Délmagyarország, 1967. június (57. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-20 / 143. szám

SZEÜC—Eger 2:1 (2:1) RÖPLABDA Egy győzelem, egy vereség Győzelem itthon, győzelem idegenben Régen távoztak a labdarú­gó-sport kedvelői ilyen öröm­mel a Tisza-parti stadionból, mint a vasárnapi mérkőzés után. Küzdelem volt a pá­lyán a javából. Ezenkívül ki­tűnő játékvezetésnek vol­tunk tanúi. De jelesre vizs­gázott a szurkolótábor is. Megérezte, hogy mikor kel­lett a biztatás, és ielkesité­sük a kellő időben mindig felrázta a csapat*.t. Vasárnap az SZVSE is folytatta győzelemsorozatát. A jóképességű martfűi csa- A tartalék-csapatok l:l-es dőn- dülete-t . de negyedórás me- me-s, Hajós dr.. Kozma. Dobó. patot győzte le otthonában tétlen eredménye után szinte zónyjáték után a vendégcsapat Vass összeállítású egyetemi csa­URV hogv 2 0-ás martfűi ••ba«y°mányszerüen" számos jött fel és kl ls egyenlített, pat. A két pont megszerzés é­. . szurkoló az eredményt a A 31. percben a kitűnő Sárközi ert dicséret Illeti a játékosokat vezeies utan roraitotta a „nagy" csapatok találkozójával több játékost kicselezett, a lab- és az edzőt — habár a színvo­niérkőzést győzelmére. Az hozta összhangba: „kiegyeznénk da zilahihoz került és a kü- nal és a lelkesedés nem elégl­SZMTE vasárnap Budán ve 111 ls a döntetlenben". zépcsatár az 5-ösőn álló Tóth tette ki a nézőket. Eircsák 161 resferet „.„„.H.tl <„„ Azért a közönség elégedetlen lett «HŐ« a kapu jobb oldalába bíráskodott. Sajnos, néhány já­reseget szenvedett, Így most volna a döntetlennel Annál ls lvelt: 1:1- Négy perc múlva tékos gyengébb napot fogott azonos pontszámmal állnak inkább mert az Eger nem azonban újra vezetéshez jutót- kl — no de végső fokon az mindketten a táblázat élén. „mumus". - bár tavaly két- "jn*1 Kozma 18 méterről kul- eredmény a fontos: 6. hely 16 « Í-Z^ c j* ezer u kikaptunk töle: akkor dött szabadrúgása nyomán a pont. ezzel pedig nagyon ls siker Kiserte a Szegedi együttesünk teljesítménye rap- sorfalról a kapufára, majd on- elégedettek lehetünk. Spartacus idegenbeli sze- szodikus volt és a Dőzsának 11 an az 5-ösre pattant a labda replését is. NB III-as csa- kedvezett a szerencse. Most sem s azt a beszaladó Dezsőfi a „ttu'izM 111811 egyik csapatra sem a Jobb fetaő sarokba lőtte: 2:1. Szegedi Kender—Bp. Petőfi 3:2 (2, — 5. 7, — 1. 8.) Rókusi tornacsarnok. Vezette: Gaél. A hazai csapat nehezen győzött, mert csak időnként tudta a szokott jó teljesítményt nyúj­tani. Jók: Ábrahám, Miklós, Molnár, Illetve Molnár és Nagy. Almásfüzitői Timföld SK— Szegedi Saptacus 3:0 (10. 12. 5). Almásfüzitő, 200 néző. Vezette: Jászfalvi. Az almásfüzltől csa­pat otthonában mindig nagyon jól játszik, s múlt alkalommal ugyanennyire győzte le pályá­ján a Szegedi Kender együtte­sét is. Jók: Zámbo. Michalik­né. illetve Tóth Margit. Ocskó. A második csoport állása a 13. forduló után az alábbi: 9. Bp. Spartacus 13 11 2 36:11 24 10. Utasellátó 13 9 4 30:19 22 11. Almásfüzitő 13 8 5 28:22 21 12. Sz. Kender 13 8 5 28:24 21. 