Sportkiadás, 1929

1929-12-08

Me ch 1 ovits , vilá giba j n ok _. s uly os írére ség e i Budapest aszt ali tenisz _ baj n o ksá g áb an « Budapest asztalitennász bajnokságainak küzdelmei eljutottak a döntőkig A férfiegyes meccsek során óriási meglepetést keltett Mechlovits volt magyar vi­lágbajnok gyenge szereplése E aki ezideig még egyetlen győzelmet sem szerzett. A női egyesben K.MöS^&ászky Mária biztos győztesnek látszik. A döntő küzdel­meket ma este 6 órakor tartják meg a Lovass~féle viváteremben/Révay-utca 18./ Az egyes bajnokságok állása a következő: Perflegyes:_ Barna MTK 5 győzelem, 0 vereség/hátra van még Bellák és Kelsn/. " A második helyen Bellák HSC áll 4 győzelemmel, 1 ver9séggel/hátra van Barna és Szabados/* Müller HSC 4 győzelem, 2 vereség/hátra van Mechlovits/,K<^len BSE • 3 győzelem, 2 vereség/hátra van Mechlovits és Barna/, Szabados MTK 2 győzelem 2^vereség/hátra van Bellák, Dávid és Szegedi/, Dávid BSE 2 győzelem, 4 vers­ség/hátra van Szabados/, Szegedi BSE 1 győzelem, 5 vereség/hátra van Szaba- i dos és végül Mechlovits 0 győzelem, 5 vereség/hátra van még Müller és Kelen. ^.PJ-Q-SJ5, s Ji._l «Medríyánszky Mária MTK 2 győzelem, 0 vereség, 2.. Siposs Annus BSE 2 győzelem, 1 vereség, 3. Gál Magda KEAC 1 győzelem, 1' vereség, 4. Ten ner KEAC 3. voreség, 0 győzelem. A' neAtjy&nezky-Gál Magda játszma" hátra van. Eérf ipár fis 2 m indössze '^sak két meccset játszottak. Barna, : Szabados, és a Bellak,Müller páros egy-egy győzelemmel vezetnek. A Kelen,Dávid p ar meg nsm i \ játszott. NőJjB,ár°. s _ s-. ^ z a bajnokság befejezést nyert. Bajnoki K.Mednyánszky Mária, Siposs Annus pár 2 győzelemmel, 2. Gál,Tenner pár/KEAC/ 1 győzelemnél, 3. Komáromi-Scheffer pár 0 győzelemmel. Hegyesp ár0iss_ Szabados-,Mednyánszky pár 1 győzelem,' 0 vereség, Barna,Ro­senbergne par 1 győzelem, 1 vereség, Bellák,Gál pár 1 győzelén, 1 vereség. A szegedi Siposs pár még nem játszott. Jé ghok i tréningmérkő'zés volt ma délelőtt a városligeti Műjégpályán. A BKE I.csapata egy kombinált csapattal játszott és- azt 10:3/7:1,2:1,1:1/ arányban fölényesen nyerte, A küzdő felek a második és a harmadik részidőben átesopor tositott csapatokkal küzdöttek. A győztes BKE kiváló formát mutatott./biró: Bauer Sándor dr«/ Még osak e gy els őliga_jpro flm érk ezé s v an' hátraj_ a Peren-város és a Kispest közoTt «Lervember 15.-én az Üllői-uti pályán*." Vállcsonttörés a Bak-Tetézvár_os II. ligpmérkőzésen. A bakTK-Terézváros mérkőzésen, amely 2:0/0:0/ aranyban a TíákTK .gyŐzeTmével végződött a második félidő 35. percében. Gombkötő és Jerzsabek összeütközött, Gombkötő a pálya­szélét védő vaskorlátra-zuhas és vállperec törést szenved. ; BTC-MTK l:0/l:,0/, amatör bajnoki mér kőzés_, gólöv^őjP^oó^cz IMpest az öszi forduló győzte ••1. Újpest 11 9 1 '1 39sl6 /3. 2, Ferencváros 10 7 2 l 34sll 1Ó\ 3, Hungária ' 11 6 3 2 30:16 15. 4, III.ker. PC 11 5 3 3 17:18 13. •. • 5„ Kispest 10 3 5 .2 8:11 11. 6. Harihárom 11 3 4 4 18:13 10. 7. Bástya 11 4 2 5- 22:26 10, , 8. Bocskay '. 11 2 5.* ,4 16:23 9. 9. Nemzeti 11 3 2 6 10:23 8. 10,. Pécs - Baranya 11 1 5 5 14:23 7. 11- Somogy 11 1,5 5 12:28 7. 12, Attila 11 1 § .7 10:22 5. • ...tfeétoTérseny: I. Putama^l. Vanda Il./Stein i 1/4/, 2 9 Ljubimac/Maszát pari 3-Confad/Kovács" 6/, indultak még? Juhai ,Csalfa, Inva, Árnyas, Bessie Wats T: 26, H:14,23,25, ^Olasz 38. II„ Putam: 1„ Kudarc/Dózsa 4/, 2. Colorado ,'orthy /\Iovák I l/4 reá/, 3, Mia/Marek 2/ T , Ind.m? enyóm, Dombóvár, Dear, Senátor K. Lady of Pamuk, Hadúr, T;ts59, Hsl9,I3,19. Olasz 41.'III. futamot két részlet ben indították. L<>résZ3 1'. Pergeteg/Dózsa 5/, 2. Síffisonj/ifovák 3/ 3. Ernani /Worst 33/, ind,még: Penoy,OrgoványjBessie, Ilimosa,- Sevrig, Tot:67, Hsl9--.­25, 43. Olasz 61. II. részben: 1.Cigánybáró/Baranyai 1 l/2 reá/ 2. Picoló /Maszák 8/, 3. Ellenkező/Mászár 3/, ind.még Boriska,Csitri, Pilger,Krampusz, Keringő, ITéha. Tot;l4, H:Í5 S 21,15, Olasz 80.