Békés Megyei Népújság, 1984. május (39. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-09 / 107. szám

1984. május 9., szerda SPORT SPORT SPORT SPORT II szovjet sportolók nem vesznek részt a Los üngeles-i olimpián Moszkvában kedden ülést tartott a Szovjetunió Nem­zeti Olimpiai Bizottsága, s megvitatta a szovjet spor­tolók részvételének kérdését a XXIII. nyári, Los Ange- les-i olimpiai játékokon. Az ülés valamennyi felszólalója hangsúlyozta, hogy az Egye­sült Államokban az olimpiai játékok előkészületei során kialakult helyzet nem teszi lehetővé a szovjet sportolók részvételét. A Szovjetunió Nemzeti Olimpiai Bizottságának va­lamennyi tagja, köztük mind a 29 olimpiai sportág szö­vetségének vezetője, vala­mint a Szovjetunió Nemzeti Olimpiai Bizottsága elnöksé­gének valamennyi tagja egyhangúlag a Los Angeles-i nyári olimpiai játékoktól való távolmaradás mellett szavazott, és elfogadta a Szovjetunió Nemzeti Olim­piai Bizottsága állásfoglalá­sát tartalmazó nyilatkozatot. A Szovjetunió Nemzeti Olimpiai Bizottsága, miután minden szempontból meg­vizsgálta a XXIII. nyári, Los Angeles-i olimpiai játé­kok körül kialakult helyze­tet, és a szovjet sportkül­döttség olimpiai részvételé­nek kérdését, kedden nyilat­kozatban jelentette be, hogy nem lehetséges a szovjet sportolók részvétele a XXIII. játékokon. „Másként csele­kedni egyértelmű lenne az amerikai hatóságok és a já­tékok szervezői olimpiaelle­nes lépéseinek helyeslésé­vel” — mutat rá a nyilatko­zat. Mint ismeretes, a Szovjet­unió Nemzeti Olimpiai Bi­zottsága 1984. április 10-i nyilatkozatában mélységes aggodalmának adott hangot amiatt, hogy a játékok szer­vezői durván megsértik az olimpiai charta szabályait, s az Egyesült Államok reakci­ós körei a hivatalos ható­ságok belegyezésével szov­jetellenes kampányt bonta­koztattak ki. A Szovjetunió Nemzeti Olimpiai Bizottsá­ga ebben a nyilatkozatban felkérte a Nemzetközi Olim­piai Bizottságot, hogy vizs­gálja meg a kialakult hely­zetet. Ez év április 24-én a Nem­zetközi Olimpiai Bizottság ülésén jogosnak és megala­pozottnak ismerte el a Szov­jetunió Nemzeti Olimpiai Bizottságának álláspontját. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság véleményét figyel­men kívül hagyva az Egye­sült Államok hatóságai azonban továbbra is durván beleavatkoznak azokba az ügyekbe, amelyek kizárólag a Los Angeles-i olimpia szervező bizottságának ha­táskörébe tartoznak. Ismere­tes, hogy a jelenlegi olim­pia előkészületeinek első napjaitól kezdve az ameri­kai kormányzat saját politi­kai céljai érdekében akarja kihasználni a játékokat. Az országban soviniszta hangu­latkeltés folyik, szovjetelle­nes hisztériát szítanak — mutat rá a nyilatkozat. Ma délután a döntőbe jutás a tét a labdarűgé MNK-ban Rába-váró telt házzal! Ma délután az elődöntők­höz érkezik az idei labdarú­gó Magyar Népköztársasági Kupa mérkőzéssorozata. A legjobb négy között