Új Szó, 1997. november (50. évfolyam, 252-275. szám)

1997-11-17 / 264. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 1997. NOVEMBER 9. SPORT /TÉVÉ ÉS RÁ DI Ó - SZOM BA T P N I. labdarúgóliga, tizennegyedik forduló: várakozásnak megfelelő eredmények születtek Kétszer állt vesztésre a Trnava Pozsony. Szombaton hét mérkőzést rendeztek a bajnokságban (az FC Košice-Slovan mérkőzés­ről all. oldalon tudósí­tunk), és a várakozásnak megfelelő eredmények születtek, egy meccs kivé­telével a vendéglátók győztek. ÚJ SZÓ-ÖSSZEÁLLÍTÁS A Trnava-Bardejov mérkőzés támadó labdarúgást hozott. A hazaiak kétszer is vesztésre áll­tak, de végül megszerezték a há­rom pontot. A szünetig a bátran játszó vendégek kétszer is vezet­tek, később is akadtak helyzete­ik, mint például a 30. percben, amikor Piszár közeli lövését Susko kapus hárította. A nagy­szombatiakat nem törte le a hát­rányos helyzet, mindkét eset­ben egyenlítettek. Fordulás után csakhamar a maga javára fordította a mérkőzés állását a hazai együttes, amely nagy aka­rattal küzdött, játéka azonban elmaradt a várakozástól. A haj­rában egyre jobban kidomboro­dott a hazaiak fölénye, Timko és Bališ löketét védte Cobej kapus, később Formanko labdáját a fel­ső léc állította meg. Akadt lehe­tőség a bártfaiak előtt is, Hrivňák hagyott ki nagy helyze­tet. Az eperjesiek szegényes győzel­met értek el a DAC ellen, játé­kuk egyáltalán nem volt meg­győző. A dunaszerdahelyiek a meccs elején kétszer is igyekez­tek helyzetbe hozni Radványit, A Spartak kétszer is vesztésre állt, de végül megszerezte a 3 pontot a csatár azonban eredményte­lennek bizonyult. A 15. percben a hazaiak Lazorík révén hagytak ki gólszerzési alkalmat, utána Fabula lövése a kapufáról vágó­dott a mezőnybe. Az egyetlen Pinté Attila (balról) volt a mezőny legjobbja az Inter-Lokomotíva I. ligás labdarúgómérkőzésen. Jobb­ról Kisel látható. (Fotó: Vojtíšek) gól Drobňák beívelése után szü­letett, a beállós Varga fejjel jut­tatta Sánta kapujába a labdát. Az első félidő hajrájában Gerich és Fabula veszélyeztette a DAC-kaput. A második 45 perc­ben a hazaiak tartani igyekeztek az eredményt, s csak hajszálon múlott, hogy nem kaptak gólt. Egyenlítési lehetőség adódott Mašek, Chytil és Méhes előtt. Főleg Mašek helyzete volt száz­százalékos, a kapu közvetlen kö­zelében rosszul találta el fejjel a labdát. Küzdelmes, de sportszerű mér­kőzést vívott egymással a Prievidza és a Trenčín. A ven­dégek az első félidőben uralták a meccset, de nem tudtak ered­ményesek lenni a figyelmesen védekező ellenfelükkel szem­ben. Mivel a privigyeieknek sem sikerül meglepniük a má­sodik félidőben ellenfelüket, maradt a gól nélküli döntetlen. A tudósítások szerint ilyen jó csapat, mint a Trenčín, az idén még nem szerepelt Privigyén. Az eperjesiek szegényes győzelmet értek el a DAC ellen Érdekes és jó színvonalú mér­kőzést láthattak a nézők Ró­zsahegyen. A hazaiak gyors, kombinatív játékkal fölényt harcoltak ki, s amikor a vendé­gek már kiegyenlítették volna a játékot, vezetést szereztek, majd ezt megtoldották a máso­dik góllal. Amikor a zsolnaiak csökkentették hátrányukat, le­vegőben lógott az egyenlítés. Ez azonban nem következett be. A hajrában Hýravý tizen­egyesét a felső léc „védte". Homonnán három második li­gás labdarúgó „vendégeske­dett", Kunzo, Horochonič és Lesniak, és hihetetlenül