Petőfi Népe, 1962. november (17. évfolyam, 256-280. szám)

1962-11-13 / 265. szám

Szép siker Párizsban Magyarország—Franciaország 3:2 (2:1) Hét végi sporteredményeli LABDARÜGÁS: Franciaország B. —Magyarország B. 2:1 (1:0). — Olaszország—Ausztria 2:1 (0:0) Bécs- ben. Hollandia—Svájc 3:1 (1:1) Amsz­terdamban. ÖKÖLVÍVÁS: Az ökölvívó-csapat­bajnokság utolsó fordulójának ered­ményei: Üjpesti Dózsa—Bp. Vasas 14:6, Bp. Honvéd—Dunaújvárosi Ko­hász 12:8, Kaposvári Dózsa—Vasas Dinamó 10:10, Vasas Beloiannisz— Csepel 12:8. A bajnoki címet az Üj­pesti Dózsa nyerte, a kiesés sorsá­ra a Vasas Beloiannisz és a Bp. Va­sas jutott. ASZTALITENISZ: Skopjéban a magyar férfi asztalitenisz-csapat nyerte a Jugoszláv Kupát. Vala­mennyi egyéni- számban döntőbe ke­rültek a magyar asztaliteniszezők. ATLÉTIKA: Az atlétikai Európa- bizottság prágai ülésén hitelesítet­ték Zsivótzky Gyula 70,42 m-es ka­lapácsvető Európa-csúcsát. — 1966- ban Budapeten rendezik meg az at­létikai Európa-bajnokságokat. Totó eredmények: 2, 2, 1, 2, 1» x, x, 2, 1, 2, 1. x. Párizs, 60 000 néző, vezette: Gardeazábal (sapnyol) Magyarország: Szentmihályi — Mátrai, Mészöly, Sóvári — Soly- mosi, Sípos, — Sándor, Göröcs, Albert, Tichy, Fenyvesi dr. Franciaország: Bemard — Wendling, Lerond, Rodzik — Maryan, Ferrier — Kopa, Bo- nelle, Goujon, Di Nallo, Sauvage. Esett az eső, amikor a spanyol játékvezető sípjelére megkezdő­dött a tizedik francia—magyar mérkőzés. Az első veszélyes tá­madást a hazaiak vezették, utá­na hosszú percekig mezőnyjáté­kot láthatott a közönség. A 6. percben meleg pillanatok adód­tak a francia kapu előtt, de csa­táraink lövés helyett adogattak. A magyar csapat a 10. perc­ben szerezte meg a vezető gólt. Sipos labdáját Tichy lekezelte és mintegy 20 méterről hatalmas lövést zúdított a kapu felső sar­kába. 1:0. Nagyszerű csatárteljesítmény! A gól után kissé megzavarodott a hazai védelem. Fölénybe ke- (»óira váltani nem tudtuk. Váratlanul gólt értek el néhány perc múlva a vendéglá­tók. A 18. percben védőink nem tudtak felszabadítani, Szentmi- hályi kijött a kapujából és Di Nallo a magyar kapuba gurítot­ta a labdát. 1:1. A kiegyenlítő gól után kétszer is megszerezhette volna a ma­gyar csapat a vezetést, de először Tichy, majd Göröcs rontotta el a kidolgozott gólhelyzetet. Egy összecsapásnál Albert megsérült, helyette Rákosi jött be. A 36. percben, sorozatos ma­gyar támadások után Rákosihoz került a labda. A csatár két vé­dőt kicselezett és mintegy 12 mé­A gólra éhes Di Nallo támadásra készen, mel lette Solymosi és a labdát elfejelő Mátrai. Nem volt góllövő csatára a KTE-nek KECSKEMÉTI TE—MEZŐ HEG YESI MEDOSZ 2:1 (0:0) Kecskemét, 1200" néző, vezet­te: Sándor II. KTE: Vitkovics — Farkas, Fekete, Suhajda — Gacs, Vass — Szabó, Dezsőfi III., Kasza, Barta, Gárdái. Edző: Kosa Ká­roly. A mezöhegyesiek kezdtek és a második percben Vitkovics- nak mintegy 40 méterre kellett kifutnia, hogy elrúgja a labdát a kitörő Vígh elől. A követke­ző percben Kasza a kapufát ta­lálta eL Ezután teljesen beszo­rultak a vendégek, de jól véde­keztek. amiben a kapus -ját­szotta a vezető szerepet A 12. percben adódott