13. Bp. Petőfi 13 6 7 25:25 19 Miskolci VSC 13 6 7 27:27 19 15. Szegedi Spart. 13 4 9 16:33 17 16. Vasas Dinamó 13 -13 10:39 13 ATLÉTIKA Schweickhardt Béla vidéki bajnok A SZEAC második gólja (Llebmann felvétele) M. T. Pótunknak otthonában si- "í^v*^. To^m^ bit a szünet utánmegleped v^tf^rtJSyeJ került legyőznie a hosszabb zonyiték- gyengébb játékkal 1* ~ ® vendégek léptek fel Csepel—Diósgyőr 2:2 (1:0). Dt­ideig a táblázat élén álló m8g leb8t v8rnl az Ugyancsak „?"yez°Tg.. Perc" ósgyőr. Góllövő: Major, Lo­MalrAI "fn"' ' gyenge Egert. Igaz. mindkét ben szép egri "madás után a BOnczl. illetve: Szurgent. Vass. Makói Vasas együttesét. CMpat nagy irammal, de sok k«zépcsatár Zllahl 16 méterről Győr-Szombathely 2:2 (1:1). Győzelmével megszilárdította hibával kezdett. 1(511 bombáját Tóth bravúrral Szombathely. Góllövő: Varsá­a táblázaton első helyét. a 6. percben Hajóé dr. már da az'Vfe magLs^áb^ hfe nyl/, Stolcz- ulelve: Szabó' Gyar­A megyei bajnokságban dT'jó* hrtyzetb™ "kapu ro? .egrl, csatlr +orra Bp. Honvéd-Dunaújváros 4:0 ©őzött az UTC. de a Hód- fölé lőtt A 12. pe'rat^f vlsrem íl/" ^vábf« to a (1:0) Kispest. Oóllövő: Németh mezővásárhelyi MEDOSZ ls. «lk®rált Reményik "IXnTl fgy a megyei tavaszi labda- a ' vST Sbé ete Utram elakadtak. rúgó bajnokság elsó helye- tm^Slgy W^SUKo^^ombál'át"^ kxSSS zeU.fe a H. MEDOSZ lett. P« bömbázott: ^a lab­hét ponttal megelőzve az 2rin"e kertlfahátoba 1 o a kapu meIIé lött* A 77• p^cben UTC ewiiUrscL " ® került a bálrtba- A Bircsák az egri Kovácsot fele­egjüttesét. gól után várluk a szegedi len- eeléfiért kiállította. A tlz ember­rel Játszó Eger nem adta fel a küzdelmet. de helyzeteket nem tudott teremteni. Sőt a 90. percben a SZEAC növelhet­te volna előnyét: Vass felelt, ebben a pillanatban a táték­Martfű. 600 néző. Vezette: zető les cfmén nem adta meg vezető a mérkőzés végét jelez- 10. MTK Emsberger. Elénk Iramú. küzdelmes! le- s 'Rv hiába került a hálóba 11. Dunaújváros Katona, mindvégig sportszerű játékot a labda. Atlétáink három helyen ls versenyeztek a hét végén és de­rekasan küzdöttek. Budapesten a Népstadionban a Népszava nemzetközi versenyén Tégla Fe­renc második helyén kívül An­tal Andor (ázVSE) lett negye­dik a 20 km-es gyaloglásban elsőosztályú szintű 1:36:36.2 mp­es eredménnyel, Marosváry Má­ria pedig a 100 m-es síkfutás­ban álftota be a megyei felnőtt csúcsot 12.1 mp-cel. Pécsett az országos vidéki if­júsági bajnokságon Schweick­hardt Béla (SzVSE) győzött a kalapácsvetésben 52.94 m-rel. Szentes Gyula (SzVSE) pedig második lett a 400 m-es síkfu­tásban 51.9 mp-ces eredmény­nyel. Szegeden a járási Kilián Ku­pa második fordulóján a kis­teleki gimnazisták Jeleskedtek Pár meghívásos szám tette élénkké a versenyt. Részletek. Kilián Kupa. Férfiak. 200 m: Kormány (Kistelek) 26.7, 800 m: Tivadar (Dorozsma) 2:18.5, 10 m. gát: London (Szőreg) 18.5, távol: Molnár (K) 558. Hármas: London 11.42. diszkosz London 36.63, 60 m. gyermek: UH (Sz) 9.5. Nők. 200 m: Sár­közi (K) 29.5, magas: Gömöri 130, súly: Gyurkó (K) 880. Meg­hívásos számok. Férfiak. 