az NB II-es Siőfoki Bányász, a Ta­tabányai Bányászt fogadja, míg Békéscsabán az Előre Spartacus ellenfele a bajnok Rába ETO együttese lesz. Mielőtt a Kórház utcai mérkőzés esélyeiről szólunk, érdemes egy kis visszapil­lantást tenni. Nagyon érde­kes ugyanis a múlt. Az MNK-ban akár visz- szavágónak is nevezhetnénk a 17 órakor kezdődő Kórház utcai találkozót: tavaly ko­ra tavasszal nagyszerű csa­tában 3—1-re nyertek á li­la-fehérek (Kurucz 3 gólt lőtt, s ezzel végleg Verebes kiszemeltjévé vált...), majd a Vasat is elbúcsúztatta az Előre Spartacus. Most, ha lehet, még nagyobb érdeklő­dés előzi meg az összecsa­pást. Tegnap délben megtudtuk, hogy nagyon sok jegy elfo­gyott elővételben és akár­csak a Honvéd ellen leg­utóbb, most is telt ház vár­ható. Gazdasági szempont­ból tehát már biztos, hogy „győzelemmel” végződik az MNK. Pataki Tamás vezető edző elmondta, hogy elsősor­ban taktikai szempontból kell alaposan felkészülniük, ha ezt az akadályt is sikerrel szeretnék venni. Márpedig így van! Még akkor is, ha legalább annyira fontos, sőt talán egy picivel fontosabb a bajnokság alakulása »is a csabaiak számára. Néhány gondolatra vissza is tért Pa­taki a vasárnapi, Sopron el­leni 0—0-ra: — Nagyon kemény, he­lyenként túl kemény ellen­féllel álltunk szemben. Kö­zéppályás sorunk kissé hal­ványabb volt a szokottnál, amit elsősorban idegfáradt­ságnak vélek, így nemigen tudtunk gólhelyzetet terem­teni. Mégsem lenne szeren­csés messzemenő következte­tést levonni abból, hogy el­maradt győzelmünk, mert szerintem ma az NB 11-ben egyik csapat sem mehet biz­tosra idegenben. Rendkívül nehéz sorozatunk miatt most egy kissé könnyítettünk a felkészülés menetén, hiszen egyszerre kell frissnek lenni a héten két fronton is. Az Előre Spartacus össze­állítása változatlan lesz, vagyis a Bp. Honvéd és Sop­ron elleni kezdő tizenegy in­dul harcba a Rába ellen. Győri újságíró kollegáink­tól érdeklődtünk a zöld-fe­hérekről is. Ezek szerint Sze­pesi három sárga lapos fi­gyelmeztetése miatt nem játszhat, és a sérült Burcsa mellett lehet, hogy hiányzik majd a sepregető Kovács I. is, ő ugyanis sérülésre pa­naszkodott. Természetesen győzni jönnek Csabára Ve­rebes József játékosai. Ha mindkét csapat így vé­li, egészen biztos, nagyszerű futballt látunk majd ma délután. Még egy"érdekesség: a találkozót, csakúgy mint közel egy évvel ezelőtt, ez­úttal is Szávó János dirigál­ja. A főmérkőzést egyébként érdekes mérkőzések előzik meg, hiszen előbb a serdü­lő, majd az ifjúsági korosz­tályú Békéscsaba— Bp. Hon­véd bajnoki mérkőzést ren­dezik meg. Új kézilabda- elnökség A megyei kézilabdasport szempontjából jelentős ese­ményre került sor a közel­múltban a megyei testneve­lési és sportosztály székhá­zában : rendkívüli elnökségi ülést tartottak, amelyen sze­mélyi változásokat jelentet­tek be. Krajcsovicz János, a sportosztály vezetője Eperje- ssy Bélát bízta meg az