Békés Megyei Népújság, 1969. április (24. évfolyam, 75-96. szám)

1969-04-01 / 75 . szám

19». április 1. 9 Kedd Az újonc Bcs. Agyagipar Serényben győzte le a Spartacust — Otthonában szenvedett vereséget a Sarkad — Egygólos Szarvas és Mh. MEDOSZ győzelem — Pontot vesztett a VTSK Az HB I B-töl a meyvBí I. osz'á'yig Labdarúgó-tabellák NBIB. SZARVASI SPARTACUS— OROSHÁZI KINIZSI 1« (1«) Szarvas, 500 néző. V: Vidó. Spar­tacus: Nagy II — Dóba, Magyar, Mihály, Brakszatórisz I, Lelkes, (Medvegy), Brakszatórisz II, Mül­ler, Nagy I, Roszik, Nagy IV, Szalon tai. Edző: Ben esik Gyula. Kinizsi: Ujj — Kasuba, Kiss, Harmati. Toncsenka, (Góg), Ha- lupa, Zsurka. Rucz, (Kovács), Sós, Fejes, Albert Edző: Csonka Béla. Két ellentétes félidő jellemezte a mérkőzést Az első félidőben a Szarvas, a másodikban az Oros­háza volt a jobb és a kezdemé­nyezőbb. A helyzetek alapján a hazaiak győzelme teljesen megér­demelt A gól az első félidő 25. percében esett, amikor Nagy IV mintegy nyolc méterről élesen a hosszú sarokba lőtt Jók: Nagy II, Dóba, Mihály, illetve Kiss, HaJu- pa, Zsurka. jó játékvezetés. BCS. AGYAGIPAR— MEZŐSEKÉNYI SP. 1* (1:0) Mezőberény, 700 néző. V: Me­gyeri. Mezőberény: Gyaraki — Harmati, Hegedűs, Kohut n, Buczkó, Kohut I, Solymosi I, Ko­vács I, Krcsmarik, Hancsák _ I, (Drenyovszki), Heller. Edző: Kóta György. AMTE: Unyatinszki — Mitykó IV, Vári, Láza U, Jancsó, Bohus, Rétlaki, Seregi, Tóth. Far­A Vasas várja a Crvena Zvezdát Szerdán délután 1« órai kez­dettel a Fáy utcai pályán kerül sor a Vasas—Crvena Zvezda visz- szavágó mérkőzésre a Közép­európai Kupa elődöntőjébe jutás­ért A találkozóval kapcsolatban a Vasas hétfőn délelőtt sajtótá­jékoztatót tartott a klub Eötvös utcai székházában, Veres István, a szakosztály elnöke számolt be a találkozó előkészületeiről és is­mertetést adott a jugoszláv baj­nokcsapatról is. A Vasas szerdán 45. Közép­európai Kupa mérkőzését vívja A piros-kékek 1956. július 24-én, a Népstadionban mérkőztek először a KK-ért, az évek folyamán 20 klubbal kerültek szembe. Az ed­digi 44 mérkőzésből 26-ot meg­nyertek, 9 végződött döntetlen eredménnyel és ugyanennyi ve­reséggel. Az összesített gólarány 111 adott és 55 kapott gól. A Crvena Zvezda kedden dél­után repülővel érkezik meg Bu­dapestre. A KK visszavágót az olasz D. Agostini vezeti. (MTI) kas, Petrina. Edző: Mitykó And­rás. Mindkét csapat nagy lendü­lettel kezdett A 3. percben Tóth lőtt fölé, majd Hancsák