Békés Megyei Népújság, 1969. április (24. évfolyam, 75-96. szám)

1969-04-01 / 75 . szám

1969. április 1. 8 Kedd Ismét kimaradtak a helyzetek Bcs. Előre—BKV. Előre 0:0 NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 7000 néző. V: Orosz. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs. Lengyel, Kiss, Száraz, Do­bó, Moós, Németh, Schneider. Edző: Pillér Sándor. BKV Előre: Rothermel — Juga, Reif, Matus, Bata, Egervári, Arató, Tuba, Jó­zsii, Raucsik, Kékesi. Edző: Anda László. A mérkőzés előtt a két edző a következőket mondotta. Pillér Sándor: A jól és keményen véde­kező vendégekkel szemben mini­mális hazai győzelmet várok. An­da László: Tudjuk, a csabai csa­pat itthon veszélyes ellenfél. A rutin, érzésem szerint, mellétünk szól! Nehéz mérkőzésen — dön­tetlen körüli eredményt várok. A mérkőzés megkezdése előtt Pfeifer Gyula, a lila-fehér B-kö- zép vezetője virágcsokorral ked­veskedett a 100. bajnoki mérkő­zését játszó Szűcs Mihálynak. A jelenetet hatalmas tapsvihar fo­gadta. Nyomban kezdés után a vendé­gek vették át az irányítást, mint­egy 20 percig gyors, ötletes csa­tárjátékkal közelítették meg Tóth kapuját Matua, Arató és Kékesi lövései azonban célt tévesztettek. A 21. percben vezette első veszé­lyes támadását a hazai csapat. Németh az alapvonal tájékáról adott be és az üresen álló Dobó a hálóba lőtt A játékvezető a partjelző intésére kirúgást ítélt, mert a labda előzőleg elhagyta a játékteret Nem sokkal később Németh lö­vését Rothermel a bal alsó kapu­fára ütötte, de utána megkaparin­totta a labdát Egy perccel ké­sőbb Schneider az üresen hagyott kapu fölé lőtt Dobó közeli feje­sét a pesti kapus bravúrral ütöt­te ki, a labda Lengyel elé került, aki fölé bombázott A 38. perc­ben Száraz pontos beadását a tisztán álló Dobó a jobb alsó sa­rokba fejelte, de Rothermel a mezőnybe ütötte a labdát, • a védők felszabadítottak. Fordulás után sem csökkent a hazaiak nagy nyomása. A 49. percben Moós 20 m-ről kapura bombázott, a labda a vetődő ka­pus mellett a kapufa éléről Né­meth elé pattant, de az összekötő a földön fekvő Rothermel ölébe ejtette a labdát Az akciót köz­ben a játékvezető les címén meg­állította. Feltűnt, hogy Némethet az 59. percben már nyolcadszor fújta le a játékvezető — indoko­latlan lökés miatt A 94. percben Moós átadásit Dobó nagy erővel lőtte kapura, a labda a felső lécről vágódott ac alapvonalon túlra. A 60. percben Schneider szög­lete a háló tetején kötött ki. A 66. percben Tóth egy veszélyes sza­badrúgást öklözött a mezőnybe. A 72. percben Orosz játékvezető a BKV Előre kapujánál „röp- gyülést” tartott a játékosokkal Emiatt három percig állt a játék A 80. percben Moós lövése az egyik védőről szögletre pattant (Itt mi kezezést láttunk!) • Ritkán, látott, végig nagy iramú mérkőzés. Az első húsz percben alaposan megijesztették a vendé­gek a hazai szurkolótábort Ké­sőbb aztán fokozatosan átvette a játék irányítását a csabai csapat és csak a szerencse mentette meg Rothermel kapuját a góloktól. Fordulás után sem változott a já­ték. Ekkor két kapufát lőtt és újabb helyzeteket hagyott ki a csabai csapat. A hajrá parázs Je­leneteket hozott. Egervári vezér­letével sorozatban sportszerűtlen- kedtek a vendégek. Orosz játék­vezető csak nehezen tudott ren­det teremteni. Mindent összevetve: a csabai csapat lelkesen küzdött, közelebb állt a győzelemhez, de