a mérkőzés legnagyobb hely­zete. Kasza jobb oldalról nagyszerű labdát kapott a 11-es táján. Tel­jesen tisztán állott, mégis el­hamarkodva mellé gurított. A mezöhegyesiek csak ritkán tud­tak átjönni a félvonalon. A KTE csatárai állandóan „tűz” alatt tartották a vendégek kapuját, csak éppen a kapuba nem talál­tak. Fordulás után a mezöhegye­siek rohamoztak, de öt perc után ismét a KTE vette át az irányítást. A 12. percben a jobb oldalon kitörő Szabót a büntetőn belül fel­vágták és megrúgták. A 11-est ugyanő értékesítette. Nem sokáig örül­hetett a vezetésnek a KTE. A 18. percben Vass hibázott és Fekete kénytelen volt kézzel el­ütni a labdát a kitömi készü­16 mezőhegyesi játékos elől. A 11-est Rizsányi belőtte. 1:1! El­keseredetten támadott a KTE. Már úgy látszott, hogy döntet­len lesz az eredmény, amikor a 44. percben a 13. KTE-szöglet- ből Barta befejelte a mérkőzést eldöntő gólt. 2:1. A kecskeméti csapat mindvé­gig lelkesen és helyenként igen jól játszott. Csak éppen a gól­lövés nem sikerült a csatárok­nak. Ebben a balszerencse is közrejátszott. Kaszának most sem ment a játék. A csatársor többi tagjának mindnek volt gól­helyzete — kihasználatlanul. A fedezetpár sok jó labdát adott a csatároknak. A védelem jól megállta a helyét. Sándor játékvezető kifogásta­lanul vezette a mérkőzést. Lisztes Mihály NB in. Délkeleti csoport 1. Szóin. MTE 13 8 3 2 26: 9 19 2. Gyula 13 8 3 2 30:11 19 3. Sz. Építők 13 4 8 1 13: 7 16 4. Mezőhegyes 13 6 4 3 25:20 16 5. Cegléd 13 5 4 4 16:16 14 6. Martfű 13 6 2 5 18:21 14 7. Békéscsaba 13 4 5 4 25:19 13 8. J. Lehel 13 5 3 5 22:19 13 9. HMTE 13 5 2 6 24:26 12 10. Orosháza 13 4 4 5 12:17 12 11. J. Vasas 13 3 5 5 14:16 11 12. KTE 13 5 1 7 10:15 11 13. Tszmiklós 13 5 1 7 15:25 11 14. Csongrád 13 4 2 7 17:23 10 15. Makó 13 1 8 4 10:21 10 16. Szarvas 13 1 5 7 10:22 7 A forduló eredményei: Gyulai MEDOSZ—Ceglédi Vasutas 3:0, Sze­gedi Építők—Martfű 0:0, Szolnoki MTE—Csongrádi Petőfi 4:0. Jászbe­rényi Lehel—Jászberényi Vasas 2:1. Hódmezővásárhelyi MEDOSZ MTE— Makói Vasas 2:0, Törökszentmiklósi Vasas—Békéscsabai Építők 3:1, Oros­házi Kinizsi—Szarvasi Spartacus 1:1, térről a hálóba gurította a lab­dát 2:1. A második félidő, az elsőhöz hasonlóan, hatalmas irammal folytatódott. Ekkor is többet volt a magyar játéko­soknál a labda, több kecseg­tető támadást vezettek a francia kapura. Időnként Mátrai is előretört és nagy zavart okozott a hazai ka­pu előtt. Több gólhelyzetet ki­hagytak a' magyar csatárok, majd — ahogy ilyenkor lenni szokott —, az ellenfél lőtt gólt. Ezúttal ismét a sokat mozgó és jól játszó Di Nalló lőtt a magyar hálóba. 2:2. A magyar csapat nagyszerű fi­zikai és lelki felkészítését dicsé­ri, hogy továbbra is a győzelem megszerzésére és nem az ered­mény megtartására törekedett. A 35. percben született meg ér­dekes körülmények között a győztes magyar gól. Solymosi szabadrúgást ívelt a francia ka­pu elé. Tichy a nagv tömörülés­ben a gólvonalon túlra csúsz­tatta a labdát. 