Új Szó, 2004. október (57. évfolyam, 227-252. szám)

2004-10-25 / 247. szám, hétfő

26 Sportvilág ÚJ SZÓ 2004. OKTÓBER 25. TÉNYEK AII. liga állása: 1. Nitra 12 9 2 1 28:7 29 2. Michalovce 12 7 1 4 18:16 22 3. Bác 12 6 2 4 20:13 20 4. Podbrezová 12 5 4 3 11:6 19 5. Slovan 12 5 3 4 11:8 18 6. Prievidza 12 5 3 4 15:15 18 7. Licartovce 11 4 5 2 18:9 17 8. Rapid 12 4 4 4 16:19 16 9. DAC 12 5 1 6 12:19 16 10. Lapás 12 4 3 5 18:18 15 11. Zl. Moravce 12 4 3 5 13:15 15 12. Sala 12 4 3 5 13:18 15 13.Senec 11 3 3 5 13:16 12 14. Presov 11 2 4 5 13:19 10 15. Kremnicka 12 3 1 8 10:23 10 16. Trebisov 11 2 2 7 12:20 8 Következik 13. FORDULÓ - október 30., 10.30: Rapid-Slovan; 14.00: Nitra-Bác, Senec- Kremnicka, Sal’a-Licartovce; 16.00: Presov-Podbrezová, Prievidza-Trebisov. Október 31., 10.30: Lapás-DAC, Mi- chalovce-Zlaté Moravce. Pinte Attila vezérletével Magabiztos győzelem Pozsony. Elsöprő lendülettel kezdték a bacsfaiak a privigyeiek elleni hazai bajnokit, s a helyzetek alapján, 20 percnyi játék után 4:0- ára is vezethettek volna. Figura kapus azonban bravúrt bravúrra halmozott. Négy perccel a szünet előtt azonban ő is tehetetlen volt: Mészáros Pinte elé tálalt, aki lur­kót indította, s a csatár biztosan lőtt a hálóba. Fordulást követően is egykapuztak a bacsfaiak. A 66. percben Fűzik 11-esét kivédte Fi­gura. Nem sokkal később Pinte mesteri labdával futtatta Mészá­rost, aki nem hibázott. Albert Gyula, a bacsfaiak klubelnöke: „Örülünk, hogy jól játszott a csa­pat. Nem, nem gondolunk a felju­tásra, hiszen hol van még a baj­nokság vége. Sok a vendégjátéko­sunk, egyelőre nem tudjuk, kik maradnak a folytatásra...” (zsi) Elege lett az ígéretekből Simon távozott Szénéről Dunaszerdahely. Simon Gyula már nem a szenei Koba futballistá­ja. A 38 éves, egykori sokszoros válogatott középpályás nem is utazott a csapattal a tegnapi, ara- nyosmaróti bajnokira. „A fizeté­sek és a győzelmi prémiumok he­lyett rendre csupán ígéreteket kaptunk. Betelt a pohár, elegem van a hitegetésekből. Véglegesen úgy döntöttem: Szencen befeje­zem. Még nem tudom, hogyan to­vább. Elképzelhető, hogy visszaté­rek Ausztriába”- mondta lapunk­nak Simon Gyula. (sz. z.) A hazai szurkolók már a 25. percben cseréket követeltek Horny vezetőedzőtől DAC: nézőriogató játék A szombati meccs hajrájában már Olejník (a levegőben) is a csa­társorban játszott, mégis kikapott a DAC (Örzsik Ödön felvétele) Dunaszerdahely. A látottak alapján leszálló ágban van­nak a II. ligás dunaszerda- helyiek az őszi idény hajrá­jában. A nyitrai hidegzu­hany után hazai pályán okoztak újabb csalódást szurkolóiknak a hitehagyot- tan futballozó sárga-kékek. új szó-tudósítás A vendéglátók vezetőedzője, Stefan Horny a játékmester Drobny és Nagy Jóska kényszerű kiválása után átszervezte a közép­pályás alakzatot, melyben Andrej- ko és Krstenansky kapott kezdőemberként helyet. A DAC a mérkőzés elején ugyan enyhe mezőnyfölényben játszott, ám gólhelyzetig nem jutott el. A 11. percben Fabula szöglete után Bognár fejjel pontatlanul célzott. Öt perc elteltével Buka elfutása és jól időzített beadása után Bognár elöl Gála, a fővárosiak kapusa me­rész vetődéssel hárított. A