400 m. felnőt : 1. Nagy (SzVSE) 51.8. 2. Simonics (SzVSE) 53.0. Nők. 60 m. gyermek: 1. Sós (Szege­dt Sportiskola) 10.0, 2. Farkas (Sz. SI) 10.6. magas gyermek: 1. Bódi (Sz. SI) 110, 2. Harcéi (Sz. SI) 110. dr. Monostori Tibor VÍZILABDA | Újpesti Dózsa—Pécs 1:1 (1:1). Pécs Góllövő: Káposzta. Illetve: Hernácü. SZEIC—Vasas 4:4 NB I SZVSE—Martfű 3:2 (1:2) 1. Ferencv. 2. Üjp. Dózsa 3. Vasas 4. Győri ETO 5. Diósgyőr 6- Szeged 7. Bp. Honvéd 8. Tatabánya 9. Pécsi SZVSE: Simal — Thékes. Hájas — Karsal. Sa hozott a találkozó. Az első húsz 12. Komló Végeredményben a mérkőzést 13. Szombath. lankt — Tóth III., Vörös. Bite. percben a hazaiak, mlg onnan megérdemelten nyerte a Tóth — 14. Salgótarján Sajtos. Majzlk Martra: Németh — Erdei. Se­res. Horváth — Sütő. Szűcs — nálták a hazai védelem meg. Katona. Kátal. Hontl. Olasz, lngásalt. kezdve a vasutasok támadtak Várhelyi HL. Pataki. Arató — 15. Csepel SC többet. A csatárok Jól kthasz- Dezsőfi, Reményik dr. — Ne- 16. Egri Dőzsa 1* 13 1 - 35 : 9 27 14 9 2 3 37:13 20 14 9 2 3 24:15 20 14 7 5 2 39:15 19 14 6 4 4 23:23 16 14 5 6 3 17:21 16 14 5 4 5 20:19 14 14 3 6 5 19:21 12 Dózsa 14 3 6 5 12:14 12 14 2 7 5 16:20 11 14 3 5 6 13:23 11 14 4 3 7 19:35 11 14 4 2 6 18:29 10 14 4 2 8 17:29 10 14 1 6 7 9:23 8 14 1 5 8 12:21 7 Mezőtelekl. Nagy lendülettel kezdtek A második f««dő lendületes, gólratörő játéka alapján az hazalak és már a 10. percben SZVSE győzelme megérdemelt vezetést szereztek. Jobboldali Jók: Thékes. Karsal, Tóth támadás során a középcsatár ni. Saitos. illetve Seres. Kátal, Hontl kiugrott a késlekedő vé- Hontl és Olasz dők között és 20 méterről véd­hetetlenül lőtt a jobb alsó sa. rokba. 0:1. Megyei eredmények További NB n-es S. M. eredmé­Hódmezővásárhelyi Vasas­Szegedi Építők 4:2 (2:0). Hőd mezővásárhely. Vezette: Igen nagy küzdelmet vívott a két csapat. Az UTC sokkal töb­Pus- bet támadott, a kistelekiek lel­kesen védekeztek. Az egyetlen kás. Építők: Kovács Z. — Ko- ..„ nyek: Budai Spartacus —Szol- vács G., Molnár I., Veréb — gól a második félidő 19 percé­a hazai noki MTE 2:1 Cegléd—Debre- Hornyák, Gera — Veres. Tóth ben kapu előtti kavarodás köz­csapatot. továbbra is támadás- cen 4:0. Klskunfélegvháza— Gy„ Szigeti, Erdélyi, Németh, ban maradt és a 15. percben Jászberény 0:4. Gyula—Kecske- Az első félidőben a hazai csa Eddigi legizgalmasabb hazai mérkőzését vívta az •fiyetemt csapat. Szép számú közönség előtt a következő összeállítás­ban kezdődött a Játék. SZEAC: dr. Csíkos — Nagy Z.. Bálás, Nóvé. dr. Llppal, Nemes. Rácz. Vasas: Rejkó — Laukó, Petik, Garamvárl. Köröshegyi. Reiner, Togyeriska, csere: Farkas. Já­tékvezető : Rákos. A vendégek léptek fel táma­dólag, s mezőnyfölényt har­coltak kl. A SZEAC csatárat képtelenek voltak megbirkózni őrzőikkel. A Vasas szélsői an­nál jobban kombináltak s az első negyed végén Köröshegyi megszerezte a vezetést: 