Új Szó, 2004. október (57. évfolyam, 227-252. szám)

2004-10-25 / 247. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2004. OKTÓBER 25. Sportvilág - labdarúgó arany ászok liga 25 A debreceni Dombi (jobbról) több helyzetet elpuskázott az Újpest ellen (nbl.hu-felvétel) Szűcs ismét góllal segítette a Ferencvárost, a Fehérvár kiütötte a Békéscsabát A debreceni kapufák átka Dubraviczky játékvezető elküldte a kispadról Détárft Örökös eltiltást követel Kardoskodtak a győzelem mellett Gólképtelen győriek Sebők büntetőt hibázott, de később javított Kiköszörülték a csorbát Lajost, a vendégek vezetőedzőjét. A tréner a következőket mondta a mérkőzés után az esetről:- Nem követtem el semmi olyasmit, amiért el kellett volna küldeni engem a kispadról - így Détári. - Az azért furcsa, hogy a túloldali partjelző is odajött hoz­zánk, incselkedett a játékosaim­mal, ízléstelenül mutogatott. Ter­mészetesen feljelentjük, és remé­lem, örökre eltiltják győri szöglet után alig tizenöt má­sodperccel - Kardos harcosságá­nak és önfeláldozásának köszön­hetően - megszerezte a vezetést a Kaposvár. Az utolsó percekre aztán némiképp felpörögtek az esemé­nyek, ám minden győri erőfeszítés dacára sem sikerült bevenni Ba- lajcza kapuját. Az ETO szurkolók­nak így még egy hetet kell várniuk, hogy megtörhessék az immár 270 perces gólcsend. TÉNYEK A bajnokság állása: 1. Ferencváros 10 8 1 1 26:8 25 2. Debrecen 10 7 0 3 19:10 21 3. Újpest 10 6 3 1 20:12 21 4. Zalaegerszeg 10 5 3 2 20:11 18 5. MTK 10 5 2 3 13:8 17 6. Kaposvár 10 5 2 3 14:17 17 7. Győr 10 5 1 4 13:11 16 8. Fehérvár 10 4 3 3 16:9 15 9. Pápa 10 4 2 4 15:14 14 10.Sopron 10 3 4 3 15:19 13 11. Honvéd 10 3 2 5 16:21 11 12. Pécs 10 3 1 6 10:15 10 13.Vasas 10 2 1 7 10:17 7 14. Diósgyőr 10 2 1 7 11:20 7 15. Békéscsaba 10 1 3 6 9:23 6 16. Nyíregyháza 10 0 5 5 12:24 5 Következik 11. forduló - október 30., szombat, 14.30: Nyíregyháza -Győr, Pápa-Debrecen; 17.00: Kaposvár-Diósgyőr, MTK-Fe- hérvár, Újpest-Pécs, Sopron- ZTE; 18.00, Vasas-Honvéd. Október 31., vasárnap, 11.30: Békéscsaba- FTC. Góllövőlista 7 gólos: Oláh (Kaposvár), Kerekes (DVSC); 5 gólos: Rajc- zi (Újpest), Tisza (Diós-győr), Vagner (FTC), Vincze, (Győr), Wahner (ZTE), Bajevszki (FTC), Bárányos (Sopron), (ú) A forduló legjobbja: Gyepes Gábor Budapest. A Ferencváros kö­zépső védőjátékosa hátul nem so­kat ténykedett, mivel az pápai játé­kosok nem igazán dolgoztatták meg. így viszont többször is fellé­pett a középpályára, sőt, gólt szer­zett, illetőleg gólpasszt adott. Az első félidőben Szép hibáját kihasz­nálva a hálóba fejelte a labdát, a 4. gól előtt pedig parádés cselsorozat­tal tört be a büntetőterületen belül­re, ahol Szekér csak szabálytalanul tudta megállítani. Gyepes Gábor végezte volna el a büntetőt, ám vé­gül is az ítéletvégrehajtást átenged­te Szűcs kapusnak, (ns) Gyepes Gábor (Képarchívum) A labdarúgó Arany Ászok Liga 10. fordulójában az FTC kapusa, Szűcs Lajos góllal járult hozzá csapata fölényes sikeréhez a Pápa ellen. A Fehérvár kiütötte a Békéscsabát, míg a Hon­véd nagy nehézségek árán verte a Nyíregyházát. Deb­recenben szerencsés győzelmet aratott Újpest. NS-ÖSSZEÁLLÍTÁS Óriási