zártan védekező Rapid gyors ellentáma­dásokkal riogatta a hazaiak sokat bizonytalankodó védelmét. Á tü­relmetlenebb drukkerek már a 25. percben ébresztőt kiáltottak és cserére buzdították a hazaiak szakvezetőjét. Stefan Horny szót fogadott, a szünetben kettős cse­rével igyekezett lendületbe hozni az akadozó gépezetet. A rosszul- léttel viaskodó Konecny helyébe Sováb került, Krstenanskyt Med- gyes váltotta fel, aki tüstént helyet cserélt az addig balhátvédet ját­szó Fabulával. A fegyelmezetten futballozó fővárosiak nem kis meglepetésre már az első ziccerü­ket góllá értékesítették. Az 56. percben Skrabák futott el a jobb szélen, hajszálpontos beadását a 11-es pontról Vesely a hálóba fe­jelte. A hazaiak továbbra is nagy hibaszázalékkal futballoztak, el­lentámadásaikból nem tudtak gólveszélyes helyzetet teremteni. A párharc hajrájában „faltörő” kosként már hórihorgas védőjük, Olejník is a csatársorban ügykö­dött, az egyenlítő találatot azon­ban ő sem tudta kicsikarni. A DAC harmadik cserejátékosa, Belko- vics ugyan a végjátékban két íz­ben is próbára tette Gálát, ám fél­fordulatból, estében leadott lövé­sei gyengére sikeredtek. A takti­kailag és erőnlétileg egyaránt jól felkészített vendégek megérde­melten nyerték a találkozót, (ái) Verekedni jöttek Botrány a Téglamezőn Pozsony. Nyitrai szurkolók za­varták meg a II. liga sláger­mérkőzését, a Slovan-Nitra össze­csapást. Az első félidő közepe tá­ján a vendégszurkolók egy cso­portja erőszakkal bejutott a stadi­onba és igyekezett verekedést pro­vokálni. A rendezőknek sikerült kitoloncolniuk a rendbontókat a hazai szektorból, a nyitraiak azon­ban tovább folytatták a garázdál­kodást a stadion büféjének kör­nyékén. Három nyitrai szurkoló sérült meg, ketten nem igényelték a gyors orvosi segítséget. A nyitrai drukkerok kb. 14.30 órakor száll­tak ki az autóbuszból és erőszako­san betörtek a stadionba. Csak a kihívott rendőrök és a komman­dósok teremtettek rendet. A rendőrség tíz botrányokozót állí­tott elő. A hírek szerint a nyitrai és a pozsonyi szurkolók előre meg­egyeztek a rendbontásban, (ie) A mesterlövész alig tud járni a pozsonyi meccs óta Hajtóvadászat Rák ellen ÚJ SZÓ-JELENTÉS Pozsony. Folytatta sikersoroza­tát nyitrai együttes, a listavezető a Slovan otthonában is begyűjtötte a három pontot. Rák Róbert, a vendégek mester- lövésze (13 találattal vezeti a gól­lövőlistát) így látta a találkozót. „Alaposan megleptek bennünket az égszínkékek, hiszen kezdettől fogva szinte csak a védekezéssel törődtek. Nem válogattak az esz­közökben, nagyon vigyáztak rám, ha megkaptam a labdát, már sza­bálytalankodtak is velem szem­ben. Rúgtak, csíptek haraptak, főleg a brazil Dos Santos durváskodott, még most is alig tu­dok járni. Gálád edző látva, hogy hajtóvadászat folyik ellenem, a szünetben szólt: maradjak az öltö­zőben. Én azonban a pályán akar­tam maradni. Alaposan rászolgál­tunk a győzelemre, Nozdrovicky- először jutott szóhoz a kezdőcsa­patban - 16 méteres bombájával szemben Kiss tehetetlennek bizo­nyult. Egyetlen helyzetem akadt, a 90. percben betörtem a tizenha­toson belülre, Demeter hátulról elgáncsolt, ám a játékvezető sípja néma