adap­tálódtak a hazaiak csapatá­ban. Éppen Horochonič góljá­val szerzett vezetést a Chem­lon. Később is a hazaiak diktál­ták az iramot, és Lesniak tizen­egyesből belőtte a második gólt. A besztercebányai kato­nák nem sokkal később csök­kentették hátrányukat az u­gyancsak vendégjátékos Hol­mik révén, de két perc múlva Piatka belőtte a harmadik gólt. A szünet után a katonák rá­kapcsoltak, kiegyenlítették a játékot és gólt is lőttek. Egyen­líteniük azonban nem sikerült. A homonnaiaknak ez volt az első győzelmük a katonák el­len. (sr) Az Inter Bratislava labdarúgócsapata hazai pályán megmaradt százszázalékosnak Csalc egyszer lőtt kapura a Lokomotíva... ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Pozsony Az Inter simán nyert a kassaiak ellen, de a vendégek nem játszottak alárendelt szere­pet, egyenrangú ellenfelei vol­tak a hazaiaknak - a mezőny­ben. Ha kapuk nélkül rendezték volna az összecsapást, akkor a Lokomotíva valószínűleg ponto­zásos győzelmet arat. Nem volt túlságosan nagy az iram, a játék többnyire a két ti­zenhatos között zajlott, a játéko­sok kevésszer vállalkoztak lövé­sekre. Az Inter fokozatos ellentá­madásokkal próbálkozott, lassan szőtte akcióit, többnyire előbb mindig hátra passzolták a labdát, hogy aztán elindítsák a támadást. Mivel a kassaiak az első félidőben elég jól védekeztek, Rodák ka­pusnak alig kellett közbeavatkoz­nia. Érdekes körülmények között született a vendéglátók vezető gólja: begyakorolt szögletrúgás után Czinege az utolsó pillanat­ban úgy döntött, beadás helyett rálövi a labdát. Ezt a kapus nem várta, így a nehéz szögből, nem éppen jól eltalált labda a hosszú sarokban kötött ki. A szünet után aktívabb lett a kassai együttes, többször került az Inter tizenhatosa elé, de ott mindent elrontott. Amikor szög­letrúgás után Pinté befejelte a második gólt, eldőlt a mérkőzés; hiába igyekeztek a keletiek, mindössze egy kapura tartó lö­vésre futotta erejükből, Mášik labdáját Hýll szögletre védte. A 3:0 túlzottnak tűnik, bár ha figyelembe vesszük, hogy a Lokomotívának mindössze há­rom lövési kísérlete volt, ak­kor... A futballt gólokra játsszák... (t.v.) Öt piros lap a Tauris Rim. Sobota-Artmedia Petržalka labdarúgó-mérkőzésen Jurkemik edző önmagát is pályára küldi? ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Rimaszombat. Némi meglepe­tésre a ligetiek kezdtek jobban, néhány percig térfelükre kényszerítették az ideges hazai­akat, akik később fokozatosan feljöttek, pontosabb lett az össz­játékuk. Mindkét csapat felvált­va támadott. Az első lövést Žiga küldte kapura, Kakas azonban a helyén volt. Inkább a pozsonyiak veszélyeztettek, a 34. percben Kakas bebizonyította, hogy kivá­ló formában van, Weiss 30 m-es pontrúgását ütötte szögletre. A szünet után Orabinec pályára lépésével felgyorsult a hazaiak játéka. A 48. percben Rupee közvetlen közelről nem tudta a hálóba juttatni a labdát, később Pribyl lőtt mellé. A 65. percben Karnas durva szabálytalanság­gal állította meg Orabinecet, a játékvezető piros lap helyett csak sárgával büntette. A sértet­tet kórházba szállították. Utána elkezdődött az adok-kapok. Vrábel mindössze három percig volt a pályán és hasonló faultért a játékvezető kiállította. A 66. percben Siago a 16-oson belülre ívelte a labdát, s az új szerze­mény, Šatka másodszorra belőt­te a győztes gólt. A vendégek