Zalai Magyar Élet, 1942. április-június (3. évfolyam, 72-144. szám)

1942-06-30 / 144. szám

4 balatonarácsi föld míves lakásába és onnan •nagymennyiségű élelmiszert loptak. — Díjnoki állást szerveztek belügyminiszteri jóváhagyás­sal a zalacsánvi körjegyzőségben.. Erre az ál­lásra Király Béla ottani kisegítő munkaerőt alkalmazták. — Hősi emlékművet avattak Zala- csányban. — Gyér volt a zalaszentgróti vásár. Felhajtottak 1355 darab szarvasmarhát éss 160 lovat. Elkelt 532 szarvasmarha és 26 ló. — Zalaszentgrót község a községi szegödménye- sek és a jegyzőségi hajdúk családi pótlékát az eddigi 8 pengőről 20 pengőre emelte föl. Ezt a 14 évet meg nem haladó gyermek után min­den szegődményes és hajdú megkapja. — Le­ventenapot rendeztek tegnap Csáasbozsokoni iés Zalaszentgróton. Az utóbbi helyen az egész járás leventéi resztvettek. A közönség szóra­koztatásában közreműködött a zalaegerszegi leventezenekar is. SPORT Move ZSE—Péti SE 4:3 (4:1). I. osztályú bajnoki. Vezette: Németh. — A játékvezető sípjelére a következő csapatok kezdik a játé­kot. Move: Kámán, Győré, Szabó, Göncz, Horváth, Fülöp, Kovács, Szökrönyös, Lop- ipert, Kajtár, Perlaki. Pét: Horváth, Oláh, Viégh, Scheck, Kovács, Nádasdy, Szőnyi, Hódi, Lázár, Vancsik, Both. Lendületes Move támadások vezetik be a játékot és mindjárt a 2. percben Perlaki lövése foglalkoztatja a péti kapust. A 3. percben Kaj- tár sarokrúgása Perlaki elé kerül, aki a há­lóba lövi a labdát, 1:'0. Váltakozó támadások után Végh Lázárhoz játszik, akit Kajtár aka­dályoz. A megítélt büntetőt Oláh lövi a kapu felé, majd Lázár fejéről a léc mellett perdül hálóba a labda, 1:1. A 14. percben Horváth előreküldött labdáját Loppert Perlaki elé fe­jeli, aki egyből a léc alá lő, 2:1. Nagy az iram, lendületes játék és pompás együttműkö­dés jellemzi most a két csapat játékát. A 20. percben Perlaki újabb gólja 3:1-re javítja az eredményt. A péti jobbszárny a 25. percben kap először labdát. A 31. percben Lázár újra elfoglalja helyét a péti támadósorban. A 34. percben Kovács lövését a péti kapus kiejti, de a szemfüles Loppert a hálóba lövi, 4:1. A hátralevő idő váltakozó játékkal telik el. Szü­net után azonban a Move támadósora vissza­esik és a védelem nehezen tudja feltartóztatni a vendégek támadásait. A 28. percben Szőnyi lövése 4:2-re javítja az eredményt. Most már csak a Move védelem és a péti támadósor egyoldalú játéka látható. A Move csatárok ritkán rohannak le, de ezek a lerohanások mind veszélyes helyzetet teremtenék a vendé­gek kapuja előtt. A végeredményt Hódi véd- hetetlen gólja biztosítja be. A péti csapat dicséretre méltó játékát a Move,vezetők is elismerték. A mérkőzés után dr. Afvay László, a Move ügyvezető elnöke és dr. Farkas Béla, a labdarugó szakosztály el­nöke megjelentek a vendégcsapat öltözőjében és elismerésüket fejezték ki a péti csapat ve­zetőségének. A zalaegerszegi közönség a leg­teljesebb mértékben meg volt elégedve a tegnapi mérkőzéssel, mert szép, izgalmas és változatos játékban volt része. Az első félidő­ben a Move játszott nagyobb fölényben, de a második félidő teljesen a vendégcsapaté volt. Jók a Move-ból: Kámán, Horváth, Perlaki és Loppert, a vendégcsapatból: Végh, Lázár, Sző­nyi és Hódi játéka emelkedett ki. Németh ki­tűnő játékvezető és pompásan vezette le a mérkőzést. ZLE—Zalaszentgróti SE 11:0 (barátságos). Mozi - Film AZ EDISON-MOZGO MŰSORA, Csütörtök, péntek: Bünhődés. Szombat, vasárnap: Csákó és kalap. Hétfő, kedd: Halálraítéltek. A SÜMEGI APOLLO FILMSZÍNHÁZ ELŐADÁSAI. Július 1-én, szerdán este fél 10 órakor ren­des helyárakkal: Nagyvilági nő. Francia film. MÄflET — ELŐFIZETŐINK FIGYELMÉBE. La­punk mai számához postabefizetési lapot mel­lékeltünk igen tisztelt előfizetőink számára. Szíveskedjenek a postabefizetési lap felhaszná­lásával július havi előfizetésüket kamarai ren­delkezés értelmében mqg e hónap 5-éig ren­dezni, nehogy az újság küldésében fennakadás álljon be. — A főispán szabadságén. Vitéz gróf Teleki Béla kormánybiztos-főispán a mai naptól