Petőfi Népe, 1992. október (47. évfolyam, 232-257. szám)

1992-10-26 / 252. szám

10. oldal, 1992. október 26. SPORT MAFC CAPITAL—KVSC 3—5 (1:2, 2:2, 0:1, 0:0) NB II-es mérkőzés, Budapest, vezette: Szentgyörgyi, Báthori. KVSC: Harkai — Nagy R. Ki­rály (1) Pánczél M., Hegedűs (2) Simon G. (1), Nagy I. (1), Sárkány (2), Pánczél A., Csák, Nagypál, Steinacker, Koncz. Edző: Simon Balázs. A kecskemétiek jó védekezésükkel és Harkai válogatott formát mutató védésével végig irányítani tudták a gólszegény mérkőzést. Az idősebb já­tékosok tapasztalatai most jól érvé­nyesültek, az utolsó negyedben a MAFC alig tudott labdát szerezni. KOSÁRLABDA Csak 2—0-nál vezetett a Szeged SZEGED SC— UNIVER KSC 64—72 (31—37) NB I-es A csoportos női mérkő­zés. Szeged, 200 néző. Vezette: Szilvássy, Galambos. UniverKSC: Zsolnay (6/3), Gili- ene (15), Fück (9), Farkas (25), Iványi (3). Csere: Verasztó. (8/6), Kosjár (6), Ocsenás, Till. Edző: Adamik Ferenc. Nagy iramban, de kissé kapkod­va indult a játék. Mindkét oldalon kimaradt egy ziccer, aztán Mészá­ros dobta a szegediek első kosarát. Akkor még senki sem gondolta, hogy a mérkőzés során először és utoljára vezet a hazai együttes. A kecskemétiek nagyon jól véde­keztek és támadásban Farkas, va­lamint Giliene kosaraival 2—7, majd 10—18 lett az állás. Közben a szegedieknél Mészáros volt több­ször is eredményes és 18—22-re felzárkóztak a hazaiak. Verasztó tripláival azonban ismét elhúzott a KSC, de a szünetben csak 6 pontos vezetéssel fordult. A második játékrész elején a KSC letámadása alaposan meglep­te ellenfelét. A 23. percben már 32 —47, majd nem sokkal később 36 -51 volt az állás a kecskemétiek javára. A szegediek ezután egész pályás letámadással próbálkoztak és nem is sikertelenül. Az Univer KSC azonban nagyon higgadtan védekezett és Farkas, majd Kosjár pontjaival a 37. percben már ismét 58—69 volt az állás a KSC javára. A végjáték nagy küzdelmet és saj­nos egy sérülést is hozott. Két percnél kevesebb volt hátra és a KSC tartotta a labdát, amikor Verasztó három szegedi játékos „darálójában” a földre került és ölben vitték le a pályáról. Az utol­só percben 6 pontos előnynél Gili­ene kapott egy hosszú indítást, amit kosárral fejezett be és ez vég­leg bebiztositotta az Univer KSC nagyon megérdemelt győzelmét. Kitűnt: Mészáros (17/3), Misik (14), Csapó (10), illetve Farkas, Zsolnay, Iványi, Fück. Giliene. Ifjúsági eredmény: Szeged SC- Univer KSC 40—75. FORMA—1 Patrese jól repesztett Magyar idő szerint vasárnap hajnalra virradóra ült újra volán mögé a Forma—1-es gyorsasági autós világbajnoki mezőny. A su- zukai japán Grand Prix eseményét megelőzően a brit világbajnok Ni­gel Mansell azt nyilatkozta újság­íróknak, hogy a szakadó eső, a borongós idő, a csúszós pálya mi­att jelentős lesz azok száma, akik idő előtt kiállni kényszerülnek. Mansell jó tippelő volt, hiszen az 53 körös (1 kör: 5864 m) viadalt mindössze tizenöten* „élték túl”, további tizenegy pilóta, tehát egy futballcsapatra való Forma—1-es versenyző a küzdelem feladására kényszerült. Szintén a start előtt hangzott el egy sajtókonferencián, hogy a jövő esztendőben a Williams-Renault színeiben visszatérő francia Alain Prost nullás rajtszámú kocsival, fog versenyezni. Minderről a FISA el­nöke, Max Mosley számolt be. Azután jöhetett a verseny, ame­lyet az első rajtkockából Mansell kezdhetett. A brit a 35. körig jól verte vissza riválisai robbantási akcióit, a 45. körben viszont kocsi­ja lelassult. Motorjából kisebb lángnyelvek csaptak ki, érthető, hogy Mansell villámgyorsan kipat­tant a volán mögül. Utóbb kide­rült, az olaj fogott lángot, és hogy jármüve nem sérült meg súlyosab­ban. Annyi viszont bizonyos, hogy Mansell a folytatásra képtelen volt, és így talán tálcán kínálta