maradt. Remélem, a szom­bati bajnoki találkozóig rendbe jövök.” (sz. z.) Rák Róbert (Képarchívum) A 12. FORDULÓ KRÓNIKÁJA PODBREZOVÁ-SALA 2:0 (0:0). Góllövők: Bukovec (73.), Krochta (85.). Játékvezető: Vician, 750 né­ző. SALA: Valensky-Mikla, Lalák, Hromkovic, Gasparík-Simonides (84. Masny), Semanko, Kovác, Lancz-Lőrinc, Vencel (71. Vyskoc). LICARTOVCE-MICHALOVCE 4:0 (3:0). Góllövők: Piatka (12., 42., 45), Martaus (78.). Játékve­zető: Smolák, 1450 néző. DAC-RAPID 0:1 (0:0). Góllövő: Vesely (55.). Játékvezető: Mriglot, 1027 néző. DAC: Kobr-Konecny (46. Sováb), Olejník, Hrabác, Fa- buía-Buka, Andrejko (65. Belko- vics), Krstenansky (46. Medgyes), Kundra-Bognár, Zlacky. SLOVAN BRATISLAVA-FC NITRA 0:1 (0:1). Góllövő: Nozd- rovicky (42.). Játékvezető: Stra- ka, 1025 néző. SLOVAN: Kiss- Suchy, Dos Santos, Polgár, De- meter-Ducky (72. Gajdos), Volf, Obsitník, Hanták-Sloboda, Ha- bai (55. Varadin). NITRA: Se- necky-Kovác, Szórád, Ceman, Datko-Nozdrovicky (85. Fe- renczy), Farkas (76. Babic), Kóna, Kuzma (62. Bédi)-Rák, Grajciar. BÁC-PRIEVIDZA 2:0 (1:0). Góllövők: Jurko (41.), A. Mészá­ros (70.). Játékvezető: Sulgan, 750 néző. BÁC: Holec-Puchner, Pukalovic, Albert, Mikulec-Fü- zik (85. Miclos), Pinte, Mészá­ros, Klatt (68. Nagy T.)-Jurko, Hodek (75. Vávra). VION ZLATÉ MORAVCE-KOBA SENEC 3:1 (1:1). Góllövők: Vondra (38., 54.), Greguska (83.), ill. Takác (4.). Játékvezető: Dobos, 1000 néző. KREMNICKA-VELKY LAPÁS 0:5 (0:0). Góllövők: Hejcík (59., 67.), Cambal (63.), Dobiás (72.), Pcola (83.). Játékvezető: Michli- an, 650 néző. A Trebisov-Presov találkozót a vendégcsapat játékosainak be­tegsége miatt november másodi­kára halasztották, (ú) Kosárlabda, férfi extraliga: Komárom-Inter 95:75 Húszpontos hazai siker ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Komárom. Öt perccel a mérkő­zés vége előtt a komáromi szur­kolók már kifejezték óhajukat, hogy nagyon szeretnék ha csapa­tuk három számjegyű győzelmet aratna. A 35. percben az ered­ményjelzőn már a 90-es ered­mény világított a komáromi olda­lon, és több mint harmincpontos volt a Duna-partiak előnye. Az edző lehetőséget adott a cserejá­tékosoknak, és ez megbontotta az addig szárnyaló csapatmunkát. Lábrakapott az Inter, szépített és némileg enyhítette a csúfosnak látszó vereséget. A hazaiak jó já­tékkal, eredményes kosárra do­básokkal, nagy iramot diktálva, megérdemelten győztek. Paulik József (Komárno): „Egyértelmű mérkőzés volt, ele­jétől fogva jól játszottunk, egészen a 35. percig. A nagyarányú veze­tésnél lehetőséget adtam a kispad többi játékosának, ők sajnos nem hozták a várt játékukat. Amit az alapötös kiharcolt, ők elherdálták. Végül is elégedett vagyok, hiszen nyerni akartunk, és ez sikerült is, simán megvertük az Intert húsz ponttal.” Komárom-Inter 95:75 (28:20, 15:12,31:21,21:22) Komárom: Jurík 19 (5x 3 pon­tos dobás), Kablar 18(1), Ivan 14(3), Maric 14(1), Curovic 11(1), (Kollár 13, Riecky 3(1), Prostran 2. Az Inter legeredmé­nyesebb pontozói: Kuznecov 19 (1), Opatovsky 13, Maticky 11, Talajka, Bratic, Pandula 8-8. Hár­masok: 11:3. (kg) További eredmények: Svit- Handlová 90:75, Levice-Kosice 55:82, Komámo-Inter 