csatát hozott a Debre- cen-Újpest rangadó. A Löki játé­kosai hamar el szerették volna dönteni a mérkőzést, hiszen hatal­mas lendülettel támadták a lilák kapuját. Lüktetett a mérkőzés, ma­gyar pályákon elvétve tapasztal­ható hatalmas iram jellemezte a találkozót. Az Újpest már-már kőbe vésett kezdőcsapatát már a 18. percben kénytelen volt megbontani Mé­szöly Géza vezetőedző, hiszen Rajczi Péter húzódást szenvedett, s ezzel előrébb hozta Kovács Zoltán visszatérését az Újpestbe, hiszen a tar támadó váltotta sérült társát. Az első játékrészt a nagy iram, a szép megoldások jellemezték, ám a já­ték sava-borsa, a gól, az nagyon hi­ányzott. De nem sokáig... A második játékrész elején egy újpesti szöglet után először Bük- szegi fejelt, ez lepattant a középen tömörülőkről, vissza Bükszegi elé, s a vendégcsatár lábbal már élni tu­dott a lehetőséggel. A Debrecent kissé meglepte, hogy hátrányba ke­rült, de ha lehet, még nagyobb energiákat fektetett, először az egyenlítő találat megszerzésére. Szentes Lázár is úgy érezte, az ed­digieknél is támadóbb összeállítás­ban kell tovább futballozniuk, ezért átszervezte a csapatát. Ha nem is pont ennek a cserének köszön­hetően, de hatalmas ziccerbe ke­rült a Debrecen, hiszen a balról be­törő Kerekes lövőhelyzetbe került, és ezt Vlaszák védte, de az ott ólál­kodó Dombinak már csak a fekvő kapus mellett kellett volna a háló­ba helyeznie. A volt válogatott szélső azonban rosszul vette át a labdát, így az a kapu mellett patto­gott ki. Két perc múlva még köze­lebb álltak a hazaiak a gólszerzés­hez, hiszen Halmosi sokadik vesz­élyes szabadrúgása után a labdát Sándor fejelte a felső lécre, itt csak statisztáltak Tamásiék. Sándor Ta­más egyébként az egész meccsen elképesztően aktívan futballozott, s a 64. percben végre gólpasszt is adott, hiszen beadásánál a védők éppen Kerekes Zsomborról feled­keztek el, aki nem vette nagyon szívére a magányt, hiszen öt mé­terről Vlaszák hálójába bólintott. A hajrához közeledve úgy tűnt, hogy az l:l-en egyik együttes sem tud változtatni, s a lilák ponttal távoz­nak Debrecenből. Ám a 85. percben megvillant Ko­vács Zoltán: Erőst eddigi pályafutá­sa során inkább védekező munká­jáért ismerték el, de az utóbbi időben remek átadásai is több gól­passzt eredményeztek. Most ő ug­ratta ki az Újpestre visszatért egy­kori (és jövőbeli?) gólfelelőst, aki lőhetett is, és Csernyánszki kapus rosszul ért a labdába, ami lábáról a jobb sarokba vágódott. Ha valaki azt hitte, ezzel vége az izgalmaknak, az hatalmasat té­vedett, hiszen a Löki most már mindent egy lapra tett fel, ha már nem is a győzelem, de a döntetlen kivívása érdekében. Makai játék­vezető négy perces hosszabbítást jelzett, s ezalatt a Debrecen meg­tapasztalhatta: ma sem Fortuna, sem a hazai kapufák nem voltak velük. Korábban már Sándor Ta­más egyszer a felső lécre bólin­tott, majd a hosszabbításban először ő bombázott a bal kapufá­ra, kicsit később beadása után a csereként beálló Leonardo is a felső kapufát találta el. Összességében kiváló mérkőzést hozott az összecsapás, ahol a hely­zeteit jobban kihasználó vendégek azért is nyertek, mert a Debrecen képtelen volt gólra