Petőfi Népe, 1974. április (29. évfolyam, 77-99. szám)

1974-04-02 / 77. szám

1974. április 2. • PETŐ NÉPE • 7 KOSÁRLABDA SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK: Ganz MÁ VÁG—Bajai SK 79:66 (38:31) Baja. 400 néző vezette: Her- czeg. Tamer. Bajai SK: Kovács (13), Kará­csonyi (16) '— Kubatov (14) Iván (6). Ikotity (7). Csere: Vörös, Pék (2). Csanádi F. (4). Bováno- vics (4). Csanádi M. Edző: Tax Imre. A 9. percig fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok, ezután a Ganz-i MAVAG Galamb és Gál kosarával előnvt szerzett. A második játék­részben a MÁVÁG már 21 ponttal vezetett és biztosan győzött. Kecskeméti SC—BKV Előre 76:64 (39:34) Bp„ Dózsa György út, vezette: Gzifra, Bolgár. Az első félidőben előbb az Elő­re vezetett nyolc ponttal, majd a nagyszerűen és lelkesen játszó kecskeméti csapat megfordította az eredményt és biztosan győzött. Ld.: Farkas 21. Kovács 14, Felföl­di 12. Szabó 11. illetve Téri 20. VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK: Kecskeméti SC—Bp. Honvéd 66:65 (35:33) Kecskemét. 600 néző. vezette: Velkei. Král. KSC: Kovács (13). Szabó (9), Farkas (14)’— Csányi (7), Felföl­di (6)1 Csere: Pajor (4). Molnár. Edző: Tóth Gvőző. Meglepetésre a határtalan lel­kesedéssel látszó kecskeméti csa­pat szerezte meg a vezetést. A 9. percben 21:14 volt az állás a KSC javára, de a félidő vége felé a Honvéd 31:27 arányban vezetett. A lefújásig ismét a KSC sjxrzett előnyt Kovács szép kosarával. Szünet után folytatódott a ke­mény küzdelem, a Honvéd több­ször is megszerezte a vezetést, de a határtalan lelkesedéssel küzdő kecskemétiek mindig újból javíta­ni tudtak: Az utolsó percben 66:61-es kecskeméti vezetés után a Honvéd egész pályás letámadá­sával szemben kétszer eladták a labdát és 66:65 lett az állás. A Honvéd a befejezés előtt 3 másod­perccel labdához jutott, de Hor­váth már csak a mérkőzés végét jelentő sípszó után tudta eldobni a labdát, amelv a kosárba esett, de mindkét játékvezető határozot­tan mutatta, hogy a dobás már nem érvényes. A kecskeméti csa­pat . határtalan lelkesedéssel, .és -okosan játszva rászolgált a győ­zelemre. amelv azért is értékes, mert a csapa# NB I-es szereplése óta első ízben sikerült legyőznie a sokszoros bajnokot. A csapatból Kovács és Farkas tűnt ki. de az együttes minden tagja dicséretet érdemel. A lefújás után egyébként a Honvéd-játékosok és hozzátarto­zóik közül néhányan sportszerűt­len jelenetet rendeztek. Azonban a rendezőknek sikerült rövid idő alatt rendet terem'teniök. Csepel—Bajai SK 96:90 (51:40) Csepel, vezette: Szécsi. Wein. Egyik csapat sem fordított gon­dot a védekezésre. Ld.: Pálffy (41). Recska (20). illetve Karácso­nyi (24). Ikotitv (23). Kovács (22), Pék (12). SPORT • SPORT • SPORT Megérdemelt győzelem Két győzelem, négy i»reség az NB IlI-ban Kiskunfélegyházi Vasas—Orosházi Dózsa SE 2:0 (0:0) Magyarország—Bulgária 3:1 (2:0) Zalaegerszeg, ' 20 000 néző, ve­zette : Raus. Magyarország: Mészáros — Kol­lár (Kántor), Bálint, Vidáts, Megyesi — Juhász I., Fazekas, Pécsik — Fekete, Bene. Máté. Bulgária: Goranov — Zafirov, Ivkov. Bajcsev (Boriszov), Alad- zsov (Velicskov) — Penev, Bo- nev, Sztojanov — Vojnov, Hrisz- tov (Grigorov), Denev. A magyar csapat mindjárt tá­madással kezdte a játékot. Póczik hatalmas lövését a kapufa men­tette. Az 5. percben a középre ívelt labda Fekete melléről az érkező Fazekas elé pattant, aki az elmozduló kapus mellett lőtte a hálóba. 1:0. A 45. percben újabb gólt szerzett a magyar együttes. Megvesi jó labdával indította a jobbszélen Benét, akinek a be­adását Fazekas futtából lőtte a kapu bal oldalába. 2:0. Az első félidőben jól játszott a magyar csapat, ötletesen szőt­te támadásait. Póczik bemutat­kozása kellemes meglepetés volt. Harcos szellemiben játszott, akár­csak a másik újonc: Kántor. Szünet után a bolgárok kezde­ményeztek. Az 55. percben Me- gyesi megrúgta Penevet, amiért sárga lapot kapott. Két perccel később a jobbszárnyon veszélyez­tetett a magyar válogatott: Be- néhez került a labda, aki 14 mé­terről az üres kapuba ível. 3:0. A következő percekben küzdel­mes, helyenként kemény volt a játék. A 74. percben Megyesi kézzel ért a labdához a 16-oson beiül. A büntetőt Bonev a jobb felső sarokba lőtte. 3:1. A második félidőben néhány játékosunk elfáradt. Ez felhoz­ta a bolgárokat és kiegyenlítet-" tebb lett a játék. Végeredmény­ben azonban a magyar váloga­tott minden csapatrészében jobb volt és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Különösen Bá­lint, Megyesi, Kántor, Juhász, Fazekas és Póczik játéka emel­kedett az átlagos fölé. Kiskunfélegyháza, 200 néző, ve­zette: Czirok. Kkfh. Vasas: Gulyás — Iványi I., Sahín, Horváth — Szegő, Var­ga, Dongó — Rigó I-, Farkas, Patyí, Jernei (Iványi II.). Edző: Lantos János A 4. percben Dongó lövése alig ment mellé. A 19. percben Gu­lyás rosszul nyúlt egy labdáért, szerencsére Cseh a kapu mellé lőtt. Ezután Farkas kétszer is lefutotta a védőket, de mindkét­szer szögletre szerelték. A 35. percben Hajas nagy helyzetben Gulyásba lőtte a labdát. A má­sodik félidőben a Vasas játszott jobban. A 47. percben Dongó tá­voli lövését a kapus szögletre há­rította. a beívelt szöglet után a labda a védőkről Farkas elé ke­rült, aki 14 méterről nagy erő­vel lőtt a bal felső sarokba. 1:0. A következő percben Hajas lövését Gulyás ütötte ki és Sa- hin a mezőnybe továbbította a labdát. A 72. percben Farkas át­adását Rigó a felső sarokba lőt­te, a kapus azonban védett. A 83. percben Iványi II. Patyit ug­ratta ki, aki a kifutó kapus mel­lett a felső sarokba vágta a labdát. 