Sportkiadás, 1929

1929-12-22

MTK-RTK 2:0 /0:0/ Magyar Kupa-mérkőzés. ' /• ^' ! • • Nemzeti-Népjóléti MSB 4:1 /3:1/ Barátságos mérkőzés. ; 5 ; ü..r n b e r g decemberül. Hu::.gária-Sp.-Vg.Fürth 2:0/2:0/ 10,000 nezo. Síró: Rjqff /Bern/. A Hu.gária fényesen rehabilitálta magát Németország bajnoka elleni győzelmével és a mérkőzés eredményé nek reali tása mit sem változtat hogy" ellenfele tartalékosén állott fel. mert Fürth erősségei mindnyájan szerepeltek a csapatban.-A Hungária különcsen azelső félidőben produkált támadó játékot miga II.félidőben az elkesere detcen támadó Sp.Vg.Fürth-tel szemben inkább védelemre szorítkozott, de a játék ezen fázisában is szemet gyönyörködtetően játszott a Hungária elsőrendű védelme, különösen Mandl volt elemében, aki a mezőny kimagaslóan legjobb embere volt. Újvári szenzációs védéseket mutatott. A mérkőzés Fürth támadásával kezdődött, de már az első öt perc után kibontakozik a Hungária kombinatív játékának minden szépsége és a 11.p-ben Barajky 20 m-ről leadott éles'bombája utat talál a Néger által egyébként önfeláldozással védett hálóba. Fürth az első félidőben csak áttörésekkel kísérletezik, de a labdát a 16-os vonalon tul nem birja előrenvomni; A Hungária tovább •. ohámoz és kapujához szögezi a német bajnokot,'"a 31.p-ben Hagen közvetlen'a 16-oson kézzel érinti a labdát .A szabadrúgást Nerrer kiDoxolia ugyan,de közben elvágódik és a berohanó Barátky felette á hálóba yagja. A Hungária most k-ssé'enged az'iramból és a német jobbszárny vezet l-S;formasabD támadást. A -3. és a 36.p-ben kétizben is alkalma nyílik Újvárinak i\uer fejesén és éles lövésén tudását bemutatni. . . 2:0 félidő utan ismét Fürth-indítja az első rohamot, mig a Hungária mkabb védelemre rendezkedik be. Mandl egyenesen szenzációs játékot mutat be és csak nagy ritkán jutnak mellette szóhoz-a bajor csatárok. A 18.p-ben Franz fejese csak hajszálnyira jut kapu mellé. Most a Hungária ellentama dasba lendül es a megismétlődő rohamok során a 26.p-ben Furth kapusa Néger megsérül. Tiz percig id?-oda hullámzik a-mezőny, mindkét fél erősen ambi cionalja ...a játékot de gól nem esik. Az utolsó 5 perc erősen el­lanyhuló játék kepét mutatja és a közönség még a biró sípjele " '.: r szállin gozik mar haza a pályáról. A Hungária győztesen hagyja el a pályát. R off bíráskodása nem találkozott a közönség osztatlan tetszésével. f -ff A következő nyilatkozat közlésére kértek fel bennünket: A bajor-magyar válogatott boxmérkőzéssel kapcsolatban oly hirek láttak a budapesti lapokban napvilágot, melyek szerint a bajorok a magyarok ellen tüntettek volna és a feloőszült'tömeg dühe elől a magyar csapat csak rendőri fedezettel tudott elmenekülni. A híradás a történteket teljesen ha mis beállításba helyezi és ilyen formájában alkalmas arra, hogy'a magyarok es bajorok között fennálló baráti viszonyt esetleg elmérgesitse. Mint a magyar válogatott csapat vezetője meg kell állapitanom, hogy ugy a közönségnek, mint'a vezetőségnek telünk szemben való viselkedé­se a legkifogástalánabb volt. Ellenünk az egész mérkőzés folyama alatt egy pillanatig som tüntettek. Ellenben tény az hogy az egyik - nyilvánvalóan téves :telet után - a közönség haragja teljes mértékben a birok ellen'for­dult. A helyzet oly kritikus volt, hogv a zsűrinek össze kellett ülnie ,a­mely a téves Ítéletet korrigálva a bajor versenyzőnek adta a győzelmet. Rosszakaratú beállítás az x hogy minket rendőröknek kellett megvédeni és a pályaudvarra is csak rendőrkordónon keresztül tudtunk menni. Erről mi sem mit sem tudunk. Ugy a mérkőzés további folyamán valamint a versenyt követő vacsorán a legszivély esebb és legfigyelme sebb bánásmódban volt részünk. /Folyt.köv./