elnö­ki, Maginyecz Andrást, a főtikári és Szikora Andrást, a szakfelügyelői teendők el­látásával. Az elnökség a to­vábbiakban a munkabizott­ságok vezetőinek beszámoló­ját hallgatta meg és foglalt állást több kérdésben. Ezek közül a két legjelentősebb: az ütőképes megyei serdülő- és ifjúsági válogatottak ki­alakítása és a játéklehető­ség biztosítása a megyei II. osztályú bajnokságra neve­zett négy férficsapat és a békéscsabai gárdák részére. fl Hidasháti Állami Gazdaság bérmunkát vállal 7 tonna teherbírású, 12 méter gémkinyúlású IFA ADK 070 típusú autódaruval, továbbá fuvarozást vállal Rába 842 típusú, 24 tonna teherbírású fix platós, pótkocsis tehergépkocsival. 0 Érdeklődni lehet az állami gazdaság központjában. Telefon: 41-623/21. Telex: 83-350. Hét végi labdajáték-eredmények Két Dézsa-győzelem DUTÉP—Szarvasi FSSC 22—20 (9—9). NB II-es női kézilabda­mérkőzés. szarvas, 300 néző. V: Herz, Kiss (jól). Szirén: TÖTHNÉ — Jan- sik, Melis, BORGULYÁNÉ 11, KOVÁCS, VARI 5, Szabó 3. Cse­re: Tibáné, Cserenyecz 1, Filyó, Biszterszki, Lázár. Edző: Gulyás Mihály. A sérülésekkel bajlódó szarvasi csapat ezen a mérkő­zésen csak vergődött. Ritkán látható gyenge teljesítményekkel és nyolc eladott labdával kapott előnyét a tapasztaltabb DUTÉP kihasználta és megérdemelten nyert. Szeghalom—VM Közért 18—17 (11—9). NB II. Női. Szeghalom, 100 néző. V: Petyerák, Mikus (kitünően). Szeghalom: dr. Hor- váthné — VIZERNÉ 9, Vargáné 6, Dinya 1, Dögé 1, Gulyás 1, Madar. Csere: Sánta, Losonczi. Edző: Vass Sándor. A vendégek meglepték a hazai csapatot, gyors indításaikkal már a 10. percben 6—2-re vezettek. Ezután a szeghalmiak rákapcsoltak, job­ban összpontosítottak, s az első játékrészt előnnyel zárták. A fordulás után a 12. percben 14—10 volt az előny. Ekkor ért­hetetlenül kapkodni kezdtek, fel­jöttek a vendégek.-és 16—16 lett az eredmény, majd 8 percig egyik csapat hálója sem rezdült meg. A döntés az utolsó percek­re maradt, s ekkor a hazaiak jobb helyzetkihasználásukkal végül nagy küzdelemben, mini­mális különbséggel nyertek a jó\ képességű fővárosiak ellen. Oh. Honvéd Dózsa SE—Alföldi Olajbányász 26—20 (14—12). NB II. Férfi. Orosháza, 200 néző. V: Hegedűs, Molnár. H. Dózsa: Petrovszki 1 — Dér, Hódi 5, Valkó 6, Veszelovszki 1, Bese 3. Péter 1. Csere: Vér (kapus). Paulcsik 1, Balázs 6. Kucska. Reczai 2. Edző: Mikus István. Az első félidőben a szolnoki együttes még lépést tudott tar­tani a hazaiakkal, a második játékrészben azonban a kitűnő­en védő Petrovszki, valamint a vendégcsapat kapkodó játéka — amit a vendéglátók jól kihasz­náltak — biztos hazai győzelmet eredményezett. Először láthatta a bajnokság során a hazai kö­zönség. hogy a katonacsapat magabiztosan játszva, az ellen­félnél lényegesen jobbat nyúj­tott — $ ilyen gólkülönbségű győzelme is megérdemelt. Oh. Honvéd Dózsa—Salgótar­jáni TC 30—27 (15—18). NB II. Férfi. Orosháza. 