95:75, Nitra —Zilina 103:62. Spisská Nová Ves- Lucenec 56:63. l.Svit 4 4 0 320:245 8 2. Kosice 4 3 1 302:245 7 3. Handlová 4 3 1 320:293 7 4.Lucenec 4 3 1 274:266 7 5. Komárno 4 2 2 296:288 6 6. Nitra 4 1 3 299:289 5 7. Sp. N. Vés 4 1 3 263:280 5 8. Levice 4 1 3 264:290 5 9.Inter 4 1 3 275:328 5 10. Zilina 4 1 3 256:319 5 Nagyszombatban nyertek a kisudvarnokiak Horváth Andrea meccse ÚJ SZÓ-JELENTÉS Nagyszombat. A női I. labda­rúgóliga 9. fordulójában idegen­ben zsákmányoltak pontokat a kisudvarnokiak. A hazaiak ugyan már a 7. percben vezetéshez jutot­tak, ám a vendégek játékosedzője, Gerzová a 22. percben kiegyenlí­tett. A folytatásban a csallóközi­eknek az élete legjobb formájá­ban futballozó Horváth Andrea vezérletével sikerült felülkereked­niük. Szünet után Bugár révén át­vették a vezetést, majd Póda talá­latának köszönhetően végleg pad­lóra küldték a nagyszombatiakat. Trnava-Malé Dvorníky 1:3 (1:1). Gólok: Grgacová (7.), ill. Gerzová (22.), Bugár (53.), (Póda). Játék­vezető: Záciková, 50 néző. A kis­udvarnokiak összeállítása: Jur- cegová-Varga, Marafkó, Póda, Horváth, Németh, Csicsó Andrea, Csicsó Dóra, Chvostíková (46. Ko­vács), Gerzová, Bugár. (má) Női asztalitenisz Duna Kupa: győzelem és elégedettség Elsöprő hazai siker ÖSSZEÁLLÍTÁS Pozsony. Teljes hazai sikert ho­zott a női asztalitenisz Duna Ku­pa: a szlovák lányok minden kate­góriában jobbaknak bizonyultak a magyar és osztrák ellenfeleiknél. Anton Hamran, a szlovák szö­vetség főtitkára nem titkolta elé­gedettségét: „Minden nyerhetőt megnyertünk, úgyhogy elégedett lehetek. Lenka Kmotorková újra bebizonyította, hogy a szlovák asztalitenisz egyik legnagyobb ígérete”. Eredmények, 21 éven aluliak: 1. Kmotorková (szlovák), 2. Petz- ner (osztrák), 3. Bákaiová (szlo­vák). Juniorok: 1. Rezná (szlo­vák), 2. Varga (magyar), 3. Sze- belésy (magyar). Kadétok: 1. La- zarciková (szlovák), 2. Bálázóvá (szlovák), 3. Szentkere (ma­gyar). (ie) SPORT A KÉPERNYŐN PRÍMA - 16.30: Liberec- goi bajnoki labdarúgó-mér- Jablonec cseh bajnoki futball- kőzés (ism.) mérkőzés (élő) EUROSPORT - 14.00: Linzi GALAXIE SPORP - 20.55: női tenisztorna, 2. játéknap Manchester Utd.-Arsenal an- (élő) Bécsi nemzetközi kézilabda-torna: Szlovákia harmadik Van még mit javítani ÖSSZEÁLLÍTÁS Bécs. Mindössze egy mérkőzé­sét tudta megnyerni a szlovák női kézilabda válogatott az osztrák fővárosban rendezett nemzetközi megmérettetésen. A győzelmet a bécsi Hypo Niederösterreich csa­pata szerezte meg, amely egy ta­lálkozón sem talált legyőzőre. „A Hypo elleni mérkőzéshez képest, jobb teljesítményt nyújtottunk a házigazda válogatott ellen, a vé­gén az egyenlítés helyett azonban mi kaptuk a gólt. Mindent össze­vetve elégedett vagyok a csapat teljesítményével, de még sok munka vár ránk” - értékelt Voj- téch Mares, a szlovák válogatott edzője, (sita) A mérkőzések alakulása: Szlo- vákia-Macedónia 32:22 (16:11), Hypo-Ausztria 35:33, Szlová- kia-Hypo 22:32 (14:13), Auszt- ria-Macedónia 35:19, Szlová- kia-Ausztria 24:26 (11:15), Tlypo-Macedónia 30:22. A torna végeredménye: 1. Hypo 3 0 097:77 6 2. Ausztria 3 2 0 1 94:78 4 3. Szlovákia 3 1 0 2 78:80 2 4. Macedónia 3 0 0 3 63:97 0.