váltani az adó­dó lehetőségeit. NB1-HU-JELENTÉS Budapest. A Honvéd-Nyíregy­háza mérkőzésen többször is pap­rikás volt a hangulat. A hazaiak számára megítélt büntető tovább korbácsolta az indulatokat. A ven­dég kispad előtt kisebb tumultus alakult ki, cserék és nem cserék, játékvezető és partjelzők képezték a tömeget, sőt, Dubraviczky játék­vezető elküldte a kispadról Détári NBI-HU-JELENTÉS. Győr. Utoljára a Diósgyőrnek lőtt gólt a Győr, így a meccs előtt a hazai szurkolók joggal reményked­tek egy hazai gólban. Mindkét csa­pat sok hibával tarkított, elképze­lés nélküli játékkal rukkolt elő. Ke­vés szép megoldás, kevés tudatos­ságjellemezte a mérkőzést. A talál­kozó egyeden gólja tökéletesen jel­lemző volt a kilencven percre: egy NB1.HU-JELENTÉS Zalaegerszeg. A ZTE minden­képpen szerette volna kiköszörül­ni a hétközi, Diósgyőr elleni bot­lást, ezért már a mérkőzés ele­jétől kezdve támadóan lépett fel. A hazaiak fölényt alakítottak ki, de a Sebők József által kihagyott büntető egy kicsit visszavetette a Zetét, igaz, ettől függetlenül Gel- lei Imre tanítványai megszerez­ték a vezetést: Sebők javította előző hibáját.A fordulás után mindkét csapat szerezhetett vol­na gólt, de a befejezésekbe hiba csúszott. A félidő derekára alapo­san visszaesett a színvonal, egyik csapat sem tudott - vagy nem akart - támadni. A hajrára felpö­rögtek az események, a Vasas egyre jobban kockáztatott az egyenlítés érdekében, de újabb gólt a rendes játékidő hosszabbí­tásában a volt angyalföldi Gyánó szerzett, beállítva ezzel a 2:0-ás végeredményt. A fővárosiak min­den erőfeszítése ellenére a hazai­ak ezt követően már nem enged­ték ki kezükből a találkozót. MESTERMÉRLEG SZENTES LÁZÁR (Debrecen): - A futball örök igazsága, hogy a helyzeteket be kell lőni. Feszült meccsen sokat hibáztunk a kapu előtt, szerencsénk sem volt. Remélem, hogy a sors egyszer vissza­adja nekünk a mai meccset. MÉSZÖLY GÉZA (Újpest): - Jó mérkőzésen fontos győzelmet arattunk. Győzelmünkhöz a szerencse is kellett, de szerencséje csakis a jó csapatnak van. (nbl.hu) A ferencvárosi öregfiúk tegnapi focizásán az egykori társak kö­zül Fenyvesi Máté (balról), Juhász István (balról a második) és Géczi István (a labdával) megbocsátott Novák Dezsőnek, a Ne­mere fedőnevű ügynöknek. Albert Flórián és Dalnoki Jenő vi­szont nem jelent meg a szokásos találkán. (nbl.hu) MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE, 10. FORDULÓ Debrecen-Újpest 1:2 (0:0). Debrecen, 6500 néző. Játékvezető: Makai. Góllövők: Kerekes (64.), ill. Bükszegi (47.), Kovács Z. (85.). Sárga lap: Komlósi, ill Erős, Tamá­si. DEBRECEN: Csemyánszki-Ber- náth (56. Madar), Éger, Komlósi, Nikolov-Dombi, Sándor T., Habi, Halmosi-Bogdanovic (78. Leonar­do), Kerekes. ÚJPEST: Vlaszák- Grósz, Tamási, Juhár, Vanczák-Si- mek, Farkas B., Erős, Tóth N. (65. Kőhalmi)-Bükszegi (79. Feczesin), Rajczi (18. Kovács Z.) Fehérvár-Békéscsaba 5:0 (2:0). Székesfehérvár, 1000 néző. Játékvezető: Juhos. Góllövők: Her­cegfalvi (9., 43.), Tóth B. (56.), Koller (79., 85.) Sárga lap: Hor­váth G., Kriston, ill. Grúz (2.), Po­zsár (61.). FEHÉRVÁR: Tudor- Csizmadia, Kuttor, Koller, Hor­váth G.