100 néző. V: Sidó, Paizs. H. Dózsa: Pet­rovszki — Hódi 5, Valko 2, Veszelovszki 3, Bese 1, Reczai 3, PÉTER 6. Csere: Vér (kapus), BALÁZS 9. Paulcsik 1, Dér. Ed­ző: Mikus István. Kitűnően kez­dett a hazai csapat, s 4—0 után 6—2-re alakult az eredmény. A folytatás azonban elmaradt, a Salgótarján mindjobban magára talált és a 18. perctől átvette a vezetést, amit hosszú ideig si­került is megőrizniük. A hajrá­ban mindjobban kidomborodott a honvédcsapat erőnléte, kondí­ciója és a fordítás után már csak a gólkülönbség nagysága volt kétséges. Mezőhegyesi SE—Szarvasi FSSC 33—23 (15—7). NB II. Fér­fi. Mezőhegyes, 300 néző. V: Fekete, Kiss (korrekten). Mező­hegyes: Krcsméri — Gergely 4, KOLLER 8, Krcsméri K. 2. Gar- zó 2, Imre 6, Kovács 1. Csere: Krcsméri T., Antal, FEIFRIK 9, Várnai 1, Mélykúti. Edző: Se­bők Antal. Szarvas: Török — TÚRI 5. Jova 1. Fekete 5, Ju­hos 1, Bánfi 6, Barta 1. Csere: Vida 3, Leszkó, Balogh 1, Brlázs. Edző: Veszter Vilmos. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat. Zárt védekezésből indí­tott gyors, elsősorban széleken vezetett támadásokkal fokozato­san elhúztak a mezőhegyesiek és nyolcgólos előnnyel fordultak. Szünet után esett a játék szín­vonala, a biztos vezetés birto­kában a hazaiak többet könnyel- műsködtek, végeredményben ilyen különbséggel is megérde­melten nyertek a gyenge napot kifogó szarvasiak ellen. Dunaföldvár—Újkígyós 25—23 (13—11). NB II. Férfi. Dunaföld- vár, 400 néző. V: Ambrus, Hucker. Újkígyós: Szász — Rácz, Bene. Bacsa 6. Medovarszki 3, Skaliczki 4, BANFI 5. Harango­zó 1. Csere: Koppányi (kapus), Darvasi 2. Szőke, Mezei, Lócs- kai 2. Edző: Kolarovszki Mi­hály. Nagy akarással küzdöttek, s helyenként jó játékot produ­káltak a kígyósiak. Sajnos, ez a finisre nem volt jellemző, ugyanis itt egy sorsdöntő hét­méteres és négy ziccer maradt kihasználatlanul. Kemény, he­lyenként durva játékot hozott a találkozó, melyen a vendégek egyértelműen esélyesek voltak legalább az egy pont megszer­zésére, a bajnokságra törekvő Dunaföldvárral szemben. Megyei bajnokság. I. osztály. Férfiak. (Zárójelben az ifjúsá­giak és serdülők eredményeit közöljük.) Bcs. Előre Spartacus II.—Békés 20—20 (32—12, 20—10), Szeghalom—OMTK 25—27 (12— 26, 11—20), Sarkad—Tótkomlós 26—25 (24—13, 15—15), Bcs. Volán —Gyomaendrőd 28—28 (24—18, 8—34), Újkígyós II.—Mezőberény 34—37 (27—27, 25—17). Nők. (Zá­rójelben a serdülők eredménye­it közöljük.) Békés—Bcs. Előre Spartacus II. 23—16 (10—9), Me­zőberény— Békésszentandrás 17— 9 (24—7), Gyomaendrőd—Sarkad 13—12 (7—11), Szarvasi Szirénll. —Kamut 19—26 (13—7). Jobb volt az ellenfél Szegedi Építők Spar­tacus—Bcs. Előre Sp. 3:0 (13, 14, 4). NB li­es női röplabdamérkő- zés. Békéscsaba. V: Előre Sp.: Buzássy E., Hrabovszki, Fésűs, ese­te, Lipcsei. Csere: Mordel, Szi­kes, Nemes, Buzássy M., Kiss, Oberschall. Edző: Buzássy Bé­la. 1. játszma: 2:0, 2:4, 5:4, 5:8, 6:8, 6:9, 11:9, 11:13, 15:13 — 1—0 (21 perc). 