kéz-’ dődően július 11-éig szabadságra távozott. — Szegeáre helyez'ék a zalaegerszegi erdő- felügyelet. A füldmívelésügyi miniszter Scherg Károly erdőfelügyelőt Zalaegerszegről Szegőd­re helyezte át és az erdőfelügyelőség vezetésé­vel bízta meg. — Húszéves érettségi találkozó. A zala­egerszegi gimnáziumban ezelőtt 20 évvel érett­ségizettek közül tizenhármán találkozóra jöt­tek össze vasárnap az intézetben. Kilenc óra­kor a Mária Magdolna plébániatemplombaín szentmisén vettek részt, amelyet egykori taná­ruk, az azóta karmelita szerzetessé lett Marton Boldizsár Marcell mondott. Azután kivonultak a temetőbe és kegyelettel emlékeztek meg el­hunyt tanáraikról. Marton Marcell karmelita kívánságára, mert a szerzet szabályai nem engedik meg neki a nyilvános helyen való találkozást, a Mária Magdolna plébánián föl­elevenítették az emlékeket az öregdiákok vele és még Zalaegerszegen élő három volt taná­rukkal, Suszter Oszkár nyug. címzetes igazga­tóval, dr. Boleratzky Gyulával és Martin Ernő­vel. A karmelita pap még vasárnap kora dél­után visszautazott Győrbe, az öregdiákok pe­dig a vasúti vendéglőben barátságos pohár- csengések közepette elmélkedtek el azon, hogy kinek-kinek közülök minő sorsot juttatott a Gondviselés. A találkozón megjelentek dr. Augusztinovicz Elemér középiskolai tanár, dr. Bencze Imre ügyvéd, dr. Bődy Zoltán főszol­gabíró, Eitner Sándor országgyűlési képviselő, dr. Hegyi Károly középiskolai tanár, dr. Lu­kács László vármegyei aljegyző, dr. Nagy Béla főszolgabíró, dr. Miklós János járási tisztiorvos, Moldoványi Ilona férjezett Sper- Iágh Elemérné, Pálos Lajos repülő főhadnagy, Tivolt Elemér vármegyei árvaszéki ülnök, Tóth László kórházgondnok, Zeke László főmérnök. Af Lágyan omló virágos szoknya a divat. Szép választék a Schütz Áruházban. Métere 5.38 pengő. 1942 június 30. — Adomány a Vöröskeresztnek. Az apáti,-, pusztai búcsú alkalmával egy társaság lapunk útján 16 pengőt adott össze a Vöröskereszt javára. * Nyitva a hangulatos Gosztonyi kerthelyi­ség. Mindíem este kitűnő cigányzenével, ké­nyelmes kerti, párnás fotelszékekkel, pontos szolgálással várjuk vendégeinket. — 12 ezer cigarettát eredményezett a líend- Valakosi körjegyzőségben rendezett füsttelen nap. A Lendvalakos, Kapca, Kőt, Murarév községekből álló lendvalakosi körjegyzőség te­rületén a tűzoltóság füsttelen napot rendezett harctéren küzdő honvédőink számára. Az ered­mény nagyszerű: annyi pénzt adott össze a lakosság, hogy 12 ezer cigarettát lehetett el­küldeni a zalai honvédeknek.. % Uj imprimék szép mintákban érkeztek a Schütz Áruházba. — 250 post an öv end éket vesz fal a posta vezérigazgatósága olyan ifjak közül, akik a középiskola négy osztályát sikerrel elvégez­ték s 17 évesnél nem idősebb magyar állam­polgárok. A folyamodványt július 15-éig kell beadni a lakóhely szerint illetékes postaigazga­tósághoz. A fölvettek szaktanfolyamot végez­nek. A kassai, nagyváradi és újvidéki szaktan­folyamra felvett növendékek a posta nevelő­intézeteiben díjtalan lakást és ellátást kapnak, A budapesti szaktanfolyam növendékei szüleik­nél, vagy rokonaiknál laknak s a tanfolyam alatt havi 30 pengő közlekedési átalányban részesülnek. A szaktanfolyam teljesen díj­mentes. A növendékek üzemi tisztviselői szak­vizsgát tesznek, amely postaüzemi tisztviselői íalkalmazásra, illetőleg kinevezésre képesít. Kétoldalt virágos, szép paplanok kapha­tók a Schütz Árúházban.'Darabja 51.06 pengő. — A szépirodalom remekbeké,szült elbeszé­lésekben gazdag. A klasszikus magyar novella egyik kiváló mestere Csathó Kálmán, akinek ízes, tiszta humorú új novelláját köZÍi az Uj: Idők legújabb száma. if Gabonazsákok és ponyvák állandóan rak­táron vannak. Schütz Árúház. Laptulajdonos: Zalai Magyar Elet lapkiadó kft. Felelős kiadó: Dr. Pesthy Pál. Kakas Ágoston nyomdája, Zalaegerszeg. Telefon 131. NYOMDAI MUNKÁK KÖNYVEK PAPÍRÁRUK ISKOLACIKKEK IRODAI KELLÉKEK HANGSZEREK, STB. legolcsóbb beszerzési helye: KAKAS ÁGOSTON Zalaegerszeg, Kossuth Lajos- utca 8 szám. Telefon 131 sz.