fel az olasz Riccardo Patresének a győzelmi esélyt. Az itáliai vérsze­met is kapott, nagyszerűen kormá­nyozta jármüvét, s csaknem 14 má­sodperccel előzte meg a mögötte befutó osztrák Gerhard Bergert. A 3. helyen a brit Martin Brundle robogott át a célvonalon, ő már jóval több mint egy perccpl Patrese után révbe érve. Riccardo Patrese jó régen élvez­hette a győzelem ízét, legutóbb 1991-ben, Estorilban nyerte meg a portugál GP-t. Suzukai diadala se­gítette őt az összetett pontverseny­ben a második helyre, megelőzte (időlegesen? végleg?) Sennát. KÉZILABDA Rangadót nyert a Füszért SE BALMAZÚJVÁROS—KISKUNHALASI FÜSZÉRT SE 22—28 (9—15) BÁCSALMÁSI PVSC— SOLTVADKERTI TE 16—16 (8-10) ........................... N B Il-es női mérkőzés, Bácsal­más, 100 néző, vezette: Ambrus, Domonics J. Bácsalmás: Tóth Zs. — Lukács [1), Tóth Sz. (1), Futó, Giszinger, Gulyás (2), Szilágyi (8). Csere: Oláh (k), Patocskai Zs. Patocskai I. (3), Paplógó (1). Edző: Prókai Károly. Soltvadkert: Meskó — Sörös G. (1), Ledninszki (4). Hirsch (2), Sö­rös R. (6), Vida (2), Rácz (1)- Csere: Vén, Klam. Edző: Pánczél László. Kiállítások: 4, illetve 4. Hétméteresek: 5/5, illetve 7/7. Többnyire a vadkerti csapat ve­zetett, de átlátszó támadójátékát gyorsan felismerték a hazaiak és egyenlítettek. Nagyobb rutinnal a győzelmet is megszerezhették vol­na. Kitűnt: Tóth Zs., Szilágyi, Pa­tocskai I., illetve Sörös R., Led­ninszki, Hirsch. Jól hajrázott a Lajosmizse MIZSE KC—TURKEVE 29—23 (13—10) NB Il-es férfimérkőzés. Lajosmi­zse, 300néző. Vezette: Katona, Nagy. Mizse KC: Herczeg (1) — Apró (1), Korsós (10), Dudás (2), Strup- ka (7), Zag (1), Barna (2). Csere: Rapi (k), Szórád (1), Vass (1), J ózsa (3), Czigléczki. Edző: Móra Ferenc Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/3 illetve 4/3. Érthetetlenül ideges hangulat­ban folyt a játék. Mindkét csapat feltűnően sokat hibázott és így az eredmény sokáig nagyon szoros maradt. A mérkőzés hajrájában a Lajosmizse együttese feljavult és végül biztosan nyerte a találkozót. Kitűnt: Herczeg, Korsós, illetve Lakatos (8), Takács (7). Ifjúsági eredmény: Mizse KC— Túrkeve 30—18. A színvonallal nem dicsekednek DUTÉP SC—RÁCALMÁS 25—23 (13—10) NB Il-es férfimérkőzés. Kecske­mét, 50 néző. Vezette: György, Gyurik. Dutép SC: Bán — Terbe (1), T óth B. (4), Pásztor (1), Borics(l), Túlik (7), Tóth R. (3). Csere: katona (k), Vazul (1), Ivanics (6), Sárkány (1), dr. Krivik. Edző: Kalmár Jenő. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 9/6, illetve 7/6. A nem nagy játékerőt képviselő vendégek ellen a Dutép csapata a vártnál gyengébb játékkal rukkolt ki. Sokat hibáztak a védekezésben és időnként nem tudták tartani az ellenfél átlövőit. Az eredmény így már az első félidőben szoros volt. A szünet után könnyen elhúzha­tott volna a kecskeméti csapat, de egymás után háromszor elhibázták a büntetődobást, a vendégek pedig ekkor már valamennyi hetest biz­tosan értékesítettek. A kétgólos győzelem a játék képe alapján reá­lis eredmény. Kitűnt: Túlik, Tóth B. Nem bírtak egymással ASZTALITENISZ • • Összeomlott a szomszéd vár BILIÁRD Az első siker NB I-es biliárdmérkőzés: Kecs­keméti Fordán Biliárd SE—Buda­pesti Kanyon Kandúr 3:2. Nyolcas verseny: Márkli Csaba—Hauser László 5:2, Gyenes Péter—Kovács László 3:5. Kilences verseny: Po- lonkai János—Váradi Emese 7:2, Göcző Attila—Kulcsár András 6:7. 14/1-es játék: Polonkai István— Majdányi Béla 76:31. A kecskeméti csapat szoros mérkőzésen megsze­rezte első élvonalbeli győzelmét. • Márki Csaba nverte a nyolcas versenyt. NB I. B-s nőimérkőzés. Hajdúböször­mény, 100 né­ző, vezette. Szendrei, Szen­tesi. Kkhalasi Fü­szért SE: Fritsch Romsics (3). Burainé (12/1). Varga, Vass (11), Kosa, Dé- csi (2). Csere: Vörös „ (k). Nagy É. Edző: Vasas József. