Békés Megyei Hírlap, 1998. május (53. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-18 / 115. szám

1998. május 18., hétfő Sportmagazin 7 Élmény volt a mérkőzés Békéscsabai Előre FC—Győri ETO FC 1—1 (0—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5000 néző. V.: Tóth V. (Nyilas, Kiss Gy.). Békéscsaba: Vámos 8 — Raducu 6 — Futaki 7, Czipó 6, Dávid 6 — Fazekas 7, Kerényi 5, Dobi 6, Valentényi 7 — Belvon 6, Fiilöp Z. 7. Edző: Pásztor József. Győr: Molnár 8 — Lakos 7 — Korsós 5, Stark 6 — Mracskó 6, Csató S. 6, Somogyi 7, Salagean 6 — Szarvas 6, Ferenczi 7, Vayer 7. Edző: Reszeli Soós István. Csere: Dobi helyett Vörös (6) a szünetben, Fazekas h. Kovács (- ) a 62., Dávid h. (-) a 69., Ferenczi h. Oross (-) a 80. percben. Gólszerző: Vayer a 38., Fülöp Z. az 56. percben. Sárga lap: Dobi (Somogyi lerántásáért) a 14., Stark (Valentényi bokáját összeakasztotta) a 49., Mracskó (Kerényit hátulról fel­vágta) a 68., Kerényi (Salagean lerántásáért) a 71. percben. Szögletarány: 6:6 (4:1). dcSc^ís 38. perc: Ferenczi jobbról be­gurított egy labdát, Szarvas okosan átlépte, ugyanakkor a csabai védők elvétették, nem úgy a tisztán álló Vayer, aki 11 méterről teljesen egyedül állva úgy lőtte a kapuba laposan a labdát a vetődő Vámos mellett, hogy az a bal kapufa tövéről pattant a hálóba, 0—1. 56. perc: Fülöp Zoltán és Belvon kényszerítőzött, amely­nek során Belvon az alapvonal­ról, jobbról visszagurította a labdát a három védő között álló Fülöp Zoltán elé, aki két csel után 11 méterről, ballal a jobb felső sarokba bombázott, 1—1. Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, ami érthető, hi­szen presztízscsatáról volt szó. Egyrészt azért, mert a győrieket hét egykori békés­csabai erősíti, másrészt mind­két csapat számára fontos volt a három pont megszerzése, hiszen a győriek a dobogós helyért harcolnak, a csabaiak a kiesés ellen küzdenek. En­nek megfelelően nagy iram­ban kezdődött a mérkőzés, az első perctől kezdve mindkét csapat nyílt sisakkal táma­dott, minden idegszálukkal a győzelemre törve. Az első iga­zi helyzet a csabaiak előtt adódott, mégis a győriek sze­rezték meg a vezetést. Ettől sem roppant össze a hazai csapat, továbbra is jól szűrték meg a középpályások a táma­dások kezdeményezéseit, a vé­dők magabiztosan álltak a lá­bukon, és az idő előrehaladtá­val egyre több veszélyt okoz­tak a kapukra a csatárok, ám a portások is fokozatosan be­lelendültek. Már az első félidő is iramos és izgalmas volt, de a második játékrészre tovább fokozták a tempót a csapatok. Nagyon iz­galmasan alakult a mérkőzés, az addig is kevés hiba végleg eltűnt a játéktérről. Remek támadásokat alakítottak ki a gárdák, közelről és távolról is jól céloztak, de a kapusok ezen a napon és főleg a máso­dik félidőben kimagasló telje­sítményt nyújtottak. Érdekes módon a sok jó teljesítmény közül az első félidőben még talán Fülöp Zoltáné volt a leg­gyengébb, sokan reklamálták is cseréjét, ám a fordulás után Következik A 32. fordulóban: május 23., szombat, egységes kez­dés 17.00 óra: Siófok— Haladás, BVSC—Stadler, Tiszakécske—Vác, ZTE— Kispest, Győr—-Videoton, Újpesti TE—Békéscsabai Előre FC, Diósgyőr— FTC, MTK—DVSC, Gáz­szer—Vasas. ő is „megemberelte magát”, hatalmasat javult teljesítmé­nye, és egy szép alakítás