I fejesét és Heller lövését védte a csabai kapus. A 11. percben egy lepatta­nó labdát Rétlaki a hálóba lőtt, 0:1. Szünet után Petrina fejese a kapufán csattant Ezután beszo­rult az Agyagipar. A 73. percben Kohut I, óriási helyzetben hibá zott A 81. percben egy közvetett szabadrúgás okozott izgalmat a vendégek kapuja előtt A Spartacus támadósora min­den elképzelés nélkül játszott, s a hullámvölgyből még mindig nem tudott kilábalni. Az Agyagipar újonc csapata lelkesen küzdött. Jók: Heller, Hegedűs, Krcsmarik, ilL Unyatinszki, Vári, Seregi. TISZAFÖLDVAR TSZSK— SARKAD! KINIZSI 2:0 (0:0) Sarkad, 400 néző. V: Szabó. Tiszaföldvár: Németh — Polyóka, Seres, Kávási, (Varga), Baló, Horváth, Molnár, Badár, Borza, Makai, Sink a. Edző: Fazekas László. Kinizsi: Erdélyi — Kiss, Pozojevicz, Varga II, Kovács, Kádár, Kocsis, (Molnár), Varga, Balogh, Lovasi, (Sárközi), Sopro­ni. Edző: Vasvári Péter. Sarkadi támadásokkal kezdődött a mér­kőzés, Lovasi, majd Kocsis lövé­sét védte a vendégek kapusa. Az 53. percben Molnár beadását Sin- ka értékesítette, 1:0. A gól után a Kinizsi lendült támadásba, de a földvári védelem jól állt a lá­bán. A 60. percben szabadrúgás­hoz jutottak a vendégek. A be­ívelt labdából Badár bomba gólt lőtt, 2:0. Ezután fergeteges haj­rába kezdett a hazai csapat A 85. percben lesgólt ért eL A 88. percben a sarkadi Kovács tiszta gólhelyzetben hibázott Jók: Se­res, Badár, Sinka, ilL Pozojevicz, Kovács. Jó játékvezetés. MEZŐHEGYES! MEDOSZ— SZALVAI SE 1:0 (0:0) Mezőhegyes, 200 néző. V: Bog­nár. MEDOSZ: Sárközi — Erdei, Isaszegi, Kovács, Csordás, Gulyás, Csizmás, Madácsd, Berki, (Gábor II), Komlódi, (Borók II), Keresz­tes. Edző: K. Szabó János. Szal- vai SE: Huszár —- Földesi, Mol­nár I, Urda, Molnár II, Zahorán, Pintér, (Kékesi), Kiszely, Zolnai, Pálinkás, Szentesi. Edző: Kőszegi László. Szalvai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Az 5. perc­ben Kiszely pattogós lövését Sár­közi szögletre mentette. A 20. percben Keresztes labdáját Hu­szár bravúrral hárította. A 34. percben Madácsá 25 m-ről lőtt szabadrúgása a sorfalról Keresz­tes elé pattant, aki óriási helyzet­ben kivárt és Huszár mentett Az 52. percben a MEDOSZ csatárso­ra óriási helyzetet hagyott ki. Nem sokkal később Pálinkás sza­lasztott el gólszerzési alkalmat A 73. percben Madácsi szabad­rúgása suhant el a jobb felső sa­rok felett A 87. percben Gábor lefutotta a védőket, beadását Csizmás a meglepett Huszár mel­lett a jobb sarokba gurította. 