3:2. Izgalmas játékkal telt el a mérkőzés hátralevő 10 perce. Válogatottunk teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. A csapat minden tagját dicséret illeti, mindenki megtette köte­lességét. A legjobb csapatrészünk a védelem volt, amely még a tá­madásokból is kivette részét. Igaz, hogy amikor szükséges volt. "lekor a csatárok is segítettek a hátsó alakzatnak. A francia válogatott igazolta '■'"v hírét. A spanyol játékveze- ‘őhármas kitűnően látta el a fel­adatát Csak az elsS félidőben játszott elfogadhatóan a kecskeméti csapat EGRI DÓZSA—KECSKEMÉTI DÓZSA 2d (0:1) (Kiküldött munkatársunk je­lenti.) Eger, 1500 néző, vezette: Ko­vács. Egri Dózsa: Papp — Mészáros, Kiss I., Révész — Váraljai, Ha- nus — Szász, Üsztöke, Nagy I., Szabó, Csizmadia. Edző: Molnár Péter. Kecskeméti Dózsa: Gór — Cserkó, Határ, Koltai — Morvái, Berán — Gyenes, Berta, Csordás, Tanács, Rozgonyi. Edző: Feny­vesi László. Ismét elszenvedett a Kecske­méti Dózsa egy vereséget, pedig a játékosok azzal az igyekezet­tel indultak Egerbe, hogy ponto­kat, vagy legalábbis pontot sze­reznek. Az első félidő játéka alapján még volt is erre remény, ebben a játékrészben kidombo­rodott a kecskeméti együttes na­gyobb rutinja és szemre is tet­szetősebben játszott, mint ellen­fele. Az első szép támadást a 6. percben vezette a Kecskeméti Dózsa és Csordás nagy lövését csak bravúrral tudta szögletre ütni az egri kapus. Egy perc múlva Gyenes lőtt mellé. A 10. percben egri ellentámadásnál Gór mentett szögletre. A 15. percben ismét Gór mentett nagy lövést, nem sokkal később há­romszor is szüksége volt a kecs­keméti kapusnak minden tudá­sára. A 24. percben Gyenes már az egri kapust is kicselezte, de gyengén gurított üres kapura és a berohanó hátvéd mentett. — Szép támadás futott ezután a pályán: Rozgonyi beadását Ta­nács átlépte és a berohanó Gyenes mintegy 14 méter­ről vágta a hálóba a labdát. 0:1. A gól fellelkesítette a kecske­méti csapatot: a 40. percben Csordás 20 méteres szabadrú­gását Rozgonyi kapta, de nehéz szögből leadott lövése a kapus kezét is érintve a felső kapufán csúszott vésig. A második félidő egri roha­mokkal kezdődött és nagv nyo­más nehezedett a kecskeméti kapura. Gvakran az egész csa­pat védekezett. A kecskeméti csatársor nem tudta tartani a labdát. A 26. percben egyenlített Eger. Egy gyenge kapu mellé tartó lö­vésre Gór rávetődött, kezel'1'1 visszapattant a labda, először n i egyik egri csatár elé, az köze - ről nem találta el a labdát, d balszerencsénkre a berohan egri hátvédnek. Révésznek r került a hálóba vágnia. 1:1. A gól „szárnyakat adott” a hr- zaiaknak és megzavarta a kecs­keméti védelmet. A csatársor vezetett ugyan néhány tám-- dást, de ezek vérszegények vol­tak. Határtalan lelkesedéssel küzdöttek a hazaiak és a 3íi. percben megszerezték a veze­tést. Révész távoli lövése a ké­sőn vetődő Gór mellett csúszó'!, a hálóba. 2:1. Ezután Berta elő't nyílt gólszerzési alkalom, de jó helyzetben leadott lövése mellé ment. A hatalmas lelkesedéssel küz­dő Egri Dózsa jó hajrával meg­érdemelten győzte le a kecske­méti csapatot. A kecskeméti lila-fehérek csak az első félidő­ben játszottak elfogadhatóan. A második félidőben az egész együttes fáradt csa­pat benyomását keltette. Csatársorunk továbbra is gói- képtelen. Csak Határ, Csordás és időnként Tanács játéka di­csérhető. Górnak balszerencsé­je volt. sorozatos kitűnő védés után két súlyos hibát vétett. Márkus Jánm NB II. Keleti csoport 1. Qzdi Kohász 13 9 2 2 22 : 9 20 2. Diósgyőr 13 8 4 1 24:10 70 3. Nyíregyháza 13 7 5 1 25:16 ír. 4. Miskolc 13 7 3 3 24 : 9 11 5. Láng-Gépgy. 