végén éppen neki köszönheti a hazai csapat, hogy kiegyenlített, és ezzel megszerezte a számukra nagyon fontos egy pontot. Egy biztos, az év legjobb békéscsa­bai mérkőzését láthatták a szurkolók, és még ha döntet­len is volt a találkozó, bárme­lyik csapat elorozhatta volna a három pontot. De minden­képp igazságos a pontosztoz­kodás. Békéscsabai Előre FC— Győri ETO FC 1—3 (1—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 150 néző. V.: Rischák. Békéscsaba: Fülöp R. (Kollár Á.) — Koszta, Csulik, Szeverényi, Kurilla — Simon, Hídvégi (Göblyös), Frank, Kasik — Vadas, Borbola. Edző: Oláh Imre. G.: Borbola, ill. Sütöri 2 (egyet 11-esből), Bo­dor. Jó: Csulik, Kurilla, Vadas, ill. Kellner, Gollovitzer, Bodor, Sütöri. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása 1. Újpest 20 8 3 55—22 68 2. FTC 19 6 6 58—37 63 3. Vasas IS 6 7 60—34 60 4. Győri ETO 15 9 7 41—28 54 5. MTK 15 6 10 50—33 51 6. Vác FC 14 6 11 42—43 48 7. Gázszer FC 1112 s 51—41 45 8. ZTE 13 5 13 50—40 44 9. DVSC 12 7 12 42—46 43 10. BVSC 11 8 12 42—39 41 11. Diósgyőr 11 7 13 41—37 40 12. Siófok 11 7 13 35—38 40 13. Kispest 10 5 16 38—48 35 14. Haladás 8 8 15 35—44 32 15. Videoton 7 9 15 39—50 30 16. Békéscsaba 7 9 15 26—51 30 17. Tiszakécske 6 8 17 33—73 26 18. Stadler 310 18 24—58 19 EZ TÖRTÉNT MÉG Kispest HFC—Tiszakécske 5—0 (2—0) Bozsik-stadion, 3000 néző. V.: Hanacsek. Gól: Mátyus (20.), Csertői (27., 46.), Borgulya (68.), Bárányos (71.). Jó: Mátyus, Bárányos, Csertői, Borgu­lya, ill. Holló. Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Lehocz- ky Péter Belvon (jobbról) Lakossal küzd a labdáért. A labdarúgó NB I-ben: Békéscsabai Előre FC—Győri ETO FC 1—1 Vác-Zollner FC—BVSC Zugló 2—0 (0—0) Vác, 2500 néző. V.: Szarka. Gól: Lévai (69.), Füle (72.). Jó: Lé­vai, Vojtekovszki, Vén, ill. Bonda­renko, Csillag. Stadler FC—Siófoki Bá­nyász 0—0 Akasztó, 1000 néző. V.: Márton. Jó: Kertész, Reskó, Lázár, Farkas, ill. Kosza, Juhász, Győri, Pest K. Videoton—Zalahús ZTE FC 1—1 (1—0) Székesfehérvár, 3000 néző. V.: Cserna. Gól: Róth (28.), ill. Arany (71.). Jó: Csordás, Dvéri, Walter, Róth, ill. Vlaszák, Szabó I., Arany, Németh. Vasas DH—MTK Hungá­ria FC 1—0 (0—0) Fáy u., 4000 néző. V: Varga S. Gól: Zombori (53.). Jó: Végh, Mónos, Szilveszter, Váczi, Zombori, ill. Halmai, Orosz. Debreceni VSC—Diósgyőr 2—1 (0—0) Debrecen, 6000 néző. V.: Vad. Gól: Ilea (11-esből, 85.), Kiss Z. (88.), ill. Kulcsár (66.). Jó: Téglási, Szatmári S., Ilea, ill. Nota, Volán, Kovács, Kulcsár. Haladás Milos—Gázszer FC 1—3 (0—1) Szombathely, 6000 néző. V.: Kiss G. Gól: Negrau (61.), ill. Tiber (11-es­ből 7., 90.), Földes (79.). Jó: Baumgartner, Negrau, ill. Tiber, Szalai, Nagy, Bekő. Ferencváros—Újpesti TE 1—1 (0—1) Üllői út, 17500 néző. V.: Vágner. Kiállítva: Miriuta, Vámosi, ill. Monyé, Tamási. G.: Szűcs (75.), ill. Sebőit (21., 11-esből) Jó: Szűcs, Dragoner, Horváth, ill. Sebők, Koz­ma, Korsós. Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba vezető edzője: — Jó mérkőzést játszott a két csapat. Mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, s meglehet, a Győrnek voltak nagyobb helyzetei, az első gólt ők lőtték, ám a vezetésig nem adódott komolyabb veszély a kapunk előtt. A bekapott gól után azon­ban ki kellett jönnünk, márpedig ha mi kijövünk, akkor nagy gond van. Ezért is fohászkodom min­dig, hogy ne kapjunk gólt, mert akkor lyukas a védelmünk hátul, s nagyon sok helyzetet ki tud dolgozni az ellenfél. így tett a sokkal jobb játéko­sokból álló Győr is. — Mégis sikerült kiegyenlíteni a folytatásban. — Igen, szerencsére Fülöp Zoltán a győri ka­puba juttatta a labdát, noha reálisan nézve egy pontnál többet nem érdemeltünk volna ezen a mérkőzésen. De a döntetlenért járó pontocskát is meg kell becsülni. — Szünetben mire kérted a játékosokat? — Arra, hogy ne kapjunk gólt, mert ha 0—2 lett volna, biztos, hogy kiadós vereséget szenve­dünk. Szerencsére egyenlítettünk, s ezzel itthon tartottunk egy pontot. — Nem volt feszültségmentes a találkozó, s ahogy hallatszott is a kispadról, sokszor kellett bekiabálnod. — Igen, nehezen tudtam türtőztetni magam, ezért kiabáltam, de lehet, hogy ez néhány játékos­nak jót tett. Tudom, ez nem mindig vezet ered­ményre, de most legalább használt, főképp Fülöp- nek, aki nagyon feljavult a második félidőre, s gólt is lőtt. Ha szerencsésebb, eldönthette volna a mérkőzést, hiszen a lábában volt a meccslabda. Tudom, sokan pihentették volna őt, ám egyelőre nincs olyan szintű csatárunk, aki pótolni tudná, ezért sorozatban kell, hogy játsszon. — A taktika kiötlésében mennyire játszott sze­repet, hogy ismered a volt csabaiakat? — Valamit segített, de ők annyira jó játékosok, hogy ellenük nehéz volt jól játszani. Igazolták is ezt, hiszen Mracskó, Csató Sándor és Szarvas is jól játszott. Reszeli Soós István, a Győr vezető edzője: — Engem bosszant ez a döntetlen, s bár nagyon lel­kesen, s a hibáinkat jól kihasználva játszott a Bé­késcsaba, de a labdát többet birtokoltuk, sok hely­zetet alakítottunk ki, közte ajtó-ablak helyzetet is, de ilyen szinten ez nem megengedhető. Ráadásul egy elkerülhető gólt kaptunk. Győzelemre számí­tottunk, s akármilyen becsületesen is küzdött csa­patunk, úgy érzem, Csabán hagytunk két pontot. —Ha a Békéscsaba szerezte volna meg a veze­tést, akkor is így ér eine? — Az igaz, hogy akkor azért más helyzet lett volna, mert két gólt kellett volna rúgnunk a győ­zelemhez. Azonban ha mi gólt kapunk a meccs elején, az nem szokott nagy probléma lenni. Most az volt a gond, hogy nem tudtunk váltani. — A papírforma alapján győri győzelem volt várható. — Igen, abszolút győzelemre számítottunk, mint ahogyan arra is, hogy a Békéscsaba ag­resszív játékot nyújt majd. Úáthatóan Pásztor Jó­zsef erre neveli a játékosait. A papírforma éppen ezért is furcsa dolog. A meccs igazolta is a papír­formát, mert jobb csapat vagyunk, rutinosabb já­tékosokkal, de a jövő lehet a Békéscsabáé, s a vá­rosban ezért érdemes lenne összefogni mindenki­nek, mert ez egy értékes csapat, jó hagyományok­kal, lelkes közönséggel. Ez sem von le abból semmit, hogy a bronzéremhez a három pontra lett volna szükségünk szombaton. Egy mondatban MECCSMORZSÁK Nem is olyan régen még bronzérmes volt a Békéscsaba, amely most a kiesés ellen harcol. Igaz, akkor azok a játékosok adták a viharsarkiak gerincét, akik most a Győr színeiben küzdenek a dobogós helyezésért. Egyikük, Baji Tamás ennek a bajnokság­nak az első felében még a lila-fehér színekben védett, tél óta azonban a Győr labdarúgója: — Szóba került, hogy ma én vé- dek volt