1:0 Kiegyensúlyozott, küzdelmes, sportszerű mérkőzést vívott a két csapat Jó játékvezetés. Jók: Isa­szegi, Kovács. Csizmás, ilL Földe- sd, Zahorán, Zolnai. KOSSUTH SE—BCS. VTSK 2:2 (1:1) Szőreg, 100 néző. V: Tóth dr. Kossuth SE: Terhes II — Saend- rei, Terhes I, Lippai, Molnár, Majnák, Kutasi, Häger II, Dupsi, Angyal, Bóné. Edző: Balogi Kál­mán. VTSK: Krátki — Szarvas, Frankó, Lindenberger, Havasi, Román, Sarkadi, (Rajki 74. p.), Batke, Varga, Mázán I, Karadi I. Edző: Dombóvári György. A Kos­suth lépett fel támadólag, de Häger II lövését Krátki bátor rávetőd éssel tisztázta. Az ellen- támadás során a VTSK a 10. percben Mázán I bal oldalról be­ívelt szögletét Román a tehetet­len kapus mellett a jobb alsó sa­rokba fejelte, 0:1. A 16. percben Dupsi a tétovázó Krátki elől el­csípte a labdát, de a jó helyzetet elügyetlenkedte. A hazaiak a 21. percben egyenlítettek. Häger II szép cselekkel tisztára játszotta magát, amikor a védők visszahúz­ták, de a játékvezető — helyesen — előnyszabályt alkalmazott A labdát a befutó Kutasi elérte és a vetődő kapus mellett nyugod­tan a kapu közepébe helyezte, 1:1. A 36. percben kavarodás tá­madt a Honvéd kapuja előtt, vé­gül Batke lövésébe beleléptek, s így a labda erejét vesztve, a ka­pusé lett A 40. percben az 5-ösön álló Varga kapásból lőtt, de Ter­hes XI szerencsésen hárított A második félidőben az 51. percben Majnik 20 m-es lövése volt az első esemény. Az 59. percben is­mét vezetést szerzett a VTSK. Varga kicselezte a kapust és úgy lőtt a hálóba, 1:2. A 76. percben Dupsi futott él a balösszekötő he­lyén, de lövése az oldalhálóba akadt A 85. percben Häger II be­ívelt szögletét Dupsi a hálóba so­dorta, 2:2. A vendégek álltak kö­zelebb a győzelemhez. Jók: Dup­si, Terhes I, ill Szarvas, Batke, Varga, Tóth dr. jól vezette a mérkőzést További eredmények: Hódme­zővásárhelyi MEDOSZ—Kecske­mét 1:0, Kun Béla SE!—Szegedi AK 3:1, Szentes—Kiskunhalas Of). Cseredarab beszolgáltatása nélkül JO AZ INDITAi JÓ AKKUMULÁTORRAL ********»»»»VW» raktárról,12 havr garanciával vásárolhat kiváló akkumulátoro­kat személy- és tehergépkocsik­hoz, mezőgazdasági gépekhez. BIZALOMMAL KERESSE FEL SZAKÜZLETEINKET BUDAPESTEN ÉS AZ EGÉSZ AZ AKKUMULATOR bizalmi cikk! ORSZÁGBAN. AUTÓ- ÉS ALKATRÉSZ­KERESKEDELMI VÁLLALAT. Központ: Budapest, VI., Paulay Ede u. 50. flUTOKER 1. Kecskemét * 3 2 5:1 8 2. Videoton 5 4 — 1*11:6 8 3. Zalaeg. TE s 3 1 1 12:5 _ 7 4. Pécsi B. 3 3 1 1 5:5 7 S. Szóin. MTE 5 2 2 1 9:4 6 6. Szeged 5 2 2 1 6:3 6 7. Bp. Spart. 