Zalamegyei Ujság, 1944. október-novemberr (27. évfolyam, 223-252. szám)

1944-10-09 / 229. szám

ZALAMEGYEI ÚJSÁG 1944. október 9. jtf&Sbevente és Sport Move ZUE—Kilhno 2i0 {hú} Zalaegerszeg. Vezette: Bagári A Move szombaton mái' ismertetett fel­áll ításlvan állott fel a két nap éta Zalaegersze­gen levő vendégcsapattal szemben. A Ívűimé ugyanis már péntekén Zalaegerszegre érkezett, hogy kellő kondícióval állhasson ki, nyilván azt hitte, hogy a Move a legutóbbi, Haladás elem formáját fogja mutatni. Persze ezúttal is súlyosan csalódni kellett a város sport - kedvelő közönségének, mert a Move csak az árnyéka volt akkori formájának. A mérkőzést egyébként olyan lendülettel kezdte meg a vendégcsapat, hogy nagyiramú cs nívós mérkőzést vártunk. Hamarosan ki­tűnt azonban, hogy a Kühne csapatának a formája inkább csak külső forma, de ered­mény nélkül. Nem egyszer az első percekben szépen folyó támadások akadtak el a csatársora tehetetlensége miatt. A Move ugyanolyan erőt vitt a játékba, műit ellenfele és így a játék leginkább a középvonalon hullámzott. A 11. percben büntetőt rúg a 16-osról a Move, azon­ban erősen fölé. A 20. percben a túlságosan formásán játszó Kühne játékos saját kapujába vágja a labdát. 1 perccel később Lang szépen elfut a vendégcsapat védelme mellett, szépen szökteti Kovácsot, aki azonban nincs formá­ban és tiszta helyzetből elcsúsztatja a labdát a kapu előtt. Általában a Kühne térfelében folyik a játék, eredmény azonban nincsen. Ellenben a 31. percben védelmi hibából az ellenfél lövő helyzetbe, kerül, azonban a ka­pufát találja el a j ólirányzott lövés. Végül is Németh ököllel tisztázza a helyzetet. A félidő első fele után egyébként a játék tel­jesen visszaesett, bár a vendégcsapat jobban- helvezkedik és jobban küzd a labdáért, ered­ményt azonban nem érhet el, még a Move kapuját sem veszélyeztetheti. A Moven, ha­talmas visszaesés vett erőt. A második félidőben csapkodással, me­zőnyjátékkal telik el az idő, sok bírói téve­déssel. A 20. percben Lang íveli szépen szélről a labdát Török elé. aki szép fejessel továb­bítja a hálóba. A Move csapatát az újabb eredményes támadás felrázza, de a Kühne is rohamoz, rengeteg a szabadrúgás, sőt a vendégek egy 16-ost is elérnek, Németh azon­ban remek érzékkel, ököllel menti a gyönyö­rűen ívelő labdát. A 38. percben Kovács lő gólt, amit azonban a bíró pár perces alku után nem adott meg. A második félidő egvéb- ként még az első félidő második felénél is sokszor gyengébb volt. Végül is a sípjel Move támadást szakít meg. A mérkőzésről egyébként semmi jót sem mondhatunk. Meg kell azonban állapítanunk, bogy a lelkesebben játszó Kühne legalább dön­tetlent megérdemelt volna. A Move nagyon gyengén játszott, több' játékos helye teljesen üres a pálya közepén. Ha a Haladás elleni formáját játszotta volna ki, jónéhány góllal terhelhette volna meg a Kühne kapuját. Mon­tag, Nádasi, Farkas játéka érdemel említést. Ncmethnek nem volt alkalma, egy-két