csapatom ellen, de aztán a vezető edző úgy döntött, ma­radjon a kapuban Molnár Levente. Függetlenül attól, hogy ki őr­zi hálónkat, biztos vagyok abban, hogy nagyon jó és harcos mérkőzést vív ma a két csapat. Ezzel az egykori klubtárs, a há­rom esztendővel fiatalabb Belvon Attila is egyetértett: — Mind­két csapatnak kellenek a pontok céljaik eléréséhez. Ezért én is „tutira veszem”, hogy remek meccset játszunk. M M M ® ® ® A mérkőzés előtt mindkét edzőt arról faggatták az újságírók, mi okozta, hogy egy-két poszton változtattak. Pásztor József a Kovács—Futaki párosról azt mondta, hogy Futaki jobb emberfo­gó, a Dobi—Vörös csere esetében pedig azzal indokolt, hogy az előbbi agresszívebb. Dávid beállítása prózaibb: Sándor mandulá­ja végképp begyulladt, belázasodott, ezért nem léphetett pályára. Reszeli Soós István Fodorról elmondta, hogy nem gyógyult meg, Sütöri pedig pénteken ballagott, ezért Vayer lép pályára helyette. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sisák Péter, a Békéscsaba társadalmi elnöke: — Ebben a hideg időben elkelne egy melengető győze­lem. Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: — Remény­kedem benne, hogy mindenki átérzi a szorult helyzetünket, és min­dent megtesz a bentmaradásért. Marik László, a Békéscsaba pályaedzője: — Remélem, „esőisten” a győrieket siratja majd meg a meccs végén. Belvon Attila, a Békéscsaba csapatkapitánya: — Nagyon jó mérkőzésben bízom, abban, hogy kihasználjuk a helyzeteinket. Szenti Zoltán, a Békéscsaba egykori játékosa: — Kívánom a győrieknek, hogy a mai meccsen kívül mindegyiket nyerjék meg. Borbényi János, a Győr elnöke: — Szeretnénk közönségszóra­koztató mérkőzésen győzelmet szerezni. Garami József, a Győr szakosztályigazgatója: — Harcos mér­kőzésre van kilátás. Keglovich László, a Győr elnökhelyettese: — A Csabának ége­tően kellenek a pontok, de mi sem szeretnénk veszíteni. Horváth Béla, a Győr technikai vezetője: — Kevés babér ter­mett nekünk Békéscsabán, de most több lesz. Gyó'rfi László, a Győr pályaedzője: -— Én elégedett lennék egy döntetlennel. Oroszi László, a Győr gyúrója: — Még nem mondtunk le a do­bogóról. Mracskó Mihály: — A dobogóhoz kellenek a pontok. Lángi Tamás, a Győr buszsofőrje: — Bizakodó hangulatban utazott a csapat, ami győzelemmel párosulhat. A SZÜNÉTBEN. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi el­nökhelyettese: — Nagyot kell javulni ahhoz, hogy fordítani tud­junk. Pillér Sándor, a Békés Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke: — Kockáztatni kell. Láza János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Reménykedem a döntetlenben. Kerekes Attila, a Békéscsaba egykori válogatott játékosa: — A játékvezető nagyot hibázott a gól előtt, hogy nem fújta le a Fü­löp elleni szabálytalanságot. Juhász Gyula: — Ennyi helyzetből csak értékesítünk egyet-ket­tőt! Borbényi János: — Eddig úgy alakul a mérkőzés, ahogyan re­méltük is. Gyó'rfi László: — Még nehéz percek várnak ránk, s még mindig kiegyeznék a döntetlennel. Horváth Béla: — Jobbak vagyunk. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Kovács Géza: — Igazságos döntetlen született, gratulálok a győriek kulturált játékához. Láza János: — Bejött, amit reméltem. Horváth Béla: — Úri módon elszórakoztuk a mérkőzést.