2. játszma: 0:5, 5:5, 5:8, 6:8, 6:10, 12:10, 12:13, 14:13, 14:14, 16:14 — 2:0 (22 perc). 3. játszma: 2:0, 2:3, 8:3, 8:4, 15:4 — 3:0 (14 perc). A bajnokságra törő szegedi csapat kitűnő mezőnymunkával és jó támadásokkal szerezte pontjait. Az első két játszma nagyon szoros volt és a vég­küzdelmekben egy-egy szeren­csés labdamenet döntött. A csa­baiak támadás-előkészítése pon­tatlan volt, így nem tudtak meg­felelő támadásokat kialakítani. Az eredmény igazságos. Szegedi Építők Spartacus— Bcs. Előre Spartacus 3:0 (16, 1, 14). NB II-es női ifjúsági mér­kőzés. Békéscsaba. Az első és harmadik játszmát nyert állás­ból veszítették el a csabaiak, a tabellán veretlenül vezető sze­gediekkel szemben. A mérkőzés 58 percig tartott. Az U. PEAC—Gyomaendrőd NB II-es női röplabdamérkőzés tudósítása nem érkezett be. Fehér eldöntötte... Nyíregyházi TK—Bé­kési ÁFÉSZ 91:75 (51^41). NB II-es fér­fi kosárlabda-mérkő­zés. Békés. V.: Pa- tay. Kertész. Békés: Domokos I. (18), Révész (23), Lipcsei (8), Ladányi (8), Hegedűs (16). Cse­re: Kovács (2), Zoltán, Domo­kos II., Balogh, Eperjesi. Edző: Békési Mihály. A már NB I-es- nek tekinthető Nyíregyházi TK ellen dicséretes módon helytáll­tak a békésiek. Mezőberényi SE—Salgótarjáni TC 49:44 (30:24). NB II. Női. Salgótarján. V.: Bukta, Pázsit­ka. Mezőberény: Braun R. (9), Baksai (2), Hoffmann (4), Ger- lai (9), Iványiné (21). Csere: Szilágyiné (4), Hegedüsné, Kő­falvi, Braun Zs. Edző: Iványi László. A 11. percben 18:20 volt az eredmény. Ezután jó véde­kezéssel sikerült megfékezni a hazaiak lendületét. A második félidőt az STC kezdte jobban, és át is vette a vezetést (37:40). A mérkőzés hajrája az MSE- nek sikerült jobban, s így a maguk javára tudták fordítani a találkozót. Salgótarjáni TC—Mezőberényi SE 104:61 (41:28). NB II. Férfi. Salgótarján. V.: Bukta, Pázsit­ka. MSE: Szilágyi (12), Szu­gyiczki (6), Gulyás (11), Frey (19), Iványi (7). Csere: Kálazi (4), Tánczos (2), Mezei, Beregi, Kiss. Edző: Szugyiczki János. Az 5. percben még a vendégek vezettek 8:4-re, de később egy­re nagyobb fölényt harcolt ki a két méteren felüli center játé­kossal kiálló STC. A herényiek a bajnokság során az eddigi legnagyobb vereségüket szen­vedték el. Békési ÁFÉSZ—Bcs. ÁFÉSZ 57:47 (24:27). NB II. Női. Bé­késcsaba. V.: Turner. Békés: Fehér (26), Jámbor (15), Veszp­rémi. Vári (4), Zimáné (10). Csere: Tóth (2), Nagy, Nógrádi, Szabó, Somlyai. Edző: Zima András. Békéscsaba: Marosi (8), Kajáriné (4), Gyebrovszki (5), Brezsnyik, Kaján (24). Csere: Lengyelné (3), Valyuch, Vida, Pásztori, Dukát. Edző: dr. Tán­czos Szabó László. Az első fél­időben a nagy lendülettel kezdő csabaiak a helyzetek sorát dol­gozták ki, s bár ezek nagy ré­szét el is hibázták — a 18. perc­ben már 10 ponttal vezettek. Ezután azonban lassúvá, körül­ményessé vált a hazaiak játé­ka, s elsősorban Fehér eredmé­nyessége révén a vendég béké­siek a maguk javára fordítot­ták