1:0. A n. negyedben is a budapes­tiek kezdeményeztek. Petik, majd Togyeriska vette be a Szeged kapuját — 3:0. Ebben a játékrészben még nagobb ará­nyú vezetésre tehetett volna szert a Vasas, de dr. Csíkos a bravúros védések sorozatát mu­tatta be; egymás után kélt négyméterest semlegesített! A III. negyedben végre „feléb­redt" a szegedi támadósor: Nó­vé a kapust kicselezve szépített — 3:1, majd Rácz négyméteres­ből dobott gólt 3:2. A játékve­zető ettől kezdve sorozatosan tévesen Ítélkezett. a közönség — egy feltűnően durva hibájá­ért hosszú percekig tüntetett a III. negyed végén, s az azt kö­vető szünetben. A IV. negyedben — fergete­ges biztatás közepette ellenáll­hatatlanul támadott a SZEAC. A vasas-védök csak szabályta­lanságok árán tudták megaka­dályozni a meg-megújuló roha­mokat — négymétereshez ju­tott a hazai együttes: Nagy Zoltán az elmozduló Rejkó mellett vágta a labdát a háló­ba: 3:3. Harminc másodperccel később viszont Farkas értékesí­tette a büntetőt: 4:3 a Vasas Javára. De a SZEAC nem adta föl a harcot és a mérkőzés be­fejezése előtt Rácz Igazi „vízi­labda" góllal egyenlített kl: 4:4. A SZEAC heves küzdelemben, értékes döntetlent ért el a ta­bella 2. helyezettjével szemben. , M. I. A gól fellelkesítette ben esett: Tóth Sz. beadása után a kapufáról visszapattanó ÜSZAS ujabb góllal növelte előnyét. A mét 1:3. Mezőkovársháza-Bé- pat bizonyult jobbnak és már labda Varga lábáról a hálóba balszélső hosszú átívelését Sl- késcsaba 2:1. Szolnok! MAV— az első negyedórában Giltcz (a jutott. A gól után a kisteleki mai és Hájas ls elvétette és a Goldberger 5:0. tisztán álló Katona senkitől Pénzügyőr 5:1. sem zavartatva 10 méterről a háló Jobb sarkába lött. 0:2. A gól után magára talált az SZVSE és a 36. percben sike­rült szépíteni a félidő eredmé­nyén. Majzik átadását Sajtos közelről a hálóba gurllotta. 1:2. Szünet után az SZVSE vette át a játék Irányítását és a 10. percben kiegyenlített. Sajtos— Majzlk—Tóth III. összjáték után utóbbi a tizenhatos sarká­ról nagy gólt lőtt. 2:2. A 20 perc meghozta a győz­tes gólt. Egy kapu előtti kava­rodásnál lepattant labdát Sajtos 13. MGM D. közelről a hálóba lőtte 3:2! A 14. Mk.-háza 40. percben a vasutasok újabb 15. Goldberg. gólt értek el. de azt a Játékve- " kosukat kézzel lökték el. Dorozsma—Szentesi Vízmű 0:0. Dorozsma. Vezette: Szopo­rl. Dorozsma: Aradi — Szalal. KISTEXT— SZEAC volt csatára) és Oszlács játékosok reklamáltak, mert góljával 2:0-ra vezetett. Szünet szerintük előzőleg szabályta­NB n után az Epitők már jobban Ját- lanság történt, egyik védőjáté­Keleti rsonnrt szott* P8dlR a 10- Percben Szl­csoport getit reklamálás miatt a Játék­1. S7MTE 14 10 2 2 28:10 22 vezető kiállította. A 19. perc­2. SZVSE 14 8 6 - 29:18 22 ben Kovács G. tizenegyesből _P 3. Jászber. 14 6 5 3 24:16 17 szépített az eredményen, majd Bernáth Vasas — Tatai Nagy 4. Budai Spart. 14 7 3 4 19:13 17 a 31. percben Dómján fejesgól- — Thurzó, Ungl, Abramov Laj­5. Keesk. TE 14 6 4 4 15: 9 16 jal növelte a H. Vasas előnyét. 