-Lattenstein (72.Kriston), Schwarcz (75. Bozic), Tóth B., Szabó T.-Hercegfalvi (79. Magas­földi), Horváth F. BÉKÉSCSABA: Simunic-Vilotic, Grujic, Rubint- Balog (72. Tóth Gy.), Grúz, Vasilje- vic (46. Pozsár), Simon, Funk-Mi- culescu, Lázok (46. Potemkin). ZTE-Vasas 2:0 (1:0). Zalaeger­szeg, 4000 néző. Játékvezető: Szarka. Góllövők: Sebők J. (30.), Gyánó (92.). Sárga lap: Kopláro- vics, Kaj, ill. Molnár, Gaál, Rósa H., Schultz. ZTE: Varga-Kocsárdi, Koz- mér, Csóka, Szamosi-Kaj (60. Bá­bád), Ljubojevic, Józsi (80. Balog), Koplárovics-Sebők J., Waltner (83. Gyánó). VASAS: Posza-Molnár, Plókai, Vass, Gaál-Rósa H., Ködö- böcz (64. Kovrig), Kollár (70. Bár­di), Schultz-Horváth P., Ferenczi. Diósgyőr-MTK 2:2 (1:1). Di­ósgyőr, 5000 néző. Játékvezető: Bede. Góllövők: Virág (35.), Eg- ressy (66.), ületve Silva (27.), Illés (61.). Sárga lap: Virág, Müller. DI­ÓSGYŐR: Kövesfalvi-Mogyorósi, Horváth T., Máté, Homyák-Belé- nyesi (62. Müller), Vitelki (88. Hompoth), Katona, Virág-Tisza (81. Pólyák), Egressy. MTK: Végh-Balogh, Lambulic, Elek, Pol- lák-Bori (73. Németh N.), Jezdimi- rovic, Horváth L. (73. Zabos), Fűzi, Kanta J. (46. Illés), Silva. Honvéd-Nyíregyháza 3:2 (0:1). Bozsik-stadion, 1500 néző. Játékvezető: Dubraviczky. Gólö- vők: Budovinszky (71., 79.), Vámo­si (84. - 11-esből), ill. Bánka (34.), Térjék (74.). Sárga lap: Vámosi, ill. Teljék, Bánka, Laskai, Pintér. HON­VÉD: Erdélyi-Vámosi, Mészáros, Budovmszky-Dobos (62. Danes), Bábik (46. Genito), Vadócz, Szili, Vén (74. Bojtor)-Herczeg, Csobán- ki. NYÍREGYHÁZA: Németh-Szat- ke, Tejnóra (62. Miskolczi), Mező- Lakatos, Laskai, Csillag, Bánka (81. Némedi), Pintér-Faragó (66. Da­rák), Térjék. Ferencváros-Pápa 5:0 (2:0). Üllői út, 3500 néző. Játékvezető: Arany. Góllövők: Sowunmi (9.), Gyepes (42.), Bajevszki (53., 71.), Szűcs L. (59., 11-esből). Sárga lap: Gyepes, Kapic, ill. Róth, Farkas A., Lászka, Somfalvi. FERENCVÁROS: Szűcs L.-Vukmir, Gyepes, Bot- is-Rósa D. (65. Takács), Kapic, Lip­csei, Leandro (55. Tőzsér)-Sowun- mi (73. Zavadszky), Bajevszki, Huszti. PÁPA: Szép-Radics (64. Orovecz), Farkas V, Szekér, Farkas A.-Lászka (64. Szűcs M.), Kincses, Somfalvi, Róth-Germán, Stevica (Medved’ a szünetben). Pécs-Sopron 2:3 (0:2). Pécs, 1000 néző. Játékvezető: Sápi. Gól­lövők: Kóczián (87.), Pest K. (90.), ill. Bárányos (9., 42.), Debnár (53.). Sárga lap: Szekeres, Dienes, Sipos, Horváth Gy., ill. Horváth A., Tóth M., Pintér. PÉCS: Németh G.-Bajusz, Dienes, Szekeres Zs., Kóczián-Baumgartner (59. Kor­dé), Sipos, Pest K., Kulcsár (34. Erős G.), Sztipánovics (Montvai, a szünetben), Horváth Gy. SOPRON: Balogh-Horváth A. (Balaskó, a szünetben), Debnár, Szekeres T., Hanák-Lazic-Földvári, Bárányos (83. Sifter), Fehér Z., Szabó O. (71. Pintér)-Tóth M. Győr-Kaposvár 0:1 (0:0). Győr, 1000 néző. Játékvezető: Solymosi. Góllövő: Kardos (73.). Sárga lap: Oláh (77), Kovácsevics (84.). GYŐR: Stevanovic-Regedei (44. Pusztai), Stark, Vincze G., Tóth P.-Sándor (72. Priskin), Jaki, Vincze O., Varga Z. (65. Pom- per)-Nicsenko, Balás. KAPOSVÁR: Balajcza-Finta, Zahorecz, Kovácse- vics-Farkas N., Máté, Andruskó, Nagypál, Tóth B. (91. Huzmi)- Oláh, Kardos (82. Mező).