egyenlíthettek volna, de Kakas nem hagyta magát meglepni. Már letelt a rendes játékidő, amikor Steiner kapus leköpte Pribylt, a sértett törlesztett, nem kis tumultusra, lökdösődésre került sor, röpködtek a piros la­pok; aki azonban előidézte a tö­megjelenetet, Steiner kapus, csak sárga kártyát kapott. Az edzők mondták - Ladislav Jurkemik (Rim. Sobota): „Na­gyon nehéz mérkőzést vívtunk, mert az ellenfél kiváló játéko­sokból áll, s az első félidőben gondjaink voltak velük. A szünet után pontosabb lett a játékunk, nagyobb iramban futballoztunk, s helyzeteink is akadtak. A for­dulat akkor állt be a mérkőzé­sen, amikor a bíró nem adott Karnasnak sárga lapot. Zvolánek ítéletei idegesség tették a játéko­sokat, a bíró magára haragította a nézőket is. Kemény volt a játék, de úgy érzem, nem kellett volna öt játékost kiállítani." Stanislav Strapek (Petržalka): „Küzdelmes meccset láthatott a közönség a csúszós talajú pá­lyán. Ennek következménye a sok-sok kemény párharc és sza­bálytalanság volt. Az első félidő­ben jobbak voltunk, a második­ban kigyenlítődött a mérkőzés, és az ellenfél rúgott gólt. A haj­rában már alig lehet futballról beszélni, sportszerűtlen jelene­tekjátszódtak le." Szomorú volt a mérkőzés után a hazaiak trénere: nem tudja, hogy ki fog majd játszani a kö­vetkező fordulóban a Slovan ellen. Kaličiak, Sýkora és Orabinec beteg, Rupee, Vrá­bel, Pribyl piros lapot kapott. A tréner azonban megjegyezte: „Ha nem leszünk tizenegyen, én is pályára lépek." A 44 esz­tendős Ladislav Jurkemik va­sárnaponként az V. ligás Veľké Teriakovcéban rúgja a lab­dát... (hrivňák) A 14. FORDULÓ JEGYZÖKÖNYVE Spartak Trnava-Bardejov 3:2 (2:2) Góllövők: Kostka 2 (23., 48.), Ujlaky (43.), ül. Piszár (4.), Szórád (41.). Játékvezető. Fašung, 9700 néző. Sárga lap: Formanko, Karhan, Jurčák, Hrivňák. Prúčny, Lukáč, Szórád. Trnava: Susko-Hadviger, Tittel, Karhan-Bališ, Horký, Kostka, Ujlaky (90. PavIús)-Formanko, Timko, Luhový (85. Mačák). Bardejov: Čobej-Jurčák (90. Figlár), Prúčny, Lukáč, Spišák (85. Kočiš)-Chrenko, Ľalík, Jacko (71. Krochta), Szórád-Piszár, Hrivňák. Inter Bratislava-Lokomotíva 3:0 (1:0) Góllövők: Pinte 2 (69., 90.), Czinege (39.). Játékvezető: Ligocký, 1000 néző. Sárga lap: Šuchančok, Ungvölgyi, Kisel, Majoroš. Inter: Hýll-Kratochvíl, Šuchančok, Čmilanský, Ovad-Czinege, Németh, Pavlík, Greško (74. Šafranko)-Pinte, Majsniar (81. Ševela). Lokomotíva: Rodák-M. Daňko (52. Obšitník), Urban, Vidumský, Kassai-Kisel, Gajdoš (67. Mihálik), Sendecký (80. Korínek)-Mášik, Majoroš, Ungvölgyi. Rim. Sobota-Petržalka 1:0 (0:0) Góllövő: Šatka (66.). Játékvezető: Zvolánek, 4600néző. Sárga lap: Koščo, Šatka, Pavics, Urblik, Steiner, Karnas, Chvíla, Olejník, Juriga. Kiállítva: Rupee, Pribyl, Vrábel, ill. Chvíla, Vašík (mind 90.). Rim. Sobota: Kakas-Koščo (46. Orabinec), Pavics, Šatka­Vilím, Ďurica, Džubara (84. Vrábel), Rupee, Siago- Urblik, Pribyl. Petržalka: Steiner-Chvíla, Weiss, Olejník-Karnas, Juriga, Žiga, Fieber (60. Kysela)-Kusalík, Vašík, Gostič (68. Strelec). Ružomberok-Žilina 2:1 (2:0) Góllövők: Adamčík (2.), Talda (32.), ill. Barčík (55.). Játékveze­tő: Velický, 5600 néző. Sárga lap: Huťka, Adamčík, Kurek, Mik­lós, Mičinec, Hluško. Ružomberok: Trabalík-Bartoš, Hýravý, Demko-Talda (64. Gajdoščík), Mikuláš, Huťka (76. Šimo), Vítek (70. Bezák)-Hazucha, Adamčík, Mydliar. Žilina: Jakubech­Hluško, Zátek, Ondráš, Drozd-Hrnčár, Barčík (64. Mikula), Kavuliak (29. Mintái), Mičenec-Miklós, Kurek (78. Mészáros). Tatran Prešov-1. FC DAC 1:0 (1:0) Góllövő: Varga (39.). Játékvezető: Hriňák, 1900 néző. Sárga lap: Lengyel, Kožuch, Gabriel, Mašek, Chytil, Németh. Prešov: Seman-Kentoš, Varga, Zajcev, Gerich-Drobňák (73. Jambor), Lengyel, Kocúrek (84. Kožuch), Fabuľa-Nemec, Lazorík (62. Reiter). DAC: Sánta-Janega-Kapko (79. Bogora), Németh, Trutz-Kráľ (90. Méhes), Gabriel (75. Chytil), Greguška, Zsákovics-Mašek, Radványi. Petrimex Prievidza-Trenčín 0:0 Játékvezető: Bezák, 2800 néző. Sárga lap: Rimanovský, Kriss, Hanko. Prievidza: Baláž-Halaška, Ondráš, Hoksa-Štofan, Súkenník (76. Oršula), Kraus, Škrteľ (62. Hrubina), Rimanovský-Bugár, Hajdučko. Trenčín: Lipčák-Šmelko, Valachovič, Schulz, Hrnčár-Konečný, Horvatovič, J lanko, Kulla (89. Ježík)-Kriss (65. Kavka), Fabuš (77. Suchý). Humenné-Banská Bystrica 3:2 (3:1) Góllövők: Horochonič (16.), Lesniak (26. - 11-esből), Piatka (34.), ill. Holmik (32.), Slezák (76.). Játékvezető: Stredák, 1600 néző. Sárga lap: Jantek, Horochonič, Sovič, Holmik, Fízel, Babnič, Karásek, Baliak. Kiállítva: Jantek - (75.) Humenné: Krása-Kunzo, Sukovský, Kasana-Sovič, Jantek, Horochonič, Lesniak, Micák-Lukáč (87. Joncsev), Piatka (72. Čišovský). B. Bystrica: Juračka-Fízel, Karásek, Bažík, Helbich-Strelec, Holmik (72. Kuzma), Babnič, Baliak-Rusnák (46. Kostúr), Slezák. Szikora György: „Ha beálltam volna Józsa Lacival..." Attila volt a vezér a pozsonyi Disznólegelőn TOMI VINCE Pozsony. A Lokomotíva átlag­ban minden második meccsen gólnélküli. Szombaton sem ta­lált a hálóba az Inter elleni mér­kőzésen. Bosszantotta is ez Szikora György edzőt: „Hihetet­len, hogy alig-alig jutottam lőhelyzetbe. Bizonyára van ben­ne némi túlzás, de ha beálltam volna Józsa Lacival, legalább öt­ször eltaláljuk a kaput. Nem ér­tem, hogy az ellenfél tizenhato­sa előtt miért válnak impotenssé játékosaim. A mezőnyben Szin­te minden párharcot elvesztet­tek, ernyedten, kevésbé agresz­szívan és erőteljesen futballoz­tak. Az Inter sántikáló vezető gólja után a fiúknak odalett az önbizalmuk, a második félidő­ben ugyan némileg még ráhaj­tottak, de hiába figyelmeztet­tem őket a meccs előtt, hogy vi­gyázzanak a pontrúgásoknál, vi­gyázzanak Pintére..." Es csakugyan, Pinte Attila volt a hazaiak vezére a Disznólegelőn (Pasienky). Nem először, ma­napság ő az Inter kulcsjátékosa. Konstruktív középpályás, a csa­patban az egyetlen, aki köny­nyed, elegáns futással képes rit­must váltani, felgyorsítani a já­tékot, a támadást. Kedvenc megmozdulása a tizenhatos környékén a keresztbe futás­cselezés, amely során a megza­varodott védők azt sem tudják, merre van a kijárat. Az örömfoci ritka képviselője. „Feladó" a gól­ra és maga is gólerős. A játéko­sok közül egyedül őt éltette kó­rusban az Inter fiatal szurkoló­tábora... A szombati találataira így emlé­kezik: ,A rövid sarok felé szoktuk belőni a szögleteket, futottam a labda felé és homlokkal még gyorsítottam egyet rajta - más irányba. Begyakorolt figura volt. A másodikat kijátszott pozícióból rúgtam, nem volt nehéz dolgom, csak helyeztem a lasztit..." Kár, hogy már vége felé jár a baj­nokság, Attila csúcsformában van. A válogatott decemberben egy ázsiai túrára indul. Úgy hír­lik Pinte Attila is utazik...