14 6 4 4 20:13 16 A hajrában az Építők támadott .. 14 4 7 3 22:12 15 többet. Erdélyi lőtt gólt (3:2). dott. de nem 14 5 3 6 16:17 13 de a befejezés előtt Oszlács kö- mert Rang 14 5 2 7 16:23 12 zelröl lőtt góllal beállította a ~ " 14 4 3 7 19:18 11 végeredményt. Szolnokiak nyerték a pontversenyt 6. KISTEXT 7. Sz. MAV 8. B.-csaba 9. K.-félegy. 10. Cegléd 11. Martfű 12. Pénzilgv. 16. Gyula 14 4 3 7 16:19 11 14 5 1 8 20:26 11 14 3 5 6 14:22 11 14 5 1 8 9:25 11 14 3 4 7 20:30 X1 14 41915:31 9 Harmai László Hódmezővásárhelyi MEDOSZ Lajkó —Csongrádi Petőfi 8:1 (3:0) Hódmezővásárhely. Hunyadi SE—Mindszent (2:0). Mindszent. kó. Ábrahám. A hazai csapat többet tárna­tudott győzni. Vízmű kapusa kitűnően védett. A mérkőzés legnagyobb helyzete a második félidő közepén adódott, amikor kapufát találta el. A 2:0 Sz. Spartacus-Makó 2:1 (1:1) védelmek mind a két oldalon Jól romboltak. Alsóvárosi M A V—Hódmezővá­sárhelyi Textiles 6:0 (4:0). Sze­MA—«,.„,—. ... ged. Vezette: dr. Forián. Alsó­ra uiíra* ? város: Katona I. - Jójárt. Do­Kio Jré.T rtanYíimonxos. Hódi - Batkl. ötott ­Kinizsi: Csanádi — Benkő, Ta- pa.-llc Katona n Dudás vn nács I„ Barta — «„••„.* n„»* ^acslKL- *\atona 11., uuaas, Fo­OyetvaL Gutl dor, R0?h4nyl. Az első 25 percben nem esett gól, de utána gyorsan eldőlt — Kállai, Szekeres. Rajnai. Az NB III-as labdarúgó-mér- KMTE-Mezőhegyesi MEDOSZ °upí''rhRasl®r- JuSÍ; '."'kószó *•> kőzést Makón 800 néző elótt. 1:1 (0:0). Szalvai SE-Orosházl _ Í5r"es; J„ J- «-oszo a mérkőzés sorsa. A hazalak Vidó vezetésevei játszották. Kinizsi 2:3 (0:1). Mezőhegyest - ^°ÍYalb: lendületes támadójátékukkal fö­Borbély - Stefán, Kinizsi-Kun Béla SE 3:0 (1:0). J- Karal" vlneze M Zsem- ... Szegeden vasárnap délután rendezték meg a gyermek se­regszemle úszóversenyek har­madik területi versenyét, ame­lyen mintegy kétszázötven 8— 11 éves fiú és leány Indult. A nagyszabású versenyen tizen­négy egyesület Indította el leg­fiatalabb úszóit. Békés. Bács­Kiskun, Csongrád. Szolnok és Pest megyéből Indultak. Az egyesületek közötti pontver­senyben a .Szolnoki Dózsa vég­zett az első helyen, második a Békéscsabai Kötöttárugyár, harmadik a Szegedi EAC. ne­gyedik a Hódmezővásárhelyi MEDOSZ, ötödik a Szegedi VSE. Sok versenyszámot rendért®k. mert a különböző évben szüle­tett úszókat külön Indították. A szegedlek közül Ganz Eva (SZVSE) két számban ls győ­zött. egv első és egy második helyet Fekete Katalln (SZVSE). Boldis Péter (SZEAC). Rengey Mariann (SZEAC). Gyimesi Zsolt (SZEAC) és Nagy Kata­lin (SZAK) szerzett, első és harmadik helyezett Mondovtcs Mariann (SZAK), egy győzel­met aratott Csiszár László (SZE­AC), két harmadik helye Per­kó Mihálynak (SZVSE) van, harmadik lett egy-egy számban Koczka Györgyi (SZAK) és Hammer Csilla (SZEAC). KÉZILABDA Spartacus—Kis­NB III Délkelet Szeged: Csányi, Véber — Bácskai, Ba- Mezőberényl logh — Kopasz. Varga. Geren- kunhalasi MEDOSZ 3:2 (2:1). deli. Sándor. Bába. Makó: Gyüge — Kovács. Rácz. Joó — Gergely. Köteles — Lőrincz. Székely, Koczkás I„ Újvárt. Balázs. A hazai csapat mér az első percben megszerezte a vezetést: Rácz lövése Borbély felett át­pattant és a labdát Koczkás I. a hálóba segítette. 