2:0. A 87. percben Hor­váth mentett Tímár elől nagy gólhelyzetben. A Vasas tervszerűbb, átgondol­tabb. lelkesebb játékával bizto­san győzött. Jók: Sahin, Szegő, Rigó, Iványi I.. Horváth, Varga. Pálfi József Jánoshalmi Spartacus—Békéscsabai Agyagipar 2:0 (2:0) A Diósgyőr jobb csapat Diósgyőri VIK—Kecskeméti SC 3:1 (2:1) Jól játszott a KTE Debreceni MTE—Kecskeméti TE 1:0 (0:0) Debrecen, ’700 néző. vezette: Németh L. DMTE: Répánszky — Puskás, Patai III., Horváth, Szigeti. Csür- ke, Molnár J.. Mészáros (Molnár T.), Mózsa (Túrái), Kerekes, Sza­bó. Edző: Kertész Tamás. KTE: Varga — Tormási (V’i- rágh). Franczkó. Gyorsa, Bende, Komáromi, Csurka (Magyar), Má- nyoki, Csordás, Porhanda, Hor­váth. Edző:-Varga Béla. Lendületes kezdés után alább­hagyott a jó iram. A 63. percben Molnár J.. nagy gólja döntött. Jók; Puskás. Patai HL, Horváth, Molnár J.. illetve Varga, Francz­kó, Bende. NB II. Keleti csoport Kecskemét, 2000 néző, Vezette: Petri. DVTK: Veréb — Kovács, Hajas, Hajdú — Salamon. Váradi (Feke­te a 61. percben). Udvarev, Ta­tár, Horváth, Gál. Görgei. Edző: Preinev Kálmán. KSC: Gór — Oláh, Lantos, Her- bály — Diószegi. Pasek — Kókai. Gyifkó dr.. (Kecskés az 57. perc­ben), Szabó. Ónodi (Czirkos a 66. percben). Molnár. Edző: dr. De- zsőfi Ferenc. A DVTK támadásait láthattuk a kezdés után. Váradi nagy lövé­se jutott a kapu fölé. A másik ol­dalon Molnár elől az utolsó pilla­natban rúgták szögletre a labdát. A 12. percben Váradi a sorfal­ba lőtte a szabadrúgást. A 14. percben a DVTK megszerezte a vezetést. Görgei lefutotta Oláht. Mintegy 10 méterről leadott lövé­sét Gór kiütötte, éppen Gál elé, aki rögtön lőtt. Ezt Gór ismét csak kiütni tudta Udvarev elé. aki most már nem hibázott. 1:0. (Är kecskeméti védők csak nézték a DVTK-esatárok erőlködését.) A 18. percben Hajdú futott fel. A beívelt labdája a kaputól mint­egy 30 méterre álló Horváthoz került, aki egyből rászúrta. A labda akadálytalanul jutott a. bal felsó sarokba. 2:0. .(Gór nem számított a lövésre.) A kétgólos vezetés után a . DVTK lefékezett és a KSC vette át a játék iránvítását. A 21. perc­ben Diószegi lövését védte Veréb. A 32. percben Molnár kiugrott és a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt. 2:1. A 38. percben Szabó kicselezte a védőket. Labdáját Molnár tiszta helyzetből mellé lőtte. A 41- perc­ben ismét Molnár ugrott ki, de most a kifutó kapusba vágta a labdát. A 45. percben közvetett szabadrúgásból Önodi labdáját Molnár közelről mellé fejelte. A 48. percben Hajas a 16-os előtt kézzel fogta meg a labdát. A szabadrúgást Lantos laposan a léc mellé küldte. Az 57. percben I A Molnár szépítő gólja előtti kapuson és a hálóba tart. 'if " . Molnár ügyes cselekkel játszotta magát tisztára. Lövése a jobb ka­pufa mellett suhant ki. pedig a kapu jobb oldala teljesen üres volt. A másik oldalon Fekete át­játszotta Oláht. de Diószegi látvá­nyos hátrahúzással mentett. Ud­varev beadását Tatár fejelte mellé. A 66. percben Molnár beadását Szabó a 16-oson belül teljesen tisztán állva akarta lekezelni, de elpattant tőle a labda. A 72. percben eldőlt a mérkő­zés. Szöglethez jutott a DVTK és a balról heívelt labdát a felugró Horváth védhetetlenül fejelte a sobb sarokba. 