3 2 2 1 7:4 6 8. Oroszlány 5 2 2 1 7:3 C 9. Szállítók 3 2 1 2 7:6 5 10. G.-MÁVAG 3 1 3 1 3:3 5 Előre 5 1 3 í 3:3 5 12. Várpalota 5 2 1 2 4:6 5 13. Békéscsaba 3 2 1 2 3:5 5 ! 14. űzd 3 2 3 7.-6 4 | 15. Miskolc 5 1 1 3 5:10 3 IS. Szí. MÁV 3 1 1 3 4:9 3 1 17. Győri D. 5 — 1 4 1:8 1 i 18. Nagybátony 3 — — 5 iái — NB II. 1. Jászberény 3 2 1 — 3:1 5 2. Szegedi VSE 3 2 1 — 5:2 5 3. Debr. VSC 3 1 2 —. 4:1 4 4. Budafok 3 1 2 — 4:2 4 5. Pénzügyőr 3 1 2 — 3:2 4 6. KISTEXT 3 2 — 1 4:3 4 Szóin. MÁV 3 1 2 — 4:3 4 8. M.-kovácsji. 3 2­1 3:5 4 9. MGM Debr. 3 — 3 — ia 3 10. Bocskai 3 1 1 1 6:7 3 11. Cegléd 3 1 — 2 7:5 2 12. Gyula 3 1 — 2 2:4 2 Kecsk. TE 3 — 1 2 3:5 1 14. Szegedi D. 3 — 1 2 2:4 1 15. Kiskunf. 3 — 1 2 1:5 1 16. Tűzálló 3 — 1 2 tá 1 NB III. Délkeleti csoport 1. Szarvas SC 3 3 — — 4:1 6 2. Hmv. MEDOSZ 3 2 1 — 3a s 3. Bcs. VTSK 3 2 1 —• 6a 5 4- Szentesi vízmű 3 2 1 — 4a 5 5. Mezőhegyes M. 3 2 — 1 5:2 4 6. Oh. Kinizsi 3 1 1 1 4:2 7. Szalvai SE 3 1 1 1 3:2 3 8. Kossuth SE 3 t 1 1 3a 3 8. Bcs. Agyagipar 3 1 1 1 2:2 3 1«. Tiszaföldvár 3 1 — 2 sa 2 U. Kim Béla SE 3 1 — 2 5:6 2 12. Sarkad] Kinizsi 3 — 2 1 0:2 c 13. Kecskeméti F. 3 1 — 2 U5 2 14. Szegedi AK 3 — 1 2 2a 1 15. Mezőberényi Sp. 3 _ 1 2 ia 1 IS. Kiskunhalasi M. 3 — 1 2 ia 1 Megyei I. osztály i. Endröd 4 4 — — lil S 2. Bcs. Előre 1L 4 3 1 — 6:2 7 3. Dózsa SE 4 3 1 — 11:4 7 4. Ba Monya 4 2 2 — 4:0 € 5. Szeghalom 4 2 1 1 11:6 S S. Gyoma 4 2 1 1 sä 5 7. Bcs. MÁV 4 2 1 1 6:4 5 8. Doboz 4­2 1 1 5:4 5 9. Békésszentandras 4 2 w 2 7a 4 10. Bes. Kinizsi 4 1 1 2 6:6 3 U. Békés 4 1 1 2 5a 3 12. Bcs. Építők 4 1 1 2 4:7 3 IS. Msgyarbánhegyes 4 1 1 2 2a 3 14. Mezőhegyest K. 4 — 2 2 2:4 2 15. Csorvás 4 1 — 3 5:10 2 IS. Kondoros 4 l — 3 2 17. Körösladány 4 — l 3 6:14 1 18. Medgyesegyháza 4 — l 3 2:14 1 Tartalékcsapat nélkül 1. Ektdrőd 4 4 7! 1 8 2. Dózsa 4 3 1 — 11: 4 7 3* Battonya 4 2 2 — 4: 0 6 4. Bes. MÁV 3 2 1 — 6: 2 5 5. Gyoma 3 2 1 — 6: 2 5 s. Szeghalom 4 2 1 1 11: 6 5 7. Doboz 3 2-V 1 5: 4 4 8. Békésszentandrás 4 2 — 2 7: 8 4 9. Bcs. Kinizsi 4 1 1 2 5:6 3 18. Békés 4 1 1 2 5: 5 4 11. Bcs. Építők 4 1 1 2 6: 7 3 12. Magyarbanhegyes 4 1 1 2 2: 3 3 13. Mezőhegyes! K. 3 2 1 1! 2 2 14. Csorvás 4 1 — 3 5:10 2 15. Kondoros 4 1 — 3 3: 7 2 IS. Körösladány 4 1 3 6:14 1 17. Medgyesegyháza 4 1 3 2:io 1 Bes. Előre II. 4 3 1 6: 2 7 v