Petőfi Népe, 1965. október (20. évfolyam, 231-257. szám)

1965-10-19 / 246. szám

Fölényes, bistos győzelem líecskemcti Dózsa, — Gyulai ÜIEDOSÍB 1:0 (1:0) Kecskemét, 2000 néző, vezet- t te: Bíróczky. K. Dózsa: Czéh — Kéri, Kol- j tai, Winkler — Peiler, Szőczei I — Tanács, Kiss II., Szappanos, ! Rozgonyi, Ézsi. Edző: Titkos i Pál. Gyula: Zsilinszky — Sas, Stefanik, Lovász — Gáti. Pán- czél — Ludaics, Jenei, Himer I„ Nagy I., Kálló. Edző: Vas­vári Péter. tár biztosan lőtt a hálóba. Z-A. A 10. percben a vendégek rosszul alkalmazták a lesz­állítást és így Tanács tisz­tán futhatott el a jobbszé­len. Beadott és Szappanos ismét a hálóba talált. 3:0. Winkler a gól előtt megsérült, s csak ötperces ápolás után tér­hetett vissza, de ekkor már el­tős részében jól játszani a kecs­keméti csapatot. A négygólos győzelem fel­tétlenül megérdemelt, hi­szen még legalább ugyan­ennyi holtbiztos gólhelyzet maradt kihasználatlanul. A kecskeméti csapatban ezút­tal nem volt gyenge pont. Min­den játékos kifogástalan küz­dőszellemmel igyekezett tudása legjavát nyújtani. A védelem magabiztosan és igen jól verte vissza a nem is rosszul kombi­náló gyulai csatárok kezdemé­nyezéseit. A fedezetpár végig hatalmas területen mozgott, mindketten kitűnő összteljesít­ményt nyújtottak. A csatársor a második félidőben — különö­sen az első negyedórában — elemében volt. örvendetes, hogy végre a helyzetek egy ré­szét ki is tudták használni. A Gyulai MEDOSZ a me­zőnyben jól játszott, a kapu előtt azonban nem tudtak meg­birkózni a hazai védelemmel. Egyébként ráfizettek a lestak­tikára is. A csapat legjobbjai: Stefanik, Jenei és Himer I. vol­tak. A kecskeméti közönség nem mindig értett egyet a játékve­zetői hármas döntéseivel. Kü­lönösen a lesek megítélésénél fordult elő több tévedés, í M. I. A Dózsa védelme szilárdan verte vissza a Gyulai MEDOSZ ritka, de nem mindig veszélytelen rohamait. Képünkön Koltai tisztáz Himer I. elől. Remek labdarúgó időben a | Dózsa kezdte a játékot. Az el- I só hazai támadás lesen akadt el, majd Kiss II. előtt nyílt i gólszerzési alkalom, azonban 12 j méterről gyengén találta el a labdát, s a kapus védte a lö- ; vést. Egy perccel később Ézsi viharzott el a balszélen, de ő sem tudta jó lövéssel befejezni az akciót. Már ezekben a per­cekben látni lehetett, hogy a vendégek lestaktikával igye­keznek megtörni a hazaiak len­dületét. Ez az igyekezetük so­káig eredményes volt, bár né­hányszor vitatható volt. vajon tényleg lesen álltak-e a kecs­keméti csatárok? Erős iramot diktált a Dózsa, a vendégek szórványos lefutásokkal veszé­lyeztettek. A 14. percben pél­dául komoly gólhelyezetet dol­goztak ki Czéh kapuja előtt. Jenei kiugratta Ludaicsot, aki azonban jó helyzetben mellé lőtt. A 15. percben már gólt kiáltott a közönség, de Ézsi át­lenállhatatlanul játszott a kecs­keméti csapat és a 14. percben újabb szép góllal növelte elő­nyét. Egy balszárnyon vezetett támadás végén Rozgonyi a kapu elé