Sportkiadás, 1929

1929-12-08

p é c s: Újpest - Pécs-Baranya mérkőzés folytatása,­A 30. percben Kovács erősen szereli Viget, amiért kiállításban részesül js, következő percek emlitésreméltó akciója Stoffián gyönyörű lövése. A 38. perc­ben Krebsz lerohan a labdát "Vedernek adja, aki Kautzkyt szökteti, kinek lövése kapufáról a hálóba pattanj4:2. A 40. percben egy ujabb pécsi rohamnál Veder beállitja a végeredményt:4s3. Az Újpest csapatában Acht kapus , Kövess középfedezet és a csatá,rsor belső triója volt jó, a helyi együttesben Iyáncsics, Palkó, Kautzky, Veder és Kovács produkált jobb játékot. :~— P r á g a: Slavia - Ferencváros 3:0/1:0/. 20.000 néző. Biró: Frys/Cseh­ország/.'"ATTerencvaros Szedlacsekkel a centerben és Túráival .a jobbösszekötőben állott fel és erős iramot diktálva már a 3. percben kornett ért el a Slavia ellen A cseh csatá.rsor első akciójaként a 4. percben Soltys közelről Angyal kezébe lőtt. A következő perrben sarokrúgás E Ferencváros ellen,' amely eredménytelen marad miután a magyar együttes védelme rendkivül biztosnak bizonyul. A Ferenc­város többizben iskolajátékot produkálva felnyomula a cseh kapu ele, csatárai azonban ritkán lőnek kapura. A Ferencváros által diktált iram oly erős, hogy előreláthatóan két félidőn keresztül nem bírja végig, á, 10. percben korner a Slavia ellen. A 14. percben a Ferencváros védelme föléhyeskedik S /oöoda meg­ugrik és egyedül lefutva a vezetőgólt lővislsO. Ettől kezdve változatos me­zőnyjáték alakul ki, majd a Slavia kerül fölénybe.k biró a cseh közönség, ter­rorja következtében láthatólag nyomja a Ferencváros játékosait k 23 és 24. percbei két sarokrúgás a Slavia ellen:Lyka lövését Planitzka védi. A Slavia mindgyakrabbai intéz támadásokat, amelyek azonban Soltis gyakori offsidéjén akadnak meg. A 38. percben sarokrúgás a Ferencváros ellens Amsell S:*oboda közeli erős lövését védi. A félidő végén szürkex mezőnyjáték alakul ki. Szünet után a Ferencváros felfor­gatja csatársorát, Turay és Szedlacsek helyet cserél. A 2.p-grcben Takács I:., •:CT­nerrre szerel egy veszélyes cseh támadást. S"voboda közben arcba öklözi Bukovit aki pár perore kiáll. Kohut az 5. percben jobblábbal szenzációs bombát küld a kül -ső hálóra. A 10.percben Amsell könnyelműen kifut, közben nagy kavarodás a magyar kapu előtt, a biró ugyvéli, hogy a 16-oson belül a Ferencváros játékosok közül valaki hendszelt, ll-est itél, amelyet Angyal kornerra ment. AZ FTC erősen véde­kezik. A 13.percben Toldi a kifutó Planicska feje felett kapufölé lő. A 16.perc ben korner a FTC. ellen, utána Kratochvill ismét kornert erőszakol ki. Az FTC. ritkán támad és Szedlacsek lassúságán minden akció megakad. A 18,percben Putz élesen lő kapura. A következő percben Kohut huszméteres szabadrúgása alig kerül kapu főié. A 22.percben Angyal A Szlavia csatárok lába elől szedi el a labdát. A következő percben igapp kornerra szereli Soliigt ? A FTC. a 25. percben sarok­rúgást ér el a Slavia ellen. A cseh együttes fölénybe kerül, azonban csaátrai szintén iosszul lőnek. Svoboda huszméteres szrbadrugását Amsei biztosan fogja. A 30. percben ^msel kifut, Soltfo mellette gólt lő:2:0. Egy perc múlva Obitz a 16-oson belül elgáncsolja Soltja a biró ll-est itél, amelyből Junek a labdát felsőlécnek lövi ahonnan az a kapuvonalra pattan, a biró gólt itél. Bukovi til­takozás közben megfogja a biró karját, amiért kiállításban részesül. A következő percekben Kohut Pianicka kezébe lő,Putz labdája pedig kapumellé kerül. Obitz fe­leslegesen sokat driblizik és faultol. A félidő végén mindkét csapat fáradtnak látszik, ^győztes csapat legj obb embere Svoboda volt, egyébként az Együttes gyenge játékot produkált es győzelmét a pártoskodó bírónak köszönheti. A' Fe­rencvárosban Bukovi, Turai és Toldi, valamint a hátvédek voltak jók.