gólképte­len csatársora miatt — ebben a szezonban már másodszor — nem tudta megszerezni a két pontot. Az edzők véleménye a 90 perc után ez volt Pillér Sándor: Saj­nos, tovább tart a kidolgozott helyzetek elügyetlenkedése. Győ­zelmet érdemeltünk volna. Anda László: Ügy érzem, rászolgáltunk az egyik pontra. Jók: Láza, Lengyel, Schneider, illetve Rothermel, Matus, Eger­vári. További eredmények: Ganz- MÄVAG—Kecskemét 0:0. Szolno­A megyei HB ll-es rongadón; Mezőkovácsházi Petőfi - Gyu’af MEDCSZ 1:0 (1:0) Mezőkovácsháza, 1200‘néző. V.: Szávó. Petőfi: Drágán — Plástyik, Gajdos, Csiesély, Budácsik II., Gigacz, Gábor, Pasek, Sári, Ke­rekes, (Kenyeres 67. perc), Ja- niga (Szabó 43. perc). Edző: Kere­kes Imre. MEDOSZ: Barna — So­mos, Szilágyi, Lovász G., Szabó, Csőke, Mészáros, Tóth, Himer I., Lovász K., (Gúti 52. p.), Arató. Edző: Szombati György. Ideáik labdarúgó időben, jó talajon kezd. dődött a megyei rangadó. Gyors változatos játékkal teltek: el az el­ső percek, mindkét védelem na­gyon jól zárt Az első lövést Gá­bor eresztette meg, de labdája ki MTE—Miskolc 6:1. Várpalota mellé A 7. percben gólt ■wooH 0:0. Sz.-fehérvár-MAV —Szeged —Ózd 1:0. Zalaegerszeg—Nagybá- tony 4:0. Pécsi Bányász—Szállítók 3:2. Oroszlány—Bp. Spartacus 2:2. Győri D.—VIDEOTON 0:1. láthattak a szurkolók. A gyulai kaputól 30 m-re köz­vetett szabadrúgást ítélt a já­tékvezető. Pasek a mellette A mérkőzés sorsát eldöntő gól. Kerekes hatalmas lövése néhány pillanat múlva a jobb felső sarokban köt ki. (Fotó: Baranyai Kálmán) Továbbra is res Második helyen a Dózsa SE Az Mh. Kinizsi, a Körösladány és a Medgyes győzelem nélkül Endrőd-Bcs. Kinizsi 2:1 (0:1) Endrőd, 720 néző. V: Szatmári. Endréd: Hajdú — Erdei, (Balogh 79. perc), Újvári, Imre, Farka- sinszky (SzmoLa 50. perc), Pálvol- gyi, Keller, Feuerverker, Bacsa, Majoros, Oravecz. Edző: Fülöp Imre. Kinizsi: Bíró — Filipinyi, Fábián, Keller, Sóvári, Petrovszki, Dudás, Kolarovszki, Fest, (Sajti), Bánki, (Krátki), NeUer. Edző: Márta Mátyás. Szemerkélő eső­ben, csúszós, nedves talajon kezd­tek a csapatok. A negyedik perc­ben gyors Kinizsi-támadás végén Néller « hálóba bombázott, 0:1. A félidő végéig a hazaiak támad­tak többet, de a védekezésre be­rendezkedett Kinizsi mindig idő­ben hárított. Az 50. percben Szmo- la lövése meghozta az egyenlítést, 1:1, majd a sorozatos hazad táma­dások újabb gólt eredményeztek. A 79. percben Keller bombázott a hálóba, 2:1. A többet támadó ha­zai csapat megérdemelt győzelmet aratott a jól védekező Kinizsi el­len. Jók: Feuerverker, Újvári, Er­dei, HL Néller, Fábián. Kendoros—Medgyesegyháza 3:0 (0:0) Kondoros, 200 néző. V: Szívós. Kondoros: Nagy — Saenteszki, Ágfalvi, Janis, Juhos, Uhljár, Ha- nyecz, Varga, O pauszki, Balogh, (Jankovios), Karsai, Bánáti. Edző: Plesovszki Mihály. Medgyes: Du- dasaeg — Poldi, Varga, Potocska, Szabó, Loss, Rózsa, Németh, Cseh, Oravecz, Marci. Edző: Marosvöl­Jankulár. Edző: Pécsi Elemér, i a hálóba vágta, 3:0. Jók: Kovács, Gyoma: Pápai — Vatai Magyar ; Ármán, Somogyvári, iü. Kiss X., Rácz, Jánovszki, Nagy, (Gál), Bá­csi, Nyilas, H. Kovács, (Holocsi), Domokos, Bélteid. Edző: Kövesdi Lajos. Tízperces változatos me­zőnyjáték után Diós a kifutó ka­pusba fejelte a labdát. Egy perc­cel később Bácsi beívelt szabad­rúgását Domokos egyből a kapu­ba bombázta, 0:1. A 28. percben H. Kovács távoli lövése