0:1. Ezután változatos küzdelem alakult kl. maid a Saprtacus fokozatosan fölénybe került. A 30. percben megtörtént a kiegyenlítés. Sán­Karai, Vincze M„ Zsem­beri, Miklós A. lényesen győztek. Az első fél­időben a gólokat Paeslka. Du­Az első félidőben kiegyenlf- dás. Batkl és Romhányi sze­tett volt a játék. A 38. perc- rezte. Fordulás után a 14. és ben szögletrúgáshoz Jutott a a 25. percben Dudás két gól­hazai csapat és Vincze M. kö- jávai alakult kl a végeredmény. Idegenben is nyert az Előre lalta el. majd kettős kiállítás következett, a Játékvezető so­i ozatos szabálytalanságok mintt Csányit és Koczkás I-et kiállí­totta. Szünet után ts a szeged! csa­pat támadott többet. A győztes gól a 18. percben esett, amikor Bába ügyesen elhúzott a szé­len. és beadását Sándor ma­gasra felugorva befejelte. 2:1. Ezután Gerendellnek és Bábá­nak ts volt helyzete, de az eredmény már nem változott. A 25. percben Lőricz kiugrott a védők között, összecsapott Bot­béllval. és a makó'l csatár meg­sérült. végleg elhagvta a játék­teret Az első félidőben a ma­kóiak kapusa ts megsérült. Jó: Véber. Balogh. Sándor. 111*tve: Gyüge. S-ékelv. A labdarúgó NB III további eredménvel a következők: Kiskunhalas! MAV—Békéscsa­bai VTSK 1:0 (0:0). Szentesi 1. Sz. Spartacus 14 7 5 2 23:13 19 2. Mezőberény 14 8 2 4 24:13 18 3. Sz Dózsa 14 6 5 3 16:11 17 4. Sarkad 14 5 7 2 14:11 17 5. Brs. VTSK 14 6 4 4 23:17 16 6. Makó 14 < 4 4 13:12 16 7. Kh. MEDOSZ 14 5 .4 4 21:16 15 8. Szentes 14 2 10 2 12:12 14 9. Mh. Kinizsi 14 5 4 5 17:19 14 10. Orosháza 14 5 3 6 22:21 13 11. Kossuth SE 14 8 7 4 24:33 13 12. SZAK 14 3 6 5 10:11 12 13. Szalvai SE 14 4 3 7 23:25 11 14. Kun Béla SE 14 4 2 8 18:25 10 15. Mh. MEDOSZ 14 4 2 8 15:24 10 16. Kh. MAV 14 2 5 7 12:24 9 zelről szép gólt fejelt. Szünet A 30. perc­jelte. 3:1. A második félidőben nyújtott teljesítménye alapján a Móraváros megérdemelten nyert. Újszegedi TC—Kistelek 1:0 (0:0). Újszeged. Vezette: Csep­regi. UTC: Gyürki — Hegyes. A hat gól ellenére Bakos, textilesek kapusa a mezőny legjobbja voltl Seller István A megyei bajnokság tavaszi végeredménye ban kötött kl. 1:1. Utána UJ - 15. Mh. MEDOSZ 14 4 2 8 15:24 10 Ovárl. Varga. Tóth. Igy kellett volna tippelni! 1. Pécs—U. Dózsa 2. Svomhath.—Győr 3. DVTK—Csepel 4. IIp. Honvéd—Dunaüjv. 5. Szeged—Eger 6. Várpal.—Oroszlánv 7. Kecskemét—Budafok 8. DVSC—Székcsf. 9. Dorog— Ozd 10. KISTEXT—Pénzügy. 11. B. Snart.—SZMTE 12. Mezókov.