Új Szó, 1998. május (51. évfolyam, 100-123. szám)

1998-05-04 / 101. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 1998. MÁJUS 9. SPORT/Tévé és rádió - csütörtök ffl LABDARÚGÓ MARS SZUPERLIGA, 25. FORDULÓ 1. FC Košice 25 17 5 3 60:19 56 2. Trnava 25 16 5 '4 47:29 53 3. Inter 25 15 4 6 42:22 49 4. Trenčín 25 14 4 7 43:26 46 5. Slovan 25'10 7 8 36:33 37 6. Žilina 25 10 6 9 21:23 36 7. Ružomberok 25 9 8 8 33:33 35 8. Rim. Sobota 25 9 7 9 29:27 34 9. Petržalka 25 9 4 12 23:26 31 10. Prievidza 25 8 7 10 29:35 31 11. Humenné 25 9 2 14 30:49 29 12. B. Bystrica 25 6 9 10 27:35 27 13. Prešov 25 6 7 12 22:36 25 14. Bardejov 25 6 5 14 21:32 23 15. Lokomotíva 25 6 5 14 27:46 23 16. DAC 25 5 5 15 20:39 20 A következő forduló műsora, má­jus 8., péntek, 17.00: Humen­né-Lokomotíva (a VTV közvetí­ti); május 9., szombat, 16.30: Tauris Rim. Sobota-Bardejov, Trenčín-Dukla B. Bystrica, 19.00: Petrimex Prievidza-In­ter-Bratislava, Spartak Trnava­Ružomberok, Tatran Prešov-Ži­lina, 1. FC Košice-DAC, Slovan Bratislava-Artmedia Petržalka. Chytil (jobbról) párharca az egyik vendégjátékossal a DAC-Trenčín I. ligás labdarúgó-mérkőzésen. (Fotó: dr. Örzsik Ödön) A labdarúgás nagyon egyszerű játék - bizonyították szombaton Dunaszerdahelyen a trencséni katonák Nem volt esélye a DAC-nak... Dunaszerdahely. Az ango­lok néhai híres menedzse­re, Bob Paisley mondta a labdarúgásról: „A futball? Az egy nagyon egyszerű já­ték..." TOMI VINCE Valószínűleg olyan, mint ami­lyent a trencséniek produkáltak a DAC ellen. Állandó futáson ala­puló futballt játszottak, nem bo­nyolították felesleges cselekkel, átadásokkal az akciókat, hanem úgymond egyből vezették a tá­madásokat. Mivel szinte minden­ki megállás nélkül mozgásban volt, mindig akadt két-három­négy szabad ember, akihez pasz­szolni lehetett a labdát. És pasz­szolták is, egy másodpercet sem késve. De nem hátra, előre. Alap­jában véve a vendégek egyéni gyorsasága, gyors csapatjátéka, állandó offenzívája tette egyér­telművé a meccs lefolyását. A katonák célirányos játékának első bizonyítéka volt, hogy Kriss késedelem nélkül Valachovič­hoz küldött egy labdát, s a játé­kos szintén késedelem nélkül lőtt a hálóba. Könnyed, amolyan egyből futballal szórakoztatta a közönséget és önmagát a ven­dégcsapat. Miután Kriss kiha­gyott egy nagy helyzetet, jött az igyekvő, de nem annyira gyors hazai együttes: Chytil és Gre­guška szép kényszerítőzése után egyenlített. A Trenčín előre, a körülményes DAC inkább oldalra és hátra passzolgatva futballozott, az egyenlítés után egy kicsit kapko­dóvá vált a játék, de a vendég­együttes összeszokottabb csapat benyomását keltette. A hazaiak próbálkoztak, Zemánek lövését blokkolták a védők, Tomáš sza­badrúgása fölé szállt. Aztán a túl­buzgó Hriňák játékvezető fontos­kodott, sárga lapot adott a hazai­ak legjobbjának, Szkukaleknek (egyforma testhelyzetből küz­dött ellenfelével a labdáért), majd a 45. percben nem éppen érthetően szabadrúgást ítélt a hazaiak ellen (a trencséni játékos a lendülettől elesett); Valachovič sarokra tartó lökete után Sánta nem tudta megtartani a labdát, Kriss közelről a hálóba juttatta. És két perccel a szünet után tulaj­donképpen eldőlt a mérkőzés: egy átívelt szögletet Valachovič hosszú ívben a túlsó kapufához fe­jelt, s a nem éppen szálfa termetű Hrnčár a hálóba fejelte a labdát. Talán két méterről, vagy egyről? Hol voltak a