veszélyez­tette Papp hálóját A 40. percben a kitörő Csulik a kapus mellett a hálóba vágta a labdát 1:1. Szü­net után három csabai gólhelyzet maradt kihasználatlanul. Ezután a vendégek la vezettek egy-két ve­szélyes támadást, de Papp rendre hárított Az utolsó 10 jiercben a hazaiak rohamoztak, és a 80. pere Váradt Bcs. Építők—Szeghalom 3:2 11.1) Békéscsaba, Corvin utca, 100 né­ző. V: Nagy. Építők: Kucsera — Miklya, Litauszki, Fluhár, Várai, Hankó, Vályú eh. Dobul, Bódi, Gyurioó, Ronyecz. Edző: Weiner PáL Szeghalom: Bugyik — Szabó, Bérezi, Csiga, Baranya, Gumóéi, (75. pere Boruzs), Simon, Dajka, Papp L, Nacsa, Papp n. Edző: Baksa Antal. Hazai támadásokkal kezdődőit a mérkőzés és a máso­dik percben Bódi megszerezte a vezetést, 1:0. Az 5. percben egy ben Kovács F. kiugrott és beálll- EFors ellentámadás után Papp II. tóttá a végeredményt 2:1. Jók Papp (a mezőny legjobbja), Sza­kai, Kovács F., Sülé, iH, Magyar, Rácz, Domokos. Magyarbánhegyes—Mii. Kinizsi m) Magyarbánhegyes, 400 néző. I után a helyi csapat teljesen be- V: Balda. Magyarbánhegyes: Bar- szorult és a 80. percben Boruzs szögletből a léc alá fejelt, 1:1. To­vábbra is a vendégek irányították a játékot de a lövéseiket Kucsera hárította. Fordulás után, a 65. percben Bódi beadását a szemfü­les Gyurfcó juttatta a hálóba, 2:1. A 73. percben a kiugró Hankó megszerezte csapata 3. gólját Ez­sós — Nádasdi, Csabai, László I., Majsai, László H, Kormányos, Varga, Papp, Agóes, Szlanyinka lövése Pluhár lábát érintve vá­gódott a hálóba, 3:2 (öngól). Jók: Kucsera (a mezőny legjobbja), Li n, (Szlanyinka I.). Edző: • Mis-1 tauszki, Várai, Gyurtoó, ill koltzi Miklós. Kinizsi: Harango- Baranya, Dajka, zó — Isasaegi, Varga I, Kalocsai, (Hemző), Kovács, Varga II., Györ­ki, Egri, Kató, Varga IIL Paula. Edző: Otrok Mihály. Kitűnő já­tékvezetés mellett a hazai csapat sok gólhelyzetet hagyott ki. A gyi Károly. Hazai támadásokkal wlt N® Hl-as Kinizsi alacsony kezdődött a mérkőzés. A második színvonalú játékot mutatott. Jók: percben Opauszki lövése suhant j Majsai, Varga, Agócs, ill. Haran­d a jobb kapufa mellett, majd jó helyzetben az oldalhálót találta eL A 12. percben Karsai lövését védte Dudaszeg. Fordulás után továbbra is a hazai csapat irányí­totta a játékot Az 50. percben Karsai lőtt érvénytelen gólt. A 75. percben Ágfalvi szabadrúgá­sát Nagy fejjél a hálóba továbbí­totta, 1:0. Három perccel később Bánáti volt eredményes, 2:0. A 81. percben Nagy kiugrott a védők gyűrűjéből és nagy gólt lőtt, 3:0. Jók: Nagy, Ágfalvi, Bánáti, ilL Dudaszeg, Loss, Cseh. Bcs. Előre II.—Gyomai TK. 2:1 (1:1) Békéscsaba, Kórház utca, 700 néző. V: Túri. Előre II: Papp — Lukoviczki, Kolarovszki, Rácz, Alberti, (Kovács L.), Szahai, Csu­lik, Kovács F„ Sülé, Diós, (Laczó), gozó, Varga I, Kovács. Battonya—Doboz 3:0 (2:0) Battonya, 400 néző. V: Gyar­mati. Battonya: Lung — Major, Kabát Nyírna, Balogh, Kovács, Bunda, Balogh II., Lukács, Ar­man, Somogyvári. Edző: Kabát László. Doboz: Szűcs II. — Kom­ló® II., Kiss L Váradi, Komló® I. , Debreceni, Békési, Szűcs I., Kiss IL Szatmári I., Balogh II. Edző: Losonczi Zoltán. Nagy len­dülettel kezdett a hazai csapat A 24. percben Lukács labdáját Ár­mán értékesítette, 1:0., A 37. perc­ben Somogyvári beadását Balogh II. juttatta a hálóba, 2:0. Fordu­lás után mintegy 30 percig a ha­zaiak támadtak, fölényüket két kapufa jelezte. Majd