3:1. (A védők most is a néző szere­pére vállalkoztak.) A 85. pgreben Molnárt terítet­ték le a 16-oson. A szabadrúgást Veréb a kapufa segítségével szög­letre hárította. A 90. percben Pa­sek cselezett bal oldalon, majd éles szögből a felső léc élére lőtte a labdát, s a védők feszabadítot- tak. A kecskeméti nézők sajnos, is­mét csalódottan távoztak. Igaz, a bajnokjelölt DVTK-tól elszenve­dett újabb hazai vereség már nem jött váratlanul, mégis a játék ké­pe alapján könnyen más is lehe­pllianat. A labda már túljutott a tett volna az eredmény, hiszen a KSC — az első 20 perc kivételé­vel fölényben játszott. 2:1 után számtalan biztos helyzet alakult ki. amelyből nemcsak egyenlíteni, hanem a vezetést is meg lehetett volna szerezni. A DVTK éppen azzal bizonyította be., hogy jobb csapat, mert a kevesebb helyzeté­ből is több gólt lőtt: Jók: Sála­mon. Udvarev. Horváth, illetve Diószegi Molnár. Lantos. Szabó Zoltán Az NB I. B állása 1. DVTK 23 13 5 5 40­2. Komló 23 12 5 6 27­3. Békéscsaba 23 11 7 5 25­4. Szolnok 23 11 6 fi 34­5. Budafok 23 8 10 5 27­6. MÁV D. 23 9 6 8 27­7. Dunaújváros 23 8 8 7 36 8. KKFSE 23 9 6 8 30­9. Eger 23 9 6 8 32­10. Ganz-M. 23 7 8 8 20­11. DVSC 23 S 9 B 21­12. Olajbányász 23 7 -7 9 24­13. Pénzügyőr 23 7 6 10 33­14. Szekszárd 23 6 8 9 IB­IS. Várpalota 23 S 7 10 18­16. Bp. Spart. 23 7 5 11 25­17. Kecskemét 23 5 7 11 23 18. Oroszlány 23 5 6 12 16' Eger—Szekszárd Kossuth KESE—Oroszlány Pénzügyőr—Szolnok Komló—Budafok: Békéscsaba—MÁV DAC (Győr) Bp. Spartacus—Dunaújváros Jánoshalma, 1000 néző. Vezette: Bálint. 1 Jánoshalma: Csermák — Fad- dí, Maráczi, Szécsi — Vaszari, Bucsi. Ádám (Pásztor) — Cser- nák. Mízser '(Liliorh). Németh, Fenyvesi IV. Edző: Zag József. Az 5. percben Mizser .belőtt labdáját Maráczi alig fejelte a kapu mellé. A 8. percben Feny­vesi IV. távoli lövését védte a kapus. A 15. percben Csermák begurítását Maráczi a hálóba lőt­te. 1:0. A 18. percben Kékesi ug­rott ki, de hosszan szöktette ma­gát és Csernáké lett a labda. A 21. percben Kékesi közelről a KISTEXT—Bajai SK 1:0 (1:0) Budapest, 250 néző, vezete: Daru la. Bajai SK: Péter. — Andruskó, Rausch. Mánty, Viszmeg — Bódi (Miókovics), Petresevits — Her­cegi). Kemény, Radics (Győrfi), Laki. Edző: Schmidt Lajos. A KISTEXT támadásaival in­dult a mérkőzés. A 3. és a 18. percben szabadrúgásból alig ment mellé a labda. Mindkét csapat sok hibával játszott. A 25. perc­ben Hercegh beadását Márity kapura fejelte. Laki belenyúlt a lövésbe és a kapus nagy bravúr­kapu fölé fejelt. A 40. percben Vaszai-i az alapvonal közeléből adta középre a labdát és Maráczi a hálóba vágta. 2:0. A fordulás után a vendégcsapat támadott. A 65. percben Cser­mák közeli lövését védte a ka­pus. A 77. percben Fenyvesi IV. lövése okozott gondot a kapus­nak. A 75. percben Maráczi lefu­totta a védőket, de a .kifutó ka­pusba lőtt. A 87. percben Cser- nák kifutással mentett Kékesi elől. j Jók: Bucsi, Mízser. Faddi, il­letve Unvatinszki, Majoros, Kuti I. Madarász Ferenc ral hárított. Kiegyenlítődött és el is durvult a játék. A 41. perc­ben egy visszapattanó labdát Nagy K. lőtt a hálóba. 