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétmétere­sek: 5/3, illetve 1/1. A bajnoki táblázat máso­dik helyezettjé­nek otthoná­ban vívott rangadón a ha­zaiak kezdtek jobban és a 2. percben 3—1- re vezettek. In­nen a Füszért 3 —8-ra fordított és a szünetig hatgólos előnyt szerzett. A má­sodik félidő ele­jén ismét volt egy hazai fellángolás, de nem tartott sokáig. A Füszért átvette a játék irányítását és iskolajátékkal nyerte a rangadót. Kitűnt: Csapó (8), Bárdos (6), illetve Burainé, Vass. 0 Burainc, a halasiak kézilabdázója 12 góllal járult hozzá csapata sikeréhez a Balmazújváros—Füszért SE (22—28) rangadón. A KTE-t nem zavarta a csúszós pálya SZENTES—KECSKEMÉTI TE 8—13 (4—6) NB Il-es női mérkőzés. Szentes, 500 néző. Vezette: Unyatinszki, Valojtyán. KTE: Rigóné — Korom, Farkas (5), Szőke (1), Márki (7), Gór, Ko- tán. Csere: Száraz (k), Józse. Káli, Horváth. Hölcz. Édző: Czagány Károly. Szabadtéri pályán, szemerkélő esőben játszották a mérkőzést. A KTE kezdett jobban és 1—3-ra vezetett. A lelkes hazaiak, elsősor­ban a kapusuk remek teljesítmé­nyével tartották magukat, és a szü­netig maradt a KTE kétgólos veze­tése. A hazaiak csak a második félidő közepéig bírták a KTE által diktált iramot. Ezután a kecske­métiek növelték az előnyüket és győzelmük egy pillanatig sem volt vitás. Kitűnt: a hazai csapatból Török- né a kapus, aki sok közeli lövést és négy büntetőt hárított. A KTE leg­jobbjai Márki, Farkas, Szőke, Ri­góné voltak. • A nagy sikerű rendezvényen mintegy ezren futottak a különböző korosztályok képviseletében. DIÁKSPORT Szigma-futás Az elmúlt hét végén kilencedik alkalommal rendez­ték meg Kiskunfélegyházán a Szigma-futás elnevezésű diáksport csapatversenyt. Az iskolák közötti vetélke­dőben ezúttal hetedszer bizonyultak legjobbnak a Dar­vas József Általános Iskola tanulói, megelőzve a József Attila és a Petőfi Sándor Általános Iskola együtteséi. • A Kiskunfélegyházi tejipari Vállalat ezerszáz zacskós ka­kaót ajánlott fel a futás résztvevőinek, s valamennyi elfogyott. (Farkas Tibor felvételei) • Ez a fiú hiába szedte a lábát, nem sikerült átlépnie az árnyékát... • tavaly még valamennyien félegyházi színekben szerepeltek, szentben (ezúttal is a Zöldmező képviseletében): Szosznyák, Varga, háttal: Kaiser, Zoltán. Kiskunfélegyházi Zöldmező Szö­vetkezeti SE—Ceglédi VSE 14:4. NB I. A csoportos férfimérkő­zés, Kiskunfélegyháza. Győztesek: Varga (4), Somosi (3), Vitsek (3), Cen Cin Pin (3), és a Varga Szosznyák páros, illetve Kaiser (2), Zoltán (1), Berta, Iván és az Iván Berta páros. A két szomszéd vár találkozóján az első bonyodalmat az okozta, hogy a játékvezetők nem érkeztek meg. Végül a két csapa ( megegye­zett, hogy szükség-játékvezetőkkel lejátsszák a mérkőzést. A hazaiak változtattak a párosok összeállítá­sán, ami csak részben vált be, mivel a párosok után 1:1 -re alakult az ered­mény. Az egyéniben az első körben született a mérkőzés legnagyobb meglepetése, amikor Zoltán izgafi más mérkőzésen legyőzte Cent. Ezután a félegyházi győzelmek következtek, csak Kaisernek sike­rült győznie Vitsek és Szamosi el­len. Végeredményben a hazaiak fölényesen nyertek, főként Varga jó játékával. A ceglédieknél Kai­KECSKEMÉTI SPARTACUS —BSE II. 10:8 NB I. B-s női mérkőzés, Kecskemét. ser és Zoltán a két félegyházi köl- csönjátékos játszott átlagon felül. Kecskeméti Spartacus (győzte-' sek): Sági 4, Szabó 2, Kovács, Truczka 1—1, valamint a Sági Truczka és a Kovács, Szabó pá­ros. A kecskemétiek végig vezetve, jó játékkal nyerték a mérkőzést. Különösen Sági volt nagyszerű formában, mérkőzést sem vesz­tett. Négy győzelmével újabb si­kerhez segítette csapatát, amely öt forduló után is veretlen. Megvan az ötödik győzelem VÍZILABDA Eldugták a labdát