Nagy Béla: FTC napló 1967-1968

Juhász, Szűcs — Szőke, Varga, Albert, Rákosi, Katona. Cs: Rátkai, Havasi Az 50. percben egy jobb oldali támadás végén Novák hosszú kereszt- labdáját Rákosi a bal oldalról éles szög­ből, kapáslövéssel továbbította a hálóba. Az 55. percben Szőke ívelt kapu elé, s Szűcs óriási erővel a kapufát találta el. Frissen, jól játszott csatársorunk, különö­sen Katona, Rákosi és Varga volt elemé­ben. Több góllal is győzhettünk volna. MÁRCIUS 18. Népstadion: FTC — SBTC 4—0 G: Novák 2, Katona, Albert Géczi — Novák, Mátrai, Páncsics — Juhász, Szűcs — Szőke, Varga, Albert, Rákosi, Katona Novák Dezső mindkét gólját tizen­egyesből szerezte. A másodikkal beállí­totta a végeredményt: a 78. percben Fe- rencz a 16-os vonaltól egy méternyire — a büntetőterületen belül — szabálytala­nul szerelte Albertet. Magyar játékvezető határozottan a 11-es pontra mutatott. Novák futott neki a labdának, s ugyanúgy, mint a 3. gólnál, a jobbra mozduló kapus mellett a bal sarokba lőtt, 4—0. MÁRCIUS 26. Győr: FTC — Győri ETO 2—1 G: Albert, Novák Géczi — Novák, Páncsics, Horváth L. — Juhász, Szűcs — Szőke, Varga, Albert, Rákosi, Katona A Ferencváros az első félidőben lényegesen jobbnak bizonyult, elsősor­ban azért, mert sokkal gyorsabb, ponto­sabb volt az összjátéka. A Fradi egyébként az első félidőben három hatal­mas gólhelyzetet is kihasználatlanul ha­gyott! A 2—1-es győzelem így is biztos volt. ÁPRILIS 2. Népstadion: FTC — Tatabánya 2—1 G: Novák+1 öngól Géczi — Novák, Mátrai, Páncsics — Juhász, Szűcs — Szőke, Varga, Albert, Rákosi, Katona A Fradi végigtámadta az első félidőt, de egy ellentámadásból a tatabányaiak szerezték meg a vezetést! Szünet után is szinte állandóan a Ferencváros támadott. Mégis a vendégek előtt volt újabb Zuborné lendületes megmozdulása a Chorzow elleni mérkőzésen gólszerzési lehetőség: Menczel kiha­gyott egy tizenegyest — lövését Géczi kiütötte. A Tatabánya ezután teljesen beszorult és előbb Kovács lábáról vágódott a kapuba a labda, majd Géléi hibája után a fradisták már a győzelem­nek örvendhettek. ÁPRILIS 4. Népstadion: FTC — Győri ETO 1—1 MNK-döntő G: Karába Géczi — Novák, Mátrai, Páncsics — Juhász, Szűcs — Karába, Varga, Brani- kovits, Rákosi, Szőke Unalmas mérkőzésen, az utolsó tíz percben varázsütésre feltámadt a vesztésre álló Ferencváros. Karába bom­bagólja után, akár a győztes gól meg­szerzésére is volt remény. A hosszabbí­tásban sem változott az eredmény, így a döntőt április végén megismételték. ÁPRILIS 9. Népstadion: FTC — Csepel 2—0 G: Rákosi, Varga Rákosi az első gólt lövi (FTC — Eintracht Frankfurt 2—1) 5