1:0. A szünet után folytatódott a csapkodó játék. A 60. percben Péter védett egy 20 méterről kül­dött erős lövést. Ez volt a félidő egyetlen említésre méltó esemé­nye. Végeredményben mindkét csapat gyengén játszott. A BSK- ból egyedül Péter nyújtott elfo­gadható teljesítményt, bár hatá­rozottabb közbelépéssel a gólt há­ríthatta volna. Ikarusz SE—Mezőfi SE 1:0 (0:0)-17 31 -17 29 -18 29 -23 28 -24 26 -20 24 -33 24 -27 24 -31 24 -26 22 -24 21 -30 21 -35 20 21 20 25 19 33 19 ■42 17 -30 16 1:0 3:0 2:0 5:1 1:0 4:3 Az Egri Dózsáé a Dobó István Kupa 1. FÖtSPED 2. Volán SC 3. Sz. Dózsa 4. Szabó SE 5. DEAC 6. Bp. Építők 7. BVTSK 8. Cegléd 9. SZVSE 10. - Hajdúböször. 11. DMTE 12. HL kér. 13. Láng Í4. KTE 15. .Sz. MÁV 16. Kiskunhalas 19 16 19 12 19 11 19 10 19 9 19 8 19 7 19 5 19 3 19 6 19 7 19 5 19 8 19 5 19 0 19 2 10 5 9 3 10 4 10 4 10 2 15 55-13 »4 45-16 218 39-25 25 26-15 24 37-29 21 31- 38 21 32- 33 19 26-29 18 17-20 17 21-27 17 30-32 I S 33- 32 15 25-31 15 16- 30 14 20-42 14 17- 52 6 Szabó Lajos SE—Bp. Építők 5:0 Szegedi VSE—HL kér. TTVE 2:1 FÖSPED Szállítók—Szolnoki MÁV 5:0 Kecskeméten vásamap délután az ünnepélyes eredményhirdetés­sel ért véget a vidéki városok Dobó István Kupa vízilabdator­nája. A kétnapos küzdelem során magas színvonalú mérkőzéseket, izgalmas, remek csatákat láthat­tunk és egy sor váratlan ered­mény is -született. A torna legnagyobb meglepeté­se nyilván az volt, hogy a Dobó István Kupa védőjének, a Szolno­ki Vízügyi Dózsa együttesének meg kellett elégednie a 4. hely- lyel, miután a négyes döntőben már egyetlen győzelmet sem tud­tak elérni. Az első helyért egyéb­ként hármas holtverseny alakult ki, amelyből a jobb gólkülönb­ségével az Egri Dózsa csapata ke­rült ki győztesen. Az egriek első helye mindössze egyetlen gólon múlott, ennyivel előzték meg a • Szentest, míg a harmadik helye­zett SZEOL már rosszabb gólkü­lönbséggel vívta ki a bronzérmet, be egyedül ők mondhatták el ma­gukról, hogy legyőzték az Egri Dózsát. A négy OB I-es csapat egyébként időnként látványos ví- zilabdázást mutatott, s nagy tet­szést arattak a vasárnap már szép számmal összegyűlt közönség előtt. A kecskeméti csapat szereplése is örömteljes meglepetés. Az öt­nyolcadik helyért vívott, döntő során valamennyi ellenfelüket le­győzték. köztük a Tatabányai Bá­nyász OB 1. A. csoportos csapa­tát is. Ezzel nagy meglepetésre, de megérdemelten szerezték meg az 5. helyezést. Eredmények az 1—4. helyért: Egri Dózsa—Szentes 9:7, SZEOL—Szolnoki Vízügyi Dózsa 5:4, Szentes—SZEOL 5:3. Szentes,— Szolnoki Vízügyi Dózsa 7:6, Egri Dózsa—Szolnok 7:6. SZEOL—Eg­ri Dózsa 5:4. Az 5—8. helyért: Kecskeméti SC—Tatabánya 5:3, Tatabánya—Egri Vízmű 5:3, Egri Vízmű—Miskolci VSC 4:1, Tata­bánya—Miskolci VSC 7:1, Kecs­kemét—Egri Vízmű 8:7. A 9—10. helyért: Ceglédi VSE—Kaposvár 11:5. A Dobó István Kupa 1974. évi végeredménye:!. Egri Dózsa 4pont (20:18 gólkülönbség). 