védők és a kapus? Utána cikáztak a katonák, élvez­ték a játékot Konečný rúgott egy gólt, Zemánek jó helyzetből le­adott lövésébe beleért a kifutó kapus. A 70. percben Šmelko megkapta második sárga lapját, levonult a pályáról, de ez nem nagyon izgatta a vendégeket. Mentek előre, futtatták a labdát, majd Fabuš mintegy 18 méter­ről bombagólt lőtt a kapu köze­pébe, a léc alá. A labda szinte „bevitte" a hálóba a későn rea­gáló Sánta felemelt kezét. A hajrában Zsákovics felső lécről lepattant labdáját Balla vágta a kapuba és „Zsaki" erős lövése tett pontot a meccs végére, a ka­pus szögletre hárított. Aztán a B­közép nézői átmentek a vendég­szektorhoz, és a trencséni szur­kolókkal együtt éltették Griga edző csapatát. Kapura tartó lövé­sek 4:7, mellé 3:1, szögletarány 8:4, szabálytalanságok 11:16. Ladislav Škorpil szombaton is a tribünön ült, s ő nyilatkozott a mérkőzés utáni sajtóértekezleten Van edző? Nincs edző? Ki az edző? TOMI VINCE Dunaszerdahely. Elnézést a címbeli csúnya kérdőjelekért, mentségünkre szolgál azonban, hogy manapság a DAC-ban ezeknél sokszorosan több lele­dzik. Mondjuk a trénerek eseté­ben. A Škorpil-Grajcár duót ko­rábban menesztették, jött he­lyettük a Liba-Hodúr kettős. Ho­dúr csakhamar vette a kalapját, hogy aztán az árván maradt Liba mellé vezényeljék az elparen­táltakat. így alakult ki az edzői triumvirátus. A tagok viszonya állítólag mellérendelt... Aztán Dušan Libának megtiltot­ták, hogy a meccsek után ő men­jen a sajtóértekezletre, mert túl­zottan bírálta a játékosokat, és olyasmit is mondott, hogy a mos­tani összetételű DAC-nak nincs reménye a bentmaradásra. Ezek után Ladislav Škorpil lett a „szóvivő" Szó se róla, valamikor szeretett nagyokat mondani, de most már azzal kezdte új funkci­óját, hogy vége a viccelődésnek. Szóval van három tréner. De ki edzi, ki állítja össze a csapatot? Dušan Liba: „ Kedden azt mond­ta nekem az elnök, nem én jelö­löm ki a kezdőcsapatot, Grajcár társaságában csak gyakoroljak a fiúkkal..." Maradt hát Grajcár Antal. „Igen, most Tóni állította össze a csapatot, ő szabta meg a taktikát, eszközölte a cseréket..." Persze, a kispadon ott ült Liba is. Škorpil viszont a dísztribünön, onnan jött a sajtóértekezletre: „Vereségünk elsődleges oka a két csapat közötti minőségi különb­ség, a két együttes játékosainak futballtudása. Védelmünk nehéz­kesen, fegyelmezetlenül játszott. Nem szabadna előfordulni, hogy a lepattanó labdáknál mindig az ellenfél legyen ott korábban, ahogy megtörtént a második és a harmadik gólnál. Ezekért a gólo­kért nem lehet egyértelműen a kapust hibáztatni. A csapatnak nem akadt karmestere, kaotikus és fegyelmezetlen volt a védeke­zésünk és a mezőnyjátékunk." Megkérdezték a tréner-szóvivőt, hogyan lehetséges az, hogy a Slovan ellen villogott a DAC, szombaton meg alig-alig pislá­kolt: „Látni kell, milyen csapat a Slovan és hogyan játszott, s mi­lyen színvonalat képviselt a mai ellenfelünk. Ég és föld..." Hogy mennyi esélye van a DAC­nak a bentmaradásra? „Keve­sebb, mint 50 százalék" - vála­szolt Škorpiľ. Stanislav Grigát is megkérdez­ték, most már végérvényesen el­kezdték a rohamot a harmadik helyért? „Nem szokásunk ilyes­miket deklarálni, mi csak foci­zunk. Válaszunk a mai játék.... Egyébként érdekes találkozó volt a mai összecsapás, sok gól­lal és gólhelyzettel. Akkor állt be törés a mérkőzésen, amikor be­lőttük harmadik