13 7 3 3 23:19 17 6. Szolnok IS 7 1 5 14:14 .15 7. Egyetértés 13 6 2 5 20:17 1' 8. SZVSE 13 5 3 5 19:29 u 9. Ganz-MAVAG 13 5 2 6 26:21 10. Borsóm B. 13 5 2 6 12:18 1” 11. Kecskemét 13 4 3 6 17:15 r 12. Eger 13 4 — 9 14:21 13. Bo. Spart. 13 3 2 8 15:25 « 14. DÉAC 13 3 2 8 12:27 4 15. Bn. Előre 13 3 1 9 15:25 •> 16. Saig. KSE 13 2 3 8 11:23 . 7 A forduló eredményei: VM. F,?vr'- értés—Diósgyőri VTK 5:1! MlsVolM VSC—Szegedi VSE 7:0, Bp. Előre— Debreceni EAC 3:1, Debrecenben’ Nyíregyházi Spartacus—Bp. Sparta­cus 2:1, Budapestem. Láng-G-éng^ó»• —Szolnoki MÁV 4:0, Saleótariáni KSE—Borsódi Bánvász 0:0, ózdi Ko­hász—Ganz-MA VÁG 2:1. Meglepetés a kecskeméti sak’ özük kisarányú veresége Budapesti Honvéd.— Kecskeméti Vörös Meteor 7:5 Az NB II-s bajnoki mérkőzést Budapesten játszották le. Nagy meglepetésnek számít a kecske­méti újonc csapat kisarányú ve­resége. Kis szerencsével akár fordított is lehetett volna az eredmény. Eredmények: Osváth—Czár 0:1, dr. Liptai—Nagy 0,5:0,5, Petri— Kádár 0:1, Bothola—dr. Kovács 1:0, Tomanovics—Pápai 1:0, Haj­nal—Törteli 0,5:0,5, Derényi— Csősz 0,5:0,5, Pásztó1—ifj. Mé­száros 1:0, Gönczöl—Dudás 1:0, Rusovszky—Freitág 0:1, Káposz­tás—Nagy 1:0, Tömpe—Morvái 0,5:0,5. Befeie?Gd3tt a bajai úttörő HéziBabds-hajnokság A bajai járásban befejeződött az úttörők körzeti kézilabda baj­noksága. Az úttörők hét körzet­ben küzdöttek a be inoki címért és a versenyeken 23 fiú- és 24 1eánycsapat vett részt. A fiúk és a lányok mezőnyé­ből a Bajai II. Rákóczi úttörő- csapat kézilabdázói kerültek ki "vőztesen, s ezzel megszerezték a járási bajnoki címet. (Gazdag János.) Megyei sporteredmények Kosárlabda: NB I .férfi: Bajai Bácska Posztó—BM. Dózsa 106: 74 (48:30). NB I-es női méri; ” - zés: Budapesti Petőfi—Bei" Építők 84:41 (34:15). — NB II-s férfi: Kecskeméti Petőfi—Szé­kesfehérvári Vasas 84:61 (37:29). NB II-s női: Kecskeméti Egyet­értés—Nagykőrösi Kinizsi 57:47 (19:24), Szolnoki MÁV—Kecs­keméti Dózsa 52:50 (32:13). Ökölvívás: Gyöngyösi Honvéd —Félegyházi Honvéd 12:8. Teke: NB I. férfi: Üjpesti Dó­zsa—Kecskeméti Vasas 6:2. Súlyemelés: A vidéki ifjúsági súlyemelő csapatbajnokságon Szombathelyen a könnyűsúly­úján a kecskeméti Mészáros 305 kg-os összteljesítménnyel a má­sodik helyen végzett. A fenti eseményekről lapunk legközelebbi számaiban közlünk részletes beszámolót. Délnyugati NB ül. eredmé­nyei: Kaposvári Honvéd—Nagy- kanizsai Bányász 2:2, Székesfe­hérvári MÁV Előre—Dombóvári Vasutas 1:0. Pécsi Bányász— Fécsszabolcsi Bányász 4:3 Pécs- szabolcson. Nagykanizsai Dózsa— Mohácsi Petőfi 5:2, Szekszárdi Petőfi—Nagymányoki Bányász 3:1. Szekszárdi Dózsa—Siófoki Bányász 3:0 Siófokon. — A Ba­jai Építők—Pécsi Bőrgyár 2:2 (2:0) és a Kiskunhalasi ME­DOSZ—Kalocsai Kinizsi 2:1 (0:1) mérkőzésekről lapunk holnapi számában közlünk beszámolót