Nagy Béla: FTC napló 1967-1968

Rafia felszabadít Horváth a gólszerzés utáni pillanatban „jégre vetett” örömmámorában 6 Géczi — Novák, Mátrai, Páncsics — Rát- kai, Szűcs — Szőke, Varga, Albert, Rákosi, Katona A 8. percben Szűcs egy összecsapás után megsérült, ölben vitték le a pályáról. Azonban tíz emberrel is szorongattak a zöld­fehérek. A 25. percben egy ártatlannak látszó középrejátszásból megszületett a Fe­rencváros vezető gólja: Rákosi 25 m-ről ívelt kapu elé, Fatér néhány lépést előremozdult, saját védői megzavarták, de így is megfog­hatta volna a labdát. Könnyelműen nyúlt azonban fel, a labda kiperdült a kezéből és lassan a bal sarokba gurult. A második gól az 57. percben esett. Szőke jól ívelt középre, Fatér is, a hátvédek is el­vétették a labdát, és mögöttük Varga kényel­mesen fejelhette 6 m-ről a kapuba, 2—0. ÁPRILIS 16. Népstadion: FTC — Ú. Dózsa 3—0 G: Rákosi, Szőke, Albert Géczi — Novák, Mátrai, Páncsics—Juhász, Szűcs — Szőke, Varga, Albert, Rákosi, Ka­tona Az év mérkőzését 70 ezer néző előtt játszották, a találkozó előtt fél órával már csak „feketén” lehetett jegyet kapni. Ezúttal is bebizonyosodott, hogy a közönség előre megérzi a jó mérkőzést. Már a kezdés is rangadóhoz méltó volt. Hatalmas iram, fö­lényes labdakezelések, ügyes cselek, hely­zetek a két kapu előtt. Az 5. percben a Ferencváros megszerezte a vezetést: Rákosi kipörgette Katonának a labdát, a szélső elhúzott Káposzta mellett, lövésszerű beadását Szentmihályi kiütötte a kaputól mintegy 8 m-re álló Rákosi elé, aki fordulásból, ballal nagy gólt lőtt a bal felső sarokba! A 22. percben Novák—Szőke— Varga volt a labda útja. A nagy kedvvel játszó fiatal csatár otthagyta Noskót, és átadásával azonnal gólhelyzetbe hozta Szőkét. A szélső lekezelte a labdát és mint­egy 12 m-ről nagy erővel a kapu bal oldalába továbbított, 2—0. A 75. percben Varga beadását Albert 18 mi­ről olyan erővel továbbította a bal felső sa­rokba, hogy Szentmihályi rá sem tudott moz­dulni, 3—0. Lakat Károly, a Ferencváros edzője így nyi­latkozott a mérkőzés után: — Ahol eddig voltam, minden csapatban amiatt zsörtölődtek, hogy szófukarrá válók,