2. Szentesi Vízmű 4 pont (20:19 gólkülönb­ség), 3. SZEOL 4 pont (13:17 gól- különbség), 4. Szolnoki Vízügyi Dózsa 0 pont. 5. Kecskeméti SC, 6. Tatabánya. 7. Egri' Vízmű. 8. Miskolci VSC, 9. Ceglédi VSE, 10. Kaposvári Hunyadi. Az eredményhirdetéskor ifj. dr. - Bodóczky László, a megyei úszószövetség elnöke adta át az Egri Dózsának a Dobó István Kupát. A versenybíróság több értékes tiszteletdíjakat is adott ki. Á legjobb NB I-es góllövő Soós László lett (Szentes), 16 góllal. A legjobb OB I-es kapus Esztergomi Mihály (SZEOL). A legjobb OB Il-es góllövő Bíró Tamás (KSC), a legjobb OB II-es kapus tiszteletdíját pedig Soós Tamás (Egri Vízmű kapta). Tisz­teletdíjat kapott a legjobb kecs­keméti vízilabdázó, Rozgonyi Gábor is. Végül a versenybíróság a legeredményesebb edző tisz­teletdíját Pócsik Dénesnek, az Egri Dózsa játékosedzőjének ad­ta. aki ezenkívül még értékes ajándékot is kapott, mint a Dobó István Kupa alapítója és terve­zője is. A kétnapos verseny során a kecskeméti rendezők jelesre vizs­gáztak. A kecskeméti fedett uszo­da ideális otthont adott ennek a nagy versenynek, amely minden bizonnyal nagy hasznára lesz majd Kecskemét gyors ütemben fejlődő vízilabdasportjának. Végül meg kell emlékezni a versenybí­róságról, dr. Bozsi Mihály egykori neves válogatott játékossal az élen. A mérkőzéseket vezető Vu- szek Antal. Samu Miklós, Med- veczky Balázs játékvezető köz- megelégedésre látták el ezt a fel­adatot. s időnként érdekes volt megfigyelni, hogy ebben az egyébként játékvezetői szempont­ból bizonytalannak mondott sport­ágban is milyen jól lehet bírás­kodni. A Dobó István Kupa vízilabda­torna jól sikerült és újabb hírne­vet szerzett a kecskeméti rende­zőknek. Sz. Z. Budapest, Mátyásföld, 50 néző, vezette: Nagy J. Mezőfi SE: Balatoni — Molnár Sági, —uikffshQfiSL Angeii;c -Megyeri Zubemyák (Némedi). Szegezdi, Bódís. Edző: Krivy Ottó. A széltől támogatva kezdett a Mezőfi SE és egyik támadást a másik után vezették. Az Ikarusz alig jutott el a félvonalig. Saj­nos a támadások befejezése nem sikerült. Bódis, Losonczi és Zu- bornyák hagyott ki biztos gól­helyzetet. A második félidőben tovább támadott a Mezőfii SE, de közben a hazaiak is veszélyez­tettek néhányszor. A 68. perben Balatoni szöglet után bravúros Bp. Postás—Kiskőrös 3:1 (2:1) Bp. Egressy út, 100 néző. Ve­zette: Nagy A. Kiskörös: Ba — Jenei, Szlo­vák II., Balogh — Polereczki, Herczig — Sárközi, Szlovák I., Labák. Bohács (Takács), László (Ambrus). Edző: Biácsi Sándor. A 3. percben Ba kiejtett egy labdát amit Szélesi a kapura lőtt, de Szlovák II-ről szögletre pattant a labda. A 4. percben Szélesi távoli lövését Ba csak nézte. A labda a kapufáról visz- szapattant, és Iglói a hálóba to­vábbította. 1:0. Ezután a Kiskő­rös magához ragadta a kezdemé­nyezést. A 20. percben Szlovák II. elöl szögletre mentettek a védők. A 30. percben Bohács lab­dájáról László lemaradt. A 44. percben Sárközi a 11-es ponton a vetődő kapusba rúgta a labdát, aki megfogta a lábát és a játék­vezető 11-est ítélt, amit László védéssel hárított. A 76. percben egy újabb tkarus-szögletnél Molnár késlekedett a labda elfe- jelésével és a berobbanó Zarkó három: lépésről a hálóba- fejeit. 