a találkozót. Bajai TK—Bcs. ÁFÉSZ 61:55 (31:26). NB II. Női. Baja. V.: Szittya, Cserkuti. Békéscsaba: Marosi (18), Pásztori, Gyeb­rovszki (15), Kajári (21), Vida (1). Csere: Kovács, Valyuch, Dukát. Edző: dr. Tánczos Sza­bó László. A csabaiak sok biz­tos helyzetet hibáztak el, de jó védekezéssel végig szoros mér­kőzést vívtak a dobogós helyre pályázó bajaiak otthonában. A találkozó utolsó percében még egyenlítési lehetőségük is volt a vendégeknek. I dévavánvaiak első tavaszi győzelme A megyei II. osztá­lyú labdarúgó-bajnok­ság 9. fordulójának eredményei. orosházi csoport Pusztaföldvár—Dombegyház 3—1 (0—1). Pusztaföldvár, 70 né­ző. V.: Benyovszki. Pusztaföld­vár: Dán I. — Tóth B„ Bari- sza, Németh, Tóth M„ Nagy, Jankó, Tóth L„ Krenács, Dán 11., Vokanics. Edző: Zsurka Jó­zsef. Dombegyház: Ménesi — Pilák, Hornok, Báli, Kovács, Szűcs, Frank, Boda, Kőszegi, Bálint, Talpai. Edző: Tóth Gá­bor. Iramos mérkőzésen, szünet utáni jobb játékával megérde­melt hazai győzelem született. G.: Tóth L. 2, Jankó, ill. Bá­lint. (Dévai Géza) H. Szalvai SE—Lökösháza 3—0 (1—0). Békéscsaba, 50 néző.- V.: Bajkán. H. Szalvai SE: Budai — Besztercei (Bárány), Kovács, Mészáros (Megyeri), Nagy A., Posnyák, Mayer, Po- povics, Nagy K„ Llpták, Deres. Edző: Sebestyén János. Lökös­háza: Balázs — Husvét, Nagy, Keresztes L„ Szántó, Haluska, Varga I„ Isztin, Varga F„ Hor­váth, Keresztes J„ Czoldán. Ed­ző: Varga István. A Szalvai mérsékelt teljesítményt nyúj­tott, győzelmét a kitűnően vé­dő kapusának köszönheti. A fel­tűnően jól játszó vendégek több óriási gólhelyzetet kihagytak. G.: Lipták 2, Deres. Jő: Budai (a mezőny legjobbja), Nagy A„ Deres, ill. Balázs, Husvét, Var­ga F. (Uhrin János) Újkígyós—Kevermes 6—1 (3—1). Újkígyós, 200 néző. V.: Szokodi. A hazai csatársor elemében volt. A vendégegyüttes hamar kifáradt. További eredmények: Békés- sámson—Kardos 3—2, Csabacsüd —Kunágota 0—0, Telekgerendás— Magyarbánhegyes 4—0, Csanád- apáca—Kaszaper-Nagybánhe­gyesi Zalka Tsz 1—1, Rákóczi Vasas—Gerendás 5—0. Ifjúságiak: Pusztaföldvár— Dombegyház 1—6, Békéssámson —Kardos 3—2, Újkígyós—Kever- mes 5—1, Csabacsüd—Kunágota 3—2, Telekgerendás—Magyarbán­hegyes 1—3, Csanádapáca—Ka- szaper-Nagybánhegyesi Zalka Tsz 1—4, Bcs. Előre Sp. II.—Lö­kösháza 10—0, Rákóczi Vasas- Gerendás 9—0. BÉKÉSI CSOPORT Gyulavári—Mezőgyán 2—1 (0—0). Mezőgyán, 200 néző. V.: Pintér. Gyulavári: Király — Vi- dó, Dobra, Kónya (Bálint), Kiss, Medgyesi L., Berndt, Medgyesi J„ dr. Szurovecz, Hegyesi, Tóth S. Edző: Tóth Kálmán. Mezőgyán: Sebestyén — Szap­panos, Sárközi, Csige, Szabó Z„ Szabó L„ Farkas M„ Simon, Mihálka, Baracsi, Buzgány. Ed­ző : Házi István. Közepes szín­vonalú mérkőzésen a hazai csa­pat öngólja a vendégcsapat győzelmét hozta. