Zalamegyei Ujság, 1936. április-június (19. évfolyam, 148-223. szám)

1936-08-04 / 177. szám

1936. augusztus 4. Zalamegyei Újság SPOR ZTE-Move ZSE 2:2 (0:0). Schütz-kupamérkőzés a Move pályán. — A vasárnapi mérkőzé­sen mindkét egyesület átszerve­zett csapatokkal szerepelt, melyek­ben alig volt régi játékos. A Move nyolc, a ZTE hat uj játé­kossal állott ki. A Move ZSE csapata : Válics—Hegyi, Szabó — Göncz, Danes, Tasnádi—Perlaki, Gémesi, Lóránt, Török, Gróf. A ZTE csapatj : Kovács—Szabó, Gondy—Doma, Bacsay, Borsos— Koszta, Crirkovits II., Czírkovits I, Dorogi, Szökrönyös. Az át­szervezett csapatok meglepően jól beváltak. Különösen az uj játékosok játszottak lelkesen, telve ambícióval, s így a mérkőzés majdnem állandóan jóiramu volt. A közönség azzal a benyomással távozott, hogy kitartó munkával az uj játékosokkal jó együtteseket lehet kialakítani. — A mérkőzés váltakozó akciókkal indu t, majd a ZTE került fölénybe, de csatá­rai erélytelenek voltak. Később a Move részéről láttunk tetszetős támadásokat, de a lövések itt is eredménytelenül végződtek. Szü­net után ismét a ZTE kezdi a támadásokat és a 18. percben egy kapu előtti kavarodásból Dorogi megszerezte a vezetést a ZTE nek, néhány perccel később pedig Czirkovits II. mesteri lövés­sel kettőre emelte a gólok számát. De nem sokáig örülhetett a ZTE a vezetésnek, mert a Move is heves támadásokba kezdett és a 25. percben Perlaki beadását Léránt biztosan juttatta a hálóba, a 27. percben pedig Gróf lőtt 25 méteres nagyszerű gólt a jobbszélrői, s ezzel beállította a mérkőzés döntetlen végeredmé­nyét. A Move továbbra is lelke­sen támad, s a ZTE csak az utolsó percekben jut ismét szóhoz. OLCSQ HARISNYAVASAR a Zalai Divatcsarnokban Matt selyem,hibátlan Pl‘68 Fényes selyem, hibátlaa P 1'40 Fürdőtrikók, sapkák, cipők, férfi nyári selyemingek nagy választékban. — Az élvezetes és igazságos eredményű mérkőzés lejobbja Bacsay volt, aki messze kiemel­kedett a mezőnyből. Csapatából még kitűntek Kovács, Gondy és Czirkovits. A Moveból Válics, Hegyi, Perlaki, különösen pedig Gróf játéka tetszett. Hirdetmény. A Pölöskei Volt Úrbéres Köz­birtokosság korcsmáját, mellék- épületeivel (bolt helyiség) 1936. augusztus 15-én délután 3 órakor nyilvános árverésen bérbe adja. A korcsma és melléképületei­nek elővétel jogát a Közbirtokos­ság fentartja magának. Feltételek a Közbirtokosság el­nöke és gondnokánál megtudha­tók. Pölöske, 1936. julius 22. Közbirtokossági elnök. Órát és ékszert csak difiinél vegyen. WarcjaJOajoj órás és ékszerész Apróhirdetések. Jókai Mór u. 28. s\ alatt egy összkomfortos, 4 szobás ma­gánház, szép kerttel azonnal kiadó. Bővebbet Téglás József urnái, a kiadó lakással szemben. 1635 Pergetett kisebb, nagyobb sárol Németh megekereskedő. akácmézet tételekben vá- László cse­Eíedó helyszűke miatt 2 db fiatal leander (piros és fehér). Cim a kiadóban. Jókai Mór u fl£. szám alatt a sarki 3 szobás komfortos lakás novemberre kiadó. Bővebbet Pintér u. 6 szám alatt. Tartós ondolálás tökéletes | szépségét teljes garanciával végzem VERASZTÓ hölgyfodrász. I Felelős kiadó: GAÁL 1ST VÁN Kiadja: a »ZRÍNYI* Nyomdaipar és Könyvkereskedés Rt. Zalaegerszeg. Azzal nyerni fog9 ha az idén ismét férfiszövet és ing szükségletét a Verseny Áruházban b Gl (Bárány kávéház mellett.) I Szezonvégi kiárusítás augusztus 3—17-ig a Imrei intem Női ruhák, blúzok, fürdő­ruhák és cipők, fehér cipők, bocskorok, gyer­mek szandálok, zoknik, trikók, férfi selyemingek és nyakkendők, nyúlszőr- kalapok soha nem léte­zett alacsony árakon. Használja ki az alkalmat I BOB s * e r z