Zalamegyei Ujság, 1935. április-június (18. évfolyam, 77-147. szám)

1935-06-12 / 133. szám

4 Zalamegyei Újság 1935 junius 12. — A Notre Dame női ka- nonok-és tantiórend internátus- sal egybekötött leányliceuma Nagy­kanizsán. Teljeses uj, modern felszereléssel. Saját korcsolya-ten- niszpályával. Ellátás havonta 60 P. Prospektussal szolgál az intézet vezetősége. — Akiknek a szívműködése rendetlen, erőlködés nélkül úgy érhetnek el könnyű székelést, ha naponta reggel éhgyomorra meg­isznak egy kis pohár természetes „Ferenc József keserüvizet. őst 12-én szerdán, 7 és 9 órakor általános kőzóhajra! Gaál Franciska legédesebb szerepe Tavaszi parádé Hangulatos vidám békebeli törté­net Ferenc József idejéből 11 felvonásban. — Rendezle : Bol- váry Qéza. Zene: Robert Stolz. Főszereplők: Oaál Franciska, Wolf Albach Retry, Halmay Ti­bor, Paul Hörbiger, Theo Língen. Helyár 20—70 fillérig. SPORT. Budai 11—ZTE 5:2 (1:1.) Ba- rátságos Zalaegerszegen. A ki­váló budapesti csapat, amely va­sárnap 2:2 arányban döntetlenül játszott a szombathelyi MÄV együttesével, hétfőn Zalaegersze­gen szerepelt, s biztos győzelmet aratott. Szépszámú közönség je­lenlétében ZTE támadással indult a játék és Scheiben már a má­sodik percben munkát adott a Budai kapusnak. De a ZTE len­dülete nem sokáig tart, mert a Budai hamarosan kiismeri a pá­lyát és, ámbár nem túlságos len dülettel, igen tartósan támad. A ZTE védelem azonban szívósan védekezik, mindent rombol, s igy a budai csatárok alig jutnak el lövésig. A 33. percben esik az első gól. A biró 20 méterről szabadrúgást itél a ZTE ellen. Két budai áll a labdának, de az egyik cselből fut rá. Ugyanabban a pillanatban Lika is fut és biz­tosan helyezi a labdát a hálóba. A 40. percben a ZTE sarokrú­gást ér el, de a lövést a kapufa menti. A 43. percben Martinka szép rúgása jut j sarokra. A 45. percben kavarodás a budai kapu előtt. Martinkát faultolják, ugyan­akkor a budai kapus is megsé­rül. A megítélt tizenegyest Sár­közi juttatja helyére (1:1). — A második félidőben a kifáradt és tervszerütlenül játszó ZTE már nein tudja feltartóztatni a fővá­rosi csapatot, amely most na­gyobb kedvvel is küzd, mint az első félidőben. A 2. percben ket­tős sarokrúgás a ZTE ellen, s a másodikból Burger szép fejessel küldi a labdát a hálóba. Az 5. percben ismét Burger a gólszerző. Utána a ZTE vezet két szép tá­madást, de Martinka mellé lő. A 16. percben két sarokrúgás is esik a ZTE ellen. A 17. percben egyik budai csatár kétszer is fej­jel küldi háló felé a labdát a ki­futó kapus mellett. Másodszor Gondy kézzel véd. A tizenegyest Rökk rúgja be (4:1). A 20. perc­ben szép támadás után Burger az ötödik gólt szerzi (5:1). To­vább támad a budai csapat, majd a 31. percben a ZTE is szóhoz jut, de csak tizenegyest ér el. Ebből Sárközi állítja be a vég­eredményt (5:2). A ZTE most néhány percig jól dolgozik, de eredménytelenül. Az utolsó per­cekben a budai