—Békéscs 13. Martfű—SZVSE, +li 14. Pápa—Táncsics 1 1 1 1 2:1 1:1 gadásl hetére beérkezett 1C42 872 2:2 darab szelvény. Közöttük 13 2:2 plusz 1 találatos nem volt. 13 4:0 találatot két fogadó ért el, szel­2:1 vényenkén ti nyereményük az 11­0:0 leték levonása után 202 734 fo­1:2 rint. J:2 A 12 találatosokra 2162. a 11 1:0 találatosokra 156. a 10 találato­5:1 sokra pedig 29 forintot fizetnek 2:1 a nyereményilleték levonása után. 1. H. MEDOSZ 2. UTC 3. Móraváros 4. Sz. Építők 5. Alsóváros 6. Dorozsma 7. H. Vasas 8. Mindszent 9. Szentesi V. 10. Tápé 11. Csongrád 12. Hunyadi SE 13. Kistelek 14. H. Textiles 13 12 1 - 33: 6 25 13 11 1 1 26: 5 23 13 6 3 4 15: 6 15 13 7 1 5 17: 9 15 13 4 6 3 15:10 14 13 5 4 4 12:17 14 13 5 3 5 22:23 13 13 4 5 4 13:15 13 13 4 3 6 12:16 11 13 418 13:19 9 13 3 3 7 11 :tl 9 13 2 4 7 13:22 8 13 23 8 13:20 7 13 2 2 9 14:40 6 2 2*1 Az 1000 forinton aluli nyere­mények kifizetésére Június 24-től. I 3:2 az íooo forinton felüllekére jú­A totó Június 18-1, 24. sz. fo- nius 29-töl kerül sor. (MTI) Áramszünet Az Áramszolgáltató Válla­lat közli, hogy 1967. Június 23-án 6—15 óráig Római krt.. Felső Tisza-part, Etel­ka sor. Sziliért sor. Vajda u.. Kereszt u.. Retek u., Róna u., Sziliért sgt. által határolt területen áramszünet lesz. NB n-es női eredmény: Bp. Tipográfia-Szegedi Ta­nárképző 8:8 (6:5). NB II-es női mérkőzés. Újszeged. Sz. Tanár­képző : Berzsenyi—Nóvák, Po­nicsán, Joó, Cseppentő. Nacsa, Kutas. Csere: Dabis, Berényl. Már az első percekben 2:0-ra vezetett a szegedi csapat, s úgy látszott, hogy könnyedén nyeri a találkozót. Azonban a hetedik percben kiegyenlített a vendégcsapat, s attól kezdve fej-fej melletti küzdelem ala­kult kl. A budapestlek dobá­sait több szerencse kisérte s ezért a félidő az 6 vezetésükkel zárult. A második félidő első percé­ben a Szeged kiegyenlített, majd egy sikeres büntetődobás­sal a vezetést is megszerezte. Azonban a vendégcsapat nyu­Rodtabb játékkal ismét egyen­lített. sőt egy góllal elhúzott. Már úgy látszott, hogy megnye­rik a mérkőzést, mikor az utol­só- pereben Kutas kiegyenlített. NB II férfi: Dunakeszi MAV—Szeged! Epi­tők 22:17 (12:10). Dunakeszi. 200 néző. Sz. Építők: Albert — Marosán, Flrityánszkl. Darvas, Szalal. Kasper, Misur. A kiha­gyot helyzetek alapján egy kis szerencsével a győzelmet is megszerezhette volna az Epitők csapata. Szegedi Előre—Ceglédi Építők 14:12 (I0!G). Cegléd. 200 néző. Szegedi Előre: Baranyai — Lu­dányl, Kővári. Isaszegi, Hollós, Ohát. Füredi. Csere: Varga, Er­délyi, Nagyon nehéz mérkőzés volt. DiL-MAGYARORSZÁŐ A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács lapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. Lőkős Zoltán. Szerkesztőség: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 13-535, 13-003 Éjszakai telefon: 13-508 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács Lászlő Kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 13-500, 13-llí (Beküldött kéziratokat nem őr­zünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja: a Szegedi Nyomda, Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u. 28. sz. INDEX 29 053 Terjesztik a Csongrád megyei postahivatalok. Előfizetési dlj egy hónapra 12 Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kéz­besltőnéL fi OÉL-MAGYARQRiiAk "edd, 1961. június 20.