1:0. Hiába küzdött ezután még nagyobb lelkesedéssel a Mezőfii SE az egyenlítésért, az Ikarusz játékosok megszálltáik a kapujuk előterét és sikerrel hárítottak minden próbálkozást. Helyzet így is akadt, az utolsó negyed­órában akár ötször is egyenlít­hettek volna, de semmi sem si­került. A játék képe alapján akár több góllal is győzhetett volna a Mezőfi SE. Jók: Angeli. Megy- gvesi, Bódis. Szabó. Fekete Ferenc értékesített. 1:1. A kezdés után Szélesi lövését Ba kiejtette, köz­ben a kapust támadó csatár egy hangos kiáltással edesett. A játék­vezető most is 11-est ítélt, amit Szélesi értékesített. 2!. Egyéb­ként a támadás már időn túl volt. Hiába támadott a második fél­időben a Kiskőrös, a góllövés nem sikerült. A 47. percben László az ötösön cselezett feles­legesen. A 75. percben Szlovák I. ugrott ki, Pontos beadását László lőtte kapura és a labda a kapufa tövénél ment ki. Ezután újabb potyagólt. kapott a Kiskőrös. A 82. percben Iglói 18 méterről, a kint álló Ba kapus felett a há­lóba csavarta a labdát. 3:1. A kiskőrösi csapat jól játszott, de a góllövés nem sikerült. Jók: Szélesi, Iglói, illetve Szlovák I., Herczig. ÉRDÉRT MEDOSZ—Kalocsai VTSK 3:1 (3:0) Kalocsa, 100 néző, vezette: Gál J ózsef Kai. VTSK: Niezner — Lajtos, Pécsi. Kiss — Farkas II., Gábor. Szabó — Kapitány, Vén, Lakatos, Matos.. A válogatott mérkőzéssel egy- időben rendezett találkozón, saj­nos, nagyon kevés néző jelent meg. A volt NB I-es játékosok­kal — Marosival és Tuschinger- rei — felálló ÉRDÉRT az őszi szezonban tíz gólt lőtt a VTSK- nak. s a hazaiakat érthetően fű­tötte a visszavágás vágya. Az el­ső negyedóra tapogatózó mezőny­játéka után a tapasztaltabb ven­dégcsapat a 20. percben szerzett vezetés. Jakab lövésébe Pécsi olyan szerencsélenül nyúlt bele, hogy lábáról az elmozduló Niez­ner mellett a hálóban kötött ki a labda. 1:0. Három perccel később ismét Jakab növelte az ERDéRÍ előnyét. Látványos akció végén biztosan értékesített egy jól idő­zített beadást 2:0. A vendégek fölényét a 30. percben Kornfeld váltotta újabb gólra. 3:0. Föl­ocsúdott a VTSK és szép formás támadásokat vezetett, de a 38. percben Vén óriási gólhelyzetben hibázott Szünet után kiegyensúlyozot­tabbá vált a játék, sőt a hazaiak kerültek enyhe fölénybe. Az 59. percben Vén kapufát lőtt majd a 69. percben ugyanő hibázott nagy helyzetben. A 86. perc hoz­ta meg a VTSK szépítő gólját Lajtos futott el, beadását Vén a léc alá fejelte. 3:1. Kitűnq. játékvezetés mellett a nagyobb játékerőt képviselő fő­városiak magabiztos győzelmet arattak. A VTSK-nak csak fel­lángolásai voltak, de ez nem volt elegendő a győzelemhez. Helyze­teik jobb kihasználásával azon­ban a hazaiak szorosabbá tehet­ték volna az egyébként teljesen reális végeredményt Jók: Matos, illetve Jakab, Marosi.