csapat támad lendületesen. — A mérkőzés a nagy meleg miatt nem hozott teljes értékű sportot, de azért a közönséget kielégítette, mert gyö­nyörködhetett a Budai modern támadó játékában és szilárd védel­mében. A vendégcsapat technikai és taktikai fölénye szembetűnő volt. Biztos labdakezelése bizony elkelne a zalaegerszegi csapatok­nál is. A csatársorban Burger mutatta a legtöbbet. De jók vol­tak a többi játékosok is, habár nem adtak bele mitdenl. Ész­szerűen játszó halfok és kemény, de nem durva hátvédek jellemzik még a csapatot. Havas kapusnak minden akciója szép volt. — A ZTE csapata részben lelkesen küzdött, de azért nem a szokott módon. Legjobb játékosa Tomo- ser volt, aki pompásan rombolta szét a támadásokat. A fedezet­sorban Sárközi jő átlagmunkát végzett, a csatársorból csak Mar­tinka tűnt ki. Szakái abbahagyhat ná az ellenfél kapusának felesle­ges elgáncsolását. — Rosenthal biró elég sok hibát ejtett. Mérkőzés előtt Czobor Mátyás polgármester üdvözölte lendületes szavakkal a fővárosi csapatot és zászlót adott át annak. Futballeredmények. SVSE— DAC 1:1 (1:0), Kinizsi—SFAC 3:1 (2:0), TÁC—SzSE 3:1 (3:1), Perutz— Celldömölk 6:1 (A Pe- rutz ezzel elérte a bajnokságai), Sz. Vasutas II.—P. Vasutas 4:1, Ferencváros—Hungária 2:1, Új­pest—Admirer 5:5, Újpest—Hun­gária 5:3, Admira—Ferencváros 2:1. Sportemberek! hogy bajnokok legyetek, órát, ékszert! órásnál I vegyetek! Igazi főnyeremény 6YW)\a­jéle jinom káva keverék fa kg. ?I-50 r r 12S ÍRÓGÉP !Z5 gyárilag új ERIKA hordozható táska gép 175 P-ért krpható HORVÁTH MiKLÓS irány műves és írógép műszerész ZALAEGESZEG. Mándi patika mellett. Fenyőket díszfa és virágzó bokrokat, rózsákat, sövénycserjéket, cserepes virágokat, csokrokat, koszorúkat, a legszebb kivitelben és legol­csóbban szerezhet be id, Petermann József és Károly 60 éve fennálló kertészetében Nagykanizsán, Báthory ntca 22. szám. Vidékre ia. Építők építtetők figyelmébe Elsőrendű mész, cement, ter­méskő, szigetelő le­mez, fedéllemez a legolcsóbban besze. rezhető Szekér Imre tűzifa., mészlerakodó és mészraktáránál Zalaegerszeg, Kossuth Lajos-u. 62. sz. Telefon: 89. Szenzációs olcsóság nyakkend ő és fé rfiin g 4 VERSENY ÁRUHÁZBAN Felelős kiadó: ARAM Y KAROLY. Kiadja: a „ZRÍNYI* Nyomdaipar és Könyvkereskedés Rt. Zalaegerszeg. Fiókszerkesztőségek és fiókkiadóhiva­talok : Keszthely, Helikon u. 20. szám. és Nagykanizsa, Petőfi u. 24. szám. Vezetőjük: Hermann József. SZENZÁCIÓS A U E ÚJDONSÁG szépet és g nenKiőért garantál­TARTÓSAT TAN : Gáspárnál, Kossuth-u. 19. P nacgf választékban I PÁL ÉS INDRA cégnél, Zalaegerszeg Keresse fel D, Telefonszám 54. Horváth Imre vaskereskedő üzletét, ahol legolcsóbb árakban kerék­párok, varrógépek, „Kühne(r mező­gazdasági gépek, építkezési anya- Telefonszám 54. gok, méhészeti és háztartási cikkek nagy választékban kaphatók ~\ság nyomása Zalaegerszeg, Széchenyi-tér 4. Nyomdáért felelőst Arany K«ro/y,