esetet*, kivéve, megmutatni, hogy mit tud. Általá­ban a Move ismét nagyon léleknélküb játé­kot mutatott, mintha unta volna. Egyik-másik játékos nem is futott labdára, csak akkor rontotta el, ha véletlenül hozzákerült. Ami Bagári játékvezetőt illeti, nem sok jót mondhatunk róla. Túlságosan higgadtan fogja fel a posztját, állandóan a pálya kö­zepén mozgott és sokat elnézett. A Kühne játékosok visszabeszéltek neki, amiért mégnem is figyelmeztetett. A játékosok esetleges sza­bálytalan támadásait azonban igyekezett meg­akadályozni. Itt említjük meg, hogy a mérkőzésen nagyszámú sebesült honvéd is megjelent, akik részére gyűjtést rendeztek és a szünetben meg­vendégelték valamennyiüket sörrel és harapmi- valóval. A gyűjtés eredménye 284 pengő volt. 14- 45* 15*17 15- 25 1555 17-35 17-45 8-30 AUTÓBUSZ MENETREND — fl — Érvényes 1944. szeptember 7-toJ — o — Zalaegerszeg—Kész tBely. i. Zalaegerszeg Széchenyi-tér é. "10'35 á. Bak Hangya szövetkezet i. 10.03 i. Bak Hangya szövetkezet é. 9 55 é. Zalaszenimiháiy—Pacsa p. u. i. 9 25 é. Keszthely Hungária szálló L 7*50 é. Keszthely pályaudvar 1. 7 35 Zalaegerszeg Széchenyi-tér á. *17 45 Bak Hangya szövetkezet i. 1713 Bak Hangya szövetkezet é. 1705 Zaiaszentmihály—Pacsa pu . i. 1640 Keszthely Hungária szálló I, 15 — Keszthely pu. i. 14-45 Bak—Nova. Bak Hangya szövetkezet é. **10-— Nova i. 920 Bak pályaudvar Bak Hangya szövetkezet t **18-15 i. 1705 Nova i. 16 25 9*10 1610 — o — Zalaegerszeg—Bánokszentgyorgy 18 — i. Zalaegerszeg Széchenyi-tér é. 18*35 i, Bak Hangya szövetkezet é. !8‘53 é. Söjtör Bűza-vendéglö i. 19*40 é Bánokszentgyörgy i. 7-30 7-— 6-42 5*50 *) Keszthely és Bak között csak hétfőn, szerdán és pénteken közlekedik. **j Csak kedden, csütörtökön és tzom Baton közlekedik. Az autóbuszközlekedés vasár- éa ünnepe aap minden viszonylatban szünetel. Hirdessen a ZALAMEGYE! ü jSÁG -tan tflpréSiróeiéseá — o Aj ttzíet, az Ipar éa a mai kereskedelmi éi«® lelke a hirdetés. Hirdesse minden el­adni-, vagy venniraléját a Ztlamegyei U|* Minden szó 8 fillér, Á vastag befeő duális számit. A »Cím a kiadóban« feladott BSrdtifé- sek kezelési díja 5.0 fillér. Iborfia község határában 5000 négyszögöl szántó eladó. Érdeklődni lehet a Hitelszövet­kezetnél, Zalaegerszegen. Mindenhez értő, nagyon megbízható, sze- rényigényú nő elmenne magánoshoz házveze­tőnőnek. Cím a kiadóban. Minden őslényt 100 pengő fizetéssel fel­veszek. Cím a kiadóban. Eladó 2 darab 500 légköbméteres samott- kályha. Érdeklődni Mimkácsy-utca 2. Eladó két darab új lókocsi. Cím a kiadó­ban. Eladó egy príma városi bunda, vörös- rókával bélelve és fóka gallérral. Cím a kiadó­ban. Trágya eladó. Bethlen-utca 11. Fényképfelvételeket kedden, pénteken és vasárnap eszközlök. Bendly, fényképész. Diáklányt teljes ellátással elfogadok. Cím a kiadóban. Nagy óbb mennyiségű kukoricaszár eladó Szalay és Dank'ovics-cégnél, örményi-u. Jó házból való fiút tanulónak felvesz Skriba Zoltán kereskedő, Batthyáuyi-u. 25. A birtok megmarad (IMbesaélée.