a 82. perc­ben Somogyvári beadását Ármán Csorvás-Bőkési Spartacus 23 (1.1) Csorvás, 300 néző. V: Szarvas. Csorvás: Néller — Izsák, Kécskei, Kecskeméti, Felföldi, Petrovszki, Karsai (Kepka 45. p.), Miklósik, Uhrin L Bogár, Viczián. Edző: Szilágyi Menyhért. Spartacus: Ki­ri póczki — Püski, Törők, Ács, Bé­kési, Kiss, Kopárdi, Daróczi, Ku- rilla, Pataki, Vágási. Edző: Jenei Sándor. Félórás nagy küzdelem után Kecskeméti beadását Kiri- póczki a saját hálójába öklözte, 1:0. A vendégcsapat a 42. percben Vágási révén egyenlített, 1:1. A 78. percben esett a mérkőzés győz­tes gólja, Miklósik révén, 2:1, A hátralevő játékidő békési fölény jegyében telt el. A hazai győzelem a helyzetek alapján megérdemelt. Jók: Viczián, Izsáki, Kécskei, ill. Ács, Kopárdi. További eredmények: Dózsa SE —Békésszentandrás 4:0, Körösla­dány—Bcs. MÁV 2:5. Ifjúságiak: Bcs. Építők—Szeg­halom 3:1, Endrőd—Bcs. Kinizsi 0:0, Bcs. Élőre—Gyoma 5:0, Kö­rösladány—Bcs. MÁV 0:4. álló Kerekesnek adta a labdát, aki egyből, a sorfal fölött a jobb felső sarokba lőtt. Az erős labda a felső kapufa élé­ről vágódott a hálóba. 1:ŰL Feltűnt, hogy a gyulai védelem a les-taktikát alkalmazza. A jár ték egyre keményebbé vált, a vendégek jó néhány esetben sza­bálytalankodtak. Az első félidő hajrájában néhány akciót vezetett a gyulai csatársor, de nem jutot­tak lövéshez a jól záró hazai vé­dők mellett Az 50. percben tűzijáték alakult ki Barna kapuja előtt Három­szor is rálőtték a labdát a Petőfl- csa tárok, de az mindig ki vágódott a védőkről. Az 56. percben Gábor 8 m-re a kaputól óriási helyzet­be került, de elhamarkodottan mellé lőtt A 70. percben Drágán bravúrosan védett egy gyulai sza­badrúgást A várakozásnak megfelelően, a megyei rangadón nem alakult ká jó játék, a lelkesedésre azonban egyik csapatnál sem lehetett pa­nasz. Ez a mérkőzés a védelmek nagy harcát hozta, a csatársorok egyik oldalon sem tündököltek. Tekintettel arra, hogy a hazad együttes több gólhelyzetet dolgo­zott ki, mint ellenfele, teljesen megérdemelt a kovácsházi győze­lem. Jók: Gajdos, Plástyik, Sári, ilL Szilágyi, Lovász G., Tóth. További eredmények. Cegléd— Bocskai SE 2:3, Szegedi VSE— Kiskunfélegyháza 1 d, DVSG— Tűzálló 0:0, KISTEXT—Kecske­méti TE 2:1, Jászberény—Szolnoki MÁV 1:1, Budafok—MGM Debre­cen 0:0, Pénzügyőr—Szegedi Dó­zsa 2:L * * A totó IS. heti eredményei: x, X, "X, x. 2, x, x, 1, x, x, 1, 1, x, 1. Egy fogadó ért d 13+1-es találatot. Nye­reménye 476 S52 forint. A báron da­rab 13-as találatra 273 936 forint nye­remény int. A 13. találatos szelvé­nyekre 30 437, a 11-esekre 1799, a tíze­sekre 371 forint nyeremény Jut. * ÜJra világbajnok a szovjet Jégko­rong-válogatott. Stockholmban vasár­nap este befejeződött a két hét éta tartó küzdelem a jégkorong-világbaj­nokságért. A szovjet csapat — amely pénteken vereséget szenvedett a cseh­szlovákoktól, 4:3 arányban legyőzte Kanada együttesét, s miután Svédor­szág 1:0-ra verte Csehszlováklát — a szovjet együttes megvédte világbajno­ki elmét. A végeredmény: 1. Szovjet­unió 16 (59:23), 2. Svédország 16 (45:19), 3. Csehszlovákia 16 (46:26), 4. Kanada 8, 5. Finnország 4, 6. Egyesült Államok o ponttal. A labdarúgás NB I. eredményei: Csepel—Dunaújváros 3:0. MTK—Szom­bathely 6:0, Honvéd—Ü. Dózsa 3«, ETO—Vasas 3:0, Komló—Egyetértés 0:0, Tatabánya—Diósgyőr 1:1, Eger— Salgótarján 1:6, Ferencváros ■■ 'Pécs 3:0.