Juhász István: Fejezetek Kecskemét építészetének történetéből - Bács-Kiskun megyei levéltári füzetek 9. (Kecskemét, 1993)
Bács-Kiskun Megyei Bíróság székházának építéstörténete - 6. Királyi törvényszék felállítása és elhelyezése Kecskeméten - b) A „Cserepes" átépítése a kir. törvényszék számára
első héten megkezdték az ügydarabok átvételét a helyi törvényszéktől. Ezt követően pedig Cegléden, Nagykőrösön és Kiskunfélegyházán vették át az ügyeket. 11, A helybeli törvényszékhez 1872. január 17-én szállították át a rabokat Ceglédről és Félegyházáról, mint volt megyei és kerületi törvényszéki helyekről. Itt, a régi városháza, s a Ladányi-féle ház börtöneiben helyezték el őket. Ceglédről 49-et, Félegyházáról 23-at hoztak át. 120 Természetesen a törvényszék számára átadott épületek a város szempontjából szinte megoldhatatlannak látszó helyiséghiányt idéztek elő. S hogy legalább a Ladányi- és Millhoffer-féle házakat visszakaphassa és saját céljaira felhasználhassa, elhatározta, hogy a „Cserepest" a királyi törvényszék számára megfelelően kiépítteti és használatra átengedi. Ezt a szándékot a város közönségének 1873. április 25-én tartott bizottsági közgyűlése fogalmazta meg, s a 270. sz. alatt kelt határozat szellemében a város és az Igazságügyi Minisztérium szerződésben rögzítette az épülettel szembeni elvárásokat, a használat feltételeit, az épület tulajdonjogát, a karbantartásra vonatkozó feladatokat stb. A szerződést a város részéről Bagi László Kecskemét az idők szerinti polgármestere, másrészről Gáli Ferenc, a kecskeméti királyi törvényszék elnöke, és Madarassy László királyi ügyész, mindketten az igazságügyi miniszter megbízottai, írták alá 1873. október 8-án. Nem lehet célunk a szerződés valamennyi cikkelyének részletes ismertetése, de azt feltétlenül érintenünk kell, hogy az építés során milyen mértékben növekedett az épület nagyságrendje, alaprajza, hogyan rendezkedtek be a használatukban álló telken stb. Rögzítette a szerződés, hogy a Budai főutcán 896 négyszögöl nagyságú telken álló „Cserepes"-féle egyemeletes házat, a telek Iskola utcára (mai Móricz Zsigmond) dülő egész vonalát, 32 folyó ölnyi (60 m) hosszban, szintén egyemeletes magassággal kiépítteti. Ebben a részben, a régi épülethez csatlakozó, mintegy 30 méter hosszban, de a meglévő lépcsőházból megközelíthető módon, a földszinten is, s az emeleten is hivatali helyiségek létesülnek. Az épületet to119. Kecskeméti Lapok. 1872. január 6. 120. Kecskeméti Lapok. 1872. január 20.