnőtt, flatland mes­Asztalitenisz NB I. A-csoportos férfi rájátszás az elődöntőbe jutásért, 1. meccs: Hajdúszoboszlói AK-Kecskeméti Profitholding Spartacus 0:10. Gy: Demeter 2, Zoltán 2, Somosi 2, Szabó 2, a Demeter-Zoltán és a Somosi-Szabó páros. Idegenben is esélyesként léptek pályára a profitholdingosok. A haj- dúszoboszlói csapat jó játékerőt képvisel, nem véletlenül lett 2. he­lyezett az alapszakaszban. A páro­sok csatájában Demeterék nehe­zebben, Somosiék könnyebben nyertek, 2:0. Az 1. körben mind a négy kecskeméti simán hozta a meccseit, 6:0. A 2. körben is csak szetteket hullajtottak el a Sparisok, és nem volt kétséges a győzelem, 10:0. A másfél óráig tartó, csak­ter: 1. Farkas Ádám (Szolnok), flat­land expert: Tóth Ottó (Szolnok), 2. Somlyai D. (Kecskeméti BMX Klub), 3. Kisgergely Z. (Kmét), flat­land női A-kat.: 1. Vörös Orsolya (Kkfháza), spine szabadstílus A: 1. Combos Tamás, 2. Kisgergely Z. (Kmét), félcsö: 1. Szabó Attila (Ti- szavárkony), 2. Kisgergely Z. (Kmét), 3. Csernus A. (Kmét), street: 1. Combos Tamás (Kmét), 3. Kisgergely Z. (Kmét). Ifjúsági szabadstílusú bajnok­ság: lány talaj A: 1. Sinkó Andrea (Kmét), B: 1. Sinkó Klaudia, C: 1. Borsodi Zsuzsanna és Ágoston Emese (mind Kmét), 3. Andrási N. és Veres K. (Kmét), fiú talaj A: 1. Vágó Ádám 2. Kisgergely Z. (mind­kettő Kmét), 3. Vörös K. (Kkfliáza), B: 1. Kiss Illés 2. Mesa M., 3. Cser­nus A. (mind Kmét), C: 1. Farka Noel, 2. Fásztusz G„ 3. Farkas G. (mind Kmét), lány street: 1. Vö­rös Orsolya (Kkfháza), 2. Sinkó K. (Kmét), fiú street: 1. Mesa Mayo nem rekord gyorsasággal befejező­dött mérkőzésen bebizonyosodott, hogy a kecskeméti továbbra is a magyar bajnokság egyik kiemel­kedő, az aranyérem megnyerésére is esélyes csapata. Ujhidy Tibor szakosztályveze­tő: - Jól oldották meg a házi felada­tot a fiúk. A versenyrendszer hibá­ja miatt közel három hónapig nem játszottunk tétmeccset. Ehhez ké­pest jó formát mutattak a játéko­sok. A neheze ezután kezdődik, hiszen egymást érik a szuperligás és magyar bajnoki mérkőzések. A felkészülésünk jól sikerült, kitűnő a csapatszellem, önbizalommal várhatjuk az előttünk álló össze­csapásokat. Az előttünk álló né­hány nap legnagyobb feladata lel­kileg felpörgetni a versenyzőket. feljöttek, visszaestek (Kmét). ______________ Kötelező Spari-siker TAROLT A FERRARI! Michael Schumacher nyert, ferraris csapattársa, Barrichello végzett a máso­dik helyen a San Marinó-i nagydíjon. A vörösök át is vették a vezetést a konstruktőrök pontversenyé­ben. A vb állása (pilóták, az első hat): 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 34 pont, 2. R. Schumacher (német, BMW-Williams) 20,3. Montoya (kolumbiai, BMW-Williams) 17,4. Button (angol, Renault) 8, 5. Barrichello (brazil, Ferrari) 6, 6. Coulthard (skót, McLaren-Mercedes) 5 pont. ________________fotói epa A Vasasé a KEK-trófea VÍZILABDA Egyet megőrzött Pesten szerzett háromgólos előnyéből a Vasas. A vízilabda KEK-döntő zágrábi visszavágóján hosszabbítás után 11-10-es összesítéssel elhódítot­ták a trófeát a Mladost ellenében. KEK-döntő, visszavágó: Mladost Zagreb (horvát)-Vasas 7-5 (3-0, 1-1, 2-3, 1-0, 0-1, 0-0). Gólok: Csoma- kidze 3, Herceg 2, Rogin, Stritof 1-1, ill. Varga T. 2, Varga D„ Varga Zs„ Vindisch 1-1. Az első játékrészben ijesztően nagy különbség volt a két csapat között: a hazaiak 3 gólt lőt­tek, a magyarok 3 emberelőnyt ki­hagytak. Egészen a második negyed 3. percéig kellett várni az első Vasas­találatra: Varga Dániel volt létszám- fölényben eredményes (3-1). Ezt kö­vetően azonban az addig is szinte tarthatatlan grúz Csomakidze, majd a harmadik 7 perc elején Herceg vette be Kósz kapuját (5-1), s ekkor veszni látszott minden. Szerencsére a magyar kupagyőztesek másképp gondolták: Vindisch, Varga Zs„ majd Varga T. gólja tette biztatóan szoros­sá az állást (5-4). Rogin azonban még ugyanebben a negyedben gól­ra váltott egy emberelőnyt. A hajrá hihetetlen izgalmakat tartogatott és roppant ellentmondásos volt: előbb Steinmetz harcolt ki 4 méterest, de Varga Zs. büntetője a kapufáról ki­pattant, majd amikor a Vasas-szur­kolók már-már ünnepeltek, szinte a legutolsó másodpercben Stritof be­talált. 7-4 a rendes játékidő vége, az összesítésben 10-10, következett a hosszabbítás. Ennek első felében, miközben a horvátok két ember­előnyt kihagytak, Varga T. létszám- fölényben módosított jótékonyan az eredményen (7-5). A befejező há­rom percben már nem esett gól, így a Vasas 11-10-es összesítéssel, törté­nete során harmadszor, elhódította a Kupagyőztesek Európa Kupáját. A bravúr maximálisan megérdemelt, hisz az ellenfél 3-0-ra, majd 5-1-re is vezetett, mégsem volt képes megtör­ni a Vasas legénységét. Sőt még az sem, hogy a rendes játékidő legvé­gén sikerült kiverekednie a zágrábi­aknak a hosszabbítást, amiben rit­kán tud vendégcsapat nyerni. Most sikerült! mti