ívelte a labdát és a berobbanó Tanács hatal­mas gólt lőtt. 4:0. Ekkor még úgy látszott, újabb gólok esnek. Szinte minden kecskeméti lefutás gólveszélyes volt, sajnos, a befejezés már nem sikerült úgy, mint az első negyedórában. Valamivel szer­vezettebben védekezett a gyulai csapat, s a kecskeméti fiúk sem törték magukat túlságosan. Rozgonyi, Tanács, Szappanos növelhette volna az eredményt, de valami mindig közbejött, s így további gólok nélkül telt el a játékidő. Régen láttuk ilyen nan> kerb ’’0! és a mérkőzés jeltn­NB II. KELETI CSOPORT ALI.A.SA 1. Kecskemét 2. Eger 3. Szóin. MÁV 4. Pénzügyőr 5. Bp. Spartacus 6. Borsodi B. 7. Bp. Előre 8. Szóin. MTE 9. V. Izzó 10. Gyula 11. Miskolci B. 12. SZVSE 13. Békéscsaba 14. Nagybátony 15. KIS TEXT lß. Debrecen 17. Kisterenye 18. Martfű 29 17 6 6 90:25 40 29 15 8 6 51:25 38 29 15 5 9 42:31 35 29 12 IX 6 38:27 33 29 12 8 9 45:31 32 29 12 8 9 38:30 32 29 11 9 9 40:28 31 29 12 7 1« 32:40 31 23 10 B U 27:37 28 29 9 9 11 33:30 27 29 11 5 13 39:47 27 29 8 10 11 48:40 2« 29 9 8 12 31:38 26 29 8 10 11 26:39 26 29 8 9 12 29:41 25 29 8 8 13 29:41 24 29 6 8 15 28:47 20 29 6 7 1« 31:52 19 A forduló eredményei: Egri Dózsa —Bp. Spartacus 1:0 (0:0), Szegedi VSE—Martfűi MSE 2:0 (1:0), Bp. Elő­re—Borsodi Bányász 3:1 (1:0), Szol­noki MTE—Kistoronyéi Bányász 3:1 (1:0), Nagybátonyl Bányász—Szolno­ki MÁV 1:0 (0:0). KISTEXT—Pénz­ügyőr 1:1 (1:0). Békéscsabai Előre— Miskolci Bányász 1:0 (1:0), Vasas Izzó—Debreceni Honvéd 2:0 (1:0). A totó 42. heti eredménye: 211111x22x112 — 1. adását tiszta helyzetben Rozgo­nyi élesen a kapu mellé küldte. Meddő Dózsa-támadásolc követ­keztek ezután. A vezető gólra még csaknem tíz percig kellett várni. A 28. percben Ézsi a félpá­lyáról indult el, pontosan Szap­panoshoz továbbított, aki észre­vette, hogy Rozgonyi lyukra fut, tehát hozzá küldte a labdát. Az összekötő hatalmas gólt lőtt a kapuját elhagyó Zsi­linszky hálójába. 1:0. A vezető gól láthatólag meg­nyugtatta a Dózsa-játékosokat és most már lényegesen folya­matosabb volt a játék. A 38. percben Tanács törhetett tisz­tán a gyulaiak kapujára, de nag" gólhelyzetben a kapu mel­lé vágta a labdát. A 44. perc­ben viszont már a játékveze­tőn múlt, hogy nem nőtt a Dó: zsa góljainak a száma. Újra Tanács tört a kapu felé, s a 16-oson belül felvágta az egyik gyulai védő. A játékvezető azonban nem látta 11-esnek az esetet. Majd egy téves lesítélet borzolta fel a kedélyeket. Szünet után nem kellett so­káig várni az újabb kecskeméti gólra. A 3. percben Rozgonyi a balszélen cselezett, majd pontosan tálalta a labdát Szappanos elé. A középesa­Xeett volt Igazi futball KALOCSAI HONVÉD—SZEGEDI HONVÉD 2:0 (1:0) Kalocsa, 200 néző, vezette: Lajkó. Kai. Honvéd: Bencsik — Ko­vács, Kapitány, Kiss I. — Ba­logh, Vén — Detre I., Eszenyi, Detre II., Bende, Tóth. Edző: Malomszegi Ottó. Negyedóráig a mezőnyben folyt a játék, anélkül, hogy bármelyik csapat is különösebb veszélyt jelenthetett volna az ellenfél kapujára. Az első ve­szélyes támadás a szegedi kapu előtt alakult a 15. percben. Két perc múlva javítottak a hazai­ak. A kiugró Vént a 16-os tájé­kán felvágták. A szabadrúgást Kapitány a sorfal fölött a jobb | felső sarokba helyezte. 