-) ívta: Kaaafe L ásd cl 7. — Mit lehet tudni? Nézze, cn nagy-nagy üzemre gondolok. Képzelje el, hogy akkor a film színésznők ruháit a felvételekhez én csi­nálom. V agy gondoljon arra, hogy Pesten v agy külföldön a divatbemutatókon kiállnak az én ■modelljeimmel a nagyközönség elé. Nehéz bár­sony, vagy könnyűselyem ruhák. Estélyi, nap­pali, sport vagy lovaglóruhák. A közönség majd elámul. És akkor bemondják, hogy Győríi Margit divatszalon tervezése Budapest. Tudja, hogy micsoda szép dolog ez? Maga nem sze­retne művész lenni? — Ilyesmihez nem értek. Éshát: én mais választottam pályát. — Igazán? Melyik az? — Lgyvécl leszek. — Ó — mondta —, az nagyon szára* foglalkozás. Örökké csak veszekedő emberek­kel bajlódni. Nem szeretem a veszekedő em­bereket^ — Én sem —— feleltem —, éppen azért leszek ügyvéd. Látom, maga csak ügy ismeri az ügyvédeket, hogy egy csomó pörölő atya­fit még jobban egymás ellen biztatnak, hogy még a házukat is el kell adni, hogy, azt a sok ügyvédi költséget kifizessék. — Hát nem így van? — De nem ám! Lássa, Margitka, maga széppé akarja tenni az embereket azzal, hogy szép ruhákat tervez nekik. Én lelki ruhát fogok rájuk adni, hogy necsak az alakjuk, hanem a lelkűk is szép legyen. Én ki fogom őket békíteni, meg fogom győzni, hogy más­hogyan milyen gyönyörű az élet. A maga ügyfelei gyönyörű testi ruhában fognak járni. Én a békesség lelki ruháját fogom rájuk adni, A művészet nagyon szép dolog, elismerem. De talán az én tervemben is van egy kevés szépség! Margit csak bámult olyan butuska kép­pel, hogy legszívesebben ott rögtön össze­csókoltam volna. — Tudja, hogy most mit mondott? — kérdezte tőlem komolyan. — Tudom. — Hát a maga terve az igazi! — foly­tatta remegő hangon. — És még én hittem, hogy művésznek készülök! — Annak is készül — szóltam —. Nem­csak a léleknek kellenek a művészek, hanem a testnek, a külsőnek is. És lássa, mi gon­dolunk mind a kettőre, egyik egyikre, másik másikra. — Egészen megkönnyebbültem — mondta — pedig már megijedtem, hogy hiábavaló az, amit keresek'. — Nem kell megijedni. Képzelje el, mi volna akkor, ha csak a léleknek lennének mű­vészei. Na, lássa. A belsőt majd elgondozom én, azzal magának nem kell törődni. Maga csak a szép ruhákkal foglalkozzon. Láttam rajta, hogy megnyugodott. A kezét nyújtotta: — Köszönöm a szavait. Isten vele, Pé­tiké ! — Csak nem akar innen egyedül menni? — Nem bizony, mert itt lakom. De most menjen, nehogy a mama meglássa! — Csak még egyet! — néztem rá kérve. — Nos? — Mikor látom megint? — Mikor? Hát tudja mit? Ha olyan na­gyon akar velem találkozni, akkor legyen csü­törtökön délelőtt, mondjuk úgy fél tízkor a parkban. Kedden volt a bizonyítványok kiosztása. Szerdára írtam, hogy hazautazom. Sebaj! Egv; nappal eltolódik. (Folytatjuk.) ZALAMEGYEI ÚJSÁG Politikai napilap A kiadásért felel: SZAKÁL FERENC Készült a Zrínyi Nyomdaipar Rt. jgépcul, Zalaegerszeg, Széchenyi-tér 4. NyomdaÜérMk GAÁL ISTVÁN