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. G.: Sárközi (öngól), Medgyesi J„ ill. Baracsi. Jó: Király, Dobra, dr. Szurovecz, ill. Szappanos, Simon, Baracsi. (Tárnok Ferenc) Gerla—Tarhos 2—2 (1—0). Tar- hos, 150 néző. V.: Pető. Gerla: Mosoni — Tobai, Sztonek, Ger­gely, Gyenge (Gyebnár), Kele­men, Lehoczki, Marik Gy„ Kiss L„ Marik M„ Kiss J. Edző: Brusznyiczki Mihály. Tarhos: Baji M. — Tóth P„ Kozma, Ba­ji I„ Dologh, Priskin, Puskás, Danes, Péter, Tóth F„ Polgár. Edző: Kocsor Károly. Kemény, iramos mérkőzésen a vendégek már 2—0-ra vezettek, a hazaiak azonban huszáros hajrával egyenlítettek. Igazságos döntet­len. G.: Kiss L„ Sztonek, ill. Tóth F„ Priskin. Jó: Mosoni, Sztonek, Kiss L„ ill. Baji M„ Priskin, Puskás. (Tóth József) Dévaványa—Bucsa 3—0 (2—0). Dévaványa, 300 néző. V.: Bob- csek. Dévaványa: Parola_— Far- mosi, Ernyes, Bakó, Dékány, Valánszki, Adamik, Kovács A. (Salánki, Halasi), Szarka, Papp, Gyányi.-Edző: Mesterházi Jenő. Bucsa: Pengő — Koczka L., Balázs, Nagy I., Lengyel, Tóth, Kiss, Nagy II., Kovács, Nagy 111., Fábián (Koczka J.). Edző: Kecse József. A lelkes hazai csapat a tavaszi 9. fordulóban megérdemelten aratta első győ­zelmét, a bajnokot verő bucsai- ak ellen. G.: Szarka, Parola, 11-esből, Gyányi. Jó: Szarka, Gyányi, Valánszki, Dékány, ill. Lengyel, Tóth, Nagy Z. (Ágos­ton Sándor) Gyulai Köröstáj—Kétsoprony 3—0 (1—0). Gyula, 200 néző. V.: Medgyesi. Köröstáj: Kolozsi Z. — Retezi, Kovács, Fekete, Ka­marás, Kolozsi T„ Sánta (Csúz), Harmati, Domokos, Csukás, Mé­száros (Pallag). Edző: Mészáros Péter. Kétsoprony: Petrovszki — Dananaj, Laurinyecz, Bar­tyik, Tóth, Krizsán, Kerekes, Petrovszki, Rohoska, Szász, Szigeti. Edző: Laurinyecz Pál. Sportszerű mérkőzésen jó játék- vezetés mellett megérdemelt ha­zai siker született. G.t Domo­kos, Mészáros, Csukás. Jó: Ko­lozsi Z„ Csukás, Kamarás, ill. Petrovszki, Bartyik. (Pallag Fe­renc) további eredmények: Gyoma­endrőd—Körösladány 3—0, Ka­mut—Vésztő 0—3, Okány—Doboz 0—8. Az Elek—Sarkadkeresztúr mérkőzés elmaradt, adminiszt­rációs hiba miatt. Ifjúságiak: Gyomaendrőd— Körösladány 4—0, Mezőgyán— Gyulavári 1—I, Gyulai Köröstáj —Kétsoprony 7—0, Dévaványa— Bucsa 5—0, Kamut—Vésztő 1—1, Tarhos—Gerla l—0, Okány—Do­boz 2—3. BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Az MSZMP Békés megyei Bizottsága és a Békés megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Enyedi G. Sándor. Főszerkesztő-helyet­tes: Seleszt Ferenc. Szerkesztőség: Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz„ 5601. Tel.: 27-844, főszerkesztő: 21-401. Kiadja a Békés megyei Lapkiadó Vállalat, Bcs. Pf.: 111. Munkácsy u. 4. sz., 5601. Telefon: 27-844. Felelős kiadó: dr. Árpást Zoltán. Tele­fon : 26-395. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesftő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési dij: egy hónapra 34 Ft, egy évre 400 Ft. Kner Nyomda lapüzeme, Bcs., Szerdahelyi u. 2/A, 5600. Vezérigazgató: Háromszéki Pál. INDEX: 25054 ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem őrzünk meg és nem küldünk viasza.