1:0! Kis- , sé élénkebb lett a játék. Bende ' nagy lövését a szegedi védők : szögeletre hárították. A félidő i további részében mindkét kapu ! többször is forgott veszélyben, ! de a védők mindig kellő időben | közbe tudtak avatkozni. Fordulás után még jobban ! esett a játékszínvonal. A 16- oson belül nemigen tudtak ! eljutni a csatárok. A 38. perc­ben végre a hazaiak bebiztosí- j tották a győzelmet. Bende vá- i ratlan lövésre szánta el magát. A 16-os tájékáról leadott éles lövése a bal kapufa éléről vá­gódott a hálóba. 2:0! A két honvédcsapat nem na­gyon erőltette magát, és a ka­locsaiak gyengébb játékkal is kiharcolták a győzelmet. Jók: Kapitány és Kiss I. PETŐFI NÉPE A Magyar Szocialista Munkáspárt Bács-Kiskun megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: dr. Weither Dániel. Kiadja a Bács megyei Lapkiadó vállalat. Felelős kiadó: Mezei István igazgató Szerkesztőség: Kecskemét, Városi Tanácsház Szerkesztőségi telefonközpont: 26-19, 26-16. Vidéki lapok: 11-22. Kiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér 1/a. Telefon: 17-09. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető: a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 13 forint. Szerkesztő bizottság: 10-38. Bács-Kiiskun megyei Nyomda V. Kecskemét — Telefon: 11-85. Index: 25 065. Kosárlabda KECSKEMÉTI PETŐFI—SZEGEDI EAC 57:56 (26:28) NB I. férfi. Kecskemét, 600 néző, vezette: Mogyorósi, Hor­váth. Petőfi: Tóth (5). Szabó (2) — Sahin-Tóth (9) — Kovács (7), Pankotai (6). Csere: Király (16), Szakáll (12), Bányai, Szeghalmi Gábor, Fejes, Sárkány. Edző: Guóth Iván. Izgalomban nem volt hiány ezen a mérkőzésen. Az elején a SZEAC jól dobott távolról, míg a Petőfi-játékosok ideges­ségükben még a ziccereket is ki­hagyták. 10:10 után nyolc pont­tal húzott el a Szeged és csak a félidő végén zárkózott fel a kecskeméti csapat. A szünet után állandóan a Petőfi veze­tett. Mindkét oldalon sok bün­tetődobás maradt kihasználatla­nul. A végén a szegedi csapat jól hajrázott és az utolsó perc­ben sikerült egyenlíteniük. 54:54 állásnál Király tempódobása hullott a SZEAC kosarába, majd kétszer egymás után büntetődo­báshoz jutott a Petőfi. Előbb Bányai mindkettőt kihagyta, majd a befejezés előtt 5 má­sodperccel Tóthnak az egyiket sikerült értékesíteni. Erre nagy szükség is volt. mert az utolsó másodpercben kosarat ért el a SZEAC és így a Petőfi csak 1 ponttal győzött. Gyors indításból Király dob kosarat. A játékos ezúttal csapatának legjobbja volt. BAJAI BÁCSKA POSZTÓ—VTSK 100:93 (44:50) NB I. férfi. Budapest, v.: Bé­kéi — Horváth E. Bajai Bácska: Kovács (37), Halmos (36) — Piszárovics (2) — Weidinger (9), Karácsonyi (12). Csere: Ikotity (2), Vörös (2), Vé­tek. Edző: Mihályfi János. Kovács sérülten játszott, de ez nem látszott meg a teljesítményén. Az első fél­időben végig a VTSK ve­zetett és a szünetben is 4 pontos előnnyel fordultak. A II. félidőben folytatódott a fej-fej melletti küzdelem. Az utolsó öt percet VTSK-vezetéssel érték eL Ezután nagy dobóverseny ala­kult ki. Ebben a bajai csapat bizonyult jobbnak és megérde­melten nyerte meg a mérkő­zést. A Bácskából Kovács és Halmos játszott kitűnően. BAJAI MTE—EGYESÜLT GYÓGYSZER 39:32 (18:14) NB I. női. Budapest, vezette: Monostori, dr. Matics. BMTE: Mándi (9), Pásztor (7) - Sztipity (5) — Vassné (10), Csátaljai (8). Edző: Tax Imre. A bajai csapat Bognár és Di- kán nélkül volt kénytelen ki­állni erre a fontos mérkőzésre. Taktikailag nagyon fegyelmezet­ten játszottak a bajai lányok. Az elején 8:2 arányú vezetést sze­reztek és a félidőben is előnnyel fordultak. A szünet után öt per­cig volt csak szoros a küzde­lem, majd alaposan elhúztak a bajaiak és bár a végén az E. Gyógyszer egészpályás letáma­dással próbálkozott és a játék­vezetők is sorozatosan a bajarak ellen ítéltek, biztosan nyert a BMTE. NB I-be jutott a Kecskeméti Dózsa KECSKEMÉTI DÓZSA—BP. B NB II. női. Kecskemét, 300 [ néző, v.: Mogyorósi, Horváth Z. j Dézsa: Adamikné (1), Liborné — Czégai (17) — Molnár (10), Túri (17). Csere: Magyar (15), Kállai (6), Szabóné (3), Szent- annay (3), Kerpesitsné (4), Re­ményi, Bajtai. Edző: Adamik Ferenc. Az első félidőben nagysze­ETONÜTÉPÍTÖ 76:45 (46:17) rűen játszott a Dózsa. Egész­pályás letámadásuk ellen a budapesti csapatnak nem volt ellenszere, mert a Dózsa-lényok szinte tetszés szerint dobták a kosarakat. A szünet után na­gyon megváltozott a játék. A Betonútépítő ügyesen tartotta a labdát, a kecskeméti lányok pedig sokat könnyelműsködtek és a biztos győzelem tudatában a védekezést is elhanyagolták. Mindez nem változtatott azon­ban a Dózs;, nagyarányú győ­zelmén, mellyel a csapat — a további négy mérkőzés ered­ményétől függetlenül — már megnyerte a bajnokságot és be­jutott az NB I-be. A mérkőzés után rövid ünnepség is volt a pályán. Dr. Losoncz Mihály, a Dózsa elnöke üdvözölte a baj­nokcsapatot, majd az „olimpiai bajnok” úttörő csapat köszön­tötte virággal a lányokat. F. REMÉNYSÉG- SZEKSZÁRDI PETŐFI 59:44 (30:14) NB II. férfi. Kiskunfélegyhí zá, 200 néző, v.: Tárnok, Kiss l KRVSC: Szolnoky. Kerék <2 — Bottlik (10) — Görög (IC Tóth (3). Csere:' Rádi dr. (( Mártha (4), Trokán. Edző: So tész Dezső. Szép győzelemmel avatta f az új bitumenes pályát a Rí ménység férfi csapata. A sz< kott nagy lendülettel kezdte és hamarosan 16 pontos élőn; izereztek. Ezúttal a másod: :élidő is a Vasutas fölény, hozta. Néhány szép kosárna apsolhatott a közönség. Vég: .ezetve, könnyen győzött a fc egyházi csapat. Jók: Kerék, R; Czégai magasan kiemelkedve di dr., Tóth A. és kitünően já juttatja a labdát . szőtt az új játékosok közül i a budapesti csapat kosarába, i ifjúsági válogatott Mártha.