Sportkiadás, 1929

1929-12-22

A SPORT HIRADO LEGKÖZELEBBI SZÁMA 25-án KARÁCSONY MÁSODIK NAPJÁN DÉL'UIÜTT JELENIK MEG. A Sfoo rt Híradó 1 közli a magyar csa patok külföldi jura L- eyec^éry eit , .' A.Jfan^árja fölényesen verte Németország .bajnokcsapatát. lujgaria-Sp. Vg.FürTg 3:0 /3:0/ — Nürnbergből telefonon jelenti a Snort Híradó tudósítója: A múlt vasár­napi nürnbergi szereplés után óriási érdeklődés előzte meg a magyar és a német bajnokcsapat küzdelmét a Fürth-pályáián. A Hungária legénysége azon­nal kemény támadó-játékkal lepte meg a Pürth robusztus legénységét, amely csak az első negyedórában tudott megfelelő ellenállást kifejteni. A kék­fehérek csatársora t'madást-támadásra halmozott és különösen Hirzer kigyó­ző iá;éka érvényesült a nehezen mozgó német védelemmel szemben. A j- lók el­ső fele-a Hungária abszolút fölényét mutatta és 3:0 .arányban'végaödött a javukra. Szünet után lelassult a tempó és lát szőtt hogy a Ha "ária, anelyaek minden pompás akció iát nagy elismeréssel honorálta a közönség, nem ambicio­nálja^ továboi góllövést, hanem ideális tanitó-játékot mutat be. Ami osak szépség es ötletesség van a futtballban, az mind szemléletessé vált; Nem egy szer megálltak a német játékosok és ugy figyelték a remek húzásokat. Ebben a félidőben egyébként a. Pürth is csillogtatta nagy játékintelligenciáját és látni léhate ot, hogy a régi nagy MTK iskola példája jó henyén"kamatozott és igy nem véletlen, hogy az Sp.Vg,Fürth na Németország legerősebb együttese és jogosan viseli a nénetbirodalmi bajnoki címet. Ebben a félidőben ujabb gól nem esett. . Póstás-FPO 3:0 /3:0/. I.osztályú amatőr-mérkőzés. Az első félidőben egyenlő erők küzdelme. sőt az PTC egy 11-est két szeri'k'sérlet után sem tu­dott értékesíteni. Szünet után Bobrik fejese és Mátéffy két gólja eldönti a mérkőzés sorsát. A hámradik gól gyönyörű akció eredménye volt. A BO vasárnap, délelőtt rendezte'5000, méteres gyorskorcsolyázó házi- „ Yersenyét. 16 induló 8 párban indul,:. Tverseny í?^Hencflkep*vblT. Wszletes eredményei: 1.' Wintne r/25 mp/előny79$34.5 mp; 2;Belházv /40 mp.e./9:,35.8 mp; 3.S?*or fiO mp.e./9:38,5 mp/, 4.Pab.ki/25 4l e./9:4lÍ mp. öiVitk /l3 mp.el/ 9:43.8 mp, az előnytadó Ki-nerling 9:45.9 mp. és Erdélyi 9:48.3 mp-es ideje vei hetet ik, illetőleg nyolcadik volt. A versenyen különben a' két előbyt­adón kivül még Wintner és Vita futott 10 percen belül* A Háziverseny után került eldöntésre a BKE II.-BBTE hok:mérkőzés.amely a BKE II. 24:2 72:1,1:0,1:17 győzelmével vé~ződ8tt. Góllövők: Hausz /2/ Krempelsz ós Halmay 1+1, illecoleg Korénak és Bikár 1^1. A mezőny legjobb embere Krempelsz volt. : ,' Ügetőyerseny. 1. futam' 1: Iron Ch'ld /?• 'ser 2 reá/, 2.Vétek /ílarsall 8/. TOsalfa yTovács 1 1/2/1.::. Kering.Penelon,Alabastér,Juhar T:12 \ H-10,13.12, Olasz: 46. - II.futam: l.Eovém Marton 4A,'2.Express /Felser pari/ 3..'ia /Fekete 3/,i -a.Colorado,Áuriga,Pulyka„Szenátor, M. T:91 H:,23,14;24 0:36 -IIX.futam:'1. Uri baka /Kovács 2 1/2? 2.Lea /Maszár 1 12>l\ s'.G.áhdre bácsi /Deák 4/í7m.Jeritza;Arnyás,Pogány T:38 5:16,16,15 0:37 - If.futams • l.Nurmi /Fciser 2 1/2/. 2.e?cilia /Kovács 2 l/S/, 3.bajnok /WiesnerWitm. Bessie Watts,Dolly,Mmbus,Mády.II.1 vácska T:36 0:151.5,14 0:59 ~'?;futám; IwNikulás-Piccolo ZHoffmann 1 1/2 reá/, 2.Elba-I!iá /Baranyai 3/ iTraVCara Picina-Dry T;13 0:22 ? < , .Rákosi-Rabi állapota lényegesei! javult r A szerencsétlenül járt Rabi Bélát tudvalévően tegnap megoperálták. Az n-rpucació - ugy latszik - elkerülhető lesz, mert a nagy betfeg láza lecsök­kent és mz délután 4 órakor 37 fok volt a hőmérséklete. Rabi egyébként ma joboán érzi magát.