gólunkat, utá­na már uraltuk a játékot. Nehéz 90 percre számítottunk, de a ta­lálkozó előtt megegyeztünk: nem mondunk le az általunk praktizált offenzív labdarúgás­ról. Különben mi nem is nagyon tudnánk úgynevezett bunker­futballt játszani..." A bajnok kassai FC után a nagyszombati Spartak is 2:0-ás vereséggel távozott a pasienkyi stadionból Az Inter most sem ijedt meg a favorittól ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Pozsony. Négy napon belül má­sodszor is megmérkőzött a két együtte Mivel délután a riválisok nyertek, így a csapatoknak egy újabb pontvesztés igencsak rossz­kor jött volna. Éppen ezért táma­dó felfogásban kezdtek, s már az első percekben érezni lehetett: ez a meccs sokkal élvezetesebb lesz, mint a keddi volt. Már a 12. perc­ben megszerezhette volna a veze­tést a Spartak, ám Kostka fejese a felső lécről kipattant. Öt perccel később Kratochvílt lerántották a tizenhatoson belül, a bíró sípja ezúttal néma maradt. Fellélegez­hettek a vendégek, akik egyre ta­nácstalanabbak lettek, szétesően, minden elképzelés nélkül rug­dosták előre a labdát. Az Inter sokkal aktívabb volt, veszélyeseb­ben támadott, és a 33. percben megszerezte a vezetést: egy min­taszerű Babnič-Németh akciót követően az utóbbi futtából lőtt a hálóba. Közvetlenül a fordulás után Greško félmagas szögletét többen is elvétették az ötösön, a nagy lendülettel érkező Kratochvü vi­szont nem és a jobb felső sarokba továbbította a labdát. A nagy­szombatiaknak - az időközben el­eredő esőben - ki kellett támadni­uk, ám olyannyira kapkodtak, hogy csak egy ziccert dolgoztak ki: Ujlaky hét méterről a bal alsó sarok mellé gurított. A hajrában az ügyesen futballozó Inter újabb gólokat lőhetett volna, de előbb Greško, majd pedig Majsniar ügyetlenkedett el egy-egy jó lehe­tőséget. Teljesen megérdemelten nyertek a pozsonyiak, minden te­kintetben jobbak voltak. Folyta­tódik tehát a nagyszombatiak mélyrepülése, a privigyei 0:3 után az újabb vereség azt jelenti, minden bizonnyal, szertefoszla­nak bajnoki álmaik, (zsi) A 25. FORDULÓ JEGYZÖKÖNYVE JAS Bardejov­1. FC Košice 1:2 (0:0) Góllövők: Malár (58.), ill. Kožlej (59.), Kozák (65.- 11-esből). Játékvezető: Bezák, 5000 néző. BARDEJOV: Čobej-Vojvoda, Timko, Futej-Myslík, Szórád (80. Kočiš), Ľalík, Krochta, Höger-Glavas (74. Stoják), Malár. FC KOŠICE: Kamesch-Kozák, Semeník, Dzúrik, Kráľ-Tóth, Špilár, Zvara, Ljubarszkij (79. Cifranič)-Németh, Kožlej. Inter-Spartak Trnava 2:0 (1:0) Góllövők: P. Németh (33.), Kratochvíl (47.). Játékvezető: Mi­chel', 6000 néző. INTER: Hýll-Kratochvíl, Šuchančok, Čmilanský, Ovad-Czinege, Chrenko, P. Németh, Greško-Pin­te (89. Majsniar), Babnič (76. Daňko). TRNAVA: Susko-Hra­bal, Tittel, Leitner-Bališ (62. Formanko), Kostka (46. Luho­vý), Pavlík, Horký, Ujlaky-Timko, Talda. 1. FC DAC-ODU Trenčín 2:5 (1:2) Góllövők: Greguška (26.), Balla (81.), ill. Horvatovič (11.), R. Hrnčár (45.), Kriss (48.), Konečný (61.), Fabuš (73.). Játék­vezető: Hriňák, 1750 néző. Kiállítva: Šmelko (71.). Sárga lap: Kráľ, Szkukalek, Zemánek, Šmelko, Hanko. DAC: Sánta-Kia­nek, Tomáš, Lérant, Zsákovics-Kráľ (61. Ševčík), Greguška (77. Bogora), Zemánek, Szkukalek-Chytil, Radványi (46. Bal­ia). TRENČÍN: Lipčák-Kuric, R. Hrnčár, Valachovič, Šmel­ko-Konečný (90. Ježík), Hanko, Horvatovič, Kulla (82. Rybni­kár)~Fabuš, Kriss (74. Burák). Dukla B. Bystrica-Slovan 2:1 (1:0) Góllövők: Karasy (30.), Kostúr (84.), ill. Soboňa (57.). Játék­vezető: Ligocký, 2000 néző. S B. BYSTRICA: Juračka-Poljov­ka, Karásek, Karasy, Laurinc-Libič, Helbich, Malatinský, Ko­čiš-Rusnák (73. Rák), Kováč (63. Kostúr). SLOVAN: König­Soboňa, Glonek, Hornyák-Mészáros (51. Boriszenko), Puka­lovič (86. Hollý), Tomaschek, Keresztúri (86. Gunda), Novák-Maixner, Medveď. MŠK Žilina-HFC Humenné 2:0 (0:0) Góllövők: Barčík (68.), Golian (90.). Játékvezető: Stredák, 2200 néző. ŽILINA: Holec-Zátek, Hluško, Veselý, Mičenec (46. Drahno)-Mikula (46. Barčík), N. Hrnčár, Mintái, Kopec­ký-Pikus (79. Golian), Kurek. HUMENNÉ: Belan-Jantek, Se­čeň, Čišovský, Sninský-Micák, Sovič, Tomovčík, Murinčák­Piatka, Mati. Ružomberok-Tatran Prešov 4:1 (0:1) Góllövők: Adamčík (53.), Chlebek (70.), Gajdoščík (79.), Hazucha (83.), ill. Kocúrek (32.). Játékvezető: Jakubec, 5500 néző. RUŽOMBEROK: Jakubech-Bezák, Hýravý, Mikuláš-Huť­ka (46. Chlebek), Melicherčík, Adamčík, Bačík (25. Plávka)-Ha­zucha, Šafranko (57. Gajdoščík), Mydliar. PREŠOV: Seman­Ďord', Kentoš (25. Zajcev), Filip, Fabuľa-Valkučák, Jambor, Lengyel, Drobňák (76. Gerich)-Slicho, Kocúrek (76. Reiter). Lokomotíva-Rim. Sobota 3:1 (1:1) Góllövők: Pecelj (26., 55.), Kisel (65.), ill. Siago (39.). Játék­vezető: Kopča, 1000 néző. LOKOMOTÍVA: Pilip-Ondrík, Ur­ban, Vidumský, Mihálik-M. Daňko, Kisel, Móder, Gajdoš-Pe­celj (90. Obšitník), Körinek (74. Onofrej). RIM. SOBOTA: Ka­kas-Rupec, Pavič, Mintál-Orabinec, Ďurica (67. Václavík), Koščo (71. Svintek), Džubara, Siago-Urblík, Pŕibyl (67. Vilím). Petržalka-Prievidza 1:0 (1:0) Góllövő: Ondráš (10. - öngól). Játékvezető: Benedik, 2000 néző. PETRŽALKA: Filipko-Debnár, Kuna, Chvíla-Kusalík (63. Schelling), Zárecký, Juriga, Žiga, Baliak (80. Weiss)­Strelec (73. Gostič), Miklós. PRIEVIDZA: Baláž- Halaška, Ondráš, Hornák-Oršula (73. Štofan), Hoksa, Súkenník, Škrteľ, Rimanovský-Hajdučko, Holmik (46. Bugár). Folytatódik a ligeti csapat veretlenségi sorozata Szerencsés győzelem SZABÓ ZOLTÁN Pozsony. Tovább folytatódik a ligeti együttes nyolc mérkőzé­sen át tartó veretlenségi soroza­ta, bár tegnap délelőtt nem re­mekelt, szerencsés győzelmet aratott a privigyei gárda ellen. Alacsony színvonalú találkozót láttak a nézők, a küzdelem do­minált, mindkét csapatjátékába sok hiba csúszott. Jobban kezdett az Artmedia, Miklós próbálkozását hárította Baláž. A 10. percben megszüle­tett a vendéglátók találata: kapu előtti kavarodás követően a szemfüles Miklós elől felszabadí­tani igyekvő Ondráš saját hálójá­ba lőtt. Ezt követően a hazaiak futballoztak fölényben, ám a 16­os előtt elfogyott a tudomány. Hoksa próbálkozását Filipko há­rította, a túloldalon Zárecký bombája mellé szállt. A félidő hajrájában Škrteľ bombája alig kerülte el a kaput. Szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak a privigyeiek, tetszetős akció vé­gén egyenlíthettek volna, ám a csereként beállt Bugár fejese centiméterekkel célt tévesztett. Beszorultak a hazaiak, de né­hány gyors kontrával ők is pró­bálkoztak: Miklós löketét, majd Žiga próbálkozását hárította a vendégek portása. Egyébként úgy hírlik, hogy Baláž kapus júli­ustól Németországban, Siegen­ben folytatja pályafutását. Az utolsó 20 percben elkeseredet­ten támadtak a vendégek, Bugár bombáját védte Filipko, majd Hajdučko puskázott el egy zic­cert. A játék képe alapján a dön­tetlen igazságosabb lett volna.