Nagy Béla: FTC napló 1967-1968

Dr. Lakat Károly edzősége idején két bajnokságot nyert a Fradi! mezt cseréltek, végül is a piros mellett döntöttek. A Ferencváros öltözőjében néhány vidékről érkező táviratot olvasott fel Kalmár István, az FTC elnöke, hogy ezzel is lelkesítse a játékosokat. A mérkőzés úgy indult, hogy az FTC teljesíti a lehetetlennek látszót, behozza három­gólos hátrányát. Csupa tűz, önfeláldozó lelkesedés volt a csapat játéka, bátran és jól lőttek messziről is kapura. Jól jött az 5. percben a gól is. Körülbelül így gondolta Lakat, amikor a mérkőzés előtti nyilatko­zataiban a továbbjutás lehetőségeit bon­colgatta. Erre a játékosokra, szurkolókra egyaránt jellemző lelkes hangulatra azonban hideg zuhanyként hatott Géczi súlyos hibája. Az egyenlítés pillanatában tovaröppent a remény . . . MÁRCIUS 2. Megyeri út: FTC — Ú. Dózsa 2—1 A Fradi bajnokságot jelentő góljait Hor­váth ütötte. Az elsőt emberelőnyből, a másodiknál pedig elcsípett egy korongot, megugrott vele és könyörtelenül belőtte. A harmadik harmadban szinte per­cenként állítottak ki a játékvezetők fe­rencvárosi játékost, de akik a pályán ma­radtak, mindig megakadályozták a Dózsa gólszerzését. A mérkőzésnek ez a sza­kasza ferencvárosi „hősköltemény” volt... (Kiállítás: az FTC-nél 13+10 perc fegyelmi, 2 perc az Ú. Dózsánál!) MÁRCIUS 4. Kisstadion: BVSC — FTC 3—2 G: Póth, Jakabházy Az FTC már bajnokcsapatként lépett pá­lyára, és mintegy 6 ezer főnyi közönség ünnepelte a zöld—fehéreket. A BVSC 3—0-ra elhúzott az első harmadban, és a mieinknek már nem sikerült az egyenlí­tés. A BVSC győzelmével megelőzte az Ú. Dózsát, míg negyedik a Bp. V. Meteor lett. MÁRCIUS 5. Népstadion: FTC — DVTK 3—1 G: Varga 2, Rákosi Géczi — Novák, Mátrai, Páncsics — Juhász, Szűcs — Szőke, Varga, Braniko- vits, Rákosi, Katona A második félidőben a ferencvárosi csatárok ügyesen kihasználták a diós­győri védelem bizonytalankodását, és alig negyedóra alatt a 0—1-ből 3—1 lett! 68 éves korában elhunyt Páhr Nándor, az FTC-pálya köztiszteletben álló gondno­ka. Hosszú éveken át volt a pálya „aty­ja”, gondozója, mindenese. MÁRCIUS 12 Pécs: FTC — Pécsi Dózsa 2—0 G: Szőke, Branikovits Géczi — Novák, Mátrai, Páncsics — Juhász, Szűcs — Szőke, Varga, Braniko­vits, Rákosi, Katona A játék képe döntetlen eredményt ígért, de a második félidő közepén a síkossá vált talajon az addig magabiztos pécsi védők két durva hibát követtek el, s ez a lendületes Ferencváros győzelmét jelentette. MÁRCIUS 15. Nyugat-Berlin: FTC — Hertha BSC 1—0 G: Rákosi Géczi — Novák, Mátrai, Páncsics —